Kto głupi ten pójdzie, ja na żadne referendum JOW nie idę

Prześlij dalej:

Nie jest żadną tajemnicą, że referendum w sprawie JOW to jedna z ostatnich głupot i jednocześnie gwałt zdany konstytucji, w dorobku byłego prezydenta Komorowskiego. Wystarczy zapoznać się z odpowiednimi zapisami w konstytucji, aby wiedzieć, że to co jest kompetencją parlamentu nie może podlegać referendum. Innymi słowy były prezydent RP swoim pomysłem popełnia delikt konstytucyjny, a całe gromady rozmaitych zapaleńców krzyczą o „święcie demokracji”. W Polsce niestety takie absurdy dzieją się na porządku dziennym i politycznym, Bogu dziękować w tym przypadku jest jedna bardzo skuteczna i szanująca prawo odpowiedź. Po prostu obywatele powinni zostać w domach i to nie w ramach protestu wobec zmiany ustrojowej, którą usiłuje się przeprowadzić w tak skandaliczny sposób, ale z innego powodu, którym jest współudział w delikcie konstytucyjnym. Prosty wystarczający i ostateczny powód, niemniej czynni szatani tak łatwo nie odpuszczą i próby wywrócenia tego, co w Polsce jeszcze nie stoi na głowie będą powielane. Za duży interes czai się w JOW-ach, aby tak łatwo odpuścić, zwłaszcza, że pojawiła się stosowna okazja. Problem polega jednak na tym, że Komorowski swoimi histerycznymi decyzjami spalił biznes na samym starcie. PO w kuluarach usiłuje znaleźć 1000 pretekstów, aby od referendum uciec i jeszcze sprzedać to w taki sposób, aby nie wyjść kolejny raz na przeciwnika obywatelskich potrzeb. Ucieczka od referendum ma duży sens, bo gdy się skompromituje pomysł nieudolnością rzuconą w trakcie kampanii prezydenckiej, to nastroje społeczne siądą i ciężko będzie wrócić do poważnych prac legislacyjnych w sejmie.

Trudno powiedzieć czym się to wszystko zakończy, pewnie sama PO jeszcze nie wie, ale Komorowski musi dopełnić formalności i zatwierdzić uchwałę, którą dostał na biurko od senatu. Z politycznego punktu widzenia PO poniosłaby najmniejsze straty, gdyby Komorowski wziął ten pasztet na siebie i nie podpisał uchwały. No, ale on tego raczej nie zrobi, bo Bronek nie wybiera się na emeryturę, tylko do senatu po immunitet. O ile PO nie wymyśli czegoś innego prawdopodobnie będziemy mieli tuż przed wyborami kampanijne referendum. Komu słupki podskoczą i kto na tym najwięcej wyjmie chyba nie muszę pisać. Jak widać tak źle i tak niedobrze i to kolejny doskonały powód, żeby nie wpadać w tę pułapkę. Jest też dobra informacja, nie ma takiej możliwości, aby najbliższe wybory odbyły się inaczej niż dotąd. Wprowadzenie nowej ordynacji na 6 miesięcy przed pójściem do urn przez Trybunał Konstytucyjny zostało uznane za niedopuszczalne. Gorzej, że nowy parlament może zmienić ordynację i konstytucję, a potem rozpisać nowe wybory. Tego ostatniego elementu raczej nie brałbym pod uwagę, bo jeśli w sejmie pojawi się taka większość, która zgodnie przepchnie kolejny polityczny kant 25-lecia, to się dogadają w każdej innej kwestii.

