Nie będzie żadnych niemieckich czołgów w Polsce, ale wojnę wypowiedzieli dawno

Prześlij dalej:

Powiadacie, że ten lewacki błazen Martin Schulz napadnie na Polskę? Bzdura, ani on, ani żaden inny Niemiec takiej głupoty nie popełni. Nie będzie to łatwe, ale czas wyjść z gęstych oparów absurdu otaczających Polskę z obu stron. Zacznę od mniej groźnego, a w jakimś sensie pożytecznego zjawiska. Przesadzać trzeba, zwłaszcza w opiniach, że Niemcy gotowi nam tu podesłać współczesny Wehrmacht, czy gestapo i bynajmniej nie w ramach bratniej pomocy. Takie alarmy mają też podstawę prawną, bo jak wiadomo doszło do skandalu i podpisano ustawę, która pozwala obcym siłom „porządkowym” wkroczyć na teren Polski. Od chuchania na zimne jeszcze nigdy nic się nie podpaliło, dlatego wszystkie opinie odwołujące się do teoretycznego użycia siły należy uznać za pożyteczne, jednak nic takiego stać się nie może, co postaram się uzasadnić jak tylko przedstawię szkodliwe i idiotyczne postawy polskich niewolników. Przeświadczenie, że Niemcy, Francuzi albo Anglicy siedzą w swoich politycznych gabinetach i razem z bankierami zamartwiają się jak tu wyrównać szanse w Europie, żeby wszystkie kraje były zamożne, jest mieszanką zaczadzenia umysłowego i braku podstawowej wiedzy o świecie. Jednocześnie twórcy europejskiego neomarksizmu przy pomocy kilkuset, góra kilku tysięcy, opłacanych członków „elity” dążą w poszczególnych koloniach do tego, aby stan oczadzenia był permanentny. Zadanie nie jest tak trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy kontrolować strategiczne gałęzie przemysłu, korporacje, energetykę i media, a właściwi politycy wybiorą się sami.

Dokładnie z taką sytuacją mamy do czynienia w Polsce i z wyjątkiem Węgier praktycznie w każdym kraju „biednej i gorszej unii”. Wykluczając obie postawy: histerię i naiwność, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, łatwo ustrzelić sedno współczesnej wojny imperiów z koloniami. Przede wszystkim słowo wojna nie jest ani żadną hiperbolą, ani nadużyciem, jest słowem właściwym. W szeroko komentowanej wypowiedzi Niemca Schulza, który jest szyszką w UE, mamy do czynienia z niekontrolowaną emocją ujawniającą rzeczywiste plany i strategie niemieckie. Nie dojdzie do żadnego użycia siły, bo to oznaczałoby powrót do starych i przez to niezwykle kosztownych technik wojennych. O co chodzi w każdej wojnie? O podbicie ludów, złupienie z czego się da i włączenie do „królestwa”. Nic się w tej kwestii nie zmieniło od wieków, poza strategią walki. Dawniej trzeba było utrzymywać potężną armię, przelewać krew, gwałcić, palić, uprowadzać, brać w niewolę. Wszystkie te czynności wymagały kosztów i nie gwarantowały zwycięstwa. Dziś imperia funkcjonują i podbijają zupełnie inaczej i zdecydowanie taniej. Nowoczesna wojna imperialna osiągnęła taki poziom perfekcji i skuteczności, że wśród podbitych narodów wywołuje pełne poczucie satysfakcji. Żadnemu wodzowi w historii ludzkości nie śnił się komfort, który kanclerz Merkel ma na jawie.

