Nie ma lepszego ministra MON od Macierewicza, ale decyzję na szczęście podejmie Kaczor!

Prześlij dalej:

W pierwszym zdaniu napiszę, że z powołania Macierewicza na ministra MON nie czynię żadnej kwestii i niczego od tej decyzji nie uzależniam. Będzie to będzie, nie będzie to też są powody. Zająłem się tym sztucznie pompowanym tematem z powodu jazgotu pseudo moralnego, pozbawionego cienia kompetencji. Zacznijmy od początku, czyli nie wystąpienia Beaty Szydło na konferencji prasowej w towarzystwie Jarosława Gowina, ale od szczucia Sobieniowskiego, Gazety Wyborczej, TVP i pozostałych Lisów. W trakcie kampanii, PO brudnym ruchem, przy wsparciu mediów, próbowała zagłuszać wszystkie afery, złodziejstwa i całą patologię ostatnich 8 lat, wciskając na czołówki obłędny wzrok Macierewicza. Wówczas gra toczyła się o wszystko, a dziś wiemy, że dosłownie o każdy punkt procentowy. Reakcja PiS mogła być tylko jedna, wytrącenie cepa broniącej się degrengoladzie i tak też się stało. Kandydatka na premiera Beata Szydło użyła starej jak świat formuły politycznej, którą szczególnie PO stosowało milion razy – oto Jarosław Gowin NAJBARDZIEJ PRAWDOPODOBNY kandydat na ministra MON. No i teraz wszelkiej maści ciotki bigotki obojga płci zanim otworzą buzię muszą sobie zadać podstawowe pytanie. Czy po ataku politycznym cepem zza węgła, dopuszczalne jest sprzedanie kopa w krocze bandziorowi, czy może należałoby mu odczytać jego prawa, zanim się zaatakowany ośmieli ratować własne życie? Przedstawiony poziom abstrakcji dorównuje lamentom płynącym po Internecie. Całkowicie dopuszczalny i to życiowo, nie politycznie, był ruch obronny skierowany przeciw bandyckiej agresji i gnojeniu człowieka, któremu większość nie jest godna butów rękawem czyścić.

Tyle w kwestiach moralnych, czas na ocenę rzeczową i coś, co w postępowaniach sądowych nazywa się stanem faktycznym. Trochę mi wstyd, bo sam na to nie wpadłem, podpowiedział mi Adrian Wachowiak, człowiek, któremu udało się w sądzie wygrać z trollami smoleńskimi, w tym z szefem trolli, Maciejem Laskiem. Kaczyński od lat posyła Macierewicza tam, gdzie innym nogi uginają się przed startem. Co to ma wspólnego z MON? Ano właśnie Adrian Wachowiak wyjaśnia – w MON znajdują się wszystkie jawne i tajne dokumenty związane ze „śledztwem” w sprawie katastrofy smoleńskiej. Oddawanie tego resortu Gowinowi byłoby najłagodniej mówiąc sporym ryzykiem politycznym, jeśli nie nonszalancją, ale piszę to nie mając pełnych danych. Człowiek, który blisko 7 lat zajmował jasne stanowisko i bronił rzeczy nie do obrony, miałby teraz uzyskać dostęp i stać się zarządcą sejfów, których PO broniła jak niepodległości? Słabo to widzę. Gowina można włożyć do resortu typu MEN lub inna Ochrona Środowiska, żeby nie wywoływać napięć wewnętrznych. Posyłanie do MON świeżo nawróconych i to jeszcze nie wiadomo w jakim stopniu, jedynie w oczach zmanierowanych „doradców” wydaje się genialnym pomysłem, dla Kaczyńskiego raczej będzie zgryzem. Dlaczego w takim razie PiS nie rozbroił miny kampanijnej w inny sposób, ale użył Gowina? Bardzo dobre pytanie, na które nie mam odpowiedzi, jedynie spekulację. Otóż uważam, że to był powód, dla którego między Kaczyńskim i Szydło zaczęło zgrzytać. W napięciu wyborczym łatwo sobie wyobrazić emocjonalną i poniekąd uzasadnioną reakcję.

