Prześlij dalej:

Nic tak nie pokazuje strategii i morale w PiS po „rekonstrukcji” rządu, jak szopka z nowelizacją ustawy o zbiórkach publicznych, którą znam od strony medialnej i od kuchni, ale po kolei. Zacznę od podstaw i wyjaśnienia o co chodzi, bo dookoła sami mądrzy, tylko mało kto wie o czym w ogóle mówi. Minister MSWiA obejrzał „reportaż” TVN24, w którym zostali uwiecznieni „wafelkowi naziści”, z czego połowa to prowokatorzy z TVN24. Premiera tej żenady odbyła się jeszcze przed aferą z Izraelem, co jest niezmiernie istotne, ponieważ pokazuje skalę problemu, a problem jest taki, że pod wpływem błazenady „nazistowskiej” i presji medialnej PiS wpadł na „genialne” pomysły.

Jedną z pretensji kierowanych do MSWiA było zezwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej na rzecz niejakiego Walusia. Podniosło się larum, że zbiórka na nazistę to rzecz niedopuszczalna w demokratycznym państwie. Brudziński nie zastanowił się pięciu minut nad tym co robi i wykonał dwa „genialne” ruchy. Pierwszym było powołanie Międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów. Komizm w czystej postaci, po pierwsze polski rząd przyznaje rację propagandzie lewicowych mediów, że mamy w Polsce jakiś wielki problem z faszyzmem. Po drugie ten zespół, rzecz jasna, niczego nie zwalczy i niczemu nie przeciwdziała, a o jego istnieniu sam Brudziński za miesiąc zapomni. Następnym „genialnym” ruchem był projekt nowelizacji o zbiórkach publicznych i tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa i oranie PiS.

Projekt nowelizacji zakładał zupełnie bezsensowną zmianę, chodziło o jeden zapis, który uniemożliwia przeprowadzenie zbiórki jeśli: „cel będzie sprzeczny z zasadami współżycia społecznego lub będzie naruszał ważny interes publiczny”. Zapis niewinny, ale też łatwy do obejścia, czyli martwy. Wystarczy, że dowolny podmiot wpisze ogólny frazes na przykład „zbieranie środków na leczenie” lub „projekt wspierający wykluczonych społecznie” i można tu wrzucić dokładnie wszystko. Cały projekt był poświęcony wspominanemu Walusiowi, tylko pod niego ta ustawa miała być znowelizowana, co jest charakterystyczne dla politycznych legislatorów. A teraz uwaga! Nowelizacja NIC by nie zmieniła w sprawie Walusia, ponieważ ta zbiórka była jak najbardziej legalna i to zarówno w świetle ustawy, jak i podstawowych praw człowieka. Brudziński albo nie wiedział, jaki jest cel tej zbiórki albo nie potrafi ze zrozumieniem odczytać kilku zdań. Cytuję na co miały być przeznaczone środki ze zbiórki:

Zebrane pieniądze podczas zbiorki zostaną przekazane Januszowi Walusiowi na zakup lekarstw i jedzenia w więziennej kantynie.

Źródło: http://zbiorki....

Kto w normalnie funkcjonującym państwie prawa może zabronić zbierania środków dla więźnia, jeśli te środki mają być przeznaczona na lekarstwa i jedzenie? Jest to nie tylko legalne, ale jak najbardziej zgodne z „zasadami współżycia społecznego”. Nie było przypadku w tym, że alarm, jako jedna z pierwszych, podniosła Anna Dymna, która w swojej fundacji zajmuje się między innymi wspieraniem więźniów i sprowadzaniem ich na właściwą drogę. Zabranianie takich zbiórek to czysta aberracja i wie to każdy, kto ma choć odrobinę oleju w głowie i zajmuje się czymś więcej niż oglądaniem TVN24. Wystarczyło, aby Brudziński publicznie odczytał cel zbiórki i spytał TVN, na jakiej podstawie chcieliby odebrać obywatelowi Walusiowi jego konstytucyjne prawo do leczenia? Nic z tego, za łatwe, zbyt oczywiste, trzeba było narobić komisji, nowelizacji i kompromitacji.

