Lichocka ma wyborców za durniów, a w PiS tylko idiota będzie pracował za 6 tys.?!

Prześlij dalej:

Gdyby Pan Bóg chciał stworzyć idealnego zwolennika partii politycznej z całą pewnością wyjąłby żebro sprawiedliwemu, ale surowemu ojcu. Niestety Pan Bóg nigdy nie był zainteresowany tym gatunkiem i dlatego wśród zwolenników partii politycznej najczęściej bryluje zupełnie inny model – matki kryminalisty. Jak się zachowuje taka matka? Znamy to wszyscy z życia, moje dziecko takie dobre, tylko się ludzie na niego uwzięli. Przez pierwsze pół roku bez litości tratowałem wszelkie rozdzieranie szat, że po nocach głosowanie, że szczyt maltański, że Macierewicz został ministrem i w dodatku konie w Janowcu dostały zatwardzenia. Żadna z tych spraw nie zasługiwała na nic innego jak tylko na kpinę, ponieważ poza histerią poszukujących tematów dziennikarzy, niczego konkretnego w wywoływanych aferach nie było. Zauważyłem jednak, że granica niebezpiecznie zaczyna się przesuwać i tam gdzie gołym okiem widać brak rozsądku władzy, surowe i sprawiedliwe słowo ojca zastępuje paplanina egzaltowanych mamusiek. Nikt mi nie powie, że normalne jest krygowanie się najmniej połowy wyborców PiS przed otwartą krytyką chorego i karykaturalnego pomysłu, aby tragedię smoleńską traktować jako dodatek do obchodów wszystkich rocznic z udziałem Wojska Polskiego. Nikt mi nie wytłumaczy, że cokolwiek z rozumem ma wspólnego podwyżka płac dla polityków pół roku po przejęciu władzy, przed uchwaleniem obiecanych ustaw i po fali słusznego oburzenia ze strony PiS na słowa Bieńkowskiej: „tylko idiota albo złodziej będzie pracował za 6 tysięcy”. Tłumaczeniem niewytłumaczalnego zajmują się tchórze, którzy bezpiecznie czują się w stadzie. Gdy czytam, że w opinii wielu wyborców PiS posłom i ministrom się należy, bo inaczej zaczną kraść, to się zastanawiam, czy to nowe taśmy „Sowy”.

Pomijając sensowność podwyżek pensji dla polityków, ich uzasadnienie i to ze strony najwierniejszych wyborców PiS, jest tą granicą, za którą zaczynia się kompromitacja i degrengolada. Zazwyczaj nieznośne porównywanie nieporównywalnych rzeczy tym razem zaczyna nabierać sensu i to jest moment, w którym surowe słowo ojca powinno pogonić egzaltowane mamuśki do przysłowiowych garów. W czasach PO było sporo ludzi nie cierpiących PiS-u, ale gdy HGW wrzucała znicze do śmietnika i porównywała pomnik świateł do nazistowskich zgromadzeń, sucha nitka na niej nie została. Odpowiedzią władzy PO na głos rozsądku było rytualne: „ci co krzyczą chcą powrotu policyjnego państwa PiS”. Dziś racjonalne głosy zwolenników PiS, i to tak twardych, jak Bronisław Wildstein, Marta Kaczyńska, czy piszący te słowa, którzy protestowali przeciw żałosnemu łączeniu tragedii narodowych, spotykają się z odpowiedzią władzy-Lichockiej: „durnie zmanipulowani przez GW i PO”. Chwilę przed upadkiem PO hitem wśród posłów i wyborców PiS była wypowiedź Bieńkowskiej o idiotach i złodziejach pracujących za 6 tysięcy złotych. Śmiem twierdzić, że obok „Sowy” to jeden z czynników decydujących o przegranej PO. Co słyszę od rana ze strony władzy PiS? Ano starą śpiewkę: „przecież byle menadżer ma 6 tysięcy, a tu taka odpowiedzialna praca dla Ojczyzny”. Znam te obrotowe argumenty na pamięć i one zależą od tego, gdzie argumentujący dupę posadzi. Równie irytująca jest definicja populizmu zawsze odpalany przy takich okazjach. Otóż populizm to domaganie się podwyżek dla emerytów lub nauczycieli, ale też krytykowanie podwyżek dla polityków.

