Prześlij dalej:

Gdybym miał wskazać swoje dwie największe porażki z półki „analiza polityczna”, to na pierwszym miejscu jest Donald Trump, a na drugim Johny Daniels. Może się to wydawać dziwne, ale te dwa fatalne błędy, w mojej opinii należą do tej samej kategorii. Strach pomyśleć, co by się teraz w Polsce działo przy skrajnie odmiennym rozstrzygnięciu wyborów w USA. Hillary Clinton plus europejskie Macrony, to byłaby dopiero „opcja atomowa”, a ja głupi pisałem, że Trump to mniejsze zło. W przypadku Jonny’ego Daniels’a popełniłem mniejszy błąd, bo zawsze zalecałem ostrożność w takich „przyjaźniach”, ale i to było naiwnością, która przyniosła spore szkody.

Nadal się upieram, że w geopolityce wielcy gracze wciągną Polskę nosem i wyplują uchem, bez porozumienia z kimś dużym, przynajmniej na minimalnym poziomie, nie damy rady. Potrzebujemy i to bardzo operatywnych i ustosunkowanych „Danielsów” i to najlepiej Żydów, jednak formuła współpracy musi się zmienić. Całe to ględzenie o polskim przyjacielu, który prowadzi jakieś szemrane fundacje i Bóg jedyny wie, kto go do Polski podesłał, jest czymś więcej niż naiwnością i głupotą, to zbrodnia. Na obrońcę krzyża Hadacza i paru innych „przyjaciół” dawali się nabierać mądrzejsi ode mnie, dlatego wstydem nie jest się pomylić, ale z pomyłki robić cnotę. Zachowanie Jonny’ego Daniels’a, który w kluczowych dla Polski momentach nie tylko obrócił się na pięcie, ale stanął po stronie naszych przeciwników, jest sygnałem, który powinien otworzyć oczy wszystkim zauroczonym.

Gdy Polska walczyła z oszczerstwem, że ulicami Warszawy przeszło 60 tysięcy nazistów, a czarnoskóry inwalida wspierał Polaków, żydowski sybaryta Daniels żłopał wina po ekskluzywnych polskich knajpach i zażądał delegalizacji ONR – pomógł bardzo! Przy nowelizacji ustawy o IPN, najpierw siedział cicho albo coś tam bez sensu mruczał pod nosem, potem Polskę obrzygał i przyłączył się do nagonki na Mateusza Morawieckiego. Szczytowym osiągnięciem „naszego przyjaciela” są znamienne słowa: „Żydzi współpracowali że strachu, a Polacy z chciwości”. Po takim przyjacielskim geście Daniels pożarł ośmiorniczkę z Trzaskowskim i wrzucił do Internetu zdjęcia, jak się powinno modelowo z Polakami rozmawiać. Nagle go oświeciło, zrozumiał swoje błędy i nagrał wzruszający filmik, gdzie znów deklaruje „przyjaźń do Polski”. Proszę wybaczyć dosadność stwierdzenia, jednak muszę to powiedzieć, że mądry człowiek pomyli i zawiedzie się raz, głupek będzie się nabierał w nieskończoność. Klasyczny kijek i marchewka, w dodatku na topornym poziomie.

Wszystkie wolty jak na tacy pokazują, co to jest za typ mentalny i co go interesuje. On wykonuje robotę, ale diabeł wie dla kogo, przy okazji dorabia się w Polsce sławy i pieniędzy tak tanim kosztem, jak to tylko w Polsce jest możliwe. Prześledziłem życiorys internetowy tego lansera i to jest absolutny NIKT, żadna światowa postać, zwykły żydowski Dyzma, który zrobił karierę na polskich salonach. Jedyne widoczne informacje w izraelskiej prasie dotyczą żydowskiego cmentarza, po którym Daniels biega z polskim zabiedzonym gojem – dość charakterystyczne portretowanie Polski. Różne docierały do mnie wieści, część z nich uprzedzała, że genialni PR-owcy z PiS oparli całą komunikację zagraniczną na Jonnym, w co trudno uwierzyć, niemniej widzę coś innego. Wszystko wskazuje na to, że afera z Izraelem i USA ma jedno podłoże – spokojnie, przecież mamy Jonny’ego Daniels’a! Żeby tylko tyle, gorzej! Przekonanie o szczerych intencjach Danielsa nadal króluje i jak widzę, zaczęła się mowa trawa „zacznijmy od nowa’. Jak w starym dowcipie „odnowa”, czyli wszystko od nowa.

