• Autor: Wyborca Polski Dodany: 2 minuty 58 sekund temu

  Jest lawa przysieglych i sedzia.  Lawa z losowania wsrod obywateli. Ona orzeka winny-nie winny. Sedzia wycenia z paragrafu. Tak ja to pamietam.

  Kiedys sedzia pokoju (mediator) byl z wyboru. Obecnie nie sledze.

 • Autor: bekon Dodany: 3 minuty 23 sekundy temu

  Wolę Kurkę co analizuje, aniżeli lamentuje.

  Wiemy, że mało rozumiemy i równie mało wiemy. :)

  Nasza sytuacja geopolityczna jest póki co taka sobie. W tle Nordstream 2, który wydarzy się czy nam się podoba czy nie. Pytanie: czy zagwarantowaliśmy sobie ceny gazu skroplonego na poziomie porównywalnym z obecnym? Mam nadzieję, że jak zakręcą kurek nie będziemy musieli szukać gdzie taniej a uruchamiamy dostawy z określonego kierunku. Strategicznie... no cóż - nie wiem jak wyobrażano sobie dostawy uzbrojenia z Wielkiej Brytanii w 1939? A jak teraz? A co mamy?

  Jak rozumiem, od 89 stopniowo firmy obce zatrudniają pracowników i mają z tego tytułu dochody. Jak to wygląda w innych państwach naszego regionu? Czy jesteśmy wyjątkiem czy inne kraje regionu mają podobnie? Kto nad tym czuwał/czuwa?

  Co i komu gwarantuje nieruszona od 89 grupa sądząca?

  No i teraz nasze 3 ustawy. Co mnie boli? PiS mnie boli. Raz - poniekąd sami sprowadzili Prezydenta do długpisa. Nie kto inny ale bodajże pan Zbyszek zapowiadał, że będą podpisane. I co? Jajco! Dwa - od dawna powinien iśc jasny przekaz - dostosowujemy sądy do prawa unijnego. Nie żadne złogi komunistyczne, bo taki przekaz na zachód nie działa. Bierzemy przykład z Niemiec, Holandii, Belgii. Wystarczy imho chcieć pomyśleć. Trzy - nagle, pare dni później MON reaguje na list byłego ambasadora... to jak rozumiem nikt wcześniej nie śmiał po Prezes nie pokazał paluchem? To tam nie ma myślących i rozumiejących tylko wszyscy czekają na palec Prezesa bo wtedy wolno? No i tak to potem wychodzi - biedny Kaczor sam nie ogarnie, potrzebuje kadr a tych jak widać nie ma. Cztery - no sorry, świeczki hurtowo kupują, plakaty drukują a prawdy internety dochodzą? I w zasadzie prawda już obśmiana w "mediach"? Pięć - PR K@#!!!!! Sześć. Skoro Prezydent dał czytelny sygnał wcześniej, to może zamiast pchać kolanem jednak wypadało przegadać? No ale po co - CHAAAAAAAARGE! Siedem - a przy okazji, ABW weszło do MON, fajnie? Osiem - jakkolwiek mam szacunek do pana Zbigniewa, tak PR ma równie nędzny jak cały PiS - jego dawne 'ten pan nikogo już nie zabije'. JĘZYK! MYŚLEĆ do cholery CO SIĘ MÓWI. Przecież wiadomo, co zrobią media. No i teraz też nie mógł się powstrzymać - podpisze, szkoda że nie powiedział wprost: niech długopis zrobi co do niego należy. Nosz kurna - jak się sami nie szanujemy to nikt nas nie uszanuje.

  Za błędy logiczne przepraszam, aleo ile nie rozumiem ruchu prezydenta i nie komentuje o tyle partia na którą głosowałem okazuje się bandą amatorów.

  Malo to uczesane wyszło. Nie mam myśli przewodniej. PiS ma stabilną większość w Sejmie. Ma mądrych ludzi chyba. Ma sprzyjającego Prezydenta. Wystarczy pomyśleć, zaplanować, wykupić artykuły (zagranico), zapuścić virale, zbudować narrację medialną i wszystko przejdzie.

 • Autor: Tata z Mamą Dodany: 3 minuty 47 sekund temu

  Czyli Duda realizujay plan awaryjny Kaczora.

  Czekam tak jak i chlor czeka ( nie ta czeka).

 • Autor: Wyborca Polski Dodany: 6 minut 4 sekundy temu

  Cieszysz sie? Masz ubaw i radoche ? No to idz na onet. Tu nie. Tu jest portal dla myslacych.

