Przeproś Jerzego O. za samolot i pier…l się, bo będziesz miał w d..ę, jak w Auschwitz

Prześlij dalej:

Jako weteran sal sądowych widziałem już tyle rzeczy, że dzisiejszy nieprawomocny wyrok szczerze mnie zaskoczył. Byłem przekonany, że Jerzy O. za pozew otrzyma od sądu 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia i przeprosiny w New York Times. Z kolei Matka Kurka za bezczelność w postaci pozwu wzajemnego dostanie 134 dni prac społecznych z zamianą na areszt. Stało się inaczej, Jerzy O. dostał od sądu 600 złotych i przeprosiny… w Gazecie Polskiej oraz Gazecie Wyborczej. Za co? Matka Kurka napisał, że Jerzy O. olewa wszelkie pytania na temat finansowania WOŚP, narusza ustawę o informacji publicznej i dopóki będzie to robił, zasadne jest pytanie, co się stało z biletami wrzuconymi do puszki. Ten artykuł znajduje się tutaj i jest w nim wyraźnie powiedziane:

Treść tego dokumentu można interpretować również i tak, że to Złoty Melon przekazał bilety na licytację, ale wtedy mielibyśmy do czynienia z innym oszustwem, czyli przywłaszczeniem, bo sama WOŚP pisze jak było http://www.wosp... Czas najwyższy, żeby Owsiak przestał kłamać w dokumentacji i pokazywał spójne informacje, do tego momentu każdy ma prawo do interpretacji i pytań, co jest faktem?

Sąd w trakcie postępowania twierdził, że napisałem: „Jerzy O. jest złodziejem i ukradł bilety”, a w wyroku był już dyplomatyczny i nakazał przeprosić Jerzego O., za to, że Matka Kurka kategorycznie stwierdził, jakoby Jerzy O. wziął sobie bilety i poleciał do USA.

Szczegóły całej tej biletowej „afery”, w której przepuszczono operacje księgowe przez „Złotego Melona”, dzięki czemu WOŚP mogła potrójnie zaksięgować kwotę z aukcji, darowizny i zbiórki publicznej, opisuję tutaj. Sąd za te twierdzenia nie kazał już przepraszać, a sam Jerzy O. oświadczył, że on nie wie dlaczego trzy razy zaksięgowano wartość biletów w „rekordzie”, bo tym się zajmuje jakiś Malinowski, czy ktoś taki od Allegro. Jeśli chodzi o pozew wzajemny, to Sąd oddalił: „pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, porównania do zapachu komór Auschwitz, zbrodni stalinowskiej, zbrodni katyńskiej i komunistycznej, ponieważ… w ocenie Sądu to w żaden sposób nie narusza dóbr osobistych Matki Kurki. Pani sędzia z rozbrajającą szczerością przyznała też, że ona na tych wszystkich komputerach i „fejsbukach” się nie zna, ale w jej ocenie skoro Matka Kurka pisał na portalu kontrowersje.net, to na pewno przeczytali to gdzieś na wyborczej.pl i gazetapolska.pl i tam trzeba zamieścić przeprosiny. Nie wiedzieć dlaczego Newsweek, onet.pl i parę innych zostało przez Panią sędzię pominięte, po prostu z 7 portali wymienionych przez pełnomocnika, wybrała te dwa. Z dużym rozbawieniem przysłuchiwałem się jak sąd pokazuje dobre serduszko. Otóż Pani sędzia oświadczyła, że Matka Kurka w żadnym razie nie chciał się dorobić na Jerzym O., do tego jest biedny i ma rodzinę, dlatego nie można go karać finansowo. Łączne koszty procesu sąd określił tylko na 1300 złotych (jakieś 1700 kosztował mnie pozew), co jest wystarczającą uciążliwością dla pozwanego. Przeprosiny u Czerskich zamieszczone na 14 dni Sąd zapewne potraktował jak ogłoszenie na słupie, chociaż dziecko wie, że Czerska za takie „usługi” krzyczy po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

