Prześlij dalej:

Dwie skrajności śmieszą mnie najbardziej i obie są związane z głupotą. Po jednej stronie permanentny faszyzm bez względu na to, co PiS wymyśli i jak bardzo jest to dobry projekt. Po drugiej stronie permanentny zachwyt bez względu na to, jaką głupotę PiS palnie. Kultowe zawołanie „za moje pieniądze” odnosi się do wszystkich projektów, które są mądre i głupie. Nie powiem, że od zawsze, ale od wielu lat uważam to za coś wyjątkowo małostkowego. Nie pamiętam kiedy byłem ostatni raz w bibliotece, operze i w teatrze, ale jakoś nie mam problemów z tym, że „za moje pieniądze” finansowane są te kulturalne obiekty, które decydują o cywilizacji. Moje, Wasze, Nasze pieniądze powinny służyć Nam wszystkim.

Wszystko się opiera na rozumie, jeśli coś jest proste, zrozumiałe i sprawiedliwe, to ludzie nie mają problemu z akceptacją pomysłu. Dla zilustrowania teorii podam dwa praktyczne przykłady. Sławetny program 500+ w założeniach miał być obarczony skomplikowanym algorytmem, który oddzielał dzieci biedne od bogatych, Na szczęście inteligentna kobieta, minister Rafalska, policzyła na szybko, że wdrożenie skomplikowanego programu kosztowałby więcej niż „selekcja” biedy i bogactwa. W takich okolicznościach przyrody narodził się prosty jak drut program socjalny, z którego nie mam absolutnie nic, ale chętnie dołożę więcej niż 20 groszy do paliwa, jeśli ma się to przełożyć na zlikwidowanie obszarów nędzy. Drugi przykład to najnowszy i głośny już projekt ustawy paliwowej.

Za długo siedzę w Internecie, aby się czemukolwiek dziwić, dlatego też nie dziwię się odruchowemu podziałowi na dobre, bo PiS i głupie, bo inne. Spora część wyborców PiS gotowa płacić za paliwo więcej, żeby leminga szlag trafił. Równie liczna grupa uzasadnia podwyżkę opłaty paliwowej budową dróg i oczywiście 99% nie ma pojęcia o jakim projekcie ustawy mówi. Pogrzebałem w Internecie i kto nie wierzy może sobie sprawdzić, że tego tekstu nie da się znaleźć na pierwszych stronach Google. http://samorzad... Może i dobrze, bo większego gniota dawno nie czytałem. Krytycy często zarzucają PiS realny socjalizm i PRL, niemal zawsze są to idiotyczne zarzuty, ale treść tego projektu stanowi wyjątek.

Zdaję sobie sprawę, że na link kliknie 2 na 1000, a tekst do końca przeczyta pół promila, w związku z czym nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zrobić ściągę. Projekt nazywa się dziwnie: „o Funduszu Dróg Samorządowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw”. W treści czytamy, że od tysiąca litrów ON i benzyny będzie pobierana NOWA opłata paliwowa w wysokości 200 zł, a od gazu 369,69 zł. Obie stawki podane są w kwocie netto, czyli trzeba doliczyć 23% Vat i wyjdzie nam te głośne 25 gr. do litra. Dochód z nowego podatku szacuje się na 4-5 miliardów – też grosze. I co dalej z tą potencjalną kasą ma się dziać? Czysty socjalizm i PRL połączone z taką procedurą, że żadnej drogi za to nikt nie wybuduje! Teoretycznie połowa środków ma iść na drogi krajowe, druga na samorządowe. Słowem na starcie tytuł nie zgadza się z zawartością, ale to dopiero początek.

Nie będzie tak prosto, jak z 500+, masz dziecko to dostajesz pieniądze. Będzie zapętlona gospodarka planowana. Kasa jak to w przypadku każdego podatku od paliwa wpływa do sejfu centralnego, potem ma być w połowie przekazana do województw, gdzie wojewodowie będą organizować konkursy i wyłaniać zwycięzców spośród jednostek samorządowych, które zgłosiły wnioski na budowę i modernizację dróg. O tym, który samorząd dostanie kasę zdecyduje nie wojewoda, ale… komisja powołana przez wojewodę. Gdyby się zdarzyło, że komisja wybierze samorząd X, to minister infrastruktury w każdej chwili może komisję „poprawić” i oddać dotację samorządowi Y.

