Prześlij dalej:

Obejrzałem nagranie z upadkiem Frasyniuka kilkakrotnie i jest to materiał dowodowy tak jednoznaczny, że prokurator i sąd mają jedynie kilka papierów do wypełnienia. Problem w tym, że dotąd w Polsce ktoś taki jak „legenda Solidarności” był bezkarny. Przez lata Kowalski z Nowakiem napatrzyli się do woli ile świętych krów kpiło sobie z prawa i za każdym razem omijało wszelkie kodeksy. Jeszcze trzy lata temu Frasyniuk za swój kabotyński i wyreżyserowany wybryk, zostałby nagrodzony przez władze państwowe orderem za bohaterstwo i męczeństwo. Dziś na własne uszy słyszałem i na własne oczy widziałem rzecznika Policji, który oświadczył rzecz nieprawdopodobną. 90 zatrzymanych chuliganów zakłócających porządek publiczny odpowie z kodeksu wykroczeń, jeden jedyny Frasyniuk usłyszy także zarzuty karne.

Sam fakt, że w ogóle ktoś z nietykalnych „męczenników” odpowie przed sądem uznaję za pierwszy cud, że wśród zatrzymanych był Frasyniuk to cud numer dwa, ale postawienie przed prokuratorem „legendy Solidarności” nie mogę nazwać cudem, bo to nie oddaje skali zjawiska. Dożyliśmy pięknych czasów, Polska normalnieje z każdym dniem, państwo staje się państwem prawa, co najszybciej poznać po realizacji praw i obowiązków obywateli, bez wzglądu na nazwisko i ustosunkowanie. Frasyniuk od lat prezentuje poziom dresiarza, w studio TVN wielokrotnie przekraczał zapisy kodeku karnego i cywilnego i nikt z obrażanych, poniewieranych, zniesławianych i znieważanych, nie miał odwagi albo ochoty szarpać się z zadymiarzem na sali sądowej. Jeśli za łamanie prawa bezkarne „autorytety” całymi dekadami otrzymywały nagrody, nie nagany, to jest oczywiste, że granice bezprawia musiały zostać gwałtownie przesunięte.

Kolejne wypowiedzi Frasyniuka żyły góra kilka kwadransów, nawet jeśli były coraz głupsze, nadmuchane agresją i wulgaryzmami. Prócz tego Władek „legenda” ma nieprawdopodobnie silną konkurencję, każdego dnia odzywa się jakiś psychopata lub bandzior i mówi choćby o tym, że to „piękny widok, rozciapany Kaczyński w błocie”. Wiece KOD-u też Frasyniukowi wielkiego rozgłosu nie przeniosły, pomimo wytężonych wysiłków. Cóż było robić? Wpadł Władek na taki pomysł, jakim jest sam Władek – prosty. Zanim Frasyniuk z pełną premedytacją złamał prawo i usiadł na ulicy, miał wykutą na blachę męczeńską formułkę z żałosnym odniesieniem do PRL. Na załączonym obrazku widać głupkowaty uśmieszek wynoszonego na śmietnik historii „bohatera”. On się dobrze bawi, bo dokładnie taki obrazek dla mediów sobie zaplanował. Projekt prostego Władka zawierał trzy elementy: a. pójdę na ulicę i złamię prawo, b. zatrzymają mnie na 100%, łaski nie robią, c. wszystkie Michniki wrzucą mnie na pierwsze strony i podpiszą „siedział w PRL, wsadzili go za Kaczyńskiego”.

Plan Frasyniukowi powiódł się w 150%, a te 50% to jest bonus, którego się nie spodziewał i tym bardziej sobie nie życzył. Akcja miała się skończyć na dostarczeniu kadrów i przekazu do mediów, ale policjanci najzwyczajniej w świecie potraktowali Frasyniuka, jak każdego zadymiarza, który się tarza po ulicy. Wtedy „legendzie” strzeliło do głowy, że się z „zomowcami” pobije, jak za dawnych lat i tak swoim mało skomplikowanym umysłem, zderzył się Władek z realiami normalnego państwa prawa. Zamiast męczeńskiego mitu stał się pośmiewiskiem Internetu, który dla takich oper mydlanych nie ma litości. Mam też nieodparte wrażenie, że wielkiego wsparcia z tej strony, na którą liczył, też nie dostał.

