ORMO bezsilne i opadające na dno. Polacy mają czego bronić!

Prześlij dalej:

Warto wracać do starych diagnoz, żeby sprawdzić jak przetrwały próbę czasu. Jeśli chodzi o dość zgodną i powszechną diagnozę, że po wejściu 500+ wszystkie uliczne wygłupy z udziałem ORMO przestaną mieć jakikolwiek znaczenie, możemy z pełną satysfakcją mówić o strzale w dziesiątkę. Wprawdzie za potwierdzenie służą jedynie sondaże, a te jak wiadomo nie są narzędziem badawczym, tylko propagandowym, ale istotne są reakcje zainteresowanych stron. Najnowszy TNS podaje, że PiS ma 39% i zaliczył wzrost o 5%. Reszta się nie liczy: PO 17% (bz) Nowoczesna 11% (-9) Kukiz'15 7% (-2). Gdyby przywołanym sondażem podniecali się zwolennicy PiS to mielibyśmy kiepską gwarancję, że sprawy idą w najlepszym kierunku, jednak stan rzeczy jest taki, że sondażami załamało się ORMO. Kosztuje mnie to wiele zdrowia, ale odwiedzam od czasu do czasu zapadłe miejsca w Internecie, gdzie niegdysiejsza przewodnia siła wylewa swoje żale. Owszem zdarzają się komentarze, że TNS i CBOS manipulują, bo za to im płaci PiS tylko, że to są wyjątki. Zdecydowana większość natychmiast prostuje nieuzasadniony optymizm stwierdzeniem, że „prawda jest smutna”. Za smutną prawdą idą rutynowe opinie, że Polska jest ciemnogrodem i rzeczywiście na PiS głosuje najwięcej zacofanych, gdyż takie mamy społeczeństwo i taki mamy naród. Do sondaży nie należy się w żadnym razie przywiązywać, natomiast opisane powyżej morale w obozie ORMO nie pozostawia złudzeń. Był taki czas, który trwał 8 lat, że cokolwiek PiS robiło kończyło się porażką. Nazywano to „szklanym sufitem” wielu fachowców zapowiadało, że tak już zostanie na zawsze. Stan niemocy był jasno zdefiniowany, PiS nigdy nie przekroczy 30%, co jest niezbędne do sprawowania władzy, a tym bardziej nie osiągnie samodzielnej większości.

Nie sprawdziło się, rzeczywistość przerosła pobożne życzenia i w efekcie niemożliwe stało się realne. PiS się udało dokonać tego, czego się nie udaje obecnej opozycji, ponieważ PiS od początku miało… alternatywę. Demonstracje i inne protesty były dodatkiem do kompleksowego programu, który Jarosław Kaczyński i pozostali liderzy PiS wbijali Polakom do głów przez 8 lat. Dzięki temu każdy wiedział jakie plany ma opozycja w poszczególnych obszarach sprawowania władzy. Projekt polityczny PiS zawierał dane szczegółowe, ale dbał też o przekaz hasłowy, dość przytoczyć najbardziej znane przykłady. Polityka zagraniczna na prostych nogach, nie na kolanach. W polityce wewnętrznej prawo i sprawiedliwość, złodzieje, łapownicy i pozostali kombinatorzy do pudła. Dla Polaków wsparcie materialne i moralne, jako główny element polityki i krajowej i zagranicznej. Połączenie buntu przeciw parszywej rzeczywistości z konkretnie sformułowanym programem naprawczym, po latach zaowocowało sukcesem. Wszystko poszłoby z dymem jak ćma przy knocie świecy, gdyby PiS nie zahartował swojego projektu, a to można było osiągnąć tylko poprzez spełnienie kluczowej obietnicy. Po wejściu w życie programu 500+ mamy komplet potrzebny do zaliczenia dwóch kadencji i nie widać najmniejszego zagrożenia ze strony obecnej opozycji. ORMO oparło swój byt wyłącznie na robieniu zadymy, tak w Polsce, jak w Europie i ostatnio w USA. Kapują, plują, kłamią, kantują przy liczeniu własnych szeregów, ośmieszają się „potencjałem” intelektualnym swoich liderów.

