Prześlij dalej:

Nie dalej jak wczoraj powoływałem się na materiał Marcina Wikło i Marka Pyzy z portalu „wSieci”, którzy wykonali kawał dziennikarskiej roboty, bez której nie naskrobałbym swojego felietonu. Przypominam o tym, bo nie mam zamiaru walić na oślep w kolejną kastę, która ma poczucie świętości. Istnieją prawdziwi dziennikarze i jeszcze kilku publicystów, ale jest ich, jak na lekarstwo. Zdecydowana większość osobników nazywających samych siebie dziennikarzami, to niegramotni sensaci biegający za „setkami” i to właśnie oni mają najwięcej do powiedzenia na temat zawodu, o którym nie mają pojęcia. Dawno nie widziałem takiej autokompromitacji pseudo dziennikarzy, jaką widać po opublikowaniu broszurki regulującej zasady organizacji pracy dziennikarzy na terenie sejmu.

Połowa zakochanych w sobie przedstawicieli świętego zawodu albo nie przeczytała broszurki albo nie zrozumiała, reszta udaje, że nie zrozumiała, niewielka część zrozumiała i oni po prostu pracują dalej. Wszystkie, ale to wszystkie bzdury powtarzane od rana, mają się nijak do rzeczywistości zapisanej językiem, który rozumie dziecko w 3 klasie szkoły podstawowej, chociaż niekoniecznie obecnej szkoły podstawowej. Wejdę…wróć, zejdę na chwilę na poziom „dziennikarski” i wyjaśnię „infografiką”, o co chodzi w najnowszej burzy wywołanej wrzuceniem granatu do medialnego rezerwuaru. Przede wszystkim broszurka nosi tytuł:

centrum.PNG

Z samego tytułu wynika wprost, że nie zamykamy burdelu na schodach:

burdel.PNG

ale otwieramy nowe centrum medialne.

centru2.PNG

Oczywiście robią to politycy, co oznacza, że trzeba się wznieść ponad normę „dziennikarską” i prócz tytułu z obrazkami zajrzeć do treści. Jak będzie funkcjonowało Nowe Centrum Medialne? Kto umie czytać ten sobie przeczyta, że od rana w TVN i innych „mediach” powtarzane są brednie, nie zapisy w broszurze. Nie będzie relacji na żywo z sejmu? W TVN może nie być, ale media, które zatrudnią dziennikarzy nie paparazzi, mogą sobie relacjonować co chcą i kiedy chcą.

relacje.PNG

Dziennikarze nie będą mogli biegać po korytarzach sejmowych i pytać posłów ile dziś wypili i co jedli na sali prelnarnej? Niestety nadal będą mogli uprawiać takie „dziennikarstwo” i pokazywać stringi Dorna, ale już nie po 120 z każdej redakcji, tylko po dwóch.

staly.PNG

A co z resztą biedaków, gdzie wolność słowa, gdzie demokracja, gdzie równość, braterstwo i płeć społeczna? W Nowym Centrum Medialnym, każdy kto chce może sobie wziąć mikrofon, kamerę, zaprosić Ryśka Petru do studia i urządzić ucztę intelektualną po świt.

akredytacje.PNG

Czas na rytualne i nieustające pytanie! Czy to jest faszyzm, czy to jest ciemnogród i gdzie są wartości europejskie, oparte na liberalnej demokracji? Tutaj jest odpowiedź.

pe.PNG

Cała broszura ma 8 stron, POŁOWA to obrazki. Mamy do czynienia z niczym innym, tylko banalnym regulaminem wewnętrznym instytucji, takim samym jak przy wejściu do muzeum, ale "kwiat" dziennikarstwa przerosło.

