Prześlij dalej:

Dzisiejsze doniesienie PAP dotyczące wezwania Ewy Kopacz do prokuratury, przez większość odbiorców zostało odczytane skrótowo i przez to nie do końca właściwie. Prokuratura prowadzi kilka postępowań w związku z niedopełnieniem obowiązków w sprawie katastrofy smoleńskiej. W ostatnich dniach byliśmy świadkami wstrząsających ustaleń dotyczących profanacji ciał dwóch polskich generałów i w tym samym czasie Ewa Kopacz otrzymała wezwanie do prokuratury. Nie znaczy to jednak, że prokurator nagle dostrzegł taką potrzebę, i że ma to bezpośredni związek z tymi dwoma ekshumacjami. Przesłuchania odbywają się cyklicznie i tak się złożyło, że same ofiary wskazały na Ewę Kopacz, ale to jest tylko i aż dodatkowa metafizyczna okoliczność.

W tej samej sprawie i w ramach tego samego postępowania został już przesłuchany Radek Sikorski, a na 5 lipca wezwano Donald Tuska i chyba dobrze się stało, że poszukał sobie alibi. W moim przekonaniu lepiej dla śledztwa byłoby najpierw przesłuchać Kopacz. Dlaczego tak uważam? Odnalezienie w grupie przestępczej najsłabszego ogniwa, które albo się załamie psychicznie albo z pełnym wyrachowaniem zacznie się ratować i sypać innych, to ulubiona technika śledcza prokuratorów. Ewa Kopacz idealnie się nadaje do tej roli i wręcz się sama prosi, żeby pójść na pierwszy ogień. Co by o tej kłamliwej i nieudolnej urzędniczce nie sądzić, z pewnością nie ona jest najbardziej obciążana „śledztwem” smoleńskim i wszystkimi matactwami wokół niego. Fakt ten na pierwszy rzut oka wydaje się korzystny dla niej, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Mamy tu do czynienia z sytuacją, w której drugi szereg grupy przestępczej zostaje obciążony całością działań szefów.

Innymi słowy Ewa Kopacz musiałby wziąć na siebie wszystkie winy Tuska, Sikorskiego, prokuratury i komisji lotniczej. Po niej można się spodziewać cudów rozmaitych, ale nie takiej szlachetności. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że publiczne poświadczenie nieprawdy, nagrane przez dziesiątki kamer to najsilniejszy dowód procesowy, jaki prokuratura posiada. Kopacz, jak cała reszta najgorszego sortu, zaraz po katastrofie wypowiedziała dziesiątki kłamstw, ale tylko ona została tak jednoznacznie i bez żadnych wątpliwości zdemaskowana. W 2010 roku nikt z ówczesnej władzy nie zakładał, że dojdzie do masowych ekshumacji, oni wszyscy byli przekonani, że PiS przez kolejne 20 lat nie dojdzie do władzy i materiał dowodowy nie zostanie powtórnie przeanalizowany. Stąd też Kopacz w tak bezczelny i nieludzki sposób kłamała. Na szczęście dla Polski i na nieszczęście dla rządzących razem z Tuskiem, sprawy potoczyły się zupełnie inaczej.

W tej chwili można powiedzieć, że za Smoleńsk w związku z zaniedbaniami funkcjonariuszy publicznych na pewno ktoś odpowie. Kilku pomniejszych już usłyszało wyroki, ale mam na myśli kogoś wysoko posadzonego. Z trójki: Tusk, Sikorski, Kopacz, ta ostatnia jest najsłabsza i sama się podłożyła prokuraturze. Ona nie tylko podlega pod art. 231 k.k., czyli niedopełnienie obowiązków, ale publicznie poświadczyła nieprawdę. Warto krótko przeanalizować ostatnie wypowiedzi całej trójki. Tusk przestał pajacować z Pendolino i zaczyna razem z Giertychem uciekać w stronę immunitetu Przewodniczącego Rady Europejskiej. Obaj wykorzystują furtkę prawną polegającą na tym, że immunitet obejmuje wykonywanie obowiązków, a prokuratura „nękając” Tuska uniemożliwia mu pracę. Sikorski dla odmiany doznał nagłego olśnienia i uważa, że ekshumacje są przeprowadzone uczciwie. Słowa te były wypowiedziane po przesłuchaniu i nie wierzę w przypadek. Akurat z ekshumacjami Sikorski ma niewiele wspólnego i wygodnie mu „okazać człowieczeństwo”, jednocześnie palcem wskazać na Kopacz, która z tą częścią „śledztwa” jest jednoznacznie kojarzona.