I to w zasadzie wszystko, jeśli chodzi relację z sądu, bo co mogę więcej dodać? Napisałbym, że Jerzy O. śmierdzi Auschwitz, a Fundacja WOŚP reprezentuje standardy stalinowskie i całe towarzystwo niech się pie..i, bo będzie miało w du..ę, to byłbym dzisiaj właścicielem fury za 250 tysięcy w podstawowym wyposażeniu. Ale mnie się zachciało pytać, jak rozliczane są pieniądze publiczne i donatorów, no to będę zbierał do puszki na ośmiorniczki i Porto dla Czerskiej. Człowiek, który nigdy nie był w sądzie postawiłby milion, że „król żebraków” będzie uniewinniony, a za „pierdo..l się, ty standardzie z Auschwitz”, będzie ostry wyrok. Sądy RPIII nie takie wyroki wydawały i w związku z tym mam na koniec dwa krótkie oświadczenia. Z sądami w takiej postaci żaden normalny człowiek nie ma szans wygrać, może co najwyżej wylosować raz na 10 razy uczciwego, logicznego sędziego i mnie raz się w Złotoryi udało. Jeśli ktoś, kto ma narzędzia w końcu nie zrobi z tym porządku, co zresztą było zapowiadane, to można sobie klepać w klawiaturę do… końca świata i jeden dzień dłużej. Z Jerzym O. da się wygrać pomimo sądów i żaden wyrok mnie nie zatrzyma. Trawę żarł będę i popijał wodą z kałuży, ale doprowadzę do takiego stanu, w którym wszystkie kreatywne faktury na linii Fundacja WOŚP Złoty Melon, firmy prywatne Owsiaków wyjdą na jaw.

PS Długo się zastanawiałem, dlaczego Jerzy O., po wyroku był taki smutny, wręcz przygnębiony. Gdy już wracałem do domu przypomniałem sobie, że proces kosztował go 10 000 tysięcy wpisowego, a dostał 600 złotych. Mecenas w trampkach zapewne skasował niewiele mniej, ale dostanie 300 zł. Jerzy O., pieniądze to nie wszystko, uśmiechnij się, tyle dzieci dzięki tobie żyje... za nasze pieniądze.

5.858574
53775 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

70 (liczba komentarzy)

 1.  "„pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, porównania do zapachu komór Auschwitz, zbrodni stalinowskiej, zbrodni katyńskiej i komunistycznej, ponieważ… w ocenie Sądu to w żaden sposób nie narusza dóbr osobistych Matki Kurki"

  Ta sędzina była pijana?

  I kto jeszcze wątpi że "mafii sędziowsko - prokuratorskiej " (jak mówił Kukiz) nie ma?

  PIS niech robi z nimi porządek "WSZYSCY" sędziowie WON!

 2. Pora potraktować tak jak "głucha komuna " traktowała żołnierzy służby zasadniczej. W nagrodę wysłać tych z Legnicy do Białegostoku, tych z Białegostoku do Koszalina, a z Koszalina do Tarnowa. Tych bardziej "rozgrzanych", z większa ilością energii częściej relokowac i w końcu nastąpi zmęczenie materiału. A sędziowie poddadzą się praworządności.

 3. avatar

  no cóóż...sprawiedliwosc jaka jest kazdy widzi..ja bym na miejscu gospodarza nie wykonał wyroku sądu..niech naślą komornika..A PIES ICH J..Ł!!!...jak mawia G.B!!!!...bez wywrocenia wszystkiego do gory nogami nic sie nie zmieni...jesli tak panstwo reprezentanci palestry dbaja o interes spoleczny..to powolanie nowej komisji w/s sobotniego kwietniowego poranka tez w zasadzie nie ma sensu..bo i tak koniec konców wszystkich PO tamtej stronie uniewinnią od wszelkich zarzutów...i nie tylko za to..za wzystkie inne afry tez..rece opadają...

