Prześlij dalej:

Dosłownie przed chwilą dostałem dwa nowe pisma dotyczące działalności WOŚP i samego Owsiaka. W pierwszym piśmie http://kontrowe... Owsiak i jego żona oświadczają, że nie wykonają prawomocnego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. W treści pisma Owsiak i Niedźwiedzka-Owsiak podważają prawomocne ustalenia sądu http://orzeczen..., który stwierdził:

Wbrew zarzutom skargi kasacyjnej, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nie nakazał skarżącej kasacyjnie udostępnienia informacji publicznej, której ta jak twierdzi nie posiada, lecz wskazał na konieczność wiarygodnego przedstawienia przez Fundację, że istotnie żądane przez R. K. informacje nie istnieją. Tym bardziej, że z doręczonego przez pełnomocnika Fundacji "Regulaminu procedury stosowanej przez Fundację X przy zawieraniu kontraktów na zakup wyrobów medycznych i sprzętów ratowniczych w drodze konkursu ofert" wynika, że z posiedzeń Komisji Konkursowej obligatoryjnie jest sporządzany protokół, a fakultatywnie posiedzenia są dokumentowane za pomocą nagrań (bez wskazania, czy są to nagrania tylko dźwiękowe, czy też również filmowe).

Po drugie bezczelność Owsiaka sięga tak daleko, że zobowiązanie do udostępnienia nagrań wideo z „konkursu”, potraktował „wytłumaczeniem” – materiały uległy zniszczeniu. Chodzi o te „zniszczone” nagrania, które w sporych fragmentach są dostępne na popularnym Youtube:

1) https://www.you...
2) https://www.you...

W czasie „konkursów” WOŚP wydaje dziesiątki milionów złotych z puszek dzieci i teraz się okazuje, że z tych zakupów nie ma żadnej dokumentacji, nawet tak podstawowej, jak protokół końcowy. Gdy gmina w Koziej Wólce organizuje przetarg na papier toaletowy musi w BIP opublikować rozstrzygnięcie, podać zwycięzcę, ceny i terminy realizacji. Owsiak wydaje miliony i jak sam twierdzi dzieje się to poza jakąkolwiek kontrolą, protokołu nie sporządzono, nagrania się „zniszczyły”. Za organizację takiego „konkursu ofert” i nie wykonanie prawomocnego wyroku sądu, każdy wójt z rękoma skutymi na plecach zostałby odprowadzony prosto do aresztu. Owsiak właśnie odebrał nagrodę Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Drugi dokument, to kopia wniosku o pozwolenie na organizację imprezy masowej „Przystanek Woodstock” http://kontrowe.... Przez ostatnie tygodnie w mediach było głośno o opinii Policji, która uznała festyn w Kostrzynie za imprezę podwyższonego ryzyka. Policja zwróciła też uwagę, że organizator od lat zaniża liczbę uczestników, a tym samym liczbę służb ochrony i informacji, na czym oczywiście oszczędza, kosztem zdrowia i życia młodzieży. Co zrobił z tą opinią Owsiak i spółka WOŚP-Złoty Melon? Powiesili sobie na gwoździu, we wniosku czytamy, że w ocenie Owsiaka „Przystanek Woodstock” nie jest imprezą podwyższonego ryzyka:

W związku z powyższym ilość sił i środków a także wprowadzenie nowych zasad związanych z organizacją i zabezpieczeniem imprezy pozwala wnioskować, iż przedmiotowy cykl imprez nie należy do imprez o podwyższonym ryzyku w myśl ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Prócz tego mamy stałe kłamstwo odnośnie liczby uczestników, od 13 lat ta same, magiczne 100-110 tysięcy, podczas gdy w rzeczywistości jest kilkakrotnie więcej. Dla Owsiaka nie ma znaczenia, co i kogo olewa. Wielokrotnie olał prawomocne orzeczenia sądu, wielokrotnie olał raporty NIK i opinie Policji i nigdy za nic nie odpowiedział. Decyzję o wydaniu pozwolenia i pełną odpowiedzialność za nią bierze burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt. Wniosek Owsiaka to nawet nie prowokacja, to po porostu resortowe poczucie bezkarności. Pytanie, jak długo ten bezczelny osobnik będzie robił co mu się podoba i lekceważył prawo bez konsekwencji, o ile za takie nie uznać kolejnych zaszczytnych nagród i tytułów?

