Prezydent Duda oficjalnie wręczył nominacje, Tusk zza węgła układa listy PO

Prześlij dalej:

Dziś w Pałacu Prezydenckim odbyła się pierwsza uroczystość z udziałem nowego i długo oczekiwanego gospodarza. Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje pracownikom swojej kancelarii. Próżno wśród nich szukać analfabetów, agentów WSI i ludzi, którzy nie wiedzieliby, że po krzesłach się nie chodzi, gości rozsadza, nim się samemu cztery litery posadowi. Nudna impreza, nie było się czym ekscytować i tak a propos dopiszę, że na fali euforii zaobserwowałem niebezpieczną bezkrytyczność. Proszę wybaczyć, jeśli coś jest nudne to po prostu jest, jeśli coś jest zabawne to też się poważne nie stanie, z tej racji, że sympatyczny facet gra główną rolę. Andrzej Duda wyglądający na typowego chłopca z dobrego domu, co jest komplementem, przemówieniem do żołnierzy mnie rozbawił, no chłop nie brzmi jak dowódca na apelu, a tak starał się przemówić. Także, bez przesady z lukrem, bo wiadomo jak to się kończy, ale to jest chuchanie na zimne i na przyszłość. Najważniejsza jest treść i forma działania, do czego w tej chwili nie można się w najmniejszym stopniu przyczepić, natomiast poszczególne smaczki, czy zabawne tony, tylko dodają wszystkiemu uroku. W każdym razie nudna impreza w Pałacu Prezydenckim nie wywołała zażenowania, i estetycznej zgagi, po prostu profesjonalnie wykonana powinność, bez najmniejszego uszczerbku dla powagi urzędu. Wysmarowałem nieco przydługawy i być może nudnawy wstęp w konkretnym celu, chce na tle profesjonalnej państwowej nudy pokazać z czym się, Bogu dzięki, żegnamy.

Wczoraj widzieliśmy w parlamencie buraków gwiżdżących na głodne dzieci. Przyznaję, że byłem bardzo bliski popełnienia głupoty. Poleciałem skrótem myślowym, na szczęście nie podzieliłem się mądrościami. W trakcie przemówienia Andrzeja Dudy nie spodobał mi się fragment z głodującymi dziećmi. Pomyślałem sobie, że to nieszczególny czas i miejsce na podobne wywody i jeszcze w świat pójdzie, że Polska dzieci głodem morzy. Człowiekowi uruchamia się naturalna wątpliwość i podejrzliwość, gdy słyszy, że politycy odwołują się do biednych dzieci, ale co się okazuje? Tragedia się okazała! Ludzie korzystając z dobrodziejstwa Internetu błyskawicznie ustalili, że według danych GUS mamy pół miliona głodujących polskich dzieci i podali kolejne miliony Polaków żyjących na granicy egzystencjalnej nędzy. Jeszcze gorsze są dane i perspektywy instytucji europejskich. Tak się wszyscy przyzwyczailiśmy do szybkich reakcji i nadużywania słów: „demagogia”, czy „populizm”, że dramatyczne fakty stały się dla Polaków pałką do politycznego okładania. Gwizdy z sejmowych ław PO były skutkiem szybkiej i bezmyślnej reakcji, pokłosiem idiotycznego sporu o to czy Heniek jest wysoki, czy jeździ Fiatem Punto? Prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę na rzecz kompromitującą, a zdegenerowana ławy poselskie zawyły. Takich kontrastów będziemy mieli do października całą armię.

