Prześlij dalej:

Głupi to ma dobrze, nie musi posiadać danych, ani też żadnej wiedzy, wystarczy, że powtórzy jakąś „genialną” formułę. Zazdroszczę wszystkim, którzy dostrzegli genialność w propozycji Prezydenta Andrzeja Dudy i co więcej porozumienia z Jarosławem Kaczyńskim. Kiedy mam pewne dane z pewnego źródła, to zawsze o tym piszę, ale dziś nie mam żadnych danych. Próbowałem uzyskać informacje, ale poza „przekonaniem”, że „to musi być dogadane, nie wyobrażam sobie inaczej”, nie uzyskałem nic. Na tym etapie nie mam najmniejszych podstaw, aby powtarzać „genialną” formułkę. Pozostaje samodzielne myślenie i matematyka.

Propozycja Prezydenta, aby skład KRS wybierało 3/5 posłów komplikuje niebywale i tak skomplikowaną sytuację. Matematyka jest bezlitosna i na starcie mówi, że PiS z Kukiz’15 nie mają 276 posłów, koniecznych do uzyskania 3/5 głosów. Taki wynik jest możliwy w następującej konfiguracji. 2 PiS + Kukiz15 + Republikanie + WiS + niezrzeszeni = 277. Tyle torii, teraz praktyka matematyczna Niezrzeszeni to: 1 poseł z PiS, który bił żonę, 3 od Kukiza i poseł mniejszości niemieckiej i chyba w tej chwili też poseł Liroy. Ta układanka ma tyle wspólnego z genialnością, co ja z abstynencją, a to dopiero początek złych wieści. Gdzieś tam w tle pałęta się PSL. Oni mieliby chcieć uczciwych sądów? Połowa z nich czeka na wizytę prokuratora. Poza wszystkim, o jakim układzie może być mowa w przypadku Kukiza i na jakich gwarancjach ten „biznes”?

Nie wyobrażam sobie porozumienia, którego Kukiz pod byle pretekstem nie mógłby zerwać. Gratuluję głęboko wierzącym, że to jest możliwe, ale dla mnie taka zabawa przypomina rosyjską ruletę. Pytanie fundamentalne! Kto się dogadał z Kukizem, bo jeśli już takie porozumienie było, to widzę je wyłącznie między Prezydentem i Kukizem. Co to oznacza chyba nie muszę tłumaczyć. Prezydent Andrzej Duda w kluczowym momencie dla Polski rzuca blokadę, aby zaznaczyć swoją pozycję i udział w politycznej grze. Rzeczniczka PiS niemal natychmiast oświadczyła, że o nowelizacji KRS można mówić, ale dopiero jak Prezydent podpisze ustawę o KRS, której Prezydent nie podpisze jeśli wcześniej nie zostanie przyjęta nowelizacja, to gdzie tu jest porozumienie?

Rzeczniczka na starcie stawia Prezydenta do kąta i daje jasno do zrozumienia, że my z PiS rozdajemy karty. PiS ignoruje propozycję Prezydenta i dalej proceduje w sejmie, który Prezydent poszedłby na taki układ? Ze wszystkich przesłanek i przypuszczeń nie ma ani jednego fragmentu, który świadczyłby, że mamy do czynienia z czymś innym niż próbą sił. Ustawy o sądownictwie odbierają kompetencje Prezydentowi i dają je ministrowi Ziobro. Prawdopodobnie nikt z wierchuszki PiS nie pofatygował się na wcześniejsze rozmowy, ale zwyczajnie wrzucili papiery do podpisu i to jeszcze przez media przeszło. Odpowiedzialność za wprowadzenie tych zmian spadnie na Andrzeja Dudę łącznie z groźbami i wymachiwaniem Trybunałem Stanu, a przy tym wszystkim Prezydent traci swoje wpływy. Mało ciekawy układ dla Prezydenta, bardzo dobry dla PiS.

Na bieżąco i z tą wiedzą, która jest do dyspozycji nic więcej powiedzieć się nie da, dlatego między baśnie wkładam genialny gambit Prezydenta i Kaczyńskiego, zwłaszcza porozumienie obu Panów. Obawiam się, że Kaczyński dopiero przed chwilą się o tym dowiedział. Gdy brakuje wiedzy pozostaje intuicja. Nie pasuje mi taka partyzancka układanka do Kaczyńskiego. Ryzykować najważniejszą reformę Polski mając do dyspozycji poselską zbieraninę i kompletnie nieprzewidywalnego Kukiza? Po co, dla zabawy? Żeby zamknąć usta opozycji i mediom?

