Prześlij dalej:

W PiS nadal leży i kwiczy na odcinku PR, ten stan rzeczy przypomina spacer po polu minowym, jeszcze nikomu giczoła nie urwało, ale to kwestia czasu jeśli się ta beztroska nie zamieni w profesjonalizm. Ubolewam i biadolę nad tym faktem, a robię to z tym większym żalem, że to nie pierwszy apel i co więcej nie jestem odosobniony, setki ludzi widzą zaniechanie PiS. Całkiem inaczej mają się sprawy stricte polityczne, tutaj PiS sięga po produkty z najwyższej półki. W ostatnim czasie w odpowiedzi na szczeniackie wybryki „opozycji” Jarosław Kaczyński przygotował takie posunięcia, które smarkaczy sprowadzają tam gdzie ich miejsce, czyli do kąta, na rozsypany groch.

Poszły konkretne ciosy rozłożone w czasie i na liczenie długo nie trzeba było czekać. Nie da się traktować poważnie komentarzy „opozycji” po skierowaniu przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o zgromadzeniach do Trybunału Konstytucyjnego. Politycy z gilami u nosa zaczęli coś przebąkiwać o rozłamie, o usamodzielnieniu się Prezydenta i strachu przed Trybunałem Stanu. Nic innego robić nie mogą, bo jest to taki manewr polityczny, który ich ośmiesza totalnie. Daję pół królestwa i księżniczkę za żonę, każdemu kto udowodni, że to posunięcie Andrzeja Dudy nie było konsultowane z Jarosławem Kaczyńskim. Naturalnie, że było i to jest polityczny majstersztyk. Prezydent pokazuje, że ma swoje do powiedzenia, Trybunał Konstytucyjny niemal na 100% wskazane zapisy ustawy uzna za niekonstytucyjne. Skutek?

Do Polaków idzie potrójny komunikat. Mamy Prezydenta, który dba o swobody obywatelskie, mamy Trybunał, który szanuje konstytucję, mamy partię rządzącą, która szanuje urząd Prezydenta i wyroki Trybunału. Miejsca dla gówniarzy z „opozycji” w tej rozgrywce nie ma, służą za tło albo przeciwwagę, która pokazuje jak się polityki nie uprawia. Z drugiej strony „opozycja” aż tak głupia nie jest, oni doskonale wiedzą w jaki sposób zostali ograni, tylko nie mają na to żadnej odpowiedzi i to jeszcze nie wszystko. Po całej akcji, gdy TK uzna częściową niekonstytucyjność ustawy o zgromadzeniach, kopie wyroku Pan Jarek wyśle do Wenecji i do Brukseli na adres Timmermans und Schulz und Juncker. Przed ruchem Prezydenta Andrzeja Dudy mieliśmy jasny komunikat ze strony Jarosława Kaczyńskiego, że cała błazenada w sejmie to para zamach stanu, za który błazny powinny zapłacić w ramach obowiązującego prawa.

Między tymi dwoma ciosami, padł jeszcze jeden prawy sierpowy. Premier Beata Szydło na konferencji po posiedzeniu rządu przedstawiła realizację budżetu. Zgodnie z tym, co zapowiadałem na początku roku, realizacja budżetu przebiegła koncertowo. Przy zwiększonych wydatkach, głównie na 500+, zmniejszono deficyt i zwiększono wpływy. Nie ma w tym żadnego cudu, prócz tego, że się nie kradnie, to jeszcze doszła odpowiednia „dystrybucja dóbr”. Kasa idzie do Polaków, nie do „elit”, które teraz biegają po „ciamajdanie”, bo im na paliwo do Mercedesów nie starcza. Po przedstawieniu faktów, premier Szydło zadała proste pytanie. Co się przez 8 lat z tymi pieniędzmi działo, do kogo trafiały i czyich interesów broni obecna „opozycja”.

