Petru płacił po 50 zł za bieganie po ulicy, a Kaczyński daje 500 za siedzenie w domu!

Prześlij dalej:

Jeden z nielicznych socjologów, który używa pojęć naukowych i socjologicznych właśnie, to profesor Domański. Nie wnikając w jego poglądy, które w najlepszym razie odczytuję jako zmiękczony gowinizm, Domański nie błaźni się jako naukowiec i pewnych granic nigdy nie przekroczy. Spodobała mi się diagnoza marszów KOD w jego wykonaniu, głównie dlatego, że widzę dokładnie to samo. Każdy bunt społeczny ma swoje podłoże i swoich przedstawicieli, od tych podstawowych pojęć wyszedł Domański odpowiadając na durne pytania telewizyjnego prezentera. Czy ci ludzie protestują przeciw zamachowi na Trybunał Konstytucyjny? – głupio zapytał spiker. Oczywiście, że nie – mądrze odpowiada Domański i ciągnie dalej. Na ulicę wyszedł najkrócej mówiąc obecny establishment, czy też obecna elita, która czuje się zagrożona działaniami grupy aspirującej do nowej elity. Mamy do czynienia z konfliktem stricte ideologicznym, ze starciem dwóch grup społecznych, gdzie jedni są syci i swojej sytości bronią, a drudzy długo czekali, żeby się w końcu do syta najeść, nacieszyć swoją wizją Polski. Nie cytuję dokładnie Domańskiego, oddaję jedynie sens jego słów, bo to jest sedno diagnozy socjologicznej, od której należy wyjść. W normalnych realiach demokratycznych establishment, bankierzy, celebryci i ustawieni ekonomicznie przynajmniej na poziomie klasy średniej, najzwyczajniej w świecie nie wychodzą na ulicę. Oni w warunkach uporządkowanej struktury społecznej mają w najgłębszym poważaniu zachowania, które cechują niższe warstwy społeczne. Kto kiedyś widział na świecie demonstrację uliczną, która domaga się obcięcia świadczeń socjalnych, a ja tego nie wymyśliłem, tylko widziałem autentyczny transparent „Nie chcemy 500 złotych na dziecko”. Kto widział demonstrację w obronie wyższego wieku emerytalnego? Kto protestuje w obronie zysków banków i hipermarketów?

Takie zachowania społeczne po prostu nie istnieją, ani w krajach cywilizowanych, ani w republikach bananowych. Co zatem jest podłożem społecznym i jacy przedstawiciele społeczni za tym stoją? Jedno i drugie jest banalne do stwierdzenia. Podłożem jest oczywiście paniczny strach przed zmianami, jakie proponuje Kaczyński, a on proponuje wysadzenie ze stołów zgnuśniałych leśnych dziadków, którzy zdobyli swój status w warunkach patologii PRL podtrzymanej przez PRL II. I to jednocześnie są ci przedstawiciele, którzy się pchali na trybunę plutonami. Pan Krzysio Materna, pan aktor grający księdza w „Plebanii”, pan „artysta” od porno we Wrocławiu, pan kapitalista Frasyniuk, pani aktorka Komorowska, pani reżyser Holland. Czyli? No elita zabetonowana od lat na swoich pozycjach. Poniżej trybuny stanęli politycy PO, administracja samorządowa, biznesmeni, pracownicy korporacji i rzecz jasna byli esbecy razem ze swoimi kapusiami. Jak zawsze przy okazji ludycznych zachowań dołączają gapie i otumanione emocjonalnymi spektaklami grupki, ale wszystkiego razem starczy dla 10% w sejmie. Dlaczego tak? No przecież prosty rachunek. Ile jest w Polsce świetnie uposażonych, żyjących w wysokim standardzie ekonomicznym i sławie medialnej? 10% to nadwyżka, tak naprawdę jest tego góra 5% reszta to otumanieni. Po drugiej stronie mamy miliony, które muszą wyjeżdżać za chlebem i miliony w Polsce porównujące swoje wypłaty z wypłatami w Anglii, słowem miliony głodnych zmian i oczekujących na wymianę elit.

Przy tak ogromnej dysproporcji między społecznymi reprezentacjami i społecznym podłożem buntu, garstka emerytowanych tłustych misiów jest skazana na kompromitację i to się musi stać. Drugi marsz KOD to 40% siły i emocji z poprzedniego, no i każdy wie, że utrzymanie mobilizacji przy powtarzających się rytuałach jest niewykonalne. Zwłaszcza, że ci ludzie nie wychodzą na ulice za chlebem, z konieczności, ale dla… jaj, dla zabawy, żeby dokopać swoim przeciwnikom ideologicznym z forów internetowych. Napiszę do bólu szczerze! Nawet gdybym widział realną siłę w tych wygłupach, śmiałbym się, bagatelizował i sprowadzał do absurdu. Jestem przeciwnikiem patologii i nie bawi mnie demonstrowanie w obronie gaży Marka Kondrata za reklamy bankowe. Na szczęście nie muszę niczego robić na siłę, nie muszę uciekać się do retoryki, wystarczy prosta diagnoza socjologiczna wsparta statystyką. KOD się skończy po ustawie 500 złotych dla dzieci, wolnej kwocie od podatku i obniżeniu wieku emerytalnego w połączeniu z ustawą medialną. Nie było w Polsce takiej władzy, która obiecała i dała Polakom, co było obiecane, a już takiej kasy nikt nigdy w RP III nie dostał. Kaczyński jest skazany na spełnienie obietnic i musi mieć TVP, żeby pokazać racjonalne zachowania demokratyczne, zamiast idiotów z transparentami „Nie chcemy 500 złotych dla dzieci”.

