Rejonowy prokurator z Jasła, wystarczył na profesorów prawa z PRL i sędziów z PZPR

Prześlij dalej:

Niczego w swoim stanowisku odnośnie posła Stanisława Piotrowicza nie zmieniam. Nadal nie mogę słuchać, że należenie do PZPR to dziejowe zawirowanie, order za zasługi dla PRL to nic wstydliwego, a praca w prokuraturze socjalistycznej ojczyzny polegała na wspieraniu opozycjonistów. Wszystko to jest molarnym balastem i tandetną hagiografią, w którą brnie PiS i sam Piotrowicz, zamiast przeciąć wrzód przeszłości jednym machnięciem skalpela. O to mam i będę mieć pretensje, bo trzeba być uczciwym i konsekwentnym, bez względu na okoliczności. Natomiast poza nieznośnym brakiem estetyki i stanowczości w odniesieniu do PRL, pozostałe wyjaśnienia przyjmuję do wiadomości. Mówiąc krótko Piotrowicz w PRL był pionkiem na prowincji, żadnym „krwawym” Stanisławem, ale też staruszek przez pasy nie przeprowadzał.

Będąc w prokuraturze PRL dostał się w sam środek stanu wojennego i wszystko wskazuje na to, że wyszedł z tego zderzenia nie urobiony po pachy. Ile w tym jego zasługi ile przypadku nie dowiemy się nigdy, w każdym razie nie ma Piotrowicz na sumieniu złamanego ludzkiego życia, a tym bardziej krwi na rękach. Dlaczego stał się ofiarą nagonki, której skala nijak nie przystaje do jego win, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Sami gończy jasno mówią o co chodzi – jak ktoś taki może stać na czele komisji sprawiedliwości i dokonywać zamachu na TK. Piotrowicz to człowiek, który pozamiatał w Trybunale Konstytucyjnym i skądinąd musi to być bardzo bolesne dla „elit”, że rejonowy prokurator z Jasła ośmieszył członka PZPR, towarzysza prezesa, profesora Andrzeja Rzeplińskiego. Prowincjonalny prokurator dał sobie też radę z innymi autorytetami Trybunału, miedzy innymi z sędzią Wronkowską-Jaśkiewicz, byłą doradczynią Czesława Kiszczaka.

Podsumujmy zatem, co się tak naprawdę stało i o czym to świadczy. Przede wszystkim nie wierzę w żadną koronkową akację, bo na taką po prostu jest za późno. Jeśli stara gwardia chciała uziemić prace nad TK, należało Piotrowicza ustrzelić we właściwym czasie, czyli najmniej parę miesięcy temu. Po drugie, przeszłość przewodniczącego sejmowej komisji sprawiedliwości nie była żadną tajemnicą. Po trzecie świeżo wypromowany opozycjonista Pikul odezwał się dopiero po wystąpieniu sejmowym posła Rzońcy, co świadczy o kompletnym przypadku i chaosie, pod koniec batalii o Trybunał. Z sejmowej Trybuny padło „jedźcie i sprawdźcie, ten człowiek żyje”. Zwykle takie zabiegi retoryczne kończą się na słowach, ale czasami ktoś powie sprawdzam.

Pojechali reporterzy TVN i sprawdzili, a ponieważ bohater ostatniego spektaklu to nie gwiazda z pierwszych stron gazet, ale lokalny działacz, wiele nie potrzeba, aby mu zawrócić w głowie. Zobaczył kamerę, odpowiednio podano mu materiał i zgłupiał. Było to o tyle proste, że Pikul obraca się w politycznym „centrum” i w zależności od tego, gdzie cieplej przytulają tam się pojawia, raz w PiS, raz w PO. Sensaci z TVN24 pojechali na tak zwanego wariata i trafili swoje, potem zatarli ręce i rozpoczęli pompownie. Mieli dosadny przekaz, oto prokurator PRL twierdzi, że pomagał represjonowanym, a represjonowany i to w dodatku powiązany z PiS, mówi coś dokładnie przeciwnego. Teoretycznie wszystko się układało pod dymisję Piotrowicza, która wiązałaby się z perturbacjami przy pracy nad najnowszą ustawą o TK, jednak dziś już jest po sprawie.

