Prześlij dalej:

Nie, to nie żart, sarkazm i szyderstwo. Wszyscy wymienieni i jeszcze tysiące innych, to ludzie inteligentni. Wystarczy wznieść się ponad antypatie, aby dostrzec oczywistą oczywistość. Ostatnimi czasy najwięcej zbiera Warzecha, ale to chybione strzały. Warzecha nie jest idiotą, to człowiek, który ma wiedzę, rozum i przy tym bardzo wygórowane ambicje i to ta ostatnia cecha sprowadza na niego nieszczęścia, nie głupota, czy ignorancja. Takich ludzi, którzy są indywidualnościami i sroce spod ogona nie wypadli jest więcej, niż może lub chce się wydawać. W pewnym sensie miał rację inny indywidualista, Stanisław Janecki, że każdy poluje na władzę intelektualną, chociaż On to nazwał prosto „mądrowaniem”. Szczycę się tą samą wadą pomimo nieporównywalnej pozycji, to co się dziwić profesorom i redaktorom.

Bogactwo indywidualności mnie nie martwi, mądrość ludowa daje jasne instrukcje, lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. Z każdym indywidualistą mam na pieńku, jak każdy indywidualista, ale jednocześnie, nie chwaląc się, potrafię oddzielić awersje od istoty rzeczy. Nie ma najmniejszego znaczenia komu się śni buława w tornistrze, bo wszystkim się śni, ważne, żeby w tym całym szaleństwie zmysłów i ambicji trzymać się zdrowego rozsądku. Wychodząc przed szereg chciałbym publicznie zadać pytanie. Panowie i Panie inteligentni, a przy tym krytycznie nastawieni do rzeczywistości, gdzie jest granica pomiędzy moje na wierzchu, a wszyscy pójdziemy na dno? Jest mi strasznie głupio i niepolitycznie tę granicę ustawiać na banalnym poziomie, ale chyba zgodzicie się, że zdecydowanie lepiej pisać o błędach, które popełnia PiS, niż za 3 lata błagać o cud, po roku rządów PO-PSL-SLD.

W tym sztucznym dylemacie nie ma żadnej zachęty do podpisania legitymacji partyjnej, jest tylko i wyłącznie obawa. Na ile w intelektualnej zabawie można sobie pozwolić na beztroskę, choćby taką, jak słuchanie wiedeńskich walców na Titanicu? Siedzimy na tej samej gałęzi, wszyscy, mądrzy i głupi, znani i cisi. Wiadomo, że się człowiekowi wcześniej, czy później zacznie nudzić, ale sięganie z nudów po piłę, dla intelektualnej zabawy, to już wykracza poza ramy indywidualności i zdrowego rozsądku. Znacznie lepszą i bardziej wskazaną rozrywką jest bujanie gałęzią, żeby nie zastygnąć, ale celem bujania powinien być skok o jeden poziom wyżej, nie wspólny upadek gołą dupą na kamieni kupę. Z wolna zmierzam do finału, tego żałośnie przeintelektualizowanego tekstu i w ramach nagłego zwrotu akcji zapytam jeszcze inaczej. Czy granicą nie jest przypadkiem wyraźne zaznaczenie, dla tych mniej inteligentnych, że nie da się porównać wycinki drzewa na prywatnej działce, z przewałem na wycince drzew i razem z państwową działką?

Jak się realizować indywidualnie i nie pójść na dno razem z tymi, którzy nie zrozumieli albo im się nie chciało czytać do końca? W kabarecie to był wężyk, ale i tam do końca nie jestem przekonany, że Jasiu zrozumiał o co chodzi. Nawet jeśli te wszystkie sondaże z TVN i od towarzysza Dumy są prawdziwe, co ludziom inteligentnym nie może się zmieść w głowie, to na ile podkręcanie alternatywnej rzeczywistości, na zasadzie „a nie mówiłem”, jest mądre, a na ile przybliża nas do lądowania dupą na kamieniach? Nie wiem, może się mylę, jednak dla mnie te półtora roku to jest zupełnie inna jakość polityczna, w klasycznym rozumieniu polityki. Wszystkie niedostatki sprowadzają się tak naprawdę do rozmów przy maglownicy. BMW zderzyło się z Seicento, Macierewicz napisał niemądry apel i jeszcze z 35 podobnych afer. Gdyby się dało to bardzo bym prosił, żeby w każdej inteligentnej wypowiedzi oddzielać ziarno od plewy, bo ostatnia rzecz, której chciałbym doświadczyć to powrót ministra Nowaka z Ukrainy, wolę z niezbyt mądrym Misiewiczem zgubić.

