Prześlij dalej:

Każdy dzień dostarcza nowych atrakcji, które bezlitośnie obnażają poziom intelektualny i moralny postaci ze świecznika „ten kraju”. Tempo takie, że trudno za kompromitacjami nadążyć, za to dużo łatwiej zinterpretować. Przede wszystkim trzeba wybić sobie z głowy „wpadkę’, choćby tę najnowszą z udziałem posła Myrchy z PO. Od rana czytam, że Myrcha zaliczył wpadkę myląc imiona trzech króli. Przepraszam bardzo, ale wpadką byłaby zamiana Baltazara na Bartłomieja albo Melchiora na Michała. Wymienienie Belzebuba jako jednego z Trzech Króli to nie jest żadna wpadka, ale wyznacznik wiedzy i inteligencji. Rozumiem, że można nie znać imion wschodnich władców, chociaż jest to wiedza nie tylko religijna, ale znacznie rozleglejsza, odnosząca się choćby do kulturoznawstwa. Pytanie, jak można za króla składającego pokłon Chrystusowi uznać Belzebuba?

Jedna, jedyna odpowiedź obsługuje to pytanie. Mamy do czynienia z klinicznym przykładem nieuka pozbawionego inteligencji. Nawet brak wiedzy na temat chrześcijańskiego święta, przeciętnie rozgarniętemu nie pozwoliłby wezwać Belzebuba na pomoc, bo równie dobrze można w mitologii Greckiej umieścić Ryszarda Petru. Myrcha nie jest ani pierwszym, ani ostatnim produktem negatywnej selekcji, nacechowanym brakiem rozumu i elementarnej wiedzy. Nie ma tutaj najmniejszego przypadku, że na wysokie stanowiska całymi latami wybierano, co tu dużo mówić, kompletnych osłów. Poczynając od Wałęsy, przez Komorowskiego, kończąc na Petru i Kijowskim. Oni nie tylko tacy są, jacy są, ale oni w założeniu tacy mieli być. Identycznie rozkładają się akcenty w mediach i co najgorsze w nauce.

Rzeczony Myrcha jest prawnikiem, a zatem musiał skończyć studia i wydawać by się mogło, że to po prostu niemożliwe, co on sobą reprezentuje. Możliwe, możliwe i zapewniam, że 20 lat temu pan poseł nie skończyłby mojego prowincjonalnego LO, bo by się do niego nie dostał. Złośliwi mówią, że wystarczy zabrać takim Wikipedię i nie mają pojęcia jak wyciągnąć pierwiastek z 4. Zgadza się, ale to współczesna wersja niemoty, wcześniej tacy dostawali wykształcenie za przysłowiową świnię albo masło. Pchało się na siłę nieuka na najwyższe urzędy z dwóch głównych powodów. Po pierwsze był swojak, po drugie carskim zwyczajem, urzędnik musi być od naczelnika dwa razy głupszy, aby naczelnikowi przykrości nie robić. Obie podstawy awansu składały się na łatwą sterowalność.

Tacy ludzie mądrzy nie są, ale swój rozum mają i doskonale wiedzą, że muszą być 100 razy bardziej wierni, żeby nadrobić swoją mierność. Negatywny dobór kadr nie niósł za sobą żadnego ryzyka, bo każdy egzemplarz był opatrzony opieką medialną. Pozwalało to z idiotów robić mędrców, ze złodziei filantropów i w skaranej wersji z bandytów bohaterów. W czasach PRL zajmowała się tym PRL, współcześnie funkcje przejęły polskojęzyczne media. Setki razy prowadzono debaty na temat własności mediów i za każdym razem padały te same śmieszne argumenty, które wykorzystywano przy kapitale – wolność słowa nie ma narodowości. Bajaczka dla Myrchy i jemu podobnych. Media to broń atomowa, która potrafi ogłupić całe narody i sprzedać prawie wszystko, na czym właścicielowi mediów zależy.