Z uwagą śledziłem dzisiejszy cyrk „dziennikarski”, broszurką machały blondynki i sepleniący mikrofoniarze, ale nikt nie zacytował konkretnej treści. Nie było cienia informacji, same stopniowanie przymiotników i interpretacje, które nie miały kontaktu z rzeczywistą treścią, będącą przedmiotem komentarzy. O czym to świadczy? Wojna nie trwa o prawo do informacji, bo tej po prostu nie ma, tą się jeden na dwustu interesuje, wojna trwa o prawo do ogłupiania mas, do podawania „infografik” i budowania sensacji na poziomie brukowej prasy. W ramach protestów przez cały dzień pokazywano sam chłam, pijanego Dorna, sałatkę Pawłowicz, Kaczyńskiego złapanego przy kiblu i straszono, że więcej takich "materiałów nie będzie". Oby!

Po informację musiałem sięgnąć sam, zapoznać się z materiałem źródłowym, poszukać jak się sprawy mają na świecie i dopiero potem napisałem, co miałem do napisania. Znów jestem chyba pierwszy i chyba jedyny, ale na akredytację w sejmie nie mam szans, musiałbym wyrobić „ledikimację” dziennikarza. Co ważne, nie chodzi o 5 lat studiów, wiedzę, pisanie i mówienie po polsku, chodzi o rejestrację kontrowersje.net jako „tytułu prasowego”. Przedstawicielem świętego zawodu zostaje się na kartę rowerową i dlatego taki mamy poziom mediów, jaki mamy.

PS Życie dopisało komediowy scenariusz. Dzicz z PO i Nowoczesnej w trakcie głosowania ustawy budżetowej zablokowała mównicę, a... media zaczęły transmitować to na żywo. Naturalnie przez cały dzień nie było informacji, co dziś będzie głosowane w sejmie i że jest to najważniejsza ustawa dla obywateli.

Przechwytywanie_8.PNG

5.500002
27737 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

34 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  MK akurat  0 przedsatwiajac jaka wstepna i najwazniejszą ilusracje do swego tekstu  - wywiad z "prorokiem ze Starosielc" ("nie będzie niczego") przypadkowo (lub nie) wskazał na bardzo przemyslane i dalekosiezne w skutkach posuniecie, majace , jak sadze, na celu przygotowac mentalnie spoleczenstwo III RPE do postepujacej destrukcji  jednego z regionow Polski. Tu mielismy bowiem do czynienia z niezwykle wyrachowanym dzialaniem, ktore posluzc mialo i sluzy z gory zaplanowanym celom destrukcyjnym (potem bula Rospudagae i wszytkie tego stytki).

  Komedia zamienia sie w tragedie, i jeszcze gorzej- komediowy to wstep do tragedii, ktrora dzieki temu wstepowi miala byc osmieszona i jako taka zlekcewaznona.

  Uwazalmym zatem na  podawane przyklady- niektore  dorowadza nas bowiem one do innych wnioskow niz zamierzone.

 2. Zawieszenie prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie z powodu milionowych przekrętów,a za tym z pewnością wyjdą na jaw inne oszustwa tej kasty,poniedziałek ma być wg. prawa,ostatnim dniem pracy prezesa/komucha TK,apel Bolka o wykluczenie Polski z UE no i dzisiejszy protest w sejmie hołoty sowieckiej.
  Ten strach powoduje,że ubectwo gotowe jest na wszystko,bo nie mają już nic do stracenia.
  Jeszcze może się zdarzyć wiele w tym miesiącu,nic nie można przewidzieć.
  Ciekawe jak sobie poradzi z tym PIS?
  Na chwilę obecną tylko się tłumaczy i postępuje zbyt łagodnie w stosunku do tego bydła.
   

 3. Jak za I Rzeczypospolitej, Poseł Szczerba zerwał obrady Sejmu, bo PiS chciał skopiować rozwiązania z parlamentu europejskiego. Trzeba zamontować mikrofony na sali, wtedy mogą okupowac do woli.

