Do opozycji biorą tych, którzy nie załapali się do ORMO

Prześlij dalej:

Za komuny krążył taki dowcip, przynajmniej tak mi się wydaje, no chyba, że coś sobie wymyśliłem. Dowcip brzmi następująco. Kto to jest ORMO-wiec? To jest ten, który był za głupi, żeby go przyjąć do ZOMO. Patrzę na gigantów intelektu z opozycji i słucham ich prawie nieustannie, takie mam zawodowe obowiązki, i jakbym rekrutację do ORMO widział. Coś nieprawdopodobnego, co jeden to „ciekawszy egzemplarz”. Skąd oni ich biorą chciałoby się zapytać, bo trudno uwierzyć, że na przykład taki poseł Misiło, czy Szczerba są stypendystami bodaj zaocznej politologii. Chciałbym być dobrze zrozumiany, tutaj naprawdę nie chodzi o sympatie polityczne, przecież ślepy nie jestem i też widzę posła Suskiego albo ministra Jurgiela, ale to nie to samo.

Weźmy najgorszego komucha, niech to będzie Miller albo Oleksy. Samochodu używanego bym od takich nie kupił, dziecka pod opieką nie zostawił, oszczędności nie powierzył, ale nawet jeśli się słuchało tych marksistowskich piewców, to mimo wszystko był to poziom intelektualny, który nie wywoływał zgrzytania zębów. Proszę mnie nie pobić i na mnie nie pluć, ale to samo mogę powiedzieć o nieboszczce Unii Demokratycznej. Całe towarzystwo to „ukryta opcja syjonistyczna”, jednak co by nie mówić, taki Geremek, Mazowiecki, czy Kuroń właśnie dlatego byli niebezpieczni, że w ogóle nie przypominali ORMO-wców. Ogłupiali ludzi korzystając ze swojego intelektu, wiedzy, w tym wiedzy w zakresie ogłupiania. Człowiek wył ze złości, gdy słuchał tych ideologicznych tyrad, ale do głowy też nie przyszło, że słucha się idiotów, wręcz przeciwnie, było w tym wiele niebezpiecznego pomyślunku.

Dziś włączam telewizor albo Internet i z miejsca czuję się tak, jakbym trafił na capstrzyk ORMO. Jeśli kogoś z opozycyjnych mówców skrzywdziłem, to bardzo proszę o wskazanie takiego przykładu, bo dla samego siebie próbowałem pół dnia przyporządkować bodaj jednego przedstawiciela obecnej opozycji do poziomu Geremka, Mazowieckiego lub chociaż Józia Oleksego. Nikogo takiego po prostu nie ma i dotyczy to płci obojga. Chyba nikomu trzeźwemu nie przyjdzie do głowy porównać Jakubowską z Gasiuk-Pihowicz, czy jeszcze gorzej Scheuring-Wielgus. Przez długi czas za trzymającego poziom uchodził Schetyna, szybko się jednak okazało, że z nim też jest tak, jak w starym dowcipie. Dopóki się nie odzywał i nie aspirował do najwyższych stanowisk i on i wielu obserwujących żyło w przekonaniu, że jest do tego zdolny. Z chwilą gdy Schetyna zaprezentował się jako lider PO, a nie kadrowy od ustawiania lokalnych intryg, cała przeciętność wylazła z prowincjonalnego polityka.

Piszę sobie ten felieton trochę dla poprawy nastroju, trochę dla uspokojenia, ale też zdaję sobie sprawę, że takie zabawy często źle się kończą. Ocena kondycji partyjek uchodzących za opozycję nie może być inna od tej, którą przedstawiłem i bez metafor jest to poziom ORMO. Niestety nie takich ćwierćinteligentów w Polsce wybierano na przywódców, dość wspomnieć Bolesława Totolotka. No i tak się zastanawiam, czy w tym szaleństwie nie ma przypadkiem jakiejś metody. Do tej pory kadry bezpieczniackie sadzały na tronie takiego króla, który do dziesięciu potrafił policzyć, ewentualnie miał za sobą lud i wtedy mógł być kompletnie nagi intelektualnie, jak wspomniany Bolesław. Teraz trwają jakieś dziwne eksperymenty, gdzie się nie obejrzysz nie zobaczysz nawet pół Tuska, same Grabce, Myrchy, Kopacze, Pomaski. O co w tym wszystkim chodzi?