5.923848
74047 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

78 (liczba komentarzy)

 1. ... Kluby Inteligencji Katolickiej (mocno infiltrowane przez bezpiekę) i środowisko Tygodnika Powszechnego (Boniecki) nie są po stronie Obozu Patriotycznego, a raczej po stronie POst-PRL-u,  gdzie są również "lewicowi" z dawnej opozycji.  Dlaczego?
  Maja Komorowska jest zaangażowana w ruchy Kościoła.

  KIK-owcy uważają Bartoszewskiego, Mazowieckiego, Kuronia, Geremka (niech Im ziemia lekka będzie) za autorytety. Ich życiorysy nie są krystaliczne. Wielu z KIK  jest w Odnowa w duchu (Duchu Świętym?), neokatechumat. Należy tam H. Gronkiewicz-Waltz, również niektórzy z moich bliskich znajomych. Ich podglądy są umiarkowane, takie jak w Wielkopolsce, tj. (powiedzmy) praca organiczna (jako usprawiedliwienie), zamiast otwartego protestu czy walki. POlityka ciepłej wody w kranie i bycie europejskim zupełnie im wystarcza. Panicznie boją się Zmiany a ona szybko nadchodzi w Europie i całym świecie. 

  Teraz zabierają głos. A po Smoleńsku milczeli jak wyśmiewano, szczuto, pogardzano, opluwano Zmarłych w katastrofie (zamachu). Niektórzy z nich w tym uczestniczyli.

  Jak do nich dotrzeć? Często działają w dobrej wierze. Warto o nich zawalczyć.

 2. Moze wlasnie tak? Piszac o nich ksiazki.

  https://www.youtube.com/watch?v=4YxRAYkDuoU

 3. Proponuję by powołać ruch obywatelski KOPP -
   
  KOMITET OBRONY PRZED POSTKOMUNĄ

  Na początek może to być aktywność wirtualna.

  Potrzebny jest ktoś, kto zrobi to w sposób profesjonalny (strona, moderacja itd)

  Jeśli uważacie, że to ma sens - piszcie. 

 4. merkator! 
  A dlaczego obrony przed komuna, a nie ataku na komune!??

 5. 2 dni temu oglądałem TVP Kultura w którym 6-cioro dyskutantów grillowało Krzysztofa Bosaka z Ruchu Narodowego. W dyskusji uczestniczył też Igor Janke, który w dyskusji często wspierał Bosaka. Piszę o "grillowaniu" Bosaka, ponieważ spektakl w TVP Kultura był porażający: lewackie towarzystwo wzajemnej adoracji próbowało przeczołgać Bosaka pryncypialnie, "po linii", i "na gruncie". Bosak dawał radę, praktycznie sam przeciwko wszystkim, pomimo zmasowanego ataku. Ale nie to mną wstrząsnęło.
   

   
  Wstrząsnęło mną to, jak zareagowali dyskutanci Bosaka na jego konstatację, iż prowadzą oni dyskusję z pozycji jawnie neomarksistowskich. Ich odpowiedzią było: "Ależ oczywiście że tak! Neomarksizm jest obecnie najlepszym narzędziem analizy społecznej"... Serio... Nie powtarzam dokładnie ich słów, ale taki był ich sens.
   

   
   
   
  -----------------------------------------------------------------
   
  TVP została opanowana w stopniu przerażającym przez ekstremę liberalną i neomarksistowską, a w programach formujących widzów intelektualnie, czyli w programach kulturalnych, jest to szczególnie widoczne.
   
  -----------------------------------------------------------------

   
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   

  Dlatego napawają mnie NIEPOKOJEM zapowiedzi PiS, że w TVP planują zrobić pluralizm... Błagam, tylko nie pluralizm! To już kiedyś było za czasów, gdy prezesem TVP był Wildstein, i dało fatalne skutki. To nie jest przytyk do Wildsteina, bo wtedy wydało się to normą, pluralizm, swoboda wypowiedzi... Wildstein podszedł do sprawy idealistycznie, i pozostawił w TVP "lewą nogę", dopuszczając też "prawą". Ale nie doceniono przeciwnika. Przeciwnik miał zbyt wielkie wpływy i zbyt wiele do stracenia, żeby odpuścić sobie media. Odżył w momencie największego kryzysu.
  Dopiero teraz, po zwycięstwie PiS, gdy wielka zmiana społeczna jest realna, widzimy jak leśne ludki zażarcie walczą, jakie mają zaplecze medialne i finansowe. 
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   

   
  Pozostawienie lewicy, liberałów i neomarksistów w TVP, to tak jakby pozostawić komórki rakowe w organizmie. Oni na chwilę przycichną, wejdą w cień, ale w momencie jakiegokolwiek przesilenia społecznego, uderzą bez pardonu, nożem w plecy, rozpętają w TVP histerię - a wtedy będzie za późno na robienie porządków. Neomarksistom w TVP nie wolno wierzyć tak samo jak każdemu bolszewikowi.
   
