Polityk i lichwiarz zawsze kłamie, ale nie tak prostacko jak „Oni”

Prześlij dalej:

I po Świętach, czyli dobry czas, żeby szybkim krokiem przejść do dnia powszedniego. Powroty z lepszego do gorszego zawsze wywołują szok dlatego proponuję zacisnąć zęby i szybko wrócić do rzeczywistości w nadziei, że będzie mniej bolało. Na szybki początek trzy wybrane kłamstwa, których nie powstydziłby się tylko czterolatek. Nawet zaślepieni i wybiórczy komentatorzy muszą pamiętać, że najmniej znaczącym opozycjonistą w historii „Solidarności” był Jarosław Kaczyński. Siedział wzmiankowany u mamy pod pierzyną, głaskał kota, a ostatnio znów podpisał lojalkę, której nie podpisał. Wszystkie te dane są niczym więcej, jak tylko kłamstwem, ale to nie jest pierwsze kłamstwo, jakie zamierzam opisać, to tylko tło. Kłamstwem właściwym jest życiorys Ewki premier, bidulki z zawodną pamięcią, płatającą figle, ot choćby takie, że Ewka premier „nie pamięta”, czy była w ZSL. Ta sama Ewka, która pamięta o lojalce Kaczyńskiego, kocie, pierzynie i gdzie „Stało ZOMO”, nie pamięta, jakie zasługi dla wolnej Polski ma na swoim koncie. Skala bezczelności i śmieszności prowincjonalnej doktor Ewy zabiłaby rechotem każdego tokarza, kierowcę tira, czy nawet dyrektora szkoły. Ewka premier cieszy się nadal fantastyczną sławą, ciepłej, pogodnej, zatroskanej mamy i babci, nieco roztargnionej, bo zapominającej zdjąć metki z nazbyt kosztownych gadżetów. Kłamstwo właściwe i tło dla kłamstwa, teoretycznie mogłyby się zamienić rolami, to znaczy Kaczyński mógłby powiedzieć, że nie pamięta, co robił w stanie wojennym, a Ewka premier opowiedziałby, że była w domu, łapała kury, przytulała dzieci i razem z dziatwą zaciągała kołdrę na oczy. Czy po takiej zamianie ról Kaczyński by zyskał, a Kopacz straciła?

Nic podobnego, nie doszłoby do najmniejszej zmiany, ponieważ każde kłamstwo zmieni się w bohaterstwo, jeśli się je przypisze do odpowiedniej osoby. Kaczyński mógłby walczyć z transporterem „Skot” gołymi rekami i wyjść z tego starcia w takim stanie, jak Jurand wyszedł ze Szczytna i tak byłby tchórzem, który zaatakował załogę wraz z dowódcą – ojcem niepełnosprawnego dziecka. Kłamstwo drugie, pospolite, jak margaryna, to ostatnie wyczyny Bronka Niepiśmiennego. Przesłuchiwany przez Sumlińskiego, w żywe oczy łgał, że nie pamięta kiedy zapoznał się z aneksem do raportu o WSI. Stał przed wysokim Sądem, po odebraniu przyrzeczenia i kłamał niczym się nie przejmując. Teoretycznie jakiś frajer, na przykład Matka Kurka, mógłby złożyć do prokuratury zawiadomienie, że Prezydent Rzeczypospolitej nie tylko kłamie, ale dopuszcza się krzywoprzysięstwa. Co z takim zawiadomieniem zrobiłaby prokuratura (jakakolwiek) nie będę przy kończących się Świętach wyjaśniał. Kłamie premier Trzeciej Rzeczypospolitej, jednocześnie obrzucając kłamstwami swoich politycznych przeciwników. Kłamie prezydent Trzeciej Rzeczypospolitej, ale to nie on siedzi na ławie oskarżonych, tylko ofiara kłamstw prezydenckich, dziennikarz Wojciech Sumliński. Kłamie trzeci i zbiorowy kłamca, którym jest medialna machina produkowania łgarstw. Najmniejszej kontroli nad kłamstwem, żadnej litości dla prawdy i w taki oto najprostszy na świecie sposób rodzą się wielkie postaci: „profesor” Bartoszewski, „legendarny przywódca” Lech Bolesław Wałęsa, „genialny ekonomista” Leszek Balcerowicz, wybitny intelektualista Bronisław Komorowski i matka narodu Ewa Kopacz.

