Była sztama między PO i PSL, ale PSL skrewił i trzeba fałszować sfałszowane wybory

Prześlij dalej:

Zawsze tak jest, że z płynącym czasem zbrodnia odkrywa swoje kolejne poszlaki albo detektywi doznają olśnienia. Do mnie przyszło jedno i drugie, zobaczyłem nowe poszlaki i mnie olśniło. Najpierw przywołajmy rzeczy, które są pewne, czy niemal pewne. Bałagan w PKW, w moim najgłębszym przeczuciu wywołany sztucznie i sterowany precyzyjnie, jest faktem. Wynik PSL nie przystający do żadnych racjonalnych przesłanek jest faktem. Rekordowy poziom głosów nieważnych to pewnik. Reakcja PSL nie dziwi nikogo, siedzą cicho i udają, że ich nie ma, nie widać triumfalnych gestów, nie słychać, że PSL ma szanse na samodzielną władzę. PO zachowuje się niemal identycznie, chociaż w większości województw i powiatów traci władzę. Komorowski uwiarygodnia ten kant 25-lecia i wzywa do spokoju, media propagandowe czynią to samo. Szarpie się PiS i ograne SLD, „burdy” wszczynają „ekstremiści”. W TVN podano wyniki exit poll i co więcej PO je uznała, ogłaszając zwycięzcą PiS. Wiemy jakie były OFICJALNE sondaże przedwyborcze, dawały delikatną przewagę PO, PSL mieścił się w swojej normie 5-8. Wewnętrzne partyjne sondaże znali wszyscy i one pokazywały, że rzecz się rozbije o kilka % i tyle pokazało exit poll, które uznaję za bardzo wiarygodne z korektą góra 1,5%. Jakie były cele poszczególnych partii w zastanych okolicznościach przyrody? PO oczywiście musiał „znów pokonać PiS”, PSL po wpadce Sawickiego z „frajerami” leciał na wsi na twarz i gdyby przegrał nie tylko wyleciałby z parlamentu w następnych wyborach, ale koalicja POPSL straciłaby zdolność do sprawowania władzy w Polsce samorządowej, czyli potężna kasa ucieka partiom władzy. Pozostałe partie zostawmy, dodam tylko tyle, że PiS walczyło o przełom, pierwsze zwycięstwo i nadal mniej lub bardziej skutecznie straszyło „alternatywnym liczeniem głosów”.

Mamy klocki, zatem poukładajmy i zobaczymy co się wyłoni. Hipoteza, czy jak kto wili spisek jest następujący. Przypomnijmy sobie rozmowy u „Sowy i Przyjaciół”, tam nie było żadnej finezji, chłopaki nawijały wprost: „tego trzeba uwalić”, „te kwity trzeba przykryć”. „ratuj Stefan, bo moja żona robiła przekręty na podatkach”. Proste operacje, najmniejszej subtelności, prozaiczny i tak zwany „rympał”. Identycznie widzę przekręt wyborczy PO i PSL zawierają sztamę na banalnych zasadach. PO pozwala PSL powtórzyć przetrenowany na Mazowszu numer z głosami nieważnymi i rewelacyjnym wynikiem „ludowców”. W ten sposób PSL ma oskubać PiS, dla siebie wziąć działkę, ale jednocześnie sprawić, że PO znów jest numerem jeden, co powoduje, że Ewka premier zostaje ogłoszona nowym mesjaszem partii, nowym liderem narodu i cała koalicja POPSL drukuje plakaty z „nowym otwarciem”. Istnieje jednak kilka przeszkód, o czym zaprawione w bojach PSL „uczciwie” informuje koalicjanta. Numer lokalny to nie to samo, co kant ogólnopolski. Po pierwsze potrzebne są mocniejsze narzędzia, po drugie bardziej szczelny parawan. Narzędzie się znalazło, PSL losuje jedynkę na listach, PKW drukuje magiczną książeczkę i „instrukcję” obsługi, której nie rozumie lub błędnie rozumie spora część wyborców. Parawanem ma być nieudolne liczenie głosów, które skupi uwagę na PKW, o „leśnych dziadkach” krzyczą wszyscy i wzbudzenie takich emocji jest banalne. Wszystko gotowe i nagle, jak zawsze w takich planach, coś się wysypuje, z tym, że ten plan wysypał się w dwóch kluczowych punktach, które go zdemaskowały. Pierwsza poważne załamanie, to wyniki exit poll podane przez TVN. Nie było źle PSL dostał 17%, co naród by łyknął, ale PiS wyprzedziło PO, co jest nie do przyjęcia.