  Błagam PiS: nie miejcie litości! Żadnych lewaków w TVP! Żadnych liberałów! Żadnych neomarksistów! Żadnych "księży patriotów" z Tygodnika Powszechnego! Won z nimi wszystkimi!
  Zróbcie to samo, co zrobił Orban w węgierskiej telewizji: opanował ją bez pardonu, w 100%. Dzięki temu Orban miał silne medium informacyjne, i dzięki temu wygrał następne wybory!

   

  TVP powinna zostać zbudowana od fundamentów, od nowa, z nowymi ludźmi (już teraz rozglądajcie się za nimi). Jeżeli PiS przejmie w 100% telewizję w sensie światopoglądowym, to niech was głowa nie boli o jakąś tam lewicę. Lewactwo i liberałowie nadal będą mieli dwie potężne tuby propagandowe: Polsat i TVN. SB i WSI. Jeżeli PiS przejmie całkowicie TVP, to z ledwością będzie równoważył wpływy medialne Polsatu i TVN-u, z ledwością... Gdyby znowu, jak za Wildsteina, pozostawić „lewą nogę” w TVP, to wszelkie słowa zwątpienia sączone przez ewentualne niedobitki lewaków w TVP, będą jak gwóźdź do trumny PiS-u w następnych wyborach. Nie wolno do tego dopuścić, TVP ma być w 100% PiSu. Bierzcie przykład z Orbana – on nie miał wątpliwości, ani skrupułów, zrobił to, co było dobre dla państwa.
   
   

 6. ... trzeba zbudować od podstaw. Również przemysł, Kulturę i Naukę.

  Bierzmy się do roboty nie patrząc na polityków. Zacznijmy od Edukacji: Jan Zamoyski - takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie 

 7. edukacja jest najważniejsza. Edukacja w duchu patriotycznym bez zaciemniania historii

 8. o Mieczu Co się Błękici miał giermka, co to lewakiem był przeokrutnym. Wyśmiewał Polskę i Polaków, bo tak go ojciec kosmopolita pełną gębą nauczył. A że Polska to pijoki, a że Polacy to złodzieje, a że do niczego nie doszli, a że zacofani, a ze ciemnogród. Gizbern pokochał Giermka całym sercem i bardzo chciał mu  pokazać mu, że to wcale nie tak. Giermek nie chciał czytać, bo jest słuchowcem. Gizbern długo szukał czegoś co Giermek na klaczce swej może słuchać podróżujac z Gizbernem i znalazł ten kanał:

  https://www.you...

  Giermek zasłuchiwał się i małe ślepka rozbałuszał, aż dziś ma wybałusz i wkurw niepojęty. Niedawno Gizbern mianował swojego Giermka Rycerzem. Razem do boju stają. A wystarczyło znaleźć złoty środek. Krótkie, ciekawe, zabawne historyjki.

 9. Może na początek, dobry początek, wprowadzić w TVP ład wojskowy. Ubrać taką dajmy NATO Karolinę Lewacką w mundur Tumanowicza i wydać jej rozkaz przeczytania konspektu z przemówieniem W. Jaruzelskiego z 13 grudnia 1981. W imieniu Komitetu Obrony Demokracji oczywista oczywistość. Za brak radosnego uśmiechu odczytanie życiorysu Adama Michnika w masce p.gaz.
  Ta Lewacka dobrze wykonuje rozkazy.
  Dla Piotra Kraśki czyszczenie kibli szczoteczką do zębów w ramach PPK /kto pamięta ten skrót?/.

 10. trzeba żadnego munduru bo ona już go nosi. Wystarczy posłuchać tą debilkę neokomunistyczną i widzi się na niej ten mundur

 11. Zgadzam się. takie postępowanie(pluralizm) to nie z nimi, bo to nie jest uczciwy partner, przestrzegający reguł gry.
  To tak jak swego czasu z polityką Zachodu wobec ZSRR: detente, reset itd. Na tym zawsze wygrywał Kreml. Władimir Bukowski, będąc już na emigracji, załamywał ręce w bezsilności wobec takiej polityki Zachodu. Pisał, tłumaczył, bezskutecznie. Zachód nie rozumiał (albo nie chcial rozumieć), że ma do czynienia z przeciwnikiem, który nie stosuje fair play. Co się dziwic, skoro Rosja to kraj, któremu obce są chocby tradycje rycerskie, bo tam rycerstwa nie było. Postępujesz po rycersku, uczciwie - znaczy jesteś słaby, a więc godny pogardy i sam się prosisz, zeby cię wziąć pod but.

  Suworow pisał, jak będąc już wykladowcą w Królewskiej Akademii Wojskowej w UK nie mógł wytłumaczyć, żeby nie znakowali lazaretów, pojazdów sanitarnych itd. (ZSRR był wtedy w ich doktrynie wojskowej głównym przeciwnikiem). Nie docierało do Anglików, ze na sowieckich akademiach wojskowych w ogóle o czyms takim, jak respektowanie tych obiektów, nawet nie wspominano. Założę się, że teraz też nie. Dla Rosjan oznakowany - a więc łatwy cel, sam się prosi, naiwniak.

