Coś się dzieje! GW i Nowoczesna dorzynają watahę HGW

Prześlij dalej:

W świecie polityki nie ma przypadków, z wyjątkiem tych spraw, które wypływają przez nieostrożność lub niezwykłe zbiegi okoliczności. Oficjalne stanowiska, wywiady i oświadczenia z całą pewnością w tej grupie się nie mieszczą. Nie ma zatem najmniejszych powodów, aby ostatnie stanowisko Nowoczesnej i publikacje Gazety Wyborczej na temat „reprywatyzacji” warszawskich nieruchomości, traktować jako wypadek przy pracy. Nic z tych rzeczy, wszystko jest dokładnie skalkulowane i w odpowiednim momencie realizowane. Jeśli chodzi o Nowoczesną to wbijanie noża w plecy PO wydaje się czymś całkowicie naturalnym. Obecna etap dziejowy należy do stanów przejściowych, to znaczy, że nie ma żadnego odgórnego nakazu, który by stwierdzał kto robi za przewodnią siłę narodu. Mam na myśli dobrze znane blokady i odwracanie uwagi od złodziejstwa, co miało miejsce przez osiem lat rządów PO, ale i wcześniej, gdy namaszczono na nietykalną Unię Demokratyczną. Dziękować Bogu dziś takiej ciemnej siły nie ma, a wręcz mamy do czynienia z totalną rozsypką i chaosem. Z tego powodu Nowoczesna może sobie pozwolić na harce i wpisywanie się w „pisowską nagonkę”. Istnieją odpowiednie warunki do ataku, to walcząca o przeżycie partia stara się łapać głębsze oddechy, żeby się doczołgać do następnych wyborów. Najnowsze sondaże pozbawiają złudzeń, zbieranina od Petru zalicza zjazd do 8% i przegrywa z Kukiz’15 3 miejsce. Punkty stracili na rzecz PO i w takiej sytuacji ich zachowania należy uznać za odruchy opisane przez znanego radzieckiego naukowca Pawłowa. Na bezrybiu i Nowoczesna może okazać się partią, o ile PO zostanie ostatecznie pognębiona. Najzwyczajniej w świecie nie ma miejsca na scenie politycznej dla tych dwóch formacji, one się wzajemnie zjadają.

Nowoczesna ma jeszcze i tę przewagę, nie jest zamieszana w najgrubsze afery finansowe, bo franki Petru, czy nieprawidłowości przy rozliczeniu kampanii to przysłowiowe waciki, przy miliardach przewalonych przez PO. Grzech nie korzystać z okazji do sponiewierania przeciwnika, którego nie ma komu bronić i to wyjaśnia atak Nowoczesnej na HGW. Dużo ciekawsze jest zachowanie Wyborczej, która od Hanny Gronkiewicz-Waltz prawdopodobnie dostała niemniejszą kasę niż od spółek skarbu państwa i ministerstw. Po utracie władzy przez Platformę wydaje się czymś nieprawdopodobnym, że GW podrzyna gardło ostatnie dojnej krowie i tym sposobem dochodzimy do sedna. Skalę i oczywistość wielomilionowych przekrętów w warszawskim ratuszu wyznacza krytyka ze strony Nowoczesnej i GW. Musi być beznadziejnie, skoro te środowiska z jednej strony chcą dobić żywego trupa, z drugiej umywają ręce na zasadzie, my z panią Hanką nie mamy nic wspólnego. Dzieje się to wszystko w jednym czasie, to znaczy od jakichś trzech, czterech dni, chociaż wyczyny HGW i jej współpracowników znane są od lat, natomiast o czynnościach prokuratury i CBA trąbi się od dobrych kilku miesięcy. Skąd zatem taka nagła intensywność i koordynacja negatywnych ocen kierowanych pod adresem nietykalnej dotąd HGW? Coś się musi bardzo poważnego dziać, może komuś wpadł w ręce materiał dowodowy, może wewnątrz reprywatyzacyjnej mafii warszawskiej ktoś zaczął sypać, bo nie chce siedzieć za innych.

