Ktoś nagadał Schetynie, że jest politykiem dużego formatu i on w to uwierzył

Prześlij dalej:

Uczciwie chciałbym zacząć felieton, dlatego muszę przyznać, że byłem jednym z tych, którzy wmawiali Schetynie talent polityczny. Był taki czas, że wielu popełniło ten sam błąd, głównie dotyczyło to starcia Schetyny z Tuskiem. Ostatecznie Grzegorzowi „Zniszczę Cię” udało się pokonać Tuska, ale umówmy się, że to był walkower. Gdy PO na chwilę przejęła Ewka Kopacz i Misiek Kamiński, wydawało się, że każdy następca będzie poważniejszy i przynajmniej powstrzyma degrengoladę Platformy. Przyszedł Schetyna i praktycznie od pierwszej chwili wziął się ostro do roboty na rzecz Polski. Praca ta polega na systematycznym kompromitowaniu i dobijaniu PO.

Śmieszna rewolucja dobiega końca, w takim stylu, że szkoda się powtarzać, widzi to każdy, kto ma oczy, a nawet ślepy słyszy, co się dzieje. Kaczyński całą sytuacją już się tylko bawi. Prezes przygotował kilka grubych wariantów, tymczasem okazuje się, że rozegranie opozycji to robota dla przedszkolaka. Po ogłoszeniu castingu na lidera opozycji, sprawy nabrały ostrego tempa. Obojętnie jak będziemy oceniać strategię Kaczyńskiego, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że mały Grzesio został niepierwszy raz przyłapany z rączkami pod kołdrą. Wystarczyło na niego popatrzyć, jak odpowiadał na pytania dziennikarzy, czy przyjdzie na spotkanie w gabinecie marszałka senatu, aby stwierdzić, że ta sytuacja kompletnie go zaskoczyła, chociaż wcześniej sam się podobnego dialogu domagał. Schetyna może już nie pamiętać, ale na początku „rewolucji” krzyczał, że konieczne jest posiedzenie wszystkich szefów i przedstawicieli klubów, z Kaczyńskim na czele.

Dokładnie coś takiego odbyło się dziś u Karczewskiego, a kolega Grzesiek w żaden sposób nie potrafił z własnej pułapki wyjść. Wybąkał coś o „niepoważnej formie zaproszenia” i tyle wszystkiego. W efekcie PO została sama, jak palec w…. wiadomo w czym. Z politycznego punktu widzenia byłoby to genialne posunięcie, bo właśnie o to chodzi, aby partia pokazała swoją odmienność, gdyby nie pewien detal. Otóż PO została sama w najbardziej skompromitowanym politycznie miejscu – na Ciamajdanie. Dotąd trwała rywalizacja kto pierwszy pęknie i jak w ogóle z tego bałaganu wyjść. Petru i Schetynie ubzdurało się, że wyborcy dołożą 10% tej partii, która ostatnia wyjdzie z sejmu. Jest dokładanie odwrotnie, im dłużej opozycja tkwi w sejmie, tym większe ponosi straty. Pierwszy, o dziwo, zrozumiał to nie Schetyna, ale Petru.

Pomógł w tym Ryśkowi Adam Bielan posłany przez Kaczyńskiego. Wystarczyło Petru połechtać i podpowiedzieć, żeby „postawił warunki” PiS-owi, w postaci przegłosowania poprawek w senacie, a ten się poczuł liderem opozycji. Takim oto sposobem Nowoczesna pierwsza wyrwała się z kompromitacji sejmowej i natychmiast skorzystała z propozycji spotkania u Karczewskiego. Po spotkaniu wyszedł Kaczyński i spokojnie oznajmił, że wszystkie obecne kluby zadeklarowały powagę, odstąpienie od blokowania mównicy i stołu marszałka. Jednocześnie Rysiek „pogroził”, że złoży skargę do TK na formę, w jakiej został uchwalony budżet. Na ile się dało Petru ze swoją partią wyciągnęli nogę z krowiego placka i dyskretnie wytarli w trawę. Od tej chwili można mówić, że wyjście Nowoczesnej z sejmu nosi cechy zachowania twarzy.