Przyczyna, która legła u podstaw wykupienia polskich gazet, stacji radiowych i wreszcie telewizji, nazywa się biznes plus polityka. Korelacja pomiędzy promowaniem miernot, które gotowe są nosem podcierać niemiecki, radziecki, czy europejski tyłek, a ich pozycją społeczną jest ściśle regulowana. Proste zasady gry, reprezentujesz interesy finansowe i polityczne właściciela mediów, to polskojęzyczne media zrobią z ciebie Senekę, chociaż do pięciu policzyć nie potrafisz. I odwrotnie, bijesz na głowę miernoty, ale bez litości demaskujesz wrogie wpływy polityczne i biznesowe, to zostajesz ostatnim idiotą, w najlepszym razie ksenofobem. Wniosek? Dość oczywisty, wyśmiewana repolonizacja mediów, to jeden z warunków koniecznych do pełnej suwerenności Polski.

5.54727
24549 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Tak się porobiło, że dla dalszego istnienia w polityce Schetyna i Petru muszą 11 stycznia 5 minut przed dzwonkiem na pierwszą lekcję stanąć na schodach sejmu i pozować do kamer z uśmiechem "tak jest kompromis" a potem przejść do sali pełnej oklaskujących posłów.

  Czy dwa miesiące temu spodziewał  się ktoś, że Petru łatwiej będzie zawrzeć kompromis z Kaczyńskim niż ze swoją żoną? I jak nowoczesny ryczard będzie z hotelu w Portugalii okupował sejm, a na wiadomość o bezprzewodowych maszynowych do głosowania zrobi oczy jak pięciozłotówki? Albo że Schetyna pojedzie w Alpy dokonywać pomiarów zmian klimatycznych? 

  Strajk był robiony żeby telewizja mogła biegać za posłem, ale się porobiło bo telewizja próbuje się dodzwonić do posła Schetyny od kilku godzin i nie może. Telefony też zablokowane?

   

 2. Nie jest nawet chyba żadnym ryzykiem stwierdzenie, że podstawą wykupienia polskich mediów jest polityka, polityka, polityka, a biznes nawet jak wyjdzie na zero (na jakiejś gazecie, telewizji), to i tak kraj wykupujący media zarabia na tym ciężki szmal.

  Czy chcemy, czy (oczywiście) nie chcemy, i tak jesteśmy rusyfikowani i germanizowani - właśnie między innymi przez media. Ale też i przez tworzenie miast partnerskich po dwóch stronach granicy (miasta zachodniej i północnej Polski jako mista partnerskie z miastami niemieckimi), polsko-niemieckie ośrodki kultury - Niemcy za te "biznesy" płacą i nas oswajają. Co nie przeszkadza im kulturalnie nazywać swoje obozy w polsce "polskimi obozami zagłady". Obłuda i fałsz do setnej potęgi. A co radzieckie to też oczywiście największe i najlepsze na świecie. Do tego Rosjanie grają na panslawiźmie - co też jest obłudą i fałszem do setnej potęgi. Żeby jakieś państwo było w (choćby nieformalnej) grupie państw panslawistycznych, samo musi być slawistyczne (słowiańskie co do swoich zasad ustrojowych). Słowiańskie, czyli wolność, równość i braterstwo - państwo slawistyczne nie gnębi najpierw swoich własnych Słowian, bo z automatu wyklucza się ze słowiańskości. I nie napada od setek lat na inne sąsiadujące kraje słowiańskie (ani żadne inne).

 3. Oczywista oczywistość. Proszę popatrzeć kogo nam kloaczne media malują patrząc na choćby: A.Macierewicza, K.Wyszkowskiego czy K.Pawłowicz, a kogo gdy odmalowują Kwaśniewskiego, Tuska, Bolka czy Bula? Jeśli komuś przedstawiony przeze mnie dobór osób skrajnie nie pasuje, ten powinien zastanowić się nad sobą.

  Jednocześnie warto zważyć argumenty wynoszone przez te media ZA ulubieńcami i PRZECIW wdeptywanym przez nie w ziemię.

 4. No to, proszę Państwa, zaczynamy!

  "Rozumiem, że można nie znać imion wschodnich władców, chociaż jest to wiedza nie tylko religijna, ale znacznie rozleglejsza, odnosząca się choćby do kulturoznawstwa."

  Można nie znać. Tradycyjnie Trzem Królom przypisuje się imiona Kacper, Melchior i Baltazar. Żadne z Ewangelii ich nie podaje. Znamy je z apokryfów.

