Prześlij dalej:

Panuje fałszywe przekonanie, że jestem wielkim ekspertem od fundacji, to bzdura, w dodatku kompletna. Znam na przestrzał jedną fundację i ta wiedza nie ma żadnego przełożenia na pozostałe podmioty. Oczywiście pewne mechanizmy się powielają, niemniej w każdym takim bycie, który nagle wystrzelił i zdobył sławę, najważniejsze są powiązania i układy, bez tego nie ma pieniędzy i mediów do dyspozycji. Proszę zatem nie traktować niniejszego felietonu, jako głosu eksperta, wręcz przeciwnie, prawie nic o Fundacji Otwarty Dialog nie wiem, ale tym bardziej się wypowiem w jednej kwestii. Nim to nastąpi, zainteresowanych odsyłam do Wojtka Muchy, który też lubi się narażać własnemu środowisku, jeśli słyszy brednie. Mucha zna się na FOD jak mało kto i od Niego możecie się między innymi dowiedzieć, że moje stanowisko w tej sprawie jest głęboko uzasadnione.

Na początek dwie sprawy, żeby uporządkować temat. Nie podejmuję żadnej dyskusji z oszołomami, którzy twierdzą, że w Polsce nie ma fundacji i innych think tanków, które finansuje Putin, Soros, Niemcy. Nie tylko Mucha, ale kilku publicystów wskazywało na konkretne źródła finansowania i to na podstawie ogólno dostępnych sprawozdań. Powszechną wiedzą jest finansowanie Fundacji Batorego przez Sorosa. Ba! Soros ma wykupione akcje Agory i to chyba kończy temat „spisków”. Dotowanie antypolskich, ale też wszystkich antynarodowych organizacji przez lewackich sponsorów i państwa zainteresowane wpływami na terenie innych państw, jest normą i tylko ktoś naprawdę wyjątkowo niemądry podważa wiedzę dostępną od ręki. Podejrzewam, że do tego momentu będzie więcej zgody z postawioną tezą niż wątpliwości, ale… No, właśnie jest jedno generalne „ale”. Co wynika z działalności płatnych fundacyjnych trolli?

Dwie postawy przyjmują analizujący obce wpływy na terenie Polski. Pierwsi podnoszą histerię, że mamy wraży zarząd i przy pomocy tej czy innej grupki opłacanej przez wrogów Polski tracimy suwerenność. Drudzy z kolei twierdzą, bo na tych twierdzeniach zarabiają, że środki płynące z zewnątrz są gwarancją utrzymania w Polsce „liberalnego” modelu demokracji. Nie toleruję zgniłego argumentu, który sprowadza obie strony do jednego wora, jednak żadna ze stron nie ma racji, z tym, że przeciwnicy mieszania się w polskie sprawy są dla Polski nieszkodliwi. FOD i wszystkie inne fundacje nie sprawują w Polsce władzy, gwarantuję to i mogę podpisać każdy cyrograf. Jest całkowicie odwrotnie, jeśli nagle płyną pieniądze do organizacji pozarządowych, to znaczy, że sponsorzy stracili realne wpływy w danym kraju i próbują wywołać sztuczną zadymę. Dokładnie tak się dzieje w tej chwili.

W latach 2007-2015 nie było potrzeby organizować „ruchów obywatelskich” na takim poziomie emocji i agresji, którą widzimy obecnie. Niemcy i Ruscy mieli swój rząd w Polsce, a nie jakąś śmieszną zbieraninę, która urządza komedie na ulicach. Po 2015 roku wszystko się zmieniło i wyrosły jak grzyby po deszczu nowe „ruchy” albo uaktywniły się stare, dotąd pracujące na niszowym odcinku prania mózgów nieboraczkom złowionym w sieci. W takich okolicznościach wypłynęła FOD i zgadzam się, że od razu wyrosła na „głos młodych”, ale nie zgadzam się, że to śmiertelne zagrożenie dla polskiej suwerenności. Pełna kompromitacja jest kwestią czasu. Dokładnie w tym dniu, gdy się okazało, że KOD będzie ratował demokrację sprawdziłem kto za tym stoi i zapowiedziałem, że roku nie wytrzymają. Słowo stało się ciałem. KOD był aktem rozpaczy, FOD to już akt desperacji. Nie ma prawa się utrzymać na topie, nawet jak PiS będzie dalej popełniał głupstwa i wytaczał ciężkie działa przeciw trollom.

Stawiam tę optymistyczną kabałę ciągle na tej samej podstawie. Kadry głupcze! Jak zobaczyłem Kijowskiego i emerytowane peerelowskie towarzystwo, to nie mogłem nie zobaczyć rychłego końca. Tak samo jest z Petru, nowym liderem KOD Łozińskim i tak będzie z Kramkiem. Wystarczy tych ludzi posłuchać, samego Kramka i szanownej małżonki, aby wiedzieć, że nie mamy do czynienia z czymś groźnym. Kto pójdzie za liderem, który twierdzi, że widział film Wajdy o Bolku i wierzy filmowi, a dokumenty go nie interesują? Komedia z błaznem w roli głównej na starcie! Kiszą się ciągle w tej samej beczce śmiechu i nic dziwnego, że trzeba za to płacić, bo nikt normalny za darmo z siebie takiego idioty nie zrobi. Zwalczać należy, ale wystarczy wskazać palcem i pozwolić im mówić, nie ma sensu tracić armatniego prochu na wróble Putina, Sorsa, czy Merkel.