Dwaj koledzy rządowi Ewy Kopacz umywają rączki, jeden rozpaczliwie zasłania się immunitetem, drugi przerzuca winę na byłą minister zdrowia i daje do zrozumienia, że jest gotów polubić PiS jeśli tylko dostanie gwarancje bezpieczeństwa. W takiej układance Kopacz jest jedyną, która nie ma żadnego wsparcia, przecież Schetyna z oczywistych względów też nie będzie za nią umierał. Nie ma łatwiejszego celu dla prokuratora niż osamotniona i obciążona własnymi wypowiedziami Ewa Kopacz. Mało tego! Jej kłamstwa zostaną zweryfikowane kolejnymi ekshumacjami, bo jest oczywiste, że jeśli znaleziono szczątki 8 ciał w jednej trumnie, to w pozostałych trumnach muszą się odnaleźć inne sprofanowane szczątki. Tak makabryczny obraz to nie gadanie o brzozie, czy „awanturze na Okęciu”, tutaj są przejmujące konkrety i co więcej niepodważalne dowody dla prokuratora. Wszystko wskazuje na to, że Tusk i Sikorski chętnie wyrzuciliby Kopacz z sanek, bo żaden z nich nie chce być wiązany z ekshumacjami. Sęk w tym, że Kopacz Matką Teresą nie jest i jeśli zostanie przyciśnięta zarzutami prokuratorskimi pociągnie kolegów za sobą.

6
22095 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

53 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Mój dzisiejszy komentarz do poprzedniego felietonu -

  dobry początek

  http://www.kont...

   

  Marian Konarski – Maj 30, 2017 13:00

  To co uczyniono w Moskwie z ofiarami zamachu/katastrofy nad Smoleńskiem to czystej wody barbarzyństwo ale ono byłoby niemożliwe bez zapewnień z "polskiej" strony że to barbarzyństwo NIGDY nie wyjdzie na jaw. Żądam, w imieniu swoim i swoich najbliższych, również znajomych, aby PiS któremu podlega prokuratura, w trybie pilnym postawił całej wierchuszce PO/PSL zarzut świadomego działania przeciwko Polsce i Narodowi Polskiemu, polegającym na conajmniej współdziałaniu z wywiadem obcego państwa, przed zamachem/katastrofą TU154M oraz udział w zacieraniu śladów katastrofy/zbrodni na konstytucyjnych przedstawicieli Państwa Polskiego.

  To będzie dla PiS testem czy Polska zmierza ku suwerenności. Ze swojej strony gwarantuję poparcie dla takich działań na ulicach, nie szczędząc zdrowia a nawet życia w walce z polskojęzycznymi "obywatelami RP do których zaliczam wszystkich popierajacych PO/PSL/SLD/.nowoczerską.

 2. Mam takie przypuszczenie, że ruscy mogli specjalnie dokonać zbeszczeszczenia, rozczłonkowania i pomieszania zwłok licząc się z odkryciem tego, by osiągnąć jakieś swoje cele (np. dodatkowe upokorzenie).

  Bardzo mnie dziwi i niepokoi, że sprawę ujawnia niemiecki der Fakt z taką gorliwością - jaki szwaby mają w tym interes? Czy Nasza Złota Pani z Berlna chce wybudzić z letargu swoich agentów z PO i zmusić do jakiegoś ostrzejszego działania?

   

  PS dziś w "Kolwalski&Chojecki na żywo" stanęła sprawa wypowiedzenia konkordatu i odebrania wszystkich funduszy łożonych przez państwo na kościół rzymsko-katolicki -za popieranie przyjmowania nachodźców i wypowiedzi Pieronka nt ekshumacji.