Wprowadzenie JOW-ów i likwidacja subwencji dla partii politycznych jest marzeniem wszystkich „lobbystów” w RPIII od zwykłych gangów, przez szemranych biznesmenów, aż po bezpiekę ustawiającą na stołkach swoich szantażowanych pajacyków. Przy tym projekcie wszystkie prywatyzacje, i NFI i OFE wydają się skokami na skarbonkę dziecka, bo mówimy o zmianach konstytucyjnych przygotowujących grunt pod aksamitną rewolucję, która zdmuchnie ze sceny politycznej każdą opozycję nie zgadzającą się na układ z jedną, czy drugą sitwą. I tak pod naiwnymi hasełkami trafiającymi do serduszek, ale już nie do rozumku nawianych obywateli, najwięksi polityczni cwaniacy usiłują oddać władzę w ręce ludu. Starsi pamiętają, że taki ustrój nazywa się wprawdzie demokracją, ale z dodatkiem ludowa. Tyle się musi zmienić, żeby wszystko wróciło na swoje miejsce, stąd moja zadeklarowana absencja. Porażka frekwencyjna w referendum osłabiła by też „nową siłę obywatelską”, na czym szczególnie winno zależeć wszystkim Polakom, którzy oczekują realnej zmiany, a nie nowej fasady kryjącej ten sam przybytek publiczny na kółkach.

6
42004 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

58 (liczba komentarzy)

 1. Jezu, Jezu ... to nawet nie jest PRL-bis tylko same szlachetne początki PRL.

  -------------------
  Do poprawki:

  Starsi pamiętają, że taki ustrój nazywa się wprawdzie demokracją, ale z dodatkiem ludowa [...] na czym szczególnie winno zależeć wszystkim Polakom, którzy oczekują realnej zmiany, a nie nowej fasady kryjącej ten sam przybytek publiczny na kółkach.

 2. avatar

  ja również na żdne referendum w tej sprawie się nie wybieram, tym bardziej na samofinansowanie się partii politycznych, przecież to pozwolenie na samowolkę i przekręty na masową skalę, najgorsze jest to, że gdy chcę to kolegom wytłumaczyć... to po chwili macham ręką i rezygnuje, a szkoda bo może mieliby trochę inne zdanie na ten temat.
  A pro pos p. Piotrze, czytał pan to:
  http://wpolityc...
  jaki jest pana stosunek do tego artykułu?

 3. avatar

  Czyja to teza Warzechy czy MK?
  "Jego (MK) teza brzmi tak: trzeba dziś wykazywać wyborcom Kukiza, że jego projekt jest dęty, bo wówczas przeniosą swoje głosy na PiS."
  MK w którym artykule "wypowiedziałeś" taką tezę?
  Co to jest "grupa ludzi zebranych przy Kukizie"  czy to kółko różańcowe, towarzystwo wzajemnej adoracji czy klub zbieraczy stonki.Kim są? Nikim?Kto im może "nadmuchać przez słomkę" Nikt?
  Mnie ta hucpa kojarzy się z wyborami burmistrza Królowego Mostu w filmie "U Pana Boga w ogródku" gdzie wszystko firmuje Śliwiak ale rozdającym karty " w wariancie moskiewskim" ma być gangster "Gruzin".
  Od pewnego czasu Łukasz Warzecha grzeje się w tym słoneczku które jest większe.
  Niektóre jego wypowiedzi zadziwiają nie od dziś.

 4. Grzegorz Braun kiedyś (chyba w 2012 roku) zwrócił uwagę na COLLEGIUM INVISIBILE, w którym to Łukasz Warzecha był studentem (alumnem?) I to jest bardzo ciekawe, bo jednym z tutorów (nauczycieli?; mistrzów??) jest Hanna Gronkiewicz-Waltz!!!

  Zobaczcie sami na rocznik alumnów 1995:

  http://ci.edu.pl/en/members/alumni

  Zastanawiające, czego ŁW się tam uczył...

 5. że Collegium,że kiedyś,że Braun,że HGW to przecież nic nie znaczy,
  to czepiactwo.