Jeśli exit poll uznać za wiarygodne, a akurat te badania w ostatnich latach myliły się co najwyżej o 1,5%, to trzeba przyjąć dwa kolejne założenia. Ludzie wychodzący z lokali wyborczych byli:

a) przekonani, że zagłosowali na partię, na którą chcieli zagłosować
b) nie mieli pojęcia, że zagłosowali źle lub/i do ich kartek domalowano krzyżyki

Ktoś przytomny zapyta, to dlaczego PO nie dogadała się z TVN, jakie mają być wyniki exit poll? Gdy się przygotowuje taki numer, to się zbiera jak najmniejszą ekipę wtajemniczonych. Poinformowanie TVN i siłą rzeczy sondażowni, jaki jest cel wyborczy, oznacza niebywałe ryzyko, w tle ciągle jeszcze jest groźba liczenia głosów przez PiS. I tak dochodzimy do drugiego, ale najważniejszego punktu, który wysypał przekręt. PSL po prostu przegięło pałę! Chłopy dostały oficjalne przyzwolenie na kręcenie wałków i cholera wie od kogo personalnie, ale na pewno był to ktoś dający żelazne gwarancje, gówniarze takich projektów nie przeprowadzają, nie wiem służby Komorowskiego, czy służby obozu władzy, może jedni i drudzy, nieważne. Z takim glejtem PSL rzucił się jak szczerbaty na suchary i zrobiła się niesamowita chryja. Pierwsze wyniki z wieczoru wyborczego jeszcze dało się przerobić na sukces, w końcu wystarczyło powiedzieć, że koalicja POPSL będzie rządzić w prawie wszystkich województwach, co zresztą przez ostatnie dni kolportowano w formie propagandowej. Spływających z komisji wyników , które dawały PSL drugie miejsce, tuż za PO, a PiS wynik po niżej 20% i jeszcze do tego głosy nieważne na poziomie 25%, nie dało się sprzedać bez skandalu. Skutek? PSL wycyckało PO i wywołało siwy dym, ale PO i Komorowski nie może pisnąć z oczywistych względów, zatem mamy omertę. Przez tydzień sitwa usiłuje sfałszować sfałszowane wybory do takiego poziomu, który pozwoli uwiarygodnić wynik. Na szczęście sprawy poszły tak daleko, że przekrętu nie da się w całości zatuszować.

Pozostało zrobić dwie rzeczy – podawać wyniki województwo po województwie i gotować tę żabę na wolnym ogniu. Z drugiej strony liczyć, że Kaczyński wyprowadzi ludzi na ulicę i „daj Boże poleje się krew”. Nie ma większego sensu dywagować, czy ludzie nie rozumieli książeczki, czy PSL dopisywał krzyżyki, działo się jedno i drugie, a skali nikt już nie ustali, bo nie ma na to szans. Bezsensowne jest również gaworzenie ile w tym roli PKW, ile PO, ile Komorowskiego, ile PSL. Była sztama, między nimi wszystkimi albo część z nich postawiła resztę przed faktem dokonanym. Równie dobrze można mówić, że Komorowski przy pomocy WSI pokazał PO ile może w kwestii II kadencji dla siebie i III dla PO, jak i PO mogła pokazać Komorowskiemu, kto tu liczy głosy. Za mało wiedzy aby rozstrzygać ostatecznie kto komu, ważne, że ten układ jest kluczowy dla najnowszego i potężnego przekrętu, który niestety ma spore szanse rozejść się po kościach. No i a propos rozejścia się po kościach i durnych partyzanckich akcji Brauna ze Stankiewicz, Korwina i „narodowców”, słowem przeciwników majdanu, którzy urządzili tragifarsę nie majdan. Przy okazji dali Ruskim namiastkę Ukrainy, czyli dziki, skompromitowany kraj, który nie zasługuje na suwerenną władzę. Czy w tym wszystkim obywatel powinien siedzieć cicho i poddawać się wychowawczym hasłom rodem z PRL: „żadnego awanturnictwa”, „zamach na demokrację”, „terroryzowanie instytucji i organów państwa”. Zdecydowanie nie, ale jedyne, co może zatrząść sitwą, to protest masowy poza partyjny, ideologiczny, kopia z ACTA. Jeśli to się nie uda masowy protest wyborczy i choćby powrót do słynnego opornika w klapie, który pokaże władzy, że z siebie, nie z narodu robi idiotów.

6
50058 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

71 (liczba komentarzy)

 1. Sugeruję włożyć historię o "biednych wyborcach nie zauważających karta wyborcza ma kilkadziesiąt stron" między bajki. Ludzie tak głupi nie byliby w stanie kupić chleba w piekarni, nawet przy założeniu że kilka takich przypadków było (0.5% "nieważnych" głosów?), forsowanie tego scenariusza ma na celu jedynie pokazanie elektoratu PiS jako bandy idiotów. Bardzo proszę nie brać w tym udziału,

  PSL na pierwszej stronie mógł jedynie ułatwić i przyspieszyć proces wprowadzania "korekt"do kart (inaczej trzeby było kartę otwierać i na dodatek szukać odpowiedniej strony), osoba przechodząca obok stosu mogła "poprawić" kilkadziesiąt kart w mniej niż minutę (a przecież nie ma możliwości, by wszyscy człokowie komisji przez 3 dni patrzyli sobie non-stop na ręce).