 3. avatar

  Jestem za wypowiedzeniem konkordatu i zaprzestaniem finansowania z budżetu państwa jakichkolwiek działań WSZTSTKICH związków wyznaniowych w Polsce. Łącznie ze śledztwem w jaki sposób te związki wyznaniowe przejmowały własność Polaków będącą w zarządzaniu Ministerstwa Skarbu Państwa.

 4. Pełna zgoda. A to śledztwo było chyba - dziennikarskie, w Forbsie. W jego wyniku chyba zwolnili naczelnego i dziennikarzy - chodziło o "zwrot mienia gmin żydowskich".

 5. Się zdwoiło (samo).

 6. @Marian Konarski - Znowu Pan rozsiewa prowokacje - to chyba już zawodowo? Taki super-hiper-mega "patriota", który tak naprawdę swoimi podpuchami zmierza do zdezawuowania wizerunku PiSu.

   

  Jak na razie ujawnił Pan 3 swoje (?) główne cele:

   

  1. Sojusz z Putinem.

  2. Doprowadzenie do rozbicia elektoratu Pisu poprzez stworzenie nowej partii z Narodowców (chociaż oni do tego się nie rwą).

  3. Uporczywe podgryzanie wizerunku PiS w celu tym łatwiejszej realizacji pkt. nr 2.

   

  Niemal każdy Pański wpis na forum ma standardowy schemat:

  - Wstęp: prezentuje Pan samego siebie jako super-hiper-mega patriotę, "nienawidzi Pan nowoczesnej", itd.

  - Rozwinięcie: stawia Pan wobec PiS niedorzeczne oskarżenia lub absurdalne żądania,

  - Zakończenie w stylu: "jak PIS nie zrobi tego, co ja żądam, to znaczy że trzeba stworzyć nową partię", która rozbije PiS. Oczywiście partię promoskiewską.

   

  Oczywiście PIS nie spełni żadnych absurdalnych i niedorzecznych pretensji. A skoro Pis nie spełni żądań Konarskiego, to wiadomo: trzeba PIS rozbić, szczując Narodowców przeciwko PiSowi. 

   

  Prawda jest taka, że nie ważne co PiS by zrobił, nawet gdyby PiS spełnił wszystkie żądania Konarskiego, to i tak znalazłby się jakiś bzdetny pretekst, żeby nadal nawoływać do szczucia Narodowców przeciw PISowi, i do sojuszu z bandytą Putinem.

   

  Rzygać się chce.

   

  Ale cóż, podjąłem temat, to go dokończę, zdemaskuję metodę szczucia na "prawdziwego patriotę":

   

  - "Żądam ... aby PiS ... w trybie pilnym postawił całej wierchuszce PO/PSL zarzut świadomego działania przeciwko Polsce i Narodowi Polskiemu"
  Świetnie! Proszę tylko o podanie numeru artykułu z kodeks karnego, który przewiduje taki zarzut.

   

  - "polegającym na conajmniej współdziałaniu z wywiadem obcego państwa, przed zamachem/katastrofą TU154M oraz udział w zacieraniu śladów katastrofy/zbrodni na konstytucyjnych przedstawicieli Państwa Polskiego."

  Doskonale! Tylko na podstawie jakich dowodów im WSZYSTKIM można postawić zarzut współdziałania z wywiadem obcego państwa i udział w ZACIERANIU śladów zbrodni? Poproszę o te dowody.

   

  Wszyscy rozumiemy doskonale na czym polega "rabota" propagandowa Pana Konarskiego.

  - Po pierwsze: jeżeli nie ma bezpośrednich dowodów na współpracę z wywiadem - a przecież nie ma, Moskwa kwitów nam nie pokaże - to Putin i jego agentura w Polsce już propagandowo wygrała. A przynajmniej tak myśli sowiecka agentura w Polsce. Ale nic z tego panowie, ups!, tawariszcze. Dowodów kto i w jakim wymiarze współpracował z sowieckim wywiadem, a na pewno ktoś musiał, aby to wszystko przygotować, prawdopodobnie NIGDY nie uzyskamy. To nie przeszkadza w wyciąganiu logicznych wniosków z przebiegu wydarzeń. Po owocach ich poznacie. Na Bolka Wałęsę też bardzo długo nie było bezpośrednich dowodów, ale jego czyny dla wielu były dowodem, że to SB-cki kapuś. I mieli rację.