Po serii nagonek Sobieniowskiego i reszty, to na Beatę Szydło spadły wszystkie kłopotliwe pytania i rozbijały jej zaplanowane działania. W odpowiedzi powstał pomysł z przedstawieniem medialnego ministra MON i podejrzewam, że ta decyzja nie była do końca konsultowana z Kaczyńskim. Podobnie postąpił Macierewicz, zadziałał na własną rękę i ryzyko, co później musiała trawić Beata Szydło. Poukładanie wszystkiego na nowo, uspokojenie emocji i podjęcie rozsądnych decyzji politycznych wymaga czasu, tym też tłumaczę wszystkie wrzutki medialne i gry zakulisowe. Trzeba powiedzieć wprost, że w obliczu ciągu zdarzeń nie ma idealnego rozwiązania, jeśli chodzi o wskazanie ministra MON. Natomiast bez najmniejszego problemu można ocenić jaka decyzja była zła. Gowin jako minister MON to decyzja fatalna, pod względem kompetencyjnym, politycznym i społecznym, jedynie medialnie się broni. Z Macierewiczem jest odwrotnie, medialnie i wizerunkowo będzie to PiS sporo kosztować, politycznie i społecznie nie ma lepszego od Macierewicza na to stanowisko.

Dopiero po takim poukładaniu podstawowych klocków widać, że Kaczyński ma nad czym myśleć i podjęcia decyzji mu nie zazdroszczę, bo za każdą dostanie po głowie. Równie istotne jak Smoleńsk jest cały syf WSI, czytaj GRU, przeniesiony do MON. Bodaj dwa dni temu nie Radio Maryja, ale Onet i GW pisali o tysiącach telefonów z Rosji Radzieckiej do polskich oficerów i pracowników służby cywilnej. Putin robi sobie jaja w żywe oczy. No to kogo szanowni doradcy chcielibyście posłać do MON, żeby zaprowadził tam porządek, co wymaga posiadania jaj z tytanu, a nie medialnego pitu pitu? Sama nominacja Macierewicza na szefa MON wyczyściłaby kadrę w 50%, bo pierwsze sprzedawczyki pękną gdy zobaczą Antoniego z tekę pod pachą. Koszt tej decyzji to jakieś dwa tygodnie jęków Sobieniowskiego i „centrowych niepokornych”, czyli żaden koszt. Na koniec raz jeszcze powtórzę, że nie mam 1/10 wiedzy Kaczyńskiego i nie zamierzam się wymądrzać na podstawie własnych spekulacji. Obojętnie jaką podejmie decyzję Kaczor z całą pewnością będzie to decyzja optymalna, ponieważ Kaczyński z takich talentów słynie, ja tylko i aż proponuję stadu bieda-analityków przejść się z kurami na spacer.

6
25650 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

66 (liczba komentarzy)

 1. "Obojętnie jaką podejmie decyzję Kaczor z całą pewnością będzie to decyzja optymalna, ponieważ Kaczyński z takich talentów słynie". No nie powiedziałbym, jeśli chodzi o dobór kadr to Kaczyński miał talent anty-Midasa. Marcinkiewicz, Ziobro, Kluzik, Misiek itd. itp.
  Oby tym razem było inaczej, problem w tym że na starość nikt rozsądku nie nabiera...

 2. ponieważ NIE oglądam telewizji (jedynie film, pod warunkiem, że jest dobry), wiem od swojej Mamy, że podobno dziś w mediach "dziennikarze" cały czas układają Beacie rząd. Same pierdolety.

  P.S. Każdemu zalecam wyłączenie tego medialnego ścieku.

 3. Macierewicz, to gość od zadań specjalnych! Jako minister MON by się tylko marnował! :)

 4. avatar

  Wyczyszczenie MON i splot z nim służb specjalnych, w tym zarządzanie, jest chyba jednym z największych zadań. Przykładem jest Onyszkiewwicz i Komoruski jak ich owinięto wokól małego palca. Szermietiew i Borowiak poszli pod prąd to też zapłacili.