Zaryzykuję taką tezę, że eksperyment nabrał nowego wymiaru, który tak dobitnie sformułował Piotr Wielki. Być może rzecz w tym, że liderzy opozycji przed obliczem swoich wyborców powinni mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć suwerena. Skoro miliony kupują te wszystkie gwiazdeczki, które nie potrafią ani śpiewać, ani grać, to dlaczego nie miałby nastąpić identyczny trend w polityce. Im głupszy ORMO-wiec, tym więcej płyt sprzedaje! Inaczej nie potrafię wytłumaczyć kondycji partii opozycyjnych i konsekwencji w zaniżaniu poziomu. Ktoś musiał zauważyć dwie proste rzeczy, po pierwsze, że w tym pokoleniu Geremka się nie znajdzie, po drugie, że trzeba rzeźbić w tym, co jest, odpowiednio zapakować i wcisnąć kit ciemnemu ludowi. Nie wiem jakie są szanse powodzenia eksperymentu, wiem natomiast, że innego wyjścia opozycja po prostu nie ma.

4.339998
20531 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. Gdyby to była celowa robota, to w tym celu by na koniec pokazać jakiegoś w miarę ogarniętego umysłowo peowca, by zmęczony lud nim się zachwycił. Żeby miał minimum wyglądu, gadał z grubsza z sensem, nie drażnił. No ale raczej to nie to. Wszędzie są krótkie ławki, a w opozycji szczególnie.

 2. A generałowie? "Nie, dla mnie bohaterem nie są żołnierze niezłomni, tylko żołnierz który stracił nogę na minie w afganistanie". Albo " żołnierze OT będą pilnować drzew w lesie. " A na marginesie tu widać różnicę między Kaczyńskim a generałami wyselekcjonowanych przez PO. Kaczyński posłuchał każdego na temat misiaczka, pomyślał i powiedział, jak mnie zabraknie możecie go nawet zrobić prezesem, ale go nie chce widzieć u siebie. A generałowie?

  Ja Widzę różnicę między żołnierzem polskim który mógł wejść na minę albo trafić na zasadzkę talibów a między żołnierzami polskimi z lat 40 tych, którzy WIEDZIELI że czeka ich tylko śmierć, ale jedni i drudzy mają u mnie najwyższy szacunek, uważam że obecna koncepcja OT jest najsłabszą z możliwych, ale mam duży szacunek którzy złożą mundur OT i broń żeby walczyć za Polskę. Czy jakiś sąd honorowy generałów zdarł z tego generała mundur WP? 

  Swoją drogą , nie potrafię ogarnąć że 20latek od pizzy, momentami był głównym strategiem PiSu. 

 3. Ci od OT mają składać przysięgę niestety. Czyli można będzie ich wysłać np do obrony Ukrainy przed ruskiem skoro sami Ukraińcy mają tę obronę w dupie.

 4. Też się nad tym fenomenem wiele razy zastanawiałam i przychodzi mi tylko na myśl to, że mamy do czynienia z efektem chowu wsobnego, tak jak u Habsburgów lub faraonów.

 5. po prostu działa prawo Kopernika-Greshama - tyle że nie w ekonomi a w polityce

 6. A może po prostu w gównie rzeźbić się nie da.

 7. Na tym polegała negatywna selekcja Niemiec przez 25 lat - tu przez pomyłkę nie miał wyrosnać żaden Łukaszenka ani żadna Merkel. Tu miało być chuj dupa i kamieni kupa. I tak było dopóki Putinowi nie odwaliło.