 6. avatar

  a ja mam dysonans poznawczy..byli premierzy senatorami-poslami-owszem..owszem..ale gajowy senatorem..MOWY NIE MA!!!!...czy ten MYK z mandatem senatorskim dla niego wystarczy..??smiem wątpic..przeciez jemu za wszystko nalezy sie TS..a pozniej (najlepiej by bylo) rozprawa przed zwyklym sadem powszechnym z wyrokiem dozywotniego wiezienia (z klauzulą BPA)..BAA!!!na dzis nie wiem czy aneks w/s WSI istnieje w calosci i czeka na prezydenta elekta..czy tez jak bolkowa teczka parafrazujac....... "misiowy"... paszport ma wszystkie kartki..wiec za to tez..no i caly czas czekam na...konferencje wojskowej prokuratury..panowie w zielonym maja mnie powiadomic czy sledztwo przedluzone do 10.10.2015..bedzie dalej przedluzone..a rzeczone JOW-y??..przeciez nikt tego NIE CHCE...i ustawa zasadnicza;...i obywatele tego nie chca..ciekawi mnie tylko jak rozegraja to mocodawcy kukiza..bo o wszystkie obecnie obecne partie i ich stanowisko moge byc spokojny..chyba ze kukiz pojdzie na zywiol..i bedzie probowal wyprowadzic ludzi na ulice..tyle tylko ze z powodu jow-ów nikt nie bedzie na tyle glupi by wyrywac kostke brukową...
  aaaaaaach..zapomnialbym..zona jego oxfordzkiej ekscelencji poleci na spotkanie z grupą Bilderberga...
  http://niezalezna.pl/67818-zona-radoslawa-sikorskiego-wezmie-udzial

 7. avatar

  z senatorem może się nie udać, wybór bezpośredni jest, a ludzie mają dość głęboko bredzisława, zresztą on dlatego ma doła, gdyż wie że go mogą nie wybrać a wtedy żegnaj immunitecie, co niektórzy chętnie go za to grube dupsko wezmą, co do TS dla niego - jak najbardziej, aneks... hmmm, czy myślisz cichy, że na pewno wszytkie kopie są zniszczone? jakoś trudno mi w to uwierzyć - to jak z podsłuchami które trzyma Wojtunik, ma haki na wielu. Na rzetelne śledztwo ws smoleńskiej na razie nie wierzę więc mogą przedłużać, a JOW-y? to kretyństwo
  howgh

 8. avatar

  jak mowi kandydat z I-szej tury...nasz kraj jest dla wszystkich smutnych panow ZUPELNIE PRZEZROCZYSTY..choc ze wzgledu na wage tego dokumentu..moze w krytycznych chwilach nie zabraklo przytomnosci umyslu JK;ANTONIEMU;moze komus z kancelarii prezydenta?????....moze komus udalo sie wyniesc pendrajwa w bezpieczne miejsce..tez do konca nie moge zrozumiec zeznan gajowego nagranych przez red.rachonia..gajowy w koncu przyznal sie ze czytal??czy nie czytał..nie wiem..a SMOLENSK jest tak straszny...ze bedziemy czekac rownie dlugo jak ze sledztwem katynskim;oblawą Augustowska;smiercia xs.Jerzego...i inne etc..etc..kilkadziesiat lat..a JOWY??bede sie powtarzal jak ten zajaczek co to doprowadzil do rozstroju nerwowego niedzwiedzia-wlasciciela lesnego sklepu spozywczego-pytaniami o marchewke..IDEA JOW-ÓW zostala wypchnieta by calkowicie sparalizowac prace przyszlego parlamentu i kancelarii prezesa RM..i kancelarie Prezydenta...doprowadzic to ma do kryzysu w panstwie;destabilizacji..a kukiz okaze sie kim jest w momencie slubowania poselskiego.....

 9. avatar

  pytań, a zero odpowiedzi - jedynie domysły można snuć, ale sporo słuszności masz :)

 10. Bo teraz to super stabilizacja, bez przesady , cel taki żeby cała te sitwe won, która od czasów okrągłego stołu dobrze sie bawi. Trzeba ich rozliczyć.  ktoś to musi zrobić. Kukiz ok niech to zrobi , ktokolwiek kto sie tego podejmie. Byłam głupkiem bo głosowałam na korwina, byłam mocherem jak głosowałam na PiS, byłam bogatym frankowiczem jak głosowałam na PO to teraz mogę być młoda zbuntowana głosując na kukiza. Jak ktoś sie nie sprawdza to wypad, a jak już obywatel traci nadzieje to zbiera pieniądze i rodzine i sie wynosi. Ja jeszcze nie chce i nie tracę nadziei 