 5. avatar

  tez to widze..rozluznionego ANTONIEGO przechadzajacego sie po ministerialnych korytarzach...JEDYNE WYJSCIE!!by zostal szefem MON-u...samo jego pojawienie sie bedzie skutkowac tym ze wielu ludziom uwieznie tzw "gul" w gardle..tym bardziej ze coraz gorzej dzieje sie w panstwie dunskim..PO-dobno KTOŚ???!!!akta niszczy w niszczarce..ja jednak mam nadzieje ze wielu PO-smutnialych bardzo ostatnio panow na wyscigi i wtajemnicy jedni przed drugimi bedą kserowac i wrzucac na pendrajwy wszystko co tylko mozliwe..a co jest najpiekniejsze??TO ze Oni wiedza ze z momentem otwarcia drzwi gabinetu..co poniektorzy beda otwierac okna....ciagle czekam na pojawienie sie nowego wcielenia nawroconego neofity babinicza-kmicica..lub czlowieka ukrytego baaardzo gleboko..podobnego do płk kuklinskiego...

 6. Brawo!

 7. avatar

  nie widzę przeszkód w powołaniu Macierewicza na Ministra Obrony Narodowej. Mam niejakie wątpliwości co do jego roli w KSS-KOR ale w sprawie likwidacji WSI zachował się profesjonalnie. To że aneks do raportu nie został opublikowany świadczy o jego rzetelności, a nie opublikowano go dlatego że pokazał skalę przewerbowań przez inne służby. Działalność w Komisji Smoleńskiej też daje pozytywne świadectwo jego wyczuciu politycznemu.
  Macierewicz NIGDY nie wskazał na sprawców zamachu.

 8. Zlikwidował WSI? No to jak to się dzieje że dalej rządzą Polską zza kulis - czytaj W.Sumliński? Włącznie z zaangażowaniem w zamach smoleński.

  A ten Zespół Poselski to miał na celu niewskazanie sprawców zamachu? Czegoś poza tym dokonał?

 9. Sam napisałeś, że rządzą zza kulis. Ale już z tylko zza kulis. Poza tym zaraz potem zmienił się rząd i nie dalo się wszystkiego wyczyścić.

  A co do Zespołu Smoleńskiego - najwyraźniej nie masz informacji na temat tego, co zrobili i robią. Przede wszystkim obalili "ustalenia" Anodiny i Millera. To jest bardzo, bardzo dużo.

 10. Czy to nie to zlikwidowane WSI założyło prawie oficjalnie Platformę Obywatelską która rządziła przez 8 lat, a do czego publicznie przyznał się gen. Czempiński? 

  Czy mamy ze strony ZP jakieś niepodważalne dowody na to co i gdzie się stało?

  Ale ja kończę tę wymianę, bo na ten temat wielu napisało opasłe tomy bez sukcesu, więc mnie się też nie uda. Zresztą to nie jest tematem notki.

 11. Karlik,przyznaj, kończysz dyskusję, bo nie masz argumentów i chyba wiedzy.

  Napisałeś:

  "Czy to nie to zlikwidowane WSI założyło prawie oficjalnie Platformę Obywatelską..."

  PO powstała przed likwidacją WSI.

  I drugie. Napisałeś:

  "Czy mamy ze strony ZP jakieś niepodważalne dowody na to co i gdzie się stało?"

  Mamy. Zainteresuj się tematem, poszperaj. Poza tym 15 listopada zacznie się IV Konferencja Smoleńska. Prześledź jej przebieg, referaty itd. Wszystkie konferencje można oglądać na żywo w internecie. Zobacz, jaki jest skład uczestników: sama profesura różnych potrzebnych specjalności. To poważni ludzie. Wklejam link do dwustronicowej informacji. Na jej drugiej stronie jest podany skład poszczególnych sekcji tematycznych:

  http://konferen...

 12. avatar

  te gasnące ogniki w oczach ministerialnych piesków POpaprańców? to na widok Antoniego :D

 13. avatar

  "Sama nominacja Macierewicza na szefa MON wyczyściłaby kadrę w 50%, bo pierwsze sprzedawczyki pękną gdy zobaczą Antoniego z tekę pod pachą. "

  Strzał w dychę a towarzyszący temu rejwach jedynie będzie skowytem i na wyborców nie zadziała. Nie te czasy!

 14. Na samą myśl.
  Jak się widzi oczyma wyobraźni Antoniego z teką pod pachą.
  Czy zobaczymy to na własne oczy? Nie tylko w wyobraźni? Okaże się.

  Że też jeden Antoni może być takim postrachem i budzić tak wiele emocji!