Miało być pięknie i bez większego wysiłku, ale się posypało po kilku dniach budowania napięcia i przerzucania odpowiedzialności za wszystkie zbrodnie PRL do archiwalnej teczki rejonowego prokuratora z Jasła. W tym miejscu muszę się powtórzyć, że taka fuszerka byłaby nie do pomyślenia w czasach, gdy esbecja pociągała za sznurki. Niech mi będzie wybaczona dosadność, ale na wojnie o wszystko ofiary padają jak muchy. Jeszcze 5 lat temu kogoś, kto realnie zagrażał ustalonemu w 1989 roku „porządkowi” znaleziono by powieszonego w łazience z powodu nieszczęśliwej miłości i długów w Providencie. Jeśli nie tak drastycznie, to znalazłyby się kompromitujące zdjęcia lub coś równie mocnego, a nie jakieś pierdoły, które w dodatku uderzają w stary układ, rozgrzebując jego przeszłość. Jedyne, co jest interesujące w całej tej hucpie, to właśnie cudowne potwierdzenie tezy, że czasy potęgi SB są przeszłością.

Żałośnie wyglądają koleni przywódcy rewolucji wyciągani z szafy pełnej moli. Nad takimi „następcami” Kiszczaka, jak pułkownik Mazguła, nie ma sensu się nawet pochylać. Podobnie zresztą wyglądają rozpaczliwe poszukiwania nowego Leppera, który stanie w obronie „mas uciśnionych”. Próba skompromitowania Piotrowicza zakończyła się kompromitacją, ale dogorywającej SB. I przy wszystkich innych aspektach, ta okoliczność jest najważniejsza. Za tydzień nie będzie Rzeplińskiego i w TK w końcu zaczną się porządki przywracające elementarną powagę temu organowi, który prawdę powiedziawszy wcale nie jest potrzebny. Konkluzja? W ramach konkluzji przywołam pierwotny tytuł felietonu, który ostatecznie zmieniłem na trochę zabawniejszy: „Akcja z Piotrowiczem, czyli kolejne potwierdzenie, że SB zdycha”.

4.339998
15636 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

61 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  >>>czasy potęgi SB są przeszłością.<<<
  I to od dawna, czego nie można powiedzieć o całkiem realnej potędze WSI, będącej pod osłoną USRaela.

 2. ubecja wyraźnie słabnie. 19.10.2010 w rocznicę morderstwa na ks. Jerzym Popiełuszko) dokonano politycznego morderstwa na Marku Rosiaku. Mordercą był (podobnoż) niepoczytalny dawny ubek. Teraz też chyba takich potrzebują.

  Ale ich mocodawcy odwrócili wajchę. Coś jest na rzeczy i wróble ćwierkaja, że już na wiosnę 2017

 3. Ja niedyskretnie przypomnę solenne zapewnienia A.Macierewicza ujawnienia ZZ IPN w lutym 2016r. - ciekawe, co lub kto powstrzymał przed tym niezłomnego Pana Antoniego? W następne zapowiedzi po prostu już nie wierzę. Obserwując obecną sytuację można dostać schizofrenii. O ile można było tę sytuację zrozumieć, bo rządzili "oni" to nie można jej zrozumieć teraz, gdy rządzą nasi. Gubią się już naprawdę dokładnie wszyscy - polecam dzisiejszą wypowiedź p. Zygmunta "na przepustce" Miernika do TV Idż Pod Prąd

  link: Zygmunt Miernik, więzień polityczny III RP w Kowalski & Chojecki NA ŻYWO 12.12.2016

  Przy okazji mają naprawdę niezły serwis (de facto radiowy, najlepszy imo w PL) nt zagraniczne - coś niedobrego dzieje się np. w Rumunii, ichniejsze komuchy wracają do władzy. Przy okazji zrobili to, co chciał Rachoń w TVP, a najwyraźniej mu nie pozwolono - znaleźli prezenterów, którzy są w stanie przeczytać ze zrozumieniem 10 minutowy serwis informacyjny i nie kosztują cięzkich dziesiątek tysięcy gwiazdorskich pensji

  Serwis Informacyjny Idź Pod Prąd TV 12.12.2016 idzpodprad

  EDIT: nie chciałem podawać niesprawdzonych plotek z TT, ale część rzeczy chyba się potwierdza - obrońcą Pikula oraz wielu innych opozycjonistów tego okresu był Stanisław Zając, który miał potem wprowadzać Piotrowicza do polityki. S.Zając "został zginięty" w "katastrofie smoleńskiej"... . Jeden świadek mniej do zaświadczenia przyzwoitego zachowania się S.Piotrowicza.