  W sytuacji gdyby PSL znajdował się w "środku" karty, byłoby to o tyle utrudnione, że stos kart wyborczych wymagałby przekartkowania każdej z kart - a byłoby to i bardziej czasochłonne, jak i łatwiejsze do zauwazenia przez "oszłołomowatych" członków komisji.

  Bajka o "wyborcach nie umiejących czytać instrukcji" jedynie odwraca uwagę od rzeczywistego prblemu i robi z porządnych ludzi idiotów.

  Co do reszty artykułu - mówimy tu o specyficznej formie kooperacji, mozna to porównać do bandy bandytów okradających karawanę. Z jednej strony działają razem przeciw jednemu celowi, z drugiej strony "kto ile dla siebie ukradnie, tyle jego będzie". Oznacza to jednocześnie, że hersztowi nie robi większej różnicy, kto z bandy jaką pozycję zajmie - pod warunkiem że herszt dostanie to, czego chce. Ciekawie rzutuje to na opinię, jakoby rządzące nami partie polityczne były jedynie fasadą rzeczywistej władzy.

 2. avatar

  A ja sugeruję, żeby między bajki włożyć założenie, że ludzie w sporej części nie są idiotami, bo idiotami są. Z całą pewnością "książeczka" miała swój udział w wyniku, ale nikt nie mówi, że był to element decydujący, przynajmniej ja tego nie mówię. Na całym świecie do 5% głosów jest nieważnych i tylko ktoś pozbawiony wyobraźni odrzuci ten element w analizie całości zjawiska. Poza wszystkim odrzucając ten fragment planu odrzuca się świadome wprowadzanie wyborców w błąd "instruktarzem", a to już jest czysta głupota, bo taka akcja była i to na szeroką skalę.

 3. Nie twierdzę, że takich przypadków nie było, ale statystyczne 5% nieumiejętnie głosujących wobec ilości głosów nieważnych na poziomie 30% w niektórych obwodach jest niemożliwe do wytłumaczenia w ten sposób. Jest to natomiast bardzo wygodna narracja dla "koalicji", bo jednocześnie stanowi usprawiedliwienie dla absurdalnego wyniku wyborów, jak i robi z elektoratu PiS kompletnych debili.

  Gdyby jeszcze rozjazd między wynikami a exit-polls mieścił się w granicach 5%, to jeszcze poruszanie tego tematu miałoby jakikolwiek sens. Mówimy natomiast o wynikach "z kapelusza", przy tej skali rozjazdu podawanie najwygodniejszej dla "rządu" interpetacji zaraz obok realnych przyczyn "wyników" niepotrzebnie tworzy wrażenie równorzędności tych przyczyn - zwłaszcza że jest to jednoczesnie parawan dla rzeczywistych działań.

  Kluczowe dla wykazania fałszerstw w wyborach będzie policzenie współczynników korelacji między wynikiem PSL+PO a ilością głosów nieważnych - ludzi można oszukać, ale matematyki już nie za bardzo.

 4. avatar

  Jeszcze raz powtórzę, bo nie widzę sensu bić piany. Wykluczam i to zdecydowanie, że "książeczka" ogłupiła 30%. Gdybym miał szacować ogłupiła z 5% do 7%, trzeba pamiętać, że starsi ludzie nie są głupi, ale papiery zawsze są dla nich zagadką. Natomiast ważniejszych ról "książeczki" było więcej i większość podałeś: łatwość fałszowania głosów, usprawiedliwienie, że "ludzie nie czytają". Wszystko. Ja się tylko nie godzę na wycięcie w całości elementu ogłupiania i kilkuprocentowej głupoty wrodzonej, bo to zwyczajnie istnieje, ale w żadnym razie nie jest wyjaśnieniem przekręty, wydaje mi się, że tekst wyraźnie o tym mówi.

 5. Bardzo ładnie poukładałeś te klocki, nie mam więcej do dodania.
  ACTA bis jak najbardziej popieram, ale po wyczerpaniu prawnych możliwości tak jak wczoraj proponowała prof. Fedyszak-Radziejewska.

 6. Żadnego ACTA BIS nie będzie. W momencie gdy "wyczerpane zostaną prawne możliwości", nastroje będą od dawna "opadnięte" (nie dotyczy "pozasystemowej opozycji" której śmierdzi z ust i z którą sie nie rozmawia).

  Wybory samorzadowe nie są czymś, w obronie czego Polacy są gotowi się zjednoczyć i wyjść masowo na ulice (w przeciwieństwie do np. darmowego porno w internecie)

 7. Ale ja nie twierdzę, że czy będzie czy nie będzie ACTA bis, bo sytuacja jest jak na razie dynamiczna i cały czas mamy jakieś zwroty akcji. Natomiast odniosłam się do tego, że tylko taka forma protestu jest sensowna i to po wyczerpaniu prawnych możliwości, sama zresztą w dyskusji  poddałaś krytyce wczorajsze działania Stankiewicz i Brauna. 