 4. Chwilowo nie ma takiej opcji mimo slow Jaroslawa Kaczynskiego o Owsiakowym "robta co chceta".

  JEDYNA OPCJA to APELACJA oraz SZUM MEDIALNY o tym ze:

  1. sedzina sie nie znala na internetach ale zasadzila cos tam cos tam czyli przeprosiny w internetach wlasnie (sprawdzala stawki?)

  2. laskawie odstapila od kary finasowej zasadzajac przeprosiny za 2 MILIONY ZLOTYCH i o tym jak sie maja 200 kawalkow ktore chcial Owsiak do 2 milionow bo wg mnie jest to RAZY 10!

  3. co na to Owsiak? mam na uwadze koszt przeprosin? czy nie uwaza tego za wyrok smierci na Matke Kurke i jego rodzine w kolejnych kilku pokoleniach? czy sprawia mu to radosc?

  4. dlaczego akurat u Czerskich? bo zbiednieli ostatnio?

  5. zrobic z tego sprawe polityczna! III RP kontra IV RP oraz w jaki sposob zamyka sie usta tym ktorzy zadaja niewygodne pytania

  6. na samym dopiero koncu pompowac temat swiety Jurek stoi ponad prawem i nie chce pokazac kwitow itd itp bo tym zajmuje sie Matka Kurka

  Podpowiadam Matce Kurce kolekcjonowanie hejterskich wpisow jakie pojawiaja sie pod artykulami - przydadza sie w sadzie w kontrze do "krzyczeli za mna zlodzieju na ulicy"...

  Z naszej strony = ze strony forumowiczow CIAGLY PRESZING na media prawicowe zeby sie ta sprawa zajely od samego poczatku czyli od tej chwili a nawet od wczoraj!

  Moze jakas petycje ktos skleci?

  Pomijajac wszystko inne (sama sprawe a wlasciwie 2 sprawy, wyrok itd.) to kara jest razaco niewspolmierna do rzekomej moim zdaniem winy. Hanba!

  No i klikajcie w abonament zebraczy bo sprawy sadowe to sa koszta i bez prawnika sie dalej nie obejdzie. Mam duzo duzo mniejsze doswiadczenie sadowe niz Matka Kurka ale zawsze walczylem sam i jednego sie nauczylem: "cywila" nawet otrzaskanego z kodeksami kazdy sedzia dowolnie zgasi a prawnika bedacego na sali juz nie tak latwo. Poza tym porady prawne rowniez kosztuja.

  Jest srogo. Trza dzialac.

 5. Odnośnie ewentualnych przeprosin. Czytam, że chodzi nie o Gazetę Wyborczą a o gazeta.pl i rozumiem, że forma i czas nie zostały doprecyzowane? Dlatego może wystarczyć baner o minimalnej wielkości na najkrótszy możliwy czas publikacji - np. na 1 godzinę. Baner z jednym zdaniem może przenosić do kontrowersje.net z pełnym tekstem. To nie muszą być duże koszty. 

 6. rzeczą wtórną, oczywiście dolegliwą, ale tu chodzi o zasadę. Na własne uszy słyszałem o "zapachu Auschwitz".

 7. avatar

  Nie napisałem o tym, ale skecz polega na tym, że zgodnie z wyrokiem sądu to ma wisieć przez 14 dni na stronie głównej gazeta.pl, a format to połowa A4.

 8. Zerknąłem w cennik gazeta.pl i 14 dniowa reklama przy dużych formatach to koszt ok. 2 mln zł.

  http://reklama....

 9. Nie powiem co o tym myślę tylko dlatego, że musiałabym użyć w jednym zdaniu wszystkich istniejących w ojczystym języku wulgaryzmów.

 10. chyba faktycznie nie ma zbyt dużej praktyki w internecie i  fajzbuku. Nic tylko apelacja, we Wrocławiu.