Cesarzowa łupi do gołej dupy, zdzierając ostatnie portki i słyszy od złupionych, że jest największym przyjacielem i darczyńcą. Iście kafkowski klimat, niepojęte i wydawałoby się, że nienaturalne postawy ofiar wobec prześladowcy. W 1939 roku Niemcy ponieśli olbrzymie straty i spotkali się z niebywałym oporem ze strony Polaków. Jakie były ich wojenne łupy? No zrabowali co się dało, ale w skali podjętych działań wojennych żadnego zysku nie odnotowali, do tego w całej wojnie stracili miliony żołnierzy i w efekcie zostali upokorzeni. Goebbels wychodził z siebie, żeby ogłupić własny i wszystkie inne narody niemiecką hegemonią i szlachetną walką o lepszego człowieka. Wszystko psu na budę łącznie z bezsensownym ludobójstwem, które też się nie skończyło planowaną eksterminacją. Po latach niemiecka machina wojenna pracuje jak Mercedes 124, podbite plemiona same się ogłupiają i same chodzą do obozów pracy za 1500 netto, co jest zapewne kwotą niższą niż utrzymanie więźniów obozów koncentracyjnych. Jedyne koszty po stronie niemieckiej to wkład kapitału w postaci unijnych składek, które wracają do Niemców z nawiązką

Ulokowany kapitał służy zadłużaniu i ubezwłasnowolnieniu podbitych koloni, po drugie przygotowuje infrastrukturę. W efekcie równymi autostradami Niemcy jadą po tanie nieruchomości przejmowane od niewypłacalnych bankrutów. Przykład Grecji pokazał najdobitniej jak teraz wyglądają Generalne Gubernie w ramach IV Rzeszy. Powtórzę! 1000 sprzedajnych członków „elit” ustawionych w kluczowych miejscach kolonizowanych państw, to cały blitzkrieg niemiecki. Schulz chlapnął, bo żyłka mu pulsowała, ale dokładnie tak wyglądają rozmowy w niemieckim sztabie, których nie słyszymy. Oni tam sobie gadają jak w 1939 roku, tylko zamiast Tygrysów posyłają dyrektywy do 1000 zaprzańców i to oni wyjaśniają milionom jacy będziemy fantastyczni i europejscy, gdy się zgodzimy na kolejne „wspólnotowe projekty”. Niemcy nie upadną na głowę i nie zamienią dopracowanej do perfekcji wojennej technologii, na prymitywne bombardowania i narażenie niemieckich żołnierzy choćby na odciski na dużym palcu. Pocieszające jest to, że Polska też nie potrzebuje 40 dywizji, żeby się obronić, ale wymiany 1000 sprzedawczyków, na 1000 sztabowców i komandosów politycznych, którzy będą bronić naszego, nie brukselskiego, czy radzieckiego interesu. Wszystko w temacie „Schulz nas napadnie”.

6
38450 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

44 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  no to sie porobilo..doktorowa1metrodszpadla za ch...ę!!! sie nie przyzna na co sie zgodziła i jakie glejty podpisała..(moze to stamtąd wywodzi sie jej zacmienie na czerwonym dywanie..tylko ciekawi mnie to czy ten "red-carpet-dance"zwiazany  byl z niepewnoscia co tam uslyszy??czy tez po tym co uslyszala po "bilateralnych rozmowach"...powoli tez dochodza echa obecnej sytuacji..zastępca jego niemieckiej ekscelencji Hans Peter Friedrich na lamach gazet ..przyznaje sie do błędu w/s podejscia do emigrantów..zmiana narracji medialnej dopiero teraz?jak ta sytacja juz dawno przerosla katastrofe humanitarna w ogolnie zrozumialym sensie....czy ta niemiecka swinia Schultz zostanie wywalony z PE i po latach wroci do prowadzenia ksiegarni??czy szykuje sie "cóś" na miare przewrotu palacowego w niemczarni??nie wiem..dla nas to i tak zle i tak nie dobrze..( ja stawiam swoja kolekcje monet ze doktorowa1metrodszpadla zgodzila sie na wiele..wiele..wiecej niz te owiane legenda 2-12 tys ludzi)..a przeciez idzie zima..i skad w niemczarni i u nas w kraju znalezc kilkadziesiat tysiecy wolnych lokali??
  p.s.
  a "żołnierze wechrmachtu" juz od dawna stacjonuja na naszej ziemi..ot chocby i w Szczecinie...