 4. Rzeczywiście, sprawa ZZ wygląda na traktowanie nas jak małe dzieci, którym można coś obiecać, potem powiedzieć, że jest to coś mało istotnego i znaną metodą prokuratowów z Gdańska czy Warszawy - zapomnieć. Ostatnio, czytałem obetnice prof. S. Cenckiewicza, że ZZ pojawi się dla pospólstwa w marcu 2017, ale czy to należało traktować poważnie dowiemy się dopiero na wiosnę. Więc, byle do wiosny :(.

 5. Z tym ZZ IPN jest z tego co wiem, jeszcze gorzej - jest spec grupa "namaszczonych" przez "kogoś", którzy przeglądają ten ZZ IPN i to oni decydują, co "maluczkim" będzie dane do poczytania .. A ja się pytam - kto "namścił" tych którzy "namaścili" tych "przeglądaczy"???? Powoli przestaję wierzyć w szczerość i uczciwość działań PiS w tej sprawie, że przez litość nie wspomnę o aneksie do raportu z likwidacji WSI - tutaj to kompletny blackout jest od duższego czasu ... I to jest bardzo, przynajmniej dla mnie, niepokojące i odbierające wiarygodność działań PiS.

 6. avatar

  Za czasów rządów PiS nie może zostać ujawniona agentura przewerbowana przez USRael.

 7. avatar

  Panie Konarski, ja się ujawniam bo w USA przemieszkałem 25 lat swojego życia. Do tego jedna córka jest tam prawnikiem a druga majorem amerykańskiego lotnictwa (z pewnością przewerbowany agent USRaela). I jak Polacy mają powracać z zagranicy ( w tym moje dzieci) skoro z każdego wracającego nie zgadzającymi się z takimi jak Pan zaraz zrobicie agenta i szpiega?.  Dokładnie powtarzacie te same wypowiedzi jakie spotykały Polaków wracających po II WŚ, w których komunści widzieli imperialistycznych szpiegów. Wydaje mi się, że kogoś tutaj już całkowicie po..ło czego nagonka na Grey'a jest dobitnym przykładem. "Wam szczać kury prowadzać a nie politykę robić"! Dałby już sobie pan dupie rady i przestał bałamucić i się ośmieszać!

 8. avatar

  Te 25 lat spowodowało dużą lukę w wiedzy o polskich realiach. W ZZ nie ma informacji o takich jak Pan czy Pańskie dzieci. Są natomiast informacje o tych którzy najpierw służyli bolszewikom a po ich upadku w Rosji służą innym. Tylko nie Polsce i Polakom.

 9. avatar

  Od 1989 roku w Polsce byłem 11 razy utrzymując z Nią bardzo bliskie mi związki. Wiedzę na temat tego co się Polsce działo miałem nie jeden raz większą niż ci którzy tutaj zamieszkiwali i nadal zamieszkują. Co jest w ZZ to ani Pan ani ja wogóle nie wiem i pozostaje nam żyć w sferze domysłów.. Nie jest żadną tajemnicą, że polskie służby przez Stany Zjednoczone zostały przewerbowane.  Jeśli mieliśmy zostać ich sojusznikiem to tak się stać musiało. Ja też swoich wrogów do domu nie zapraszam ani ich w domu nie przyjmuję. Natomiast tajemnicą jest kto wobec służb Stanów jest lojalny, jakie za przeszłość na niego są haki (polityczne morderstwa, napady i rozboje) a kto pozostał na usługach służb specjalnych Rosji a kiedyś Związku Sowieckiego grając na dwie strony. .