Z przerażeniem zauważam, że znów działa „edukacja” hasłowa, bez żadnej refleksji. Prawie wszyscy powtarzają durnowate slogany, zapominając o realiach społecznych. Jak można miesiąc wcześniej odmówić 400 złotych pielęgniarkom, by miesiąc później dać 3 tysiące posłom? Dzień i noc możecie w PiS „racjonalizować” takie działania, ale od tej ślepoty politycznej tylko jedna głupota jeszcze bardziej doprowadza elektorat do pasji. Władza kazała! Dlaczego ma być apel smoleński na obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego? Szanowni Rodacy, bo władza tak kazała, a jak Wam się nie podoba, to nie będzie żadnego wojska i PO wróci! Proste? Bardzo proste, tak proste, że odkłada się w głowach wyborcy na lata, do kolejnych wyborów. Napisałem na Twitterze krótkie oświadczenie:

Nieskromnie polecam tę receptę wszystkim politykom i wyborcom PiS, ponieważ istnieje fundamentalna różnica między pilnowaniem spraw Polski i uczciwą oceną polityczną, a skróconą perspektywą wywołaną zamianą dwóch części ciała. To naród może pyskować do władzy, nie odwrotnie, to naród ma rozliczać władzę, nie odwrotnie. Ciężko pojąć dlaczego w tak prostych sprawach jak potrzeba godnego upamiętnienia Smoleńska i załatwienia spraw związanych z wynagrodzeniami WSZYSTKICH Polaków, PiS nie tylko powiela błędy poprzedników, ale dodaje coś od siebie. Co takiego? Podnosi ciśnienie własnemu elektoratowi i to od miękkiego środka, aż po twarde końce. Panie Prezesie może czas się zająć taborami, ale też świtą, która jak zwykle zawody w wazelinie myli z racją stanu!

5.648574
41721 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

61 (liczba komentarzy)

 1. środowisko opluwa i niszczy jej Ojca, nawet bardziej po śmierci niż przed. Wyrzucanie palących się zniczy, zakaz wspominania Prezydenta Polski na ulicach i placach Warszawy, zdzieranie tablic pamiątkowych. Jeśli prosi żeby nie wywoływać Jej Taty do Apelu poległych na imprezie organizowanej przez takich powstańców jak politycy pewnego środowiska, to należy uszanować jej prośbę. Jeśli organizatorzy nie chcą upamięnić generałów WP poległych w służbie Ojczyzny, to po co to robić? Wiceminister Kownacki powinien wydać polecenie, aby polegli pod Smoleńskiem nie stawali do apelu.

 2. avatar

  Można się też w czasie Wigilii podzielić jajeczkiem, ale tu zdaje się Wigilia ma być i 1 maja. To nie jest apel pamięci, to jest jakiś czarny kabaret.

 3. dwie literki "p" i "o". Kiedyś było straszenie dużo "o", teraz w odpowiednim momencie brak odpuścić między przypierdolić.

 4. Powstańcy to Powstańcy i nie mnie, Tobie czy Macierewiczowi mówić im jak mają organizować rocznicę powstania, no niestety, nie da się ich wymienić na innych, może jak wymrą to politycy będą mogli wreszcie upamiętnić powstanie zgodnie z własnymi życzeniami, ale to juz beze mnie i Polaków.

  Nikt łaski nie robi rezygnując z dołączania Smoleńska do każdej uroczystości, ba nikt więcej szkody sprawie nie uczyni właśnie oni robiąc z tragedii kabaret. 

  Podwyzki zaś to dla mmnie coś nieprawdopodobnego: zaledwie po pół roku rządzenia bez widocznych efektów zmian, skok na kasę i to jaką, dla tych bogatych ludzi niewielką. Co głupota lub bezmyślna pazerność! Za rok dwa, jak ludzie odczują że władza wreszcie coś dla nich robi to owszem, ale na Boga nie teraz!
  Co robi Kaczyński, kto tych durniów za pysk weźmie?!
  Za chwilę znów można będzie PiSowi zaśpiewać: mialeś chamie złoty róg, oby jednak nie.

 5. Z tymi podwyżkami...

  Autorem nijusa jest zdaje się rzepa Hajdarowicza. Chyba że są inne, nie zatrute źródła...