Przeciętny Polak widzi po jednej stronie konkret, po drugiej szarpaninę i prócz dobrodziejstw socjalnych jest jeszcze jeden argument. Nie ma żadnego zamordyzmu, nikomu nie wjeżdżają do chałupy, nie ma nagonek na Internet. Skąd i z czego opozycji ma rosnąć? Z wyśmiewania programu socjalnego PiS, który dał Polakom wiarę, że władza niekoniecznie musi wyłącznie kraść? Z powtarzania prawniczego bełkotu, z którego nie da się nic zrozumiałego wyciągnąć? Z przeciwstawiania interesów bankierskich, korporacyjnych, europejskich i amerykańskich interesowi polskiemu i to temu przez małe i duże „P”? Gdzie się nie obrócisz tam się opozycja zajmuje jednym podstawowym problemem – kto jest liderem? Jaki program ma, którakolwiek z partii wchodzących w skład tych śmiesznych parad ulicznych w czasie, których tylko jedno wydaje się czytelne. Pochody ORMO skupiają się na wyszydzaniu Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Beaty Kempy, Prezydenta Andrzeja Dudy i chyba nawet Tadeusza Rydzyka sobie odpuścili. Dreptanie w miejscu i żadnych wniosków. Tymczasem PiS wnioski wyciągnął i główna korekta planu z 2005-2007 polega na bardzo prostej motywacji – dać Polakom coś, czego Polacy w naturalny sposób będą bronić. Alternatywa jest prosta albo chcesz Polaku władzy, która daje i o Ciebie dba albo chcesz opozycji, która kradła, miała Cię gdzieś i w dodatku otwartym tekstem mówi, że znów chce Polaków sprzedać. Puenta? Sondaże jeśli nie są wiarygodne, to tylko dlatego, że zawyżają notowania opozycji i zaniżają poziom poparcia dla PiS.

6
28420 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  jak to jest dokładnie z sondazami mielismy sie okazje juz nie 1x przekonac..raz w wyborach prezydenckich w 10'roku.i pamietnej histerii niesioła ktory juz bukował bilety na samolot "donikąd"..co wtedy pomogło?dluuuga..baaaardzo długa noc..i "glosowanie korespondencyjne" z "placówek dyplomatycznych"..wybory samorzadowe i...ponad 24% poparcia dla ZSL-u..pozniej mielismy 78% POparcia dla gajowego..a te ostatnie wybory to juz poszly normalnie...
  dzis facet w sukience PO rozmowach z KIEROWNIKIEM oświadczył ze byly bardzo "owocne" i ze przebiegały w bardzo "sympatycznej" atmosferze..
  pardon..teraz spikierka w panoramie mówi mi ze w austrii tez zwyciezyło "glosowanie korespondencjne"...hehehe...
  pardon..wracajac do wątku głównego...rozmowy z kierownikiem były "bardzo owocne"..a KE nadal ma nas w "głebokim" POważaniu..kiedy to sie zmieni?alimenciarz POwinien siedziec w pierdlu!albo juz dawno komornik winien zlicytowac jego motocykl na poczet porzuconych własnych dzieci..dokad to bedzie trwalo??
  suplemencik..teraz pani spikerka wiadomości tvp1 zapowiedziała ze pan kijowski jest na JUTRO UMÓWIONY z panem martinem schultzem..(na prywatną rozmowe) hehehe....!!!!

 2. niemieccy i europejscy politycy mówią że to wybór austriaków który należy uszanować,
  Rosję która napadła na kraj w Europie i próbuje wywołać nowe wojny zaprasza się do G7 i rozkłada czerwone dywany, Makrela szlocha że chce współpracować z Turcją, Niemcy wybrały sobie kandydata na szefa Rady Europejskiej, a polski parlament nie ma prawa wybrać sędziów TK. Bo zostanie usunięty z Europy. Czy są jakieś granice tego szaleństwa?