Zupełnie inaczej wygląda położenie PO i Schetyny. Zostali sami i z niczym, co oznacza, że drepczą w krowim placku i nie mają jednej kępki trawy, w którą mogliby się wytrzeć. Będzie Grzesiek ze swoją staczającą się partyjką musiał się zdecydować, czy jako jedyni w sejmie staną na mównicy, a potem zaczną grzebać w torebkach posłanek i aktówkach posłów PiS. Czy może grzecznie usiądą na tyłkach i przyjmą warunki ustalone bez ich udziału. Obie wersje to porażka, z tym, że pierwsza to porażka absolutna. Obojętnie na co się zdecyduje Schetyna i PO, scenariusze zachowań rozpisał im Jarosław Kaczyński. Najistotniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że cały czas mówimy o jakiś pierdołach, nie o wielkiej polityce, do której Schetyna zwyczajnie nie dorósł i nie dorośnie.

5.839998
18172 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

37 (liczba komentarzy)

 1. Czyli nie myliłem się reklamując Adama Bielana. PiSowi udało się doczołgać z reformą edukacji do podpisu Prezydenta, a ja powiem coś w co nikt nie uwierzy, więc kolejny raz piszę do siebie. Reforma edukacji mogła być jedną ze sztandarowych reform PiS od strony marketingu politycznego. Być może nawet najbardziej nośną. Niestety można odnieść wrażenie że w większości spraw PiS wyprowadził marketing polityczny za dom i rozstrzelał. Chyba tylko 4 Ministrów poważnie traktuje zdobywanie serc wyborców dla swoich działań.

  Tekst ciekawy, Schetyna nieistotny. Minister Waszczykowski spotkał się dziś z Kissingerem. To jest bardzo ważne.

 2. to co ważne dzieje sie w tle. Brygada pancerna US już prawie w Polsce. Maja być dodatkowe magazyny w Polsce dla nastepnych brygad. Być może jeszcze więcej jest uzgodnione. O co w tym chodzi? 

  Ciamajdany itp. załatwili paroma ruchami w stylu Sowa$przyjaciele. Ma być spokój w Polsce. Coś poważnego się szykuje w Europie. Na Wsch. czy na Zach. ?

 3. .

 4. Sie dzieje caly czas zachod nie odpuszcza kanzlerin nawoluje do przyjmowania uchodzcow i powtarza ,ze przyjecie ich przez inne kraje (Polska) to tylko kwestia czasu , jakis kapital (moze min. niemiecki) sponsoruje powstawanie u nas takich min. Berliner Donner Kebab ,mamy ich w Polsce ok 20tys a w kazdym +- 3 a to minimum 60tys. wyznawcow Allacha, jakos najwiecej powstaje ich na scianie wschodniej i ziemiach odzyskanych ,dawne Prusy , Elk. Biedni uchodzcy maja pieniadze na pelne wyposazenie ,lokale i utrzymanie czesto slabo krecacych sie punktow. Takze dzieje sie w tle.

 5. beda magazyny dla nastepnych brygad i fabryki amerykanskie w USA a nie bedzie magazynow Jedwabnego Szlaku 2.0 czym sie tutaj podniecalismy kilka miesiecy temu

 6. avatar

  Ich błąd od samego początku polega na przeświadczeniu, że są wielkimi politykami. Ani Tusk korzystający z parasola medialnych mend, ani tym bardziej Schetyna, nigdy nie byli politykami wielkiego formatu. Aż dziwne, że tylu widziało/widzi?/ w nich przywódców. Ale to dobrze, bo sami się zaorali. J. Kaczyński podrzucił im tylko ochłap i patrzy jak się zagryzają. Pełna frajda.

 7. Moim zdaniem nie ma sie z czego cieszyc. Mogli sobie jeszcze posiedziec. Jeszcze jakby zrobic transmisje w TV z puszczaniem co fajniejszych momentow to po kilku tygodniach mogli by kandydowac do politycznej nagrody Darwina.

 8. Zastanowmy sie - ktos postanowil aby wymienic 'czlonkow wysunietych na czolo'. I co z tego!?

  A tak na prawde bolszewia szykuje sie do ataku... I na prawde nic nie bedzie latwiej z Frasyniukiem albo jakims innym czlonkiem gdy bedzie stal na czele 'zjednoczonej opozycji'.... Wedle mnie larum graja. Czas na rozstrzygniecie ktore zatrzyma ich w miejscu bez osiagniecia ich celow...

