Prześlij dalej:

Dosłownie przed chwilą dostałem dwa nowe pisma dotyczące działalności WOŚP i samego Owsiaka. W pierwszym piśmie http://kontrowe... Owsiak i jego żona oświadczają, że nie wykonają prawomocnego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. W treści pisma Owsiak i Niedźwiedzka-Owsiak podważają prawomocne ustalenia sądu http://orzeczen..., który stwierdził:

Wbrew zarzutom skargi kasacyjnej, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nie nakazał skarżącej kasacyjnie udostępnienia informacji publicznej, której ta jak twierdzi nie posiada, lecz wskazał na konieczność wiarygodnego przedstawienia przez Fundację, że istotnie żądane przez R. K. informacje nie istnieją. Tym bardziej, że z doręczonego przez pełnomocnika Fundacji "Regulaminu procedury stosowanej przez Fundację X przy zawieraniu kontraktów na zakup wyrobów medycznych i sprzętów ratowniczych w drodze konkursu ofert" wynika, że z posiedzeń Komisji Konkursowej obligatoryjnie jest sporządzany protokół, a fakultatywnie posiedzenia są dokumentowane za pomocą nagrań (bez wskazania, czy są to nagrania tylko dźwiękowe, czy też również filmowe).

Po drugie bezczelność Owsiaka sięga tak daleko, że zobowiązanie do udostępnienia nagrań wideo z „konkursu”, potraktował „wytłumaczeniem” – materiały uległy zniszczeniu. Chodzi o te „zniszczone” nagrania, które w sporych fragmentach są dostępne na popularnym Youtube:

1) https://www.you...
2) https://www.you...

W czasie „konkursów” WOŚP wydaje dziesiątki milionów złotych z puszek dzieci i teraz się okazuje, że z tych zakupów nie ma żadnej dokumentacji, nawet tak podstawowej, jak protokół końcowy. Gdy gmina w Koziej Wólce organizuje przetarg na papier toaletowy musi w BIP opublikować rozstrzygnięcie, podać zwycięzcę, ceny i terminy realizacji. Owsiak wydaje miliony i jak sam twierdzi dzieje się to poza jakąkolwiek kontrolą, protokołu nie sporządzono, nagrania się „zniszczyły”. Za organizację takiego „konkursu ofert” i nie wykonanie prawomocnego wyroku sądu, każdy wójt z rękoma skutymi na plecach zostałby odprowadzony prosto do aresztu. Owsiak właśnie odebrał nagrodę Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Drugi dokument, to kopia wniosku o pozwolenie na organizację imprezy masowej „Przystanek Woodstock” http://kontrowe.... Przez ostatnie tygodnie w mediach było głośno o opinii Policji, która uznała festyn w Kostrzynie za imprezę podwyższonego ryzyka. Policja zwróciła też uwagę, że organizator od lat zaniża liczbę uczestników, a tym samym liczbę służb ochrony i informacji, na czym oczywiście oszczędza, kosztem zdrowia i życia młodzieży. Co zrobił z tą opinią Owsiak i spółka WOŚP-Złoty Melon? Powiesili sobie na gwoździu, we wniosku czytamy, że w ocenie Owsiaka „Przystanek Woodstock” nie jest imprezą podwyższonego ryzyka:

W związku z powyższym ilość sił i środków a także wprowadzenie nowych zasad związanych z organizacją i zabezpieczeniem imprezy pozwala wnioskować, iż przedmiotowy cykl imprez nie należy do imprez o podwyższonym ryzyku w myśl ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Prócz tego mamy stałe kłamstwo odnośnie liczby uczestników, od 13 lat ta same, magiczne 100-110 tysięcy, podczas gdy w rzeczywistości jest kilkakrotnie więcej. Dla Owsiaka nie ma znaczenia, co i kogo olewa. Wielokrotnie olał prawomocne orzeczenia sądu, wielokrotnie olał raporty NIK i opinie Policji i nigdy za nic nie odpowiedział. Decyzję o wydaniu pozwolenia i pełną odpowiedzialność za nią bierze burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt. Wniosek Owsiaka to nawet nie prowokacja, to po porostu resortowe poczucie bezkarności. Pytanie, jak długo ten bezczelny osobnik będzie robił co mu się podoba i lekceważył prawo bez konsekwencji, o ile za takie nie uznać kolejnych zaszczytnych nagród i tytułów?