 3. avatar

  nie ma!!przypomniała mi sie piekna scena z "psów"..gdzie płk ząbek??-grany przez machulskiego  (bodajze) wsiadając do auta rzucił franzowi na odchodne ze "chce miec usta powyzej poziomu gówna"...nic juz tego burdelu nie uratuje przed pozarem..gdzie wszystkie "pracownice" nie zdąża uciec z pokoi ktore POjedyńczo wraz z klientami zajmują (choc w pokojacj zdażają sie tez orgietki wieloosobowe)..tak to widze!!!

 4. że osoba która zabiła z zasady pół roku po złapaniu będzie miała wyrok I instancji, a większość wyroków w II instancji nie będzie kończyła się zwrotem do ponownego rozpatrzenia, bo sędziowie nie potrafią zrobić najprostszych rzeczy.

  Platforma to już chyba nie jest polityka, tylko stan umysłu. Dla nich w Polsce toczy się teraz wojna domowa. Nie nie zmyślam, tak myślą i mówią o tym głośno. Co można zbudować z ludźmi którzy są na wojnie domowej?

  Mariuszu Błaszczaku, nie idź drogą która kroczyła PO!

 5. Andrzej Urbański nie mógł zobaczyć zakutych w kajdanki sprawców zamachu smoleńskiego i mam do rządzących mały apel: oby ludzie tacy jak Bronisław Wildstein, któremu nie zostało za wiele czasu mogli tego dożyć, więc proszę o przyspieszenie tempa. Były szef GROM Dariusz Zawadka mówił na taśmach u Sowy o zamordowanym w Smoleńsku kapelanie Płoskim. Naprawdę nie internauci powinni brać się za pytla, kujawę (sww) i resztę tej bandy doskonale zorientowanej w szczegółach zamachu. Rozumiem, że ci goście są dziś totalnie inwigilowani, ale w swych rozwowach telefonicznych nie poruszą tego tematu. Dobrze, że zaczął się jakiś ruch, dobrze, że Berczyński powiedział, że Łotysze na początku tego miesiąca przekazali ważne materiały, ale proszę - po szczycie NATO i wyjeździe Franciszka najwyższy czas na cichockiego, janickiego, laska, pytla, kujawę - dać ze dwóm status świadka koronnego i powonno pójść szybciej..

 6. avatar

  kategorycznie sie nie zgadzam!(juz którys raz z kolei) status "świadka koronnego" dla kogokolwiek z tych ludzi jest dla kazdego z nich wyrokiem smierci!!sledztwo w/s olewnika;pana baraniny co to sobie dziwnie zmarł w wiedenskim areszcie..i wielu wielu innych..nic to nikomu nie dało poza tym ze w majestacie prawa dokonano na nich perfekcyjnych egzekucji..miejcie litosc!!ludzie!!smolenska i POsmolenska rzeczywistośc to nie jest film z travoltą "two faces"..gdzie taki arabski lub bielawny bedzie zył i mieszkał?zmienia mu chirurgicznie rysy twarzy i pojedzie jako emigrant do pracy w DHL-u w belgii lub francji?a moze bezie sie utrzymywał jeden z 2gim z łapania pstrągów w gorskich rzekach na pograniczu kanadyjsko-amerykanskim? a moze zostanie nadzorcą na plantacji trzciny cukrowej w brazylii??jesli system penitencjarny w kraju nie bedzie w stanie zabezpieczyc im dozycia swoich dni po zasądzeniu wyroków DOŻYWOCIA Z KLAUZULĄ BPA..to lepiej nie brac sie za zaden proces!!!

 7. Tymczasem Sikorski porównuje słowa Pani Premier do przemówienia Becka. Że tamto gadanie o honorze "kosztowało nas 6 milionów trupów". I że on ma nadzieję, że  tym razem nie będzie aż tak źle.