 8. Kolejny przyczynek do dyskusji sprzed kilku dni:

  "Gdy PiS szedł na niemożliwą do wygrania szarżę w Brukseli przyszła mi taka myśl, że może chodzi o zbudowanie zupełnie nowej narracji, która ma integrować poparcie dla rządu i ustawić opozycję na wygodnej pozycji do bicia. Jarosław Kaczyński czasem celowo idzie na takie kontrolowane przegrane, które wprawiają przeciwników w entuzjazm i skłaniają do robienia głupstw - na zasadzie aikido albo gambitu w szachach. Proszę zobaczyć, opozycja totalna, umęczona ponoszonymi od półtora roku klęskami, dostała po szczycie w Brukseli takiego orgazmu, że pod hasłem 27:1 ochoczo ustawiła się na pozycji pomagierów obcych kolonizatorów. Sama, bez niczyjej pomocy, zbudowała narrację bardzo dla PiS pożądaną: rząd ośmiela się Europie (mówimy Europa, a myślimy Niemcy, oczywiście) stawiać, mieć swoje zdanie, czegoś żądać - a PO i Nowoczesna oddadzą im wszystko."

  "Opozycja weszła w narrację "kto z Brukselą (czyt. Berlinem), kto za Polską" łatwo i ochoczo, bo wydaje jej się, że przy takiej polaryzacji musi wygrać. Myli się. Przegra."

  Od siebie dodam: OBY!

  (http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-bruksela-czyli-zmiana-narracji,nId,2370038)

 9. Przegra, ale wcześniej sprowadzi wojska niemieckie do Polski....

  Jeżeli to co mówi zachwycona Romaszewska, że do demonstracji biełsatu na Białorusi mogą dołączyć tysięce Białorusinów, którzy nie mają za co żyć i chcą twardego człowieka z Moskwy który da im pracę i podniesienie zarobki, to jest ostatni dzwonek żeby zapełniać konkretne podniesienie relacji. Powiedzmy możliwość zarobkowania w Polsce i wspólnego przedsięwzięcia gospodarcze. I natychmiastową legalizacja mniejszości plus oddanie wszystkich budynków zabranych.

 10. @Kmock.Nie wiem co pieprzyła Romaszewska.Mało mnie to rusza .Jednak jeśli chodzi o to "dołączanie i chcenie" to ( jeśli to jej słowa ) to duźe przegięcie.
  Białorusini JUŻ protestują,jednak o "chceniu twardego człowieka z Moskwy" nie ma mowy.Oni znają Moskwę,dlatego rozglądają się za kimś innym.
  Pośrednim powodem niechęci może być również postawiony na Białorusi przez Rosję najnowszy radar i oczywiście rakiety.
  Ale to gra nie na naszym poziomie,tu rozwaźne ruchy mogą decydować o skutkach na lata.
   

 11. avatar

  Być to może, taka rozgrywka pasuje do umysłowości JK ale skuteczniej to:

  - JOW
  - Swobodny dostęp do broni
  - Zakaz cenzury internetu zapisany w konstytucji

 12. Jeśli będzie system prezydencki to możemy mówić o JOWach. W przeciwnym przypadku Kukizowa błazenada i przestań te brednie powtarzać..

 13. avatar

  Sugerujesz, Pan Prezydent Bronisław Komorowski winien być prezydentem w systemie prezydenckim?

 14. Komorowskiego za prezydenta to Pan sugerujesz. Ja pisałem o pajacowaniu z JOWami podczas gdy mamy system parlamentarny i kilkadziesiąt albo więcejej ugrupowań będzie rząd tworzyć.

 15. avatar

  - Komorowski wygrał wybory, wyobraż sobie co zrobiłby gdyby to był system prezydencki.

  - Powyżej te 3 warunki to w pakiecie czyli razem, tzn. jednocześnie. Jeżeli będą spełnione to mamy pewną szansę. Jeżeli nie to znikamy jako państwo i naród. Proste

 16. avatar

  Co do mizerii intelektualnej totalnych pełna zgoda. W dzisiejszej Loży prasowej D.Passent wyraził się, że JK nie chce wyprowadzić Polski z Unii, tylko Unię z Polski. Chyba niegłupie, ale to przecież stara gwardia.