  Potrzebujemy Zajaczkowskiego...

 9. Z Frasyniukiem?! Zaraz mu wyciągną byłego zięcia i to co ma on do powiedzenia na temat "uczciwości" w prowadzenie interesu przez rzeczonego Frasyniuka ...

 10. W odwodzie zawsze jest Ujazdowski i tysiac innych o ktorych nie wiemy (jeszcze). Co to za problem majac MEDIA wystrugac przy-wódce dla narodu tubylczego. Oby  mniej wiecej umial mowic po Polsku i juz!

 11. Bo Schetyna to kolejny charyzmatyczny polityk! 

 12. Ten z lewej nie ma: 1. krawata 2. koszuli 3. marynarki. Reszta taka sama. Nagrodę proszę wysłać na Berdyczów ...

 13. KIJOWSKI JAK OWSIAK Z tytułu (nie odsłuchałem całości) wynika, że znajomy pana Piotra i wszystkich czytelników portalu, pan Jurek, stał się punktem odniesienia, takim wzorcem ... czego? Obrońcy demokracji? - http://vod.gaze...

 14. Schetyna jest na pewno dobrym kupcem, potrafi tanio kupić i drogo sprzedać. Czyli jednak kupiectwo nie zawsze się sprawdza w polityce.

 15. Obce wojsko na polskiej ziemi. Nie podoba mi się to, ani trochę . Gdziekolwiek "oni" się pojawiają nic dobrego dla tubylców z tego nie wynika.

 16. Zdecydowanie wolę amerykański militaryzm, nawet w takiej symbolicznej postaci jak ta brygada pancerna, niż radziecki pacyfizm stacjonujący niegdyś w Legnicy i nie tylko tam ...

  A tak na marginesie Pani wpisu - Od czasu podjęcia na szczycie NATO decyzji o stacjonowaniu wojsk sojuszniczych w Polsce,  tak w krajowych MSM, czyli mendiach gównego nurtu, jak i w blogosferze szaleje kampania dezinformacyjna sugerująca, że Polacy zamieniają okupanta sowieckiego na amerykańskiego.

  Otóż o amerykańskiej okupacji Polski będzie można mówić dopiero wtedy, kiedy Amerykanie dokonają zbrojnej inwazji Polski, narzucą jej marionetkowy rząd, utworzą Polską Zjednoczoną Partię Republikańską, opornych wywiozą na Alaskę, a kilkadziesiąt tysięcy jeńców rozstrzelają cichcem w lesie i przypilnują, żeby przez 50 lat nie wolno było o tym pisać ani mówić.

 17. To prawda, nie mniej większość telewidzów i podatników nie widzi sensu w stacjonowaniu obcych wojsk nie mających znaczenia militarnego, które "jakby co", zapakują się w samoloty i odlecą. Mówi się o funkcji politycznej, że niby ruskie nie odważą się tknąć kraju z choćby jednym sołdatem USA. No ale przecie takie rzeczy jak inwazja na Polskę zawsze były uzgadniane wcześniej między mocarstwami.
  W sumie dziwne. Albo czegoś nie wiemy, albo jakiś szwindel.
  W każdym razie żadne poważne państwo, typu Czech, nie pozwala na obecność żadnych obcych wojsk. Amerykanie stacjonowali w Niemczech początkowo aby ich bronić przed ZSRR, potem aby ich pilnować. W obu zastosowaniach były to liczne armie. Sens tej garstki w Polsce jest niejasny.