  - Po drugie: Żądanie stawiania prokuratorskich zarzutów na takiej, procesowo wątłej podstawie, i to WSZYSTKIM, "całej wierchuszce PO/PSL", to zwykła, tandetna, kremlowska prowokacja, mająca pokazać, że PIS rzekomo nie jest patriotyczny, bo nie chce wrzucać PO-wców i PSL-owców do kazamat bez twardych dowodów. Opisywałem taki schemat ataku propagandowego na PIS w moim poście o "Trzeciej narracji":
  http://kontrowe...

  Podałem tam przykład takiej antypisowkiej propagandy, jak się okazuje, niemal proroczy: "Popierałem Pis, ale czekam i czekam, a Ziobro jeszcze nikogo nie rozstrzelał, zawiodłem się". Schemat radzieckiej propagandy jest prosty jak budowa sierpa i młota: przedstawić siebie jako patriotę, następnie publicznie stawiać idiotyczne żądania, aby zaraz potem zarzucić, że skoro Pis tych żądań nie spełnia, to znaczy, że Pis zdradził, więc trzeba wykreować nową partię w sojuszu z Putinem (sic!). Dokładnie to samo robi imć Konarski: "postawić zarzuty wszystkim jak leci, bez dowodów, bo jak nie, to..." - to podam rękę Władimirowi Władimirowiczowi Pucinowi...

   

  Już zwymiotowałem, przepraszam wszystkich wrażliwców.

   

   

   

 7. avatar

  "szanowny" Pan sam sobie wystawia świadectwo. Czytelne dla wszystkich uczestników tego bloga.

 8. Bart to prowokator (niby propisowski) albo skrajny dureń, niestety. 

 9. MarekT!

  Spadaj! Bo, jak ci juz pisalem, ci morde obije! 

 10. Biedny i tępy esbeku .... "mordo ty moja" ... :)

 11. Polonusie! Wczoraj już Ci mówiłam, że masz się grzecznie w tych internetach zachowywać. Jak się Ojciec dowie to ci w pupę da!

 12.  

  Uzupełnię dla osób bardziej rozgarniętych od Barta i od "polonusa".  W poniżej zamieszczonym linku wystarczy argumentów i dowodów na kilka paragrafów z KK przy stawianiu zarzutów ekipie Tuska:

  http://zestawie...

  Niestety, do osłony 'ekipy tuska' wysłane zostały "macierewiczowe dziadki" - fanatyczni zwolennicy Macierewicza.

   

   

 13. Jak zwykle PROWOKATORZY nie potrafią odpowiedzieć na żadne pytania, które zadałem.

   

  Przysięgam, że agitatorów nawołujących do sojuszu z Putinem i pragnących rozwalenia Pisu, czyli takich agitatorów jak np. Marian Konarski, będę tępił póki sił starczy.

   

  Uważam ich za zdrajców.

   

   

   

 14. avatar

  Z takim poziomem inteligencji to możesz sobie pokiwac palcem w bucie.

 15. Bart!

  Wspanialy tekst, dziekuje!

 16. "Każdy, kto świadomie przeżył ostatnie osiem lat wie, że rządy PO-PSL były największym nieszczęściem, jakie dotknęło Polaków od czasu magdalenkowego szalbierstwa. Nie tylko z uwagi na rozliczne akty zaprzaństwa, zamach smoleński i skutki zbliżenia z kremlowskimi bandytami, ale z powodu ogromu przestępstw, afer i pospolitych niegodziwości, jakich dopuszczali się przedstawiciele tego reżimu. Przez długie osiem lat mój kraj był pustoszony przez grupę regresywnych, prymitywnych typów, powiązanych wspólnotą kłamstwa i nienawiści, a  niemal każdy dzień przynosił wiedzę o kolejnych aktach podłości i nadużywania prawa. Nie były to pojedyncze incydenty, ale planowe i konsekwentne działania mające na celu represjonowanie obywateli i budowę państwa policyjnego." (Aleksander Ścios, 9 maja 2016 - https://bezdekr...)