   

 17. Głupie bo prowincjonalna Polska nie ma nic do powiedzenia w najlepszym z możliwych systemów. Unię rozwali Makrela i Donald. Chyba że Passent nie dostrzega ich wagi w zachodzących procesach.

 18. avatar

  Nie ma nic do powiedzenia na razie, ale próbuje. Przynajmniej tak bym chciała

 19. Wszechobecna bylejakość niestety może wynieść na piedestały DYZMĘ !!Polacy wydają miliardy na jakieś pier..ne suplementy diety ,kupują rozcieńczone 100%soki znanych marek w marketach .Poziom intelektualny młodzieży ,która teraz osiąga wiek wyborczy jest niższy albo na poziomie ORMO !Moja siostra jest nauczycielką i stwierdziła ,że niestety poziom intelektu jej koleżanek w pracy nie powala.Jedno jest pewne ,że reforma szkolnictwa to ostatni ratunek dla ratowania umysłów przyszłych wyborców.Popatrzmy na polskie uczelnie o których Gadowski pisał ,że to lewackie strefy.Żeby wybrać idiotę na piedestał wystarczy mieć idiotów wyborców .Tych przez 8lat rządów PO
  i PSL jest mnóstwo .
  Tak jak ludziska wierzą w suplementy diety, tak samo uwierzą w nowego Dyzmę .Ale jest jeszcze nadzieja w starym przysłowiu PRZEZ KIESZEŃ DO MÓZGU. 500+ ,mieszkanie+,może cela + Tępych ,zmanipulowanych przez TVNy ,szkoły,uniwerki trzeba edukować przez kieszeń....niestety .
  Dozować jak kroplówkę, a przy okazji pracować nad ustawą o kontroli wyborów!!

 20. Dwa elementy
  1. poziom kształcenia, który spowodował zanik ludzi z jako taką erudycją i ogólną kindersztubą
  2. selekcja kadr, której nie ma de facto. Skądinąd kogo i z czego selekcjonować, skoro naokoło sama gimbaza
  I to jest odpowiedź na podstawowe pytanie, dlaczego oni się tak jawnie kompromitują. Nie czując przy tym żadnego obciachu, a będąc wręcz dumnymi ze swojej ignorancji.
  Taki styl wychowania - głównie zaczerpnięty ze wzorców korporacyjnych.

 21. avatar

  Odnośnie kształcenia i selekcji  istotny komentarz w (archive.org): blog.rp.pl/ziemkiewicz/2009/08/30/edukacja-coraz-nowoczesniejsza/

  "Sa dobre, renomowane (i drogie) instytucje wyzszego nauczanie dla edukacji “elit” i masa innych niezbyt dobrych dla ogolu. Jednoski z “dolow spolecznych” jesli umotywowane i obdarzone inteligencja maja czesto szanse ominac ten system 90%, dostajac stypendia czy tez inna pomoc z prywatnych fundacji. W ten sposob system nie kostnieje i doplyw nowego materialy genetycznego do klasy admistrujacej jest zapewniony.

  Przypomina to dawny system w armii pruskiej stworzonej przez Fryderyka Pierwszego/Wielkiego. Wedle tego systemu ludzie mieli tylko dwa rodzaje cech: poziom inteligencji i wlasnej energii/sily witalnej. Kombinacja tych dwoch dawala matryce czterech permutacji. W wyniku tego wedle zasad pruskiej armii:

  Ludzie inteligentni i energiczni, bedac rzadkim “materialem” powinni byc przechwyceni w mlodym wieku, skierowani do najlepszych szkol a koncowym etapie powinni byc wyszkoleni na czlonkow sztabu generalnego.

  Ludzie ( w miare) inteligentni lecz leniwi (okolo 10%) ogolu, to doskonaly material na officerow. Jesli uznaja ze jakies (drugorzedne) sprawy musza byc dodkonane to zmusza innych do zrobienia ich.