Tak się robi prawdziwą politykę, ale w żadnym razie nie należy tego mylić z PR. Właśnie dlatego kompletnie niezrozumiałe jest to marnotrawstwo, że mistrzowskie ruchy polityczne nie mają żadnego nagłośnienia i wyjaśnienia. Dla ludzi na stałe zajmujących się polityką, powyższa krótka analiza z pewnością nie będzie zaskoczeniem, jeśli nie wszystkie, to większość spraw są w stanie sami zauważyć. Problem polega jednak na tym, że takich ludzi jest mniej niż przewiduje próg wyborczy.

Cieszy niezmiernie, że Kaczyński podzielił zadania polityczne idealnie i gdzie sam nie może tam Szydło albo Dudę pośle. Martwi z taką samą siłą, że PiS nadal uprawia politykę bez żadnej osłony, która we współczesnym świecie jest niezbędna. Wybory wygrywa się głosami tak zwanych zwykłych obywateli, którzy politykę śledzą o tyle, o ile. Konieczne jest uprawianie polityki na najwyższym poziomie i prowadzenie dialogu z wyborcami przynajmniej na średnim poziomie. Jedno bez drugiego pachnie katastrofą.

6
15218 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. Pijar PiS-owi robią. Najemnicy. Ostatnio Mucha, naczelna PUCZalska PO. Przedostatnio naczelny szabrownik sejmowy PO, Nitras.

 2. Taka okazja długo się nie przydarzy! Wszyscy sejmowi śpiewacy, z Muchą na czele, powinni być puszczani w publicznej telewizji na okrągło! Z podpisem, iż to "posłowie Platformy Obywatelskiej okupujący Sejm", bez żadnych nazwisk, aby nie robić im reklamy, sam obraz wystarczy za milion słów. Takiej gratki propagandowej Pis nie może przegapić! Takiego poziomu debilizmu nie widział świat. Świetnie! Puszczać to w TVP non stop.

   

  Natomiast jeśli chodzi o PR w państwowych mediach to niestety nic się nie zmienia na lepsze. Nadal ta sama toporność, chaotyczność, mizeria w warstwie prezentacyjnej i merytorycznej, odreagowywanie a nie reagowanie, a o wyprzedzaniu ruchów przeciwnika nawet pomarzyć nie można, ogólny brak myśli przewodniej - słowem: porażka. 

 3. Do wyborów są 3 lata i wyobrażam sobie, że PiS może przegrać. Pierwsze zagrożenie  to wymieniony przez gospodarza PR. Drugie zagrożenie to GOSPODARKA!. To że budżet w tym roku "ładnie" wygląda nie ulega wątpliwości, ale wystarczy odjąć jednorazowe wpływy ( LTE,NBP) i już nie jest tak cudownie. Dług publiczny rośnie coraz szybciej i w odróżnieniu od bogatych krajów nie jest do zadłużenie wewnętrzne u bogatych obywateli tych krajów ale jest to zadłużenie u Obcej Banksterki . Wystarczy obniżenie oceny przez prywatne firmy typu S&P Global Ratings i już koszty obsługi długu nieustannie "rolowanego" rosną jeszcze bardziej. Jest okres prosperity światowej ale czy budżet 2017  oraz następnych budżetów rocznych jest przygotowany na okres dekoniunktury?. O ile program 500+ jeszcze się broni  i są ekonomiści niezależni umiarkowanie pozytywnie nastawieni, to w przypadku obniżenia wieku emerytalnego są same negatywne oceny,  a już w przyszłym roku zaczną się dodatkowe koszty z tego tytułu. Nie wszedł jednolity podatek który miał być ukrytą formą podwyższenia podatków od dobrze zarabiających. Czyli na wyższe wydatki budżetowe prędzej czy później będą musiały być podwyżki cen a od tego wyższy VAT, akcyza i inne podatki( np. jednym z powodów podwyżki OC jest podatek bankowy) . Jak wejdzie podatek handlowy zaczną się podwyżki cen w sklepach.Bo zawsze podwyżki podatków lub mnożenie kolejnych podatków płacą odbiorcy czyli obywatele którzy pójdą za trzy lata do wyborów. Co zaproponuje PiS tym, którzy głosowali nie z przekonania ale z powodów obietnic związanych z wydatkami z budżetu?