Cała ta zabawa kosztująca Polaka 25 gr. na litrze paliwa dotyczy 2 miliardów przeznaczonych na drogi krajowe, za które można zbudować 50 km autostrady, jeśli nie liczyć kosztów komisji i 2 miliardy na 500 km dróg samorządowych. Śmiech na sali! Idiotyczny, realnie socjalistyczny projekt ustawy dotyczy śmiesznych pieniędzy w skali budżetu i obarczony jest jeszcze głupszą, uznaniową, procedurą. Jest jednak w tym szaleństwie jedna prosta metoda – krojenie Polaków na wypłaty dla komisji i szwagrów wojewodów, którzy wygrają konkursy. Nie mogę uwierzyć, że pod tym podpisał się PiS, a nie PO-PSL.

„Za moje pieniądze” jest gotów płacić i 50 gr. za litr, ale przy jasnych i prostych zasadach. Zostawiam pieniądze na stacji benzynowej i co miesiąc kasa trafia do mojego samorządu, a cała kwota jest przeznaczona wyłącznie na lokalne drogi. Wtedy Polak widzi, za co płaci i po czym jeździ. Nic takiego w tej beznadziejnej ustawie nie ma, wręcz przeciwnie jest tam taki mechanizm, który przypomina wnioskowanie o paszport w czasach PRL-u. Nie wierzę w to, że PiS wprowadzi ten projekt, no chyba, że sztab dostał na głowę. W polityce to normalka, że na 10 mądrych pomysłów pojawia się pomysł skrajnie głupi, rozumiem to i wielkiego problemu nie robię, ale ilu takich cierpliwych i wyrozumiałych PiS znajdzie, to nie wiem.

6
13662 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

27 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  >>>W polityce to normalka, że na 10 mądrych pomysłów pojawia się pomysł skrajnie głupi, rozumiem to i wielkiego problemu nie robię, ale ilu takich cierpliwych i wyrozumiałych PiS znajdzie, to nie wiem. <<<

   

  PiS wykorzystuje fakt że w miarę publicznego odkrywania przekrętów reprywatyzacyjnych oraz Amber Gold podnosi się nad tą partią szklany sufit sondażowy z 28-32 % do 35-41 % poparcia. Ale ten sufit w dalszym ciągu istnieje a zważywszy na fakt że wszystkie sondażownie pokazują że od 13 do nawet 20 % respondentów sondaży, zdecydowanych głosować, nie wskazuje żadnej z listy partii przedstawionych im do wyboru. I tak się dzieje od wyborów w 2015 roku. Czyli jednak PiS ma z kim przegrać, najpewniej sam ze sobą jak będzie musiał szukać koalicjanta.

 2. avatar

  post scriptum

  Kto może zagospodarować te 13 - 20 % ? Moim zdaniem na pewno nie Tusk na białym koniu, PO/PSL/SLD/.nowoczerska nawet nie może o tym marzyć.
  Stawiam na anty ukraińskich narodowców.

 3. Dzięki. Już wczoraj wypatrywałam Pana felietonu  na ten temat.

 4. Jak tak dalej pójdzie to następny "nawiedzony" dołoży do paliwa abonament TV, z 5gr na drogi leśne ,5 gr na barierki przy drogach ,itd . Kurwa jak te 20gr nie uwalą, to chce znać nazwisko tego ciula co to wymyślił .
  "Folwark zwierzęcy " powinien przeczytać z 5 razy każdy poseł z PISu .,A ci ,co wpadają na tak durne pomysły powinni przepisać książkę a na każdej stronie malować szlaczki.

 5. "Nazwisko tego ciula" (i jego podciuli) jest w linkowanym przez Autora materiale, na samej górze. NIe zawadzi jednak zrobić nieco reklamy tym ciulom i podciulom, żeby wiedzieć, na kogo nie głosować:

  Druk nr 1712
  Warszawa, 6 lipca 2017 r.
  SEJM
  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  VIII kadencja
  Pan
  Marek Kuchciński
  Marszałek Sejmu
  Rzeczypospolitej Polskiej
  Na podstawie art. 118 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia
  2 kwietnia 1997 r. i na podstawie art. 32 ust. 2 regulaminu Sejmu niżej podpisani
  posłowie wnoszą projekt ustawy:
  - o Funduszu Dróg Samorządowych oraz
  o zmianie niektórych innych ustaw.
  Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem ustawy
  upoważniamy pana posła

  Zbigniewa Dolatę.