Sprawy przybrały tak dramatyczny obrót, że kto żyw ucieka od tej śmierdzącej miny i w związku z tym zaczyna się rysować realna szansa na niespotykany w dziejach III Rzeczypospolitej Polskiej precedens. Dotąd każda próba rozliczenia złodziejstwa kończyła się jazgotem politycznym i medialnym, teraz nie ma chętnych do obrony HGW. Postawienie zarzutów i proces karny jest tak blisko, jak nigdy wcześniej nie był, co oznacza, że pierwszy raz wysoko postawiony polityk ma wszelkie szanse, aby usłyszeć wyrok. Szanse te dodatkowo wzmacnia jeszcze jedna okoliczność, mianowicie wewnętrzna wojna w PO. HGW obok Tuska to największy wróg Schetyny, nie ma zatem podstaw do obrony ze strony frakcji pana Grzesia. Schetyna rzecz jasna nie może sobie pozwolić na taką szczerość, jak Nowoczesna i GW, ale on już ma swoje sposoby, żeby tygrysa zabić i skóry nie popsuć. Doprowadzenie do takiego precedensu byłoby pierwszym kamieniem w lawinie. Ludzie się szybko przyzwyczajają do nowego i każde kolejne zakucie w kajdanki prominentnych polityków byłej władzy zakończy się jak dyskusja wokół TK – pełnym znudzeniem. Warto się losom HGW uważnie przyglądać, ponieważ to nie tylko o nią chodzi, ale o znacznie poważniejszy proces oczyszczania państwa z mafii.

5.839998
19408 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  ktos poszedł schematem a'la Al Capone..ze jak nie ma za co wsadzić to sie wsadza za PO-datki..dosłownie i w przenośni..pozostaje zadać pytanie kiedy ów proces miałby ruszyć..a co sie z tym łączy to data przyspieszonych wyborów..ciekawe...wszyscy na wiejskiej o CZYMŚ wyraznie wiedzieli..skoro muzyk zaraz po wyborach wszędzie gdzie tylko mógł powtarzał ze ta kadencja nie przetrwa 2óch lat..co dalej bedzie??

 2. Z przyjemnością się patrzy jak dwóch wrogów wbija sobie nóż w plecy.
  Czekam na taką samą akcję w "jądrze ciemności" - przeciwko Budyń & Co.

 3. avatar

  niestety..cała nasza ojczyzna jest sPOwita pajęczyną..dość wspomnieć ze i wrocław juz od dawna nie jest polskim miastem..od tego czegoś co powiewa nad urzedem marszałkowskim co w zaden sposób nie przypomina naszych barw narodowych..poprzez obsługę konsulatu niemieckiego  ktory chyba liczy wiecej osób niz gdziekolwiek..(około tysiąca??)..az do niejasnych POwiązań jego najmściwszej*wrocławskiej*ekscelencji z "układem wrocławskim"..sięgającym bardzo głeboko..no..i nieusuwalny pan dutkiewicz...!!!!

 4. O teraz widzę,że kolega Cichy jest wrocławiakiem. Bardzo trafne uwagi. Układ wrocławski trzyma się mocno. Pozdrawiam.

 5. Kiedyś nawet lubiłem rodowitych Warszawiaków. Ale jak widzę że wybierają na prezydenta Warszawy jakiegoś Gronkowca, albo że J. Kaczyński otrzymuje w wyborach w tym mieście mniej głosów, niż niejaka dochtorka z Chlewisk (pomimo wielokrotnych kompromitacji i przekrętów PO). To poważnie się zastanawiam nad ich intelektem i kondycją moralną. Tym bardziej, że menażeria z Warszawki bez przerwy się chwali że są tu "z dziada pradziada", i uważają się za coś lepszego od przyjezdnych, zwanych pogardliwie "słoikami".

 6. sam jestem już starym słojem (zza Buga) od 40 lat

 7. Mnie niepokoi zawarcie przez "warszawski ratusz" 8-letniego kontraktu z zagraniczną firmą na obsługę 1/10 komunikacji autobusowej w Warszawie.
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,mobilis-bedzie-nas-wozic-przez-8-lat-kupi-100-nowych-autobusow,193512.html
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,100-nowych-autobusow-wyjechalo-na-warszawskie-ulice,208903.html
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,zderzenie-autobusu-z-tramwajem-16-rannych,208908.html
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,autobus-smiertelnie-potracil-kobiete-na-przejsciu,209485.html
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mobilis
  Niepokoi, dlatego, że IMO:
  - uważam, że komunikacja miejska powinna być tzw "zadaniem własnym" miasta związanym z jego wizerunkiem, zapewnieniem bezpieczeństwa, patriotyzmem gospodarczym (autobusy polskiej produkcji), a nie działalnością prywatną, której celem jest maksymalizacja zysku, co się może odbić na bezpieczeństwie, wizerunku, gospodarce (sprowadzanie tureckich mercy Citaro).
  - mam jakieś niejasne podejrzenia, że zawarcie przez władze W-wy tak dużego kontraktu z firmą pochodzenia zagranicznego może być związane z szukaniem tam oparcia w przypadku spodziewanych "nieprzyjemności" związanych z próbą wyjaśnienia i rozliczenia tychże władz za "reprywatyzację" w W-wie.