 11. Strona o podanym adresie nie istnieje

 12. To JOWane referendum to niezły pasztet - skłóci się antysystemowców (PiS) z "antysystemowcami"-Kukizami - wg niektórych to mieli być przyszli koalicjanci. I jak PiS był oburzony działaniami antyfrekwencyjnymi ws. ref. warszawskiego ws. odwołania HGW, tak teraz będzie musiał namawiać do niebrania w nim udziału - różne mendy głównego ścieku będą miałyz tego używanie. I jeszcze wypadałoby tego przypilnować, żeby frekwencji nie dopompowano - Ruch Kontroli Wyborów (RKW) musi najpierw zmienić nazwę na Ruch Kontroli Referendów (RKR), o mobilizacji, stresie i wysiłku tysięcy ludzi już nie wspominając.

 13. avatar

  Wrześniowe przepchnięcie JOWów rozwaliłoby Ruch Kukiza. To tak naprawdę jedyny jego postulat. Nie zgadzam się z jednym- zablokowanie finansowania z budżetu państwa partii będzie KOŃCZYĆ koryto. Panie Piotrze, oni się już dostatecznie nachapali i nachapią, żeby ileś wyborów faktycznie powalczyć mając środki na potężne kampanie. PK marzy, że wygra wybory, nie widzi żadnej różnicy między PO, a PiSem co jest katastrofalnym błędem. Wtedy JOWy i koryto będzie mieć on sam. Prezes PiS rozegrał kampanię prezydencką wyśmienicie, obecnie świetna zagrywka odnośnie ew. premierostwa. Niech Pan nie atakuje obecnie 3 elektoratu.

  Kukizowcy działają w AMOKU. Zmiana, JOWy, koniec koryta! W amoku nie myśli się merytorycznie. I takiego wachlarza nie da się utrzymać, co pokazał Palikmiot. Przeczekać- sam się wyłoży i nie robić niedźwiedziej przyszługi.

 14. Mnie się wydaje, że Bul nie podpisze, tylko zrzuci to na Dudę. Jeżeli Duda podpisze uchwałe - rany boskie, nie zna konstytucji, łamie prawo. Jeżeli nie podpisze - rany boskie, kogożeście wybrali, jakiś zamordysta, który ma w gdzieś inicjatywy obywatelskie. Nie kijem go, to pałą.

 15. avatar

  Ale za to ma 15-20% JOWowców.

 16. Marzę o JOW, w mojej okolicy PiSowcy to brudasy. Widziałam jak jedli mydło, pewnie przeczytali Anaruk, chłopiec z Grenlandii.

 17. nie napisałam, że marzę o JOW, ba nawet, że o tym myślę. Proszę czytać ze zrozumieniem. Piszecie, że nienawidzicie troli z PO szkalujących brudnymi słowami osoby optujące za PiS. A Pani Fizia co robi? Jaki ten komentarz miał sens w kontekście tej dyskusji? Czy nie chodziło tylko o obrzucenie kogoś błotem? Bez tego nie ma merytorycznej wymiany zdań? Z PiS jestem związana od 1993, kiedy to zaczęłam działać w Forum Młodych PC. Naprawdę mogę coś na ten temat powiedzieć. Naprawdę znam tych ludzi, wiem co sobą reprezentują i to głównie ci, którzy teraz szykują się do wyborów, nie wszyscy. Jest wsród działaczy lokalnych duże grono osób, które bardzo narodowościowo myśli o Polsce. Oni jednak nie rozpychają się rękoma w biegu na czołówki list. I nie ich będziemy wybierać...Nie napisałam, nigdzie, że Kukiz jest super, napisałam jedynie, że tworzy struktury oddolnie, jest nowy i jest jakaś szansa na to, że ludzie którzy do niego przystapią będą chcieli zrobić coś pozytywnego. Natomiast żółć którą Pani Fizia wylewa na mnie za to, że ośmieliłam się mieć trochę inne zdanie na ten temat, świadczy raczej o braku umiejętności trzymania afektu i niskiej inteligencji emocjonalnej.

 18. Wszystko fajnie, oczywiście, mozna nie iśc na referendum. Tylko, że ta zabawa, czy będzie frekwencja ponad 50%, czy jej nie bedzie, ma kosztować 100 baniek - z naszych kieszeni. Może by tak pan prezydent Komorowski za to zapłacił?Mnie nikt nie pytał, czy zgadzam się na taki wydatek. Czxy naprawde nie ma sposobu, żeby zatrzymać to szaleństwo?