Pytanie to kieruję do stosownych organów: prokuratury, CBA, Urzędu Skarbowego, ministra zdrowia, któremu podlega WOŚP. Ze swojej strony zrobiłem więcej niż mogłem, inni też poświęcali swój czas i pieniądze, ale również bez żadnego wsparcia ze strony instytucji państwowych. W prokuraturze, z mojego zawiadomienia, toczy się postępowanie w sprawie organizacji „Przystanków Woodstock” z 2011 -2015. Pokrzywdzony w sprawie niewykonania wyroku NSA złożył kolejną skargę do WSA i zamierza złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. Jaki będzie efekt? Obawiam się, że jeśli ktoś pójdzie siedzieć, to najszybciej Policja, potem burmistrz Kostrzyna, a Owsiak wyśle im czekoladki ze Szwajcarii.

6
16477 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  no cóóż..

  może punktem zwrotnym będą ofiary śmiertelne na "błotku"??

 2. avatar

  Oczywiste że Matka Kurka, a co?

 3. avatar

  Odpukać w niemalowane!

 4. Piotrze,

  z całym szacunkiem, rozumiem Twoja frustrację i wkurw na tą mendę paździochową, ale...juz dawno ustaliliśmy że to jest... to co jest!

  Jestem Twoim wiernym fanem od ładnych kilku lat tylko i wyłącznie dla TWOICH komentarzy politycznych!!! Jesteś NIESAMOWITYM obserwatorem i komentatorem naszego "piekiełka" politycznego!!! Twoja inteligencja jest porażająca... Swoja drogą, myślę, że ktoś z naczelstwa PIS chyba stale czyta Twoje komentarze... ;-) (może sam Prezes...?)

  Proszę, proszę o więcej komentarzy i ocen aktualnych wydarzeń na naszej scenie politycznej i socjologicznej... Zostaw Tą mendę, ona sama się niedługo zaora...

  Pzdr

  robjan

   

   

 5. avatar

  Kiedy widzę georginię, nóż mi się w kieszeni otwiera, a to na skutek wieloletniego śledzenia walki Dawida z Goliatem. Byłem świadkiem takiego zdarzenia. Wchodzą do restauracji dwie pary. Ja za nimi. Przy barze TV-giga, kanał TVN, georginia przemawia. Państwo zajmują stolik a facet mówi do barmanki: "Czy my musimy oglądać ten usbecki kanał? Do tego jeszcze największego złodzieja w Polsce?". Nie, nie, kanał możemy zmienić i zmieniono natychmiast. Reszta towarzystwa była skonfundowana. Dosłyszałem jeszcze głos jednej z pań."Powstrzymajmy się od politycznych komentarzy, tu siedzi wielu moich klientów". Cóż, mówienie prawdy stało się niewłaściwym politycznym komentarzem.

  PR robi swoje i hieny na tym żerują. Tylko dlaczego nie robi się prawdziwego PR georgini? Boją się?

 6. avatar

  matka chyba tak retorycznie pyta, bo chyba jako racjonalista wie dobrze, że pisiory jąkatego palcem nie ruszą - i całe szczęście
  zanim zaczną się głosy oburzenia to szybko wyjaśnię, że szczeście nie dlatego, że jąkała jest cacy tylko, że jest nie do ruszenia - z umiejętnościami piarowo-medialnymi na poziomie zerówki pisiory biorąc sie za jąkatego w tym momencie i najbliższej przyszłości strzelili by sobie w łeb z haubicy ;)