Bardzo trudno się na jednym oddechu mówi o przestrzeganiu prawa przez wszystkich i rozgrzesza Frasyniuka z ewidentnego oraz zapowiedzianego łamania prawa, tak trudno, że nawet najgorszy sort się dławi. Jutro znów wybiegnie na ulicę jakiś łoś i TVN z GW zapomną o swoim męczenniku. Jak powiadają ludzie radzieccy „cnotę stracił rubleka nie zarobił”. Wszyscy słusznie piszą o upadku „legendy”, ale dla mnie ten temat jest nudny i wtórny, Frasyniuk nigdy nie był bohaterem, zawsze był cwaniakiem i kabotynem, a to co robił w czasach „Solidarności” sprzedał przy „Okrągłym Stole” i kupił za swoją działkę pierwsze TIR-y. Najważniejsze w ostatecznym upadku Frasyniuka jest to, że państwo polski zdało egzamin, pospolity zadymiarz stanie przed sądem.

6
16883 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1. Frasyniak grał o wszystko kiedy był zwykłym kierowcą, bez perspektyw nad beztroskie życie. Kiedy był baronem, przestał być bohaterem.

  Wiemy już, że to rząd Tuska nalegał żeby zwłok nie identyfikować, tylko wrzucić do worków, zalutować trumny i szybko do ziemi.

  Wiemy, że raport MAK został sporządzony zgodnie z tym, jak chciała PO już 5 minut po katastrofie.

  Czekamy na kolejne odsłony. Powiem tylko, że przyczyn katastrofy nie trzeba szukać w Rosji. Aha, za kilka lat dowiemy się dokładnie co do szczegółów, co się działo.

 2. ja nie czekam na kolejne odsłony telenoweli "słowo przeciwko słowu"

  ja czekam na wyroki sądów w w/w i innych sprawach

  dzisiaj w trzepomózgach u Rymanowskiego Po-wiec w twarz śmiał sie Pis-owcowi: od dwóch lat mając pełnię władzy gadacie o naszych domniemanych aferach i winnych w tych lub innych sprawach ale nikt nie został do tej pory oskarżony i skazany...

  o mojej maskotce psychiatrycznej -  legendarnym Władku też w mediach jest dużo napisane jak doszedł od zera do tak dużej firmy i nawet dochodzenia nie wszczęto... więc parasol cały czas działa

 3. Działa. Ale czy te działania teraz to nie obrona przez atak?

  Czy dziękowałem już Agnieszce Romaszewskiej za likwidację mniejszości polskiej na Białorusi? http://belsat.e...

 4. Frasyniuk frasobliwy. Kolejna "legenda", którą można między bajki włożyć.

  W związku z farsą, w której wystąpił, może nawet Farsyniuk.

  A na potwierdzenie założeń programowych całej akcji - narracja oficjalna o obalaczu dwóch dyktatur:

 5. Bezideowa grupa postsolidarnościowych zwyrodnialców uwierzyła  we własną wielkość zapominając, że była ona tylko iluzją wywodzącą się ze zdrady i kłamstwa. Czas prawdy zaczął ich boleć.

 6. avatar

  Co to są „legendy Solidarności” wyjaśnił płk Mazguła.

  Ludzie, którym się oberwało, coś stracili, lub zginęli, to byli jacyś niewtajemniczeni. Jacyś naiwni. Prawdziwe legendy miały sprawę umówioną. Pałowanie na pokaz, ale „kulturalnie”

  W tej liczbie Frasyniuk, ponad wszelką wątpliwość

   

 7. Ludzie dla których "walka z komuną" okazała się interesem życia. Strasznie długa lista. Przy korytach od połowy stanu wojennego do dziś.

 8. PRAWDZIWE legendy Solidarności już nie żyją - niektóre za walkę z komuną zapłaciły życiem. Frasyniuk kupił sobie flotę TIRów...

  Hej Władek miarka się przebrała! Prawdziwy bohater tamtych czasów oskarża.
  http://niezlomn...?