  A Rychu opowiada w radiu o tym, że nie zostanie kamień na kamieniu.

  Sondaże to bardziej pobożne życzenia niż obraz rzeczywistości. Nieraz się o tym przekonaliśmy.

  I w tym całym rwetesie bez echa mija fakt, że nasz pokojowy Noblista został honorowym członkiem Rotary Club. Za całokształt.

 8. avatar

  a czy "zwykły elektryk" zaszedłby tak wysoko gdyby nie czasami mniej lub bardziej dyskretna POmoc braci w cielęcych fartuszkach??widze to wielowątkowo..albo juz tak sie niczego nie boją ze postanowili go publicznie nagrodzic tym samym przyznając sie do wieloletniej wspołpracy..albo tak bardz sie juz niczego nie boją bo moze czują ze juz teraz to mogą robic wszystko...rotary club mial miec 'swoją" msze na Pl.Św. Piotra..dlaczego do nie jednak nie doszlo?"ktos" sie "czegos" wystraszył???

 9. Wrzuciłam ulotkę o kole zębatym. Najnowsza.
  Strona cały czas ostrzega. No to wrzucę i tu. A co mi tam!

  Historia zatacza koło…
  Fortuna kołem się toczy…
  A czasem
  ów obrót
  można
  zobaczyć na własne oczy.

  Gdy się turla i pędzi
  potoczyste
  pękate
  Dopiero z bliska widać
  Że jest to
  koło zębate…

  Więc to jakaś przekładnia!
  Czemu mało kto zgłębia
  Jakie to urządzenie?
  Z czym się właściwie

  zazębia?

  Kiedy nam przed oczami
  Znowu przemknie chybcikiem
  Kto sprawdzi
  Jakiej machiny
  stało się

  trybikiem?
   

  A ileż w fizyce konceptów do facecji można znaleźć!

  Moment pędu. Układ odniesienia. Reguła korkociągu... współczynnik przeciążenia... luzy...  prędkość obrotowa...

 10. :)

 11. ten sam który z hodowcami kóz w afganistanie napadł na armię radziecką?

 12. avatar

                                                    Queen, brexit, wojna światowa...
                                               Również Elżbieta II przewiduje III wojnę światową
   
  ANCHE ELISABETTA “VEDE” LA GUERRA. MONDIALE
   
  Maurizio Blondet    21 maj 2016    tłum. RAM
  http://www.maurizioblondet.it/anche-elisabetta-vede-la-guerra-mondiale/
   
   
  "Nadciąga taki sztorm jakiego Wielka Brytania nigdy dotąd nie oglądała. W porównaniu do tego, co się zbliża, II wojna światowa będzie wydawać się jedynie czymś w rodzaju nierówności w nawierzchni drogi" – powiedziała cicho królowa Elżbieta II.
   
  Ta niezwykła, niepokojąca i nieprzewidziana wypowiedź królowej zaskoczyła całkowicie ekipę telewizyjną BBC będącą w trakcie przygotowywania telekamer i mikrofonów służących do nagrania okolicznościowej przemowy Elżbiety II w Parlamencie, 18 maja tego roku.
   
  Jak wynika to z obowiązków konstytucyjnych − ("królowa króluje a nie rządzi") – coroczne przemówienie na otwarcie prac Parlamentu jest pisane dla królowej przez premiera – którym obecnie jest Cameron – i wyraża ono oceny opracowane przez rząd, a nie przez monarchę.
   
  Tym razem jednak, sędziwa królowa – na myśl o tym, że będzie musiała wypowiedzieć się w sposób neutralny − okazała duże zdenerwowanie – tak zrelacjonował wydarzenie jeden z pracowników BBC, obecny przy zajściu.
   