 11. Potrzebny jest jeszcze SZUM MEDIALNY o tym ze:

  1. sedzina sie nie znala na internetach ale zasadzila cos tam cos tam czyli przeprosiny w internetach wlasnie (sprawdzala stawki?)

  2. laskawie odstapila od kary finasowej zasadzajac przeprosiny za 2 MILIONY ZLOTYCH i o tym jak sie maja 200 kawalkow ktore chcial Owsiak do 2 milionow bo wg mnie jest to RAZY 10!

  3. co na to Owsiak? mam na uwadze koszt przeprosin? czy nie uwaza tego za wyrok smierci na Matke Kurke i jego rodzine w kolejnych kilku pokoleniach? czy sprawia mu to radosc?

  4. dlaczego akurat u Czerskich? bo zbiednieli ostatnio?

  5. zrobic z tego sprawe polityczna! III RP kontra IV RP oraz w jaki sposob zamyka sie usta tym ktorzy zadaja niewygodne pytania

  6. na samym dopiero koncu pompowac temat swiety Jurek stoi ponad prawem i nie chce pokazac kwitow itd itp bo tym zajmuje sie Matka Kurka

  Podpowiadam Matce Kurce kolekcjonowanie hejterskich wpisow jakie pojawiaja sie pod artykulami - przydadza sie w sadzie w kontrze do "krzyczeli za mna zlodzieju na ulicy"...

  Z naszej strony = ze strony forumowiczow CIAGLY PRESZING na media prawicowe zeby sie ta sprawa zajely od samego poczatku czyli od tej chwili a nawet od wczoraj!

  Moze jakas petycje ktos skleci?

  Pomijajac wszystko inne (sama sprawe a wlasciwie 2 sprawy, wyrok itd) to kara jest razaco niewspolmierna do - rzekomej moim zdaniem - winy. Hanba!

  No i klikajcie w abonament zebraczy bo sprawy sadowe to sa koszta i bez prawnika sie dalej nie obejdzie. Mam duzo duzo mniejsze doswiadczenie sadowe niz Matka Kurka ale zawsze walczylem sam i jednego sie nauczylem: "cywila" nawet otrzaskanego z kodeksami kazdy sedzia dowolnie zgasi a prawnika bedacego na sali juz nie tak latwo. Poza tym porady prawne rowniez kosztuja.

  Jest srogo. Trza dzialac.

 12. Wg mnie sąd może żądać przeprosin tylko na poziomie zasięgu materiału w kontrowersje.net. Tematu nie podjęły duże media i ci którzy się o tym dowiedzieli, przeczytali to tylko w kontrowersje.net. Kontrowersje.net mają prawdopodobnie ok. 100 000 unikalnych użytkowników miesięcznie. Gazeta.pl i Gatapolska.pl łącznie to zasięg ok. 10 mln użytkowników. Więc albo sędzia nie wie co robi, albo jest perfidna.

 13. są dziś w w samym środku maintreamu. Nawet Leszek Miller i Sławomir Sierakowski to widzą. A dawny mainstream ma dziś moc rażenia gazetek szkolnych...

 14. to wymiar 148 mmm (szerokość) i 210 (wysokość), to jest powierzchnia około 6 nekrologów. Wybór Gówno Prawdy jest niczym innym, niż perfidią sędzi. Być może zna ona tylko ten tytuł, bo w sądach do niedawna był on obowiązkowy. Żarty żartami, ale jest to zwykłe skurwysyństwo. Mozna domniemywać, że apelacja będzie wyglądała podobnie. Pozostaje niewykonanie wyroku, co Gówno Prawda czyni z wyrokiem jaki zasądził jej sąd w sprawie wytoczonej przez Antoniego Macierewicza. 
  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/gazeta-wyborcza-jest-winna-macierewiczowi-prawie-milion-zlotych_766090.html