Bez jaj, jeśli ustawy przeszłyby w takim układzie, to Kukiz zostanie faszystą i jazgot będzie jeszcze większy – „Oni się zbliżają do większości konstytucyjnej!”. Najprostsze rozwiązanie było pod ręką, bez żadnych kombinacji, którą trzeba ocenić jako brawurę, a nie przemyślane działanie. Kaczyński miałby zrezygnować z pewnego i ryzykować dla fajerwerków politycznych projekt, który jest jego ukochanym dzieckiem? Nic mi się tu nie klei chyba, że istnieje jakiś tajny element łączący te wszystkie puzzle, ale dopóki go nie poznam, głupot o genialności powtarzał nie będę.

Aneks!

Stała się jasność i odnalazł się tajny składnik układanki. Nowelizacja ustawy Prezydenta nie ma żadnego znaczenia, to legislacyjny puder dotyczący tylko 10 sędziów. Nowela jest bardzo sprytnie napisana, w treści wygląda na cały KRS, ale odwołuje się do konkretnego artykułu i tam jest ukryta cała tajemnica.

Aneks 2.

Spływają nowe informacje ze "środka", kompletnie sprzeczne. Jedni piszą, że to nie jest porozumienia, ale licytacja wewnątrz PiS. Drudzy, że jest porozumienie na najwyższym szczeblu PiS, o którym szeregowi działacz nic nie wiedzą, aby teatr lepiej się sprzedał. Wyjaśni sie wszystko, jak się... wyjaśni.

6
25743 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. Uważaj Kurka, bo Prezydent czyta tylko pochlebców, tak twierdzą wtajemniczeni działacze PiS. 

  Premier Schetyna przyznaje certyfikaty porządnego człowieka. Jako pierwszego do konkursu zgłosił Prezydenta Dudę, ciekawe czy o tym wie Pan Prezydent. Ale o tym się nie dowiemy, bo mnie nie czyta. 

  Prezes sądu najwyższego, jeśli dobrze pamiętam, zachwalała państwo totalitarne. Nie napisałem ustrój, tylko państwo, konkretne. To wystarczy nie żeby ją zdysjonować że stanowisko czy sędziego sądu najwyższego, tylko po czymś takim nie powinno być zwykłym sędzią w Polsce.

  Poza tym, jeśli to prawda co czytałem, ale tylko z jednego źródła, że wydała wyrok w swojej sprawie, co by ją dyskwalifikowało w każdym sądzie.

 2. Ruch prezydenta cwany, wykalkulowany i skurwysyński.

 3. Na pewno nie wykalkulowany ani cwany. Gwałtowny i niezbyt przemyślany, stwarzający spory kłopot Prezesowi Kaczyńskiemu. Być może był to ruch w jakiś sposób na Prezydencie wymuszony. Z tego można wyjść, jednak potrzebny jest spokój i zdaje się Prezes JK taki spokój zachowuje.

   

 4. Myślałem, że nikt nie jest w stanie przebić głupotą totalnej opozycji... myliłem się. Ultimatum PAD-a przejdzie do historii, szkoda tylko, że kosztem nadziei. Czeka nas powtórka z czasów Samoobrony. Mam jednak nadzieję, że PAD odłoży na jakiś czas swoje ultimatum.