6
13131 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  więc w czym jest ów "myk"??jak w wiadomosciach tvp1 pokazano diagram personalnych zależności..z wieloma ludzmi z FR..i z flagową stocznią MW FR która buduje okręty podwodne o nap.atomowym?zadziwia mnie ta "tolerancja" różnych służb..

  po co to pokazano?????

 2. TVP kłamie...

 3. Bo u przeciętnego odbiorcy informacji wypracowano odruch Pawłowa polegający na tym, że kiedy usłyszy bądź przeczyta "Rosja", "Putin" to automatycznie wyłącza myślenie.

  Zaś tolerancja służb i polityków wynika z tego, ze jeszcze wczoraj z usług takich fundacji korzystały i jutro też będą. 

 4. @Sharley, 900h nagran "u Sowy", oraz w Kancelarii Premiera Tuska, tez nie byly tanie! Jesli rosyjski KRAMek tez bedzie mial tyle pieniedzy, to bedzie sobie mogl PiS i Prezesa nagrac! Jesli to potrafi?! Ciekawe tylko czy inwestycja w ten KRAMek to POdgatowka POd nastepna alternatywe POlityczna RAZWIEDKI? Nie moge sie pozbyc takich skojarzen, a przeciez wlaczam i wylaczam myslenie!!! POkretna hybrydowa LOGIKA, gen. Benediktowa, zalegla mi sie w glowie!!!

  Pozdrawiam! Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem !

   

 5. Może i niegroźna ta puszka Pandory.  Akcja "niech państwo stanie, wyłączmy rząd" wyszła niemrawo.

  Może zabrakło "pstryczka-elektryczka", mimo że Kramek wierzy w film o wielkim elektryku.

   

 6. Jejmosc Anka.

  ;)))   Pozdrawiam.

 7. To nie sa czasy na "pstryczka-elektryczka" ! Strach pomyslec jakie Liberum VETA wymysli PAD?! To taki elektryk ktory wymysla niePOtrzebne spiecia! PALI DOBRA  ZMIANY jak banksterzy UKLADU palili pieniadze! Przeciez jest POdobniez prawnikiem?, i dobrze wie ze nie moze byc Prezydentem, ktory ma wieksze uprawnienia jak Rzad, ktory rzadzi, w imieniu SUWERENA, ktory dal Mandat temu Rzadowi poprzez wybor swoich przedstawicieli w wolnych demokratycznych wyborach! Prezydent tez ma taki sam Mandat, tylko jego perogratywy okresla Konstytucja, napisana POdobniez przez TW Kwasniewskiego, PO 2-4 butelkach wina! Wiec robi spiecia, ktore "sa bledem, DUZYM bledem", jak mowi MAZ STANU, Pan J. Kaczynski! Widac juz wyraznie ze Pan A. Duda ciagnie nasz woz nadzieji wybicia sie na prawdziwa niepodleglosc w druga strone! Chcialbym sie BARDZO mylic, lecz czuje to ze sa to POlonne oczekiwania! Obserwuje ostatnie dni wyraz twarzy PADa, chcialby bardzo przynajmniej wygladac jak maz stanu, lecz mu nie wychodzi ma na niej wypisana groteske! W niektorych momentach podobny  calkiem jak stoczniowy elektryk "niskich napiec" , ktory POdlaczal wczesniej kabelki w POMie, czy SKR w POpowie!!! 

  Zamiast "Alleluja i do przodu!" Zostaje nam oczekiwanie, JESZCZE 45 dni, po nowym vecie "prezencie" PADa na rocznice Victorii z 1920r, wlasciwie nie mam juz zludzen! Moge sie zalozyc ze Pan Prezes PiS, tez juz ich nie mial w momencie POstawienia przez PADa Ultimatum !!! 

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!!!

 8. Off Topic.

  Ostatni tekst A. Sciosa. Warto przeczytac.

  (mam nadzieje, ze MK sie nie pogniewa;)

   

   

 9. Diagnoza rzeczywistości opisana przez Ściosa jest zazwyczaj trafna, bo opiera się na faktach, ale sugerowana przez niego terapia, wywodząca się ze stereotypów czasów minionych, budzi już same wątpliwości.

 10. cytat z https://www.salon24.pl/u/eska/

  "Wczoraj z powodu upału siedziałam w domu i z nudów gapiłam się w telewizor, a tam wysokie autorytety omawiały role niejakiego Kramka (czy jak mu tam) w atakach na władzę.  Głowy gadały i gadały, a w tle nic tylko filmik i Kramek. I tak siedziałam i myślałam sobie  - rany boskie, przecież to jest czyste lewarowanie jakiegoś słupa! Zamiast gostka przymknąć za nawoływanie do obalenia władzy siłą – oni robią z niego jakiegoś guru! Po setnym chyba obejrzeniu tablicy pokazującej jego wpłaty na własną fundację wrzasnęłam – k....., a skąd on ma tę kasę? Czy nikt do cholery tego nie wie??? I zgasiłam telewizor.....