 8. 1. Jestem facetem
  2. Sytuacja nie jest dynamiczna, to tylko pół-impowizowane przedstawienie. Nie ma w tym cyrku nikogo, kto mógłby zachwiać pozycją reżysera.
  3. Protesty o rozmiarach anty-ACTA są bardzo mało prawdopodobne - stąd właśnie taka skala bezczelności obozu władzy

 9. ad.1 - ok no to już wiem
  ad.2 - dynamika nie wyklucza improwizacji. Pytanie: kto wedlug Ciebie może być tym reżyserem?
  ad.3 - pożyjemy zobaczymy, jak na razie wróżenie z fusów

 10. avatar

  :)^:)

 11. avatar

 12. I wszystko ładnie i pod kontrolą, zwłaszcza "Kaczyński nie wyprowadził ludzi na ulice" i super. Zdumiewające, jak od rana co ważniejsze głowy po prawej strony tak czy inaczej nawołują do spokoju i pacyfikują inicjatywy majdanowe. Bardzo mnie ciekawi:
  Po co?

  Od zawsze wiadomo, że incjatywy społeczne, rewolucje, protesty, i inne "ruchawki" mają przebieg gwałtowyny i niekontrolowany. I od zawsze wiadomo, że stłumienie takich emocji w społeczeństwie kończy się jego paraliżem, marazmem i otepieniem (vide czas po Stanie Wojennym, Zamachu Stanu Wałęsy, mobilizacji w 2010 po mordzie w Smoleńsku).
  Ludzie to nie maszyna: raz puszczona w ruch nie zatrzyma się, a powstrzymywana zachowa się jak przekłuty balon, nie będzie czekać na "odpowiednią chwilę".

  Ludzie, podobnie jak intuicyjnie czują że na wyborach ich oszukano, podobnie WIEDZĄ że demokratycznie dziś władz w Polsce się nie zmieni. To oczywiste bo komuna dziś łamie nawet prawo które sama ustanowiła. Ma dziś za dużo do zyskania kasy i za mało szacunku dla "wyborców" aby martwić się choćby kilkuset ofiarami.
  Znamy lekcję z 1989 r. kiedy to "pokojowo" i "przyjaźnie" oraz bez rozlewu krwi "obaliliśmy" Żelazną Kurtynę aksamitną rewolucją. Konsekwencje i koszty płacimy do dziś żyjąc w najbardziej wrogiej wersji Polski od kilkuset lat. I jak Wstęga Mobiusa ta ścieżka zawsze doprowadzi nas do tego samego miejsca.
  Ja dziś nie wierzę, że sprawiedliwość i ukaranie bandytów może odbyć się inaczej niż w Polskim Majdanie, niestety z krwią na ulicach. Tylko w kompletnej anarchi można będzie sprawiedliwie ukarać tych ludzi.

 13. avatar

  Tak Pan Prezydent jak i Pani Premier a i nasza Platforma Obywatelska to już politycznie patrząc ścierwo woniejące brzydko.

  Rzecz nie polega na karaniu jeno pozbyciu się z kuchni, bo chata całkiem zaśmierdnie.

 14. To prawda, lud się wylewa i idzie po swoje. Ale problem w tym, że lud się nie wylewa. Nie podważam intencji Brauna i Stankiewicz, ale to nie zadziała, nie tym razem.
  Z historią, buntami, rewoltami jest tak, że ich dynamiki nie da się zaplanować i ostatecznie chylę głowę przed tymi, którzy próbują, bo nie mam się za proroka, ale mam się za kogoś, kto coś tam widzi. I nie widzę, żeby ludzie wylewali się na ulicę.
  Obawiam się, że trzon narodu, jest po prostu zajęty swoimi sprawami i obecnie łyka kolejną porcję środka na "przystosowanie do rzeczywistości".
  Porównanie do Majdanu jest nieuprawnione, bo tam ludzie z zupełnie innego poziomu codzienności, ambicji, aspiracji startowali. To raczej przypominało nasz rok 80, niż nasz 2014.
  Myślę, że MatkaKurka przegina w epitetach, że wystarczy powiedzieć naiwni i pożyteczni naiwni. Nie chcę ludzi obrzucać grubym słowem, bo nie chcę dodatkowych podziałów, nie chcę wzajemnych oskarżeń. Liczy się cel, który może być rozmaicie osiągnięty.

 15. Interesujące jest jeszcze pierwsze wystąpienie premier po wyborach. Zanim jeszcze jakiekolwiek sygnały o nieprawidłowościach zaczęły się pojawiać zaznaczyła, że ona podważać wyniku wyborów nie zamierza, co rozbawiło nawet Jarosława Kaczyńskiego. Wtedy wydawało się to dziwne i zabawne, teraz prorocze.