  (-) Waldemar Andzel; (-) Ryszard Bartosik; (-) Dariusz Bąk; (-) Joanna
  Borowiak; (-) Bożena Borys-Szopa; (-) Wojciech Buczak; (-) Zbigniew
  Chmielowiec; (-) Anna Cicholska; (-) Przemysław Czarnecki; (-) Witold
  Czarnecki; (-) Zbigniew Dolata; (-) Elżbieta Duda; (-) Jan Duda; (-) Barbara
  Dziuk; (-) Jacek Falfus; (-) Leszek Galemba; (-) Andrzej Gawron; (-) Jerzy
  Gosiewski;
  (-) Michał
  Jach;
  (-) Grzegorz
  Janik;
  (-) Robert
  Kołakowski; (-) Wojciech Kossakowski; (-) Ewa Kozanecka; (-) Leonard
  Krasulski; (-) Bernadeta Krynicka; (-) Marta Kubiak; (-) Krzysztof
  Kubów;
  (-) Jacek
  Kurzępa;
  (-) Marek
  Kwitek;
  (-) Krzysztof
  Lipiec; (-) Tomasz Ławniczak; (-) Jerzy Materna; (-) Beata Mateusiak-
  Pielucha; (-) Grzegorz Matusiak; (-) Andrzej Matusiewicz; (-) Kazimierz
  Matuszny;
  (-) Beata Mazurek;
  (-) Mieczysław Miazga;
  (-) JanMosiński; (-) Kazimierz Moskal; (-) Arkadiusz Mularczyk; (-) Piotr
  Olszówka;
  (-) Krzysztof Ostrowski;
  (-) Jacek Osuch;
  (-) Anna
  Paluch;
  (-) Stanisław Pięta;
  (-) Dariusz Piontkowski;
  (-) Marek
  Polak;
  (-) Piotr
  Polak;
  (-) Urszula
  Rusecka;
  (-) Bogdan
  Rzońca; (-) Wojciech Skurkiewicz; (-) Kazimierz Smoliński; (-) Józefa
  Szczurek-Żelazko; (-) Andrzej Szlachta; (-) Krzysztof Szulowski; (-) Jacek
  Świat;
  (-) Ryszard Terlecki;
  (-) Ewa Tomaszewska;
  (-) Teresa
  Wargocka; (-) Robert Warwas; (-) Jan Warzecha; (-) Rafał Weber; (-) Jerzy
  Wilk; (-) Maria Zuba.

 6. avatar

  Oni tak z siebie ? projekt "poselski" czyli szybka ścieżka . Czyżby jednak zaczęło brakować na zbrojenia ?

  A ja nie chcę boso ale w ostrogach. Większość Polaków też nie chce.

 7. Formalnie: projekt poselski, realnie: imo banksterski - radzę każdemu przeczytać do 15 strony.

 8. No i zaczęło się narodowe sadzenie lip chlebowych, mających na celu dokarmianie wszelkiej maści władz i ciał z nimi współpracujących, tak by rozmydlić odpowiedzialność za dysponowanie naszymi środkami pieniężnymi... nic nowego.

 9. Kaczyński [1] coś tam niedawno marudził, że do pokonanaia postkomunizmu potrzebne są dwie, trzy kadencje (rządów PiS w domyśle). Ja myślę, że po takim czasie rządów PiS, przynajmniej w sferze gospodarki będziemy mieli pełny komunizm jak w Korei Płn.. Lepiej chyba pokonać PiS w pół kadencji, w drugie pół postkomunizm, niż dać im rządzić zapowiedziane 2-3, bo wzrost ceny paliw (materiałów pędnych) przekłada się na wzrost cen wszystkiego. I potwierdza się stara maksyma JKM, że jak rząd da 500zł, to 1000 zabierze.