Jak pisałem kilka miesięcy wcześniej Andrzej Duda ma prostą robotę do wykonania, natomiast po drugiej stronie w bezsilności, frustracji i przede wszystkim degrengoladzie, zobaczymy dziesiątki gorszących scen. Wczoraj gwizdy, dzisiaj knajackie zawody w kisielu przy układaniu list. Według doniesień prasowych „Prezydent” Europy, który kilka dni temu wyszedł na ostatniego gbura i intryganta, odrzucając zaproszenie Kidawy-Błońskiej, przyjechał do Warszawy, żeby gasić płonący burdel. Po tym jak się dowiedziałem, że połowa „jedynek” wyleciała w powietrze, łącznie z Protasiewiczem, a Schetyna wyjechał do Kielc, zrozumiałem, że nie ma najmniejszego sensu odgadywać, co się w PO dzieje. Nikt tam nie rozdaje kart, wszystko się dzieje od przypadku do przypadku i opiera tylko na jednym – każdy ratuje swoją dupę i też za bardzo nie podskakuje, ponieważ wie, że walka idzie na noże w plecy. Komorowski wypadł za burtę, to i Schetyna osłabł, ale nie na tyle, żeby go Tusk wyciął, bo sam Tusk może zostać wycięty i tak dalej i w tę stronę. Do października zbieranina PO sama się wykończy, ekipa, która nie ma do siebie za grosz zaufania niczego nie jest w stanie wygrać. Proces gnilny się pogłębia, kontrasty między przekazem Andrzeja Dudy i tym samym PiS, a odchodzącą zgrają malwersantów, nie pozostawią suwerenowi wyboru.

6
24853 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Dopiero teraz sobie uświadomiłem, że ANEKS do raportu WSI może wreszcie zostać opublikowany!!! Oby jak najszybciej :)

 2. Lepiej dziala jak wisi na tejze nitce. Tak jak i strzelba w teatrze...
  To jest bron jednorazowa. Uzyta spowoduje straty u przeciwnika ale nie za darmo. No i sie nie da przeladowac. To jest z reszta ogolny problem 'kompromatow'.
  Moze ktos z 7 szeregu powinien od czasu do czasu wspomniec o istnieniu tegoz dokumentu temu i owemu co moze sie przyczynic do wielu cudownych nawrocen :) a to sie moze przydac po wyborach :)

 3. Z zachowań ludzi z PiS wyraźnie wynika że chcą unikać otwartej, natychmiastowej wojny z przeciwnikami, a zwłaszcza takich jak aneks. I moim zdaniem mają rację. Już zapowiedziane 2 prezydenckie ustawy wywołują wrzawę której lepiej byłoby uniknąć. W naszym interesie jest nie dopuścić do przekonania w społeczeństwie że jesteśmy prowokatorami "igrzysk", podczas gdy ludzie potrzebują chleba. Co do samego aneksu, to celowe byłoby jego przejęcie przez A.Dudę i ogłoszenie że go ma. Natomiast jego odtajnienie podobno wymaga podpisu premiera. No i dobrze. Nikt nie będzie wywierał nacisku na prezydenta do czasu kiedy można będzie aneksem się prawnie zająć.

 4. Oczywiscie ze czesc mocno nakrecana przez me(n)dia do dzisiaj nie moze pojac co sie stalo i probuje hejtowac Dude za to ze nic zlego nie zrobil. Na tejzesamej zasadzie zaglosuje na PO i innych towarzyszy i nawet bedzie uwazala ze madrze zrobila. Wie Pan jest madrosc czasu i prawda ekranu...

 5. jest przemyślane i zaplanowane, widać że dużo wcześniej. PAD jest o kilka kroków, ale takich siedmilowych, przed sforą kundli z PełO. Krótko mówiąc: mogą mu skoczyć na pukiel:-)

 6. avatar

  A Biernat już (chyba) wyautowany...
  http://www.tvn2...
  http://www.fakt...

 7. A tu link artykuł o Agadzie Dudzie z pierwszej strony natemat:
  http://natemat....

  świat się kończy

 8. w ramach Szlachetnej Paczki.

  Poczytajcie przy okazji ... To są ludzie bez zasiłków, często chorzy i nierzadko starzy.
   
  Co by Pani chciała? "Zjeść fileta z kurczaka w niedzielę". Bo na codzień tylko makaron albo wrzątek z kostką rosołową.

  Mnóstwo rodzin z maleńkich miejscowości ... 