 12. Zgoda. Następna stacja: Woronicza. Jak nie, to powtórka z 2007 tylko już w 2016. Obiektywną TVP to sobie będzie można budować po następnych wygranych wyborach, jak już PRL II zdechnie. Teraz to musi być silna przeciwwaga dla skurwysynów z TVN i Polsatu. Petru należy pokazać jako faszystę, anarchistę, agenta banków co wpakował ludzi we Franki. Bez pardonu. I nie brać do TVP żadnych Warzechów i innych specjalistów od "obiektywizmu" i rozdzielania włosa na czworo. To jest wojna o przyszłość naszych dzieci. W dupie mam dylematy Warzechy, gdy idzie o być albo nie być Polski. Przez ostatnie kilkaset lat dostajemy w dupę bo próbujemy grać fair, podczas gdy wszyscy inni intrygują i mają po kilka dodatkowych asów przygotowane i poukrywane gdzie się da.
  Jak Orlen kupił Możejki, to zaraz potem "zepsuł się" rurociąg i pozostał zepsuty aż do dziś. Nadajniki TVP też się psują. Więc niech się do k... nędzy zepsują jutro i pozostaną zepsute aż k.... w stylu Lewickiej wylądują dupą na bruku i ster przejmie nowa ekipa. Oczywiście należy wykorzystać ich ew. umowy o niekonkurencji i zaprocesować ich jeśli pokażą swoje wraże ryje w TVN albo Polsacie.
  A jaki ma sens pompowanie sondaży, pompowanie Petru na lidera zaufania (śmiech na sali, kto ufa bankierom?) i huśtanie nastrojami na 4 lata przed wyborami? Żaden. Chyba że nie mówimy o 4 latach tylko o czasie dużo bliższym. A co może spowodować przyspieszoną zmianę władzy? A np. krew na ulicach lub jakieś spektakularne morderstwo. Nie sądzę żeby to miał być mord na kimś z PiS, chociaż ochrona prezydenta powinna być taka jak w czasie wojny, ale może wręcz odwrotnie - wrobienie PiS i "środowisk skrajnej prawicy" w mord jakiejś znanej, obdarzonej "zaufaniem społecznym" postaci. GW już o Petru zdaje się pisała jako o nowym JFK. Być może piszę bzdury i ponisła mnie wyobraźnia. Ale Czy jest jakieś inne logiczne wytłumaczenie tych wszystkich manifestacji i fałszowanych sondaży? Chętnie poznam i się uspokoję.

 13. Poważnie GW robi z Ryśka JFK? No jaja jak berety.
  Zakładając, że twoja wyobraźnia mogłaby okazać się kiedyś prorocza to Rysiek ma chyba kłopot, bo nie sądzę aby nie wiedział jak skończył JFK, ostatnio tak trochę przycichł i jakby posmutniał.
  Oczywiście ja tu troszkę żartuję, ale sprawa jest jak najbardziej poważna nie tyle w samym Kodzie co jego zapleczu, więc nie ma innej rady jak to, że PiS musi niestety zwiększyć tempo czyli z szybkiego marszu przejść już w trucht. 

 14. avatar

 15. nie w całości (za bardzo wkurzające) nie pamiętam co prawda pochwały neomarksizmu ale cały ten dyskurs miał być reklama książki jakiegoś zadaniowego dziennikarza - udowodnić że faszym jest zagrożeniem. Bułka z masłem po prostu - znależć paru osiłkow odwołujących się do do tej ideologii i zadanie wypełnione. A tu towarzystwo potwierdza(poza Bosakiem i Janke) że owszem takie zagrożenie istnieje..

 16. Bart!
  Wspaniala Notka! Ja tez sie obawiam, ze PiS moze zrobic blad!
  Boje sie, ze ten Czabanski jest za...miekki, a i Kurskiemu za bardzo bym nie ufal.
  Chyba, ze sam Jaroslaw Kaczynski trzymal bedzie reke na pulsie!?
  Nie wiem, moze niepotrzebne obawy... ;))

  Pozdrawiam MK i Pana, Janusz z Toronto.

 17. to chyba kolejna instytucja przejęta przez czerwonych i różowych z dodatkiem UB. W Warszawie prezesem KIKu jest Joanna Swięcicka. Prywatnie żona Marcina sekretarza KC obecnie PO. Ale jeszcze prywatniej to córka Eugeniusza Szyra, co to samego znał Stalina - od zawsze w KPP.
  Jak to się ma do kościoła ? Bóg raczy wiedzieć. Ale oczekiwanie od KIKów odpowiedniej postawy - raczej zapomnij.

 18. doszło do wniosku, że nie da się zabić w Polakach tradycji i wiary to pomieszają im w głowach. powstały takie twory jak KiK, Tygodnik Powszechny do których przystąpili tzw centro lewicowi działacze bo zawsze im polska tradycja (ta polskość przeszkadzała). I teraz mamy takich nowoczesnych katolików co i pójdą do kościoła (zazwyczaj na śluby kolegów i koleżanek) nawet do komuni św przystąpią (oni to sobie jakoś tam tłumaczą) ale nie przeszkadza im grabić Polski, Polaków czasami nawet popełniać potężne przestępstwa. Ale na karcie mają jaksno napisane należą do KiK czytają TP.
  Precz ze zdrajacmi Polski

 19. oni wszyscy, ci niby "przywódcy" Solidarności, należeli do pzpr. Taki cudowny przypadek losu, nieprawdaż...? 
  To ich Kiszczak z Jaruzelem wykreowali na "przywódców" Solidarności, wycinając prawdziwych, po to, żeby wprowadzić komunę z całym jej ludzkim syfem niepolskim na salony III RP. Oni ich zwyczajnie zwerbowali za pieniądze, przyszłe przywileje i władzę. Dokoptowali do tego TW Bolka, głupka, donosiciela i zdrajcę. Walentynowicz, Gwiazdowie i wielu innych prawdziwych przywódców strajków zostało zdołowanych i zepchniętych w niebyt. Ci zdrajcy zaprzedajni zwyczajnie zaprzedali Polskę i Polaków za srebrniki. Stąd w naszej Ojczyźnie syf i bieda od ponad ćwierć wieku, od niby obalenia komuny.