 4. Targowica w czystej postaci.
  Właśnie oglądam "Forum",gdzie biedny Czarnecki ma czterech przeciwników.Nie wiem,czy Kaczyński tego nie widzi jak Kurski,zatrudniony jako agent,celowo rozwala PIS:)
  Dziwne też,że Czarnecki zgadza się na taki układ.Naiwność bez granic:)
   

 5. Teraz tak myśle:ostatnie dymisje wysokich generałów w wojsku nie są przypadkiem,tylko zaplanowaną akcją.Nieudane prowokacje KODziarzy 12 listopada i 13 grudnia.Dzisiejsza prowokacja w sejmie może oznaczać początek zaprogramowanych akcji prowokacyjnych,dotyczących zamachu stanu.
  Wiadomo już,że TK nie będzie funkcjonował normalnie,bo ubecja ma to w planie.
  Kto wie,czy Soros nie rzucił wielkiej kasy na tzw. polski Majdan?
  Wariatów zawsze można znaleźć i opłacić.Wystarczy,że jakiś przypadkowy kodziarz zginie i już podnosi się temperatura wybuchu.Lewacka UE tylko czeka na rozkaz,aby wejść i "pomóc" lewakom.
  A w wojsku i policji jest mnóstwo komuchów,którzy na apel,natychmiast staną w jednym szeregu z KODziarzami.
  Może przesadzam,ale ja biorę wszystkie opcje pod uwagę.
   

 6. Dobrze prognozowałem,to jest rozpoczęcie Majdanu w Warszawie.

 7. Czyli wp.pl obraziło się na polityków na podstawie informacji, którą uzyskali wieczorem od kolegi w pubie a nie rzeczywistości którą mają relacjonować? Nic nie szkodzi, nic się nie stało. Preczytają broszurę i ogłoszą że PiS się złamał dzieki ich szybkiej reakcji. Przecież nie przyznają się że kłamali, prawda? 

   

  Redaktor Kublik, trzy niezależne źródła są wtedy, kiedy uzyskano informacje bezpośrednio od trzech osób dobrze znających osobiście temat. Telefon od Adama Michnika, polecenie redaktora naczelnego wyborczej i rozmowa z dziennikarzem wyborczej Michnikiem to nie są trzy NIEZALEZNE źródła.

 8. 1. Macice Wyklęte  - już były ( pierwszy samograj polityczny).

  2. Mikrofony Wyklęte - były

  pora na

  3. Pistolety Wyklęte ( powszechny dostęp/brak do broni - zawsze się przewija, w każdym rozdaniu).
  4. Szubienice Wyklęte. Kara śmierci też zawsze też była wodą na młyn dla mediów.

  O co się jeszcze mogą pluć?

 9. avatar

  teraz czas na ruch pisu..jesli nie odbierze tym baranom minimum 1no miesiecznego uposażenia poselskiego ..to przy najbliższej okazji cyrk bedzie jeszcze większy..az do mordobicia przy mównicy..(co szczerze mówiąc bawi mnie ta myśl..i na to czekam) wtedy dopiero coś sie zmieni...

 10. Kolejna ekipa, która uważa, że niektóre świnie są równiejsze. Najlepsi są ci z prawej strony: porządek w sądach - tak, ale wara od moich przywilejów.

 11. IMO to ucywilizowanie dostępu "mediów" do Sejmu ma na celu względy bezpieczeństwa, zwłaszcza paru ważnych osób z PiS - vide wczorajsza rozmowa Guliani-JK. I na miejscu PiS dokładnie sprawdziłbym miejsce JK w Sejmie i okolice po zakończeniu awantury (najlepiej żeby weszła ŻW i wyprowadziła opozycję - opozycję do Polski - tu żadne kary finansowe nie pomogą, jedynie fizyczna izolacja zdrajców i Bolków od Kukiza) - czy czegoś nie podłożyli, albo nie wylali - teraz gra idzie o wszystko, o wolność zaprzańców i interesy ich matuszki rassiji, a na odchodzącą administrację USA nie można liczyć, bo ona raczej zajmuje się podkładaniem min pod następców, co by za łatwo nie mieli.

   

  EDIT: widać, ze akcja jest zaplanowana i się rozwija - ciakwe, dlaczego gen. Różański podał sie  do dymisji? I czy PiS jest przygotowany, bo już mieliśmy akcję pod/w jednym z biur poselskich PiS - akcję Cyby - Manifestacje planowane też w innych miastach Protest KOD przed Sejmem. "Chcemy wesprzeć posłów opozycji"

 12. Mniejsza o sens czy bezsens tych regulacji, bez sensu jest rozpętywanie tysiąca i jeden wojen, to jest droga do Berlina w 1945 roku.