Czego nie zrozumiał Brudziński to zrobił prosty chłopak z Czerniakowa, któremu maturę napisały panie nauczycielki. Owsiak na początku w ogóle się nie przejął zmianami w ustawie, bo doskonale wiedział, że PiS musiałby upaść na głowę, aby zablokować zbiórkę WOŚP na poziomie zgłoszenia. Zresztą nie ma do takich działań żadnych podstaw i mówię to jako ekspert od WOŚP i największy krytyk. Sam cel zbiórki WOŚP jest nie do podważenia, co więcej do celu zbiórki nikt normalny nie może mieć zastrzeżeń, problemem są rozliczenia Owsiaka, a nie zbieranie pieniędzy „na szpitale”. Dlatego Owsiak temat po prostu olał, ale do czasu. Gdy 29 fundacji podpisywało protest i 5 lutego 2018 roku wysyłało do MSWiA, Owsiak siedział cicho i opowiadał jakieś bajki o bieżących wydarzeniach politycznych. Dopiero 20 lutego 2018 roku obudził się, bo zrozumiał, że wznieceniem dymu zrobi z siebie męczennika i przykryje wszystkie swoje sprawy sądowe oraz śledztwa prokuratorskie/policyjne.

Tak się składa, że Owsiak został przesłuchany przez policję w sprawie nielegalnej zbiórki przed sądem w Słubicach, gdzie usłyszał wyrok za rzucanie bluzgami. Czynności w tej sprawie trwają prawie pół roku i jak znam życie i to działa na psychikę „dyrygenta”. Owsiak narobił szumu w sprawie nowelizacji ze strachu, ale nie przed nowelizacją, tylko przed problemami z prawem, których narobił sobie po kokardkę. Gdy zaskoczył, że to będzie doskonała linia obrony, to prawie po 2 tygodniach od protestów NGO przerobił się na wodza rewolucji. Z tej racji, że był bardzo spóźnionym wodzem, domalował swój portret na zdjęciu 29 fundacji i sfałszował list protestacyjny, tak chamsko dopisując WOŚP na liście protestujących i przypisując sobie autorstwo pisma, że zostało to przeze mnie zgłoszone do prokuratury. Z tą chwilą sprawy nabrały tempa. Brudziński jeszcze coś na początku pyskował, ale po ogłoszeniu „rekordu”, w dniu 8 marca 2018 roku i krzykach Owsiaka „nom pasaram”, zabawa się skończyła. Brudziński wczoraj wycofał się z nowelizacji i do dziś siedzi cicho.

Cała sprawa nie byłaby funta kłaków warta, takie klasyczne bicie piany, gdyby nie fakty, które nie są znane opinii publicznej, dlatego się nimi podzielę. Otóż kilka miesięcy temu rozmawiałem w gabinecie innego ministra, między innymi o zmianach w ustawie o zbiórkach. Sensatom od razu odpowiem, że konsultacje w najmniejszym stopniu nie były poświecone polowaniu na Owsiaka, co wyraźnie podkreśliłem w rozmowie, ale próbą ukrócenia patologii w NGO. Propozycje zmian z mojej strony były bardzo proste. Proponowałem powrót do rocznego terminu na rozliczenie rozdysponowania środków zebranych w czasie zbiórki, bo w tej chwili jest tak, że dowolne NGO może raz na rok rozliczyć 100 złotych z zebranych 2 000 000 złotych i resztę rozliczać do końca świata. Jedyny wymóg to wpisanie jakiejkolwiek kwoty, po kolejnym roku rozliczeniowym. Druga zmiana to konieczność udzielania informacji publicznych przez podmioty powiązane z fundacjami lub świadczące usługi na rzecz fundacji, czyli wszystkie firmy szwagrów, a tu Owsiak nie jest wyjątkiem tylko normą.

Jak się zakończyły te konsultacje? Dokładnie tak, jak widać i jest to obraz nędzy i rozpaczy, zamiast rzeczowych zmian, idiotyczna nowelizacja. Jedno ministerstwo nie współpracuje z innym, minister nie ma pojęcia, co, jak i po co chce znowelizować, a byle TVN24 i pajacujący celebryta filantropii ośmiesza i przestrasza rząd. Proszę Państwa, tak to działa od środka, w prozaicznej sprawie i pod wpływem śmiesznych „reportaży” TVN24, czy wygłupów Owsiaka. Co się musi dziać w ministerstwach PiS, gdy przeczytają notkę z Izraela albo USA, to strach pomyśleć.