 15. i nie ulegac...?
  zamieszczenie przeprosin to wizerunkowe zlamanie MK, to autentycznie realizacja obietnicy Owsiaka, ze poczuje Auschwitz. 
   MK  ktory walczy o prawde, nie tylko w swoim imieniu, ale tysiecy Polakow bo maja do Piotra pelne zaufanie, ma przepraszac kogos kogo wciaz sie podejrzewa o naduzycia finansowe...?.
  Owsiak nie przedstawil faktur ktore wskazywalyby na to, ze jest uczciwym czlowiekiem, czesto zawodzi go pamiec, nie moze z jakichs powodow  domumentow ujawnic etc.
  Jesli Piotr pojdzie na to, czego od niego sie zada, beda mieli argument by go atakowac wskazujac, ze musial przepraszac...
  Jesli MK naprawde zamiesci ten baner na 14 dni w propagandowej szczekaczce  z Czerskiej, co mialo za zadanie zatkac usta Piotrowi na przyszlosc, dostanie nauczke by wiecej "nie zadawac glupich pytan" Owsiakowi. 
  A Owsiak?, nietykalny...i czysty jak kropla...

 16. z rozbrajającą szczerością wyznaje, że nie zna się na mechanizmach działania portali społecznościowych płyną dwa wnioski:
  1. Sędzia nie nadaje się do rozpoznawania spraw, które dotyczą takich właśnie mechanizmów. Moim zdaniem, wziąwszy pod uwagę, że sędzią nie zostaje się ot tak na pstryknięcie palca, a pozwy o tzw. hejt w sieci, to już chleb powszedni sądów, osoba przyznająca się, że nie rozumie jak te internety działają zwyczajnie się kompromituje.
  2. Sędzia wykonała typową zasłonę dymną, mającą jej zdaniem uzasadnić treść wyroku. Wyroku, który w dużej mierze opiera się na nieznajomości materii osoby ferującej wyrok, do którego sama się przyznaje, nie można uznać za uczciwy, bo sąd wyprowadza wnioski logicznie poprawne i zgodne z doświadczeniem życiowym. 

 17. avatar

  A la Ja Jaśnie Wielmożna Sędzia się na tych wszystkich fejsbukach nie znam, internet mam nagrany na dyskietce, Kurak jest biedny i ma rodzinę...... to mu dowalimy 2 miliony kary :)

  Matko, serio przynieś do sądu na poczet kary połowę kartki A4 i te dwa miliony dla Michnika ^^

  Jako socjolog z wykształcenia masz potwierdzone sądzem Czeciej ErPe prawo nie przywiązywać wagi do rzeczy materialnych (casus "filozofa" Palikmiota), więc niech biorą banknot z Paderewskim i się odwalą  :)

  A tak na serio to powodzenia z apelacją.

 18. będzie bo dwa portale...

 19. 1) - wylot na zaproszenie, a los darowanego biletu i machlojki z nim związane, to przecież powiązane sprawy. MK odkrył mechanizm machlojki na biletach, a to, czy za swój lot do NY
  zapłacił ze swojej kieszeni, czy ktoś to zrobił za niego, to rzecz drugorzędna. Meritum sprawy tkwi w wałkach, a nie w tym na co wydał kasę. Akurat może tutaj nie wydał na lot (?), ale ma w kieszeni lub w innej formie, ale tu należałoby mieć dostęp do rachunków ...

  Wałki z biletem uprawdopodobniały to, że akurat ten lot jest wynikiem tego wałka - jeśli WOSP
  unikała odpowiedzi, przez co uprawdopodabniała taki fakt, to jest winna takiego efektu.

  2) - Olka kiedyś uratował paragon z zagranicznego sklepu (nie mógł być w tym czasie w polsce),
  nie zaszkodzi przyjrzeć się materiałom dowodowym - wydruk z konta, rezerwacje itp. bo czasami
  bezczelny wałek jest na widoku, a nikt go nie zauważa. Alibi efektowne, ale czy prawdziwe?