 18. Ta cała "... większość telewidzów i podatników nie widzi sensu w stacjonowaniu obcych wojsk  nie mających znaczenia militarnego ..." to jak dla mnie stado baranów od lat skarmiane papką informacyjną pichconą przez macherów nie mających nic wspónego z dobrze pojętym interesem Polski. Wprost przeciwnie ... I na pewno "większość telewidzów i podatników" trzymała mordy na kłódkę w czasach radzieckiego pacyfizmu w postaci Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej z kwaterą główną w Legnicy ... Nie jestem taki pewien, że 4,5 tysiąca żołnierzy plus sprzęt bojowy, jakby nie patrzeć najnowszej generacji, "nie ma znaczenia militarnego".  Może wystarczy do pełnienia funkcji odstraszającej, żeby nie było tego "jakby co". A już "jakby co", czyli jakaś "mała inwzyjka" na ten przykład zielonych ludzików, to zapakowanie 4,5 tysiące ludzi w samoloty i lecimy, to wolne żarty, jeśli mogę tak napisać. Z prostego powodu, to jest sprawa trudna logistycznie, a nie tak "z palca" do wykonania ... zwłaszcza że miałaby być wykonywana w sytuacji "jakby co" ...

 19. Czy to może byc prawdą? - "Schetyna i układ wrocławski"  https://www.you...

 20. avatar

  Dla mnie nie jest...

 21. Aleksander Ścios:"Gdy w świetle kamer telewizyjnych „trzech tenorów” obwieszczało powołanie „nowej siły” zapowiadając przy tym „uwalnianie tkwiących w nas talentów”, Ludwik Dorn w Tygodniku „Nowe Państwo” (z 2.03.2001) pisał: „Niezależnie od tego, że udział w tym przedsięwzięciu bierze szereg osobistości politycznych o życiorysach związanych z opozycją wobec PRL, to zarówno Andrzej Olechowski, główny animator Platformy (zarejestrowany tajny współpracownik kontrwywiadu zagranicznego PRL), jak i jego bezpośrednie zaplecze intelektualno-organizacyjne w postaci funkcjonariuszy komunistycznych służb specjalnych (generałowie Petelicki i Czempiński) oraz grupa finansowego wsparcia (Business Centre Club, gdzie czołową rolę odgrywają byli pracownicy biur radców handlowych PRL-owskich ambasad) kojarzeni są z komunistycznym wywiadem – dawnym I Departamentem MSW. Platforma Obywatelska nie jest wyłącznie ekspozyturą “jedynki”, ale w rękach realnej grupy kierowniczej stanowi użyteczne, w dużym stopniu kontrolowane narzędzie realizacji jej ekonomicznych interesów.”,  "Przypominam ten charakterystyczny rys „liberalnej” formacji, zwanej dziś „opozycją”, bo ma on zasadnicze znaczenie dla oceny działań tej grupy w latach 2007-2015, ale pozwala też lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące obecnymi akcjami środowiska PO.
  Analizowanie ich w kontekście strategii politycznych lub działań wynikających z „pluralizmu parlamentarnego”, jest kardynalnym błędem wszystkich „ekspertów”, publicystów i polityków obozu rządzącego." ,  "Tzw. politycy „opozycji” oraz poszczególne indywidua wystawiane na widok publiczny, spełniają tylko rolę „słupów ogłoszeniowych” i nie posiadają żadnych właściwości sprawczych.” - https://bezdekr...

 22. A dokładnie https://bezdekretu.blogspot.be/2017/01/my-nie-wiemy-rzecz-o-granicach.html . Nie czytam Ściosa poza TT tylko dlatego, że to lektura nieprzyjemna - b.duża koncentracja strasznych konkretów, z którymi nie sposób się nie zgodzić. I po lekturze człowiek jest przygnębiony.

 23. Nie czytać ..., jest to jakieś wyjście ;-)

 24. Chyba nikt tu nie ma cienia wątpliwości.

 25. A może dajmy się ponieść fantazjom politycznym i pospiskujmy. Czy nie nadszedł właśnie czas na odpalenie planu "C", czyli Kukiz. Bo skąd nagle taki odlot pana Pawła na lidera i do tego w IBRISie.
  Takie teorie spiskowe w 2015 już się pojawiały, nawet gospodarz nam oczy otwierał, już wtedy coś nie pasowało, ukradł elektorat narodowcom, zagospodarował oszołomstwo po Korwinie. Już wtedy wyglądało to tak, że Petru bierze nowośmiesznych, a Kukiz oszołomów.
  Jest natomiast  problem, obaj nie mają kasy. Schet. ma ale  Schet. się nimi nie podzieli i co z tego wynika, nic.
  Jak nie idzie to nie idzie, od początku wszystko idzie nie tak. Ach te służby, świat schodzi na psy.

