Prześlij dalej:

No i po spotkaniu na szczycie, z którego nie wyniosłem żadnych istotnych informacji, poza faktem, że do spotkania doszło. Zazdroszczę wszystkim komentatorom stających na twardych pozycjach, że wszystko zostało poukładane w relacjach PiS-u z Prezydentem, jak również i tym oznajmiający, że Jarosław Kaczyński postawił do kata Andrzeja Dudę i znów będzie porządek. Chciałbym tylko spytać na jakiej podstawie doszliście, Szanowni, do takich ostatecznych wniosków. Macie jakieś tajne dane, o których nie możecie mówić? Wszyscy wszystko wiedzą? Zazdroszczę, bo sam nadal czekam na jasne postawienie spraw i obawiam się, że daleko idące diagnozy zostały ulepione wyłącznie z krótkich komunikatów Kancelarii Prezydenta i rzeczniczki PiS.

Przytoczę obie wypowiedzi. Na początek Pani Mazurek:

Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dotyczyła projektów ustaw sądowniczych i przebiegała w bardzo dobrej atmosferze.

A teraz, „dla odmiany” wypowiedź Krzysztofa Czerepacha Łapińskiego:

Prezydent zadeklarował, że jest zwolennikiem prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości i liczy, że jego projekty ws. SN i KRS będą poparte w Sejmie.

Proszę wybaczyć, ale widzę tu typowe dyplomatyczne ględzenie, zdania okrągłe, z których kompletnie nic nie wynika. Ba! Żaden z rozmówców nie wyszedł, ani na wspólną konferencję, ani na jakąkolwiek inną. Ba II! Żaden z uczestników rozmowy nie wypowiedział jednego zdania, które powiedziałoby ludowi coś więcej niż to, że słońce wschodzi na wschodzie i zachodzi na zachodzie. Pomijając kwestie polityczne i przechodząc od razu do ogólnoludzkich spraw, mogę powiedzieć tylko jedno. Z całą pewnością nie zobaczyliśmy sceny, w której grają dwaj przyjaciele, pewni swojej wzajemnej wartości i darzący się zaufaniem. Mówię o obrazie przekazanym widzom, jak jest w rzeczywistości, to dla mnie jedna wielka zagadka. Gdzie nie spojrzę tam widzę dreptanie w kółko i to takie dreptanie wokół własnych bunkrów.

Kto się zafiksował, że Andrzej Duda jest zdrajcą i ruskim agentem, ten fiksacji nie porzucił. Komu z nieba spadło „selfie” z Prezydentem, temu nad łóżkiem wisi i choćby Duda zamienił się w Komorowskiego, nadal będzie obiektem westchnień. Najbardziej zabawny bunkier to ten, w którym się krzyczy, że wszystko jest od początku do końca dogadane i widzimy spektakl w reżyserii Jarosława Kaczyńskiego. Na niczym innym oceny rzeczywistości nie są oparte, wszędzie mamy do czynienia wyłącznie z emocjami, sympatiami i stadami podążającymi w jednym kierunku. U mnie z kolei bez zmian, wczoraj wiedziałem dokładnie tyle, ile wiem dziś. Owszem, nawet posłałem w eter taki postulat: „Jeśli Kaczor i Andrzej duda się dogadali, to zamykamy buzie i jedziemy z najgorszym sortem”. Jednak ktoś przytomny słusznie zwrócił mi uwagę na słowo „jeśli”.

Po pierwszych komunikatach człowiek zawsze się podnieca, ale dziś mamy następny dzień i nową perspektywę. Spytam zatem raz jeszcze i proszę o uczciwą odpowiedź. Naprawdę wiecie coś więcej dziś, niż wiedzieliście wczoraj? Jeśli tak, i podkreślam „jeśli”, to zazdroszczę i będę wdzięczny za oświecenie. Jeśli nie, to ponowie swoją gorącą prośbę. Czekam na jasny komunikat ze strony PiS, a najlepiej ze strony samego Jarosława Kaczyńskiego. Głupi nie jestem i tyle rozumiem, że nie da się powiedzieć wszystkiego, a nawet nie wolno mówić.

Chodzi o bardzo prosty komunikat. Mamy Prezydenta Andrzeja Dudę na dwie kadencje, czy mamy nowy ośrodek władzy, odrobinę mądrzejszy od Kukiza, ale to już nie jest to, co było. Będę bardzo wdzięczny Panie Jarosławie za taką krótką i esencjonalną wskazówkę przekazaną choćby mrugnięciem oka, bo od tych piętrowych analiz to już człowieka głowa i wątroba boli. Co gorsze elektorat się okopał i tworzy wirtualne bitwy i sam nie bardzo wie z kim i o co. Nie ma tyle wódki i soku z grejfruta, żeby to rozłożyć i każdy dzień zwłoki będzie podtrzymywał zgniłą atmosferę. Pora przeciąć spekulacje!