  Warto wiedzieć, że imponujący zabytek architektury, katedra w Kolonii - została wzniesiona właśnie dla relikwii Trzech Króli.

  Tu cała historia.

  "Pytanie, jak można za króla składającego pokłon Chrystusowi uznać Belzebuba?"

  Belzebub - znaczy "król much, król robactwa". W "Pasji" Gibsona jest parę wątków, które do tego nawiązują.  M.in. scena ukoronowania cierniem. "Ave, rex vermicosus..." [Witaj, królu robactwa]. Przypomnijmy, że faryzeusze szemrali, że Jezus dokonuje cudów mocą belzebuba.

  Jak można?

  Można.

  Oglądaliście "Igraszki z Diabłem" Drdy, z Kociniakiem, Pokorą, Kowalewskim, Magdaleną Zawadzką? Jeśli nie, polecam. Jest tam scena, jak Belzebub się skarży, że "muchy mu napstsyły na nosie". Cały spektakl powinien być na stronie TVP. Zwiastun:

   

  "Pozwalało to z idiotów robić mędrców, ze złodziei filantropów i w skaranej wersji z bandytów bohaterów".

  ...owszem...

  Teraz cały atak idzie po linii duraczenia. Przez media głównie (przez szkołę też, niestety).

  Zgodnie z doktryną Gramsciego, aby zaprowadzić powszechny komunizm, trzeba zmienić kulturę. A do tego jest potrzebna zmiania mentalności człowieka - jego sposobu pojmowania świata, własności, dobra, piękna, itd. A żeby zmienić sposób myślenia - najłatwiej i najszybciej da się to osiągnąć przez ingerencję w sferę języka. Wystarczy przedefiniować pewne pojęcia i da się... zrobić z idioty geniusza, a z bandyty bohatera. Da się nawet  oddzielić płeć od biologii.

  Taki świat postawiony na głowie oglądamy na własne oczy. Obyśmy się okazali dostatecznie odporni na to duraczenie...

   

 5. Ja bym tego Myrchę nawet zrozumiał, gdyby powiedział, lub napisal PUBLICZNE i W MIARE WIARYGODNE wytłumaczenie PRZED WYBORCAMI, którzy go zatrudnili na czas określony(umowa o pracę była na karcie do głosowania), np.że pomylił słowa Baltazar i Belzebub. Konsekwencją braku takich wyjaśnień będzie zaorywanie się jego partii,a po następnych wyborach możliwość nawet całkowitej anihilacji PO

 6. No dobrze ale wszystko juz dawno wywiezione na targ. Teraz po tylu latach mamy poziom wybrzeza kosci sloniowej i dopiero trzeba odtworzyc wszystko od zera w bardzo niekorzystnym srodowisku (wrecz w przypadku wojny z polskim handlem i przemyslem, ale co gorsza z polska inteligencja). Z reszta przerabiamy ten schemat od stuleci, bylo kiedy przywyknac.

  Jest na to jedno wyjscie - przeskoczyc etap i zaproponowac inne formy ktorych na zachodzie jeszcze nie ma. Tyle ze ryzyko tego olbrzymie a i tak bedzie dazenie do przejecia...

  Mowimy o mediach - tyle ze dla kogo - w sensie kto ma za to zaplacic? Najgorzej oplacani pracownicy Europy? Bo media to pieniadze. Pieniadze z reklam i pieniadze na oplacanie gazet / prenumerat.

  W poprzednich 2 wyborach dobrze sprawdzily sie media spolecznosciowe. Tyle ze teraz jedne po drugich koncza dzialalnosc. Na dodatek teraz przerobiono S24 na gazetke dzielnicowa z kontrola cenzury Facebooka. Wedle mnie oznacza ze ktos prze do wyborow w czasie krotszym niz mozliwosc odtworzenia srodkow komunikacji - co ocenialbym na wiosne tego roku...