 2. Chyba przeceniasz drogi Cichy doktorową metrodszpadla. Hierarchia jest raczej taka, że najpierw rudy po przyjęciu rozkazów strzela obcasami ciotce Anieli i przekazuje dalej Ewce do wykonania.

 3. avatar

  Ja też tak widzę proces decyzyjny - Makrela-Rudy-Kioskara.

 4. avatar

  z niemieckiej górniczej rodziny i do katolickiej szkoły chodził, ale jak patrzę na tą mordkę to mi się jakoś ziwnie z Tewje Mleczarzem kojarzy, nie wiedzieć czemu.
  A tak swoją drogą to z tym zdjęciem cyba przesadziłeś :)) Schulz zamawiający 5 piw. Dobre sobie.

 5. pora ich dokładnie zidentyfikować po nazwisku majątku i tego jak się "zasłużyli"  narodowi ... i rozliczyć

 6. Najlepiej to podsumował mój 90-letni Senior:
  "Niemcy? Wojnę przegrali? Zamienili mundury na garnitury, czołgi na różne "Lidle", i dalej zasuwają z tym swoim Drang nach Osten. Toż Unia Europejska to IV Reich!"

  Refleksja o "duchu wspólnoty".

   Tak jakoś... samo wyszło...

 7. Jak pomyślę jakie bezmózgie prostaki rządzą UE schultz junker skąd oni ich biorą?

 8. - "Skąd oni ich biorą?"
  - "Z magazynu."
  Niestety nie pomnę, skąd ten cytat (felieton Michalkiewicza?) - oczywiście ich == idiotów.
  To są najgorsze miernot - jakieś info, że Schultz nie zdał matury? - i na piedestał trafili dzięki swojej miernocie i sprzedajności (IMO).

 9. avatar

  to chyba Tey.
  A co do Schulza to niemiecka wiki podaje że opuścił ( nie że ukończył) gimnazjum po 13 klasie i otrzymał Mitlere Reife. Po naszemu to coś na kształt małej matury. W każdym razie palant matury nie ma.

 10. Znaczy, może to i z Tey-a, ale Michalkiewicz ukwieca swoje felietony bogato trafnymi cytatami, (co tylko dobrze o nim świadczy), pewnie dlatego wszystkie fajne cytaty przypisuję Michalkiewiczowi.
  Co kanalii Schultza, to jest coś w ang. wiki o rzucaniu szkoły i leczeniu kontuzji kolana alkoholem (znaczy alkoholikiem był/jest nadal).
  A co do Michalkiewicza, to ostatnio jego idee fix jest ... "ale co będzie, jeśli się okaże, że 25 października wprawdzie PiS uzyskało najlepszy wynik wyborczy, ale koalicję rządową po staremu RAZWIEDUPR skleci z Platformy, PSL, Zjednoczonej Lewicy i trzódki pana Ryszarda Petru?". Również Dorn Ludwik (co to się "niezeszmacił" - jak to on  sam ujął) ciągle uważa, że minimalna przewaga tzw reszty nad PiS jest ciągle możliwa. Mnie to bardzo niepokoi, bardzo wkurza brak zaangażowania prez. A.Dudy - chociażby co(paro)tygodniowych wystąpień w TV do "narodu" co by próbować niwelować "nierównowagę medialną" (przy okazji pozdrawiam fraj...^tych, co się łudzili ws zmiany frontu w TVN).
  A co do "brania idiotów z magazynu" - wyciągnięto następnego Pana Nikt (szoferaka w firmie śp. Kulczyka) - mimo, że mam spore obiekcje do "menażerii monsieur Latkowskiego", to polecam tekst o najnowszym nabytku PO z tego gatunku http://kulisy24.com/polityka/michal-mazowiecki-czlowiek-zagadka

 11. jest wciaz bardzo relany niestety. Taki "zielony PZPR" przewaznie jest w granicach progu wyborczego ale zawsze przechodzi bez problemu bo jest samowybieralny i jest jezyczkiem u wladzy. Mozna powiedziec smialo ze rzadzi przez 25 lat PRL-u Bis nieprzerwanie.