 5. Mnie się już osobiście nie podobało juz zawetowanie ustawy o RIO (Regionalnych Izbach Obrachunkowych czy jakoś tak). Jak zrozumiałem z doniesień medialnych (nie czytałem ustawy) to "miananowańcy" premier(a) do tych izb mieli mieć nie tylko dotychczasowe kompetencje do ocenia legalności wydawanych środków przez samorządy, ale też możliwość oceny gospodarowania tymi środkami i odwoływania wójtów (i kogo tam jeszcze) w przypadku stwierdzenia niegospodarności. Może ta ustawa jest/była "be" co do zasad, ale pozwalała doraźnie skończyć z finansowaniem powierzchni reklamowych dla Agory (1580 nowy wiat przystankowych w Warszawie - chyba na tym miał polegac "wał" z ich wymianą) oraz ukrócić wydatki PRowe czy takie, o których pisał @Antyleft_ na TT, czyli finansowaniu różnych Zoś Komorowskich, Róź Rzeplińskich, Kub Wyganowskich, Kataryn i mgr .Stępniów z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnych, "Stoczni" i wywalaniu za takie działania władz samorządowych. Jak tylko zobaczyłem, że PAD wzywa Marszałków, to byłem pełen najgorszych przeczuć - myślę, że PAD jest z tego samego magazynu co bPBK, Kukiz i reszta "opozycji"... . Do tego dochodzi taka okoliczność, że PAD dziś konferował 45 minut z Merkel - ani słowu nie wierzę z oficjalnego komunikatu.

  PS Myślę, że niedawna wizyta chińskiego kacyka z "parlamentu" ChRL i "kontakty parlamentarne" otwierają chińskim komunistom drogę do korumpowania "naszych posełków".

 6.  PAD chyba wejdzie wkońcu do pokoju Prezesa ale żarty na bok. Całym sercem byłem za PAD.Uczestniczyłem w pracy komisji wyborczej podczas wyborów prezydenckich ( i parlamentarnych ) aby pilnować wyborów. Przekonywałem niezdecydowanych do głosowania za PAD a dzisiaj taki kop. Przecież PAD wie, że jego propozycja blokuje jakiekolwiek zmiany.. A może istnieje jakichś tajny plan, może.........

 7. Prezydent wykonał ruch gwałtowny w bardzo niekorzystnym momencie. Zatrzymał proces uzdrawiania "wymiaru sprawiedliwości III RP", czyli niezbędne ruszenie postkomunistycznej skamieliny. Formowanie większości kwalifikowanej 3/5 (poszukiwanie w Sejmie 44 sensownych posłów poza PiS-em) to powinien być proces rozciągnięty na miesiące albo na lata, nie ruch jednorazowy. Nic nie wskazuje na to, żeby ruch Prezydenta został przygotowany. 

  Jak z obecnej sytuacji wybrnąć? Jest tylko jeden sposób - jak najszybsze porozumienie PiS-u z Prezydentem, opracowanie wspólnego scenariusza wydarzeń. Również tych nieformalnych. 

   

 8. A TK? - nie mógłby Dudy zdjąć jakoś z urzędu? - przy okazji, coś mało wiemy nt śmierci nie tak wcale starego sędziego TK Morawskiego (bodajże). Prezes JK wystawił PAD, nie mając na niego żadnego mocnego "trzymania"? Czy PAD, wykonując "zadania zlecone" chce doprowadzić do konfrontacji na ulicy między przeciwnikami naprawy sądownictwa i jej zwolennikami?

 9. "nie mógłby Dudy zdjąć jakoś z urzędu?" 

  Wiele wskazuje, że poprawki PAD-a zawierają jakiś bezpiecznik, na przyklad taki:

  "wybór sędziów do KRS będzie wymagał 3/5 głosów ale tylko do trzeciego głosowania ...".

  Ustalono - podobno - że poprawki Prezydenta wejdą do ustawy o KRS, zatem jest już scenariusz i jest plan. Głosowanie nad poprawkami prezydenckimi, to będzie sprawdzian dla Kukiz15 oraz dla PSL-u, czy znajdzie się minimum 44 Posłów spoza PiS-u, którzy poprą ustawę o KRS z poprawkami. Jeżeli 44 Posłów zagłosuje jak PiS, rola Prezydenta ulegnie wzocnieniu, także rola sojusznika PiS-u (owych 44 posłów opozycji). Ale jeżeli sojusznicy w opozycji się nie znajdą, PiS będzie robił swoje z pełnym poparciem PAD-a.

  Ten drugi wariant oznacza, że żadnych większych zabaw w większość kwalifikowaną już nie będzie,a próby włączenia do gry dodatkowych 44 posłów zostaną odłożone w czasie. Tak rozumiem sens zagrywki PAD-a - jako próbę wciągnięcia 44 posłów opozycji parrlamentarnej do współpracy z PiS.