 10. Jeśli jest tam Pan 25 lat, to być może ma Pan amerykańskie obywatelstwo. Żeby je dostać, musiał Pan złożyć taką oto przysięgę:

  "I hereby declare, on oath, that I absolutely and entirely renounce and abjure all allegiance and fidelity to any foreign prince, potentate, state, or sovereignty, of whom or which I have heretofore been a subject or citizen; that I will support and defend the Constitution and laws of the United States of America against all enemies, foreign and domestic; that I will bear true faith and allegiance to the same; that I will bear arms on behalf of the United States when required by the law; that I will perform noncombatant service in the Armed Forces of the United States when required by the law; that I will perform work of national importance under civilian direction when required by the law; and that I take this obligation freely, without any mental reservation or purpose of evasion; so help me God."

  To samo dotyczy córek, o ile się tam nie urodziły. Więc jeśli dojdzie do konfliktu na osi Polska-USA, to albo córka co służy w USAF z radością mnie zamorduje, lub przynajmniej zbombarduje mój dom (załóżmy na potrzeby tej konwersacji że lata), bądź też jest krzywoprzysiężcą. A Wujek Sam bardzo nie lubi takich obywateli. Że konflikt na linii Polska-USA to fantazja ? Może tak,ale  ja jedną zmianę sojuszy już przeżyłem. Zresztą, fakt że według wielu Amerykanów zamordwałem wraz moimi rodakami już chyba 300 tysięcy żydów i zgarnąłem ich majątek (a licznik bije) i mam oddać jakieś 65 miliardów dolarów (a licznik bije) jest całkiem niezłym powodem do konfliktu. Zwłaszcza że nie ma z czego oddać. 

  PS. Najważniejszą część tej przysięgi chciałem specjalnie dla Pana podkreślić, ale nie wiem niestety jak, chyba nie ma takiej opcji w edytorze forum. Jeśli jednak miałby Pan trudności ze zrozumieniem, proszę zapytać córek. Przetłumaczą.

  Pozdrawiam

 11. avatar

  Pana wpis jedynie tylko tyle znaczy, że pojeb.w siejących  ferment w Polsce nie brakuje.

 12. Panie Januszu -Pana zachowanie jest dowodem na to , że jak brakuje argumentów wtedy często pojawiają się obelgi!!!!!!!!!!!!!!!!

  Dokładnie jak u naszej dzisiejszej opozycji.

  Ela

 13. avatar

  To nie obelga, to stwierdzenie faktu. Jeśli i Pani tego nie rozumie to trudno i nie moja w tym wina. Porównanie mojej wypowiedzi do wypowiedzi "opozycji" jest intelektualnym nadużyciem.

 14. To raczej Pana wpisy świadczą o tym kto jest kim.

  Nie kto inny,tylko Pan żeś prysnął z Polski,co żle było a teraz się Pan mądrzy.

 15. avatar

  Pomyłka! To nie marsz KOD-u.

 16. No niestety - parę rzeczy niezrozumiałych w działaniu PiS-u się znajdzie. Właśnie te ZZ, aneks do raportu WSI, dołożę CETA (korporacyjny but w drzwiach do Europy na nodze wystawionej z okien Kanady), no i teraz (zeszły tydzień) weszła ustawa o zakazie upraw GMO, która zezwala na uprawy GMO (jeśli nie wiecie, na czym polega zakaz polegający na zezwoleniu, to mnie nie pytajcie, bo ja też nie wiem).

 17. avatar

  Byłem zwolennikiem Kowalskiego, wielokrotnie tutaj go promowałem. B Y Ł E M !!!!

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100014001765421

 18. Na razie, to jest Pan zwolennikiem bandyty Putina i matuszki Rassiji. Z linka niczego się nie dowiedziałem, bo "nieistnieje albo jest uszkodzony". Ja się nie chcę wypowiadać nt Kowalskiego, Chojeckiego bo nie mam wiedzy. Z dzisiejszej ich audycji wynika, że nawet p. Z.Miernik jest mocno pogubiony. Cieszy mnie natomiast że Chojecki leczy Kowalskiego ze związków z agentem Korwinem. I co by nie mówić, ich poziom audycji, mimo powtarzalności i odjazdów Chojeckiego jest 100 razy lepszy od tego gówna, które dzień w dzień serwuje nam TVP Info zapraszając zaprzańców do studia, zamiast na ul.Rakowiecką albo do Starych Kiejkut.

 19. avatar

  Szanowny Panie. Jestem takim samym zwolenikiem Putina jak Pan "Starych Kiejkut" Moją jedyną Ojczyzną jest Polska a pierwszym wierszem którego nauczył mnie mój Ojciec, zaraz po Ojcze Nasz, jest >>>

  - Kto ty jesteś?
  - Polak mały.