Dodam jeszcze, że do Warszawy mam 1000 km w obie strony, pojechałem tam na własny koszt i wyszedłem na takiego samego albo jeszcze większego idiotę, niż przerażony minister. Na koniec zostanę defetystą. O skutecznej polityce tej uśpionej ekipy zadowolonej z siebie i jednocześnie przerażonej każdą presją zagraniczną i krajową, można zapomnieć. Potrzeba trzech Kaczyńskich, żeby to towarzystwo postawić do pionu. PiS po dwóch latach zamienił kontakt z rzeczywistością i porozumienie z elektoratem, na syndrom oblężonej twierdzy, gdzie strach, ignorancja polityczna i wojny frakcyjne to jedyna „strategia”.

Źródło foto: 
6
14895 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

41 (liczba komentarzy)

 1. @mmisiek

  @wrednick

   

  Dokładnie tak. Przy czym uprzedzam, że mój stosunek do niemieckiej UE jest jeszcze bardziej "gorący" niż prof. Pawłowicz, więc piszę o linii strategii PiSu, nie mojej miłości.

  Kaczyński to nie Tusk, rząd Kaczyńskiego to nie "rząd" Tuska, Kaczyński pokazał przy wyborach Tuska że o Polski interes będzie walczył do ostatniej kropli.

  "strategia zagraniczna PiS" sprowadza się właściwie głównie do wiszenia na dwóch cyckach, USA nas bronią a UE nas "karmi". Więc z tego punktu widzenia jest racjonalne, że w sytuacji kiedy UE się rozsypuje i trochę to potrwa ale nie ma szans na istnienie, że Kaczyński wejdzie w taktyczny sojusz z Berlin. Wszystkie ważne decyzje Berlina będą konsultowane z Kaczyńskim, który 10 razy się zastanowi zanim coś parafuje. I znając trudną sytuację Berlina, zażąda bardzo wysokiej ceny. A Potem i tak to się rozsypie, na bardziej naszych warunkach.

  W poniedziałek nie będą podejmowane żadne decyzje, będzie tylko ustna deklaracja czy Polska chce wpływać na kluczowe decyzje w UE. Gdyby Merkel szczególnie zależało na trójkącie, to Macron już by dzwonił zapraszać do Paryża. W piątek padła deklaracja ożywanie trójkącika, odczytana jako wola współpracy i wystarczy, kolejne deklaracje należą do Merkel. Pisałem kilka miesięcy temu, że od Kaczyńskiego będzie zależało utrzymanie rządu Merkel i teraz to wyraźnie widać. Ona teź już to rozumie...

   

 2. avatar

  Po wyborze na Kanclerza Merkel ma Kaczyńskiego w  D U P I E !!!!!

 3. avatar

  Samżeś pan doooopa z tymi swoimi fobiami!

 4. avatar

  TY nawet dupą nie jesteś. żydzie.

 5. Ty za to nawet nie dupa, tylko kawał chuja

 6. avatar

  Ale kawał. Nie obrzezanego.

 7. avatar

  Wątpię, kultura wypowiedzi na poziomie Chazara. Zawsze można to wyjaśnić w bramie. 

 8. avatar

  Śmierdzisz żydem

 9. avatar

  Argument na poziomie szamba w kibucu.

 10. zadaniem rządu w Berlinie nie jest "tylko"  rządzenie Niemcami. Niemcy mają swoją pozycję, bo są dominującą siłą w Europie, więc Merkel walczy nie tylko o polityczne przetrwanie, ale również o to, żeby nie zostać niemieckim Gorbaczowem, czyli boi się że rozwali UE. 

  Podobno neonaziści są już  drugą siłą polityczną w Niemczech, przed SPD. Więc cała góra SPD i CDU walczy o przetrwanie, swoje i niemieckiego establishmentu...

 11. Jaką dominującą siłą,dominującą siłą są kolorowi?

 12. Najpierw to należałoby sobie odpowiedzieć na pytanie jakież to mamy z Niemcami wspólne interesy bo mnie się widzi, że są one raczej totalnie sprzeczne. W najlepszym razie to wspólny interes d. z batem.