 16. i serdeczny śmiech Kaczyńskiego, ale też jego deklaracja, że procedura wyborcza musi ulec zmianie, aby nie było żadnych matactw z dzisiejszej perspektywy rzeczywiście wyglądają proroczo.
  Podobnie proroczo brzmialy słowa śp. Lecha Kaczyńskiego, że dzisiaj Gruzja, jutro Ukraina, a później być może Polska. Kpili wtedy z Lecha POpaprańcy, kpiły mendia, tak jak kpiły z zarzutów Jarosława o nieuczciwości wyborów.
  To tylko potwierdza, że Jarosław Kaczyński jest 3 poziomy wyżej niż Kopacz.
  Podobnie jak Lech Kaczyński był od Tuska.

 17. avatar

  Narazie dochodzą słuchy, że PSL wygrało w 10 województwach. Jaja jak berety, partia drżąca o próg wyborczy dominuje Polskę.

  Wyborcza podaje wyniki tak jak MK pisze - powoli, nie za szybko, żaba gotowa, nie przypiekana.

  Zwróćcie uwagę na świętokrzyskie - tam podobno PSL zebrało 49%, ale wyborcza tylko w tym województwie nie podaje procentowego podziału:

  http://wiadomos...

  Wydaje się, że nawet im jest wstyd, a może boją się drażnić ludzi, bo ten wynik jest splunięciem w mordę. Będzie cyrk jak cała ta mapka zazieleni się PSL-em, ludzie tego nie łykną, a jeśli łykną to znaczy że łykną absolutnie wszystko. 

 18. Obawiam się że właśnie ten scenariusz z "łyknięciem wszystkiego" jest jak najbardziej prawdopodobny. Aż boję się myśleć, jak taki sygnał odbierze nasza "władzunia kochana" - wszak od tego momentu będą już działać w warunkach świadomości całkowitej bezkarności.

 19. wespół zespół aktywowałam konto

  Witam @

  w temacie notki - zmartwię Cię Kurko - rozmawiałam ze spora grupą ludzi - oni kurna nadziwić się nie mogą - jak to, to do sejmiku nie wybieraliśmy po jednym kandydacie z każdej partii?

  U mnie w obwodzie, gdzie ludzi znam jak łyse kobyły - głosów nieważnych było ~17% - maniera ta sama, skreślenie na każdej z kart. Te partie, które zadbały o "szkolenie" własnych wyborców wygrały. Lenie out.

 20. Sprawdziłem wcześniej kandydatów PiS i poszedłem do lokalu. Biorę te kartki i czytam, co i jak. Dla mnie dość jasne było (z pewnym chwilowym wahaniem), że tylko jeden krzyżyk na całą książeczkę. Żeby taki błąd był tak powszechny? I czy to w ogóle ma jakieś znaczenie, poza takim, że tworzy mętną wodę?

 21. Ludki w Polsce bardzo zapatrzone są (nie bez pomocy wiadomo jakich sił) w to, co na tzw. Zachodzie się wyprawia. Trzeba więc, przy każdej okazji, powtarzać do znudzenia. Ja przynajmniej się tego uczepiłem jak pijany płotu i w kółko będę powtarzał: w takiej Wielkiej Brytanii głosów nieważnych w ostatnich wyborach parlamentarnych było... 0,28%. Na poziomie lokalnym w latach 2001-2014 w wyborach w tej całej Wielkiej Brytanii głosy nieważne oscylowały na poziomie od 0,3% do 1,0%. W kółko to powtarzać, razem z komentarzem, że każda liczba powyżej 10% nieważnych głosów to Białoruś i kraje trzeciego świata (choć nie mam danych z tych miejsc).

  Druga sprawa: exit polls w tejże Wielkiej Brytanii, w wyborach w 2010 roku dawały Partii Konserwatywnej 307 miejsc, a Laburzystom 255. Oficjalne wyniki, uwaga, Konserwatyści - 307 miejsc, Laburzyści 258. I znów do znudzenia - jeśli oficjalne wyniki różnią się zasadniczo od exit polls, to mamy do czynienia z fałszerstwami. I tak w kółko...

  Pzdr.

 22. Trafna uwaga.

  Cytat z forum Onetu (nie chcę zaśmiecać, ale jest to ilustracja):

  ~wcopo 38 : Co wy chcecie,wygraliscie wybory,a ze nie bedziecie rzadzic to inna bajka.Po co ta zadyma w kraju ???Na jakiej podstawie twiedzicie,ze wybory sa zafalszowane ??? Jezeli sa takie przypadki falszowania wyborow,nalezy zlozyc skarge do sadu. Patrzac na to wszystko smieszy mnie i zarazem denerwuje. Zachowanie politykow w tak waznej sprawie jak wybory jest skandaliczne. Jak narazie najwiecej mandatow traci PO,i nie widze,nie slysze jazgolenia,ze sfalszowane wybory

  I o to właśnie chodzi, o taki vox populi. PO traci najwięcej i nie narzeka! Chociaż znalazłem dużo, bardzo dużo głosów przeciwnych.