 4. Jeśli chodzi o PR, to Polacy są jak Zakon pijarów – jak potocznie nazywany jest Zakon Kleryków Regularnych Ubogich Matki Bożej Szkół Pobożnych, z naciskiem na Ubogich. Damy radę.

  A poważnie rzecz biorąc i nawiązując do naszego Gospodarza - nawet On był/jest wielokrotnie zaskakiwany posunięciami Kaczora. I po co to krakać? Krakanie jeszcze nikomu nie pomogło, nawet nieboszczykom ;)

 5. To nie jest "krakanie" , to są procesy ekonomiczne , które już się dzieją. Po co np. Czechom nadwyżka budżetowa? nie lepiej byłoby im wydać na jakąś odmianę 500+?. 

 6. Co taki poważny, jak nie przymierzając Joanna Mucha zwana PUCZana? Ważniejsze będą procesy, ale nie te ekonomiczne.

  A poważniej - nominałami koron można palić w piecu.

 7. Trzeba zlikwidować meksykańską rozpiętość płac pracowników najemnych, jakoś zbliżyć ją do standardów europy. Na Islandii najgorzej zarabiają sprzedawcy, a najlepiej managerowie. Zarabiający aż 2,5 razy więcej od ekspedientek w sklepie. Stąd ten spokój społeczny, dobry socjal, i luz.
  Niezbędna jest więc ostra progresja podatkowa, by starczyło na biednych, szkoły, szpitale, i emerytów. To na początek. Dalej już będzie trudniej, bo państwo tutejsze nie ma praktycznie dochodów z przemysłu, banków i handlu, z braku tychże. Żyje z mandatów, akcyzy, pożyczek, łupienia resztek rodzimego biznesu, i z tego co łaskawie zgodzi się płacić tutaj zlokalizowany zagraniczny biznes.
  Czyli będzie ciężko, więc najpierw to pierwsze. Podatek progresywny i wysoka kwota wolna.

 8. Moim zdaniem, realizacja obietnic wyborczych od tego powinna się zacząć.I to jest prawidłowa kolejność ( w sensie ekonomicznym , nie politycznym).

 9. Drogi kazio, jest dobrze, ale nie beznadziejnie.

 10. Sprzedawcy zarabiają tak dużo, czy managerowie tak mało?

 11. Sprzedawcy dostają 2000 euro. Niema niższych zarobków. Nawet Polak kopiący tam rowy tyle dostaje, tyle że pracuje nie osiem, a 10 h dziennie, i 6 dni w tygodniu.
  W sumie istotne są proporcje i podstawa.. Czyli minimalna pensja najemnika starcza na życie, a maksymalna pensja najemnika typu burmistrz czy menager jest 2,5 razy wyższa.

 12. Skąd wziąć gejzery drogi sąsiedzie chlorze? Przebić kilofem sieci wysokich parametrów?

 13. Gejzery to mają tylko do zasilania kąpielisk (bilet 30 euro). Mają dwie państwowe huty aluminium, które zarabiają na wszystko. Podobnie Irlandia (firmy farmaceutyczne wyłącznie w irlandzkich łapach).

 14. Nnno tak, kiedy my poucinamy obce nam łapy? Czy jest między nami Cyrankiewicz?

 15. Za 10 lat Polska może być głównym rozgrywającym w Europie, a z Jasnej Góry może wyjść duchowa odnowa na całą Europę.

 16. Czemu nie, mnie to pasuje. Dla mnie pod koniec roku, tak od 25.12. do 1.01. najważniejszy jest pijar.

 17. jak na mojego nosa, to za dwa dni i 4 godziny sie zacznie, tj. 1 stycznia 2017, 00:01

 18. Masz nosa jak kalendarz z zegarem ;)

 19. Z tą odnową duchową... byłabym ostrożna: już przy akcesji do UE mówiono, że to dla Polski jak małżeństwo porządnej dziewczyny z draniem, którego ona zmieni i nawróci. A raczej - w ogólnym rozrachunku - to myśmy spoganieli w tym stadle. Dziadek zawsze mówił, że ma być "Bóg, Honor, Ojczyzna" - w takiej kolejności. Bo bez Boga ani Honoru nie będzie, ani Ojczyzny.