 6. Autor newsa mi wisi jeśli news prawdziwy, w jak widać jest prawdziwy bo i wSieci tym pomyśle piszą. W PiSie są debile czy cyniczne sukinsyny gotowe dla paru tysi na miesiąc podwyżki sprzedać Polskę?

 7. To nie jest news z dupy tylko projekt poselski, który rozpoczął swoją poselską procedurę czyli został złozony i oznaczony sygnaturą.

 8. Tak tylko pytam...
  Bo słyszałem jedynie o donosie zgniłej rzepy...

 9. avatar

  ja mam wzorem GB i St.Michalkiewicza swoją teorię spiskową..
  a) w du..ach im sie chyba woda zagotowała od tej "prawie-większosci sejmowej)
  b) jest to element gry mającej na celu zjechanie sondazy do oko 25% po to by móc ogłosićprzyspieszone wybory parlamentarne i samorządowe...
  bo tego WSZYSTKIEGO chyba czyjąś głupotą tłumaczyć sie nie da?JEST KTOŚ TAKI??

 10. czym będzie opozycja i co będzie robić, a największym problemem władzy jest dyscyplina. Jeśli jej brakuje, wszystko się rozsypuje.

  Erdogan Wspaniały myśli o nadaniu obytelstwa Turcji 3 mln syryjczyków którzy tam są. Jak się dobrze postara, to niedługo połowa rdzennych syryjczyków będzie poddanymi imperium Tureckiego, pozostanie tylko wyprosić Rosję z ziem rdzennie tureckich...

 11. avatar

  tyle ze to nie bedzie takie proste!!!!..1no miejsce..TARTUS...pułkownik nie odpuści..mowy nie ma!!!

 12. Podpisuję się obiema rękami.

 13. No tak, Mnie również te podwyżki wkur...iły. Bardzo niepokojący pomysł, bo oznacza że władza całkiem odleciała od życia ludu. Ci ludzie widocznie nie widują nikogo z pensją poniżej 6. Czyli albo nie mają pojęcia o warunkach życia masy większościowej, albo wiedzą, ale im zwisa. Wszędzie na świecie władza zarabia więcej niż wyborcy, ale nie są to rozpiętości kosmiczne.
  Trzeba pamiętać że dla tych pazerniaków pensja jest tylko częścią dochodu, bo żarcie, mieszkanie, podróże, pranie i odzianie mają za darmo.
  Już od niezbyt wysokiego szczebla władzy (wraz z rodziną) przysługuje też prawo do natychmiastowego leczenia czy badania szpitalnego. Za darmochę i od ręki.
  W sumie pensyjkę można w całości gdzieś zainwestować.

 14. oto jest pytanie.

 15. Jak zamiast czytać ksiązki nasi posłowie patrzą na okładkę i tytuł . Na pewno nie czytali "FOLWARKU ZWIERZĘCEGO" !!
  A jeszcze gorzej jak by czytali a robili TO CO PLANUJĄ z zarobkami .Jedno hasło mam na końcu języka KUR..A  MAĆ!!

 16. Nie wiem co się stało pani Lichockiej, ale jedno jest pewne sodówa uderzyła do głowy.

 17. Nic jej się nie stało, ona taka już  jest.

 18. avatar

  TYlko głupcy nie usłyszą tego larum, które nie Lisy grają, ale wyborcy PiS. Wiem, że władza degeneruje, ale to przyszło zbyt szybko. Głupio mi: też za tych, co im zaufali. Mam tylko nadzieję, że mój głos okaże się przedwczesną histerią i nastąpi opamiętanie. Szkoda byłoby zaprzepaścić tę wielką szansę.

 19. Jak można sobie tak odstrzelić łeb?! Marność nad marnościami. Dlatego trzeba pisać, pisać, pisać...nagłaśniać PRZEMAWIAĆ DO ROZSĄDKU! Internet to jednak władza. Czy jedna władza może wpłynąć na drugą władzę? OBY!
  Jeśli pomrocznośc ustąpi (zaniechanie popełniania kradynalnych ohydnych błędów) to nie popełniać pomniejszych głupiutkich błędów (coś jak nieszczęsny wizerunek), które także są życiodajnym żarłem dla pewnych grup.
  A jeśli nie ustąpi. Do widzenia. I (przynajmniej na razie) nie ma kogo powitać.

