Kaczyński nienawidzi Europy, bo nie jeździ Ferrari i nie przepuszcza milionów na panienki

Prześlij dalej:

Niejaki Marcin Król wypowiedział się publicznie, a jego filozoficzne frazy zostały podpisane tytułem profesorskim. Napisałem „niejaki” bez intencji ujmowania profesorowi czegokolwiek, po prostu zupełnie nie kojarzę człowieka, tym bardziej jego osiągnięć. Tak, czy siak i bez wzglądu na moja ignorancję, profesor Król zabłysnął pokonaniem kolejnej granicy i stwierdził, że Kaczyński nienawidzi Europy, ponieważ nigdy nie pił wina w Toskanii i nie pałaszował ostryg w Bretanii. Stąd też taki, a nie inny tytuł felietonu ukazujący bieżącą granicę głupoty i bezradności, która każdego dnia jest przekraczana i za każdym razem pośpiesznie się stwierdza, że to dno. Nic z tych rzeczy, nie ma dna! Bezdenna głupota połączona z desperacją dna mieć nie mogą.

Proszę o dwie rzeczy, przede wszystkim o zwolnienie mnie z podawania źródeł tego kuriozalnej wypowiedzi, po drugie o uwierzenie na słowo albo samodzielne odszukanie myśli filozofa, co jest niestety bardzo łatwe. Widzę miny i wytrzeszczone oczy wszystkich, którzy dotąd nie mieli świadomości, że taka wypowiedź istnieje i słyszę też jedyne możliwe pytanie. Naprawdę tak powiedział? Nie, to niemożliwe, takich głupot nie może mówić człowiek wykształcony, no chyba, że zamiarem jest ośmieszenie krytyków Kaczyńskiego i mamy do czynienia z subtelnym sarkazmem. Nic z tych rzeczy, wszystko było na poważnie i doczekało się już poważnych potwierdzeń. Zgodnie z własnymi zaleceniami nie napiszę, że to dno, ale zająłem się ta sprawą z zupełnie innych powodów niż emocjonalne ustosunkowanie się do wybitnej głupoty. Mnie takie wypowiedzi niezwykle cieszą! Nie znajduję bardziej dobitnego potwierdzenia na jałowość poczynań wiadomego sortu, niż konsekwentna autokompromitacja.

Ileż to razy masowo były powielane te same diagnozy odnoszące się do niemocy sił postępu, które nie potrafią wyjść poza schemat nieskutecznego działania i żyją w oderwaniu od rzeczywistości. Analizując słowa filozofa widzimy w jednym miejscu, a nawet w jednym zdaniu, pełne potwierdzenie stanu chorobowego, który w moim przekonaniu jest nieuleczalny. Profesor był z całą pewnością przekonany, że błysnął czymś nadzwyczaj oryginalnym, tymczasem jednym przecinkiem nie wyszedł poza retoryczny cep: „Kaczyński mieszka z kotem, Kaczyński nie ma konta i prawa jazdy”. Przy tym, było nie było, wykształcony człowiek, kompletnie nie rozumie, że taka wypowiedź w kontekście społeczno-politycznym jest wyłącznie komplementem i najwyższą notą wystawioną nieskazitelnemu politykowi. Statystyczny wyborca czyta słowa filozofa w bardzo prosty sposób: „Kaczor żyje, jak my i nie przepuszcza milionów na dziwki, jak ci wszyscy „europejscy politycy”.

Marcin Król powiedział dokładnie tyle i tylko tyle, chociaż chciał powiedzieć, że Kaczyńskiemu brakuje światowości na miarę światowego blichtru. Król zmierzył wielkość polityka litrami wypitego szampana i jakością skóry cielęcej, na której polityk sadza tłusty tyłek w limuzynie kupionej za pieniądze obywateli. Czy w takich okolicznościach można się wściekać i oburzać na Marcina Króla? Podobne reakcje są całkowicie przestrzelone, należy się pomodlić, aby ten stan świadomości utrzymywał się we wrażym obozie po grób, obozu oczywiście. W polityce najczęściej stosowanym argumentem jest atak na przeciwnika, poprzez stawianie najcięższych zarzutów, takich jak złodziejstwo, wystawny tryb życia, afery obyczajowe i tym podobne. Najwięksi polityczni przeciwnicy Kaczyńskiego mówią coś absolutnie przeciwnego, wprawdzie uznają Kaczyńskiego za prostaczka, ale kryterium jest uczciwość i prosty styl życia.