 17. "Przez długie osiem lat mój kraj był pustoszony przez grupę regresywnych, prymitywnych typów, powiązanych wspólnotą kłamstwa i nienawiści, a  niemal każdy dzień przynosił wiedzę o kolejnych aktach podłości i nadużywania prawa." - kocham to zdanie.

 18. avatar

  a'propos

  co do ostatniego zdania felietonu..to wątpię..po prostu wątpię...ich zakłamanie i buta jest niewiarygodnych rozmiarów..

  a co do reszty urzędników..nie widzę ŻADNYCH oznak paniki (co jest oznaką paniki??niech każdy się domyśli....) na myśl przed odpowiedzialnością karną;etyczną i moralną...przez 8 lat rządów dostatecznie dobrze wyprali swoje sumienia z ludzkich emocji...

 19. Wrzucali ich do trumien jak kartofle. Jak w Katyniu... I jeszcze wrzucić do zbiorowej mogiły, zaplombować trumny i zalać betonem, żeby wszyscy zapomnieli...

 20. Przykro wykorzystywać tę sytuację z ekshumacjami jako przyczynę do rozprawy z tymi batbarzyńcami ale cóz, stało się. Teraz nie można odpuścić. Większość Polaków bedzie za. I to jest atut. Teraz to sprawa z rozliczeniem tej bandy powinna się sama nakrecić. Chyba że seryjny się szykuje do roboty.

 21. racja,  seryjny samobójca znów będzie miał dużu roboty

 22. Ancient Art,: jeśli dobrze przeczytałem, Berlin rzucił propozycję ustanowienia bezpieczeństwa Europy na umocnieniu militarnych fundamentów Niemiec, Polski i Francji. Teraz Kaczyński ma 3 opcje: rzucić karty pod stół, usiąść do stołu żeby być w grze lub próbować tak rozegrać żeby coś ugrać. Ciekawe.

  Macierewicz jest jednym z najlepszych polskich polityków, a z pewnego punktu widzenia przeniesienie czołgów miało sens, diabeł kryje się w szczegółach. Państwo Polskie od 25 lat demontowało się, a najmocniejsze struktury państwa to wojsko i policja. Dlatego przywracając lub umacniając  Wojsko Polskie w pewnych regionach, tworzy się szkielet na którym odbudowuje się szkielet struktury państwa. Poza tym, czołgi zabrano nie brygadzie, bo brygada ulotniła się zostawiając sprzęt w magazynach. 

  Niemniej wiceminister Kownackiej zapomniał powiedzieć że przenosi czołgi do Warszawy, gdzie jak się obawiam nie ma dużego poligonu żeby prowadzić szkolenie pododdziałów. Poza tym, warto zrozumieć czemu 10 brygada miała czołgi bez żołnierzy, to pokazuje co działo się w całym wojsku przez 25 lat. I dlaczego dowódcy 11 dywizji awansowali na szefów wojsk lądowych.

  A dlaczego Macierewicz miał kilka bardzo głupich decyzji? To proste. Kiedy obejmował stanowisko szefa MON, miał taki początek że w ciągu roku mógł zostać najbardziej cenionym ministrem w rządzie. Poważnie. Ostatnio zastanawia się czy Prezes nie wyrzuci go na chodnik. Moim zdaniem raczej nie, bo Prezes ceni sobie skutecznych polityków, o ile Macierewicz będzie chciał być skuteczny tak realnie.