  Dodał, że Elżbieta II "powiedziała, że konkretne informacje pochodzące od najwyższych rangą osobistości wojskowych utrzymują, że jeżeli Wielka Brytania nie przeprowadzi szczęśliwie swego 'Brexitu', wejdzie w nieunikniony scenariusz III wojny światowej".
   
  Królowa rozmawiała ze swoimi kamerdynerami, którzy pomagali jej ubrać się w szaty przeznaczone na tę uroczystość (Robe of State) oraz koronę (Imperial State Crown) w przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu (Robing Chamber). Ale ponieważ miała już wtedy przypięty mikrofon, cała sala usłyszała ją gdy powiedziała: "II wojna światowa z porównaniu z tym, co nadciąga będzie wydawała się zwykłym wybojem na drodze. Moim obowiązkiem jest ostrzec przed tym moich poddanych".
  To, że królowa popiera Brexit jest prawie, że pewne. W marcu − w związku z jej zapatrywaniami − nawymyślał królowej The Sun (“Queen Backs Brexit!”), opowiadając swym czytelnikom, że Elżbieta II – co do Brexitu – pokłóciła się nawet z Nickiem Clegg, aktualnym wicepremierem, mówiąc mu podobno, że: "Unia Europejska kroczy błędną drogą". Zaprzeczenie tej informacji, jakie nadeszło z BuckinghamPalace skrytykowało przede wszystkim tutuł artykułu – krzykliwy, jak wszystkie ukazujące się w brukowcach.
  http://i1.wp.com/www.maurizioblondet.it/wp-content/uploads/2016/05/BREXIT.jpg?resize=300%2C180
  Queen backs Brexit
   
  W Robing Chamber, Elżbieta II miała wręcz wypowiedzieć aluzję odnoszącą się do jej ewentualnej ucieczki lub abdykacji: "Przygotowujemy się do opuszczenia statku. Nadciąga tak gwałtowna burza, że można powiedzieć iż Anglia do tej pory czegoś podobnego jeszcze nie widziała". 
  W tym momencie mikrofon królowej został wyłączony. Podobno John Kirby, jeden z dyrektorów BBC rozmawiając ze zdumionymi tym, co usłyszeli pracownikami telewizji, miał powiedzieć, że"monarchini bardzo dużo mówi ostatnimi czasy", dodając iż "my wszyscy powinniśmy puszczać mimo uszu, zapominać i wymazywać z pamięci wszystko to, co słyszeliśmy".
   http://yournewswire.com/queen-elizabeth-reveals-she-is-ready-to-flee-britain/

 13. Putinowski fake.

 14. To się nie może dziać naprawdę. Alicja w krainie czarów wysiada. Club Rotary Warszawa City?Proszę Państwa, proszę mnie trzymać. Co do sołtysa i jego bonmotu o Becku lepiej zamilczę. Nie mówiąc o Rychu oczywiście. Ciekawam, czy wie skąd cytował.

 15. to nie jest ścisła loża. Ale jest szansa że Bobek to rozsadzi od środka.

 16. Nisko upadł Ryży Neron z Sopotu, że musi przyjmować w Brukseli, z honorami, alimenciarza.
  I pomysleć, że z 5 lat temu, gdyby mu Kijowski założył KOD, to od razu ruszyłaby rządowa machina pn. Walki z Alimenciarzami. A teraz? Makrela praktycznie jest już trupem, Unia się sypie i jak tu żyć? Jak żyć panie były premierze?

 17. Tusk sondował czy ma do czego wracać, czy KOD zrobi mu miejsce w razie czego.

 18. polskiego rządu na nowe wybory szefa rady europy.

 19. Tak, Kijowski ma świetne układy w rządzie.

 20. reformy wymiaru sprawiedliwości, poinformował, że trwają prace nad ustawą o alimentach. Pewnie Kijowowskiemu poświęcą osobny paragraf:-)

 21. avatar

  Oj, chyba będzie musiał organizować po 10 demonstracji dziennie, aby wyrobić....

 22. avatar

  Bardzo ważne zdanie/program/ideologia. 