 15. avatar

  Nie może, ale jest. I to od bardzo wielu lat. No i ten się śmieje co się śmieje ostatni. Decyzja zapadła, i kropka!

 16. "Jak spadnie pare glow, to reszta zacznie sie usmiechac!"

  / Tyberiusz (chyba);

 17. Kiedys myslalem, ze Lis jest agentem wplywu. Dzis juz wiem, ze to pospolity idiota.

 18. Nie mogę się doczekać platformerskich apostazji, tych wywiadów z Macierewiczem, Mario Kamińskim Jurgielem Suskim prowadzonych na kolanach przez nowo nawróconych na pisizm dziennikarzy ( moje typy to Kraśko i Pochanke ale ciekaw jestem piruetów Olejnik i reszty), dziś to wydaje się mało prawdopodobne, ale jest jasne że ci ludzie nie maja kręgosłupa i poglądów maja za to wielkie potrzeby i kredyty do spłacenia. Czekam masowych nawóceń, ekspiacji i publicznie wygłaskanej samokrytyki.  Sytuacja jest taka ze nie mają wyjścia, albo biznes albo nawrócenie, TVN przestanie być telewizja informacyjną, solorza biznesy energetyczne muszą żyć a w TVP jak będzie każdy wie. Biuletyn neokomunistów z czerskiej bez reklam spółek państwowych wyżywi garstkę albo zdechnie. Tak więc jedynym ratunkiem nawrócenie. I kaczor to wie. Tak się będzie realizowało hasło PAD o odbudowaniu wspólnoty.

 19. avatar

  Dawno nie czytałem tak mądrego komentarza, chociaż spodziewam się, że jednak proces nie będzie tak gremialny. Dawno piszę, połowę za grosze kupić, resztę wyciąć.

 20. Zaczyna się coś zupełnie nowego, coś na co czekaliśmy, coś co wisiało w tym zatęchłym powietrzu. Coś co musiało się w końcu wydarzyć.
  I oto wchodzą na scenę kolejni wykonwacy, rozkładają swoje zabawki z wprawą i namaszczeniem, jedna druga trzecia i kolejne orkiestry ze swoimi instrumentami i dyrygentami i zaraz zaczną grać..
  Każdy ma swoją partyturę dokładnie rozPISaną, dyskretnie się uśmiecha bo wie jak ćwiczył przez ostatnie 8 lat swoje nutki ( pierwsza próba trwała dwa lata i wiele ich nauczyła) i przeczuwają że tym razem to nareszcie ZABRZMI ale jeszcze tego razem nie grali więc jest taki twórczy niepokój..
  Już wszedł pierwszy dyrygent (PAD) i zaczął spokojnie zaraz dołączy (PBS) a potem następni i każdy wie jaką ma rolę, każdy zna swoją partię. I chcą grać jak najdłużej nie tylko pierwszą część koncertu ( 4 lata) ale następne i następne i jeszcze raz...
  A kompozytor jest jeden - pisał te partytury w pocie czoła od kilkudziesięciu lat...
  Publika tylko nie wie co się święci, krytycy też zdezorientowani.....
  I to będzie lepsze od Beethovena...
  Obaj to wiemy.

 21. Dzisiaj widzialem tego shmucka Marcinkiewicza, ktory, z jakiegos wzgledu, juz innaczej spiewa!

  Pozdrawiam Pana i Pana Piotra - Janusz z Toronto.

 22. W programie satyrycznym POLSKIE ZOO pan MACIEREWICZ był przedstawiny jako WYŻEŁ !!Charakter  to pan ANTONI ma ,a że cechy charakteru pisze życiorys to o MON był bym spokojny przy TAKIM człowieku !
  KACZYŃSKI miał dużo czasu na ukłdanie "puzli " .Ogłosił by skład zaraz po wyborach - to by jojczeli że za szybko ,bez konsultacji , a czemu tak a dlaczego ten itd.
  Po zaprzysiężeniu będzie taki ROLLERCOASTER ,że nudów nie będzie !A dziennikarze no cóż jedni to spokojni przeżyją inni się porzygają , powrzeszczą i tak w koło Macieju !

 23. Przeraza mnie ten Stankiewicz, niby "nasz" dziennikarz!?

  (Czesto bywa u Ziemkiewicza w TVRepublika - "Salonik Polityczny", czy cos takiego...)