 8. rządzi lub do niedawna rządziła PO, jak się trochę poskrobie, to znajdzie się układ. Warszawski, łódzki, pomorski, olsztyński, podkarpacki, dolnośląski... itp., itd. Do tego afery na poziomie centralnym: korupcja w SN, informatyczna, pendolino, przekręty przy Euro 2012 i tak bez końca. Potrzebna będzie jakaś specustawa, bo inaczej tego się nie ogarnie. Mapa pajęczyny, najważniejsi mafiosi, potem mniejsi i tak, aż do gołego cementu.

 9. Sądzę że tutaj chodzi o bardzo drażliwą sytuację w której żydzi oszukali żydów. Za coś takiego nie można liczyć na litość.

 10. @chlor, masz racje w 128%, za cos takiego "no mercy" nawet post mortum, niejaki Ignac Bubis, przybyl kiedys Do RFN w latach 60-tych z czterema walizkami z Polski! MUSZE dodac ze nie byly to walizki PELNE waluty! Jak juz zostal Prezesem Zydow w RFN, to Rzad niemiecki wyplacal mu nalezne odszkodowania za mienie pozydowskie, dla Zydow na calym Swiecie! I. Bubis umierajac Mial na koncie osobistym ok.700!mln. DM!!! W czasie pogrzebu w Izraelu oblano jego zwloki czarna farba, juz NIGDY nie zobaczy oblicza Jahwe! MY Polacy czekamy 26 lat DAREMNIE na ustawe reprywatyzacyjna, obecnie juz 10 miesiecy czekamy na PRAWO i SPRAWIEDLIWOS, ktora MUSI byc wymierzona ZAPRZANCOM za JARGIELT! O POsPOlitych zlodziejach z Warszafki , czy innej czesci POlszczy, nawet nie pisze, przeciez mialem sie nie denerwowac na urlopie, czas wyplynac do Rappeswil, tam najlepiej cale pokolenia emigracji moga "zatankowac akumulatory", dzieki weteranowi Powstania Styczniowego! Niestety od paru lat walka z tymi ktorzy zapomnieli skad sie biora korzeniach Europy, nawet w CH BARDZO duzo lewackiego Europy! Oczywiscie spokojniej jest w gorach Grabünden w "chalupie" lecz od paru lat dziala na nerwy sasiad z Moskwy, ktory pragnal nawet 60 ha kupic, posiadlosc plus cala gore ze szczytem, lecz Kanton sie nie zgodzil! Niestety i tak adwokatowi diabla, sprzedano kilka hektarow do posiadlosci! Wszyscy komunisci tu ciagna jak widac takze z powodu architektury Kosciola, jest okragly, wiec nie MUSZA sie po katach chowac, a jesli chodzi o inne konta, to dyskrecja zapewniona! Zreszta jak jakiemus CZEmpinskiemu, czy DuKAczowi, jakis tam milion $ z konta zniknie, to nawet nie zauwaza, i sie nie POskarza! CZEmpu i duKAcz, zbrojne ramie RAZWIEDKI na POlszczu bronia UKLADU i POdwalin gosPOdarczych, opartych na klamstwie zalozycielskim, kiedy to oficerowie prowadzacy i ich kapusie zalozyli nowa sPOlegliwa Solidarnosc! Stare kiejkuty mialy pysk trzymac, "Maul halten", nie wywiazali sie calkowicie, moze znow dostana kare, jakies dwa miliony $, tym razem! Bedzie sie mozna POsmiac na kolacji w THE Dolder Grand, jak przed rokiem!!!

 11. Nastapila kumulacja zdarzen:

  1. Droga pani Hanna sprywatyzowala nie te kamienice co powinna. Bo kamienice mialy sie zwrocic za darmo dla wiadomego przedsiebiorstwa a tak 'ktos' je sobie sprywatyzowal i juz sprzedal. Nic dziwnego ze nastapila dintojra.
  2. Ostatnie sondaze przekonaly fundatorow oraz starszych i mozniejszych ze PO+N daje sume mniejsza niz pojedynczy _dowolny prawie_ pomiot polityczny. To 'nowe' chyba nie bedzie ani N ani KOD. Cos nowego probuja wykreowac. widac olbrzymie pobudzenie lewizny widac tez nerwowe ruchy w PO i N.  Chyba ktos postanowil ze 'zainwestuje w nowosci'.
  3. Nie wiem czy ominela nas wiadomosc (IMHO wiadomosc dnia) ze rzad niemiecki przykazal rzadzonym ze maja zakupic wode i zarcie na 10 dni. Oczywiscie nie chodzi o to ze p.HGW miala na to wplyw. Mozliwe jednak ze w zwiazku z wycieczka 'Muti' do pl postanowiono przekazac jakies narecze galazek oliwnych...