  Trzeba robić swoje.

  Brak PR nie przynosi wielkich szkód - przy breweriach, jakie wyczyniają ciamajdaniści. Ale jakże wiele korzyści mógłby ów PR przynieść...

  Na przykład dzisiaj - zakup kolekcji Czartoryskich.

  Na tym tle, wystarczyłoby żeby ktoś mimochodem przypomniał o publicznych pieniądzach wydawanych na "kulturę", w postaci aktorów porno z Czech, zatrudnionych przez teatr, któremu dyrektorował poseł Mieszkowski.

  Myślę, że to się z czasem  poprawi.

  Większa kwota wolna by się przydała. Owszem. Jeśli tego zabraknie, to najlepszy PR nie pomoże.

 20. Otóż właśnie, po co tracić czas na chwalenie się, kiedy  totalna głupota nieustannie pracuje nad co i raz to większymi notowaniami PiS-u i Kaczora.
   W jednej z wypowiedzi (bodaj u Karnowskich) Jarosław Kaczyński oznajmił, że autentyczne poparcie dla niego i jego zaufanych oscyluje wokół 50%. Schetyniali też o tym wiedzą, ale  brną dalej. Po cóż więc pijarować?

 21. Na szczęście przestali się tarzać z opozycją poza parlamentarną w błotny i zabrali za to za co im płacą - ciężką pracą by Polakom żyło się lepiej.

 22. Do siego roku.

 23. PAD wezmie udzial w pogrzebie polskego kierowcy Lukasza urbana, czyzby jasny sygnal ,ze nie byl to przypadek i Polska nie da soba dalej pomiatac

 24. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12 w kościele Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Baniach.

  Wyjeżdżam ze Szczecina o godz. 10:30. Mogę zabrać ze sobą 3-4 osoby. Zapraszam.

 25. Szkoda ze tak daleko. Nie dojade...

 26. Takie proste to nie jest. Wyborca nie jest do konca racjonalny i nie zawsze pokazanie faktow pomoze mu dobrze wybrac. Czy pamietacie panstwo cyrk z Sawicka? Fakty byly jednoznaczne i tym gorzej dla faktow - bo lzy niewiescie udowodnily ze gruczoly znacza wiecej niz fakty.

  Powiedziawszy to przyznaje jednak ze brakuje mechanizmu PR. Skoro jednak rzad tego nie robi troche robimy na dole tylko czy udolnie? Skoro nie ma jednolitego komunikatu to wysilek sie rozmywa wobec 'komunikatow dnia'.

  Dodam jeszcze jedno - ostatnio wpadlem na artykul mowiacy o tym jak PR dzialal w sztabie Trumpa. O tym ze tam wykorzystano polaczenie 'big data'  z przekazem bezposrednim i psychologia i to za stosunkowo male pieniadze dalo zwyciestwo. Boje sie ze teraz ktos z niedoczesnych albo innych POrabanych uzyje podobnych technik na ktore jestesmy totalnie nie przygotowani.

  Jeszcze jedna sprawa - potrzebny jest portal z faktami z dobra wyszukiwarka kontekstowa. Prosze nie wskazywac na wojka gogla. On dostaje pieniadze z innego zrodla... Z 'wygadania sie' jednej osoby z drugiej strony wiem ze taki mechanizm jest lub powstaje dla przeciwnikow. Pora na nas. Koszt nieduzy wbrew pozorom. Robota na dzien dobry na jakis miesiac dla kilku fachowcow plus utrzymanie w ruchu przez kilka lat (wprowadzanie danych, utrzymanie mechanizmow, konserwacja, security itd). Czy ktos w to wejdzie? Przed wyborami pierwszy mowilem o technicznych srodkach kontroli wyborow. Ktos wysluchal. Udalo sie. Teraz licze na podobny 'cud'. Doloze swoje wysilki, serwery, rozwiazania. Free. Ale niech ktos to oficjalnie rozkreci bo nas zadepcza.