 24. Ameryki nie odkryłeś! On by chciał mieć jabłko i zjeść jabłko .ReklamoDAWCY w Rzepie zobowiązują niestety !

 25. się nie powtórzyć. Może albo wymusić na ministra, albo wrzucić jako wiceministra do ministra technokraty bez parcia na szkło, albo poczekać pół roku i do popularnego rządu dorzucić gratis. Teraz na świecie idą takie czasy, że niedługo AM ze swoją renomą wyrobioną przez ludzi michnika zrobi się naprawdę popularny wśród Polaków.


 26. Panie Knock.out4 -- 

  Pan Antoni Macierewicz jest juz bardzo popularny wsrod Nas, Polakow-Konserwatystow!

  Czy chce Pan dolaczyc do Nas...?   Pozdrawiam z Toronto.

 27. 1. Jeśli przyjąć, że Smoleńsk jest arcyważny (a przecież jest), to Gowin po prostu NIE MOŻE być szefem MON. Przypominam, że w rozmowie ze mną (i w innych też) Gowin stwierdził, że wszystko zostało wyjaśnione.
  2. Na marginesie: 16 listopada Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście zadecyduje czy prokurator mógł odmówić wszczęcia postępowiania przeciwko Laskowi. Mam nadzieję, że sąd podejmie oczywistą decyzję i Maciej Lasek będzie miał prokuratora na karku. Następny w kolejce jest płk pil. Mirosław Grochowski, szef KBWLLP, który jest jeszcze bardziej tępym kłamczuchem.

  Pzdr.

 28. "Gowin po prostu NIE MOŻE być szefem MON"

  Pełna zgoda i z Tobą i z MK, tyle że ja nawet edukacji bym mu nie powierzyła, bo to zbyt poważna sprawa. Niech zaopiekuje się pracą i polityką spoleczną, ochroną środowiska, czy sportem i turystyką.

  Macierewicza widziałabym też jako szefa MSW.

 29. avatar

  @takajedna--  W żadnym razie nie dawać Gowinowi edukacji! Tak naprawdę, to nie widzę go na czele żadnego ministerstwa. Powinien najpierw odpokutować 7 lat w służbie Tuska, następnie odsiedzieć swoje w politycznym czyśćcu zanim pozwoli mu się służyć Narodowi. 

 30. Ja też tak naprawdę nie widzę go na czele żadnego ministerstwa, ale chyba już przed wyborami coś tam wynegocjował w zamian za wsparcie PiS-u swą "dostojną" osobą.

  Obawiam się, że tam zaczynają bruździć różne krety: konfliktować, opóźniać, zgłaszając jakieś nieistotne sprawy. Nie uwierzę, że tak nie jest. Oczywiście robią to w trosce o Polskę ;-)

 31. avatar

  "Dostojny" Gowin na pewno dobrze zadbał o swoje interesy. Żywię podobne do Twoich obawy, że krety już się uaktywniły i starają się ugrać ile się da. Gdyby PiS-owi dane było rządzić całkowicie samodzielnie, zapewne nasze obawy byłyby mniejsze. Obawiam się również nadmiernych roszczeń ze strony Ziobry & co. Obym się myliła.

 32. Ministrami MON bywali tak przypadkowi cywile (choćby "kobra" Goryszewski), że trudno sądzić iż ta posada łączy się z dostępem do jakichś naprawdę ważnych papierów. Podobnie każdy może być szefem MSW, tak jak pani Tereska. O niczym istotnym po prostu nie wie, i nie decyduje.
  Jeśli jednak kwity smoleńskie leżą w MON, to owszem, warto skorzystać.
  PS
  Należę do tych ludzi z wszelkich opcji, którzy z trudem znoszą widok Macierewicza. Bez łatwej do podania przyczyny.

 33. Należę do tych ludzi z wszelkich opcji, którzy z trudem znoszą widok Macierewicza. Bez łatwej do podania przyczyny

  oj namącili Tobie w głowie

  kiedyś pogadałem sobie z gościem który w służbach zęby zjadł,

  kiedy zapytałem co się tam zmieniło ,
  odpowiedział że nic, wystarczyło że jednego zostawili i wszystkie układy wróciły, młodzi nic nie wiedzą i są wykorzystywani.
  a Macierewicz był jako jedyny który wiedział co robi.