 9. Jak Frasyniuk pójdzie siedzieć to otworzę 15 letnią BRANDY .
  Ale COŚ mi się zdaję ,że doczeka 20 lat......

 10. Raczej tak...

 11. Nie ekscytujmy się. Za popychanie policjanta nikt nie dostaje bezwzględnego więzienia. Frasyniuk doskonale o tym wie, dlatego ochoczo odstawia swój dziadowski kabaret. Nie spodziewajmy się dożywocia, ważne, żeby Władziu dostał jakikolwiek wyrok, nawet grzywnę, ale to będzie oznaczało, że bojownik o demokrację zjechał do poziomu lumpa skazanego za szarpanie się na ulicy z funkcjonariuszem policji. To wystarczy, aby uznać, że Władziu nasrał na swoją, i tak wątpliwą legendę.

   

   

   

   

   

 12. Należało by krzyknąć "kurtyna", w momencie, kiedy znoszą bohatera tragifarsy ze sceny. Tylko, choroba, to piętno "targowicy" na piersiach herosa i garniturek typu blazer (?) koliduje z wizją ginącego za miliony. FLANELOWA koszula w kratę, bucu - flanelowa z podwiniętymi rękawami!!

  Jak zapuętować: "nosił wilk razy kilka, POnieśli i wilka"?

  eee tam! Lepsza maksyma masonerii francuzkiej: "rewolucja POżera własne dzieci"! Nieszczęśni Francuzi, do tej pory celebrują zaczątki upadku swego narodu. Trwało to troszeczkę.

 13. Tutaj o tym czym są tzw. "legendy solidarności" Frasyniuki, Bujaki i reszta mitomanów:

  https://blogjw....

  Oraz list Andrzeja Rozpłochowskiego do Frasyniuka.

  http://slaskipo...

  A tutaj można POczytać o zachowaniu Frasyniuka w Łęczycy w więzieniu oraz jego wizjach i propozycjach na przyszłość (w tekście "Czas zbrodni" o zamierzeniach Frasyniuka pod koniec tekstu).

  https://docs.go...

 14.  

  Ciekawa sekwencja zdarzeń -  powrót do serialu pt "podsłuchy u Sowy", następnie występy Frasyniuka na Krakowskim Przedmieściu a za trzy tygodnie wizyta Prezydenta USA w Polsce. Czy można te wydarzenia połączyć?

  Spróbujmy. Powrót do serialu podsłuchowego to ostrzeżenie dla sił proniemieckich, czyli platfusowych, pt "nie zawahamy się ujawnić o was wszystkiego". Włącznie z rolą niektórych waszych funkcjonariuszy Kościoła Katolickiego w tej antypolskiej i chamskiej robocie. Funkcjonariuszy Kościoła prowadzonych zarówno przez służby niemieckie jak i rosyjskie. 

  Występy Władka, to próba odpowiedzi szmaciarzy pt. "my Niemcy się nie poddamy". Wykorzystamy legendy Solidarności, rozmaitych Frasyniuków i Michników, a potem wszystkich hierarchów ulokowanych w Episkopacie do "obrony demokracji i polskiej Konstytucji". Czyli - do obrony interesów NIemiec w Polsce. To znaczy - do obrony interesów rosyjskich w Polsce. Agentura z czasów Solidarności ma przecież to samo źródło - KGB, GRU, Stasi.

  No i wizyta Trumpa, która prawdopodobnie sprowadzi się do komunikatu - nie podskakujcie chłopcy z tymi swoimi legendami Solidarności, nie pajacujcie z tymi swoimi księżmi od Sowy, z rozmaitymi Pieronkami, bo będzie jeszcze ostrzej.

  Jedyną zagadkę stanowi nieodmiennie budyniowaty, nijaki PiS. Który usuwa się z pierwszej linii frontu zakładając, że całą brudną robotę wykonają za nich służby amerykańskie albo .... budyniowatość oraz miękkie spocone łapki są u nich cechę genetyczną i nieusuwalną. Po prostu są polskimi popaprańcami.  W tym drugim przypadku będzie nam wszystkim ciężej.

  W komentarzach przewinął się też niejaki Macierewicz, o którym w tak skomplikowanej sytuacji lepiej chyba milczeć. Rola tego faceta definitywnie się kończy. Służby rosyjskie go już nie wykorzystają do dalszego prowokowania i bredzenia, służby niemieckie tym bardziej, a Amerykanie wiedzą zbyt dużo.