 23. Dla porównania w Danii w wyborach parlamentarnych w 2011 procent nieważnych głosów wyniósł 0,96.

 24. Dobry wieczór Państwu,

  Sawicki już wykombinował wytłumaczenie dla rozbieżności pomiędzy ich wynikiem, a exit polls:

  "Wydaje mi się, że w tych wyborach to (niedoszacowanie) może mieć charakter szczególny z prostego względu. Otóż to są nieliczne w ciągu ostatnich 25 lat wybory, w których frekwencja na prowincji (...) była zdecydowanie lepsza od frekwencji miejskiej. Natomiast ankieterzy badający wyborców w dniu wyborów (...) głównie wybierali komisje, w których liczba głosujących była zdecydowanie większa, w tym głównie komisje miejskie. Stąd też błąd tego szacunku (...) może być w tym roku nieco większy."

  Doskonałe, nieprawdaż?

 25. czyli wynik fałszowania fałszowanych wyborów może być taki 28 PIS, 27 PO, PSL 20 i gra muzyka

 26. Być, może, tylko pierwsza dwójka będzie odwrotnie. Jak się fałszuje to nie po to żeby stracić wizerunkowo i dać PiSowi "pierwsze od lat zwycięstwo". 

 27. avatar  wisienka na torcie jest kolejna dymisja lesnego dziadka..wiec co teraz..wybory beda mniej wazne??a do drugiej tury ponad tydzien........

 28. Kilka razy na kontrowersjach pisałem, że POPSL fałszują wybory, ale zapewne fałszują maksymalnie 2 - 3 proc. oddanych głosów. Byłem optymistą i wynik ten zaniżyłem około dziesięciokrotnie.
  Dotąd osoby gadające o ruskich serwerach nazywane były oszołomami, zresztą rezydent z Budy Ruskiej nadal podtrzymuje to stanowisko. O tym czy będą wieksze protesty uliczne zdecyduje pogoda, a ta ma sprzyjać władzy.
  PS. Ewka premier przez parę lat peerelu była w ZSL (w Łowiczu ten skrót oznacza złodziejskie stronnictwo ludowe), była z aktywem ZSL w eNeRDe, w Związku Radzieckim - taka Ewka Kopacz proszę ja Was.

 29. Zanim zaczne. Masz pan wirusa na stronie, kazde klikniecie i otwiera sie na androidzie jakis syf.

  1. Nalezy porownac ilosc niewaznych glosow w kontekscie wygranej PSL, np. w warminsko-mazurskim i sromotnej przegranej sitwy Piechocinskiego np. na podkarpaciu. Gdzie bylo ich duzo i sukces PSL, a gdzie malo i ich przegrana. 

  Sa rejony w Polsce gdzie na wsi komisja wyborcza sklada sie wyłacznie z ludzi nominowanych przez lokalny uklad, urzad czyli PSL tam ze strachu nawet ktos spoza ukladu bedzie falszowal, bo mu spala chalpe.

  Na podkarpaciu PSL na wsiach tez jest slaby i jedynie co mogl to miec swojego przedstawiciela, a wiec ten wynik niewaznych glosow i uczciwego glosowania jest wzorcowy. Na Podkarpaciu nie bylo szans by komisja skladala sie z samych czlonkow mafii peeselowskiej.

  2. Na przyszlosc. Smutne co napisze, ale prosze brac z tej mysli pelnymi garsciami. Zrzekam sie praw do pomyslu, bo mnie nikt nie uslyszy, ale Matke Kurke zauwaza. A wiec do rzeczy,  jezeli dojdzie do powtorzenia wyborow, a jak nie,  TO OD wyborow do parlamentu 2015, na wsiach w ich lokalach powinni sie pojawic obserwatorzy z duzego miasta, ktorzy beda nadzorowac w komisjach prawidlowosc procesu wyborczego, pisze z miasta a nie z sasiedniej wsi, miasteczka, bo czesto sitwa jest ponadreginalna.

  3. Efektem takiej kontroli moze byc to ze ta slizgajaca sie na granicy progu wyborczego partia PSL,  uzyska, rzeczywisty wynik 2-3%. 

 30. Praw się nie możesz zrzec, bo pomysł z zewnętrznymi obserwatorami przerobił już PiS. Wszystko rozbiło się o organizację i nieudolność lokalnych struktur. Jeśli PiS, największa partia opozycyjna w Polsce (czy już może Priwislańskim Kraju?), mając pieniądze, struktury i armię ochotników zrobił jedno wielkie g*, to jaka inna organizacja mogłaby ten pomysł skutecznie wprowadzić w życie?

  Jeślli już mamy pisać o scenariuszach SF, to ja w dalszym ciągu obstaję za przeprowadzeniem ataku Godzilli na Belweder.

 31. Też o tym dzisiaj myślałam, muszę podsunąć ten pomysł koleżance, która działa w PIS. Może nawet po dwie osoby, żeby było im raźniej. To nie do Godżili ale tematu wcześniej o kontrolowaniu wyborów przez ludzi z innych okręgów.