6
18058 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Napisałem na Kontrowersjach

  Marian Konarski – Marzec 31, 2017 19:44

  Nie jestem w stanie uwierzyć w spadające sondażowe słupki PiS, zwłaszcza jeżeli ich przyczyną miałoby by być 27/1, postawienie się PBS komisji europejskiej, robienie czystek w armii przez Macierewicza, budowanie OTK, porządkowanie spraw wokół TK, likwidacja gimnazjów. To są tematy którymi polskojęzyczne media robią brudną pianę ale nie mające wpływu na codzienne życie przeciętnego Polaka. Jednak jest coś niepokojącego w działaniach Macierewicza skłonnego wydawać bajońskie sumy na zakup przestarzałych PATRIOTÓW, w sytuacji gdy nie ma pieniędzy na podwyższenie progów podatkowych PIT, zwiększenia wydatków na program 500+.

  Marian Konarski – Marzec 31, 2017 20:06

  Nie jestem w stanie zrozumieć tego że Polacy chcieliby powrotu do władzy antypolskich działaczy PO/PSL z udziałem nowoczerskiej. Jeżeli to są trendy to spowodowae czym innym. Obserwuję wszystkie sondaże a najbardziej mnie w nich interesuje ilu respondentów deklarujących udział w wyborach nie wskazuje na ŻADNĄ z listy partii przedstawioną im do wyboru. Tych wyborców jest już ok. 20 %.

  Jaka jest tego przyczyna ?

  I jaki sygnał dla rządzących ???

   

 2. Oczywiście, że wszyscy szukający dziury w całym próbują zobaczyć choćby najdrobniejszą szczelinę w nadziei, że to od niej się zacznie wymarzony spadek poparcia dla znienawidzonej formacji. Do tej pory wahania polegają głównie na przepływach sympatii do różnych (czy aby) partii/agentur Totalnych. O ile na początku próbowano powołać nowy twór o nazwie .N, pompując mu słupki całym aparatem masowego rażenia mózgów - i może wyszłoby nawet - ale niestety materiał, którego użyto do budowy 'nowej' siły politycznej, okazał się całkowicie nietrwały i sam, nietykany przez nikogo uległ erozji. Dziś marnie kona ostatnie pary puszczając. W związku z tym co zostało? Jedynie stara babcia - PO. Ludzie już powoli pozapominali, co oni (tj. PO) potrafili, więc zaczęli ogłaszać 'niezręczności' i obiecywać cokolwiek. Pamiętamy wszak, jak ich lider (GS) mówił, że dwa razy obiecać to tak jak raz dać. Ale poza starym antypisowskim jądrem nie bardzo jest komu w puste PO-obiecanki wierzyć.

  Co zaś do 'przestarzałych' Patriotów, to polecam posłuchać http://vod.gaze...

  Z kolei wszelkie próby dęcia w tę samą żałosną piszczałkę, którą uruchomił tzw. mainstream oceniam. skrajnie negatywnie - mam jedynie dylemat czy to z głupoty, czy ze służbowego obowiązku.

 3. avatar

  Rząd PBS, a zwłaszcza Minister MON ustawia się w roli reprezentanta interesów USA w Unii Europejskiej i na wschodzie Europy, wyraźnie podkreślając swoją wrogość do Rosji a Polacy mają za to płacić ? Gdyby Polska była krajem zamożnym i równoprawnym partnerem USA i nie musiała sprzedawać obligacji skarbu państwa a tym samym dalej zadłużać Polaków, to wątpliwości byłyby mniejsze. Jeżeli USA chce abyśmy reprezentowali ich interesy militarne to niech nas zbroi na własny koszt.

  Jakie są dowody na to że Rosja ma zamiar atakować Polskę ? I w jakim celu ?

 4. Si vis pacem, para bellum.

  Rosja może i zamiaru atakowania Polski nie ma, ale może mieć znów zamiar bronić wolności i praw (oni to bardzo cenią) swoich obywateli. Wtedy nie chcąc będą zmuszeni - tak o ile pamiętam wpisali sobie do konstytucji.