  Do tego Pajacyk, Caritas, Akcja Skrzydła, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia  i mnóstwo stypendiów dla biednych dzieci z terenów bynajmniej nie Zimbabwe!!!
  Te gnoje buczą ...
  ============================================

  I tak, aneks. I za jaja.

 9. Uruchamia im się wewnętrzna zagłuszarka Radia Wolna Europa. Pozostałości po poprzednim ustroju. Zagłuszarkę idei połączyli z zagłuszarką sumienia, empatii i takich tam cech charakteryzujących ludzi zacofanych, żądnych zemsty.

 10. Wczoraj widzieliśmy w parlamencie buraków gwiżdżących na głodne dzieci.

  "Pani kupi bułeczkę... Kraść nie chcę, a żebrać się wstydzę..."

  W takich słowach, ze 3 lata temu, zwrócił się do mnie na ulicy 12, może 13-letni chłopiec.

  Kilka razy zrobiłam mu zakupy.
  Nie spotykam go już na mieście.
  Ktoś go zabrał za granicę. Zdaje się - jakaś ciocia.

  Wczorajszy incydent... przypomniał mi tamten dzień. I tak o tym napisałam:

  http://http://fraszki-ulotki.info/2015/08/zale.html
   

 11. Lech Kaczyński probował nim grać.
  I jak skończył?

 12. dziś dopiero pierwszy dzień spraw organizacyjnych PAD i temat WSIowy i tak wypłynie a tymczasem polecam "literaturę zastępczą" do przemyśleń:
  http://przeglad...

 13. Mamy problem z tymi oddzialami 'samodzielnymi'. Dokladniej taki ze ich nie ma. Dokladniej problem z tym ze nie wypracowano nawet zasad taktyki takich oddzialow i ich powiazania z oddzialami 'zawodowymi'. No nie mowie o odpowiednim wyposazeniu i rozproszonych magazynach (przyklad szwajcarski w pas sie klania)
  Jesli na czele takich oddzialow staneli by doswiadczeni chociaz mlodzi oficerowie to mialo by to sens. Tak bedzie wylegarnia dla 'silnych choc poslusznych tym co trzeba'
  Nie przeczy to ogolnej tezie artykulu. Obecna forma tych oddzialow moze teraz co wiecej to wspierac

 14. JAK PAN PREZYDENT ANDRZEJ DUDA jest tam gdzie jest to nawet upał mi nie przeszkadza .PO się topi (może z powodu upałów)  TOPI -idzie na dno ,lub  kurczy się .Jak by nie było -JEST DOBRZE.A od dziś  co tydzień 2% dlaPIS-u na + EFEKT DUDY!! Oczywiście cały czas z ręką na pulsie.,bo te POmioty  są zdolne do najgorszego.   Heej!!

 15. Sama uroczystość nie wymaga komentarza, natomiast nie należy zapominać o obecnych tam mediach czychających na wpadki, podczas gdy w przypadku przeciwników mieli i mają prikaz je tuszować. Zmierzam do tego że po skończonej części oficjalnej, z pewnym nadmiarem poufałości, kamery pozostały na sali i przez dłuższy czas trasmitowały wybuchy aktów przyjaźni z kumplem prezydentem i nie tylko, zachowania normalne przy okazji spotkań towarzyskich a nie prezentacji bądź co bądź służbowych. Po części oficjalnej należało podziękować mediom, albo zmienić pomieszczenie. Trzymać fason!

  Ps. Być może nie mam racji, bo sama impreza tak była właśnie zaplanowana, z rodzinami, dzieciarnią, a prezydent - luzak to raczej atut niż ułomność, więc salwując się Piłatem powiem "Com napisał napisałem".

 16. Jest w tym racja. Hieny tylko czekają na najdrobniejsze potknięcie by osłabić wizerunek. Szans do żeru im dawać nie wolno.

 17. - rządzeniem? Za nasze pieniądze bawi się w puzzle wyborcze swojej parti oraz wożeniem rządu domokrążnego (wraz z meblami i zastawą) po Polsce. Oraz pluje do talerza ludziom w Warsie. Kiedy ona rządzi - jak śpi?