 32. Jestem facetem slusznych rozmiarow, 98 kg, ale nikogo sam nie poslalbym na spotkanie z ta sitwa. Byl kiedys taki film w PRLu jak jakis wiejski kacyk wraz z rodzina mordowal ludzi pod autobusem, pasazerom kazal zlozyc przysiege, a potem zastraszona wies mowila przed sadem co on chcial. Minimum to piec osob, dwie od rana, dwie popoludniu i piec podczas kontroli ttych mafijnych komisji. 

 33. avatar

  Proszę nie straszyć ludzi. Nie ma żadnego wirusa, są reklamy popAds, czyli wyskakujące okienka, które pozwalają utrzymać portal, ale niestety są upierdliwe. Przy okazji proszę o cierpliwość i przecierpienie tej upierdliwości. Będę wdzięczny za wyłączenie ad blocka, chociaż sam bym się wkurzał, ale niestety polskie domy medialne zrywają umowy z takimi portalami jak kontrowersje.net.

 34. Matko Kurko, nikogo nie strasze. Masz problem, bo kazdy kto tu z androida wejdzie ucieknie, bo zaraz ma nowa karte, masz 3 wirusy na androida. Moze na WSI. Nie wiem, mnie to wali Twoje wirusy i WSI. 

 35. avatar

  Nie ma żadnych wirusów, nie opowiadaj bzdur. Reklamy podAds są po prostu blokowane przez niektóre systemy operacyjne i tyle. Nie siej mi tu paniki wśród ludzi, bo to nie są żarty.

 36. Na telefonie z andkiem nie mozna wejsc w zaden post/artukul.
  Na chrome na stacjonarnym tylko reklamy wyskakuja...yyyyyh

 37. Kilka słów...
  w pełni rozumiem decyzję o zdecydoaniu się na taka metodę finansowania portalu - w końcu jakoś musi sie on utrzymywać. 

  Faktem jest jednak, że reklamy na androida SĄ mocno inwazyjne, wprowadzają w błąd informując o wirusach itp. Osobiscie mi to specjalnie nie przeszkadza, ot kilka kliknięć więcej, zanim się dostanę na stronę. Osoba postronna wchodząc na Kontrowersje za pomocą smartfona dostaje info o wirusach (to jedna z tych inwazyjnych reklam "sugerujących" zakup oprogramowania zabezpieczającego)... i jeśli się na tym nie zna, faktycznie może stąd uciec.

  Najlepiej jakby Pan sam spróbował wejść na kontrowersje za pomocą kilku smartfonów - wszystko powinno być wtedy jasne.

 38. avatar

  Ale ja o tym wiem, tylko tu nie ma złotego środka. Reklamy PopAds tak mają, ale w żadnym razie nie są wirusami. Rozwiązanie jest tylko jedno - wywalić to. Zrobię to natychmiast, jak tylko pojawi się coś sensowniejszego, niestety jest dokładnie odwrotnie. Zwłaszcza po Owsiaku wycinają mi reklamy hurtem i obniżają stawki do poziomu nędzy. Jedynie PoPAds nie pyta o treść no i płaci po 24h, nie po trzech miesiącach. Mówię uczciwie jak jest i naprawdę rozumiem wkurzenie ludzi, bo mnie to samego wku...a.

 39. Koszulki "na melony nie daję", "Juras pokaż księgi", kubeczki, płatne ekskluzywne konta e-mail @kontrowersje.net... itp.
  Świetnie Pan pisze i genialnie analizuje scenę polityczną, ale zarabia się na marce - a tej Pan chyba budować nie potrafi. Najbardziej zadziwia mnie to, że nie podjął pan próby monetyzacji starcia z Owsiakiem - target ogromny, sprawa słuszna, a i zwycięstwo wiekopomne :) .

  Dziwi mnie też, że nikt nie zaproponował Panu współpracy w zakresie kolportażu produkowanych przez Pana treści w przyjaznej formie na popularne portale rozrywkowe, w formie "demotywatorów", infografik itp. (Sprawa Jurasa aż prosi się o internetowy bojkot WOŚP w takiej formie) - oczywiście z logiem i linkiem. Takie portale generują miliony odsłon dziennie, wystarczy że jeden na 1000 odwiedzających pójdzie "za linkiem" i będzie miał Pan 2x tyle odsłon co teraz.

  Drzwi do mediów głównego nurtu (również tego "opozycyjnego") są dla Pana zamknięte, więc tak czy siak jest Pan skazany na bycie niezależnym od tego syfu.

  Proszę nie traktować mojego wywodu jako "wymądrzania się", po prostu nie podoba mi się, że w necie, w którym kompletne miernoty intelektualne i moralne odnoszą finansowy sukces, wartościowe portale muszą walczyć o życie.

 40. bo jest sytem zachłannego Google.