 19. to chyba nie ma żadnej, że to całe gadanie o zniesieniu finansowania partii politycznych to jest kwestia w zakresie kosztów rocznych, połowy kosztów tego całego referendum, 1/3 rocznych rocznych kosztów kancelarii prezydenta, i 1/6000 (słownie jednosześciotysięczna) rocznego budżetu (sorry za masło maślane) państwa; jeśli się mylę proszę o sprostowanie. 

 20. avatar

  Istnienie i rozdysponowanie tych 1/6000 decyduje o tym na co, kiedy i gdzie pójdzie te 5999/6000 pozostałych części budżetu.

 21. Rzecz w tym do KOGO pójdzie te 5999/6000

 22. avatar

  To Truman(?) opowiadał kiedyś, że kiedyś w pociągu przyszło takich 2 z walizką $$ na kampanię...

 23. Właśnie słucham debaty... www.zal.pl...  "Piszemy program, ale nie ujawnimy kto nam pisze ani co tam będzie". Poważna odpowiedź poważnego ruchu politycznego, nie ma co.

 24. Oj coraz ciekawiej się dzieje Panie PIOTRZE. Pan nie choruje na tą pieprzoną poprawność polityczną ,która dławi gardełka, albo psuje klawiatury komputerów większości komentatorów. KUKIZ jak mówił ,że nie jest do kupienia ,ale coś mi się zdaje , że  sprzedany to on już jest dawno.! Jego zachowanie bardzo dziwne ,po pierwszej turze całkiem te 20%chłopu zaszkodziło .Jeszcze nie ma władzy a już "odlatuje"Władza deprawuje a władza absolutna deprawuje absolutnie JOW-y +sitwy w lokalnym wydaniu to CHŁOPCY Z FERAJNY wymiękają.Bojkot JOW-ów  i  BASTA!!!!!

 25. "Postanowienie prezydenta w Dzienniku Ustaw najwcześniej mogło zostać opublikowane w poniedziałek, 8 czerwca; ostatni możliwy termin ogłoszenia to poniedziałek 13 lipca - powiedziała PAP sekretarz PKW Beata Tokaj. Chodzi o terminy określone w ustawie o referendum ogólnokrajowym (referendum może się odbyć najpóźniej 90. dnia od ogłoszenia postanowienia w tej sprawie), a także wynikające z kalendarza referendalnego."

  Tak podaje wPolityce.

  Panie Piotrze
  Właśnie w klubie Hybrydy trwa debata pt. "Trzecia siła" z ludźmi od Kukiza, paręnaście minut temu Hałaczkiewicz o pańskiem wpisie wyraził się paszkwil, zarzucił m. in. mylenie nazwisk.
  Ja przed chwilą osobiście sprawdziłem Hałaczkiewicza i wszystko co Pan napisał potwierdza się. Spółka Syneria Poland Sp. z o. o. w dziale dot. charakteru działalności podaje: Wydobywanie węgla kamiennego i Wydobycie głębinowe węgla bitumicznego.

  Od samego początku pisałem, że referendum trzeba olać, kto chce robić dobrze Kukizowi jego sprawa, my te brednie mamy głęboko w d...

 26. trafia w sedno. Reakcja identyczna. Nie pytajcie nas o nic, bo my chcemy dobrze. Jak ktoś ma wątpliwości to znaczy że chce źle i jest zły. I pewnie działa na czyjeś zlecenie. I w ogóle nie ma sensu się odnosić do jego zarzutów. "To jest jak jak byście zapytali czy ja broń do Syrii sprzedaję". Tak to włąśnie wygląda - gdzie nie spojrzeć tam po prostu różne warianty tych samych chwytów, czekałem tylko aż się Hałaczkiewicz nakręci i powie, że MK "będzie miał w dupę".