   

 13. Panie Piotrze

  Zawsze można zacząć zbierać podpisy pod Pańską propozycją zmiany w/w ustawy. Służę pomocą w jej redakcji. Następnie każdy z obecnych na forum bierze się do zbierania podpisów

  Ręczę, że damy radę

 14. avatar

  a'propos

  ta uległość we wszystkich aspektach życia społeczno-politycznego będzie się tylko pogłębiać..tyle tylko że w życiu jest tak że nie da się nikogo zagłaskać na śmierć..bo ty wywołuje pogardę i odrzucenie..

 15. Jeśli państwo PiS tam na dole jest nadal teoretyczne, to w pierwszej kolejności ucierpią Ci, którzy żyją z PiSu....

 16. avatar

  ucierpią..bo pis w połowie obszaru kraju nie wygra wyborów samorządowych...

 17. avatar

  Co ucierpią? Tam gdzie nie wygrają wcześniej nie wygrywali. 

 18. To znaczy, prawie nigdzie nie wygrali!

 19. Dla PiSu, wybory we Wrocławiu są ważniejsze niż w Warszawie.

  Ale w Warszawie są dużo większe pieniądze.

 20. avatar

  Wrocław,Gdańsk,Poznań;Warszawa;Łódz,etc..etc....i inne duże miasta są nieosiagalne dla PISu

 21. Zgoda. W "moim" Wrocławiu jest nie mniejsze zło, ale i najmniejsze miejscowości są niemniej ważne, bo Polska jest jak sztuka mięsa wystawiona na słońce po miesięcznym "dojrzewaniu". Tylko, jak tu iść na front z mentalnymi dezerterami, pod wodzą ludzi, gotowych poświęcić życia wszystkich, dla mamony i medali?

 22. avatar

  Piszę w tym duchu od kilku m-cy...nie mam bloga i tysiecy followersów ale niestety...

  PiS odleciał już dawno teraz zaczyna działać grawitacja...jak jebnie o ziemię to nie bedzie co zbierać. Nie głosowałem na PiS bo to socjalisci i etatyści-zamordysci zasłaniający się ryngrafem "Ognia" ale mieli sporo dobrych postulatów i nawet pomysłów. Nawet zaczęli część wprowadzac, fakt w sposób toporny i w klangorze popagitki ale cos robili...teraz nawet agitka im się zacięłą a z instytucji państwa zrobili chlew do żłopania z koryta i przechowywania i tuczenia knurUW ...w skrócie Polska ma problem.

  Zapalnikiem do odklejenia sie PiS od "prawej ściany" będzie sprawa IPN i reprywatyzacji...jak się na tym położą /a tak będzie/ to mają RN,ONR z 10% w nastepnych wyborach...w cuglach. I nie Panie Piotrze "pryszczata endecja" raczej nie popełni błędu..chyba że WSI24 i TVPiS obrócą wszystkie środki aby ich zniszczyć. Problemem jednak jest to ze RN,MW, czy ONR nauczyły się od PiS robić właną narrację poza mainstreamem i totalna wycinka tych srodowisk z debaty w maspublikatorach juz niewiele da...

  https://justyna...

   

  Zobaczcie jak ma się takie cuda to naprawdę mozna wiele...żaden Gówin z milionami na dłuższą mete bez oprychów na miare Rachonia nie da rady...

  Nasuwa sie jeden cytat: "miałeś chamie złoty róg.."

 23. avatar

  Uwaga do przemyślenia  

  "Może sobie istnieć w ramach ideologii niejawna grupa etniczna, na przykład taka że “Polską rządzą Żydzi!”, ale ideologia musi być inkluzywna, aby istniała możliwość inkorporacji i kapitulacji wobec danego ośrodka krystalizacji politycznej. Jedynie masowe religie monoteistyczne zapewniają taką ideologią, jeszcze kilkaset lat temu zapewniał to KK, obecnie islam. No ale skoro KK z czasów Urbana II działał sprawnie to taką ideologię trzeba używać - dobry było nie ma co psuć."

  i dalej :)

 24. Efekty dziwnej zmiany widać już w sondażach. Zadowolenie z tego, jak PiS prowadzi sprawy kraju jest coraz mniejsze - na szczęście dla PiS ci, co mogliby tę partię zastąpić są jeszcze gorsi. Dwa lata mijają i ludzie chcą widzieć efekty, a nie tylko perspektywy. 