 5. avatar

  W Polsce nie ma mniejszości rosyjskiej. Są tylko potomkowie Chazarów zainstalowanych przez Stalina. Ale oni w Rosji obecnie są "passe". Ich Rosja broniuc nie będzie. Są pod ochroną USA.

 6. W ich obecnym pojęciu mniejszością jest KAŻDY Rosjanin, Więc mniejszością może to być nawet grupa rozrabiających rosyjskich kibiców. Poza tym oni cały czas niezmiennie mocno kochają pokój. Kochali go w Groznym i na Krymie, i w Afganistanie, i...

 7. Nie kupujemy przestarzałych Patriotów, tylko ich następną generację. Powiedzaiłbym że sa zbyt nowoczesne, dlatego na pełen system poczekamy jeszcze kilka lat. Kupno i instalacja tych systemów przesuwaja strefę zgniotu przy konflikcie z Rosją, gdyz pod ich osłoną amerykanie pozwolą sobie na operację militarną juz w pierwszych dnioach konfliktu. Jest to tez wyraźny sygnał dla republikańskiej zbrojeniówki która teraz rządzi USA że chcemy byc sojusznikiem który wkłada do tego sojuszu. Amerykanie juz groszem nie śmierdzą, do tego nic nie wzrusza czułego jankeskiego serca tak jak kontrakt na kilka miliardów. Uważam jednak że w offsecie powinniśmy dostać od amerykanów coś soczystego z ich nieskończonej bazy podsłuchów i nagrań na TUSKA, bo nei wierzę że nic nie mają.

 8. @Lucidus, przyjdzie czas, przyjdzie rada! USA,,to nie Kraj Rad, i Kraj narad! Pierwsza czesc offsetu, zostala dostarczona "w ciemno" , gdyz trudno bylo przewidziec, ze "ciemny lud to kupi"! Nawet w najsmielszych przemysleniach, nie sadzilem ze nasz Narod jest tak zarazony wirusem "homo sovieticus", ktory sPOwodowal niebywale ZEPSIENIE mojego Narodu!!! Powtarzam od dziestkow lat, niespelna 50 lat komuny, dokonalo wiekszych spustoszen w glowach Polakow, jak prawie 200 lat zaborow!!! Jest z czego dawac. to ponad 900h nagran, tylko ekipy Tuska, "chmura Waszyngtonska" nabrzmiala , nie wykluczone ze ZNOW POpada

 9. avatar

  Warzecha z  nie jest idiotą, jest inteligentny i z pewnością ma wygórowane ambicje. Jest bardzo dobrym kolegą niejakiego Stankiewicza Andrzeja. Obaj panowie konsekwentnie i przy każdej okazji je....ą PIS jako człość i personalnie. Stankiewicz robi to oficjalnie, a Warzecha udaje tajniaka. Jeśli ktoś dysponuje jakimkolwiek tekstem chwalącym PIS, a wyszedł spod pióra któregoś z nich, to chętnie przeczytam. Warzecha zwykle stosuje tę samą taktykę - napisze dwa zdania pozytywu po to, aby postawić swoje słynne"ale". I dalej to już z górki - czysta propaganda. Moim zdaniem, którego jestem pewny, wykonuje konsekwentnie przydzielone zadanie.Po prostu mu nie wierzę za grosz.

   

 10. O panach Warząchwia i Stajkiewicz czytam prawie codziennie, a mimo to ani ich nie kojarzę z wyglądu, ani nie czytałem żadnego przez nich firmowanego kawałka. Może ktoś podeśle typową próbkę talentów?

 11. To przez to codzienne czytanie, znasz ich jak żonę ;-)

  Ja też mam propozycję, do ludzi myślących i piszących.

  Polityka zagraniczna jest prowadzona przez całe państwo, ministerstwo spraw zagranicznych to w 99% tylko taki sekretariat, przez który przechodzą sprawy bieżące. Niestety, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Polska nie prowadzi żadnej polityki wschodniej, jako państwo. Bo ministerstwo coś tam dziabnie, i to konkretnie. Spróbujmy całościowo przedyskutować, jak i czemu mogłaby wyglądać nasza polityka wobec takich państw jak Łotwa, Białoruś czy Ukraina. Jakie my moglibyśmy mieć oczekiwania i co zaproponować i w drugą stronę. 