 23. Dać miastowym po hektarze ziemi, a będą walczyć jak lwy o swoje. Pogonią każdego obcego czy unijnego.

 24. avatar

  Obecnie ANR posiada w zasobie 1 mln 500 tys. ha ziemi, a w dzierżawie jest 1 mln 100 tys. hektarów

 25. Tak, obawiałem się że to się nie bilansuje. Na głowę kwadrat 20 na 20 metrów.

 26. avatar

  Poprawka: metodą Franca Fiszera

 27. No tak..W łagodniejszej wersji trzeba część klasy panującej wywieźć w białostockie i otoczyć drutem kolczastym.

 28. avatar

  przepisy na ludzinę, te z czasów dymitriady.
  Przezorny ubezpieczony, zrobiłem zapasy: 1,5 kg soczewicy.

 29. avatar

  i powiem tylko jedno, kiedy słyszę głosy PO, Nowoczesnej i PSL, że Kaczyński rządzi zamiast Pana Prezydenta, Kaczyński rządzi zamiast Pani Premier i Kaczyński rządzi za Kaczyńskiego jako prezesa PiS to znaczy, że mamy GENIUSZA POLITYCZNEGO.Nie takiego jak Tusk  "dotkniętego palcem Bożym"  jak to powiedział zegarmistrz Nowak, ale prawdziwego geniusza tworzącego realpolityk Polską.Człowieka który sam wyciąga Polskę z goowna.
  A Tusk z Komorowskim, Petru i Kosiniakiem nie wspominając Kijowskiego mogą mu pucować buty.

 30. Nie umiałabym dać lepszego komentarza w tej kwestii.

 31. Powiedział Rysiu. A ja mówię; i co im zrobią jak ich złapią ?
  Gówno im zrobią !
  Towarzysze mają się doskonale. Przykłady się mnożą; jeden z nich na targach książki produkujący się ze swoją książką, wspomnieniem jak kapował robiąc za ‘’jezuitę’’ w Watykanie w czasie gdy strzelano do papieża. Ustalał poziom relacji na szczeblu służb poprzedzających Smoleńsk. Jest wolny jak pozostali ‘’arabscy’’ ambasadorowie. Bronek i jego zausznicy nietknięci. Urzędasy średniego i powiatowego szczebla ‘’leją’’ na dyrektywy centrali, leją i czekają na przewrót

  Dowód;
  za Fronda.pl cyt... Morawiecki: Żyjemy w resortowej Polsce.....następnie ;.....Bardzo mocno zależymy od współpracy z innymi ministrami. Nasz kraj jest trochę Polską resortową. Taką strukturę administracji odziedziczyliśmy. Te silosy są trochę zamknięte w sobie. Pani premier Beata Szydło stara się, żeby były bardziej otwarte na siebie. Wszyscy staramy się, ale mamy taką strukturę urzędniczą – mówił wicepremier Morawiecki. .....– Jestem po kilku spotkaniach, gdzie na poziomie ministrów dogadaliśmy się bardzo szybko. W krótkim czasie ustaliliśmy, że pewne rzeczy trzeba uprościć . Potem wracamy jednak do swoich pokoi w ministerstwach i okazuje się, że urzędnicy średniego szczebla blokują zmianę i rozwój – mówił minister.....

  Wnioski;; Jak pisałem zaraz po przejęciu władzy, jak nie zostanie rozniesiona stara nadbudowa, z reform zostanie piach i bicie piany. Wymienić w trybie pilnym kierowników referatów w urzędach państwowych od szczebla powiatu wzwyż, jest sporo młodych ludzi do zagospodarowania, wykształconych, którzy z pocałowaniem ręki zastąpią strukturę resortową starego myślenia na nowe. Na co czeka rząd ???