   

 15. Era "naszych sukinsynow" w osobach starych kiejkutow, oficerow prowadzacych, i ich kapusi zostala zakonczona z chwila zgromadzenia 900h nagran ZULII mieniacej sie POlitykami! @Marek T w koncowym akapicie niby "logicznego" wywodu, obnazyl sie jako kolejny TW Bolek atakujac Pana Macierewicza  slowami agenta Moskwy Walesy! Pan Macierewicz byl, jest, i bedzie czlowiekiem GODNYM ZAUFANIA naszego glownego I najwazniejszego sojusznika USA! Jego ocena ze strony USA jest wysoka! Podam @Markowi T przyklad "na czasie" osoby GODNEJ ZAUFANIA , Biskup Mokrzycki, jako osoba godna zaufania, zostal osobistym sekretarzem sp Papieza Polaka Jana Pawla II na ostatnie 5 lat zycia! Dziwisz zostal odsuniety!!!

  Frasyniuk jak mowil sekretarz KC PZPR Miller, "jest zerem", i takim POzostanie!  POlitycznie i gosPOdarczo, gdyz jego "ubecka ", firma jest zalezna od innego "rekina " od TIRow, takze ubeka! Czasy Mazgajow, Mazgulow I ich POlitycznych NIEZGOLOW, sie POkonczyly RAZ NA ZAWSZE!!! Moga emigrowac do swoich mocodawcow, wraz z oficerami prowadzacymi!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 16. "Pan Macierewicz byl, jest, i bedzie czlowiekiem GODNYM ZAUFANIA naszego glownego I najwazniejszego sojusznika USA!"

  Tak twierdzi Pan Macierewicz i zobaczymy, jak jego losy się potoczą.

  W latach 2010-2015 Macierewicz poruszał się w USA (w harcerskim stylu) w kręgach polonijnych, którym sprzedawał swoją narrację smoleńską opartą o raport MAK. Wątpliwe, żeby ta jego działalność w salkach parafialnych prowadzona była na zlecenie USA. Pan Nowaczyk poraża wręcz amatorszczyzną, a to Nowaczyk - nieudany pracownik niższego szczebla nieznaczącej amerykańskiej uczelni - stał się głównym nazwiskiem, którym podpiera się Macierewicz. 

  Nie sądzę, żeby amerykańskie służby były równie przaśne, równie amatorskie i bezradne jak narracja Macierewicza i jego dzialalność. 

  Zostawmy go na razie, dopóki działa Jarosław Kaczyński Macierewicz nie jest groźny.

   

 17. Na wszelki wypadek przypomnę -

  teorię wybuchową wywiedzioną z raportu MAK odkrył bloger "kacza zupa". Do teorii tej zapalił się niezwykle bloger KaNo, do nich natychmiast dołączył Macierewicz. Teoria wybuchowa "kaczej zupy" -  wywiedziona z raportu MAK, a dokładniej z rzekomego zapisu FMS/TAWS - była bowiem zgodna z zamówieniem politycznym, które Macierewicz koniecznie usiłował zrealizować. I realizował je po trupach. Raport MAK stał się główną i jedyną bronią Macierewicza w tej "walce".

  Bloger "kacza zupa" to dzisiaj bloger Michał Jaworski, który od trzech lat twierdzi, że się pomylił. Dzisiaj rzekome zapisy FMS/TAWS z raportu MAK interpretuje już inaczej i zgodnie z raportem Millera. Co więcej oskarża od lat blogera KaNo o podkradanie jego prac, pomysłów i wyliczeń, czyli o plagiat. O plagiat wyliczeń zawierających w sobie zasadnicze błędy. Bloger KaNo, to dzisiaj Kazimierz Nowaczyk, przewodniczący podkomisji utworzonej przez Macierewicza przy MON. Podkomisji, która bieże kasę ale  o pozostałej działalności tych ludzi niewiele wiadomo. Zaś reszta blogerów oraz "amerykańskich naukowców" Macierewicza siedzi cicho.