 20. A już, w swojej naiwności, myślałem, że Pisiory będą rządzić ze 20 lat, a tu takie niespodzianki. Tak następuje erozja władzy.

 21. avatar

  Proste przecież! Czego qrwa nie rozumiecie?

 22. avatar

 23. Zaczynam się zastanawiać, czy Pisowi nie przydałaby się koalicja z Kukizem, który by temperował co głupsze ich pomysły. Nie wiem, czy to jakieś odreagowanie po 8 latach opozycji?
  I to tylko, niestety, potwierdza słabość partii wodzowskiej, który wisi tylko na jednym człowieku czyli JK. I rację ma też pani Ogórek (to samo mówił red. Ziemkiewicz), że jeżeli PiS nie sprosta oczekiwaniom to faktycznie następne wybory wygrają ci, którzy są jeszcze bardziej na prawo (Kukiz, Narodowcy czy eNDcja).

 24. rozwagą, roztropnościa.

 25. Ja wiem, oczywiście, że nie wszystko i nie od razu.
  Niemniej jednak - wypadałoby po kolei. A teraz kolej na większą kwotę wolną.
  Podnoście sobie diety i pensje, Państwo Poselstwo, ale najpierw, z łaski swojej, pomyślcie o kwocie wolnej od podatku dla takich "frajerów / złodziei / idiotów* [niepotrzebne skreślić], którzy pracują za połowę osławionych sześciu tysięcy, albo za jedną trzecią. I w dodatku sami muszą płacić za znaczki tudzież transport publiczny.

  Wstyd!

  Myśleliśmy, że mamy to za sobą. Te wszystkie reformy... które nadają się do d[...].

  Skoro i tak tych reform
  wiadome przeznaczenie...*

  Niech nam zostawią choć tyle,

  by zakryć przyrodzenie...

  Przepraszam...

 26. w UK i mimo Brexitu jest ona wyzsza od tej z zeszlego roku i wynosi £11000.

 27. Pani Wando, ta rzekomo wyższa dla posłów kwota wolna od podatku, to internetowy fejk. Posłowie nie mają żadnej innej kwoty wolnej od podatku, niż przeciętny Nowak. Cała ta ściema wzięła się stąd, iż posłowie mają różne fundusze przeznaczone na działalność związaną z wykonywaniem mandatu posła, a konkretnie chodzi tu o diety poselskie (nie mylić z wynagrodzeniem posła). Diety są zwolnione z podatku dla wszystkich, dla posłów i dla przeciętnych Nowaków. Ta zasada dotyczy każdego pracownika, który jedzie w delegację i dostaje diety - jego diety też są zwolnione z podatku. Posłowie mają limit tych diet wyższy niż przeciętny Nowak, no ale przecież "wykonują mandat" - jakby to nie brzmiało.

  Natomiast nie mają posłowie żadnego prawa do odliczania sobie w PIT-cie żadnych innych kwot wolnych od podatku, niż odlicza sobie przeciętny Nowak. Zauważmy, że nikt Nowakowi nie podsumowuje wysokości kwoty wolnej od podatku wliczając mu jego delegacje i diety. A posłom tak robią. Pod publikę.

  Oczywiście jestem zdecydowanym przeciwnikiem obecnych podwyżek wynagrodzeń dla posłów i rządu, ale w innych sprawach nie dajmy się podpuszczać.

 28. Rozumiem, że są potrzebne pewne przywileje: darmowe podróże, przesyłki. To oczywiste. Potrzebne jest i ludzkie wynagrodzenie pozwalające na utrzymanie biura poselskiego...
  I niech ono będzie odpowiednie do potrzeb!

  Ale bez przesady! Sądzę, że moment jest ku temu bardzo nieodpowiedni.

  Dlatego, że wszystkie dobro, do tej pory z takim trudem zaprowadzone, może utonąć w tej kałuży... i dobra zmiana w końcu ugrzęźnie w bagnie.

 29. modelowy wręcz przykład nadgorliwca. Jak mówi stare chińskie przysłowie: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
  Przyznanie sobie podwyżek, bez konsultacji społecznych, na które tak chętnie i często powołuje się PBS jest zwyczajnie niesmaczne.

 30. Swego czasu to PO miała swojego Jonasza, a teraz wychodzi na to, że pani Lichocka ma duże szanse wygrać konkurs na Jonasza dobrej zmiany.