  Macierewicz przeszedł przez to co prawie wszyscy politycy - po przejęciu władzy postawił na kilku doradców, którzy wmawiali mu że jest bogiem, stając się marionetką w ich rękach, zatracając całkiem instynkt samozachowawczy. To było kilka osób które myślą o sobie że spokojnie powinny być przywódcami narodu a wcrzeczywistości są przeciętne lub słabe. Kiedy kilka razy mówiłem, że to co robi Macierewicz skończy się upadkiem na głowę, oni mu krzyczeli otwieraj okno i skacz na główkę, bo potrafisz latać. Kiedy mówiłem że to głupie, trafiałem na listę wrogów narodu, rasy, kryminalistów i generałów WSI. Tylko do momentu kiedy Kaczyński miał dość tych idiotyzmów i mówił to samo co ja, tym razem leszczom nie starczyło odwagi nazwać Prezesa wrogiem narodu rasy i kryminalistą.

  Rezultat? Macierewicz dwa razy stracił swojego najlepszego wiceministra i z najbardziej zaufanego człowieka Kaczyńskiego zastanawia się co go czeka. Warto było inwestować w ludzi, dla których szczytpwym osiągnięciem intelektu jest szukanie 38 milionów wrogów narodu?

  Sakiewicz miał ogromny potencjał, mimo że go zachęcałem do pójścia naprzód rozmieniłnsie na drobne i, jeśli się nie mylę, skończył zakładając kablówkę dla wiewiórek i sarenek w puszczy.

   

  Natomiast co dotransferu technologii, mówimy o czołgach, artylerii i bwp. W krabach chyba technologia jest nasza, wydaje się że MON jest blisko bardzo korzystnego transferu bwp z technologiami do Polski. Merkel też powinno zależeć żeby Polska zainwestowała w polskie leopardy 2 A7 coś tam. Abrahmsy? Kosztowne bardzo. Ale trzeba pamiętać, że mamy dowództwo dwóch amerykańskich dywizji w Polsce i gdyby była taka konieczność to armia amerykańska przesunie tu lotnictwo artylerię i rakiety, ale w w ojskach lądowych zamiast przesuwać 200 000 żołnierzy raczej dozbroi WP w swój sprzęt. Poza tym wspólna linia frontu z amerykańskimi czołgami i polsko radzieckimi t-72... No nie wiem.

  Jeśli chodzi o BWP moje zdanie jest takie, jeśli raczej na tak to proponuję kupić za gotówkę kilka sztuk, dać generałom pułkownikiem kapitanom podporucznikom sierżantowi i szeregowych żeby pojeździli 4 tygodnie po poligonie, a potem ostrzelać i wysadzać żeby sprawdzić realną wartość. I dopiero podpisać kontrakt, jeśli żołnierze będą za.

 23. "W krabach chyba technologia jest nasza" - podwozie nie, lufa nie, pociski iles %.

  "leopardy 2 A7" - tak celowalismy ale chyba to nie do konca dziala jak trzeba. Szkoda demonstratorow ale to akurat bylo przesadzone.

  Wazniejsze jest co innego - czolgi to juz przeszlosc - podobnie jak helikoptery z zaloga. Nie za bardzo nas stac na duze otwarcie z nowymi technologiami. Ale trzeba sie starac...

   

 24. Skoro sprawa pogrzebu miała być załatwiona w try miga, by wrócił pokój w narodzie, to jasne że łopatami wrzucano do trumien jak leci. Może ze dwie czy trzy znaczniejsze osoby potraktowano bardziej indywidualnie. Oczywiście trumny powinny przyjechać nie na od ręki zorganizowany pogrzeb, a na badania i identyfikację. Straszna robota, trudna technicznie (zbadanie DNA każdego kawałka), i makabryczna. Do ludności docierałyby szokujące wieści nie robiące dobrego pijaru PO. Tego usiłowano sprytnie uniknąć wciskając kit o świetnie przeprowadzonej przez towarzyszy radzieckich, pracujących ramię w ramię z polskimi specjalistami, identyfikacji. No a ten kit wciskała akurat Kopacz. Oby zachowano nagrania, bo na papierze nic nie będzie.

 25. O zwyrodniałej babie pisać mi się nie chce, ale...

  ...Nie wiem jak Wam, ale brakuje mi ostatnio wpisów naszych dziewczyn i wierszy Wandy Kapicy... Chyba schamieliśmy.