Pytanie to kieruję do stosownych organów: prokuratury, CBA, Urzędu Skarbowego, ministra zdrowia, któremu podlega WOŚP. Ze swojej strony zrobiłem więcej niż mogłem, inni też poświęcali swój czas i pieniądze, ale również bez żadnego wsparcia ze strony instytucji państwowych. W prokuraturze, z mojego zawiadomienia, toczy się postępowanie w sprawie organizacji „Przystanków Woodstock” z 2011 -2015. Pokrzywdzony w sprawie niewykonania wyroku NSA złożył kolejną skargę do WSA i zamierza złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. Jaki będzie efekt? Obawiam się, że jeśli ktoś pójdzie siedzieć, to najszybciej Policja, potem burmistrz Kostrzyna, a Owsiak wyśle im czekoladki ze Szwajcarii.

6
13591 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  no cóóż..

  może punktem zwrotnym będą ofiary śmiertelne na "błotku"??

 2. avatar

  Ofiary śmiertelne już były. I co ? jajco. PiS może naprawdę przegrać sam ze sobą. Jeżeli po wizycie Trumpa nie nastąpi przyspieszenie głębokiej orki totalniaków to ona nie nastąpi nigdy. A na to nie pozwolą polscy patrioci, o ile zdołają połączyć siły różnych organizacji. Jak nie zdołają z powodu różnic ideologicznych, religijnych i geopolitycznych to będzie znaczyło że nie istnieje naród polski.

 3. avatar

  miałem na myśli dziesiątki ofiar w jednym miejscu i czasie..ja tak naprawdę nie wiem do kiedy najpózniej błaszczak może cofnąć administracyjną zgodę na błotko..to tak samo jak z pieprzeniem elektryka o wyprowadzaniu ludzi na ulicę...zawsze punktem zwrotnym w dziejach danego kraju;jakiegoś wydarzenia..były są i będą ofiary smiertelne..poznański czerwiec..kopalnia wujek..stan wojenny..smoleńsk..jak na kolejnej miesięcznicy ZNOWU nic sie NIKOMU nie stanie..tak ten cyrk będzie organizowany dotą..dokąd prezes Kaczyński będzie miał siłe z racji wieku w nich brać udział..w ostateczności..jesli taka będzie czyjaś wola polityczna..to można i go nawet pokazywać na wózku inwalidzkim...a skoro prezes ma ochotę brać udział w życiu politycznym jeszcze conajmniej 10-15-20 lat..to i tak będzie..a przecież owsiak jest jeszcze młody..a jak sam zapowiedział że to będzie do "końca świata i 1en dzień dłużej"..(może to właśnie MY musimy się nauczyć żyć z tą myślą???)

 4. Schetyna położył się na chodniku i jego strategicznym planem jest, żeby Prezes Kaczyński tylko jego kopał. Nie wiem czy Prezes Kaczyński zainwestuje swojego buta w ten plan, ale jakby Schetyna położył się razem z gieorginią Owsiak, to może Schetyna zostałby w nagrodę jakimś przewodniczącym UNESCO czy jakoś tak.

 5. avatar

  Widać wyraźnie że totalniacy postawili na Owsiaka i "festiwal" w Kostrzyniu. Pól miliona rozpasanej i rozwydrzonej "młodzieży" to nie to samo co kilka tysięcy na marszach KOD i kilkuset blokujących miesięcznicę. Wystarczy zdecydowana interwencja policji w przypadku jakiejś pijackiej burdy, nie koniecznie na zamkniętym terenie, i poleje się krew, z obu stron. I tylko od tego co powie Trump zależy czy nastąpi iunterwencja UE.

 6. Właśnie miałem napisać, że żadnych następnych kadencji PiS-ów, Kaczyńskich, Dudów, Morawieckich i mas aparatczyków drobniejszego płazu - prędzej Trybunał Stanu za zaniechania. Domagam się "twardej" sprawiedliwości a nie samobójczej pobłażliwości dla zdrajców, gadania o wolności, demokracji, prawach opozycji czy człowieka, na które zaprzańcy nie zasługują.