 13. Jak widać rozpętanie wojny totalnej nie daje nic opozycji antydemokratycznej, wręcz przeciwnie. Napędza rzeczywistość w drugą stronę.

  Dyktatorzy wysyłają swoich przeciwników do więzienia. Co mamy w Polsce opozycja antydemokratycznej ogłasza codziennie, że wyśle Prezydenta rząd i posłów PiS do więzienia, tak chcą i tyle, żaden sąd czy coś takiego. Pinior jest prześladowany.... Ponieważ niezależny sąd zdecyduje na podstawie dowodów operacyjnych czy popełnił przestępstwo czy nie. Bo i faszyzm w sejmie - PiS chce skopiować część wzorców z Anglii. To już nie jest histeria to chyba jakaś choroba....

 14. No to ja poproszę o wyliczenie tych tysiąca i jednej wojenek, które ponoć PiS prowadzi ... Przypomnę tylko, mało kto już chyba o tym pamięta, co kilka lat temu "rzekł był" ówczesny wicemarszłek Sejmu, niejaki Niesiołowski Stefan "... wygrajcie wybory to będziecie mogli sobie przegłosować ..." No to mamy, PiS wygrał wybory, ma większeść parlamentarną - i co, nie może przegłosować tego czy tamtego? Bo od razu "jest 1001 wojna"? Wolne żarty ... Przecież to normalne, że partia wygywająca realizuje swój program korzystając z większości parlamentarnej ...no ale TERAZ NIESŁUSZNA partia rządzi ...

 15. Tym bardziej że "nesłuszna" musi być mądra, to co się dzieje przypominać mi zaczyna lustrację jaką robił Mikke: huzia na wszystkich, jak się skończyło wiemy. Nie można mieć pretensji do przeciwnika że walczy o swoje i wykorzystuje każde potknięcie. Potencjał intelektualny PiSu chyba kończy się na Kaczyńskim, Dudzie, Piotrowiczu i jeszcze kilku co najwyżej osobach.

 16. Potencjał intelektualny:

  Petru i jego gęsi;

  Schetyna, Kopacz, Budka, Szczerba, Szejnfeld, Thun, Pitera i jeszcze kilka osób.

  Na koniec: Kijowski.

  Dobranoc.

 17. Poprosiłem o podanie tych 1001 wojenek, nie doczekałem się. Doczekałem się się tylko zwekslowania na temat Korwina-Mikke ... i na temat potencjału intelektualnego PiS ... I żeby zakończyć - w tej chwili na każde, powtarzam na każde działania PiS w parlamencie, w obojętnie jakiej sprawie, tzw. "opozycja" w taki sposób właśnie będzie reagować ... i tu można by dywagować nad sprawnością intelektualną tzw. "opozycji" ... ośmielę się stwierdzić, że w obecej chwili tzw. "opozycja " stała się  "sprawna intelektualnie inaczej" ... z jakich powodów to ja się tylko mogę domyślać tylko ... i na pewno nie są powodem domniemane "zamachy" PiS na "tamto i owamto" o czym wrzeszczy i demonstruje obecnie tzw. "opozycja" ...

 18. Przez osiem lat rządzenia

  PO dawno wdrożyło

  program Kononowicza

  "żeby nic nie było..."

   

  Druga rzecz: "nie chodzi o 5 lat studiów, wiedzę, pisanie i mówienie po polsku"...

  Wczoraj pewien korespondent wdał się w pyskówkę z Marzeną Paczuską. W pewnym momencie nie wytrzymałam... z powodu kwestii czysto gramatycznej:

 19. avatar

  "na akredytację w sejmie nie mam szans, musiałbym wyrobić „ledikimację” dziennikarza"

  Zdaje mi się, że broszurka nie mówi nic o legitymacji, ani o tym, że akredytację albo przepustkę otrzymują WYŁĄCZNIE dziennikarze. Może to jakieś niedociągnięcie i luka, ale jeśli prawo czegoś nie zabrania, to znaczy, że pozwala.