  Jak się ten projekt i kolejne procedury biurokratyczne przezeń wdrażane mają do słów @realDonaldTrump :

  "I w końcu, po obu stronach Atlantyku, nasi obywatele mierzę się z jeszcze jednym niebezpieczeństwem – z którym możemy sobie w pełni poradzić. To zagrożenie jest dla niektórych niewidoczne, ale dla Polaków – znajome. Stały rozrost rządowej biurokracji, która pozbawia ludzi woli działania i bogactwa. Zachód osiągnął wielki sukces nie dzięki biurokracji i regulacjom, ale dlatego, że ludzie mieli możliwość podążania za swoimi marzeniami i realizowania swoich dążeń."

  [1] Gdzieś mignął mi tweet @AndrzejTurczyn, że Kaczyński to ekonomiczny Kubuś Puchatek (czyt.: o bardzo małym rozumku).

  PS Marian Kowalski bardzo mocno akcentuje swój sprzeciw wobec akcyzy nakładanej na energię - ma rację, ale chyba, jako "nietechniczny" a humanista, nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest tania energia, zwłaszcza dla przemysłu, zwłaszcza elektryczna z powodów technologicznych.

  PS1: przeczytałem pobieżnie pierwszą połowę - te pieniądze mają 100% szansę zginąć w machinacjach finansowych. To jest na pierwszy rzut oka tak zagmatwane, jakby było właśnie specjalnie szykowane pod finansowy przewał - chodzi o zagmatwanie rozliczeń, ilość możliwych do użycia "instrumentów finansowych".

 10. Coś mi się wydaje, że ta 'uchwała' przejdzie - i to będzie nie fajnie.
  No cóż, takie życie, nie zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli.

  .

   

 11. Ten projekt jest pod przyszłe wybory. Będzie można swobodnie przyznawać pieniądze na remont dróg tam, gdzie startuje "nasz" kandydat. Tak sobie pomyślałem......

 12. Pisalem tu 2-3 dni temu ze Polakom potrzeba wlasciwej opieki zdrowotnej i ochrony zdrowia! Wlasdciwa sluzba zdrowia, jest zalezna od WLASCIWEJ skladki do kasy chorych, czy FOZu! Od wczoraj uslyszalem tego POmysla na jakies drogi myslalem ze ROZPEKNE ZE WSCIEKLOSCI! Pomyslec ze nosilem sie z zamiarem powrotu do Ojczyzny, aby pomoc w reformie sluzby zdrowia w Polsce, po przeszlo 25 latach pracy w jednej z najlepszych Klinik Uniwersyteckich na Zachodzie Europy! Rece opadaja, a moja kolezanka malzonka sie smieje z mojej choroby "na Polske"! Nienawidzi polityki, lecz wczoraj o pomysle POdatku, zapytala mnie "dlaczego nie powiedza prawdy na co potrzebuja?"! Ja sam pomyslalem, skoro ciagle uszczelniaja, i jest tak dobrze z wplywami do budzetu, to dlaczego jest az tak zle, ze paliwo w gore o 5%?!?! Nie jest wykluczone ze notowania PiS spadna o 10%, PO takim POmysle!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 13. W poważnych krajach typu Islandii, Norwegii, czy Irlandii, rząd ma swoje państwowe dochodowe firmy które finansują cały wypas społecznie użyteczny, typu np dróg. Nasza władza ma tylko dochody z akcyzy, rabowania szczątkowej krajowej inicjatywy prywatnej, i parę groszy które da się ściągnąć z zagranicznego przemysłu i handlu które tu sobie żerują.
  Czyli bez nowego podatku dróg nie będzie. Jasne że lepiej jeśli system finansowania będzie prostszy, nie mniej ktoś zabuli zawsze. Czy w paliwie, czy w wódce.Na tym przykładzie widać tylko dylemat władzy: czy mają zarobić głównie szwagrowie gminni, czy raczej warszawscy.

 14. avatar

  Autor jest jak Watch Dog. Chyba nie ma drugiego takiego w publicystyce. Chapeu bas. Analiza bezbłędna, wnioski też. Intuicyjnie coś mi tu nie pasowało poza naturalnym odruchem negatywnym na wszelkie podwyżki. Nie spodziewałem się, że to wygląda aż tak źle.