 18. Możecie już wchodzić bez zażenowania https://twitter.com/prezydentpl

 19. Taki RAPORT jest niezbędny i konieczny - tu i teraz, aby każdy mógł się z nim
  zapoznać i ocenić w jakim miejscu jest nasza Ojczyzna ! 

  To, że na każdym OBYWATELU wisi 30 000 pln. długu jest skrzętnie ukrywane !
  To, że banksterom musimy co roku odprowadzać 50 mld. samych tylko odsetek.
  To, że "wygasza" się gospodarkę, aby nie generowała przychodów i miejsc pracy.
  To, że blisko 4 mln. OBYWATELI zostało zmuszonych do emigracji za chlebem.
  To, że przygotowywany jest "desant" nowych mieszkańców naszej Ojczyzny.
  To, że ktoś próbuje wyłudzić od Polski 65 mld. $ wyssanych z palca odszkodowań.

  https://www.you...

  Tyle na początek powinno obudzić uśpiony naród.

 20. Kazdy Polak musi miec tego swiadomosc, a kazdemu Lemingowi trzeba specjalnie dudnic do uszow dzien w dzien.

 21. tyle że każdy Polak ... powinien usłyszeć to przede wszystkim od Dudy ... ale jakoś Duda o tym NIE DUDNI ... ani w swoich objazdach dudabusem, ani jako prezydent elekt, patrzmy czy w ogóle cokolwiek rzecze o tymże jako prezydent.
  Wielu Polaków i każdy leming "pobożny" jak widać, woli POkładać niespożyte nadzieje w Dudzie i wychwalać pod niebiosa nienaganne ubiory, gesty, zachwycać się kolejną pierwszą damą oraz wierzyć w obiecanki-cacanki... jak choćy poPiSowe pięćsetki na dzieci (tyle, że nie powiedzieli na czyje??), a to uszczelnianie systemu podatkowego (żeby żyło się nam lepiej - nie inaczej), uszczęśliwianie człowiekami ze szklanki ...! i w ogóle wszelką sposobność przychylania nam nieba aż do samej ziemi!

 22. http://www.bizt...

  a tu cytat z Polaczewskiego

  "Gdybym był chazarskim okupantem z podszywającymi się pod Polaków agentami ze zmienionymi nazwiskami i chciał zniszczyć naród polski, to:

  1. Wyganiałbym młodych, mądrych ludzi zagranicę za chlebem.

  2. Podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, przyznawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym setki nowych radarów oraz wzmacniałbym inwigilację obywateli.

  3. Likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp.

  4. Oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski.

  5. Wyśmiewałbym polskie wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi, aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy.

  6. Zachęcałbym ich kobiety do feminizmu, prostytucji i aborcji, aby nie nadawały się na dobre matki i żony.

  7. Zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, tak aby nie mogli się temu sprzeciwiać.

  8. Likwidowałbym ich przemysł, a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty.

  9. Dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów itd.

  Obejrzyj się wokoło.."

 23. Wracając do PDA; dał wywiad dla TV Republika w którym było m.in. o przyszłym referendum. Powstaje pytanie czy jako nowy prezydent powinien dorzucić pytania niedopuszczone przez poprzednika, bo teraz to on decyduje. Jest to równanie z kilkoma niewiadomymi, a przede wszystkim nie wiadomo ilu uprawnionych weźmie w nim udział. I tu zaczyna się błędne koło, bo jak PDA te pytania dorzuci, i w dodatku nie mogąc wyborców odstręczać stworzy razem z PiS wrażenie poparcia dla tej blagi, to wielu naszych polezie do urn i przy pomocy "leśnych dziadków" z PKW, qworum zostanie przekroczone. Biorąc teraz pod uwagę takich jak np. ja którzy zamierzają tę pułapkę zignorować, nietrudno wyobrazić sobie wynik. Nie mam racji?