 12. .......skoro u "samej" Pohanke "sam"Qń dostał glejt na atak na HGW i PO .W TVN -ie to niesamowity casus  ;  któs "przestawił wajchę" jak kiedyś wydukał "Ryży klasyk",j zanim wykonał rejteradę  na "Króla Europy" do Brukseli.Ciekawym jest czy obecni "dadzą radę" z tym horrendalnym bajzlem  , odziedziczonym po Po i PSL , którego na wierzchu jest może 10% ,  reszta pod wodą . Jak widzę ich "metodę"na skorumpowanego do spodu szefa NIK Kwiatkowskiego jak wspomnę ceregiele z niejakim Schnepfem , gdy naiwnie   (?? ?)czekam na raport WSI  (aneks ) i odtajnienie zbioru zastrzeżonego, gdy oglądam urzedników warszawskich co rej wodzą po TV  którzy im się śmieją jednoczesnie  w twarz, to śmiem wątpić czy dadzą . Już ich "załatwiają" medialnie tuzy intelektu w rodzaju Kierwińskich , Szejnfeldów i Halickich czy innych renegatów z byłego SLD jak niejaki Święcicki.Za oglądanie i wysłuchiwanie tego ostatniego ,"kata na Skoki " , powinno się otrzymywać tzw.szkodliwe ,jak za pracę w oparach jakiegoś szkodliwego świństwa! Mam dla Was drodzy koryfeusze "dobrej zmiany" dużo życzeń aby się udało ale tym więcej wątpliwości.Umieliście wytrwać w "piekle" opozycji długich osiem lat ale z tym bezczelnym tupete i powszechną hucpą rady nie dacie .O życie walczą oni ,wy zaś.........?Boże ,miej Nas w opiece .

 13. avatar

  a @--->wujek kozak
  jak pisałem wyzej..ktos z PIS-u OFICJALNIE jes t wstanie wyjsc do kamer i powiedziec na spec-pres-konfie ILE DOKŁADNIE samorządów wzieło kredyt na działalnośc w parabankach?z tego co wiem jest TYLKO kilka oficjalnie podanych przypadków gdzie wojt lub burmistrz małej gminy juz conajmniej 2lata temu zadłuzył urząd w takim stopniu ze tylko wybuch domowej w Polsce móglby zmknąc bilans na +...a co z zamowieniami "publicznymi"?u mnie n.p. miasteczko 40 tys..2 duze ronda były robione przez ludzi o "sniadej" cerze??i to nie byli "cyganie"..tylko ktos jeszcze...ja wszytsko rozumiem..sam siedziałem w niderlandach 6 lat..i nawet mnie to nie zdziwiło ze remont klatki schodowej w tzw "osiedlowcu" 5 klatkowym robili ukraińcy..tak samo owe ogrodeczki z tymi przycietymi drzewkami w "kulkę"plewią kobiety i dziewczyny z mocno "kresowym:akcentem..
  tu chodzi o to..ILU ludzi w samorzadach zdeceydowało sie na taki krok by na siłe dawac prace z zamowien publicznych firmom z "zagranicy"....

 14. avatar

  Wielu obserwatorów/komentatorów doszukuje się drugiego/trzeciego/czwartego dna w sytuacji w jakiej znalazła się Hajka Grundbaum.

  A ja sobie zastosowałem brzytewkę Ockhama :-) i wyszło mi najprostsze rozwiązanie: nikt z kolegów/przyjaciół Hajki G. nie chce iść razem z nią do więzienia, więc każdy zamoczony w to platfus robi co może aby jej (słusznie) dokopując - odbić sie od niej i odsunąć jak najdalej, bo pole rażenia może być bardzo duże.

 15. avatar

  "Archer" wskazane byłoby nie obrażać rodowitych warszawiaków. Bufetowej nie wybierali warszawiacy.
  Żyję tu od urodzenia i doskonale widzę nawałnicę "słoików" zalewających od wielu lat stolicę.Gierek bardzo źle zrobił wpuszczając tu ludzi, którzy nigdy nie czuli i nie rozumieli duszy tego miasta.
  Głosowanie na HGW i nie tylko to, jest swoistą zemstą na Warszawie ze strony takich, jak pan.
  3/4 Polski, albo i więcej nienawidzi Warszawy. Pan, jak widać chętnie do nich "doklepał"  i to właśnie tacy, jak pan na nią głosowali - NIE WARSZAWIACY !!!