  Myrcha moze jest idiota ale TVN nie bedzie sie nad tym rozwodzil. Kiedys (powiedzmy 10 dni temu) to wyplynelo by w 5 minut na glownych blogach. Dzisiaj 'top 10' w najpopularniejszym blogowisku to (zywcem cut/paste):

      Stoch wygrał 65. Turniej Czterech Skoczni
      Macierewicz: Wojska USA w Polsce od 12 stycznia
      Barwne orszaki Trzech Króli na ulicach polskich miast
      Marszałek senatu chce kompromisu. Składa propozycję ws. budżetu
      Premier interweniowała w sprawie Biełsatu
      Członkowie KOD rozliczą Kijowskiego
      Petru i Schetyna o problemach Kijowskiego: Musi się wytłumaczyć
      Kijowski zarabiał dzięki KOD
      Są nagrania z głosowań w Sali Kolumnowej
      ZNP i PO chcą referendum ws. edukacji

  To sa wiadomosci dnia. I mozliwosc komentowania pod tym przez facebook. Z pania z KODu bedaca szefowa tegoz.

  Brak pieniedzy, brak przewidywania i inwestycji w media zemsci sie srogo. Do tego dochodzi niewlasciwe uzywanie 'starych mediow' (chociaz jak wiemy ich wplyw maleje.

  Kiedys posadzono Kluske i zrobiono mu jesien sredniowiecza aby przejac Onet (co im sie z reszta udalo!).  Nie chodzilo wtedy o Optimus (ten spuszczono na jakis bank i dogorywa). Chodzilo o Onet i rozpoczynane dopiero inne plany Kluski dotyczace mediow, szkolen, publikacji i wspierania dzialan spolecznych. Te z reszta ukatrupiono w pelni - zostal nam tylko der Onet. Dzisiaj od strzalu oddajemy nasze jedyne silne punkty zaczepienia i dotarcia do czytelnika - jedne po drugim. I nikt nikogo nie sadza do wiezienia i nie wysyla samochodow na poligony. Oddajemy to co bylo, odpuszczamy, bez walki i nie kreujemy nowych rzeczy... Jak to mozna nazwac? Zdrada narodowa? Chyba to najlepsze okreslenie.

  Czy mozemy zdefiniowac co jest potrzebne do dobrego dotarcia do mozliwie szerokiego grona odbiorcow? Sprobujmy to wszyscy wypracowac a moze uda sie wypracowac formule ktora moze uratowac przyszlosc? Jesli bedziemy sie tylko przypatrywac to nie dziwmy sie ze wroca 'osmiorniczki' - tyle ze w sto razy gorszej formie. I wtedy nie bedzie juz na nic nadziei a nasze dzieci beda nas przeklinac po stokroc...

 7. avatar

  "Ruch Kontroli Wyborów postuluje reformę systemu wyborczego i przedstawia konkretne propozycje. Organizacja apeluje o rozważenie wprowadzenia nowej koncepcji mającej zapobiec fałszerstwom wyborczym. List z apelem skierowano m.in. do prezydenta, marszałków obu izb parlamentu oraz szefowej rządu. 

  Propozycje Ruchu Kontroli Wyborów zakładają przebudowę funkcjonującego obecnie systemu wyborczego od podstaw. RKW mówi o konieczności uchwalenia nowego Kodeksu Wyborczego, który obejmie całość problematyki wyborczej. Jednocześnie organizacja postuluje zastąpienie Państwowej Komisji Wyborczej, Krajowego Biura Wyborczego oraz poszczególnych delegatur, społecznymi komisjami wyborczymi. Miałyby się one składać m.in. z przedstawicieli ugrupowań biorących udział w wyborach.

  Proponujemy też wprowadzenie Ogólnopolskiego Centralnego Spisu Wyborców – mówi Tomasz Cioska, wiceszef Krajowej Rady Koordynatorów Ruchu Kontroli Wyborów."

 8. Oczywiscie - tak. Ale chocby nawet najuczciwiej przeprowadzono glosowanie i liczenie to przy braku dotarcia do wyborcy NIE DA SIE WYGRAC!