  Jakoś to chyba można ugryźć ...   Ocena sądu jest prostacka - nie liczy się udokumentowane domniemanie, że są wałki na kasie, a przyczepia się do tego, że " akurat za lot nie było płacone z wałków" - to podobnie jak z nagraniami - łapać kelnerów, taśmy nie są ważne.

  Trzeba chyba podrążyć głębiej.
  że

 20. avatar

  tego sądu. Na wyższym poziomie może skończyć się podobnie. Zaczął Pan wojnę z układem, ten układ panuje niepodzielnie i panował będzie. 

  Do znudzenia przypominam że Polska jest członkiem jewrejounii w której rządzi układ.
  I żaden PiS tego nie zmieni, nie mając nad głową bata podobnego do tego jaki ma Orban .

  dzisiejsza audycja

 21. ...ale chyba tego tak nie zostawisz?

 22. Nie można tego tak zostawić.

  Tylko... ile można wytrzymać?
  Liczą na zmęczenie materiału. I jeszcze "podszczypują" (MK wrzucił parę zrzutów ekranu na TT).

  Apelacja.

 23. Niedlugo puszcza Cie z torbami , szanowny panie Wielgucki ! Chyba , ze wybierzesz emigracje ,  najlepiej do kraju z ktorym Polska nie ma podpisanej umowy ekstradycyjnej  ! Jesli  chodzi o sprawiedliwosc w sadach , to nie ludzmy sie - wczesniej dwie niedziele zejda sie do kupy , a po srodku bedzie 1 maja , niz sie tego doczekasz ! 

 24. @Lukas, JEDYNA PRAWDZIWA graniczna data, bedzie 01.04.2016! Zadaniem Pana Ziobry bedzie spowodowanie, aby ta Sedzina, lub najlepiej Pan Sedzia Milewski, zadzwonil Do MK ! Uprzejmie informujac, ze akta ksiegowe WOSP, Zlotego Melona, Mrowki Calej ktora POdobniez tego Melona POzarla i POdechla, (nie POwstala jednak z tego Jasna Sprawa), SA JUZ W SADZIE! MK moze przybyc i SIE ZAPOZNAC! NIEZALEZNY, NIEZAWISLY BIEGLY KSIEGOWY bedzie rowniez na MK CZEKAL, oczywiscie na KOSZT SEDZINY!!! ZARECZAM moja siwa glowa i siwa broda, ze nie BEDZIE To zaden Prima A'prillis, szczegolnie dla UKLADU i jego SALONU! Nic tu nie POmaga oficerowie prowadzacy POzytecznych idiotow Kremla, w Kraju i w Brukseli, czy nawet Strassburgu!

 25. został zmuszony na parceli publicznej słuchać ''Wietrznego Radia'' i akurat trafił na wypociny Hołdysa. Nie pozostawił na Matce Kurce suchej nitki. To było tak lewackie, podłe, okraszone nieznajomościa tematu, tendencyjne i hejterskie, ze nawet się skomentować nie da.

  I co dalej Mości Piotrze?

 26. i na szczęście Statoil nie przysłał prawników bo bym jeszcze do dzisiaj spłacał ich zastępstwo procesowe, koszty drugiej strony - ubezpieczyciela i ew. powołanych biegłych:

  http://www.wyko...
  http://www.wyko...

 27. czy uchwałę sejmową może zawetować Prezydent. Sejmo może odrzucić veto Prezydenta - a wszystko to (posłowie, Prezydent) mają władzę z wyborów całego Narodu. Sędziów wybiera garstka samozainteresowanych i w żaden sposób nie idzie podważyć żadnego wyroku (poza sądem wyższej instancji, ale to też sędziowie).
  Piotrze, mimo wszystko walcz do końca przez wszystkie instancje (mówię tak, choć jestem pewien, że już w tej chwili tak masz "ułożoną sprawę w głowie"). To konieczne, żeby móc odwołać się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Przy czym w przypadku naruszenia Ustawy Zasadniczej, należy też złożyć skargę do Trybunału Konstytucyjnego (tak, tak - do Rzeplińskiego). Strasburg nie jest jeszcze jedną instancją. Strasburg sprawdza, czy wyrok krajowy wydany został w drodze rzetelnego procesu sądowego z zachowaniem prawa do obrony i innych gwarancji przewidzianych Konwencją. Wystąp też do gazety z prośbą o przedstawienie oferty handlowej na publikację tego, co chce sąd. Zobaczmy na co skazują polskie sądy (przy okazji będzie można porozmawiać o demokracji i wolności słowa w Polsce) - bańka, dwie, pięć?