5.52
13533 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. pożyjemy zobaczymy. To co się dzieje na naszym krajowym podwórku, zależne jest nie tylko od nas, a raczej  mało od nas zależy.

 2. Największy Wychowawca Młodzieży, Pani poseł jest normalnym człowiekiem i nie pozwoli się walić chamowi po pysku, tylko wyśle go do celi. Męskiej celi. Z męskim prysznicem.

   

 3. Kaczor sam nic nie wie bo zachowanie Dudy jest dość nieprzewidywalne. Okaże sie po głosowaniu nad ustawami i ich niezawetowaniu. Tak samo będzie z ustawą "medialną" oraz bardzo ważną o reformie służb specjalnych. I tak do końca kadencji.

 4. Przewidywalne. Kilka miesięcy temu kilku szaleńców w tym ja, prosiło żeby dowartościować Prezydenta politycznie. W tej chwili Prezydent Duda jest politycznym zakładnikiem w rękach 3 politycznych pszeczkolaków. Niemniej jednak jednak, ufam Kaczyńskiemu, który ma rękach prawie całą polityczną talię. Prezydent Duda ma w ręku sporo problemów.

 5. Po rozmowach, Kaczyński wyszedł z Belwederu spokojnie... na luziku. PAD prawie wybiegł poprawiając ubranie. Ten widok mnie uspokoił. Bank nadal trzyma Kaczyński! Dzisiaj już wiem, że PiS nie ustąpi. Co zrobi Duda? To już nie moje zmartwienie.

 6. Przyznam się, że mam już czarne myśli, że AD mógł wygrać, bo był bomką wiadomej choinki. Wygrał, pociągnął lawinę, i tu jacyś smutni Panowie obudzili się z poczuciem spieprzenia sprawy, no cóż, lata lecą i robią swoje, o czym ci Panowie się właśnie przekonali. Owszem, próbowali działać, trochę histerycznie, a nawet nie trochę, tylko całkiem zgodnym z krzywą wieku i spadkiem sprawności proporcjonalnym do łatwości robienia kariery (brak solidnej, dobrej szkoły życia). Więc, kombinuję nadal, musimy jeszcze poczekać 3 lata, żeby nie było, jak było, tylko, żeby państwo polskie nie było niczyją, ani ruskich, ani niemieckich panów kolonią. Świadomość mas - to jest klucz do zwycięstwa w polityce. Tak powiedział Karol. I mial rację. A Dżozef był mistrzem tej szkoły.

  Gimbus, ten 'luz' to był ten sygnał, o który tak zabiega MK!

   

 7. Mam takie złudzenie...

  ...za dużo nie można powiedzieć ani pokazać. Żeby gorszemu sortowi nie dostarczać paliwa. Wystarczy, że tankuje u Sorosa.

  A kiedy to się wyklaruje, okaże się, czy to były złudzenia, czy słuszna intuicja.

 8. Kiepski zemnie polityk i chyba jeszcze gorszy obserwator , jednak cała ta "volta" prezydenta wydaje się być ustawką a Kukiz , Gersdorf , Czerepach  mają to tyko uwiarygodnić .Nie wydaje mi się żeby Andrzej Duda był tak naiwny i budował swoje zaplecze polityczne na takich ludziach , to po prostu bez sensu .

 9. @Autor:"Chodzi o bardzo prosty komunikat. Mamy Prezydenta Andrzeja Dudę na dwie kadencje, czy mamy nowy ośrodek władzy, odrobinę mądrzejszy od Kukiza"

  Niestety tak prosto to się nie da. Diabeł tkwi w szczegółach. Ustawa(y) wypichcone przez prezydenta na pewno nie będą tymi PiSu. Pytanie co tam będzie i co z nimi zrobi  sejm i senat? Największy problem będzie jak to prezydent będzie decydował o składzie SN i KRS (tak chciał). Bo jeśli nie dogadał się z JarKaczem to nie wiadomo kogo wybierze. Pewnie "jaruś" się tego boi (a nie ufa nikomu:) i może ma jakieś informacje na ten temat. Może się okazać, że po "reformie" skład personalny tych instytucji się zasadniczo nie zmieni a to będzie klapa na całej linii. Widzę typowy "kryzys zaufania" pomiędzy obu panami.