 26. Tyś się zakochał, zwyczajnie zakochał w wierszach Pani Wandy. Ja też i faktycznie brakuje...

 27. To prawda!

  Wczoraj wykorzystalem nieobecnosc naszych Pan i odpowiednio POtraktowalem "zielonych ludzikow";)

  (POjawilo sie ich... dwoch;)

 28. avatar

  Poza tematem dzisiejszego felietonu - czy PiS juz zupełnie oszalał ? Korytarze humanitarne do Polski ?

  Nawet ustawa 1066 i armia amrykańska nie uratują PiS przed Polakami. Tak mi dopomóż Bóg.

   

 29. avatar

  a'propos

  to może być kolejny kamyczek w ogródku "teorii spiskowej" n.t jednej kadencji pisu i pada...poustalają co i z kim trzeba...i oddadzą władzę..komuś "innemu"..tylko tym razem naprawdę nie ma "komu"..jej oddać....

 30. avatar

  Nie ma komu oddać władzy ? Naród sam ją sobie weźmie.

 31. Nie wiedziałem, o co chodzi, teraz już widzę link ->  Ważna zapowiedź szefa MSZ. Waszczykowski: "Jesteśmy na początku etapu myślenia o korytarzach humanitarnych"

  link -> prof. K Pawłowicz: „Humanitarne korytarze” formą hybrydowego zamachu na Polskę

  Trafnie ktoś niżej napisał,że "humanitarne korytarze" to islamska
  inwazja na Polskę przez katolickie zakrystie...
  Takie samobójstwo...

   

 32. Życzę długiego pozostania na etapie myślenia o korytarzach humanitarnych.

 33. avatar

  Korytarze humanitarne to UBOGACANIE

 34. ;)))))

 35. Ładna synku dziołcha, ładna. Z podobną, jak pamietam, na studniówkę szedłeś. To były czasy, aż się matczyna łza w oku kręci...

 36. Obawiam się, ze skoro prof. Pawłowicz puściła farbę, to jest już to ustalone. Chociażby te wszystkie comiesięczne msze smoleńskie pokazują, jak pisowskie towarzystwo dało się złapać w sidła watykańskiej sitwie rządonej obecnie przez wynajętego postępaka, który działa ręka w rękę z Sorosem.

 37. @Marian Konarski

   

  Tak mi dopomóż Bóg?!?

   

  Chyba "Tak mi dopomóż Władimir Putin" prowokatorze.

   

  Tak naprawdę w tych "korytarzach humanitarnych" chodzi jedynie o udzielanie pomocy osobom chorym lub rannym. Waszczykowski: "To nie są jednak programy przesiedleńcze, a programy humanitarne - pomocy, leczenia w krótkich okresach w Polsce".

   

   

 38. Od rzemyczka do koniczka, daj kurze grzędę, i tak dalej. PiS pozbawiony oręża bojownika antyislamskiego padnie w miesiąc. Ale raczej nie padnie bo sponsorzy liczą na kataster, polskie lasy, ziemię, i inne frukta które PiS im obiecał.No ale obiecał, ale może nie dać. Oby.

 39. avatar

  Nigdy nie odnosiłem się personalnie do uczestników tego bloga, dla "szanownego" Pana czynię wyjątek.

  Goń się, żydowski .........

 40. avatar

  Mam nadzieję, że tej sprawy PiS nie spieprzy (chociażby jak w przypadku grudniowej rewolty dzieki której taki Nitras może nadal przechadzać się korytarzami sejmowymi i pyszczyć do dziennikarza)

  Zamieniam się w troglodytę i z niecierpliwością czekam na widok Kopaczowej, Tuska, Parulskiego itp. w kajdankach (naiwna?)

 41. Jeżeli stopniowo będzie odsłaniana prawda o 10.04.2010, to w końcu i tego się doczekamy.

  Ale jeżeli w kolejnych latach PiS będzie zachowywało się, jak podkomisja Macierewicza - która niby jest a jakby jej nie było (czyli, po co jest?) - to sprawa została przyklepana, ustalona i za życia obecnego pokolenia polskich polityków, czyli przez najbliższe 20 lat, nic nie wyjdzie na światło dzienne.