  Jak się chce stosować socjotechnikę, to trzeba mieć lepszych fachowców, szanowna władzo. I tyle."

 11. Hmmm...

  Pozdrawiam... zmb ;)

 12. My tak tu sobie gadu, gadu, jak to mowia do 3X sztuka?! Tymczasem mamy juz CZWARTE VETO PADa?! Widac przeciaga strune, lub przegina pale, jak Kim Dzong Um ! Tym razem nie POdoba sie Prezydentowi III RP wymiana kadr dowodczych w WP JESZCZE z nadania RAZWIEDKI przez szefa MON, Pana Macierewicza?! W der Dzienniku fotografia Pani Premier Szydlo, podpisana slowami PADa?! Taka zbitka propagandowa, ktora ma go uwiarygodnic?! Ringier Axel Springer Verlag, gra na Dude, tylko czy Polacy dadza  sie na to nabrac?! Zostalo 45 dni do nowych wyborow!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 13. Jeżeli i tym razem Kacapom i Szkopom się uda, to by oznaczało, że Jankesi to πpy. Ten region jest zbyt ważny w obecnej chwili, żeby mogli odpuścić. Chyba, że Trump nie ma kontroli nad swoimi służbami. Też ma sporo kłopotów ze swoją lewizną. Całe dziesięciolecia przygotowywali się do frontalnego ataku.

 14. FOD --> Fundusz Obsługi Darmozjadów z KOD(-;?

  lub

  FOD --> Foreign Object Debris?

  lub

  FOD --> Frakcja Obrony Dukaczewskiego(-;?

 15. Prosze mi pokazac jeszcze JEDNA fundacje poza FOD -em , ktora ma pozwolenie na handel bronia ! Do czego ten biznes moze doprowadzic , lepiej sobie nie wyobrazac, wszak potencjalnych Cibow w totalnej opozycji nie brakuje.

 16. avatar

  Ten idiotyzm był 1000 razy dementowany. Mieli pozwolenie na kamizelki i hełmy, nie broń.

 17. ...i jak słyszałem, wręczali je osobom (w jakimś stopniu) wpływowym, jako prezenty. Po co? Odpowiedź warta tynfa.

 18. Chodzi o HANDEL?, czy PRODUKCJE?, bo nie czytalem dokladnie koncesji na ten caly KRAMek! Wlasciwie dlaczego musial ja akceptowac Szef SKW, jakis tam gen. Pytel, ktory POkohal "przyjaciol Moskali", jak nie przymierzajac red. Grzesiowski ktory prawdziwa miloscia POkohal kandydata na Prezydenta WSIOwego gajowego Brunka! Ja nie POkoham Mihnika, choc wykupywalem zwroty GWna Wyborczego, za pieniadze Kom. Obywatelskich! Nie moglo byc zwrotow, bo JESZCZE jakis tam gen. Kiszczak mogl COFNAC koncesje, na "wolna gazete dla wyborcow", miala byc tylko na wybory! Tylko PO tylu wodeczkach z Kiscakiem, jak Michnik buszowal TRZY MIESIACE z TW Kozica PO archiwach MSW, to w koncu mogl POwiedziec "odpierdooolcie sie od gienierala"! Takim sPOsobem GWno Wyborcze sie ostalo, tylko TW Bolek zabral znaczek "S", bo chcieli mu zrobic "totalna lustracje"! Nie pasowal im do ich yntelygencji, tych zakazanych zdRADZIECKICH MORD, elyty z Warsiafki, no i oczywiscie z Krakowka, co ostanio widac I czuc, na Krakowskim Przedmiesciu! 

  Wracajac do koncesji na ten caly KRAMek, zwykly Minister Pan Blaszczak, nie jakis tam gienieral, cofnal ja jednym podpisem!!! Rozmarzylem sie, gdzie moglibysmy dzisiaj byc, gdyby nie VETA Prezydenta!

  Dzaidek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 19.   Ja w tego typu dementi nie wierze , zwlaszcza gdy jest powtarzane  1000 razy , gdyz ma to tylko i wylacznie jeden cel - uspokojenie spoleczenstwa . Przyjmijmy jednak , ze jest tak jak pan pisze ale zastanowmy sie po jako cholere im taki geszeft jak  kamizelki i helmy ? Co to ma byc ? Fundacja czy zaopatrzenie oddzialow na froncie?

 20. Mój komentarz jest prosty: funda&menty.

 21. "Caritas organizuje zbiórkę na rzecz ofiar burz i nawałnic. Wystarczy wysłać SMS"

  Aby pomóc poszkodowanym można wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

  http://telewizj...

 22. avatar

  Czy Ludmiła to agentka szkolona przez GRU?