Kasowanie wypłat ze spółek skarbu państwa i 150 milionów na żydowski cmentarz, a potem wolty w trudnych chwilach, romanse z najgorszym sortem i na końcu „zacznijmy od nowa”. Uprzedzam, że to jest droga do nikąd, jeśli nie na skraj przepaści! Skoro popełniliśmy błędy, to wypada się czegoś na nich nauczyć. Powtórzę, potrzebujemy takich żydowskich, niemieckich, amerykańskich i nawet ruskich Danielsów, ale na zasadzie „umowa o dzieło”. Najmniejszej przyjaźni, czysty biznes, za konkretnie wykonaną robotę, konkretne pieniądze. Jest jakiś chętny, który za parę baniek uspokoi Żydów w USA i Izraelu? Proszę bardzo, ale najpierw spokój, później wypłata i ośmiorniczki. Każde inne rozwiązanie zrobi z nas frajerów, jak zawsze, nie takich mieliśmy aliantów i za parę pensów sprzedali nas w Jałcie. Dalsze promowanie pana Daniels’a skończy się gromkim śmiechem Michnika, który zresztą już się zaczyna śmiać. Popełniłem błąd, najmocniej przepraszam i jednocześnie proszę, żeby pozostali się obudzili, niekoniecznie przepraszali.

Źródło foto: 
6
18983 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

64 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Szczerze to wielu ludzi pisało że to nowy model sfatygowanego Szewacha Weissa...

 2. avatar

  Dobre!

 3. Racja :)

 4. avatar

  Czemu ja kurwa mać mam bloka na TT od MT? Ja jebie brak słów..dopierom zauważył..

  :)

 5. Kto to jest MT ?

 6. avatar

  MK...miało byc..tak się rozeźliłem że eh...

 7. Od dawna pijam whisky, whiskey, także bourbona, ale Jonny'ego Daniels'a nie znam... chyba jakaś okowita?

 8. avatar

  Nalewka na kościach?

 9. avatar

  a'propos

  skoro ONR został wywołany do tablicy to pozwolę sobie /NIEOFICJALNIE/ skomentować...pan jonny daniels robił sobie zdjęcia z praktycznie wszystkim dziennikarzami w PL...od gazety wyborczej;do rzeczy;sieci..etc..etc..aż na redaktorach JEDYNEJ prawdziwej gazety zwanej dalej >> "polską"...

  a pana brukselskiego Guya do narracji o 60 tysiącach nazistów w Warszawie przekonała rodaczka pana spadochroniarza Vanessa Gera...dziennikarka AP...

  a co do reszty...musimy poczekać na to jaki będzie odbiór tego żydowskiego filmiku za granicą-jaki będzie przekaz dnia w miedzynarodowych gadzinówkach...ja jednak przypomnę państwu że panu redaktorowi od matki w śniegu wszyscy wtedy bili brawo na spec-press-konfie...

  a ten film to dopiero początek nagonki..

 10. avatar

  Ja tam nie mam za co przepraszać. Raz w życiu zaufałem, jako młody chłopak, jeszcze przed 1968 rokiem. I to był ostatni raz. Wtedy ujawniono przede mną mechanizm jak najłatwiej zrobić z Polaków, tych ze znanymi nazwiskami, żydowskimi kundlami. Ożenić takiego z żydowską dziewczyną, posadzić na dobrym stanowisku i na dobrych pieniądzach, niech płodzi dzieci a jego żydowska żona wychowa je odpowiednio. I od tego czasu zawsze zachowywałem ostrożność i dystans, wielokrotnie rezygnując z możliwości zdobycia większych pieniędzy. Żyję sobie "skromnie" ale z satysfakcją że nie dałem się skundlić, to co osiągnąłem pozwala mi na dość godne życie i nie muszę okazywać nikomu wdzięczności plując na moją ukochaną Polskę.

 11.  

  Nie ściemniaj. Dałeś się skundlić najgorzej jak można: w jednym ze swoich postów pochwalasz stan wojenny...

   

   

   

 12. avatar

  Wódz Giertych (starszy) pochwalał to Parteigenosse w cwał za wodzem.