 27. że go ci niby "nasi" nie docisnęli i wymusili, żeby podał choć trzy przykłady, gdzie Matka Kurka kłamie? Tacy ludzie nie powinni brać się do organizowania debaty, bo są za ciency na pyskacza, jak Raczyński. Facet tak truł, tak unikał konkretnych odpowiedzi, że szok. No. Na pytanie o program, odparł, że PO i PiS też nie mają programu, a nawet jak mają, to go nie realizują. I żaden nie wstał i nie lunął go w papę za te łgarstwa.
  Ja mówię do żony, bo my zawsze razem oglądamy TV Republikę, jak to PO nie ma programu? Ma, jej program to kraść! Jak to PiS nie ma programu? Ma, jego program to łapać złodziei i wsadzać do więzienia:-) 

 28. Oczywiście powinien ktoś go przycisnąć, ale generalnie waliło po oczach, że nie mają kompletnie nic do zaoferowania poza wyświechtanym "rozwalmy system". Dobrze się stało, że chwilę poźniej dali Kaczora, od razu było widać kto jest poważnym człowiekiem, a kto tylko żałosnym krzykaczem. Zdecydowanie bardziej mnie martwi push ze strony mainstreamu, bo to uwiarygadnia najbardziej do tej pory "spiskowe" teorie, że Kukiz jest wyciagnięty tylko po to, żeby nie wygrał PIS. Może jeszcze byłbym skłonny uwierzyć, że powiatowa kupa zaprosiła go do swojego programu po starym kumplostwie lub po to, żeby bez wiedzy Kukiza wykorzystać jego elektorat, żeby później zaglosował na BK, jestem też skłonny uwierzyć, ze Olejnik przed I turą była skłonna zapraszać Kukiza, bo był czymś, co przyciągało widownię, a jednocześnie ze swoimi sondażowymi 10% nie wydawał sie dużym zagrożeniem dla PO, ale to,że w tej chwili Olejnik go zaprasza i wywija cyckami, a do tego puszczane są ewidentne pompki ze strony sondażowni to znaczy tylko tyle, że taki obrót spraw jest dla mainstreamu oczekiwany i korzystny. PISowi nikt nigdy nie robił pompek, ciekawym zbiegiem okoliczności PIS zawsze byl niedoszacowany. Co jeszcze mega ciekawe - Kukizowi też nikt nie robił pompek dopóki się nie okazało, ze ma 20%. Zupełnie jak by z tonącego statku ktoś rzucił kilka łajb i sprawdził która się nie rozleci na kawałki jak uderzy o wodę. Ta nie dość, ze się nie rozleciała to okazała się rokować znacznie lepiej od przeciekającego statku, z którego została zrzucona, z dnia na dzień skończyło się więc sondażowe pompowanie PO i zaczęło pompowanie Kukiza. Tak to niestety wygląda i poza jakimś pokrzykiwaniem i oburzaniem się na fakty "sztabowcy" Kukiza nie mają nic do powiedzenia na ten temat.

 29. avatar

  żeby biel "grupy ludzi zebranych przy Kukizie" była jeszcze "bielsza" w składzie brakuje jeszcze tylko panów Sobotki, Pęczaka, Drzewieckiego, Chlebowskiego i kilku innych wywalonych z zajmowanychstołków po aferze której nie było.

 30. Po pochłonięciu idei JOW przez polską rzeczywistość okaże się, że znaleźliśmy się w grząskim bagnie, z którego się nie będzie można wydostać przez kolejne dziesięciolecia.
  Wystarczy prześledzić pouczającą historię “bezpartyjnego i niezależnego” senatora Henryka Stokłosy z okręgu pilskiego, aby sobie uświadomić mechanizm betonowania lokalnego układu (patrz np. Wikipedia). Poza tym interesujące są ostatnie wybory w Wielkiej Brytanii w oparciu o JOW, w których zdecydowana mniejszość szkockich wyborców uzyskała zdecydowaną większość mandatów reprezentujących Szkocję (56/59) w brytyjskim parlamencie. Warto przeanalizować kulisy tego zjawiska. Uczmy się na błędach i nie eksperymentujmy na Polakach, bo to jest zbyt kosztowna i bolesna nauka. Referendum w/s JOW, o ile w ogóle dojdzie do skutku, odpuszczam.