Profesor Marcin Król oznajmił wyborcom, że nie jakiś tam zwykły szaraczek, co to piłuje schabowego z kapustą, jest godnym przedstawicielem narodu, ale taki zasługuje na zaszczyty, który za ciężki szmal baluje po świecie i wcina ślimaki posypane złotym brokatem, popijając szampanem za roczną pensję kierowcy miejskiego autobusu. Takiej kampanii nie wymyśliliby Kaczyńskiemu Misiek Kamiński i wielki propagator miłości człowieka do owiec, poseł Protasiewicz. A przecież to nie jest koniec, przedstawiciele „elitarnego” sortu, jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Jest więcej niż pewne, że za chwilę znajdzie się profesor politologii i palnie większą głupotę, którą za parę dni zdystansuje wypowiedź aktora, boksera albo szansonistki po „zabiegu ciąży”. Przekraczanie granic politycznej głupoty w wydaniu politycznego i społecznego marginesu udającego elitę, zupełnie mnie nie martwi, trzymam kciuki, żeby nie zmieniali kursu.

6
16652 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

40 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  to atakować ad personam Jarosława Kaczyńskiego, który wyrwał im z ręki wszelkie argumenty którymi mogli by dotrzeć do wyborców. A mają ich z każdym dniem mniej. 
  Gdybym ja był na ich miejscu to zagrałbym na innym fortepianie. A mianowicie na polityce w sprawach zagranicznych, co do której kierunków wyborcy PiS nie zawsze a nawet bardzo często nie wyrażają aprobaty. Polacy pamiętają kto ich zrobił w bambuko i pozbawił majątku narodowego. Zbytnie zbliżenie z USRaelem postrzegane jest jako kontynuacja dalszego uzależniania się ekonomicznego, politycznego i militarnego od międzynarodowych banksterów.

 2. (P)osły z partii "opozycyjnych" nie mogą zagrać na innym fortepianie, bo nie mają zgody swoich oficerów prowadzących. Zresztą, nie o interesy polskie tutaj chodzi, i prawie nikt polskich interesów nie reprezentuje.
  PO jest ekspozyturą niemiecką, PiS amerykańsko-żydowską, a ruską zepchniętą ostatnimi laty do głębokiej defensywy reprezentują partie SLD i PSL.

  W "Faktach" TVN propagandziści opowiadają swoje bajki.  W "Wiadomościach"  TVP którą PiS przejął, opowiadają inne bajki. Jest co prawda lepszy pluralizm, niż co było za PO-PSL.
  Jedno co łączy politruków z TVN i TVP  to to, że są antyrosyjskie, krytykujące nawet ruskich w kwestiach bombardowań ISIS w Syrii. I są filoukraińskie, pałające nieprzejednaną sympatią do neobanderowskiego reżimu w Kiijowie. Mimo, że tamtejsza żydowsko-ukraińska junta w Kijowie co jakiś czas daje polaczkom z Warszawki pstyczka w nos, upokarzając ich, dając do zrozumienia że się nie liczą i wolą rozmawiać z Niemcami. Tylko kasę od polskich frajerów z Warszawki przyjmują (niezależnie czy rządziła PO czy PiS), bo jedynie głupiec by nie brał jak dają.

 3. avatar

  A w takim układzie PiS będzie rządził ZAWSZE. Opozycja dla większości wyborców to fatamorgana. Z daleka niby widać, z bliska nic nie ma.

 4. Nie będzie PiS rządził zawsze, choćby nie wiem jak durna była opozycja. Po dwóch, góra trzech kadencjach nastąpi "zmęczenie" materiału. Wszak lepsze jest wrogiem dobrego. Dojdą też nowe pokolenia młodych wyborców, którzy nie będą pamiętali złodziejstwa, nepotyzmu, kompromitacji Platformy Oszustów i Pracy Swoim Ludziom. Znowu się pojawi jakaś "antysystemowa" Samoobrona, lub inna Nowoczerska, którzy "jeszcze nie rządzili".