 20. Moi znajomi, raczej dalsi, też są za KOD'em. Zastanawiam się dlaczego. Inteligentni ludzie, przynajmniej jeden był zaangazowany w podziemiu Solidarności, niespecjalnie poustawiani za sprawą okrągłego stołu. To pytanie mnie męczyło. I znalazłam dwie odpowiedzi, po pierwsze lenistwo właściwe lemingom - "autorytety" mówią jak jest i nie podejmuję próby refleksji, trwam w zafiksowanym matrixie. Ale do tych ludzi to nie pasuje, typ raczej inteligencki, myślący, analizujący. Powinni raz dwa pokapować o co chodzi, a tu nie ma... I przyszła do mnie taka myśl, że to może być mechanizm wyparcia. Skoro się czynnie brało udział w obalaniu komuny, uwierzyło w okrągły stół jako konieczność pokojowych przemian, łykało wszystkie marne dzieła i ekscesy ludzi władzy, bo tak trzeba, konieczność wyższa. To jak teraz się przyznać samemu sobie, że zrobiono mnie w durnia. Cynicznie nałgano, a "autorytety" są "grobami pobielanymi" (zacytuję klasykę). Czyli inteligencja nie ma nic wspólnego z mądrością. Co z tego, że czytam Woltera w oryginale, a nie umiem wyciągać wniosków z wydarzeń otaczającego mnie świata...
  Tylko jak to możliwe, że po taśmach prawdy takie osoby nie przejrzały na oczy, to ja już nie znam odpowiedzi na to pytanie. Dziwni są ludzie.

 21. To może ja odpowiem jak to widzę ze swojej perspektywy.

  Na wstępie moja ocena TK - co to za twór, który potrafi przyklepać ustawę okradającą polaków z pieniędzy OFE? Na co nam coś takiego?

  Ale jeśli już taki organ istnieje i jest zapisany w konstytucji, to musimy z tym żyć.

  Myślę, że Ci którzy wychodzą na ulicę i nie tylko oni myślą następująco:
  1. Chujki z PO zrobiły wał, to prawda. Dwóch sędziów przepchnęli niezgodnie z prawem.
  2. Prezydent nie przyjmuje od pięciu (!) sędziów przysięgi
  3. PiS nie czekając na wyrok TK wybiera nowych 5 (!) sędziów
  4. Prezydent to przyklepuje

  Ludzie po prostu widzą, że to nie tak powinno być załatwione i to ich wkurza.
  Wystarczyło załatwić sprawę z tą dwójką sędziów i temat zamknąłby się pewnie w ciągu tygodnia.
  Po co cały ten cyrk?
  Wyborcy wybrali nową ekipię i oczekiwali, że będzie prezentowała inną jakość niż poprzednicy.
  Niestety jak widzimy na razie, jadą po bandzie nie gorzej niż ci wcześniejsi.
   
  pzdr

 22. I to jest najważniejsze motto. Jeszcze nie wiemy co to będzie ale Polacy powinni być gotowi stanąć pod jednym sztandarem z właściwą i uporzadkowaną hierarchią wartości głoszoną przez cywilizację łacińską:
  - Bóg,
  - Honor,
  - Ojczyzna,
  - Rodzinaj.

  Dzięki temu nie popełnimu grzechu pych jak Niemcy głosząc wszem i wobec "Got mit uns". Bo Bóg domaga sie abyśmy to my stanęli po jego stronie, a nie mówili mu co dobre, piękne i prawdziwe.

 23. Gott, nie Got. 

 24. A to jest dopiero znany obrońca dobrego imienia Polski i troskliwy orędownik interesu prawdziwych Polaków. Jego obecność mówi o tej zbieraninie półgłówków więcej, niż fakt, że nie tylko wycierają sobie gęby polską flagą, ale zawsze - koniecznie! - niosą też unijne... 

 25. się udać, im bardziej "gwałtowna" pikieta tym lepiej stoją akcje Kaczyńskiego?

  Głownym hasłem dzisiejszej pikiety było: "jesteśmy przeciwnikami Kaczynskiego, ale ludzie którzy na niego głosowali też są przeciw niemu".

 26. avatar

  najszybszym sposobem na to by sie skonczylo "demonstrowanie" byloby..wyplyniecie sposobu oplacania tych nieszczesnikow..przydalby sie jakis skan z czyjegos konta..albo ukryty dyktafon...a po 3cie...wprowadzic NATYCHMIAST ustawe medialną!!!!!musimy wszyscy wiedziec ze najwazniejsze glosowania w najwazniejszych sprawach zawsze byly procedowane w nocy...uwalenie rządu ANTONIEGO tez bylo w nocy...teraz to smieszne;momentami tragiczne glosowanie tez w nocy....skoro pis ma wiekszosc..to po jaką cho..ę czekac na pelna sale obrad??mozna to zrobic nawet i dzisiaj w nocy..(nawet nic nikomu nie mowiac)...i nastanie BŁOGA CISZA..