  Zarówno Kazimierz Nowaczyk (technik od fluorescencji), jak i Michał Jaworski (absolwent fizyki) od początku byli głównym ramieniem merytorycznym ZP Macierewicza. Plus Marek Dąbrowski - magister architektury. Najgorzej na ich temat, a w zasadzie na temat całego towarzystwa zgromadzonego wokół Maicerewicza i Nowaczyka, wypowiada się Michał Jaworski, czyli "kacza zupa" - polski magister fizyki.

  Tyle na temt "odkryć" Macierewicza.

   

 18. @Marek T, POczekaj sPOkojnie,  na wyniki prac podkomisji Macierewicza, oraz dokonczenianie ekshumacji ofiar WIELOKROTNYCH eksPlOzji na pokladzie TU-154!!! Nie ekscytuj sie PrOpaganda ZAPRZANCOW z PO, nie POwielaj ich teorii majacych osmieszyc czlowieka walczacego o PRAWDE nt., rozkazu  szefa RAZWIEDKI  z Kremla dla gen. Benediktowa, aby sie "zblizyl fizycznie" do naszego sp Pana Prezydenta Lecha Kaczynskiego! Najlepiej poczekaj wraz z kol. Konarskim, do 06.07.2017! Do tego czasu POducz sie fizyki, latwiej bedzie ci zrozumiec DZIEN wizyty Prezydenta USA w Polsce!!!

 19. Czekam spokojnie na wyniki prac ludzi Macierewicza od roku 2011- tego. MInęło już 6,5 roku.

  Nie pisz o wielokrotnych eksplozjach, ponieważ relacje kilku rodzin z Moskwy brzmiały _ "wyglądała jakby spała". Poczekaj na solidne ustalenia oparte o dowody. Zamach był, jestem o tym przekonany i wynika to z ogromnej ilości poszlak ale w ustaleniu jego przebiegu i jego sprawców przeszkadzają bzdury i amatorszczyzna Macierewicza. To jest główna przeszkoda.

  "Rokaz szefa raziwedki z Kremla" - nie wiem o czym piszesz. Jeżeli znasz jakiś fakt, to go podaj.

  Jestem absolwentem wydziału fizyki, czego mam się poduczyć?

  Wizyta Prezydenta USA, to będzie sukces i radość wszystkich Polaków. Dobrze że Prezydent Trump nie słyszał o "kaczej zupie", o "ludziach Macierewicza" ani nawet o samym Macierewiczu. Jeżeli ktoś mu to wszystko oPOwie, Prezydent POpłacze się ze śmiechu. 

   

 20. POraza mnie ze absolwent fizyki pisze takie rzeczy?! Moze moj adwersarz widzial zdjecia szergu katastrof, gdzie samolot, przy takiej samej predkosci nalotowej na lotnisko ok.300km/h, uderzaly w BETONOWA plyte lotniska rozlamujac sie co najwyzej na kilka czesci! Moj szanowny adwersarz pisze," wygladala jakby spala", powolujac sie na zeznania czlonkow rodzin! Rzeczywiscie nie jest wykluczone, ze przy jednym z wybuchow tuz nad ziemia ok.15m osoby ochronione fotelem, i nie siedzace w poblizu ladunku wybuchowego zostaly wyrzucone implozja wybuchu w miekkie podloze bagniska obok lotniska! Wiec rzeczywiscie mogly wygladac "jakby spaly"! Oczywiscie sa trzy mozliwosci, ze ladunek wybuchowy mogl zostac umieszczony przez komando "smierszu" 08.10.2010, gdy ekipa techniczna z Samarkandy, NAGLE znalazla czasu usunac drobne usterki po remoncie kapitalnym TU-154! Wczesniej przez przeszlo rok nie mozna sie bylo ich doprosic?! Druga mozliwosc, to odpalenie ladunku z pokladu IL-76 ktory krazyl wraz zTU-154, nad lotniskiem w Smolensku, i niespelna na 2min. przed TU-154 zaczal odchodzic na drugi krag! Trzecia mozliwosc. to odpalenie ladunku z ziemi, gdyz jednostki specnazu stacjonowaly "przypadkowo" w poblizu lotniska! Juz w pierwszych godzinach po katastrofie pisalem ze "KGB nigdy nie wybacza"! Te ze nasz sp Prezydent Lech Kaczynski ZMUSIL Putina do odwrotu, sprzed Tibilisi, gdy czolgi Rosji byly juz ok.40km od stolicy Gruzji, byl to siarczysty policzek wymierzony Putinowi! Byla to juz druga proba wejscia Rosji na Kaukaz, NIEUDANA! Tak niestety Rosja Putina zrozumiala RESET! Widac ze nadal tak to "odprezenie" rozumie, ofiara naszego sp. Pana Prezydenta Lecha Kaczynskiego, oraz niewinnych czlonkow delegacji, nie POSZLA na marne! Od marca 2018 kwoty wydobycia ropy beda zniesione! JESZCZE RAZ dano czas Putinowi, aby sie opamietal! Jesli chce wojny, to bedzie ja mial, chociaz na POczatek nalezaloby odebrac mu to co NAKRADL do spolki z oligarchami swojej Ojczyznie Rosji! Lecz my Polacy mamy dosyc zmartwien na swoim Zabagnionym POdworku, praworzadne Panstwo musi rozliczyc najpierw swoich oligarchow, przy ktorych Mazgaj, to pionek, taki sam jak Mazgula! Jak widzisz @Marku T, wszystko gra i koliduje i sie nawet zazebia, wiec prostuj drogi Panu, bo krotki jest czas kiedy jestesmy wspolnie na Ziemii!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 21. Oj dziadku dziadku,