  I ogólniej. Według mnie cały system sądownictwa jest do bani, a "wszyscy sędziowie won" nie wystarczy. Niewybieralni powszechnie w żaden sposób cudostwórcy z sądów muszą mieć kaganiec ludowy - ławników (w postaci ławy przysięgłych), którzy wydają werdykt, w oparciu o który sędziowie wydają wyrok. Skład ławy w zależności od "ciężaru" sprawy może wynosić trzech, pięciu lub dziweięciu przysięgłych - zawsze wybieranych drogą kosową spośród ogółu Polaków do danej sprawy. Nie mogą to być kadencyjni ławnicy jak do tej pory, bo się w chwilę-moment poblatują z sędziami.

 28. avatar

  Ta końcówka wpisu wskazuje właściwy kierunek REORGANIZACJI WYMIARU

 29. avatar

  MK masz dużo szczęścia bo Jej Przewielebność w łańcuchu mogła Ci kazać grać w "rosyjską ruletkę"
  do oporu.
  Przecież na grach też się pewnie nie zna.
  .Bardzo to śmieszne i w 90% stosowane, wydawanie wyroków w sprawie czegoś
  na czym "sąd się nie zna".
  Jądra bolą choć nie byłem okładany kluczami i nie siedziałem na policyjnej pale.

 30. Wrzucam to zdjontko na pamiatke dla Tych , ktorzy siedzieli na palce i byli bici PO jadrach !

 31. Właśnie Owsiak stracił przyszłość.Dlatego był smutny. ,,NIECH CZŁOWIEK GINIE ALE BESTIA TEŻ ! Pamiętasz to motto.? Czytam Cię jak siebie samego.Wypiij piwo,wyluzuj.Właśnie wróg doświadczył poważnej klęski tylko ty odkryjesz to jutro a on wie to już dziś.

 32. 1/ Weryfikacja sędziów, prokuratorów. Wszyscy z epoki wujka Stalina za burtę, za teczki TW również, za wyroki skazujące niewinnych ludzi za komuny również !
  2/ powołanie komisji prawnych oraz ciała społecznego /ława przysięgłych/ do kontroli i przeglądu orzeczeń sądowych, za błędy w sztuce pozbawianie prawa wykonywania zawodu lub zawieszenie w czynnościach zawodowych na czas powtórnego egzaminu.

  3/ Narzucenie sądom i sędziom akordu – minimum i maksimum przepustowości w załatwianiu i roztrzyganiu spraw sądowych.

  4/ Sytuację trzeba wymóc, musi się zmienić jeżeli państwo ma być państwem a nie fikcją.

 33. avatar

   państwem a nie fikcją.

   
  Ręce opadają. Państwa już nie ma. Głos decydujący mają bolszewicy z Brukseli i Niemiec.
  Zalecam trochę realizmu.

 34. Ten moment nieuchronnie nadejdzie.
  Polska to my, to nasz głos miliona ludzi w stolicy państwa, to pokazanie oponentom groźby co się z nimi stanie gdy odwołają się do przemocy, to gotowość patriotów do orony suwerennej władzy i państwa. My powinniśmy powiedzieć dość !!!
  Na moje rozumienie sytuacji rząd potrzebuje obywatelskiego wzmocnienia argumentów. Jak ? Słownie milion ludzi w Warszawie, na Czerskiej, milion zdeterminowanych ludzi z pakietem żądań reformy państwa w trybie ustaw natychmiastowych, dwieście tysięcy ludzi w Brukseli i oferta nie do odrzucenia – albo się od Polski odpieprzacie, albo Polska wolą narodu redukuje swoje uczestnictwo w klubie pana Schulze. Partia rządząca ma środki wsparcia ludzi, których poglądy i ich artykulacja zmieniłyby obraz fikcyjny na rzeczywisty.