  Dlaczego mnie już nudzą teksty o Owsiaku, przestałem oglądać wysokie Komisje, srysje, Magazyny Śledcze p. Gargas i Bugały, Kanii, kupować i czytać tygodniki z opisami afer i "jarać się" tym wszystkim? - dlatego, że jest to strata czasu, skoro w ślad za ujawnionymi aferami nie idą adekwatne konsekwencje dla aferzystów - dożywotnie więzienie i "rozszerzona" konfiskata mienia. Nie spodziewam się żadnych cudów po wizycie Trumpa w tej kwestii - IMO Kaczyński, Duda i spółka nie są mentalnie zdolni do przeprowadzenia koniecznych działań w stylu Berezy (postulat Mariana Kowalskiego). Oni nie są w stanie nawet mówić ludziom prawdy, jak np. D.Trump. Jedynie jakąś szczątkową komunikację (w jedną, wygodniejszą dla siebie stronę) z elektoratem zachowuje tylko A.Macierewicz w cotygodniowych felietonach. A jak PAD palnie coś o jakiś referendach bez jasno sprecyzowanego tematu i celu, to nikt nic wie, o co chodzi, łącznie z jego najbliższym otoczeniem - świetny organizator, mu nie pomoże nawet kolejna zmiana szefa kancelarii i rzecznika.

 7. avatar

  trybunał stanu?dla kogo i po co?pamiętasz jak kilka lat temu onanizowano nas wszystkich w mediach wizją tego ciała dla Kaczyńskiego??i co..stało się coś?tu nikomu włos z głowy nie spadnie!ani kwaśnieskiemu za willę w Kazimierzu Dolnym..Millerowi za więzienia CIA...Pawlakowi za kontrakt z Gazpromem.tak samo Tuskowi za Smoleńsk...komorowskiemu za współpracę z GRU i WSI..i za przekręty w wojsku..można wymieniać bez końca..ogarnijta się ludzie..to tylko czysty pijar..nic więcej...

 8. I ze niby dla kogo, jak nie dla Kaczynskich i Dudow nastepna kadencja?

  Marian Kowalski? Chetnie, ale z kim?  Pastorem Chojeckim? Prosze Cie...

  Czego sie spodziewales po dwoch latach? Nawet dwie kadencje to za malo, zeby posprzatac bazjel po poprzedniej waaadzy i trzeba rozsadnie wybierac fronty. Poza tym PiS prawdopodobnie liczy na stopniowy przyplyw bardziej centrowego elektoratu, bez ktorego moze sobie pomarzyc o powtorce z rozdania 2015 i "publiczne egzekucje" roznych skur....ow beda raczej przeciwskuteczne.

  A jezeli chodzi o Ju... Ju... Jurka, to mysle ze w nastepnej kadencji poszedlby  na ruszt w pierwszej kolejnosci.

   

  Poki co proponuje zimny prysznic.

 9. Rotor. - Bardzo dobra Notka!

 10. -> fr0nd. Jedyną siłą kontrolną, jaka może wpływać na partie polityczne jest RN. Nawet PiS potrzebuje kogoś kto kopniakami zapędzi go spowrotem w koleiny Woli Narodu! Tymczasem "bojcy" wolą zajmować się "galaktycznymi sojuszami". Putin - jedynym obrońcą Europejczyków! Trump nas ocali! Demokratyczne (ja pierniczę) Chiny z bankrutem Brazylią, dadzą nam dobrobyt. Nikt z ww niczego nie zadeklarował, niczego nie uczynił, a chcą stawiać im pomniki, dawać Nobla. Litości. Proszę! Narodowcy jak dzieci w piaskownicy - kłócą się o kubek piasku, stojąc po pas w piasku. Sprawy WEWNĘTRZNE SĄ NAJWAŻNIEJSZE!, tutaj można zgubić Polskę! Tak naprawdę jedynie M Kowalski buduje jakieś sensowne struktury, które coś moga znaczyć. Jednak i on nie stworzył nic co mogło by mocniej zaapelować do ludzi. Oprócz gromkich pohukiwań, nie ma żadnej oprawy zgromadzeń, kocerty to tylko kosmetyka. Konieczne są porywające pieśni, jeszcze raz - porywające! Świetne historyczne symbole już są (+). Chojeccy są mu niezwykle pomocni (popieram ich w zwalczaniu patologii w KK), ale mogą ograniczyć ruch poprzez odrzucenie katolików jako chrześcijan. 