   

  P.S. Parteigenosse z dużej litery to nie z szacunku dla osoby, tylko niemieckiej pisowni rzeczowników.

 13. avatar

  Przeczytaj żydzie co dokładnie napisałem. A napisałem tylko tyle że wprowadzenie stanu wojennego zatrzymało na parę lat przejęcie przez was władzy w Polsce. Ale nawet dla tego celu nie pochwalałem jego wprowadzenia. Błędem Jaruzelskiego było to że nie poinformował s[połeczeństwa otwarcie o sytuacji Polski. I nie wierzył w to że Polacy nieskorzy byli do walki z Wojskiem Polskim.  Jak się zorientował że nie będzie żadnych walk to szybko odwołał stan wojenny.

 14. To bardzo dobry komentarz ale Panie Piotrze. Nie znajdziemy nikogo kto wykona takie zlecenie. Jesteśmy w tak czarnej ponieważ nasz rząd jest proamerykański i pro żydowski  a wiele jego ważnych osobistości to żydzi lub ich potomkowie. Wydaje mi się że w końcu nas dopadną, będziemy ich wołami pociągowymi. My proszę Pana jesteśmy zbyt biedni i nie mamy wystarczających elit aby dokonać bynajmniej meialnego kontrataku. Stawiam na to, że Holywood wypuści niebawem szlagierowy firm pod tytułem "Polish Holocaust" z Robertem de Niro a my odpowiemy kreskówką "Bolek i Lolek w obozie pracy" . Tamten dostanie Oscara i obejrzą go miliony a nasz pół kina i TVP info.

 15. avatar

  "Malowany Ptak" już jest w produkcji

 16. avatar

  @Wiktormi --- "nasz rząd jest proamerykański i pro żydowski" --- ale nie jest już żydobrukselski jaj poprzedni.

 17. widzisz jakąś różnicę, kto nas je..ie?

 18. avatar

  Jest chyba różnica między stosunkiem a gwałtem zbiorowym?

 19. No to coś co dokładnie opisuje Dżonego Danielsa :)

  Ortodoksyjny talmudyczny judaizm sankcjonuje oszustwa i amoralność dla realizacji celów politycznych. Talmud Babiloński zachęca Żydów do kantowania i oszukiwania gojów, kiedy jest to konieczne! Sposób oszustwa jest w motcie Mosadu. W tym tygodniu wypłynęła w Izraelu oficjalna licencja na oszustwa, a nawet na seksualną niemoralność. Wybitny ortodoksyjny rabin Ari Szwat odparł na pytanie studentki o moralności uwodzenia i spania z wrogiem. Jedna z moich studentek […] zatrudniona przez Mosad, chciała wiedzieć, czy przystoi wykonywać taką pracę. Szwat odpowiedział tak i opublikował esej  w Tehumin, corocznym zbiorze artykułów nt. prawa i współczesności. Jewish World podsumował: Nowe badanie halachiczne zdecydowało, że uwiedzenie wroga dla dobra bezpieczeństwa narodowego jest ważną micwą. Faktycznie jest najważniejszą micwą (nakaz prawny). Pracę Szwata opublikował Tzomet Institute, organizacja niedochodowa, zajmującą się płynnym połączeniem judaizmu ze współczesnym życiem izraelskim.

 20. Ja natomiast dziekuje Bogu , ze nie pomstowalem nad zmiana Premiera , bo cos mi sie wydaje , iz nasza poczciwa PBS nie odparla by tak zmasowanego ataku .

 21. avatar

  Nie byłbym tego taki pewny. 

 22. Też.

  Polscy Żydzi potępili klip z USA jako kampanię nienawiści. A mniejszość żydowską w Polsce jest szczególnie uczulona na kampanię nienawiści, 

 23. Polscy Żydzi z treścią tego klipu się zgadzają ale nie zgadzją się z nazwą Polish Holokaust . I to też nie ze względu na to iż nie jest on dla nich częsciowo prawdziwy ale dlatego że jest zagrożeniem dla słowa 'Holokaust" . Wprowadzenie dwóch pojęć do debaty publicznej " Polish Holokaust " i "Jewish Holokaust" i postawienie między nimi znaku równości by ich wszystkich rozwaliło aż by jarmułki z głów pospadały :)

 24. avatar

  To chyba nieźle ilustruje tezę, że hucpa bierze zły obrót dla hucpiarzy:

 25. Nigdy nie dowiedziałam się tyle o mentalności, obyczajach, relacjach wzajemnych, Judenratach, Rumkowskich, Morelach i im podobnych, co w ciągu tych ostatnich tygodni...