  Ja pierwszy pisalem o spolecznej kontroli wyborow, probowalem pomagac przy organizacji tejze. Teraz jednak jest nastepny etap walki. Trzeba nadal kontrolowac proces elekcji ale przede wszystkim nalezy otworzyc proces obiegu informacji - bo jest on powoli zamykany do 'niusow agencji TASS' plus dopuszczalne komentarze i omowienia. To juz przerabialismy. Teraz tzreba wymyslec jak przy braku pieniedzy, 'braku indian i nadmiarze wodzow', braku srodkow technicznych zrobic latwym szeroki obieg informacji - i co wazne wymiany tych informacji. Nie tylko ograniczony do tysiaca (czy dwoch) ludzi ktorzy czytaja Kurke ale docierajacy do wszystkich w sposob inteligentny i skuteczny. Sprobujmy na przyklad poczytac jak radzili sobie ludzie Trumpa z dotarciem do wyborcow (a to jest bardzo ciekawy temat!). My musimy znalesc cos co najmniej tak efektywnego ale kosztujacego ulamek tego co poszlo tam na kampanie. Miejmy nadzieje ze Polak potrafi :)

 9. avatar

  "Sprobujmy na przyklad poczytac..." Popieram  :)^:)  http://www.kontrowersje.net/yes_we_can

 10. Tak, wiem o tym doskonale. Ale jesli nie bedzie palety informacji a tylko bedziemy 'formatowani' 'agencja TASS' to nic dobrego z tego nie wyniknie bo nie moze.

 11. avatar

  Toć od lat tłumaczę:

  - Spuścić klasę tfu polityczną z wodą w kiblu i posypać Kretem

  - JOW

  - Swobodny dostęp do broni

  - Zakaz cenzury internetu

  Nic więcej nie potrzeba, imo.

 12. Zartujesz kolego. Zalozmy ze zlapiesz rybke ktora spelni twoje zadania

  - Spuścić klasę tfu polityczną z wodą w kiblu i posypać Kretem

  + Czyli spuscisz wszystkich. Doprawdy? A co z 'backseat drivers'? Dla nich wyrzezbienie z banana nastepnej 'klasy politycznej' to tylko troche wiecej kasy a musisz sobie dopowiedziec jaka to bedzie klasa. Co do kasy to ty za to zaplacisz. No i ja. I kazdy z Polakow.

  - JOW

  + ok. JOW. a kto wygrywa w JOW? Ten kto ma media. Masz media? Bo ja nie.

  - Swobodny dostęp do broni

  + Alez oni juz maja dostep do broni. Z reszta czy znasz sytuacje aby posiadanie broni rozstrzygalo walke polityczna? Owszem - dostep do mediow i srodkow komunikacji tak. Twoja bron (pewnie jakis pistolet) stanie przeciwko broni maszynowej w rekach ludzi dla ktorych jestesmy warci mniej niz zwierzeta. Kto wygra w starciu?

  - Zakaz cenzury internetu

  + Alez nie ma cenzury. Tylko jest prywatna wlasnosc mediow. Jak to ktos powiedzial - chcesz miec dostep to go sobie zbuduj. Kluska chociaz probowal. Kurka zrobil chociaz dziurke w wielkiej scianie przez ktora mozemy sie porozumiewac. Co zrobilismy my?

   

  A wielki mur jak stoi tak stal. Ba! rosnie co dnia. Znamy to skads?

 13. avatar

  Pizdolisz, delikatnie pisząc. 

 14. @Wyborca Polski - 100% racji!

  JOW to totalna porażka dla tych, którzy nie mają mediów. Pisałem już o tym dawniej: w systemie proporcjonalnym wybory się wygrywa lub przegrywa, ale w każdym przypadku partia opozycyjna pozostaje jakąś liczącą się siłą polityczną, natomiast w JOW przegrywający może zostać po prostu zmieciony z powierzchni Ziemii - mając nawet 30% poparcia może nie uzyskać nawet 1 mandatu! Czysty JOW to chory system.

   