 5. Wśród kodziarzy jest takich wielu. Siedzą dwiema nogami w ciepłych krajach i tylko po pieniądze z fundacji wpadają do Polski, zatykając nos. Co do wina, to się nie znam, każde dobre byle trochę słodkie, ale żarcie tego morskiego robactwa raczej może obrzydzić niż rozmiłować w Europie.

 6. W sprawie realizacji wspólnej obrony. Donald T. Pokazał klasę, bo mu to...

  Majelonek, pięknie piszesz. Ale tak jak napisałeś, zdobądź Dobrą kamerę i sfilmuj ludzi w aleppo.

  Plan w TK jest taki: mają przedstawić 3 kandydatów, ale każdy z kandydatów musi zdobyć połowę głosów, z 15 czyli 8. Ale ponieważ Rzepliński 3 trzyma w zamrażarce, więc 8 z 12 to 2/3. Więc każdy musi zdobyć 2/3 czyli razem 200 procent. Pozostali nie wchodzą w grę. Tako rzecze zarządzenie Prezesa Rzepliński ego, które ważniejsze jest nad ustawę i konstytucję.

 7. Biali ludzie preferują świninę i czystą wódkę. Ogólnie, nordycy źle czują się na połudie od Alp. A wpierdalanie tzw owoców morza to czysta groteska.

 8. avatar

  Cena ani pochodzenie nie mają znaczenia. Kiedyś, lata temu, bardzo smaczna była Sofia melnik, na przykład. Mieszkając w "wine country" smakuję ich trochę, ceny zakupom sprzyjają i moje wnioski zbiegają się z tymi z aplikacji "Vino", gdzie są wystawiane oceny.

  Owoce morza to jest jedzenie biedoty, co to wobec braku jedzebia na ziemi wyławiała z wody, co się dało, i bardzo mnie bawi snobowanie się na te ostrygi i ośmiorniczki. Szczególnie ośmiorniczki, twarde jak gumowy korek i tak bardzo bez smaku, że nawet gumowy korek powinien mieć więcej aromatów... podejrzewam, nigdy nie jadłam.

 9. To ,że tracimy czujność , spada nam IQ i oswajamy się z miernotą  przy takiej opozycji . Ale trzeba być optymistą bo przy KACZYŃSKIM mało który polityk jest w stanie dorównać intelektem i wiedzą ogólną .

 10. Opozycji...

 11. Po części ta rozgłaszana publicznie głupota wynika z tego, że luminarze postępactwa całkowicie oderwali się od reszty. Żyją sobie w swoim zakręconym świecie i właśnie taki świat wydaje im się normalny. Nie wiadomo tylko czy oni sami wymyślają te banialuki, które chcą potem upowszechniać, czy też są przekaźnikami swoistej religii postępactwa generowanej w centrach tej
  'najwyższej kultury'. W sumie nie ma to wielkiego znaczenia - tak czy siak oni kompromitują się w oczach normalnych ludzi, których dziwactwa nie pociągają, a śmieszą.
  Zgadzam się całkowicie z Autorem, że nic nie jest bardziej skuteczne w zwalczaniu głupoty jak jej autokompromitacja.

 12. nie czują Polskości. Cytując klasyka Donalda, jest to dla nich nienormalność.
  Tożsamość polska, to historia i pamięć i naszych Bohaterach. To Bogurodzica Dziewica pod Grunwaldem, to Wiktoria Wiedeńska, Powstania, Cud nad Wisłą, Powstanie Warszawskie, Monte Casino, Żołnierze Wyklęci -- to Zastępy naszych Przodków, to potężna Armia, która właśnie się budzi w zbiorowej (ale też indywidualnej) świadomości Polaków.

  Tego się boją elyty.