  Szczególnie wobec Ukrainy. Tu mamy 3 opcje. 1. Robimy mur na granicy, ściągamy do siebie Polaków z Ukrainy, zamykamy furtkę. 2. Robimy mur na granicy, pozwalamy pracować pracownikom z Ukrainy i mniejszość polska na Ukrainie jest pod opieką rządu Ukrainy. 3. Robimy. Współpracę z Ukrainą, w tym gospodarczą polityczną i militarną a jednocześnie jako partnerzy wpływamy na pewne sprawy, wszyscy wiedzą jakie.

  Na razie sytuacja jest bardzo dziwna. Ściągamy do siebie milion pracowników z Ukrainy, im się tu podoba i opłaca. Jednocześnie na Ukrainie jest około 0,5 miliona osób które mogą identyfikować się z Polską, w żaden sposób im nie ułatwiamy przyjazdów choćby do pracy lub przesiedleń.

  Stajemy murem za Ukrainą, zapewniamy ich o miłości, ale bezpośrednio nic z tego nie mamy.

 12. Radzić coś można rządowi któremu wolno prowadzić politykę zagraniczną. Jeśli ta polityka sprowadza się do wykonywania poleceń z ambasady, to nie ma o czym gadać. Jakie ma znaczenie co byłoby lepsze dla ludności, skoro tego kryterium rząd nawet nie bierze pod uwagę.Nie, że nie chce, ale po prostu nie może pod zagrożeniem utraty władzy. Dla międzynarodówki wymienić obecny rząd na rząd PO, SLD, Petru, plus gowiny z PiS, czyli na rząd zgody narodowej - to parę dni roboty.

 13. Łukasz Warzecha często poPiSuje się  w saloniku Ziemkiewicza, w TV Republika. Szczególnie nonszalancko popisuje się, gdy posadzą mu po przekątnej podkasaną Joannę Miziołek z "Wprost". Dziś saloniku nie dokończyłem, Warzecha bekał jeszcze klęską 27:1.

  Ze Stankiewiczem sprawa jest prostsza. Kto daje twarz Onetowi, ten daje dupy...

 14. Jestem zdziwiony, ze:

  nazywajac te scierwa z onet."pl"  "szwabskimi cwelami"... jeszcze mnie dozywotnio nie zbanowali;)

  Pozwalaja mi na krotkie, jednozdaniowe notki, a jak zdecyduje sie na dluzszy komentarz, to blokuja!

  Wtedy decyduje sie na nazwanie tych sQ***synow po imieniu "szwabskie cwele"! ;)

   

 15. Czytam tych, którzy potrafią opowiadać... chropowatych tekstów Warzechy już nie czytam. Unikam autorów politykujących, gdyż tam niczego fajnego nie znajdę.

 16. "dokonujac roznych konstrukcji slownych, przedstawiaja zlo, jako dobro", kto to powiedzial?! Dodam od siebie, ze zonglujac slowami, czasami w sposob ekwilibrystyczny, mozna rzec ekstrawagancki (modne slowo), przedstawiaja KLAMSTWO, jako PRAWDE! Mysle ze ci wszyscy stojacy w ROZKROKU maja semantyke jezyka stalinowskiego we krwi!  Kiedys przed 35 laty wydawalismy w podziemiu,taka broszure Aleksandra Wata, na temat "nowomowy"! Jej "mistrzowie" PRACUJA nie tylko jako zurnalisci, Sa tez cyklistami w POlityce, niestety to takze SOWIECKA ZARAZA !!! POjaltanska spuscizna zatruwajaca zycie juz na calym Swiecie!!! OUT!!!

 17. avatar

  Nie za bardzo zrozumiałem czy wchodzisz po tych schodach , czy schodzisz?

 18. Polecam ten tekst na szalom24, też w "temacie" hmm, mediów ... fajny jest moim skromnym zdaniem ...

  http://apokalip...