  - Jaki znak twój?
  - Orzeł biały.

  - Gdzie ty mieszkasz?
  - Między swemi.

  - W jakim kraju?
   W polskiej ziemi.

  - Czym ta ziemia?
  - Mą ojczyzną.

  - Czym zdobyta?
  - Krwią i blizną.

  - Czy ją kochasz?
  - Kocham szczerze.

  - A w co wierzysz?
  - W Polskę wierzę.

  - Czym ty dla niej?
  - Wdzięczne dziecię

  - Coś jej winien?
  - Oddać życie."

 20. avatar

  Link działa i prowadzi do mojego profilu na FB. Można wypełnić tekst w ramce lub się zalogować o ile posiada się tam konto.
  Na FB opisałem moje zastrzeżenia do Chojeckiego i Kowalskiego.

 21. avatar

  Ano całe przedstawienie jest stąd, że wrzód nie przecięty od razu 

  Niestety, to co Piotrowicz mówi świetnie nadaje się do dalszej obróbki i w końcu nawet nie wiemy, co mówił. Byłoby nieważne, ale nieżelazny elektorat się trochę martwi. A nie trzeba mu przysparzać strapień. W końcu przewaga nie jest taka znów miażdżąca. 

  Coś takiego było na przykład ze Śpiewakiem. Młody Śpiewak narobił trochę przekręcików, i zrobiła się aferka. Wtedy stary Śpiewak natarł uszu młodemu, młody się przyznał, przeprosił. I wkrótce sprawa umarła śmiercią naturalną. 

  Ja nie moówię, że Piiotrowicz ma zniknąć. Wręcz przeciwnie.

   

 22. W 1944 roku wladza mogla nadawac stopnie, tytuly, stanowiska ale nie mogla wplywac na IQ. I teraz "sloms z butow wylazi" jak to Kordian powiedzial "Abluae..."

 23. avatar

  Bardzo interesująca rozmowa dwóch trepów "patriotów" na Twitterze:

  generał Szogun: Panie Pułkowniku! Zdejm Pan mundur do cholery na tym zdjęciu. Żołnierz w mundurze nie politykuje 
  – napisał Koziej (pisownia oryginalna).

  obrońca demokracji płk. Mazguła: Pan sobie zdejm i siedź cicho, poprawnie i politycznie, jak gwałcą Konstytucje! ŻENADA. Do cholery! 
  – szybko odpisał mu Mazguła (pisownia oryginalna).

  Tak, tak, MK ma rację struktury im się już całkowicie posypały dlatego bawią się w partyzantkę. Mam nadzieję, że gajowy już wkrótce ich z tego lasu przegoni.

 24. Nie wiem dlaczego w tekście MK cały czas chce umiejscowić S. Piotrowicza w Jaśle, podczas gdy mi się zawsze wydawało, że pracował on w Krośnie. Wikipedia też tak (jak ja) traktuje, dodatkowo podając, że później, w 1992 powłano go na stanowisko prokuratora Prokuratury Wojewódzkiej w Rzeszowie. Choć oczywiście dla istoty sprawy nie ma to wielkiego znaczenia, to lepiej gdy podane na papierze (ekranie) zgadza się z realiami.

  P.S. Na temat Antoniego Pikula, głównej szczeliny, w którą swój pazur pragną wbić Totalni jest napisane, że to on pochodzi z Jasła, w którym to mieście jest ta nowa gwiazda Totalnych wiceburmistrzem. Dalej można przeczytać, że "Związany był z ROAD, Unią Demokratyczną i Unią Wolności." O związkach z A.Pikula z PiS Wikipedia nie wspomina. Za to możemy tam przeczytać: "W 2014 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odznaczył Antoniego Pikula Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za: wybitne zasługi dla transformacji ustrojowej, za działalność na rzecz rozwoju polskiego parlamentaryzmu, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej", co dodatkowo dodaje sprawie smaczku.