 15. Przepraszam, ale są także takie "kwiatki" przy 500 plus. Pragnę także przypomnieć, że są pierwsze szacunki, że przy 500 plus od października system obejmie ok. 3,7 mln dzieci (obecnie 250 tysięcy więcej). 500 plus będzie ograniczony od października i jest to jeden z kilku samobójów PiS (inne to abonament RTV i nowa opłata paliwowa).

  Oto NOWE przepisy przy 500 plus: Sytuacja taka: kobieta (ma jedno dziecko) od męża ma zasądzone alimenty, ma zasądzone też, że dziecko mieszka z nią. Ojciec ma przyznane 2 godziny w tygodniu dla dzieciaka (nie wywiązuje się z tego, bo ma dzieciaka w dupie, ale to akurat szczegół). Kobieta nie zarabia (nie ważne  - może jest mniej zaradna, niestety zdarza się). Miejscowy MOPS ma dokumenty z sądów (o alimentach i mieszkaniu i zameldowaniu osobno, MOPS ma też dokumenty z apelacji od sprawy alimentacyjnej - ojciec dziecka chciał z 450 zasądzonych zł obniżyć alimenty na ...300). MOPS to wszystko ma w papierach, ale ma to gdzieś. Dla MOPS zarobki męża liczą się do wspólnej "rodziny", mimo, że rodziny nie stanowią - jest przekroczony próg 800 zł dochodu na głowę, a więc dziecko nie otrzyma 500 plus i jak biedowało tak bieduje. Podkreślam - MOPS ma także całą korespondencję sądową i odwołania apelacyjne gościa, który chce obniżyć sobie alimenty do 3 stów, ale wg organu wydającego decyzję o 500 plus dziecko i matka mają po ponad 900 zł na głowę. Kobieta w sekretariacie mówi: "Wie pani, ja widzę tą sytuację, widzę, że to absurd i że to pani i pani dziecko są okradane i nigdy nie widzieliście na oczy pensji ojca dziecka, ale wg przepisów ma pani i dziecko po 900 zł na głowę. Jedynym wyjściem dla pani jest rozwód (lub separacja)". Konserwatywny polski rząd stanowi prawo zachęcające Polaków będących w trudnej sytuacji życiowej do rozwodów!!

  Opisany przykład to życie mojej kuzynki. Kobiety założyły nawet jakieś forum i wymieniały się uwagami, pisały do biur poselskich PiS - gówno z tego, zostały zlekceważone, a ich "mężowie" mają forsę m.in. na nowe lalunie, a dochód "na głowę" na ich dzieci to często powyzej 800 czyli jest się wykluczonym. Do tego chyba każdy orientuje się jak "łatwo" jest się rozwieść (nie tylko koszty), ale także jakie piekło można przejść rozwodząć się ze skurwielem. Przed nowelizacją (tą, którą przegłosowano parę dni temu) w biurach poselskich PiS miał wiedzę o takich przypadkach. Odpowiedź PiS :rozwiedź się. PiS to niech się cieszy, że mało rozgarnięty TVN problemu nie podjął.

 16. Dobrze by było, aby ktoś  tam w PiSie się ogarnął, przejrzał bubla, wycofał i przeprosił. Prezes mógłby zrobić chwilowo szlaban na te projekty poselskie, bo tu nawet internety nie pomogą przy następnych sondażach. Nawet tego bubla nie da się sprzedać racjonalnie przy tak imponujących wynikach gospodrczych.

 17. avatar

  Wyznawcy, tudzież funkcjonariusze PiS rozpływają się w tematach, ileż to nowych dróg powstanie za te nowe, genialne podatki. Skrzecząca rzeczywistość będzie taka, że skoro do tej pory budzet wydawał na drogi xxxxx mld zł, to skoro pojawiło się nowe 4 czy tam 5 mld, to w następnych budżetach na drogi przeznaczy się xxxxx minus 4 mld.

  Tradycyjna zwykła grabież.

 18. avatar

  "Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji." 

 19. avatar

  Wszystko(?) już było, nudno trochę, czas umierać.

 20. avatar

  Prawdę mi mów

 21. Czyli jest tak jak obawiałem się gdy Morawiecki zajął się finansami - ani o promil nie zwiększyła się ściągalnośc podatków od zagranicznych korporacji, za to łupienie miejscowego "głupiego luda" kwitnie jak przez ostatnie prawie trzydzieści lat. Korposzczur korposzczurowi oka nie wydziobie...