 • Autor: janusz49 Dodany: 9 minut 17 sekund temu

  A gdzie to w USA obywatele sędziów wybierają i odwołują?  Może to wskazać Michalkiewicz? Kukiz z Michalkiwiczem od dłuższego czasu pieprzą banialuki i nawet zawodowi dziennikarze te pierdoły za nimi powtarzają. Chyba że sędzia to szeryf to się zgadza.

   

 • Autor: G300 Dodany: 10 minut 18 sekund temu

  Dobra, konkretnie co zrobił PAD. Na przykład m.in. upierdolił nową ustawę dekomunizacyjną - nie będzie żadnych zmian nazw placów i ulic, bo w ustawie zapisano, że ostatnie słowo będzie mieć sąd administracyjny. Taki Marek Pasionek może rozwikłać wszystko, a sądy nikogo nie aresztują (tak swoją drogą Marta Kaczyńska mogłaby zadzwonić do lokatora przy Krakowskim Przedmieściu i zażądać od niego, aby raz na zawsze przestał podpierać się nazwiskiem jej ojca).

  Dalej co mamy z konkretów: 10 sierpnia Jarosław Kaczyński nie będzie juz wiedział czy Duda jest z Pawłem Kasprzakiem czy z kim. 15 sierpnia Duda dostanie w Warszawie dużą porcję gwizdów (w obecności armii). 11 listopada Duda będzie sam, a w stulecie odzyskania niepodległości będzie to samo, a PiS zrobi swoje uroczystości - to oczywiste. Referendum konstytucyjne i cały plan o jego przeprowadzenie - poszedł się Dudzie je..., itd.

   

  Ta stara z SN już powiedziała, że Ziobro może se pogwizdać, a nie powymieniać prezesów sądów powszechnych czyli kasta już zapowiedziała blokadę. Mam jednak nadzieję, że ZZ ma już jednak kadry dogadane i pierwszego dnia obowiązywania ustawy (za ile - 30 czy 60 dni?) wypieprzy conajmniej kilkunastu prezesów sądów - tego potrzebuje dziś rząd - czegoś spektakularnego. To byłoby porównanie: mocny Ziobro kontra miękka faja z Krakowa.

  PS. Ten gość do 13 września nie napisze żadnego projektu ustawy o SN i KRS, nawet rozmydlonego - on w te tygodnie pogada najpierw w Paryżu na trójkącie, a potem jedzie na 8 dni do New Yorku do ONZ.
   

 • Autor: Wyborca Polski Dodany: 10 minut 50 sekund temu

  Gimbusik, gimnazja zamkniete i co teraz zrobisz? Przytulisz sie do twojej pani 'jeden metr wglab' bo do makreli za niski jestes? Odpusc, poplujesz na onecie. Tu nie.

 • Autor: Wyborca Polski Dodany: 13 minut 47 sekund temu

  Jak moga cos dobrego zrobic to niech zrobia. Nie wezmy i zrobcie. Wezmy i zrobimy.

 • Autor: janusz49 Dodany: 20 minut 15 sekund temu

  A gdzie to w USA obywatele sędziów wybierają i odwołują?  Może to wskazać Michalkiewicz? Kukiz z Michalkiwiczem od dłuższego czasu pieprzą banialuki i nawet zawodowi dziennikarze te pierdoły za nimi powtarzają.

 • Autor: norek2015 Dodany: 24 minuty 24 sekundy temu

  Czekam na pierwsze spotkanie PAD z wyborcami w jakimś mieście ,albo na corocznych dożynkach .Teraz będą gwizdy nie tylko KODziarzy .I wtedy Andrzejek zada sobie pytanie ...co ja ku..wa zrobiłem ?Notowania pójdą na pysk .Jeżeli 80% Polaków jest wkurzonych na sądy ,on słucha 20% kasty .Kto mu zrobił pranie mózgu .A najlepsze ,że liczył na WDZIĘCZNOŚĆ totalnej opozycji .PAD nie rozumie ,że negocjacje z kastą ,to tak jak by na statku NOSTROMO por.Ellen L Ripley negocjowała z OBCYM!!
  Jedno jest pewne ,żadna ,ale to żadna ustawa nie dotyczy tak wielu zwykłych Polaków i dlatego PAD będzie musiał stanąć na głowie żeby nie pokonać w % Hollande"a