  Zresztą, nie zapominajmy, że obywatele mogą spotykać się z posłami w ich biurach poselskich, dzwonić do nich albo pisać. Dziennikarz i poseł to delegaci narodu. Gdyby do parlamentu chcieli wpuszczać tylko delegacje, to mieliby pełną słuszność. A jeśli chodzi tylko o rejestrację "tytułu prasowego", a nie kończenie studiów, to właściwie delegatem narodu może zostać każdy, kto umie czytać i pisać, i zasadniczo płaci podatki.

 20. Dla tysięcy osób korzystających z przestępczych układów powstałych za rządów Po-PSL, odsunięcie PiS od władzy jest jedynym ratunkiem aby uniknąć kary. Oni dopuszczą się każdej niegodziwości, by ten cel osiągnąć. Nie nowe zasady obsługi medialnej, lecz wykryte przewały w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie są bezpośrednią przyczyną obecnej hucpy w sejmie. Widmo kar zaczęło się materializować. Dużo będzie zależało od wiarygodności resortów siłowych.

 21. @Gimbusik, chyba chciales napisac LOJALNOSCI resortow silowych, wzgledem legalnej wladzy, wybranej w demokratycznych wyborach! Widac "kurwy I zlodzieje" boja sie bicia, czyli NIEUNIKNIONEJ KARY!!!

 22. avatar

  Powinno się wziąć to bydło które siebie nazywa parlamentarzystami za rogi i wyprowadzić z Sejmu, bo robi nam wiochę i obciach na cały świat.

 23. Chodzi nie tylko o to, że "dziennikarze" nie potrafią przeczytać ośmiostronicowej broszury (z obrazkami) - nie mam pewności czy potrafią policzyć do ośmiu.

  Chodzi o wywołanie bijatyki (dosłownej) pod byle jakim pretekstem. Bo po co były te minione kontrmanifestacje w jednym miejsu i czasie? - prowokacje po prostu. Czarno to widzę. Niedobrze. Dla Polski. Jakby coś mieli przygotowane - do spółki z Niepolakami.

 24. Osmiostronicowa instrukcja przerosla nie tylko dziennikarzy! Okazala sie niestrawna dla POlitykow sPOzywajacyh osmiorniczki, do butelki wina za 2 tys., na deser POzeraja bezy wg. Instrukcji zony jednego z czterch bylych Prezydentow III RP! Wszyscy byli BEZ WYJATKU WSIowymi KAPUSIAMI! POslugiwali i nadal POsluguja u starych kiejkutow na POlecenie RAZWIEDKI!!! POsel Szczerba, maly PrOwokator, wyrzucil 240 poslow, do Sali Kolumnowej, widac CIAGLE zazywa "mocarza", juz Prezydenta-elekta Trumpa chcial wyrzucic na smietnik! 

 25. Jak kilka razy na forum MK napisałem, że z tą swołoczą trzeba zmierzyć się w "kryterium ulicznym", to określono mnie, że "nawołuję"... Żałosne ...No to się patyczkujmy dalej z nowoczesną platformą i ich zapleczem; zomowcami, zbowidowcami, milicjantami, ubolami i ich "tym krajem".

  Kwitami z sejmu ich nie wyplenimy. Ich trzeba ogniem i mieczem. Tylko tak.

  Uważacie, że to, co się dzieje, to żarty ...?

  To "żartujmy" sobie dalej ...

   

 26. @oli, oczywiscie ze nie sa to zarty, w dodatku Giertych z Kijowskim dzisiaj w nocy pod Sejmem z tym calym zgromadzeniem POdskakuja dla rozgrzewki NIELEGALNIE! Byc moze tez czesc bylych unbekow przyszla z bronia, ktorej "nie zdali i maja POzwolenia", jak sie wyrazaja! Kolega z Forum MK nie zdaje sobie sprawy, ze tych zepsialych Polakow jest BARDZO duzo! Osobiscie szacuje na 30-40%, "twarde jadro" moze ok15-20%, lecz czlonkowie rodzin, POwiazania biznesowe, itp! PrzyPOmnij sobie ile glosow dostawal Tusek, w takiej Warszafce! Tez jestem niecierpliwy, lecz lepiej posluchac "Napoleona z Zoliborza", tlumaczyc i olewac, zachowujac spokoj! Ja wierze ze Prezes juz nigdy nie popelni bledow kardynalnych, 2-3 w przeszlosc nie uniknal! Nie POlewac zimna woda, nie wylaczac swiatla na sali plenarnej Sejmu! Nie robic z tych "smierdzacych legend" meczennikow!