 22. Nie tylko paliwa o 5%, w gore, lecz rowniez woda PO 100zl., WIECEJ (mam nadzieje ze ROCZNIE )  od lepka, czy obywatela, a nawet wyborcy!  POdejrzewam ze beda sie zaslaniac dyrektywa EWG! Tak samo robili Mafiosi i glowni macherzy z PO, jak grabili budzet KRAJOWY i subwencje z EWG, naklejajac swiecidelka na stara zepsuta droge, lub stawiajac jakies IDIOTYCZNE POdwojne znaki drogowe przed kazda miejscowoscia, a takze za nia?!?!?! NIE MA CZEGOS TAKIEGO NIGDZIE NA SWIECIE?! Nawet w Kuwejcie, czy Katarze, gdzie maja dosyc pieniedzy, lecz nie wydaja na IDIOTYZMY! Jest to mozliwe tylko w egzotycznym kraju Bolandii, gdzie przez 28 lat kazdy kradl co chcial, i jak chcial! Co jest najsmieszniejsze do dzisiaj zlodzieje nie siedza w pierdlu! Kiedys przed laty sobie obiecalem ze wroce z emigracji do Ojczyzny, jak ZNIKNA te IDIOTYCZNE POdwojne znaki drogowe, a wiezieniu beda SIEDZIEC ci, ktorzy je POstawili, a takze ci ktorzy za ten idiotyzm POplacili! Tak na POczatek, jako Barometer PRAWDZIWYCH zmian w Polsce! Widac juz teraz ze Rozliczenie glownych POWAZNYCH spraw , na MILIARDY, i glownych WSIowych sluPOw, Kulczykow, Solorzy-Zakow, Czarneckich itp., jest z jakis wzgledow NIEMOZLIWE?!?!?! Widac POslanka Sawicka sie skutecznie POplakala, przed BEZMIAREM NIESPRAWIEDLIWOSCI?! Czyzby to WSZYSTKO to paciorki jednego rozanca?! "Rzecz dzieje sie w POlszcze, czyli nigdzie", omniPOtencja i imPOssibilzm trwaja! Rok temu prosilem Prezesa PiS, o przspieszenie, kiedys nam to wyszlo, z TW Bolkiem, zeby obluzowac TW Wolskiego, tylko PO co?, dla 28 lat POsuchy POlitycznej z POwodu ktorej grzezniemy do dzisiaj w marazmie gospodarczym! Wiadomo ze POLSKIE mlyny SPRAWIEDLIWOSCI miela POwoli, lecz Co z przyspieszeniem?!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem ! 

 23. avatar

  Przyspiesznie będzie, i to bardzo, jeżeli narodowcy uzyskają min. 15 % i będą w koaloicji z PiS.

 24. Nie strasz mnie Dziadku tą podwyższką wody, bo mnie w tym akurat wypadku mocno szlag trafi, a stawki mam wyższe niż w samej Wawie. Jeszcze ponad rok temu, pojawiały się jakieś arykuły, w których politycy PiSu zarzekali się, że zrobią coś w tym kierunku, aby samorządowi znajomi królika usadowieni w przedsiębiorstwach wodociągowych liczyli ceny dla gospodarstw domowych w jakiś racjonalnych widełkach. Liczyłam, że PiS stworzy na ich wolną amerykankę bat, niestety od tamtej pory nastąpiła cisza. Znikąd ratunku!

 25. avatar

  Ustawa paliwowa, a jeszcze bardziej tryb jej wprowadzania podważają zaufanie do PiS owego cudu gospodarczego. "Nie kraść" jest warunkem koniecznym, ale nie dostatecznym

   

 26. Tutaj nie chodzi ani o wyrozumiałosć, ani o dwa złote, chodzi o zasady. A tacy posłowie ich nie mają.

 27. avatar

  Ile to już razy od czasu zlikwidowania tzw. "Podatku drogowego" podnoszono ceny paliw żeby budować drogi? Chyba Kaczyńskiemu gołąb narobił na głowę i stąd takie goowniane pomysły.