  Przy pierwszym wystąpieniu PAD-a nie bylo jasne, czy istnieje uzgodniony scenariusz dalszego rozwoju wydarzeń. Wele wskazuje jednak na to, że taki scenariusz istnieje. Sądząc po reakcjach totalnej opozycji oni widzą, że będą dorzynani - albo przez większość kwalifikowaną 3/5 posłów, z poparciem UE albo zwykłą większością (bez poparcia UE). 

   

 10. Wychwalała dopieroco totalna dyspozycja posła Łukasza Rzepeckiego, dzisiaj wynosi na ołtarze prezydenta Andrzeja Dudę.

  A Kaczor śliwki rwie.

  Czy już po PÓczu?

 11. Chlor, przemów!

 12. Hm, no ten tego, panie...Trza poczekać spokojnie co z tego wyjdzie.

 13. W punkt!! Zakupić większą ilość chipsów (jak ktoś nie lubi to coś innego) i jeszcze większą ilość piwa (idą upały), i obserwować rozwój wypadków ...

 14. Nie minęła jeszcze doba. Co będzie jak przeleci więcej dup?

 15. MK widac nie rozumie PADa, to taka sama "genialnosc",ze strony Prezydenta Dudy,jak POdarowanie nart dla WOSP, i naczelnego PasOzyta III RP utuczonego zebranina dzieci na mrozie Jurasa Owsi(a)ka, pseudo ORMOwiec! Dzieki tym nartom WSIowy kmbatant ze WSIowej Carpatii, moze sie slizgac PO wszystkich Sadach III RP! Nie mniej "genialne" bylo POzdrowienie dla zdrajcy TW Bolka, przez Prezydenta Trumpa! Przeciez moglby mu dac jakies drobny napiwek, milion $, z prosba zeby przestal szkodzic Polsce! POzdrowienia dla TW Bolka, gdy wczesniej Trump mowil Polakom o ich bohaterstwie i ofiarach, to jak naplucie w twarz!

  Jednej rzezczy osobiscie zaluje, ze w 2010 Prezes PiS nie zdecydowal sie zeby wystawic pana Ziobro jako kandydata na Prezydenta RP! PO zamachu na jego sp brata Pana Prezydenta Lecha Kaczynskiego, J.Kaczynski byl niejako naturalnym kandydatem, tylko niestety NIKT nie pilnowal PKW i urn wyborczych! Teraz nowy Prezydent wykrzykuje jak na swoich przemowieniach, ze NIC nie podpisze?! Stawia ultimatum parti ktora zrobila z niego Prezydenta?! POmieszanie POjec, bez perogratyw?! Co tam slychac Panie Prezydencie Duda w sprawie szwajcarskiej waluty?, frankowicze czekaja!!! Moze jakas inicjatywa ustawodawcza?, w innym Panstwie sie udalo!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 16. Dawno się nie odzywałem ale popieram w całości weterana. Ciśnie mi się jeszcze taka natrętna myśl , że PAD chadza na krótkiej smyczy i w dodatku wcale nie Prezesa. Dziwne zachowania to może efekt odziaływania z zewnątrz. A może wycieczka milusińskich z UK też jest w tym utrzymaniu Polski w ryzach ważna , a nawet kluczowa? Chyba pojechałem za daleko.

 17. Janecki cieszy się, że poprawka PAD-a dotyczy tylko 15 sędziów spośród 25 członków KRS. Nie rozumiem skąd taka radość skoro za tych piętnastu trzeba będzie i tak słono zapłacić.

 18. Uuuuu...PAD już na 2. kadencję się nie załapie. Dzisiaj podziękowaliśmy.

 19. Jeśli o mnie chodzi to "podziękowałem" PAD po tym jak wydalił z siebie wiernopoddańczy, czołobitny list do Żydów amerykańskich, co to sobie zainstalowali biura w eksterytorialnej placówce nazywającej się Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, żeby przypilnować "na miejscu" wydrenowania z Polski 65 mld $ za "utracone mienie" ...

 20. avatar

  Coś wiesz o tym wydrenowaniu 65 mld USD, czy tylko tak Ci się napisało?

 21. Mowy nie ma o żadnym drenowaniu z Polski 65 mld USD. Gdyby PiS na to się zgodził, byłby to koniec PiS.

  PiS i PAD świetnie to wiedzą, zostaliby rozniesieni w kilka minut.