 13. i polskich przodków. I w ogóle wszystko co Polskie mają wyje**ne. To oczywiste.
  To w ogromnej większości są spolszczeni niepolacy, a teraz ich potomkowie. To działo się głównie w XX w. Przed II w.ś., w jej czasie i tuż po niej. 
  To w ogromnej mierze żydokomuna. Przede wszystkim + jakaś część Polaków-zdrajców i kolaborantów z żydobolszewikami. Szarańcza, której celem jest walczyć ze wszystkim, co polskie, narodowe, z wartościami takimi jak; Bóg, honor, Ojczyzna i rodzina, a nawet orientacja seksualna.
  Wynaturzyć, wynarodowić, zbaranić, ośmieszyć, ubezwłasnowolnić poprzez media. 
  To antypolska swołocz, sztucznie i całkowicie bezprawnie wyniesiona przez ponad resztę społeczeństwa na stanowiska, przywileje i dostęp do niemal nieograniczonej kasy, którą my Polacy, z bezdennej własnej głupoty im dajemy.
  Powiem to już któryś raz; "bez kryterium ulicznego" tych gnid się nie pozbędziemy. Z nimi trzeba walczyć "na ziemi i na wodzie", kur*a ich m*ć, a NIE NADSTAWIAĆ KOLEJNY RAZ POLICZEK, w imię tego, jak świetna jest "demokrcja" w Polsce i jak świetnie te gnigy, w imię tej "demokracji", mogą pluć nadal w twarz Polaków.
    

 14. avatar

  siły szybkiego reagowania NATO które przejmą dowodzenie nad polskimi żołnierzami. 
  TYLKO uświadamianie wyborców o zagrożeniach zewnętrznych i wewnętrznych może spowodować powstanie polskiej partii narodowej jako trzeciej siły w parlamencie. Ale do tego potrzebna jest frekwencja wyborcza powyżej 70 %. 
  Problem w tym aby Polakom chciało się chcieć.

 15. Niech Pan zerknie na obecny uklad z sondazy Paladego....

 16. na myśli, to pewnie być się przepracował? O krótkim komentarzu, co według Ciebie z tego sondażu wynika nie wspomnę.

 17. avatar

  Czy PiS jest na to przygotowany ?

 18. ulicznego. Ale ostatnio to mi się zmienia. Jeśli zdrajcy i zaprzańcy nie chcą zamknąć mord, to może trzeba im zamknąć? Nie wiem m.in. czy jako kraj to przeżyjemy.

 19. Przeciez to co oni mowia to jest kopiowanie zachowan z XVIII wieku i podobna musi byc odpowiedz. Umilowanie naszej wlasnej kultury i naszego dziedzictwa - to trzeba reklamowac, to wspierac. Tylko gdzie tu dzisiaj kupic kontusz czy pas slucki skoro miasto Sluck nie w Polsce obecnmie lezy...

 20. Pamiętam wypowiedż jakiegoś europejczyka, chyba pisarza Kuczoka. Opowiadał że najlepiej czuje się w Berlinie, bo tam cały dzień krąży po knajpach senegalskich, nigeryjskich, pakistańskich, a tu w Polsce tego mu brakuje. Liczył na imigrantów którzy swoimi barwnymi zachowaniami ożywią jadłospis Polaka. No, ale po decyzjach Merkel (murzyni do domu) nic z tego nie będzie. Schabowy, i karkówka.

 21. Niech on tak nie rozpacza za kebabami, spelunami arabskimi, pakistańskimi, hinduskimi. Byłem w Europie zachodniej i poznałem tych  co pracowali w barach i "restauracjach", które ojciec lub inni członkowie rodzin, klanów, prowadzili.
  Ich poziom higieny pozostawiał niestety wiele do życzenia. Flejtuchy jakich mało, poza nielicznymi wyjątkami. W około siebie syf niesamowity robili. Z kibla taki jeden z drugim wyszedł i łap nie umył. Za to muszla klozetowa musiała być wyczyszczona na błysk. Podejrzewam, że lepiej nawet, niż ich naczynia z których jedli. W dodatku okazują mniej lub bardziej ukrywaną niechęć i pogardę do "krzyżowców".
  Dlatego ja od tamtej pory unikam tych wszystkich barów, kebabowni i innych "restauracji", gdzie przyrządzają posiłki "kucharze" z krajów arabskich, Turcji, Indii, Pakistanu, Bangladeszu.
  Niezmiernie dziwię się też polskojęzycznym panienkom, co się z taką menażerią zadają.