 27. Zadna "bloga cisza" nie powinna i NIE MOZE nastac.

  Przestrzen medialna powinna wypelnic sie waznymi informacjami typu (kolejnosc przypadkowa):

  1. Sumlinski uniewinniony - Komorowski klamal

  2. plk Dusza zdezerterowal + "wspolpraca" z FSB

  3. Niemiecki sad odrzuca skarge Polski na budowe Nord Stream = polskie porty zablokowane przez Tuska i Sikorskiego

  4. Jerzy O.

  5. Sukces rzadu Szydlo w rozmowach na konferencji klimatycznej

  6. PAD w Kijowie

  7. na okroglo puszczane przemowienie PAD z okazji obchodow rocznicy Grudnia'70

  ...

 28. avatar

  "błoga cisza" miala nastac z ICH strony...

 29. ku temu co powiedzial pan Gadowski w podlinkowanym juz wczesniej Komentarzu Tygodnia: pokazywac ich dla kontrastu. Zapraszac do dyskusji i chlostac niemilosiernie prawda oraz normalnoscia. Pytac o korzenie oraz kogo reprezentuja itd. Oni tego boja sie jak diabel wody swieconej. Obnazac ich na oczach milionow telewidzow...

 30. avatar

 31. Jak dla mnie to powiedzial dokladnie to czego sie spodziewalem ze powie.

  Skompromitowal sie slowami:

  Przez moment w tym kraju rzadzicie i uwazacie ze mozecie ustalac wszystko tak jak wam sie podoba? Ten moment minie szybciej niz wam sie wydaje.

  Toz to zamach na demokracje wlasnie!

  Pomijajac fakt ze ONI (komunisci i postkomunisci) rzadzili przez blisko 70 lat i w glowie im sie nie miesci inny model Polski tj. taki w ktorym traca wladze, wplywy, pieniadze oraz "rzad dusz".

  Reszta jego wypowiedzi to sprytna manipulacja: porownanie PiS do PZPR z czasow Gomulki.

  Kazde jego zdanie bardzo latwo mozna obrocic przeciwko niemu. Zaprawiony w bojach reporter moglby to bez trudu zrobic.

  Na Lisa potrzebny jest ktos jak Gojska-Hejke, Gmyz lub Ziemkiewicz. Nawet Kukiz rozstawial go po katach w jego wlasnym programie. Bosak z Winnickim zaorali Lisa, Celinskiego i Michalskiego razem wzietych.

  Nie mozna wysylac na ulice jakiegos (nie obrazajac nikogo) chlopaczka z mikrofonem a co dopiero na takiego starego wyjadacza jakim jest Lis.

 32. Żal mi, naprawdę żal ludzi, którzy wyszli dziś na ulice polskich miast w koszulkach: jestem gorszym sortem Polaków. Nie zrozumieli – i to nie jest ich wina – że gorszym sortem Polaków JK wyraźnie nazwał elity, które rządziły moim krajem przez ostatnich 26 lat. To właśnie oni doprowadzili mój kraj do stanu, w jakim się znajduje: Władza gnoi tych, którzy jej nie mają. Każdego zwykłego obywatela gnoiła. Przez marne sądy, kiepską administrację, cieplutkie posadki za ogromne pieniądze, niewyobrażalne odprawy, żadnej odpowiedzialności, słowem zgnilizna i syf. To ich kwik odrywanych od koryta słychać zza pleców manifestujących, a nie o panią z hasłem antypisowskim tu idzie. Prawdę rzekli podsłuchani u Sowy politycy. Całą prawdę o ich stosunku do kraju, którym rządzili. Co chwilę cytują JK z Republiki o gorszym sorcie Polaków. Przeczytajcie sobie jeszcze raz i przemyślcie te słowa, zanim włożycie koszulki z określeniem własnej przynależności do tej grupy na następny protest. JK ich winił za stan kraju, ich nazwał gorszym sortem. I tylko ich. Tymczasem media i opozycja całkowicie zniekształcili znaczenie słów ww. w TV Republika. Nikt z PiS tego nie skomentował. Lał się potok obraźliwych interpretacji, nikt tego nie prostował, nawet JK (?). Jedyne, co mnie ucieszyło, to brak młodych ludzi w manifestacjach. Rośnie nam mądre i myślące pokolenie. Nie wolno tego zmarnować! A kto zmarnuje, niech sczeźnie!
  Co się zaś tyczy TK: Trybunał nie ma już zaufania. Koniec i kropka. I bynajmniej nie dlatego, że dzieje się to, co się dzieje. Nie ma zaufania, bo dali popalić. Zrobili coś, czego nie wolno było im zrobić, zwłaszcza szef Trybunału, zwłaszcza w czerwcu. Kto sieje wiatr, zbiera burzę. I mamy ją właśnie. I coś z tym trzeba zrobić… jakoś się dogadać… może patriotycznie trzech poda się do dymisji… może drogą losowania… nie wiem…. Tu prezydent Duda ma głos i pole do działania.

 33. Co tu prostować? I gdzie?
  Jeżeli ktoś dobrowolnie, czy za czyjąś namową zalicza sam siebie do gorszego sortu, to co tu prostować?
  Poza tym, tłumaczą się winni.