  I na stare lata zrozumiałam o co właściwie Jezusowi chodziło w sporach z faryzeuszami.

   

 26. Dziekuje za ten wpis ! Przezywam to samo co Pani . To co sie dzieje ostatnio jest swoistym prologiem do Ewangelii . Do tej pory nie docieralo do mnie , dlaczego Jezus tak czesto mowil do uczonych w pismie o PRAWDZIE . Teraz to wszystko stalo sie zrozumiale . To sa swietne Rekolekcje Wielkopostne , szczegolnie dla nas Polakow !

 27. Podpisuję się pod treścią Twojego postu.

 28. Podpisuję się pod treścią Twojego postu.

 29. Jeszcze tylko czekam aż dojdzie do Wielguckiego, że deal z Żydami w sprawie reperacji od Niemiec, to kolejna gównairska naiwność Wielguckiego. Kiedy to się stanie, będę już spokojny. Przynajmniej do następnych wygłupów Wielguckiego.

 30. Chyba że zamiast reparacji w gotówce, uzgodnimy coś ciekawszego.

 31. avatar

  Na przykład przejęcie WSZYSTKICH niemieckich aktywów i pasywów w Polsce.

 32. avatar

  Ja tam się zadowalam aktywami a pojęć z rachunkowości też trzeba używać z sensem.

 33. avatar

  Jak nie masz pojęcia o rachunkowości to się lepiej nie odzywa. Każdy bilans na dwie strony.

 34. avatar

  Oooo! Maniek gdzieś doczytał?

 35. avatar

  Nomen omen pójdziemy drogą żydowska..pewnie nie będzie gotówki ale restytucja zastępcza bo podobno takie sygnały płynęły z Berlina pod stołem..a to dostaniemy duzy upust na okrety podwodne,a to będzie brukselski program rewitalizacji np.Mazur itd...

  Cudów pewnie nie bedzie ale jak hucpa potrwa dłuzej to 300mld dzisiejszych euro za zmianę etykiety z Niemcy na nazisci moze pójść się kochać...

  :)

 36. te "coś ciekawszego" to sedno tej całej awantury. Przecież jakiś ważny Żyd mogł porozmawiac z Kaczynskim i po cichu byłoby po sprawie, nowela została by zmieniona, tak jak by sobie Żydzi tego życzyli. A tak awantuara na cały świat. Żydzi okładają sie z Polakami w sprawie straszliwych niemieckich mordów i ludobójstwa w 2WŚ. Wracają demony ...

  Chyba chodzi o reparacje (i to olbrzymie) w naturze ...

 37. Mi to wygląda raczej jak awantura dwóch frakcji żydowskich z wykorzystaniem i polskiego rządu i narodu. O to kto przejmie Polin w zarząd.

 38. Brawo!

 39. Gówniany pomysł z reparacjami od Niemiec. Ich i tak nie dostaniemy a gdyby nawet, to pośrednictwo w przekazaniu pieniędzy zaproponowane zostanie żydom z Hameryki lub innym, wskazanym przez Jima Danielsa :) Poza ktoś proponuje że mielibyśmy przyznać się Żydom że uznajemy ich żądania i dostaną swoje jak Niemcy nas spłacą? A co będzie jak nie spłacą a nasze uznanie roszczeń żydowskich pozostanie w mocy? Ktoś z Panów pomyślał o tym?

 40. Prosze nie do mnie kierować tych pytań. Nie wiem kim dla Ciebie są ci "panowie". Ja od samego poczatku kiedy tylko z tym pomysłem wyskoczył Prezes wiele miesięcy temu z miejsca to samo pytanie sobie zadawałem. Dlatego pisze właśnie, że Matka Kurka odleciał w tej swojej wierze, że to się może udać.

 41. avatar

  Nie będzie pośrednictwa żydów z USA...dlatego mamy wycie w tym filmie na zlecenie hucpiarzy z otoczenia izraelskich lewaków.