  Najwieksza grupa wedle tej matrycy to ludzie glupawi i leniwi. To normalny, typowy material na zolnierza. “Kilka kopow w zadek”, duzo wrzasku i rozkaz bedzie wykonany.

  Jakkolwiek, tez jest czwarta grupa, tych co sa durni lecz energiczni. Wedlug Fritza der Grosse, takich miglancow nalezy sie pozbyc i wyrzucic poza system jak najszybciej. Naprawianie wynikow ich bezmyslnej lecz energicznej dzialanosci byloby wielokrotnie bardziej kosztowne niz wartosc tego co stworzyli lub do czego sie przyczynili."

 22. avatar

  W parę miesięcy po wojnie, kiedy już przeprowadzono reformę rolną i racjonalizowano przemysł, spotykają się dwaj gospodarze:

  - I co, sąsiedzei? Co sądzicie o tych przemianach?

  - Cóż, kwiatł zwiądł, gówno zakwitło - westchnął gospodarz.

   

  Gówno już tyle razy na świecie zakwitło, że nawet tutaj teoretycznie może się udać... Ale mam nadzieję, że Polacy kiedyś wywiozą tych kodziarzy na taczkach!

 23. Jak w starym dowcipie... Matko chwala nas...

  Dla nieco blizszych gleby - polecam opublikowany dzisiaj sondaz http://x20951f3...

  Tak wiec - przestanmy sie radowac z powodow dla naszej, polskiej kleski.

  Czy myslicie ze 'grzesio' i inni sa silami samoistnymi? Skoro sa wystawieni na czolo jako czlonek z ramienia to ktos ich wystawil z jakiegos powodu. Na przyklad to moze byc ten sam powod ze jedyny kanal muzyczny na naziemnej TV to disco polo. Skutki jak powtarzam sa widoczne - i to nie tylko w tym sondazu (abstrahujac od kwestii jego wiarygodnosci). Prosze sie tez nie zdziwic gdy za sekunde dolacza wszystkie niemieckie sondazownie i gazety robiac klake dla wskazanego przez wladczynie europy 27 predkosci.

 24. avatar

  Skoro o dowcipach za komuny mowa...

  Idzie dwóch zomowców, w górze leci lotnia. Jeden mówi do drugiego:

  - Ty, lotnia do trapieżny ptak.

  - No, wczoraj cały magazynek do niej wystrzelałem, zanim puściła człowieka.

  ***

  Dlaczego członkowie partii są tak mądrzy? Bo studiowali na licznych akademiach... pierwszomajowych.

  ***

  Dlaczego milicjanci chodzą trójkami? Bo jeden podobno umie czytać, drugi pisać, a trzeci pilnuje tych dwu podejrzanych inteligentów.

  ***

  Do województwa przyjechał chłop ze skargą:

  - W komitecie PPR w powiecie toczy się walka klas - między tymi, którzy mają trzy klasy, a tymi, któzy mają cztery klasy.

  *** 

  Dwóch zomowców pyta w księgarni:

  - Czy jest "Pan Tadeusz"?

  - Panie Tadziu! - woła sprzedawczyni. - Przyszli po pana!

 25. Polska ma raka mózgu!

  Jesteśmy bardzo dobrym narodem (mówię to poważnie) - pracowitym, dbałym, zapobiegliwym, rodzinnym. Lecz od setek lat ciąży nad nami fatum złych przywódców. Odwieczni nasi wrogowie -różne takie tam kacapy, fryce, czy gudłaje - atakują nasz system zarządzania, układ nerwowy Narodu, czyli rozum wszelkich poczynań - struktury władzy. Insertują miernoty, lub wręcz swich ludzi.

  Ten, który oczyści nasz organizm narodowy, godnym będzie Wawelu.

  Panie Kaczyński! Pokładamy w panu nadzieję. Zrób pan wszystko, by wdzięczny Naród dał Ci miejsce obok brata!