  To co widzimy jest efektem stopniowego zanikania Kaczyńskiego i jego coraz mniejszej chęci do zajmowania się sprawami kraju. 

 25. avatar

  To niemoc...podobno jest b.poważnie chory. Niestety

 26. Skoro mamy niby demokrację, to powinniśmy mieć dostęp do rzetelnej informacji, by móc podejmować decyzje oparte na faktach. W tym do informacji o stanie zdrowia najbardziej znaczących polityków. (tu powinna znaleźć się informacja lub plotka o konkretnej chorobie JK, którą mi przekazano, ale się nie odważę jej powtórzyć. Wiem, kto ją rozpowszechnia). I oczekiwałby - potwierdzenia, lub zaprzeczenia ze wskazaniem "sprawców" i ich motywów - w jakim celu to robią?

 27. "Zamienił stryjek, siekierkę na kijek"- czyli rząd szeryfów zamieniono na rząd lebieg i patałachów. Teraz Yurij może zbierać na inhalacje marihuaną i kąpiele błotne dla nieletnich mających problemy z ksenofobią, homofobią i antysemityzmem.

  Bożeeee, daj nam Orbana!!!

   

  Druga sprawa. Jak rządzący przeciwstawiają się wynaradawianiu Polski, czyli multikulturalizmowi? https://migracj... i kto do cholery jasnej jest ta połowa INNYCH?

 28. avatar

  Toć tłumaczyłem:

  Spuścić klasę tfu polityczną z wodą w kiblu i posypać kretem.

 29. Moje uczucia do Kaczyńskiego, Morawieckiego, Brudzińskiego, Dudy są takie, jak do Tuska i Komorowskiego, wtedy, gdy "rządzili" (bo robili za słupy). Dałbym jeszcze szanse Ziobro, Macierewiczowi, Pawłowicz, Szyszce, może Jakiemu (ale związki z Opus Dei - jakieś szkolenia i za "unijne" ... rodzą wątpliwości). Panu Kaczyńskiemu trzeba podziękować - jego zadaniem, jako prezesa partii było sprawienie, aby w tej partii znaleźli się ludzie, którzy będą w stanie intelektualnie, mentalnie, "charakterologicznie" i w każdy inny sposób podołać na stanowiskach - od radnego, poprzez ministrów, do premiera i prezydenta. Prezes PiS, jak widać stosował selekcję negatywną - premier nie z PiS tylko z banku, prezydent z UW, minister SZ też spoza obozu PiS, bo tam brak odpowiednich ludzi na to stanowisko. Jeżeli będzie taka możliwość (póki co totalny brak kadr, partia raczej w sferze deklaracji a nie realnej), to będę głosował na Ruch 11 Listopada i żadne zaklęcia MK dot. np. kalkulacji wyborczych tego nie zmienią. Jak pisowcy przegrają, to PO ich wsadzi do więzienia - niech dalej robią, jak robią.

   

   

 30. fr0nd  napisał:  

  "Jak pisowcy przegrają, to PO ich wsadzi do więzienia - niech dalej robią, jak robią." 

  niestety jest to coraz bardziej prawdopodobne...

   

 31. avatar

  Bardzo mało prawdopodobne aby totalniacy mieli większość w polskim parlamencie. To wręcz niemożliwe.