  "Panie Waldku, Pan sie nie boi"

  Trzeba szybko robić coś konkretnego
  Bo inaczej wywloką stąd każdego

  Już nie słucham co się dzieje obok na sali
  Właściwie to się zdecydowałem

  Mozna nawet smialo powiedziec ze jest to jedyny scenariusz jaki PO musi realizowac zeby zachowac wladze. Kukiza (ktory zerwal sie ze sznurka Grzesiowi) do reszty rozmontowal upadajacy Komorowski "kradnac pomys" na referendum (i psujac tym samym demokracje). Jesli Kukiz zawalczy i wejdzie (do Sejmu? do Senatu?) to bedzie to raczej maly klub poselski mieszczacy sie na jednej kanapie.

 12. Co do Kukiza, to ja zupełnie nie rozumiem, że ktoś jeszcze z "naszej strony" wiąże z nim jakiekolwiek nadzieje. Tak jak Kurka napisał "Pawełek ciągnie sitwę" - chodziło wtedy o tzw Bezpartyjnych Samorzadowców - tak teraz ciągnie palikociarnię (Piotr "Liroy" Marzec na ten przykład) i PeOwców - więc Grzesiowi się raczej nie zerwał.

 13. oraz Pawelka sciagnieto w dol bo byl na potrzebe chwili (wyborow) pisal o tym Matka Kurka dosc dosadnie.Po wyborach prezydenckich smialo mozna powiedziec ze Pawel stal sie Tyminskim tylko ze 20 lat pozniej. Jak probowal sie urwac ze sznurka "bezpartyjnym samorzadowcom" od Grzesia jak Bolek ubecji to dostal klapsa. Mial wprowadzic Narodowcow do Sejmu a wprowadzi wiadomo kogo. A wszystko to biegajac w koszulce z napisem Zolnierze Wykleci i walac kase na muzyce "Sila i Honor" czy "Zakazane piosenki". I nie ma tutaj znaczenia jak bardzo sie napracowal jezdzac po Polsce i za granice promujac idee JOWow. Zerwal sie Grzesiowi w takim sensie, ze nie wypalil gruby numer z bezpartyjnymi samorzadowacami. Jako pierwszy o tym napisal Matka Kurka. I chociaz wychlostal Kukiza okrutnie (nie ze wszystkimi zarzutami sie zgodzilem) to koniec koncow "znowu niestety mial racje". Teraz jak przyszlo co do czego to nagle uciekli od niego (Pawla) narodowcy a w to miejsce wszedl np. osobnik Piotr Marzec.

  Liroy "od pornoli" i "wyruchania waszych corek" oraz palenia ziola... Powiem tak: Nergal bylby lepszy bo jest wyzej w celebryckim rankingu (ma nazwisko, bardziej rozpoznawalny). Pawel bierz Nergala! Razem na jednej scenie podrzyjcie badz spalcie Konstytucje!

  Oto tworczosc tego przyszlego POSLA RP. Sam o sobie:

  "Czekam" na wspolna PLYTE Pawla i Liroya rapujacego o Pannach Wykletych. Bedzie "hicior"!

 14. Ten alkoholik i niepełny maturzysta Szulc (vide Bydłoszewski) zamiast załatwić sprawę w białych rękawiczkach dolał oliwy do ognia:-) Typowa pruska szkoła. PiS już korzysta z okazji i chce odwołania dziada ze stanowiska, jesli to dobrze rozegra i pozyska inne kraje, to kto wie, kto to wie...
  Najkomiczniejszą w tej zadymie jest postać Ewki Szpadel, która wygłosiła dziś buńczuczny bełkot i dała drapaka na Zjazd Lewicówek:-)
  Nie ma lekko, gołym okiem widać, że PO ma w plecy, tak źle i tak niedobrze. Ulegnie dyktatowi Makreli - wkurwi elektorat, ulegnie elektoratowi - wkurwi Makrele, aj waj gorzej, niż z referendum PAD-a. Wydawało się, że przerąbane w dawnowskim stylu referendum, przykryją "uchodźcami", a tu masz babo klops, jest jeszcze gorzej:-) Na dodatek ten durny Szul zamiast skorzystać z okazji żeby milczeć zagroził agresją:-) A niemiecka agresja, nam Polakom, kojarzy się jednoznacznie, żyją jeszcze naoczni świadkowie niemieckiej kultury z 1939-45. 