 10. ...tak się porobiło, że wszyscy są zaszachowani, a ja sądzę, że asy są cąciągle w rękawie Kaczora

 11. może PAD (trzymając stronę totalnej opozycji) liczy na zrobienie większej kariery niż tylko być prezydentem Polski...?

  ...może chce być Tuskiem_bis i brać wypłatę w euro...?    wiemy, że jest już po udanej rozmowie z makrelą...

 12. Wiadomo, Makrela może konia zrobić senatorem, Tuska reprezentantem Kaczyńskiego w strukturach europejskich a człowieka który porusza się wężykiem za kierownicą UE.

 13. Jarosław Kaczyński przeżył za dużo wiosen ,żeby robić ustawę sądowniczą bez "miecza i ognia " .JK wie ,że bez TEJ konkretnej ustawy PIS będzie stał w miejscu -znaczy się cofał .Zero II kadencji i dobrej zmiany .A PAD ...ma teraz szach mat .Zachciało się grać PAD z MISTRZEM w polityczne szachy pionkami "czerepachami" to teraz musi się ODCZEREPACHSIĆ....

 14. Pytanie: Chodzi o bardzo prosty komunikat. Mamy Prezydenta Andrzeja Dudę na dwie kadencje,

   

  Odpowiedz: Nie zartuj i to niepowaznie. PiS podejmie decyzje o kandydacie na prezydenta po wyborach do sejmu, jezeli JK nie stracil wigoru. I ani jednego dnia wczesniej. Po ostatnich wyglupach Kornhausera-Dudy nie powinien byc tym kandydatem.

  **PS. I have a dream: Beata Szydlo nastepnym Prezydentem Polski**

  a kancelaria prezydenta kuznia Polskiej Inteligencji a nie wylegarnia 3.generecji resortowych wnukow ubeckich mordercow Polakow.

   

   

 15. my dream: Beata Szydło Prezydentem RP!

 16. mozna spojrzec na to take ze ani PAD ani PJK nie moga sobie pozwolic na zaden oficjalny komnikat w obecnej sytuacji bo za kazde slowo wypowiedziane i nie - niemieckie media zjadlyby ich na przystawke.za knucie przeciw interesom sitw.
  w tym wypadku cisza moze jest jedyna rozsadna strategia

 17. A ja to widzę czysto hormonalnie: był u Dudy Trump, wszyscy piali w TV. Żonka wieczorem mówi mu: a co ty tak dalej będziesz tym Adrianem, skoro ci Trump rękę podaje? No i w Dudzie przebudził sie kogut. Więc skoro drugi kogut (Ziobro) wypichcił ustawę, to on mu ją zawetował.

  Problemem nie jest samo weto, a ustawy pisane w Pałacu- czy będzie  w nich wizja- choćby sprzeczna z linią PIS, czy będzie to bzdet.

  I ogólnie: czy jesteśmy świadkami tego, że młody basior rzucił wyzwanie staremu i chece przywództwa w watasze, czy mamy do czynienia z pizdrykiem, z którego twardziele się podśmiewali i który postanonwił napsocić, żeby jednak brano go za łobuza.  

  A, i jeszcze jedna uwaga, poniekąd techniczna- uważam, że unię personalną ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego można było przywrócić PO dokonaniu reformy sądownictwa.

 18. Nie wiem czy Dudusiowi zabuzowały hormony, czy też przyśnił się oficer prowadzący WSI i prawdę mówiąc gówno mnie to obchodzi. Wiem natomiast, że każdy dzień zwłoki reformy sądownictwa, to tysiące krzywd ludzkich i tysiące złodziejskich roztrzygnięć sądowych.

 19. No cóż, czas biegnie, a czarne myśli tylko się umacniają:  https://bezdekr...
  Logika żelazna, fakty poskładane, jak układanka z klocków lego - lektura obowiązkowa.

  Mamy własną wersję gwiezdnych wojen i własnego Lorda ciemnej strony mocy, o wdzięcznym imieniu, Darth Vader. Dopiero się uaktywnia,  ale fakty mówią wyraźnie, to już jest stan wojny, stawką jest MON pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza. Kastę wszyscy mają już głęboko z tyłu, nikogo ona nie obchodzi, dosyć się nakradli na przerabianiu sprawiedliwości w farsę, że tę linię nie tylko można, ale i trzeba oddać. Władza, wpływy polityczne i kasa usadowiła się w wojsku z przyległościami.  
  Mam wrażenie, że PIS dał Lordowi dwie drogi polityczne do wyboru, siedź cicho i nie przeszkadzaj, to posiedzisz do końca kadencji oraz tę drugą, że nie doczekasz do końca kadencji.