  Przede wszystkim nie widziałem katastrofy lotniczej na obszarze mniejszym od boiska piłkarskiego, z tak dziwnym rozkładem szczątków kilku samolotów (nie jednego), gdzie bardzo wielu części brakuje w całości. Na przykład kokpitu, gdzie nie ma leju po ryciu kadłubem ani nawet po ryciu rozpędzonych fragmentów .... itd. itp.

  Ze zdjęć jakimi posługuje się Macierewicz, a otrzymanymi od rosyjskich służb dezinforacyjnych, wynikają "wielkie jaja" i cyrk a nie żadna katastrofa. Dlatego zdjęcia te można analizować pod kątem badania dezinformacji rosyjskiej, o ile posiadamy oryginalne nośniki owych zdjęć. Ale czy posiadamy? Czy Macierewicz cokolwiek posiada?

  Niestety, na takim poziomie abstrakcji i głupoty, jaki zaprezentował Macierewicz, nie da się dyskutować. Cała ta teoria z odpalaniem ładunków jest tak dziwaczna i nieprawdopodobna w sensie fizycznym, że wolę zaczekać na wyniki badań dowodów bezpośrednich. O ile wiem, jedyne dowody bezpośrednie jakimi dysponuje strona polska znajdują się w trumnach. Podawałem już linki do stron, które wyłuszczają, czego polska strona nie dopełniła jeżeli chodzi o postępowanie po katastrofie lotniczej. Otóż nie dopełniła niczego. Dlatego nie posiada niczego w orginale, nawet zdjęć ani choćby wiarygodnych zeznań polskich świadków.

  Niech Pan tych debilizmów Macierewiczowych - mówię to jako fizyk - nie powtarza, bardzo proszę. Będą prawdziwe zdjęcia z pobojowiska, będą prawdziwe szczątki polskiego Tupolewa, to pogadamy.

   

 22. Powtórzę - Macierewicz brał udział w części rosyjskiej dezinformacji, tej wybuchowej, sprowadzającej całą sprawę do absurdu. Drugą część rosyjskiej dezinformacji obsłużył doktor Lasek.

  Miejmy nadzieję, że Macierewicz robił to wszystko (czyli plutł niestworzone brednie) nieświadomie. A robił, bo jest durniem. Najprostsze wyjaśnienie okazuje się często trafne.

   

   

 23. z bólem serca też sądzę że miejsce katastrofy to MASKIROWKA!

  A z błędnych założeń jak wiadomo można POPRAWNIE wnioskować każdą bzdurę ... i tu jest ruski i wsiowy haczyk.

 24. Jakie, w czasie manifestacji związkowców przed Sejmem manifestujących przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego przez PO, Wałęsa dawał wskazówki policji co ma robić z tymi, którzy protestują przeciwko legalnie wybranej władzy. Przypomninam: PAŁOWAŁBYM! Czy dzisiaj to powtórzy?