 15. avatar

 16. Jak się dokręca śrubę ,za mocno to gwint nie wytrzymuje .Niemaszki nie wiedzą , że polakom takie dokręcanie mieli od 1945r.NIE Z NAMI TE NUMERY SCHULZ !!!! 25 X niemaszkom rura wymięknie oj wymięknie .Wymienimy z niemcami  imigrantów  za członków PO i PSL a oni i tak spierdolą   później  do Niemiec!!

 17. Polakom z DUŻEJ litery!

 18. jutro za karę zobaczę fakty w TVN -oj ciężko będzie !!

 19. o kontrowersyjnej wypowiedzi tego calego Szulcusia. W ogóle prawie nic o tym espedowskim wykwicie. Nie wiem, co jest, ale googluje juz od 15 minut i nic nie moge znalezc. Ani "Die Welt", ani "Die Zeit" sie nawet nie zajaknely. W wersji papierowej przerzucilam dzis nawet "Berliner Zeitung", chociaz to tabloid specjalizujacy sie w artykulach typu "Tragiczna smierc kochanków na polu kukurydzy, zastrzelonych podczas seksu, bo mysliwy pomylil ich z lania" (...). O PE nic. Co Schulz wlasciwie powiedzial? Prosze jakichs dobrych ludzi o zacytowanie.

 20. avatar

  - Jeśli oni zwyciężą, otrzymamy taką Europę nie tylko w tej kwestii (uchodźców – red.), lecz także w wielu innych. Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. W razie konieczności, trzeba to narzucić siłą. Nie może być tak, żeby w XXI wieku globalne problemy rozwiązywać za pomocą nacjonalizmu. Jeśli będzie trzeba, będziemy z tym walczyć – powiedział polityk w niemieckiej publicznej telewizji ZDF.  Wypowiedź Schulza wykorzystano w felietonie o uchodźcach zatytułowanym „Flüchtlinge: Europa vor der Zerreißprobe “ (Uchodźcy : Europa przed próbą wytrzymałości), wyemitowanym 8 września w programie „Frontal 21”.

  Cały szkop. Zwieracze puściły głąbowi.

 21. Podobny do Hartmana? Eee tam.

 22. Obejrzalam. Pan faktycznie jakis psychodeliczny z lekka, a juz myslalam, ze komentatorzy powyzej przesadzaja w ocenie, juz pal licho ten tekst w nerwicy, ale z nim samym - psychicznie i osobowosciowo - cos jest naprawde mocno nie tak, jako zywo przypomina mi Niesiolowskiego, ten sposób mówienia i ciskanie paranoicznych spojrzen. A poza tym nic ciekawego, takie tam pieprzenie kotka za pomoca mlotka, typowa gadka-szmatka politykiera, który chce zabrzmiec autorytatywnie, bo juz dawno nikt sie nim nie interesowal (niemiecka prasa ostatnio tak na powaznie chyba w 2012), a moze ma kompleksy na tle swojego "gegenspielera" Orbana (nota bene zalamalo mnie to babsko z Zielonych, z oczami wypelnionymi rozpaczliwym blaganiem do Opatrznosci o krztyne rozumu, jojczace na "skandal" i brak pomocy dla "uchodzców" ze strony zlych Wegrów, ale cóz poradzisz, Die Grüne nie moga byc normalni, bo to odpowiednik polskiej palikociarni, sklad tej partii daje sie w sumie precyzyjnie podzielic na zboczenców, przyglupów, Turków i ekologów).