 31. Duch Michała Kamińskiego krąży nad Pisem. 
  Gdy Kamiński, po odejściu z Pis, stał się spin-doctorem Platformy Obywatelskiej, zaczęto mówić o nim, że jest "zemstą Kaczyńskiego", bo ilekroć doradzał Platformie, to kończyło się jej sromotną porażką. Jeśli można było wymyślić najgorszy scenariusz PR-owy dla PO, to Kamiński zawsze był na posterunku. Ostatni spot z Kopacz ugruntował jego pozycję jako spin-doctora :)

  Mam wrażenie, że karma się odwróciła, duch Kamińskiego rozpostarł opiekę nad Pisem. Nie wiem kto podrzucił pomysł podwyżek pensji dla rządu i posłów, ale jestem przekonany, że gdzieś w garażu ma ukryty ołtarzyk z konterfektem Michała, do którego zanosi modły ilekroć napisze ekspertyzę PR-ową dla Pisu.

  Pisie opamiętaj się! Jarosławie! Larum grają, a ty milczysz? 

  Na marginesie wspomnę, że za 1.5 roku są wybory samorządowe, które ponoć mają ostatecznie odsunąć establishment od funduszy. Niech Pis tak robi dalej, to przerżnie wybory samorządowe z kretesem. 

  To mówiłem ja, przeciętny wyborca.

 32. Pracuję w ministerstwie. Przez 8 nie było podwyżek. Teraz dostałem podwyżkę równą 0,15 kwoty bazowej, która wynosi około 1860 zł, z wyrównaniem od stycznia. Relacja tej podwyżki do podwyżek dla ministrów i posłów chyba jest żenująca. Należy wziąć pod uwagę to, że taki wysoko opłacany menadżer podejmuje decyzje po tym jak mu się przedstawi sytuację wariantowo. Wtedy pisze ZGODA i nikt nie wie na co się zgodził. Wszyscy boją się zapytać, a czasami jest jeszcze gorzej. Przeszkody w postaci Naczelników i Dyrektorów skutecznie utrudniają przekazanie Ministrowi rzeczywistej sytuacji. I tu widać, że służba cywilna to tylko fasada i blokada. Tak to widzę z bliska.

 33. avatar

  No, ale to nie jest odniesienie do posła/polityka, szybciej do nauczyciela, policjanta, czyli budżetówki, bo jak rozumiem ministrem nie jesteś?

 34. Poprzednia władza żyła z miliardowych "przewałów", gdzie wysokość oficjalnych zarobków nie była istotna.
  Jeśli od teraz ma być normalnie, to decyzja o podwyższeniu zarobków jest uzasadniona i konieczna. To się wszystkim opłaci.

  "Tragifarsa"- najlepiej oddaje charakter decyzji Antoniego dotyczącej przymusowego apelu.

 35. Jeśli ktoś jest złodziejem, to kradnie zawsze, obojętne ile zarabia oficjalnie. Wzrost zarobków złodziejskich polityków i urzędników oznacza tylko wzrost wysokości łapówek, bo przestają się schylać po poprzednie stawki.
  W myśl obłędnej tezy iż złodziejom trzeba dużo płacić może być słuszne zamiast wsadzania do ciupy pospolitych kradziejów, dawać im renty 6100 na głowę, to przestaną kraść.

 36. że za pół litra wydawano wyroki (sędzia Płonka).

 37. Czy to argument za tym by podnieść mu pensję by odtąd brał skrzynkę żołądkowej za wyrok? Może trzeba jeszcze więcej mu dać, żeby brał cysternę?
  Ile trzeba płacić politykowi, by nie opłacało mu się sprzedać kraju? Jakieś miliardy miesięcznie zapewne.

 38. albo CBA za każdym rogiem albo dwa i pół tysia więcej do pensji dwunastu tysi, żeby zniechęcić do łapówki. Każdy normalny obywatel wybrałby CBA.

 39. Chyba tak. Branie łapówek powinno wreszcie być karalne. Czyli 90 procent miejskich rajców i prezydentów miast do pierdla. Wystarczy przegląd mienia osobnika i rodziny i porównanie z zarobkami.. Tu jest właśnie haczyk. Łapówkarz potrzebuje jak powietrza możliwości pokrycia swego dobytku państwową pensją. Jeśli krwiopijcy będą mieć podkładkę w postaci horrendalnych zarobków to ciężko będzie wykazać ich oczywiste przewały. Forsa legalna wyjedzie na kajmany, a równoważne łapówy zostaną w ten sposób wyprane.