   

 22.  

  Wyżej w komentarzu można znaleźć zdanie:

  "Głosowanie nad poprawkami prezydenckimi, to będzie sprawdzian dla Kukiz15 oraz dla PSL-u, czy znajdzie się minimum 44 Posłów spoza PiS-u, którzy poprą ustawę o KRS z poprawkami. Jeżeli 44 Posłów zagłosuje jak PiS, rola Prezydenta ulegnie wzocnieniu, także rola sojusznika PiS-u (owych 44 posłów opozycji). Ale jeżeli sojusznicy w opozycji się nie znajdą, PiS będzie robił swoje z pełnym poparciem PAD-a."

  Co oznacza, zaczekajmy na rozwój ustalonego już z PAD-em scenariusza. Dopiero po zakończeniu całej akcji da się ocenić, na ile była przemyślana.

   

 23. To pytanie to dla żartu i czy na poważnie?!?!

  Pytanie było do Solano ...

 24. Nie ma wątpliwości, że ultimatum Dudy skomplikuje, a może nawet uniemożliwi reformę sądownictwa i uwikła PiS w zakulisowe targi z opozycją oraz osłabi rząd Beaty Szydło. Każda większość kwalifikowana ma na celu utrudnić podjęcie demokratycznych decyzji. Nie widzę żadnej korzyści wynikającej z zasady 3/5. Niestety, PiS musi zjeść teraz tą żabę, ale konsekwencje tego będą przykre zarówno dla PiS-u jak i suwerena.

 25. avatar

  "Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami"

  IMHO winno być: "mord zdradzieckich imieniem mojego śp. brata"

 26. GRA NA „WYBUDZONEGO” PREZYDENTA - https://bezdekretu.blogspot.com/2017/03/gra-na-wybudzonego-prezydenta.html#more

  Czyżby ktoś wreszcie skutecznie wybudził Prezydenta ...

 27. Nie jest też wykluczone, że nawet gdyby PiS utraciło władzę, to ekspozytura Stronnictwa Pruskiego wcale nie musi zrezygnować z ręcznego sterowania niezawisłymi sądami. Wykorzystując te same procedury, powyrzuca tylko faworytów obecnego rządu i na ich miejsce wprowadzi tak zwanych „naszych sukinsynów”, którzy w podskokach zrobią, co tam będzie się od nich oczekiwało. Jak to było w „Towarzyszu Szmaciaku”? „Tak sobie Szmaciak mściwie roi, na korytarzu zaś już stoi podwładnych tłum, aby bez zwłoki stosowne zaraz podjąć kroki, gdy tylko wódz rozkazy wyda. Są to milicji szef Maczuga, pan prokurator Jan Szaruga i bardzo tłusta biała gnida, prezes powiatowego sądu.” 

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3983

 28. avatar

  "... kiedy przyjdzie czas, przejmiemy władzę od nich i rozliczymy ich na ich prawie."

  No i będzie można obejrzeć jak JK rozegra te 4 piki :)

 29. Niemcy cos strasznie nadaja w kazdych wiadomosciach?!, ze TYSIACE ludzi w Polsce wyszlo na ulice w obronie demokracji i sadu najwyzszego! Propaganda jak w III Rzeszy, juz od wczoraj wieczorem! Przypomnialo mi sie 10:04.2010r., tez nadawali w niemieckich przekaziorach, "cztery podejscia do ladowania przez TU-154", "pijany dowodca lotnictwa w kokpicie", " Prezydent kazal ladowac", itp! Nalezy dolaczyc do rachunkow finansowych Prezydenta USA wobec Niemiec, i wystawic im rachunek za reperacje wojenne dla Polski! Na poczatek tylko za Warszawe 700-800 MILIARDOW $!!! Innego wyjscia nie ma!!! Mozemy razem z USA zatrudnic wspolnych adwokatow, bedziej taniej!!!

  Dziadek borowi, zwany Prawdziwkiem!

 30. to oczywiste fake newsy masowo produkowane przez międzynarodową bolszewię, z którą trzyma totalna opozycja

  nie wiem czy aktualnie są jakieś skuteczne metody na walkę z fake newsami na arenie międzynarodowej i w samej Polsce

  jak na razie Polska nie może sobie dać rady z polskimi obozami śmierci