 27. Dlaczego PR jest potrzebny PIS-owi jak woda rybie?
  A dlaczego firma COCA-COLA która powstała w 1892r nadal się reklamuje? DLATEGO ,BO BY SIĘ NIE SPRZEDAWAŁA !!

 28. avatar

  Widzę w wielu miejscach dużo zmartwienia o dług publiczny... Dług publiczny jest "po to, żeby rósł", to jest część ekonomii, ale niekoniecznie jest to dług do spłacenia. Na przykład długu publicznego USA nie spłacą nigdy, bo się nie da. To są niejasne zapisy  w niejasnych księgach, które zostaną zapisami... kiedyś przychodził Jubileusz, czas kasacji długów i zaczynamy od początku, co się da wycisnąć, to się wyciśnie do następnego Jubileuszu. Dług publiczny nie jest żadnym zmartwieniem dla silnych państw. Grecja była słaba to ją okroili (a mogli zbombardować, ale i za blisko i lepiej okroić).  Polski dług publiczny nie będzie miał żadnego znaczenia, jeśli Polska będzie silnym państwem. Silnego nie sa się okroić, zbombardować się nie opłaca.

  Balcerowicz wywiesił licznik długu publicznego, bo on chce okrojenia Polski i wyprzedawania wszystkiego, co się do sprzedania nadaje.

  Deficyt budżetowy to co innego i tu mamy świetne wyniki, a nadal w rękach złodziei jest masa pieniędzy. Redystrybucja jest nieuchronna.

  PR by się faktycznie bardzo przydał.

 29. Jak na razie, PR dla PiS, robi oPOzycja! GluPOta oPOzycji nie zna granic! Obecnie POkazali swoje chamstwo! Obnazyli swoja prowieniencje, ze ten "gorszy sort", niektorzy juz w trzecim POkoleniu z Dziadzi, praDziadzi, prosto z Kominternu POdziediczyli! Nawet babcia Rojerowa, ktora przyszla w taborach Armii Czerwonej Jako POlitruk, byla BARDZIEJ inteligentna! Miala byc PO wygranej w 1920 POlitruczka dla Polakow, robic PR, dla PZPR, w imieniu KPZR! Udalo im sie dopiero zaprowadzic "ichnie POlityke" i PR-y zwane Propaganda,  dopiero w 1945, przy akceptacji "naszych" sojusznikow! Teraz nawet jak maja piekne polskie nazwiska, (np.Debowski), to i tak Chamy z nich POwylazily! W dodatku to chamstwo sfilmowali, skaczac i spiewajac, po krzeslach Marszalka Sejmu, lecz skad my to znamy?, z Japonii! POkazali ze POchodza od malpy!!!

 30. Dobrze mówisz.

 31. Panie Piotrze!

  Ja, KACZYSTA z krwi i kosci, zgadzam sie z Panem w 100%.

  Obecna zmora PiS jest brak PR! (pub-lic re-la-tions));

  Pozdrawiam i dziekuje za wspanialy text, jak zawsze!

 32. "Wybory wygrywa się głosami tak zwanych zwykłych obywateli, którzy politykę śledzą o tyle, o ile." - i wygrywa je ten, kto potrafi dobrze zmanipulować tych właśnie "tak zwanych zwykłych obywateli". Stąd też wziął się ten zawód i zaskoczenie MWzWM, którzy byli przekonani, iż kolejny raz naobiecują gruszek na wierzbie (zgodnie ze złotą myśłą swego Wielkiego Mistrza GS, że dwa razy obiecać to jak raz dać) i mają spokój na kolejne 4 lata. A tu figa z makiem. Faktem jest fakt, że PR PiS jest tragiczny. Jak nie mają innych pomysłów, to niech przynajmniej powtarzają listę swoich osiągnięc za ostatni rok i listę 'osiągnięć' PO w ciągu ostatnich 8 lat. Niech pokazują migawki z wizyty Bula w Japonii, czy jego talenty epistolarne. Natchnienie bez problemu znajdą pod http://markd.pl... i dalej.