  Ostatnio, a konkretnie od czasu wygrania wyborów przez Pis obserwuję narastającą presję pochodzącą ze środowisk korwinistycznych na swobodny dostęp do broni. Pytam: po co? Czy Polska to Afganistan, czy jakaś inna Brazylia, że trzeba się barykadować w domu i spać z pistoletem pod poduszką? Polska to na co dzień normalny, spokojny kraj, za to mocno skłócony w kwestiach politycznych. W kraju o takiej temperaturze sporu politycznego nawoływanie do rozdania wszystkim broni, nie można traktować inaczej jak sowiecką robotę propagandową mającą za cel przekształcenie fermentu politycznego w krwawą wojnę domową. Dlatego mówię:ŻADNEJ BRONI! Obecnie zamieszki pod Sejmem obywają się bez broni, ale wyobraźmy sobie co by się tam mogło stać, gdyby 90% tych ludzi miało przy sobie pistolet? Moskwie dokładnie o to chodzi, o stwarzanie okazji do tego, że ktoś pierwszy strzeli, ktoś kogoś zabije podczas demonstracji, a wtedy rozpęta się wojna domowa. Dlatego Kreml tak bardzo lansuje, wręcz żąda, żeby wszystkim w Polsce rozdać broń. Oczywiście Moskwa robi tę propagandę cudzymi rękoma, niestety poprzez środowiska zbliżone do korwinistów. Do obrony własnego domu można mieć skuteczną broń czarnoprochową, bez żadnych pozwoleń. Natomiast jeżeli ktoś w debacie o Polsce proponuje, jako propozycję naprawy państwa i stosunków społecznych, na jednym z pierwszych miejsc, szeroki dostęp do broni, to albo nie pojmuje o co w tym wszystkim chodzi, albo jest moskiewskim agentem wpływu.

 15. avatar

  Czesiu, jeszcze do zakazu cenzury internetu odnieś się, proszę :)

 16. Wańka, jeśli nie odnoszę się do jakiejś części wypowiedzi poprzednika, to znaczy, że się z nią zgadzam.

 17. avatar

  "Proszę nie wypuszczać psów bez kagańców! " :)^:)

 18. avatar

  Myrcha jest z Torunia. Ojciec to były wojskowy - nieciekawa i kontrowersyjna postać. Panuje o nim opinia, że gdyby był strażakiem to zaprószyłby ogień aby brać udział w jego gaszeniu.

   

 19. A znając Petru jest bardzo możliwe, że na Maderze zaszedł w ciążę.

 20. Petru mówił przecież, że przez PiS "zabieg ciąży będzie zakazany". Na Maderze mógł ominąć zakaz i być po pieniądze i/lub instrukcje - ujawnienie romansu tylko pomogło przykryć prawdziwy powód eskapady. Na tym zdjęciu z samolotu Rysiu wcale nie jest rozmigdalony a raczej spięty. I po powrocie Rysiu zrobił się bardzo pyskaty:

  Scheuring-Wielgus wlaśnie grozi w TVP info że 11 stycznia zdarzy się coś takiego że PiS będzie zaskoczony

  dziś Petru w Polsat News również straszył 11.01: "starcie bezpośrednie"

  @ISzafrańska donosi, że doniesiono jej, że Palikot z familią też wylądował w Lizbonie.

   

 21. Ileż można udawać że król jest ubrany? Jakim " cudownym przypadkiem osoby takie jak Wielgus -Scheuring et consortes zostają posłami przy tak żenującej głupocie nwłasnej .To jest nie do strawienia .Najgorsze zaś jest to żo owa postać w najmniejszym stopniu nie zdaje sobie sprawy z własnej głupoty , Co tu jest nie tak .Ordynacja ,owszem ,premiuje "naszych" ale ten przypadek nie można tłumaczyć złą ordynacją .Najgorsze to zdać sobiew sprawę z Gogolowskiego pytania " Z kogo się śmiejecie ".Rachuby na to że przetrwanie przez Polaków róznych karier różnych Brąków , Bolków , Alimenciarezy i Neumanów,Budków i setek innych , "kształconych histoRYKÓW " powinno nas Naród oswoić ze zjawiskiem ale casus tego babińca ze swoim guru Petru to katorga .Jak długo pozwolimy kpić z samych siebie ?Kto wreszcie nazwie po imieniu tych debilów ,którzy są ,O BOŻE DOBRY ,"naszymi reprezentantami".Co robić ,jutro znowu z ową Scheutring będą "gadać " najpoważniejsi " tredaktorzy i bedą udawać że to jest partnerka do poważnej rozmowy a koledzy Posłowie będą robgić głupie miny i mówić "do obrazu" .TVN ma swoich "dyżurnych" Janasów ,Frasyniuków ,Friszków , Celińskich ale to surowa czerskośc ,w sosie własnym , ci co to oglądają ,nie rokują niczego i nie są Polsce potrzebni.Inna sprawa że szkodzą ,ale powiedzmy że to jest "opozycja "Na koniec hasło adekwatne do poziomu przedstawicieli Narodu w Sejmie RP,"Zlikwidować alimenty" ,"ludzie honoru cierpią katusze i nie mają szans na rozwój.Dośc dyktatury kobiet na poziomie kobiety "która mówi o sobie "niezła dupeczka  dość refrenistek w guście " doktor Musi PUCZalskiej i reszty "maturzystów"Nie "nitrasić " Polski .