  Strony Wikipedii, z których korzystałem były ostatnio modyfikowane dziś (tj. 12.12.2016) - a z obfitości 'materiału' nt. zasług i uchybień można wnosić, że pewien pan sędzia Sądu Rejonowego w Wejherowie 'mógł się tym interesować'. ;)

 25. Nicka p. sędziego nie widać. Ostatnio usunięto:

  "Jest to również kłamca który za pieniądze z TVN kłamie na temat Piotrowicza. Za kilka dni będą wywiady z osobami które słyszały jak Pikul chwalił Piotrowicza."

  https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Antoni_Pikul&diff=prev&oldid=47853236

 26. Dzięki za sprostowanie i uzupełnienie.

  Chylę czoła.

   

 27. avatar

  Potwierdza się moja prognoza co do dalszych rządów PiS po wyborach parlamentarnych w 2019 roku.

  18 % respondentów zdecydowanych na udział w wyborach nie opowiedziało się za żadną z partii im przedstawioną.

   

  http://wpolityce.pl/polityka/319106-miazdzacy-sondaz-cbos-pis-ma-wiecej-zwolennikow-niz-platforma-i-nowoczesna-razem-wziete

 28. Od pół roku kilka razy pisałem, że Tomasz Sakiewicz wykonał ogromną pracę żeby odsunąć lepszy sort od władzy i trudno mi zrozumieć czemu nie jest wykorzystywany. Teraz jest robiona improwizacja na 13 grudnia, ale nie da się w kilka dni nadrobić roku uśpienia.

 29. avatar

  Te 18 % to właśnie zasługa Sakiewicza i jego chorobliwej rusofobii.

 30. Brązowy Krzyż Zasługi (oraz Srebrny i Złoty) nie jest orderem, ale odznaczeniem i wywodzi się z II RP.

 31. avatar

  On nadal istnieje i to jest g...o a nie odznaczenie. A brązowy to już wogóle!

 32. Niepotrzebnie się tylko Piotrowicz tłumaczy esbekom.Powinien ich zlekceważyć.
  Ale teraz inny temat:czy zauważył ktoś,że Kurski jakby był sterowany przez swojego braciszka z GW?
  Czasem wydaje mi się,że TVP zaprasza tam celowo polityków z PO,N i PSL,aby tylko dowalić PISowi.Czy nikt w PISie tego nie widzi?
  Kolejny news,to "Der Spiegel" ubiera Kaczyńskiego w mundur SS!
  Za to, PIS powinien natychmiast reagować na najwyższym szczeblu.Tym bardziej wczoraj jeszcze,prezydent Duda zachwalał "przyjaźń szwabską".
  Jeśli Polacy sobie na to pozwalają,to będą szwaby walić dalej i jeszcze mocniej.
  Nie tak wyobrażałem sobie rząd.Po prostu jest lichy,nie daje sobie rady,bez konsekwencji.Jutro się wiele wyjaśni,a na wiosnę będzie może wiadomo,czy wytrzyma kadencję.

 33. avatar

  Rząd PiS balansuje na linie między Unią Jewrejopejską a USRaelem który musi w niej mieć konia trojańskiego, najlepiej w postaci międzymorza. Jak długo utrzyma ten balans bez spadnięcia w przepaść ? Tak długo jak starczy pieniędzy.

 34. avatar

  Na dzisiaj innego wyjścia nie ma bo stąpamy po kruchym lodzie. Chyba, że chcemy podzielić los Jugosławi i isc samodzielnie ale na to jesteśmy za słabi. Alternatywą jest podporządkowanie się Rosji Putina ale ten numer nie przejdzie choćby na zaszłości historii i wyniesionych z niej doświadczeń.

 35. avatar

  Alternatywą jest wspólpraca gospodarcza z Chinami.

   

 36. Chińczycy szukają tu tylko jeszcze tańszej siły roboczej do montowni chińskich rowerów. A ten cały Jedwabny szlak? No, można będzie sobie popatrzeć jak nim śmigają pociągi do Holandii, ale co z tego pożytku dla nas? Trochę etatów na kolei.

 37. avatar

  Koniec Jedwabnego Szlaku ma być w Łodzi, doskonale skomunikowanej dzięki autostradom i szykowanej kolei dużych prędkości. Na bazach przeładunkowych zarabia się tak jak na portach.

 38. Z reguły sobie odpuszczam.Tą razą mam prośbę. Przestań się Pan bawić w specjalistę od transportu. Bulwarowy dżipek, to trochę za mało żeby ex catedra pieprzyć o korytarzach transportowych i potencjale RP w globalnej gospodarce.