 22. Jakaś skrajna murzyńskośc. Toskańczyk pijąc swoje wino i bretończyk zajadając swoje robaki spod kamienia, jest automatycznie europejczykiem, nawet jeśli nie je schabowego z kapustą. natomiast Polak musi zażerać cudzoziemskie potrawy by nabyć prawa ludzkie.

 23. Warto regularnie wchodzić na bloga Kurki, gdzie można trafić na taki komentarz. Uśmiałem się jak norka. Drogi chlorze ulżyło mi, nabyłem chyba praw ludzkich, bo próbowałem ostryg w Bretanii i piłem wino w Toskanii. I am Europejczyk. Uff.

 24. To coś tak jak w XVIII wiecznej przedrozbiorowej Rzeczpospolitej. Wtedy to magnateria zakładała peruki i ubierała się na zachodnią modłę. Damy czytały romansidła francuskie w oryginale. Uważali się za Europejczyków pełną gębą, a byli głupi jak ta ciemna zapijaczona szlachecka brać. I tak samo zdradzali własny kraj.

 25. ... ta kompletnie rozbrajająca szczerość profe-siurka Króla:
   
  "Jeżeli w 1989 roku nie wieszaliśmy komunistów, to dlatego, że przedtem z nimi rozmawialiśmy."
   
  Przecież z wiszącymi "człowiekami honoru" raczej nie dałoby się "konstruktywnie" porozmawiać ani o podziale łupów, ani o skutecznym europeizowaniu "tego kraju". ;-)

 26. Sposób myślenia elyt obnażony. Co do profesorskich tytułów, to chyba tylko w Polsce może go otrzymać właściwie każdy. Wszędzie na świecie trzeba się wykazać pracą twórczą i naprawdę wybitnymi osiagnięciam. Chyba, że to takie profesorskie dziwactwo, to ani przejmować się nie ma czym, ani zbyt geniusza srogo nie oceniać.

 27. tyle mozna powiedziec z Mieszczanina szlachcicem, obuchowi profesorem ;)

 28. avatar

 29. @cmss, pacan rzeczywiscie, i klamca w dodatku, gdyby byl NAPRAWDE w Toskani, to musialby napisac ze czerwone wino, nie ZAWSZE do Taggliatella z truflami biale, kelner grzybki wazy, ja place z napiwkiem! Nawet w pojedynke ZAWSZE trzycyfrowo! Widac w Bretani tez nie byl, o slimaczkach zapomnial, ten jewropejczyk POsrany! Slimaczki sie najlepiej hoduje w swoim zamku, uzywanym na wakacje! 

 30. avatar

  Co do ostryg, to w filmie Droga do Wellvllle Bridget Fonda wygłosiła kwestię : „ten sosik co ci tak smakuje, to są ich siki”. (Gdzieś na początku filmu)
  A ślimaki i żaby Francuzi jedli, jak nie mieli nic innego i był głód
  Podobnie jak u Owena Wistera: kiedy pociąg ugrzązł, pasażerowie zebrali i usmażyli żaby (Wirgińczyk, jeździec z równin )

 31. A w obozie chwilowo nie rzadzacym dzieja sie dziwne i straszne rzeczy. Otoz trwa poszukiwanie twarzy ktora miala by zjednoczyc tych co chcieli aby bylo jak bylo. Chyba obecnie cwiczonym pomyslem jest wykopanie Kijowskiego i uzycie KODu tyle ze z innym niz 'alimenciarz' wystruganym z banana przywodca jako czlonkiem wysunietym na czolo opozycji. Poniewaz wszyscy mniej wiecej zdaja sobie sprawe ze wsrod przywodcow obecnych raczej nie ma co szukac nadajacego sie do czegos orla polityki albo bliskiego substytutu takowego a wiec rozpoczeli szerokie poszukiwania nowego banana ups... przywodcy.
  Dzisiaj dane mi bylo wysluchac rozmowy ktora miala sklonic jednego takiego (o nim za chwile) do tego aby stanal na czele (lub czole). Czlowiek ow nie wyrazal jakos ochoty do tego aktu co spotkalo sie z niezadowoleniem namawiajacego. Doszlo wrecz do drobnego qui proquo - zdesperowany namawiajacy wspomnial cos o ludziach wierzacych na co namawiany stwierdzil ze on tez wierzy - jak w boga - w szatana. Co dziwne nie wywolalo to opamietania u namawiajacego ale przynajmniej bylo wiadomo do jakiego poziomu mozna upasc i z kim mamy do czynienia po obu stronach...
  W tej rozmowie padlo ciekawe zdanie (ktore przypomnialo mi nomen omen o mojej niedawnej lekturze - ale o niej innym razem) - otoz saloon szuka 'antykaczynskiego' - kogos kto bylby odwroceniem tego co reprezentuje Kaczynski. Skoro tak to wskazuje to na niewolnicze i ciagle zezmysle nasluchiwanie mentorow neurolingwistyki i psychomanipulacji - natomiast bez ogladania rzeczywistosci ktora nas otacza. Z jednej strony - mozna powiedziec - dobra nasza. Z drugie - moze to oznaczac ze w ramach desperacji saloon siegnie po srodki pozaprawne. Jesli tak sie stanie to moze i dobrze ze powstaje Armia Krajowa...