  Wracajac do Schulza i jego niesiolowskiego jadowicenia, to nie ma faktycznie absolutnie powodu, zeby panikowac. Natomiast co nalezaloby zrobic, to stworzyc wrazenie, ze jestesmy tak smiertelnie oburzeni, jak bylismy po wtopie o "polskich" obozach. Poniewaz sprawa jest identyczna: tematu nie ma i nie bedzie w niemieckich (i innych zagranicznych) mediach, dopóki Polacy nie zagraja larum. Trzeba wlasnie teraz pokazac palcem tego "pustoglowego syna szklarza" Schulza i uderzyc na alarm, zapytujac wprost, czy rzucanie pogrózkami ma byc standardem w tej tak przeciez cywilizowanej i humanitarnej UE. To bylby Coup de grâce dla i tak juz walacej sie Unii.    

 23. "babsko z Zielonych, z oczami wypelnionymi rozpaczliwym blaganiem do Opatrznosci o krztyne rozumu,[...], ale cóz poradzisz, Die Grüne nie moga byc normalni, bo to odpowiednik polskiej palikociarni."

  Po tym zdaniu uświadomiłem sobie od czego nazwa "Zieloni" - od marihuany.
  EDIT: Palikot robi cyrk z legitymacją poselską. Mandat promotora świńskiego ryja przejmuje propagator "Wolnych Konopii"...

 24. Nie, nie, to wcale nie tak, oni sa po prostu ekologiczni... Oni bardzo kochaja drzewa (zwlaszcza, jak sie najaraja...), i w ogóle wszystkie rosliny. Wszystkie. Bo wszystkie rosliny sa równe! - a konopie indyjskie sa nawet równiejsze.

 25. avatar

  @majaneva Z tymi konopiami to trafiłaś w dziesiątkę, chociaż nieświadomie jak przypuszczam. Olej z konopi indyjskich ma coraz większe zastosowanie w leczeniu padaczki lekoopornej u dzieci, nowotworów, stwardnienia rozsianego i wielu innych chorób degeneracyjnych. Btw, miłość do drzew jest tak stara jak ludzkość. Wielka szkoda, iż powiedzenie "Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las" straciło wiele na aktualności, a być może wkrótce stanie się zupełnie nieaktualne jeśli człowiek nadal będzie uprawiał rabunkową gospodarkę zasobami leśnymi. Wolę więc najaranych ekologów miłujących drzewa niż chciwców rachujących ile to też dostaną za kubik drewna.
  Znalezione obrazy dla zapytania kubik drewna

 26. Ale cokolwiek jaraja dziwolagi z Die Grüne przed opowiadaniem bredni na antenie (vide chocby ta pani z felietonu ZDF), na pewno nie jest to olej.

  PS. Milosc do drzew to jednak troche co innego niz milosc z drzewem;) A raczej o takiego pokroju wybryki natury mi chodzilo, bardzo dobrze sie, zreszta, odnajdujace w niemieckim ekwiwalencie palikotów.

 27. Miłosierdzie na tym blogu jest najcenniejszą choć niedeklarowaną cnotą.

  http://niezalez...

 28. avatar

 29. Na początku jako wierny czytelnik przesyłam autorowi ukłony i pozdrowienia.
  Staram się czytać pańskiego bloga i dyskusje pod nim codziennie.

  Dzisiaj zarejestrowałem się, aby pokazać pierwszych imigrantów na polskiej gościnnej ziemi:

  https://www.you...

  Jak widać, nasz "rząd" już sprowadza imigrantów, chociaż jeszcze nie przyznał się nawet ilu ich do Polski ściągnie i gdzie. Dobrze, że chociaż jeszcze SG się nie certoli z nimi, choć moim skromnym zdaniem kilka pałek dla efektu dałoby jeszcze bardziej pożądaną reklamę Polski jako kraju antymuzułmańskich rasistów. A nasza pani premier to chyba kolana ma wytarte od słuchania tego co Don Tusk i Merkelowa jej każą. Moja teoria jest taka, że już przepchano jakąś liczbę i oni już są do nas wysyłani, tylko nie wiedzą jak to sprzedać społeczeństwu, skoro tradycyjna nagonka nic nie daje. Vide reakcje takich autorytetów dla lemingów jak Stanowski na TT, którzy rozsyłają przemówienie Wiplera w sejmie, w którym jedzie po Kopaczowej jak po burej suce za obecną politykę ws imigrantów. Mam nadzieję, że PiS rozegra to na zimno i nie skorzystają na tym prorosyjscy użyteczni idioci od Krula Korwina. Bo sprzeciw wobec imigracji da myślę kilka procent elektoratu, skoro nawet na arcylemingowej gazecie.pl wyłączono komentarze użytkowników ws imigrantów.