 41. jak oni w terenie coraz gorzej wyglądają!

  im się nawet nie chce - jak w moim mieście - udzielić wywiadu portalowi z największą poczytnością - gdy ubiegają się o stanowisko burmistrza

  u mnie, nie uzyskali ani jednego mandatu do rady miasta - wystawiając 18 kandydatów (święto lasu z tą ilością), jak który dostał 10% to ekstaza

  Co wybory to ta sama śpiewka - my im mamy mówić co należy zrobić kiedy się podejrzewa jakieś nieprawidłowości? Ludzie kochani. Coraz bardziej skłaniam się do uznania, że to świadoma decyzja. na co by narzekali, a?
  PiS do tej pory nie zadbał (przy powtarzalnych zarzutach) o patrzenie na łapy w punktach wyborczych z jakiegoś powodu. Nie ważne dlaczego - to szczegół - istota tkwi w tym, że obojętnie co by to nie było (lenistwo, niemoc, głupota polityczna) - każdy jeden źle o nich świadczy.

 42.  nieprzyjaciel zapisuje SLD do PiSu! a Ty się nie zrywasz? szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu?

  A na marginesie, żaden "ekspert" mnie nie przekona że jak 1/4 Polaków którzy poszli głosować, a z winy KOMISJI WYBORCZEJ nie będą mieć reprezentacji, to jest zgodne z demokracją albo konstytucją, chyba że Ludowej Republiki Białorusi. Chociaż nie, tam też raczej by aż tak nie było.... i jest mi obojętne czy komisja sfałszowała czy głupota, komisja jest od spraw technicznych a nie drukowania wyników. I nie będę niczego udowadniał, to władza ma udowodnić że wybory  są prowadzone w sposób demokratyczny. Na razie wynik wyborczy uważam za akt terrorystyczny wobec demokracji.

 43. Trzeba myśleć o wyborach w przyszłym roku. Komorowski tymi połajankami strzelił sobie w stopę. Ludzie tak głupi nie są. "Wygrana" PSL pokazała im bardzo wyraźnie, że sfałszować i wypaczyć wynik wyborów można dosłownie na oczach wszystkich. Głośno tego nie powiedzą, nie wszystkich stać na taką publiczną szczerość, ale swoje pomyśleli i swoje wiedzą. 
  PiS musi dopilnować wyborów prezydenckich, musi. O wyborach do Sejmu nie wspomnę. W wyborach uzupełniających wezwać ludzi żeby bez względu na sympatie głosowali na PiS. 

 44. najnowsza wersja poprawionych wyników daje zwycięstwo partii władzy. Tak jakoś wyszło że na "zamieszaniu" przy wyborach skorzystała władza, typowe dla krajów demokratycznych.

 45. avatar

  Co do msowego protestu poza partyjnego, to sądzę że w Polsce nie ma na to najmniejszych szans. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Polakom można nasrać na głowę, a i tak do niczego nie dojdzie. Jeśli Polacy chcą być murzynami we własnym kraju to niech będą. Ja na szczęście mieszkam w tzw. kraju trzeciego świata, gdzie murzyn na murzynie, ale taki numer, jak obecny z wyborami w Polsce nawet tutaj by nie przeszedł.

 46. avatar

 47. Oni sami wiedzą co mają robić. Jak na moje oko, PSL ma obsadzone wszędzie, wszystko co się da. A wiec jeśli ci ludzie widzą, że PSL jest prawie, że poniżej progu wyborczego (w sondażach), to czując zagrożenie, sami wiedzą już co mają robić. I tego właśnie mamy rezultat. Zawsze fałszowali, ale teraz widząc zagrożenie dla swojego bytu, dali z siebie jeszcze więcej.

 48. avatar

  Częściowo zgoda i jednocześnie wyjaśnienie dlaczego ten "spisek" działa. Zdecydowanie takim ludziom, którzy lokalnie trzymają władzę motywacja przychodzi sama, ale nigdy nie uwierzę, że numer w tej skali mógł przejść bez pozwolenia z góry. Jak to sobie wyobrażasz? PO dostaje w dupę w województwach i siedzi cicho? Zwróciłeś uwagę na bardzo ważny aspekt, ale to nie w zamian, tylko część projektu.

 49. Nie wiem, może to się po prostu zaczyna powoli sypać i nawet oni tracą już nad tym powoli kontrolę. Zobacz, że Ewka bardzo długo nic nie mówiła. Postanowiła wykorzystać technikę Tuska, który "zamykał się do szafy" i nagle wychodził z niej jak mesjasz i głosił swoje słowo. Tylko, że to zgrany numer i Ewa długo na czymś takim nie ujdzie. W zasadzie na kłamstwie długo nikt nie ujedzie, w końcu przekroczy masę krytyczną i samo się unicestwi. Przecież ucieczka Tuska do Brukseli nie jest przypadkowa. Musial już czuć, że to niestety niechronny koniec. Jakby nie patrzeć, tu był panem sytuacji, tam tylko dekoracją.

 50. Strony