 39. avatar

  Chińczycy szukają miejsca gdzie mogą wydać z korzyścią dla siebie 500 mld $ z którymi nie mają co zrobić. Oni nie potrzebują montowni poza Chinami.

 40. Chińczyk cierpliwy jest i paskudny. Inna cywilizacja i inna mentalność.

  Lepszy swoj wróg (jak mawiał Pawlak o Kargulu) niż obcy ""przyjaciel".

 41. Myślę,że jeśli USA się nie zdecyduje,połkną nas szwaby.A to oznacza rusyfikacje.

 42. Zgadza się.

 43. A co z pulkownikiem Kuklinskim? zdrajca czy bohater?

 44. avatar

  Zadaj te pytanie Szulcowi i Makreli tam dostaniesz zadawalającą ciebie odpowiedź.

 45. Akurat ktoś trafnie na TT sformułował analogię między historią S.Piotrowicza a płk R.Kuklińskiego.

 46. Dorobek "funkcjonariusza" aparatu represji stanu wojennego to dwa umorzenia, jedna bardzo pozytywna opinia kobiety, której pomógł bezspornie i druga pozytywna opinia (Pikula), który właśnie co zmienił ją na negatywną - czyli nie popadajmy w przesadę. Sądząc człowieka po czynach, a nie słowach (zwłaszcza turboopozycji) i jednym podpisie na wiadomym dokumencie Piotrowicz zachował się przyzwoicie. Nawet w sprawie Pikula, do którego pojechał do aresztu razem z jego adwokatem, a nie kazał go sobie przywieźć.

  Wściekła napaść turbopojebanych na Piotrowicza to co najwyżej dowód na to, że planują oni jeszcze jakieś pogrywki z TK, ale Piotrowicz im mocno uwiera.

  Głowa do góry Panie pośle.

  Edit techniczny. Piotrze, pole do edycji tekstów (i chyba wpisów) jest zdecydowanie za wąskie, widać tylko cztery linijki tekstu. Przydałby się większy obraz, chociaż z 15 linii tekstu.

 47. A co z głowami Ziemkiewicza, Ważehy, Makowskiego, Gmyza, Wybranowskiego, Baranowskiej, Mazurka i całej reszty gawnojedów również z wSieci, którzy domagali się złożenia mandatu przez S.Piotrowicza? Nie wiem, czy "nasza władza" to tacy kompletni kretyni, że nie widzą np. tego, co wykoncypował już kiedyś Nasz Gospodarz, że Gmyz odpalił trotyl na wraku tupolewa de facto na zlecenie, żeby sprowokowac J.Kaczyńskiego? Michalkiewicz kiedyś napisał, że Tusk chciał sobie poluzować obrożę nałożona mu przez służby, to Gmyz odpalił aferę hazardową w Rzepie. Czy ten "dziennikarz śledczy" cokolwiek kiedyś wyśledził, czy podsuwano mu raczej umiejętnie, to, co miał odpalić? Teraz jeszcze wysłali go na korespondenta TVP do Berlina. Ja uważam, że ci "naszi" i "rozkraczeni", którzy nie przeszli "testu Piotrowicza" powinni zostać umiejętnie strąceni w "ciemności zewnętrzne" z piętnem agentów wpływu.

 48. Twoje uwagi są całkiem celne i uważam Rze do natychmiastowego wykonania.

  To wygląda mi, że turboopozycja sięga już po ostatnie rezerwy pożytecznych idiotów i tajnych kadrowych pracowników.

 49. avatar

  I tu pełna zgoda.

 50. "nasza władza" to tacy kompletni kretyni" - myśle,że to określenie jest celne.Ja bym dodał jeszcze - nieudolni.
  Już im posłuszeństwo wypowiadają prezydenci miast.Wcześniej kodziarze apelowali o walki uliczne,a władza nic,bez reakcji.
  Ostatni news:nie będzie marszu PIS w Warszawie.Podkulili ogony i siedzą w kątach.
  Wypadałoby tu przypomnieć znany slogan Piłsudskiego,bo bardzo jest na czasie i aktualny:Wam kury szczać prowadzać,a nie rządzić.
   

 51. Strony