 31. avatar

  ja również olewam totalnie ciepłym piwem, przefiltrowanym

 32. kierunek jak zwykle słuszny. Pytanie jest jedno gdzie są konfitury?

 33. Trudno powiedzieć czym się to wszystko zakończy, pewnie sama PO jeszcze nie wie, ale do jutra Komorowski musi dopełnić formalności i zatwierdzić uchwałę, którą dostał na biurko od senatu. Z politycznego punktu widzenia PO poniosłaby najmniejsze straty, gdyby Komorowski wziął ten pasztet na siebie i nie podpisał uchwały.

  Zawsze można zrzucić winę na depresję i fatalny stan zdrowia jeszcze urzędującego prezydenta, który ponoć zaszył się w czeluściach Belwederu,  i w ten oto sposób Komor otrzepują rączki z brudu, który sobie wraz przy udziale PO nawarzył, a przynajmniej nikt nie będzie go ciągał w tej sprawie po TS, zresztą zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzień.

 34. pióro kataną pochalstał ha ha ha

 35. Demokracja to ułuda dla prostego luda. Jeszcze nigdy reprezentant nie reprezentował swego elektoratu. Oni reprezentują interesy własne i własnych partii, a dla ludzi to przy okazji robią coś dobrego. Tak to wygląda na świecie, a w Polsce? W Polsce jest tak, że już sukcesem jest jak nic ludziom nie zepsują, bo o żadnej poprawie nie ma mowy.

 36. pięknie ujete.

 37. Dlatego osobiście jestem, podobnie jak Grzegorz Braun, za monarchią absolutnie katolicką :)

 38. https://www.facebook.com/pierydolefiskusa.stonoga?fref=nf

  Akta z Afery Podsłuchowej!!! Poszukajcie poniżej na profilu!

 39. avatar

 40. Będzie powtórka z Ruchem Palikota. Ruch Kukiza wstawi do sejmu samego Kukiza i kilku ludzi z ferajny po czym Kukiz zapomni o jowach i zacznie szykować się na europosła z ramienia jakiejkolwiek partii. Tego akurat ruchu Palikot nie zrobił gdyż kasa krajowa była dla niego wystarczająca, wolał pilnować biznesu na miejscu. Taki plan na życie kukizowe, całkiem realny.
  Trudniejsza sprawa z jego elektoratem, który jakiś czas musi być utrzymany na poziomie nie niższym niż 5%, bo później będzie zbędny. To są ludzie których polityka nie interesuje, chcą tylko żeby stare gęby z telewizora znikły i pojawiły się jakiekolwiek inne. Nie można pokazać im programu, bo się zniechęcą. Trzeba tylko mówić że nareszcie będzie fajnie. Oni nie mieli na kogo głosować, a już nareszcie mają.
  W takim wariancie szkody dla kraju nie będą poważne. Jednak PiS i PO osłabną.

 41. avatar

  Jakie szkody dla kraju z wprowadzenia JOW?

 42. Opisałem sytuację gdy jowy nie przejdą, a jedynie do sejmu wejdzie Kukiz ze swoimi sponsorami plus jak zwykle jacyś sportowcy kukizowcy. Taki Kurek np, byłby dobry jak każdy inny.
  Wprowadzenie JOW to wbrew pozorom inna sprawa niż start Kukiza do sejmu. One mogą być, ale systemu nie zmienią.Polska musi przestać być żerowiskiem dla banków. Nie sądzę że jowy lub niejowy mają na to wpływ.

 43. avatar

  komentarzy leżą?

  Przy okazji, żerowiskio adresaci nadmiernie optymistycznego powitania
  "Dobry wieczór, komuniści. Witam was złodzieje z Wiejskiej. Jak tam humorki? Dobre? Bo mój jest wyśmienity. Piąty i szósty tom, wiecie, że dobijający"
  czy uchronią? 

 44. Już kiedyś poprosiłem cię, żebyś mnie przekonał, ale nawet nie spróbowałeś. JOWy to moim zdaniem przelewanie z pustego w próżne, klasyczny temat zastępczy. na krótką metę będą szkodliwe, ponieważ do sejmu wejdą ludzie pokroju Stokłosy i to w niemałej ilości, a na dłuższą metę umocnią tych, którzy na dzień dzisiejszy mają kasę. Czyli Tak naprawdę umocnią PO.