 34. avatar

  oczywiście jesli ktoś sam (np. Materna) się zalicza do "gorszego sortu" to tak jest, każdy z nas zna sam siebie najlepiej.Każdy wie co ma za uszami. Nikt uczciwy nie fotografuje się z idiotycznymi tabliczkami "jestem gorszy sort" , robi tak TYLKO GORSZY SORT. 

 35. warkocz komety!
  Jak mi jest nie zal Skanka, ktory puscil piekielnie smierdzacy plyn na mojego pieknego Siberian Husky, a potem zabity sostal potracony przez samochod, narobiwszy jeszcze wiekszego smrodu,
  tak mi jest nie zal tych ludzi, ktorzy wyszli dzis na ulice w tych koszulkach...

  Pozdrawiam;)

 36. W Poznaniu niestety udało się zmobilizować trochę więcej zaKODowanych niż tydzień temu. Wtedy było ok. 1 tys. a dzisiaj stawiałbym przynajmniej na 1,5 tys. Co zrobić, mieszkam w bastionie Platformy. Obserwowałem ich przez chwilę z dystansu, wykrzykujących jak plac długi i szeroki  "Precz z kaczyzmem!" czy "Państwo prawa, ważna sprawa". Przy tym ostatnim haśle aż korci, aby się zapytać gdzie byli przez ostatnie osiem lat, kiedy to prawo było tyle razy łamane (przykład Amber Gold), kiedy wsadzano do aresztu Sumlińskiego i w wielu innych aferach. Wtedy demokracja działała.
  Po drugie, boją się mediów zamiany mediów na narodowe, że historia będzie tylko "narodowa" (a jaka inna może być?), że sztuki w teatrach też tylko "narodowe".
  I na koniec, spodziewają się fali zwolnień z urzędów i pisowskich represji. Ktoś do mikrofonu rzucił, że ma podobno kłopoty po ostatniej demonstracji... Chyba powstanie nam nowy ZBOWiD. :)

 37. avatar

  jak zejda do "podziemia"..to moga sobie wychodowac nastepnego "cybę"..tego trzeba sie obawiac!!

 38. avatar

  dlatego jak ktoś tu pisał trzeba wzmocnić ochronę Pana Prezydenta i Pani Premier oraz członków rządu bo jak mówi przysłowie "nie czas żałować róż gdy płoną lasy"

 39. ... jeszcze dawno temu było Powstanie Wielkopolskie i to wszystko. Reszta to oportuniści - na razie jeszcze mają nadzieje na POlszewizm.

 40. krzyczących o natychmiastowej ustawie medialnej. Czy wy nie rozumiecie, że ustawa medialna, bez rozpędzenia na cztery wiatry Trybunału Konstytucyjnego w obecnym kształcie, skończy się tak samo jak ustawa lustracyjna w 2006 roku? Nie wymagam od Was wodotrysków intelektualnych, ale minimum wiedzy, jeszcze nawet nie historycznej, tylko tej sprzed 9 lat.
  Powrzeszczą, popyskują i tyle. Kto ma kasę, ten ma władzę. Kto ma władzę, ten ma kasę:-)
  Zapijaczony Materna, to nie jest głos ludu. Reżyserka gniotów za państwową kasę, to również nie jest głos ludu. To są syte misie z ośrodków wielkomiejskich, gdzie lewactwo i libarałowie od zawsze mieli poparcie. Nikt nie mówi o mniejszych ośrodkach, a przecież Polska nie kończy się na Stolicy czy we Wrocławiu. Te parenaście tysięcy przygłupów, to nie jest głos większości. Jeden taki, Karol Modzelewski (nie mylić z Witoldem), zaczął dziś wywodzić, że wygrana PiS i większość sejmowa, to nie jest demokracja. Stary, żałosny łeb.

 41. avatar

  Nie kumasz czaczy. 
  Nim orkiestra zacznie grać musi zestroić instrumenty;  obecnie stroikiem jest średniowieczny tekst:

  "Chłopami pańszczyżnianymi jesteście, chłopami pańszczyżnianymi pozostaniecie; w stałej niewoli, nie jak było wcześniej. ale bez porównania gorzej [...] Dopóki z Bożej łaski rządzimy tym królestwem, dołożymy wszelkich starań [...] by zachować was w jarzmie, do tego stopnia, że udręka waszej niewoli będzie mogła służyć za przykład dla póżniejszych pokoleń"

  Do tego takie pacany  służą, świadomie lub nie. Tak zwiężle, wszystko im się pojebało.

 42. avatar

 43. avatar

 44. nie dalej jak wczoraj TAK WLASNIE NAPISALEM: Petru to taki rugi Donald Tusk! Klon Tuska tyle ze "tom razom" z UD  a nie z KLD (UD+KLD=UW).

  Edit:

  Pan Petru wcale nie wyszedl znikad. Wyszedl z wroclawskiego srodowiska UD a pozniej byl pod parasolem pana Balcerowicza.

  Co na to Grzegorz Schetyna?