 32. Zdaje mi się, że PiS się wycofał, pod groźbą weta PAD, z większości pomysłów mąjących utrudnić fałszerstwa. I kto będzie zatwierdzać wyniki wyborów, rozpatrywać protesty - najwyższa kasta sędziowska. Do tego należy dodać zniechęcenie najtwardszego elektoratu PiS - tych, którzy kontrolowali wybory z ramienia RKW. A za czasów KOD-u mówili, że będę kontrolować wybory (podobnie jak RKW) - po takiej "kontroli" starych sbeków i ich potomstwa (np. zastraszanie) wyniki mogą być różne. Dochodzi jeszcze możliwość powstania "alternatyw", czy nawet autentycznych partii systemowych, co rozbije głosy na kilka podmiotów, z których większość może się nie dostać z powodu nie przekroczenia progu. Osobiście myślę, że możliwy jest raczej wariant "na miękko", jaki mamy teraz - wybory wygrał PiS, a rządzi Duda, Morawiecki, Gowin, Gliński - element obcy świadomym wyborcom PiS - wszystkich "jastrzębi", z A.Macierewiczem na czele (ale i prof. Szyszką) pozbyto się z rządu. Weęc nawet, jak nie wsadzą pisowców (ale nie wsadza też targowicy), to wyrugują ich ze sprawowania realnej władzy, synekur, stanowisk decyzyjnych. Zresztą dr J.Targalski, stwierdził w 2 odc. "Geopolitycznego tygla", że Polska jest krajem tak słabym, że wszystko, co tu się dzieje, zależy całkowicie od czynników zewnętrznych - https://www.youtube.com/watch?v=EEk7eKutnRo

 33. Od pewnego czasu nie czytam codziennie, bo chcę być zdrowszy, ale nie chcę być też nieświadomy co się dzieje, a jest coraz gorzej. Mam wrażenie, że w tym roku coś się zablokowało. Niby premier Morawiecki mówi ładne, okrągłe zdania, ale dlaczego tak często słyszymy krytykę Kornela Morawieckiego? Coś tu nie gra. Rekonstrukcja, a zarazem destrukcja. 

  Zauważyłem jeszcze jeden problem: lubię zaglądać na jakieś twittery czy inne takie jak np. Lisa, bo wiem co napisać: po prostu wiem, że tam co napiszą jest półprawdą lub nieprawdą ;-)

 34. Po prawdzie to o skutecznej polityce PiSu można było zapomnieć już kilka miesięcy po wyborach - dużo gadania i szczekania, a mało realnego działania. Wtedy to zostało przykryte grzaniem TK i 500+, a teraz wychodzi już niestety z całą jaskrawością.

  Można sie tylko zastanawiać czy ta porażająca nieporadność (widoczna już za czasów pobytu w opozycji) i podskakiwanie w takt wybijanego przez lewicę rytmu wynika z dramatycznej słabości intelektualnej czy też ma jakieś inne przyczyny. A może jedno i drugie, bo w zasadzie to się wcale nie wyklucza. Żebyśmy tak mieli chociaż pół Orbana...

   

 35. avatar

  Mamy całego Orbana, czyi obóz patriotyczny składający się z ONR, MW i RN. Problem w tym że POPiS robi wszystko aby nie był widoczny. Nawet w liście podanej do wyboru w sondażach. Ale nic to. po TT czy FB widać że ten obóz rośnie w siłę.

 36. avatar

  Widać takze że PiS tonie ale to na razie mało widoczny trend. Zakiwali się chłopaki...trzeba czasu aby walneło.

 37. avatar

  Sam PiS nie spadnie poniżej 30 % poparcia. A razem z PO to max 50 %

 38. Wpływ na zmiany historyczne mają wyłącznie indywidualności. Grupy społeczne, a nawet całe narody bez wyrazistego przywódcy nie znaczą nic. Mowiąc o USA, Rosji i innych krajach, myślimy o Trumpie, Putinie, Kaczyńskim, Orbanie itd. Kadry w PiS-ie są mniej niż skromne. Nie wystarczy być sympatycznym i elokwentnym oraz znać się na spędzaniu wolnego czasu, by uprawiać sensowną politykę jako szef MSWiA. Gorzej jest w środowisku tzw Narodowców. Tam nie ma fachowców od czegokolwiek, nie mówiąc już o osobowościach - nula, pustynia.

 39. avatar

  To byś się zdziwił...

 40. avatar

  Dla mnie reprezentatywny jest ten Konarski a to jest dno szamba. 

 41. he he

  kury wam szczać prowadzać nie politykę uprawiać, politykierzy

  nie widzieliście co się działo jak prowadzono twardą radykalną politykę?

  trzeba było popuścić,

  poczekajcie i nie gorączkujcie się

  sytuacja się uspokoi to będzie można ruszyć dalej.

  zbliżają się wybory , potrzeba czasu i spokoju aby się przygotować i je dobrze rozegrać

  ps.

  Morawiecki wypada lepiej niż po nim się tego spodziewano, reszta nie szkodzi zbytnio