   

 19. avatar

  Kiedyś komentowałem teksty Janeckiego, Warzechy zazwyczja uszczypliwie. Jeden na 5 artykułów był w porządku. Od dawna nie czytam prawicowych gazet. Interesuje mnie co się dzieje i dlaczego, w jakim kierunku mamy działać. Te informacje można wyciągnąć sitem z internetu, sporo tutaj, prawie wszystko z radia WNET. To co nam serwują media to ogłupianie narodu bzdurami, prawie nic o faktach, masa propagandy, opinie i komentarze i naparzanki między dyskutantami. Strata czasu. Jeśli ktoś wysłucha 5 godzin wykładów Krzysztofa Karonia to wiele zrozumie o stanie państwa i świata. Tu można zacząć. Ściagnąć na mp3 i słuchać w drodze do pracy. Dotyczą ideologii marksistowskiej i społeczeństwa od powstania do dnia dzisiejszego.

  https://www.you...

  Potrzebujemy czegoś podobnego dotyczącego stanu naszego kraju w geopolityce i gospodarce światowej, zaawansowania i zakresu penetracji sił obcych w Polsce (mamy agentów mosadu pod bronią - ustawa 1066 chyba to umożliwia). Ocenę stanu gospodarczego kraju i możliwości rozwoju przy obecnym zadłużeniu. Takie dane mogą opracować zapaleńcy, naukowcy obecnie poza burtą i tym trzeba zainteresować środowiska inteligencji i raczkujące prywatne media. Bez tego nic nie będziemy wiedzieli. O to właśnie dbają media niezależnie od łatek politycznych czy układów własnoścowych. My mamy wiedzieć tylko to, co nam podają. Za granicą jest tak samo i w USA i w Niemczech i Wlk. Brytanii, ja sobie tego nie wyobrażam, ja to wiem. W praktyce nie ma żadnej demokracji. Demokracja to wola większości. Większość głosuje i wybiera, a wybrani wcale nie realizują woli większości. Gdyby tak było mielibyśmy zakaz promocji gender a obrażający uczucia religijne siedzieli by w więzieniach.
  Nie wiedząc jak naprawdę jest możemy sobie tylko oglądać i komentować to co na wierzchu, może wirtualną rzeczywistość albo fatamorganę. Ale grubki młodych arabskich osobników, po 5-6 osób widzę na ulicach Warszawy coraz częściej, mogę ich dotknąć, są prawdziwi.

   

 20. Te "prawicowe" Ziemkiewicze, Stankiewicze i Warzechy, jak ich widze w TV-Republika, to o malo szlag mnie nie trafia!;)

  MK! Pozdrawiam.

 21. avatar

  A mnie trafia, "Wiadomości" w Republice są powielone z Polsatu lub odwrotnie. Nawet mają te same ujęcia z kamer. Z innymi nie porównywałem, bo kompletnego szamba nie zaglądam, ale myślę, że jest podobnie.

 22. Jeszcze 30 min., i POzyteczny idiota z kucykiem przebrany za dziennikarza, POwinien POpelnic sepuku za naginanie praw fizyki! Tlumaczy metnie, i wbrew tym PRAWOM FIZYKI, teorie MAKu jak te ktore Polacy przyjac w ciemny, jako obowiazujace teorie radzieckich uczonych! Program w ktorym to ogaldam, nazywa sie nomen Omen TVP Info, dziennikarz tej stacji TVP nawet nie PROTESTOWAL na wygadywane brednie, przebranego za dziennikarza, jaPOnskiego agenta! Niestety to POslannik  z wysp Kurylskich, zwanych dalekij ostrow Kunaszyr!!! CIEKAWE ze najglupsi KLAMCY III RP nosza kucyki! Zawiazuja je aby resztki rozumu im sie nie wylaly z POwodu choroby na ktora cierpia! To NIEULECZALNA CHOROBA , POmrocznosc Jasna!!!

  Wierze ze sprawa ZAMACHU POsunela sie do przodu, nie przylecialem do Polski, aby sie przekonac ze ciagle OBOWIAZUJE imPOssibilzm, to byloby wielka ekstrawagancja!!! 

  Wasz Dziadek Borowik, zwany Prawdziwkiem!

 23. avatar

  Glos rozsadku. Krytyka rzadu jest jak najbardziej pozadana, ale nie jego dolowanie. Ja osobiscie nie sadze, aby byl taki, ktory by wszystkim nam dogodzil. Jesli, jedyna alternatywa do obecnego rzadu, jest to co bylo przed nim, no to nie jest dobrze, ani dla Polakow, a tym bardziej dla PiS. Konkurencja i rywalizacja jest najlepsza motywacja dla wszystkich rzadzacych.