  Pozdrawiam

 30. Zamiast perfumerii piszmy o szambie. Prawidłowo jest to najazd głęboko zacofanych osobników o roszczeniowej psychice. Gorszy od szwedzkiego Potopu, powstania Chmielnickiego i Jakuba Szeli.

 31. avatar

  Jezu co to jest ? Czy ktoś może mi wytłumaczyć co sie dzieje na tym wideo ... ? rozdzielanie rodzin czy chęć ucieczki z miejsca rejestracji ???

   Mam też nadzieję, że jest sztab psychologów przygotowanych dla służb mundurowych zajmujących się tymi  ludźmi ktorzy najlepiej potrafia krzyczec  i używać siły wobec egzekwowania prawa.....

  pozdrawiam

 32. Tekst pełen ogólników przez co niewiele zrozumiałem po jego pierwszym przeczytaniu. Po drugim było troche lepiej, ale może najdzie się ktoś kto mi ten tekst po prostu wytłumaczy?

  Moim zdaniem Niemcy realizują swoją strategię dzięki  czemu panują w Europie ekonomicznie i chyba sie nie zanosi by coś w tej kwestii zmienić. Ciekawi mnie tylko, czy rządzący przewidzieli, że poprzez swoją politykę socjalną ściągną falę islamu do Europy i czy w z wiązku z tym ukrócą politykę socjalną?

  Mam jeszcze pytanie odnośnie Grecji. Czemu została przyjęta do strefy euro skoro już w momencie przyjęcia nowej waluty nie spełniała kryteriów niezbędnych do jej przyjęcia?

  To był mój pierwszy post. Chaotynie wyszło :) Pzdr

 33. Poniżej masz link na temat samej wypowiedzi Schultza, a cały kontekst - tamże - w komentarzach. Zaczynaj od dołu.

  P.s.
  Jak mówię że masz poniżej link, to mówię....

   http://niezalez...

 34. ok, dzięki.

 35. avatar

  Jutro dwie ważne imprezy:
  1. Konwencja PiS, która odbędzie się w tej samej warszawskiej hali, gdzie odbyła się pierwsza konwencja PAD-a. Ma być efektownie, przewidziane są niespodzianki.

  http://wpolityc...

  2. Antyimigrancki marsz ONR; mapka poniżej. Zapowiada się spora frekwencja.

  W sobotę odbędą się cztery zgromadzenia grafika TVN 24

 36. jest to marsz z okazji rocznicy Victorii Wiedeńskiej. Wygląda na to, że narodowcy ograli gronkowca:-)

 37. avatar

  Ograli gronkowca, ale trochę pomógł im wojewoda mazowiecki, który uchylił zakaz HGW w imię wolności słowa:-) Czy to aby nie podstęp jakowyś? Kozłowski jest przecież polszewikiem. Skąd u niego nagle taka spolegliwość???