 32. MK !
  Bardzo fajna Notka. Czytalem z wielka przyjemnoscia, jak zawsze!
  Pozdrawiam Serdecznie, Janusz z Totonto.

 33. avatar

  owszem pis jakieś tam wnioski wyciągnął, owszem opozycja leży i się czołga bez pomysłu, ale tak naprawdę to nie pis wygrało wybory tylko platfonsi je przerżnęli - a ściślej mówiąc złożyły się na to dwa czynniki - zaślepienie władzą i poczucie nieśmiertelności platfonsiarzy i andrzej duda z rodziną - bądźmy realistami wybory większości ludzi polegąją dziś na obrazkach rodem z życia na gorąco, a nie na żadnym rozpatrywaniu programów czy propozycji politycznych - ludzie głosują emocjami i pierwszym wrażeniem - w sondażach wszyscy bez wyjątku twierdzą, że politycy każdej opcji to świnie i złodzieje i nie wierzą za grosz temu co obiecują - kiedy w pisie wreszcie doszli do odpowiednich wniosków (z czyją pomocą to się odbyło to wciąż jestem ciekawy), że sufitu nie przebije sie nigdy z macierewiczem i kaczorem na pierwszym planie i jednocześnie jako 'twarz' zastąpił ich facet, który jest ich przeciwieństwem wtedy sprawy przybrały zupełnie inny obrót - nie zrobił tego żaden program ani szerokie plany, bo w takie rzeczy nikt przed wyborami już nie wierzy i tak naprawdę i jedne i drugie wybory wygrał pad i jego kampania - liczy się tylko i wyłącznie medialny przekaz - jak dodamy do tego brak rudego kierownika, który wszystko ogarniał i farsę, którą odjebał opóźniony gajowy i nie mniejszy kabaret w wykonaniu doktor szpadel to wszystko nam się ładnie dodaje - ludzie po prostu mieli dość bezszczelności i tupetu bandziorów, którzy łoją im dupska opowiadając jednocześnie, że to podróż ol inkluziw na zieloną wyspę

  dlatego nie galopował bym tak do drugiej kadencji bo nastroje społeczne są chwiejne jak kwas w charkowie - dziś odetchnęli, że w końcu pojawiła sie jakaś alternatywa, ale nawet do 500+ można sie szybko przywyczaić i zapomnieć - pis ma wciąż podstawowy problem - w dalszym ciagu mimo nakwiększego zwycięstwa w historii zachowuje sie nie jak pewna swej siły władza, z którą ludzie czują sie bezpieczni tylko wciąż jak zagoniona do rogu opozycja, która albo się broni albo zamyka w twierdzy i płącze jak ją źli przeciwnicy poniewierają - dopóki to nastawienie sie nie zmieni żadna druga kadencja nie jest oczywista ;)

 34. Leszka Sosnowskiego

  KE realizuje ukryty cel podsycając napięcia w Polsce. Chodzi o zablokowanie rozmieszczenia brygady NATO na wschodzie … Jakiś czas temu pisałem w jednym z komentarzy, że Niemcy prawdopodobnie wiąże z Rosją tajne porozumienie ustalające wzajemne relacje między nimi i politykę w Europie Środkowej i Wschodniej. Blokują rozmieszczenie wojsk amerykańskich u nas i w krajach wschodniej flanki NATO. Znowu Niemcy uwolnione spod kurateli rozwalają europejski ład i sprowadzą wojnę.

 35. avatar

  Szaleństwo pogania wariactwo taka jest rzeczywistość obecnie w UE. dobrze, że polski rząd nie bawi się z nimi w gierki i nie daję się w to wciągnąć...

 36. Widzialem wiecej filmow i cudne foto na ktorym Marysia wskoczyla na palkarza i cala w pasach sciska go udami ile sil! Facet jest nieco zdziwiony ale widac ze mu sie spodobalo!  Wiec zarzutow o napad na funkcjonariusza raczej nie bedzie.

  Maj, matury, 19 lat...

  Pani Marysiu mysle ze najwyzszy czas POSZUKAC odpowiedniego KAWALERA! Moze z mundurowki?