Bardziej niecierpliwi gotowi wykrzyczeć pytanie: „A po cholerę o tym piszesz, wszyscy wiemy jak jest?”. No właśnie, wszyscy wiemy, „Oni” wiedzą i „My” wiemy, tylko ta wiedza jest kompletnie bezużyteczna i jakoś tak się dziwnie składa, że „Oni” kłamiąc kładą dupę na złoconych stołkach, a „My” pisząc prawdę dostajemy w dupę drzazgi. Wszyscy wiemy i wszyscy przyzwyczailiśmy się do podziału społecznego: bezkarni i pozbawieni szans. Stąd wyciągam szalony wniosek, że nie po cholerę, ale dla zasady należy pisać o bezkarnych kłamstwach, żeby całkiem nie pozbawiać się szans. Przyzwyczajenie „Onych” do komfortu bezkarności, jest jednocześnie pogodzeniem się z losem nieustannie biorących w dupę. Święta nie święta, dzień powszedni, czy piątek wieczór, warto pamiętać o prawdzie i warto przypominać kłamstwa, w przeciwnym razie utracimy ostatnią wartość i staniemy się tacy, jak „Oni”.

6
19187 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. "legendarny przywódca" Lech Bolesław Wałęsa - raczej legendowany (wg RAZ-a)

 2. Ok. masz rację "Oni" kłamią. Tylko, że dla mnie "Oni" to wszyscy "politycy" bez wyjątku. Mówić, żę jedni kłamią a, drudzy tylko prawdę głoszą to wielka ogromna NAIWNOŚĆ.

 3. .

 4. wiedza, ze te swoje klamstwa musza pudrowac slodkim pierdzeniem trzesidupy, od Walesy, poprzez Kopacz az po Bronka.

  Trzeba Polske wywietrzyc z tych pierdzacych trzesidup.

 5. SKOT (Střední Kolový Obrněný Transportér - Średni Kołowy Opancerzony Transporter)

  Tak dla ścisłości, nie scott;)

 6. avatar

  Wiedziałem, że powinienem sprawdzić. Poprawiam natychmiast.

 7. Niezła pointa, lub - jak kto woli - rozwinięcie Twego wątku:

  http://gazetaba...

 8. Normalnie, to kłamstwa wybiórcze, czy kłamstwa wyborcze przy pierwszej okazji kasowane są pamięcią wyborców.
  Ale w Polsce kasowana jest pamięć o kłamstwach.

 9. Dla ścisłości, Jurand wracał ze Szczytna a nie z Malborka, ale obrażenia były te same.
  Jakakolwiek wtopa czy mizerny sukces władzy i tak nie zmieni znacząco rozkładu sił.
  Jedynie ciągłe przypominanie i wskazywanie na jawne oszustwa lub prostackie zagrywki jako praca u podstaw po dłuższym czasie może przynieśc owoce.
  Aby Twoja działalność była nadal tą kroplą drążącą skałę jeszcze w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz na nadchodzący Nowy Rok życzy
  Leszek

 10. avatar

  No masz! Jaki smutny los debila. Nie dość, że na filmie wychowany, to jeszcze 7 razy do dupy zobaczył. A mądrzy się, jak zawsze. Szczytno, zdecydowanie Szczytno! Poprawiłem.

 11. avatar

  Nie zapominajmy, o Agacie.Agata dobiega do pięćdziesiątki, a cały czas ma się wrażenie, że zaraz wyciągnie z kieszeni skakankę.W tym tempie, to w następnym roku przejdzie na wiaderko i łopatkę.

 12. avatar

  czy Play z naszych (abonamentów) pieniędzy wspiera Owsika??????Widziałem reklamę.
  Olewamy obrzezanego Playa!!!!!!!

 13. W reklamach plaja nie znoszę widoku tego chudego, obleśnego brodacza. Patrzę wtedy na wazon stojący na telewizorze, albo na cokolwiek.

 14. avatar

  Ale to mimo wszystko chyba jest orientalne (chińskie) nie koszerne. Czy straciłem czujność?

 15. Narodowe czy etniczne struktury własności przedsiębiorstw są co raz bardziej rozmyte. W Play przewijają się Grecy z Cypru, Islandczycy (spółki - słupy?), w kadrze zarządzającej Duńczycy, Polacy, infrastruktura sieci w lwiej części chińska (Huawei), więc też pewnie jest to jakaś forma udziału czy kredytu (Bank of China?). Trzeba by poświęcić przynajmniej jedno dobre popołudnie żeby ten węzeł rozsupłać ;)

 16. avatar

  Trzy części, po około 10 minut każda

 17. rano i wieczorem. Dla mnie ONI to tylko PO jako organizaca polityczna,  gloryfikującą,,na przemian kłamstwo, i złodziejstwo,  na forum publicznym, pewna  bezkarności

 18. "EVITA SZPADEL-UNOMETRINI" vel UNOMETRO. Kłamliwa kobieta z krzywą twarzą i krzywymi nogami ...

 19. Na wszystkich portalach, od lewa do prawa, nawet na Salonie24 i niezależnej.pl pieją z zachwytu nad Barańczakiem a zwlaszcza jego twórczością, dziwując się, dlaczego nie dostał Nobla. Czy mógłbyś Matko napisać, jak jest naprawdę?