  Co oznacza, że towarzystwo z PO dalej będzie udawało bycie zwykłymi polskimi politykami. Żadne kajdanki im w takim przypadku nie grożą.

   

 42. MK!

  Dziekuje! Notka pierwsza klasa!!!

 43. Jednego Kopacza juz przywiezli, Casa z Wiednia! OdPOwie za zbrodnie sprzed 20 lat, ten Kopacz, to prymitywny mordeca! Nasza byla Premier, to innny rodzaj mordercy, z wyksztalceniem akademicznym?! Sprzeniewierzyla sie przysiedze lekarskiej, nie dochowujac zasady lege artis, przy obdukcji zwlok! SWIADOMIE wraz z Tuskiem POzwolili SPROFANOWAC zwloki zamordowanych Rodakow, ich mordercom Rosjanom! Zachowanie urzedujacego Premiera, Minister Zdrowia, Prokuratory, Komisji Millera i Laska, to jak DRUGI MORD Po smierci! Dlatego Tower Tusk Center Wronki  musi byc dosyc duzy zeby sie tam wszyscy zmiescili! Na spacerniaku pod wieza z miotla w reku, tez akademik o byczym karku, ciec Gras!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem! 

 44. Na każdym forum, Kontrowersje nie są wyjątkiem, spotykamy wpisy świadczące o skromnym intelekcie ich autorów, ukierowanym wyłącznie na propagowanie skurwysyństwa. Osoby te zazwyczaj udostępniają linki do przeróżnych bełkotów, pozbawionych merytorycznych treści, co ma ich uwiarygodnić w oczach czytających. Z praktyki wiem, że zamiast grzebać w gównie, lepiej je ominąć lub uprzątnąć, chociaż dobrze jest wiedzieć, że gówno też istnieje.

 45. Niech to czytelnicy ocenią esbecki tłumoku (kolejny na tym forum). Podaję linka raz jeszcze:

  http://zestawie...

   

 46. Zabawne... nie przypuszczałem, że weźmiesz mój wpis na własną klatę... he he.

 47.  

  Snujesz insynuacje dokładnie w stylu Macierewicza.

  Czyli - zero odnoszenia się do konkretnych argumentów i faktów, wyłącznie insynuacje. Dochodzą do tego techniki z zakresu manipulacji - słowa paralizatory, sterowanie rozmową do z góry założonego celu, zamiast rzeczowej wymiany argumentów i posiadanej wiedzy, w przypadku zagrożenia dla zleconej wam narracji szybka ucieczka do "magla", do skrajnego chamstwa, wyzwisk i pogróżek.

  Kilku z komentatorów na tym blogu wspiera Ciebie - esbecki osiołku - w wykonywaniu tego zadania. W moich oczach to co robicie - prawdopodobnie za kasę - jest obrzydliwe. Choćby prostytutka ma lepszą od strony etycznej robotę, niż wy - "dziadki Macierewicza".

  Waszym zadaniem jest uniemożliwienie spokojnej, merytorycznej rozmowy między Polakami plus pełna manipulacja. Dlatego wymagacie głębszego socjologicznego opisu i stale towarzącej wam latarki. Nie lubicie światła, wiedzy i dobrej pamięci.

   

 48. Gimbusik, zamiast pieprzyć, podaj link do czegoś ciekawego.

 49. Marian Konarski -

  "Bart" ma rację.

  Przepraszam wszystkich, ale "pojadę po gównażerni".

  "Maryś! Idź się wypałuj i ogarnij opony".

  Co Pan, Panie Konarski tutaj robi. Jest "GW", Onet, WP i inne.

  Może na początku będą pluli, nim "zrozumiom".

  Tam jest Pana "target"

   

 50. Jak nic musi być pożar w burdelu, bo całkiem zgrabny dzisiaj desant na kontro wylądował, zresztą poprzebierany w barwy ochronne. ;))

   

 51. Strony