 26. avatar

  Kogo obchodzi Schetyna?

  Czy wiedzieliście, że Sherlock ma siostrę?

 27. @cmss, Shreck "zniszcze cie" tez ma rodzine! To wlasnie po rozmowie na SB, o ktorej mowi ze "zaPOmnial , nic nie PAMIETAM" , dostal paszPOrt?!, ZA KOMUNY???! Latal sobie do Kanady, NIE TYLKO W JEDNA STRONE?! POtem bylo z gorki, koncesjowany przez WSIowych oPOzycjonista, zostal nawet Szefem MSW! SKorzystal z okazji, mogl wtedy sobie akta wyPOzyczyc, POslane z policji w Wiedniu, ktore znalazla w mieszkaniu J. "Baraniny" Baranskiego! PrzyPOmina TW Bolka Prezydenta, ktory tez wyPOzyczyal, zeby POmataczyc!!! Rzeczywiscie takie kreatury, jak TW Bolek, czy TW Radek nie POwinny NIKOGO obchodzic, jednak merdialne WSIowe MENDIA, nadal POmpuja matrioszki RAZWIEDKI na Szefow POlitycznych ALTERNATYW! Igrzyska WYBORCZE dla plebsu, staly sie wazniejsze od chleba?!

 28. Napewno liczy sie z nim bardzo Rysiek ,Kijowski i kolega Kukiz ,a gdy by zalozyc ze to co sie stalo z Ryskiem Kijowskim i Kukizem ktory zawsze jest przeciw i tak naprawde stanowi wzmocnienie Schetyny. A gdyby zalozyc ze w jakims stopniu za powstaniem N. KOD i Kukiz15 stoi Grzegorz zniszcze cie . A teraz Schetyna zaczyna ich palic bo tylko tak zagospodaruje i skupi opozycje jako lider a wszystko po to zeby oslabic  Thuska ,ktory zaczyna przebakiwac o powrocie i rozmazalby Schetyne podeszwa.

 29. Na dobranoc nieźle się uśmiałam z tego włażenia w krowi placek i wyłażenia z niego - dobre porównanie.:)) A w ogóle te wygłupy jakie odwalała radykalna opozycja to poziom gimbazy, politycznej gimbazy, jak coś takiego może potencjalny wyborca traktować poważnie, no nie może a sondaże to pokazały.

 30. avatar

  Wszak biedny Grzesiu czekał niecierpliwie i walczył zajadle o ten upragniony stołek przewodniczącego a teraz zblamował się totalnie i kompromituje każdego dnia bardziej! I tak trzymać!

 31. Czeka nas niezłe mordobicie w Sejmie. Nowe uzębienie czy demokracja. Nocne rozterki Schetyny.

 32. A sekundował będzie Tusk, wcześniej eliminując zawodnika wagi piórkowej pieszczotliwie nazywanym przez gawiedź Matim Perfumiarzem. Kto zdobędzie puchar Darwina  dowiemy się już wkrótce?

 33. Kierownik DT na tej szachownicy jest tylko pionkiem. Do zbicia jak zajdzie taka potrzeba. 

 34. On już dawno jest zbity tylko sam jeszcze o tym nie wie, ale to nie przeszkadza pancynkarzom  jeszcze nim poużywać.  Koleś jest łatwy  prawie tak samo jak posłanka Szmidt. ;)

 35. Takim rozgardiaszem w kondominium to nawet specjaliści od destabilizacji (cia & spółka) są zapewne zaskoczeni. Prusacy, żydobolszewia i międzynarodowy żyd podjęły bój nasz ostatni. Nie oszczędzając się wzajemnie. Czyżby zawarty ponad 20 lat temu układ PL4.1 przestał już strony obowiązywać ?. Zaraz nowy Kocur zastąpi starego. Szczury czmychną do swoich dziur ?.

 36. Chodzą też takie plotki, że to jednak lokalna ruchawka. Może dlatego taka chaotyczna ?. Podobno wynajęto dodatkowo miejscowych CYNGLI. Dozorca był widziany. 

 37. Obyście się nie mylili z tymi wojskami na naszej ziemi. Osobiście nie rozumiem dlaczego ktokolwiek ma stacjonować u nas.