  Walka o Wspaniałą Wielką Polskę musi być w Polsce i wśród Polaków, z tymi w świecie też!

 11. avatar

  Oczywiste że Matka Kurka, a co?

 12. avatar

  Odpukać w niemalowane!

 13. Piotrze,

  z całym szacunkiem, rozumiem Twoja frustrację i wkurw na tą mendę paździochową, ale...juz dawno ustaliliśmy że to jest... to co jest!

  Jestem Twoim wiernym fanem od ładnych kilku lat tylko i wyłącznie dla TWOICH komentarzy politycznych!!! Jesteś NIESAMOWITYM obserwatorem i komentatorem naszego "piekiełka" politycznego!!! Twoja inteligencja jest porażająca... Swoja drogą, myślę, że ktoś z naczelstwa PIS chyba stale czyta Twoje komentarze... ;-) (może sam Prezes...?)

  Proszę, proszę o więcej komentarzy i ocen aktualnych wydarzeń na naszej scenie politycznej i socjologicznej... Zostaw Tą mendę, ona sama się niedługo zaora...

  Pzdr

  robjan

   

   

 14. avatar

  Kiedy widzę georginię, nóż mi się w kieszeni otwiera, a to na skutek wieloletniego śledzenia walki Dawida z Goliatem. Byłem świadkiem takiego zdarzenia. Wchodzą do restauracji dwie pary. Ja za nimi. Przy barze TV-giga, kanał TVN, georginia przemawia. Państwo zajmują stolik a facet mówi do barmanki: "Czy my musimy oglądać ten usbecki kanał? Do tego jeszcze największego złodzieja w Polsce?". Nie, nie, kanał możemy zmienić i zmieniono natychmiast. Reszta towarzystwa była skonfundowana. Dosłyszałem jeszcze głos jednej z pań."Powstrzymajmy się od politycznych komentarzy, tu siedzi wielu moich klientów". Cóż, mówienie prawdy stało się niewłaściwym politycznym komentarzem.

  PR robi swoje i hieny na tym żerują. Tylko dlaczego nie robi się prawdziwego PR georgini? Boją się?

 15. avatar

  matka chyba tak retorycznie pyta, bo chyba jako racjonalista wie dobrze, że pisiory jąkatego palcem nie ruszą - i całe szczęście
  zanim zaczną się głosy oburzenia to szybko wyjaśnię, że szczeście nie dlatego, że jąkała jest cacy tylko, że jest nie do ruszenia - z umiejętnościami piarowo-medialnymi na poziomie zerówki pisiory biorąc sie za jąkatego w tym momencie i najbliższej przyszłości strzelili by sobie w łeb z haubicy ;)

  skasowanie jąkatego wymaga nielada operacji na wielu frontach, a szczególnie medialnym - z prostej przyczny - może to przykre dla matki, ale o tym, co tu się umieszcza w jego sprawie - cały ten syf wośpowo-łudstokowo-procesowy jest znany promilowi społeczeństwa - takie są brutalne realia - z ogromu tego syfu zdaje sobie sprawę dosłownie promil polaków, coś tam słyszało może parę procent, ale piąte przez dziesiąte, reszcie nawet jeśli obiło sie coś o uszy to ten temat nie istnieje ;) jąkaty jest nie do ruszenia w tym momencie i tyle - idoskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego tak ostentacyjnie kładzie lagę na wszystko - poza tym, w mojej skromnej opinii, jeśli kiedyś chciałoby się go załatwić to to musiałaby byc naprawdę długotrwała i koronkowa operacja, w której najlepiej w ogóle nie uczestniczyliby politycy, chyba, że na samym końcu - pisiory nawet jakby chciały nie mają kim takiej wyrafinowanej akcji przeprowadzić - i to drugie tyle ;)

 16. Niestety, dokladnie...

  Swinsko latwo tak sobie po prostu napisac, ze facet, ktory zainwestowal lata zycia, tony nerwow i gore kasy w demontaz lewego imperium cwoka z milicyjnym rodowodem, ktory w ramach rewanzu wciagnal w ta nawalanke nie majaca zadnego zwiazku z ta sprawa rodzine,  powinien "jako racjonalista wiedziec dobrze"...