 27. Za to nigdy dosyć męczenników z PiS. A pan Prezez był dziś b. zaskoczony.

   

  Tłum na ul.Górnośląskiej czeka na posłów PiS. Atmosfera re-wo-lu-cy-na!

   

   

  A teraz chujki blokują wyjazd posłom PiS :/ To oczywiście też "legalne"? Autentyczne rozwalanie kraju, anarchia. Dno

   
   

 28. avatar

  twitter.com/krystian_maj

  Czy, gdy nowe przepisy wejdą w życie, będzie możliwe wykonanie takiego zdjęcia czy też nie?

   

 29. Świąt Bożego Narodzenia nie ma w tym roku? Ktoś zauważył? Wszystkie reklamy mówią o wolnym czasie, świętach ( nie wiem czego, indyka może) tym czasie przyjemnym.... ale ani raz nie pada słowo Boże Narodzenie. A mamy ponoć katolickiego prezydenta i partię katolicką.
  Ofkors mówię o TVP1 a nie o bękartach.

 30. .

 31. .

 32. . ..coś nie tam gdzie chciałbym zapisuje się komentarz ...

 33. Przyklad idzie z gory! Widac w Polsce tak sie zapatrzyli w lewacko-liberalne gowno z Brukseli! My Polacy wiadomo "papuga Narodow"! Jednak to co zobaczylem w tym roku w Hali wejsciowej (przechodzi tam kazdego dnia ok.7 tys. pracownikow) w Klin. Uni. w ktorej pracuje przeszlo juz wszelkie oczekiwania! Zrobiono ogromna szopke, na pow. ponad stu metrow kwadratowych, pieknie przystrojna, a w srodku.., wielki renifer I dwie gesi?!?! Brakuje tylko JESZCZE Dziadka Mroza?! Moze go wstawia 24.12. w sama Wigilie, pasuje idealnie do scenariusza wojny hybrydowej! W sasiednim Kraju, Francji burza piekne katolickie koscioly, i budaja na ich miejscu meczety?! Multi-kulti aPOkalipsa, a potem "juz nic nie bedzie"! Wesolych Swiat!

 34. avatar

  Biorąc pod uwagę ostatnie sondaże COBOS i IBRIS opozycja nie miała innego wyjścia jak przeprowadzić ostatnią w jej historii próbę przejęcia władzy w sposób nie demokratyczny. Przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi nastąpi konsolidacja wokół głównych partii politycznych. Taka jest kolej rzeczy. PO/nowoczesna pójdą razem, PiS będzie decydował o składzie list centroprawicy, SLD i PSL prawdopodobnie będą szukały samodzielnej szansy i polegną. Pytanie czy Kukiz'15 skupi wokół siebie wolnorynkowców a Narodowcy pozostałych, tych którym nie podoba się polska polityka w stosunku do Ukrainy i Rosji. Przewiduję że wybory wygra PiS (ok. 35 %), PO/nowoczesna max. 20 % z tendencją malejącą (w miarę postępów prac komisji Amber Gold), Kukiz'15 utrzyma swoje 10 %. Trzecią siłą w parlamencie i samorządach mogą zostać Narodowcy (o ile uda się im zjednoczyć), z uwagi na to że dotychczasowe sondaże wskazują na 18 % tych którzy nie ujawniają swoich preferencji wyborczych, co z kolei może wynikać z negatywnego stosunku do proeuropejskich i pro usraelaskich parti. Z powyższego wynika że PiS nie będzie rządził samodzielnie.