 22. avatar

  Niestety oni się podobają dużej części Polaków (Polaków?) Kiedyś uważałam, że popularność Nowoczesnej coś około 24% (przy 31-35% PiS) jest przeszacowana. Ale tak nie jest. Sam Petru też nic nie straci po portugalskiej eskapadzie, bo w oczach jego wyborców nic się nie stało. Ot poleciał i przyleciał. Czytałam komentarze na WP i Onet,. ine chodzi mi o te napędzane łapki, ale o komentarze. Rażą potworną głupotą, niewiedzą, brakiem elementarnej przyzwoitości.

 23. @Lukrecja, zawsze ocenialem PObolszewickie robactwo i CHWASTY ktore zasial w POlszcze Belzebub z Kremla PO 1945, na ok 30-40% wraz z czlonkami rodzin, i juz nastepnym trzecim POkoleniem! Jest w tej liczbie tzw. TWARDE JADRO, 10-15%, oczywiscie inteligencji mlodych kiejkutow, nie mozna porownywac ze starymi kiejkutami! Nawet przedwojenna "mala Matura ", to 2x wiecej jak studia zarobaczonego POstbolszewizmem Myrchy! Reszta to mazgulowate niezgulstwo! ZEPSIALE ZAPRZANSTWO, plus bardzo NIEBEZPIECZNE MENDIA i MERDIA, w rekach obcego kapitalu zrobia WSZYSTKO, aby zawrocic w glowach elektoratowi!  Innego " SALONU" dziennikarskiego nie posiadamy, w dzisiejszym TVP Info tandem Zaremba-Stankiewicz, przy POmocy Karnoskiego pieprzyli gluPOty, a szybko mowiacy Zaremba POrownywal nawet Pana Kaczynskiego do POWSInogi i POlitycznego WSIowego goludupca Tuska!????????Ten Saloon to jakies sPiOchy ! Jak mozna byt POlityczny kogos takiego jak Tusk POrownywac z Prezesem PiS?! Od dziesiecioleci pisze ze Tusk sprzedajac sie za WSIowa POzyczke, od WSIowego SP Kubiaka, stal sie POWSInoga,  do konca zycia! Oczywiscie moze sie przyznal, liczac ze Polacy uznaja go za Kmicica! Niestety nie Ma na to ZADNEJ szansy z POwodu ZAMACHU w Smolensku, wczesniej byl uczestnikiem zamachu  STANU 04.06.1992! Tusk to kombatant RAZWIEDKI ! Inni kombatanci TW Wolski, TW Bolek, TW Kat, TW Litwin, TEZ sie NIE PRZYZNALI, trwaja w ZAPRZANSTWIE, gdyz wiedza ze na tym szczeblu z seryjnym samobojca nie ma zartow! Nalezy nazywac rzeczy PO imieniu, nie mozna oddac repolonizowanych mediow, w rece spekulantow i szuji dziennikarskich, i nie daj Boze sPiOchow ze Wschodu, lub Zachodu!

 24. Sądzę że nadal słupki Nowoczesnej są pompowane, z przyczyny jakiegoś bezwładu. Mimo przesunięcia wajchy w zarządzie krajem. Nie ma powodu by rzeczywiste poparcie przekraczało wyniki Razem. KOD jest liczniejszy, bo grupuje ludzi żyjących z budżetu krajowego i zagranicznego pozytywnie oceniających swoje dochody. Razem, to wnuki bolszewickie, dosłowne i (lub) mentalne. Zaś targetu Nowoczesnego właściwie nie widać. Z tego, że programu petrowców praktycznie nie ma, można wnosić że to luźna zbieranina najgłupszych spadów z PO i KODu.

 25. Marcin Palade właśnie donosi, że ma być sondażowe tsunami na początku tygodnia. ale na niego trzeba uważać, bo to fanboy Kukiza. Napisał też o przyspieszeniu "dekoncentracji mediów" - ktoś mądry podsunął trafniejsze określenie - denazyfikacja ... .