   

 17. avatar

  czemu świńsko? matka jest chyba do bólu realistą i skoro zadaje te pytania to myślę, że chodzi o wywołanie jakiejś reakcji, a nie tylko o jojczenie pt. 'dlaczego' - więc ja napisałem dlaczego moim skromnym zdaniem tej reakcji nie będzie i tyle ;)

 18. PasOzyt sPOleczny utuczony zebranina marznacych dzieci na mrozie, Juras Owsi(a)k DOSLIZGAL sie na nartach od PADa, az do Uniwersytetu Jagielonskiego! Znam jednego POdobnego, ktory dzieki KGB, POdobno skonczyl Oxford, sPiOch  wcisnal sie w za maly dyplomatyczny plaszczyk, zeby  "dorzynac watahy" PRAWDZIWYCH PATRIOTOW, przy POmocy RESETU! 

  Opatrznosc i krew NIEWINNYCH OFIAR ZRZADZILA INACZEJ! Dzisiaj Swieto Wolnosci w USA, od jutra w Polsce! Niedobitki UKLADU z fotografi POwyzej, w ostatnich POdrygach!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 19. "Po drugie bezczelność Owsiaka sięga tak daleko, że zobowiązanie do udostępnienia nagrań wideo z „konkursu”, potraktował „wytłumaczeniem” – materiały uległy zniszczeniu. Chodzi o te „zniszczone” nagrania, które w sporych fragmentach są dostępne na popularnym Youtube".

  A kto za łamanie prawa pójdzie siedzieć po 10 lipca: Władek, Bolek czy Policja?

  Bezczelność Bolka sięga tak daleko, że chce przyjechać do Warszawy z ochraniarzami BORu żeby zabolkować miesięcznicę smoleńską.
  Nie po to, żeby zgodnie z zasadami demokracji w imię której "obalył komune przeskakując morotówka 3 metrowy płot stoczniowy" manifestować swoje przekonania, tylko po to aby wbrew demokracji (w imię której "obalył komune przeskakując morotówka 3 metrowy płot stoczniowy")  przeszkadzać w zorganizowanej zgodnie z prawem pokojowej manifestacji.

  Co krzyczał 5 lat temu o osobach uczestniczących w zorganizowanej zgodnie z prawem pokojowej manifestacji związkowców z Solidarności pod Sejmem przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego przez Tuska? Pałować!
  Co zrobić z Władkiem i z Bolkiem 10 lipca? Pałować!
  Bo zgodnie z zasadami demokracji (w imię której "obalył komune przeskakując morotówką 3 metrowy płot stoczniowy") każdy obywatel jest równy wobec prawa. Nawet Władek i Bolek.

 20. Wczoraj Pinior, dzisiaj Frasyniuk, jutro to może być Wałęsa, a pojutrze Mazguła!
  Stanowcza deklaracja płk Adama Mazguły ws. Frasyniuka
  https://wiadomo...

 21. "kazdy obywatel jest rowny wobec prawa prawa. Nawet Wladek i Bolek"?! Jest tylko JEDNA MOZLIWOSC aby ich zrownac wobec prawa! Wpuscic do Polski islamistow ktorych Partie UKLADU wraz Saloonem tak POkochali miloscia blizniego! Islamisci wprowadza prawa szariatu! Skracajac o glowe takich zlodzieji zyjacych na KOSZT zebrzacych marznacych dzieci, (PasOzyt sPOleczny Owsi(a)k), oraz zlodzieji i ZDRAJCOW w JEDNYM jak np. TW Bolek! Bez zbednych procesow, starty czasu i wydawania panstwowych pieniedzyna na adwokatow, ( Normen Omen) Zdradzieckich!!! Bez glowy beda NARESZCIE rowniejsi wobec ROWNYCH! JEDYNA ALTERNATYWA jest skazywanie na 166 lat wiezienia, tak jak w USA!!!

 22. KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE?

  https://m.youtu...

  Czy to prawda? Czy takich miejsc jest więcej? Czy obecne władze lecą z Polakami "w bambuko"? Zgadzam się z autorem, że status uchodźcy nie jest przyznawany dożywotnio. Trzeba poprosić o powrót do domu. Wojny nie ma. Jeżeli są przestępcami wojennymi, tym bardziej!