 34. Przypadkowych cywilów dawali dlatego, żeby bez wahania podpisywali podsuwane z zewnątrz decyzje, bo się na tym nie znali.

 35. PS

  "Należę do tych ludzi z wszelkich opcji, którzy z trudem znoszą widok Macierewicza. Bez łatwej do podania przyczyny."

  Moj znajomy (przyglup) tez tak uwaza!

 36. należy się i basta. Nie ma co oglądać się na sobieniowskich i pochujanków, bo najgorsze co może być, to żeby czerska i wiertnicza układały rząd Zjednoczonej Prawicy.
  Ludzi interesują: 500 złotych na dziecko, kwota wolna od podatku i darmowe leki dla osób po 75 roku życia. Nie ma czegoś takiego, jak opinia publiczna, jest opinia zajadłych wrogów Kaczora i opinia jego zwolenników, w tym moja.

 37. Mariusz Kamiński ma wrócić na stanowisko szefa CBA.
  Amen

 38. avatar

  tak jest!

    Jak sobieniowskie i michnikoidy złorzeczą tzn, że jest dobrze. Podejrzane byłoby wtedy, gdyby popierali kandydaturę A. Macierewicza.

 39. dostają skurczów pikawy:-) Wojsko to nie voice of Poland ani taniec z gwiazdami, wojsko ma być oczkiem w głowie nowego rządu. Gowin może być wicepremierem i ministrem Ochrony Środowiska, będzie chronił żabki w rui i motylki w amorach. Gowina nie da się słuchać. Cimciaramcia. 

 40. "Gowina nie da się słuchać. Cimciaramcia."

  Ani oglądać. 

 41. "Gowina nie da się słuchać. Cimciaramcia."

  Ani oglądać. 

  By takajedna --

    

  A to juz Pani przesadza!  Zalatuje mi Pani "babsztylem", ktory mowi jezykiem Giertycha!

 42. avatar

  Kolega Polonus chyba niewielkie ma rozeznanie jeśli chodzi o damskie gusta:-) Ja również nie trawię Gowina. Ani słuchowo, ani wizualnie. Mogę natomiast godzinami słuchać i patrzeć na Jarosława Kaczyńskiego. I proszę nie pisać, że zalatuję babsztylem posługującym się językiem Giertycha. Moje perfumy pachną zupełnie inaczej:-)))

  P. S. Wielu mężczyzn również żywi awersję do J. Gowina:-D 

 43. avatar

  Jeśli pozwoli się Gowinowi chronić środowisko, to smutny los je  i nas czeka. Gowin może zna się na Schopenhauerze lub Kancie (a może i kancie), ale nie na żabkach i motylkach, a już na pewno nie na lasach, zbiornikach wodnych i grubszej zwierzynie. Proponuję kolegę Żółwia z partii kontrowersje.net:-)

 44. High Five, g@llux-ie!  )));

 45. avatar

  czyli, że panu Gowinowi nie wolno powierzyć żadnego strategicznego resortu. Pewnie mam jakąś obsesję, ale już pisałam, że nie jestem do końca w stanie mu zaufać.
    Dodatkowo wpieprzają mnie pismaki z naszej niby strony, których bazgrolenie, narzekanie, bicie piany  i ogólny jazgot nie ułatwiają życia PiSowi. Tacy kurna chcą być obiektywni, że zaczynają się upodobaniać do Lisow. Nie chodzi mi tu o wazeliniarstwo, ale o zachowanie przytomności umysłu :/

 46. Czyż może być gorsza poruta w Europie?

 47. avatar

  Nie wiem czy gorsza, ale też poruta w postaci prof. Zembali ksywa zombie:-)

 48. ))))))); 

 49. sąsiadka miała  maluśkiego pieska ,jazgota.  Wariował dopóki mój nie ugryzł go lekko w tyłek. Dwa szwy i spokój. Nie mówię ,że przestał jazgotać ale robił to z bezpiecznej odległości. Oni wszyscy udają. Gdyby wierzyli w to co mówią to już by ich nie było w tymkraju. Maciarewicz to kamikadze a w tymkraju
  wojna jakby ktoś miał złudzenia.

 50. dzisija na twitterze, ogarnij się bo wiocha...

 51. Strony