 38. Kochani, nie dajmy sie zwariować. Jeśli nie chcemy dać się rozgrywać jak dzieci, to zobaczmy jak się naprawdę rzeczy mają.
  Problem z imigrantami to nie jest nasz problem - oni nie jadą do nas, nawet jeśli się w Polsce znajdą, to jak najszybciej chcą sie przenieść za zachodnią granicę. Tak naprawdę mamy problem z NIEMCAMI, którzy efekty działania swojego chorego systemu wsparcia uchodźców próbują  przerzucić na sąsiadów. Pełne emocji, czy agresywne wypowiedzi pod adresem arabskich imigrantów, jakie można spotkać pod każdym materiałem o nich są oczywiście w jakiś sposób zrozumiałe, ale to błąd. One nic nie załatwiają, jedynie szkodzą nam samym i naszemu wizerunkowi. Nasza narracja powinna być inna - witamy biednych uchodźców, w dobroci serca i z poczucia solidarnosci wskazujemy kierunek na Berlin, fundujemy bilety lub podwozimy do granicy.
  Natomiast nie wyobrażam sobie, żeby przyjąć do Polski jakikolwiek kontyngent imigrantów przysłany z Niemiec. Ale znów nie dlatego, że sobie nie życzę muslimów i darmozjadów i już, ale dlatego, że to nieludzkie trzymać ich w Polsce wbrew ich woli. Przecież oni chcą nie do Polski, ale do Niemiec! To Merkel nazywają swoją matką, a nie Kopacz! Jak to miałoby się odbywać - mielibyśmy ich zamknąć w jakichś obozach pod strażą? Jakże to niemieckie - niepożądany element załadować do pociągów i wywieźć do obozów na terenie Polski! Nie godzę się na fuchę jakiegoś kapo w niemieckim obozie na terenie Polski i nie życże sobie żeby ktokolwiek na siłę obsadzał w tej roli moich rodaków! 
  Taka powinna być nasza narracja i tego powinniśmy się trzymać, a jak nas będą przyciskać, przywołać isniejącą w naszym kraju poniemiecką infrastrukturę obozową, z którą nas jak ochoczo kojarzą na świecie. 

  Pozdrawiam
  C.

 39. Nic, tylko realizować.

 40. avatar

  na terenie Polski i nie życże sobie żeby ktokolwiek na siłę obsadzał w tej roli moich rodaków! "

  Gratulacje. To jest to!

 41. avatar

  żeby pomagaś imigrantom spełnić ich marzenia, ale obawiam się, że niewykonalne, dopóki władze w Polsce składają się z włazidupów. Kto z nich się przeciwstawi temu unijnemu pomysłowi?

  http://wiadomos...

 42. zeby pomagajac liczyc na to ze z pomcy nie zechca skorzystac. Po cichu majac nadzieje ze i tak pouciekaja. Tak KOMBINUJA nasze wladze zapewne bo rzadzic to oni nie potrafia za to zakombinowac to swietnie. Pomagac na tyle na ile mozemy. Mamy ile wolnych miejsc w osrodkach? ZERO. Ilu mozemy wiec przyjac "godnie"? Za probe przeniesienia sie do innego kraju lub "ucieczke" beda tracic statut uchodzcy i beda mogli byc deportowani tam, skad przyjechali. Wystarczy EGZEKWOWAC prawo.

 43. avatar

  który kanclerz Merkel ma na jawie"

  To prawda, makrela zdecydowanie przebiła Adolfa.On stworzył tylko Trzecią Rzeszę, makrela tworzy Wielki Kalifat Niemiecki.

 44. Znam ten znak !!!      To znak tz. faszysty z NSDAP, Hitlera, brata Stalina, dlugo zyje !  !  ! Prawda ???
  Najblizszy przyjaciel K(S)rula Tuska, Ewy Kopacz, Angeli Merkel i calej, calej Agentury PO-PSL-SLD od lat, bedacej na uslugach naszych najdawniejszych przyjaciol, Rosji oraz Niemiec. Przyjazn ta zaowocowala wieloma OWOCAMI, np. zdewastowaniem gospodarki ktora zacza budowac E. Kwiatkowski, COP i wielkim wysilkiem NARODU, mimo wszystko po  1945 roku ! Zbrodnia w Smolensku itp.
  BRONMY SIE PRZED PODARUNKIEM "UE" W POSTACI CHOJNEGO KONTYGENTU ZARAZY ! ! !
  Nasza jedyna nadzieja w Pani Beacie Szydlo !   !   ! Szczesc BOZE w tej kampanii.