 26. Ileż można udawać że król jest ubrany? Jakim " cudownym przypadkiem osoby takie jak Wielgus -Scheuring et consortes zostają posłami przy tak żenującej głupocie nwłasnej .To jest nie do strawienia .Najgorsze zaś jest to żo owa postać w najmniejszym stopniu nie zdaje sobie sprawy z własnej głupoty , Co tu jest nie tak .Ordynacja ,owszem ,premiuje "naszych" ale ten przypadek nie można tłumaczyć złą ordynacją .Najgorsze to zdać sobiew sprawę z Gogolowskiego pytania " Z kogo się śmiejecie ".Rachuby na to że przetrwanie przez Polaków róznych karier różnych Brąków , Bolków , Alimenciarezy i Neumanów,Budków i setek innych , "kształconych histoRYKÓW " powinno nas Naród oswoić ze zjawiskiem ale casus tego babińca ze swoim guru Petru to katorga .Jak długo pozwolimy kpić z samych siebie ?Kto wreszcie nazwie po imieniu tych debilów ,którzy są ,O BOŻE DOBRY ,"naszymi reprezentantami".Co robić ,jutro znowu z ową Scheutring będą "gadać " najpoważniejsi " tredaktorzy i bedą udawać że to jest partnerka do poważnej rozmowy a koledzy Posłowie będą robgić głupie miny i mówić "do obrazu" .TVN ma swoich "dyżurnych" Janasów ,Frasyniuków ,Friszków , Celińskich ale to surowa czerskośc ,w sosie własnym , ci co to oglądają ,nie rokują niczego i nie są Polsce potrzebni.Inna sprawa że szkodzą ,ale powiedzmy że to jest "opozycja "Na koniec hasło adekwatne do poziomu przedstawicieli Narodu w Sejmie RP,"Zlikwidować alimenty" ,"ludzie honoru cierpią katusze i nie mają szans na rozwój.Dośc dyktatury kobiet na poziomie kobiety "która mówi o sobie "niezła dupeczka  dość refrenistek w guście " doktor Musi PUCZalskiej i reszty "maturzystów"Nie "nitrasić " Polski .

 27. Egzaminu wstępnego do Liceum Ogólnokształcącego nie zdałby Myrcha i Scheuring -Wielgus tak samo jak ich komilitoni z tzw .opozycji totalnej a najbardziej to by nie zdał jednak Petru.Jak niejaki Balcerowicz był przebiegle szkodnikiem że owego "wpuścił do krwiobiegu" tego umęczonego kraju " cyt.St.Michalkiewicz.Całe zastępy wykształconych inaczej brąków - polonistów reprezentują Naród Polski a po świecie całym rozlega się drwiący śmiech.Pani Wielgus co to jest Jedwabny Szlak ? Pani Myszko ,co to jest Inwokacja, ( bez inwektyw proszę ) . "Boże , widzisz to i nie grzmisz"

 28. avatar

  Wszędzie zagraniczny kapitał...

 29. Jak zwykle bezbłędna analiza

 30. avatar

  Szach i mat?

  Mnie się wydaje, że ta sama ręka, która zdjęła osłonę medialną z Komorowskiego w czasie ostatnich wyborów, każe teraz robić "opozycji" takie kompromitujące numery by się sama pogrążała. Rozumiem, że ludzie mogą być głupi, ale chyba nie aż tak głupi, aby nie wiedzieli co robią i jakie przyniesie to skutki. Z pewnością osoby tu wymienione zrobią co im każą za odpowiednie profity. Ta metoda osiągania celów jest dużo tańsza niż konfrontacja. Walka polityczna w Polsce odbywa się moim zdaniem na wielu płaszczyznach i poziomach, mieszają się metody i cele podobnie jak w filmie Incepcja. Widzimy na placu boju dwie strony, ale rozgrywających spór między nimi graczy jest kilku. Ten kto zaszachował opozycję dwa lata temu temu dąży do mata i to widać.

 31. avatar

  Odpowiedź jest banalnie prosta: W latach 2007-15 (rządy PO/PSL) nie było Polski, było państwo teoretyczne...ch..., d... i kamieni kupa - jak to powiedział członek rządu PO Sienkiewicz