 45. Tym matołom przestało wystarczać stanie "tam gdzie stało ZOMO" (czyli de facto obok Krzywonos Henryki). Na złość Kaczorowi, zdrowemu rozsądkowi i elementarnej logice przemieszczaja się powoli ale konsekwentnie tam gdzie stało gestapo. I dobrze. Wkrótce, w trakcie przemieszczania się kilku oprzytomnieje, większość wytrzeźwije i przed budynkiem na Szucha będzie streczała grupka najbardziej zatwardziałych polo-gestapowców najgorszego sortu. Ot taki ekologiczny filtr głupolom saordynował Pan Kaczor. I dotrze w końcu do nich, że "cała Polska z nich się śmieje". Jeszcze tylko chwilkę, może po "Święcie Sześciu Króli" bedzie juz pozamiatane. Chociaż ciotki-klotki rewolucji, czyli pańcie pokroju Komorowskie czy Holland będą nadal sterczały tam gdzie neo-gestapo i pieprzyły, to co w kółko pieprzą, pieprzyły i pieprzyć będą. Ot, taki gorszy sort "ludzi kultury". Głupota mojej faworyty Holland została nawet uwieczniona na celuloidowej taśmie w filmie "Przesłuchanie", gdzie zagrała siebie czyli idiotkę-szczerą-komunistkę wtrąconą do pierdla przez kumpli, całą szczęśliwą z tego powodu i nawet Matkę-partię usprawiedliwiającą, że tak właśnie być powinno. Wypisz-wymaluj jej bleblanie w rzeczysistości. Na szczęście Boże Narodzenie tuż-tuż. A i "Święto Sześciu Króli" blisko, więc może wszystko się odmieni czego nam wszystkim serdecznie życzę.

 46. avatar

  pierwszych szeregach to strach - wszyscy tam emanują panicznym strachem - mówię o tych 'fiszach' nie tych spranych szeregowych pajacach - i tak sobie myślę - jeśli za całą tą pompą nie stoi nikt szczególny i nie jest ona tylko początkiem przygotowanej, całej sekwencji wydarzeń to luz - zgadzam się wtedy z matką, że można patrzeć na to jak na formę kabaretu, który nie ma prawa się dłużej utrzymać

  jeśli zaś jest odwrotnie wtedy bardzo czujnie bym się temu przyglądał i nie lekceważyłbym - pamiętajmy cały czas o tym, że 25 lat temu kiszczak i spółka, będąc na krawędzi, wyrolowali 10mln wkurwionych ludzi, dysponujących poważną siłą - zrobili to bez milionów dolarów, czołgów i na tyle dobrze, że po 25 latach cały ten pasajans trzyma sie jak na razie nieźle - oni jedyne co tak naprawdę potrafią to takie właśnie akcje

  jeżeli pis jest rzeczywistym zagrozeniem dla układu, jeśli układ naprawdę zieje strachem i nie ma za plecami nic prócz ściany, niemożliwe jest, żeby ta rozgrywka zwyczajnie 'rozeszła się po kościach' - znając brak jakichkolwiek skrupułów u tych szubrawców można obstawiać w ciemno, że posuną się do wszystkiego - ja osobiście obstawiałbym, jakąś dużą demonstrację, może być kod i zawczasu przygotowany ładunek - brzmi to dramatycznie, ale ja bym się nie zdziwił ;)    

 47. http://amerbrok...

  ---- Soros daje 150 mln na walkę o demokrację w Polsce !!

  Drugi Majdan w Warszawie coraz bardziej realny

  Georgie Soros amerykański bankier żydowskiego pochodzenia ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce.

  Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji. Program ma budżet o wartości 150 mln zl i jest finansowany ze środków tzw. Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie liberalno-lewackie organizacje pozarządowe walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, rasizmem, ksenofobią i propagujące sprowadzanie do Polski nielegalnych imigrantów.

  Hasła Ryszarda Petru i polityków PO o wyprowadzaniu ludzi na ulicę w ramach KOD celem obrony demokracji nabiera zupełnie innego, bardzo groźnego i realistycznego wymiaru.

  Petru ma zapewnione finansowanie na opłacanie protestujących, na prowokacje, uliczne zadymy, Majdany i na walkę z Polskimi Patriotami.

 48. avatar

  w mojej opinii rumun to efekt kompromisu wsioków, jankesów i sorosa - a nie samo dziecko służb - dlatego nie lekceważyłbym i zachował czujność

 49. Tak się sklada, że Soros w gruncie rzeczy wspiera to, co jest wygodne dla Kremla, pozory czasem mylą, a my często myślimy schematycznie. Żydzi w większości są gorącymi sympatykami Moskwy (my też mieliśmy żydokomunę). Na przykład trzon i wierchuszka KP USA to głównie Żydzi.

  W Polsce Soros wspiera np. Fundację im. Stefana Batorego. Warto widzieć, że prezesem tej fundacji jest Aleksander Smolar, syn Walentyny Najdus-Smolar i Grzegorza Smolara, działaczy KPP, przy czym tata był członkiem partyjnych władz sowieckich, że o Kominternie nie wspomnę. Naprawdę warto przeczytać bardzo pouczające życiorysy rodziców prezesa Fundacji Batorego:

  matka:

  https://pl.wiki...

  ojciec:

  https://pl.wiki...

  Komorowski w 2012 odznaczył Sorosa Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi. Tyz piknie.

 50. avatar

  dlatego napisałem o dilu sorosa wsioków i jankesów - to niemcy są głównym wrogiem jankesów a nie moskwa - ewentualnie może to być chęć likwidacji układu berlin-moskwa ale z naciskiem na stratę pozycji przez niemców nie przez moskwę - a co do samego sorosa to myślę, że to jest gracz obrotowy on nie ma stałego ideologicznego podłoża

 51. Strony