 42. avatar

  Mało istotna jest pomyłka w ocenie Jonny'ego Danielsa. O wiele gorsza jest pomyłka w ocenie polskich władz dla których społeczeństwo jest bydłem. Nikt nas poważnie  nie traktuje. Nie ma żadnej przejrzystości w działaniach i stanowisku rządu. Nie wiadomo co planują, co uzgadniają. Widzimy tylko manipulacje, frontową propagandę i podgrzewanie nastrojów. Żadnego odwołania do społeczeństwa o wsparcie, bo nie definiuje się ani celów ani strategii ich osiągnięcia. Wszystko we mgle. Podejrzewam, że jakieś pieniądze Żydom obiecano i tworzy się sytuację, która uzasadni konieczność takiej cesji. Nikt nie wie ile już otrzymują rocznie. Ustawa reprywatyzacyjna dodatkowo oskubie Polaków i może pozbawić dużej części własności. Wisi nad nami komunistyczny program UE i likwidacja suwerennych państw i w tym temacie słyszymy komunikaty o zbliżaniu stanowisk, w którą stronę można się domyślać. Kraj nam się rozpada, zwłaszcza na ścianie wschodniej. Tereny się wyludniają. Czy porozumienie wojskowe z Wlk Brytanią dotyczyło ustawy 1066? Nie wiemy. Tworzy się przepisy, które pozwolą posadzić każdego - "mowa nienawiści". Konfrontację z Izraelem oceniam na obustronnie zaplanowaną ustawkę. Trudno o optymizm w takiej sytuacji.

 43. Polski rząd może zrobić wyłącznie tyle na ile pozwoli mu Wielki Brat wedle precyzyjnie na lata rozpisanego scenariusza. To po pierwsze. Klocki w Europie Środkowej zaczynają na powrót po wczesniejszym wycofaniu się Obamy w ramach znanego resetu, układać amerykanie. Rosjanie po 89 r cofnęli się na wschód i mieli ogarniać Białoruś i Ukrainę. Usa wycofało się z dealu i zabrało ruskim Ukrainę w postaci Majdanu. Putin się wściekł i wjechał oficjalnie w Krym i Donbas. Więc wiemy już że niegdysiejszy pakt Ribentropp- Mołotow z 39 roku w czasach obecnych nazywałby się paktem Tillersson - Ławrow. Niemców tu już nie ma. A pakt być może już został zawarty i są do niego liczne załączniki. Kaczyński to człowiek Waszyngtonu i prowadzi wyłącznie proamerykańską politykę. Nam pozstaje klepanie w klawiaturę.

 44. avatar

  Panowie to już nie politycy kawiarniani ale z mlecznego baru. 

  P.S. "Wlk Brytanią dotyczyło ustawy 1066" --- raczej 14 października 1066r.  ;-)

 45. avatar

  Może guru nam powie co władze uzgadniają z UE gdy wiadomo, że Bruksela (Niemcy) musi domknąć UE zgodnie z programem z Białej Księgi bo nie ma alternatywy. Jeśli zgodzą się ze stanowiskiem UE to trzeba będzie spacyfikować Polaków. Może ulegną bez buntu? Pieniędzy bez pokrycia w nieskończoność pożyczać ani drukować się nie da, a na razie tylko na tym się to wszystko kręci.

 46. avatar

  Sorry, z hinduskim zabobonem nie mam nic wspólnego. Zaś z tezami bez pokrycia nie polemizuje się.

 47. avatar

  Ty naprawdę jesteś żydowskim kundlerm. Won z Polski.

 48. avatar

  "kundlerm" --- Oj coś rąsie się trzęsą ze złości ... 

 49. avatar

  Żaden troll nie podejmie merytorycznej dyskusji. Spadaj.

 50. avatar

  Hej

  dzisiaj w wiadomościach usłyszałem radosnym tonem podaną informacje o tym,że 40 000 młodzieży przyjedzie do Polski z Izraela.w ramach t.z. wycieczek. Nie wiem z czego tu się cieszyć, mając w pamięci filmik "Zniesławienie", bo to będzie następne 40 000 nastawionych negatywnie do Polaów. Z antypolonizmem zetnąłem się już w 1986 w U.S i to jak widać coraz bardziej narasta. Nie pamiętam czyj to był pomysł, aby przed bramą Auschwitz postawic duże tablice z nazwiskami załogi obozowej. To jest dobry pomysł i to nie tylko przed brama Auschwitz, ale też w Birkenau. To może zmusi do refleksji.

  widz? 

 51. Strony