  Posłuchaj co powiedział JK i postaraj się coś zrozumieć (bo zdaję sobie sprawę,ze zdania wielokrotnie złożone bywają dla niektórych za trudne). Posłuchaj co mówi w kwestii rzeczywistych przyczyn rozkładu tego państwa, że to nie taka a nie inna ordynacja wyborcza jest problemem tylko złodziejstwo i niegospodarność i jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Dlatego właśnie JK jest w moich oczach człowiekiem poważnym, z którym można poważnie dyskutować o sprawach państwa, a zausznicy Kukiza (i sam Kukiz również) póki co pokazali wyłącznie umiejętność zakrzykiwania wszystkich, którzy nie podzielają ich zdania. Szkoda jeszcze, że któryś nie zapytał po ile są kurczaki i jabłka, bo to jest taka sama kategoria metod. Ale jak widać na coniektórych działa idealnie.

 45. Nie opuściłem żadnych wyborów odkąd ukończyłem 18 lat. Na referendum w sprawie JOW nie pójdę.

 46. Jeżeli ktoś jest JOWom przeciwny niech zagłosuje na 'nie'. Jeżeli referendum się odbędzie to mleko się już wylało, prawda? No, chyba że się nie wie czego się naprawdę chce:)

 47. avatar

  nie mam prawa moralnego, żeby iść na referendum, Komorowski je ogłosił dla przypodobania się elektoratowi, a ja na niego nie głosowałam,

 48. W czasie występu live w Klubie Ronina J.K. potwierdził, że system JOW może doprowadzić do pokawałkowania kraju. On to okreslił, jako "odpłynięcie" Opolszczyzny, ale łatwo sobie wyobrazić, że jak Opolszczyzna "odpłynie" to znajdą się i inne cwaniaki w innych regionach, którzy też by chcieli "odpłynąć"

 49. avatar

   mamy zdolną ale urzędniczą pizdę, która  usiłuje - a i publicznie robi - niepożądaną laskę niewłaściwemu impotentowi w nadziei(?)  zostania emerytowanym zbawcą narodu.

 50. avatar

  Choć może lepiej, zeby referendum teraz nie było, to z drugiej strony, biorąc pod uwagę duże pradopodobieństwo niskiej frekwencji, nieudane referendum mogłoby na długo skompromitować niemądry pomysł JOW. Żeby nie ograniczać się tylko do negacji, można w to miejsce propagować to co postulował w trakcie kampanii prezydenciej Marian Kowalski, mianowicie obniżenie progu wyborczego dla partii. Do tego nie potrzeba zmieniać konstytucji. Taka zmiana zapewniłaby większą reprezentatywność parlamentu, gdyż więcej ludzi oddawałoby swoje głosy zgodnie z rzeczywistymi preferencjami, zamiast na tzw. mniejsze zło, "żeby się głos nie zmarnował". To byłby koniec obecnego układu, jeśli Kukizowi faktycznie chodzi o jego rozbicie, gdyż to PO i PiS w największym stopniu zgarniają w ten sposób normalnie nienależne im głosy. Paradoks polega na tym, że obecnie głównym beneficjentem chorej sytuacji w zbieraniu nieswoich głosów jest właśnie Kukiz...
  Na marginesie, nieproszona rada. Artykułem o Kukizie namieszałeś i oficjalnie wszedłeś w politykę. Nieoficjalnie byłeś w tym od dawna, bo jestem przekonany, że ten blog czytały skrycie wszystkie tuzy publicystyki i doradcy, a Twoje pomysły i diagnozy były podstawą niejednej politycznej decyzji. Teraz jednak naprzeciw polityka Kukiza pojawił się jawny polityk Wielgucki. Genialnego pióra to ci nie odbierze, ale lepiej dla nas wszystkich, żeby na tym miejscu pozostał przenikliwy analityk i taktyk, nawet przeciwnej opcji, a nie partyjny siepacz. Od tego każda partia ma po pół tuzina bulterierów.

 51. Strony