 40. avatar

  Wystarczy przerwać "sztamę" między dającym łapówkę a biorącym łapówkę.
  Kiedyś tak było :)^:)

  "Dylemat Więżnia" na coś takiego mówią. No, nie dokładnie na to ale blisko :)^:)

 41. avatar

  Zauważ proszę
  - podobno utrzymanie pospolitego kradzieja w więzieniu kosztuje ~3000, jeżeli takiego nie złapią to państwo (tzn. ministerstwo  finansów) nie-traci 3000

 42. Czyli w sumie państwu utrzymywanie lub tolerowanie złodziejów się opłaca. Tych drobnych, i ich kolegów w rządzie, sejmie. Dopłacać trzeba tylko do ludu pracującego.

 43. Tak sie zastanawiam dlaczego wyskoczyli z tymi podwyzkami dla siebie?Przeciez jest wiadomo ze od reki spadna im notowania i ludzie straca do nich zaufanie.Moze to od srodka zaczyna sie rozmontowywanie?Dzis ludzie dostaja grosze za prace,nie ma dla emerytow,pielegniarek itp a tu ludzie ktorzy zarabiaja godziwie chca jeszcze wiecej.Jak to zrobia to maja nastepne wybory przegrane.Czy o to chodzi?

 44. avatar

  Zwyczajnie drugi raz robią go w p****, dla sportu i dla zabawy.
  Chciał być "emerytowanym zbawcą narodu" to i nim zostanie, to wszystko.

  Kaczyński - Torańska 1994
  5:40

 45. avatar

  "... powiążmy sejmowe pensje z trzykrotnością płacy minimalnej. To pomoże posłom pamiętać, w jakich realiach żyją ludzie, dla których ustalają zasady.
  [...] 
  Amerykanie od 1992 roku mają w Konstytucji niegłupią zasadę dotyczącą wynagrodzeń kongresmenów. Zgodnie z nią parlamentarzyści owszem, mogą zmienić swoje wynagrodzenia - ale skutki ich decyzji dotyczą dopiero kolejnej kadencji. Warto ten pomysł skopiować. Dałoby się wtedy uniknąć tego żenującego spektaklu, który właśnie oglądamy."

 46. Od ponad roku czytam codziennie Matke Kurke i dopiero dzis zdecydowalam sie na komentarz, bo sprawa jest powazna...Jestem twardym elektoratem PISu, przykladem mlodego wyborcy poruszajacego sie po internecie (Druzyna Dobrej Zmiany) i po raz pierwszy oceniam zdecydowanie negatywnie  posuniecia rzadu, zarowno laczenie rocznic jak i podwyzki. Oba sa nie na miejscu i wzbudzaja sluszny sprzeciw, pomijajac fakt, ze daja paliwo opozycji. Zgadzam sie w 100% z tym co pisze MK. NIECH PIS SIE OPAMIETA,  bo nie wolno obecnemu rzadowi zaprzepascic szansy jaka mamy teraz, ona sie wiecej nie powtorzy. (wybaczcie brak polskiej czcionki)

 47. przeleżakują w niezmienionej wysokości przez całą kadencję - lub wzrosną o inflację co najwyżej. A tu patrzcie Państwo - trzy tysiące miesięcznie (trzydzieści sześć tysięcy rocznie!!!) samej tylko podwyżki. To nie woda sodowa komuś w dekiel uderzyła, tylko sama soda w czystej chemicznie postaci.

 48. Można przyjąć np., że wynagrodzenie posła = 4 średnie krajowe. Rośnie średnie krajowe - rośnie poselskie. A jak nie rośnie średnie krajowe - to dupa, dlaczego ma rosnąć oselskie? Nie byłoby takiej sufitówki jak teraz nam proponują.

 49. Moze byloby lepiej jako odnosnik wziasc np 5 pensji minimalnych....
  albo 3 kwoty wolne od podatku...

 50. Tylko żeby temat wszedł w Sejmie na tapetę, bo wymaga rozwiązania.

 51. Strony