 32. Ja wiem ze dzisiaj wrzucaja glosy amerykanie aby oglosic ze wygrala Hilaria ale ja jeszcze do wyborow w Polsce - mniej wiecej co miesiac jest nowy sondaz u p.Palade. Proponuje aby nie patrzec na ilosc procent ale na nowy rozklad potencjalnych miejsc w parlamencie - i tu jest bardzo zle. Dzisiaj wyglala by opozycja zdobywajac mniej glosow. Nastepuje mocna konsolidacja elektoratow i przeplyw glosow tych ktorzy sa poza sejmem na 'opozycje totalna'. O dziwo najwiekszym wygranym jest 'Rubikon' z 'Myszka'. Az szkoda ze nie mozna zerknac na przeplywy finansowe ktore to powoduja.
  Taka sytuacja powoduje ze moze sie okazac ze bedzie im sie oplacalo doprowadzic teraz do jakiejs tragedii - oby tylko odniesc sukces o ktorym tak snia. I nawet nie chce myslec ci zrobia po sukcesie.
  Za chwile powinien byc nowy sondaz tak tez zerkajmy na http://palade.pl/puls-wyborczy/

 33. @Wyborca Polski, powinien wiedziec, ze TYLKO Dawid Evan McMullin, moze spowadowac ze lewckie gowno przepadnie na wieki! JESZCZE wierze w przeznaczenie, nie tylko do 7:00!!! 

 34. avatar

  To by bardzo źle świadczyło o Polakach lub o postrzeganiu polityki zagranicznej realizowanej przez PiS.

 35. UWAGA! UWAGA! KODZiarze z USA, juz sie gromadza przed Bialym Domem! Tez nie moga UWIERZYC!!! A ja tam wierze, ze David Evan McMullin spusci swiatowe lewackie gowno do szamba, tam gdzie jego miejsce!!!

 36. Za chwilę będziemy mieli niesamowity urodzaj "znawców i ekspertów" od USraela w przekaziorach wszelkiej maści... Już czekam z niecierpliwością na takiego jednego, Kostrzewa-Zrobas się nazywa. Co wieszczył nie tak dawno można poczytać tutaj:

  http://wpolityc...

  Albo drugi taki "znawca", Skwieciński z portalu wPolityce. Niedawno wydallł był z siebie, publicznie że tak się wyrażę, tekst " ...Hilary lepsza dla Polski ...". No żesz ... jeżeli Skwieciński, podobno dziennikarz, uważa że wybór na prezydenta USraela zlewaczonej Clinton, fizdy o moralności sowieckiej dziwki z mózgiem przemacerowanym politpoprawnym syfilsem będzie lepszym wyborem dla Polski - to ja ... no cóż jak mówi stare przysłowie "Głupich nie sieją" ...

 37. Walec zaprojektował Lech Kaczyński, a uruchomił Orban.
  Kolejne społeczeństwa przyłączają się do równania światowej gleby.
  Nie wierzę Trumpowi, ale wierzę Amerykanom.

 38. avatar

  można poznać po tym, kto kwiczy

 39. Dla odprężenia - do pooglądania koorowe obrazki z okazji klęski wyborczej w USraelu lewactwa z ich politpoprawnym syfilisem:

  https://www.you...

 40. avatar