  skasowanie jąkatego wymaga nielada operacji na wielu frontach, a szczególnie medialnym - z prostej przyczny - może to przykre dla matki, ale o tym, co tu się umieszcza w jego sprawie - cały ten syf wośpowo-łudstokowo-procesowy jest znany promilowi społeczeństwa - takie są brutalne realia - z ogromu tego syfu zdaje sobie sprawę dosłownie promil polaków, coś tam słyszało może parę procent, ale piąte przez dziesiąte, reszcie nawet jeśli obiło sie coś o uszy to ten temat nie istnieje ;) jąkaty jest nie do ruszenia w tym momencie i tyle - idoskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego tak ostentacyjnie kładzie lagę na wszystko - poza tym, w mojej skromnej opinii, jeśli kiedyś chciałoby się go załatwić to to musiałaby byc naprawdę długotrwała i koronkowa operacja, w której najlepiej w ogóle nie uczestniczyliby politycy, chyba, że na samym końcu - pisiory nawet jakby chciały nie mają kim takiej wyrafinowanej akcji przeprowadzić - i to drugie tyle ;)

 7. Niestety, dokladnie...

  Swinsko latwo tak sobie po prostu napisac, ze facet, ktory zainwestowal lata zycia, tony nerwow i gore kasy w demontaz lewego imperium cwoka z milicyjnym rodowodem, ktory w ramach rewanzu wciagnal w ta nawalanke nie majaca zadnego zwiazku z ta sprawa rodzine,  powinien "jako racjonalista wiedziec dobrze"...

   

 8. avatar

  czemu świńsko? matka jest chyba do bólu realistą i skoro zadaje te pytania to myślę, że chodzi o wywołanie jakiejś reakcji, a nie tylko o jojczenie pt. 'dlaczego' - więc ja napisałem dlaczego moim skromnym zdaniem tej reakcji nie będzie i tyle ;)

 9. "Po drugie bezczelność Owsiaka sięga tak daleko, że zobowiązanie do udostępnienia nagrań wideo z „konkursu”, potraktował „wytłumaczeniem” – materiały uległy zniszczeniu. Chodzi o te „zniszczone” nagrania, które w sporych fragmentach są dostępne na popularnym Youtube".

  A kto za łamanie prawa pójdzie siedzieć po 10 lipca: Władek, Bolek czy Policja?

  Bezczelność Bolka sięga tak daleko, że chce przyjechać do Warszawy z ochraniarzami BORu żeby zabolkować miesięcznicę smoleńską.
  Nie po to, żeby zgodnie z zasadami demokracji w imię której "obalył komune przeskakując morotówka 3 metrowy płot stoczniowy" manifestować swoje przekonania, tylko po to aby wbrew demokracji (w imię której "obalył komune przeskakując morotówka 3 metrowy płot stoczniowy")  przeszkadzać w zorganizowanej zgodnie z prawem pokojowej manifestacji.

  Co krzyczał 5 lat temu o osobach uczestniczących w zorganizowanej zgodnie z prawem pokojowej manifestacji związkowców z Solidarności pod Sejmem przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego przez Tuska? Pałować!
  Co zrobić z Władkiem i z Bolkiem 10 lipca? Pałować!
  Bo zgodnie z zasadami demokracji (w imię której "obalył komune przeskakując morotówką 3 metrowy płot stoczniowy") każdy obywatel jest równy wobec prawa. Nawet Władek i Bolek.

 10. Wczoraj Pinior, dzisiaj Frasyniuk, jutro to może być Wałęsa, a pojutrze Mazguła!
  Stanowcza deklaracja płk Adama Mazguły ws. Frasyniuka
  https://wiadomo...

 11. KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE?

  https://m.youtu...

  Czy to prawda? Czy takich miejsc jest więcej? Czy obecne władze lecą z Polakami "w bambuko"? Zgadzam się z autorem, że status uchodźcy nie jest przyznawany dożywotnio. Trzeba poprosić o powrót do domu. Wojny nie ma. Jeżeli są przestępcami wojennymi, tym bardziej!