 35. avatar

  Cytat >>>Partia rządząca ma środki wsparcia ludzi, których poglądy i ich artykulacja zmieniłyby obraz fikcyjny na rzeczywisty.<<<

  Jak na razie to ta partia rządząca deklaruje wolę bycia w jewrejskiej junii, a te siły które mogłyby wspierać rząd tej partii są sekowane, z obawy o utratę na ich rzecz własnej popularności. 
  Jak na razie to nie widzę istotnych różnic między PO i PiS. 
  Przykre.

 36. To jest stajnia pełna syfu po sam strop !!!
  Szanowny Panie na razie jesteśmy na kruchym lodzie wymagającym stosownych środków działania, gwałtowność ruchów niewskazana. Natomiast my ludzie mamy bardzo dużo do zrobienia i pokazania kto w istocie i w jakiej sile poparcia stoi za reformami i sprawującymi w naszym imieniu władzę. Sytuacja wymaga głosu ludu, nie chcąc się powtarzać, nasza bierność rozzuchwala wrogów Polski wewnątrz i na zewnątrz.

 37. avatar

  Problem w tym że ten lud nie bardzo chce się zdecydowanie wypowiadać. PiS wygrał wybory bo nie było alternatywy.

  Jeszcze utrzymuje się poparcie dla PiS ok. 35 do 40 % zdecydowanych brać udział w wyborach. Ale to może się zmienić. Z powodu polityki zagranicznej PiS.

 38. Zastanawiam się co stało się z umysłowością Polaków po 1989 i nie mogę pojąć fatalnych wyorów, szokiem dla mnie była postawa ludzi po 10 kwietnia. W istocie kiepsko z nami jest, długo i trudno następuje orientacja w kłamstwie. Wnioski; Nadzieja w Boskiej omnipotencji przeznaczenia. Rośnie w siłę nowa elita, awangarda młodych, którzy jak uśpione ziarno wchodzą w fazę wzrostu, myślę, że z tendencją trwałą nie do zatrzymania.
  Nie mam nic do polityki zagranicznej PiS-u. Jedyną dla niej alternatywą jest związać się przyodziać wór pokutny i prosić Putina o audiencję, co wielu w przygotowaniach zaczęło. Nie dość im 50 lat sowieckiego buciora na plecach.
  W kwestii poparcia, jeżeli naród sobie nie uprzytomni powagi sytuacji będzie po narodzie i po państwie.

 39. Tez tak twierdze!  (p.J.Kaczynski wspominal  o tym pare razy)
  Wybrac odpowiednia pore (moze 10 kwietnia?) i na ulice Warszawy!
  Milion ludzi!!! 
  Niech sie czerwone sQ***syny ze**aja w POrtki ze strachu!

 40. to zaproponuję jeszcze jeden wątek (jeśli masz pieniądze, czas i ochotę).
  1. Jeszcze raz składasz do WOŚP wniosek o wydanie (okazanie) tych wszystkich ksiąg handlowych, których Jerzy O. nie dostarczył na żadanie sądu (w tej starej sprawie).
  2. Nie wyda, więc zaskarżasz sprawę do właściwego sądu.
  3. Sąd tego wydania ksiąg niewyegzekwuje, odrzuci Twoją skargę, zastosuje inną sztuczkę - składasz skargę konstutucyjną na ten sąd - do Trybunału Konstytucyjnego! (uniemożliwia się korzystanie z Twoich praw konstytucyjnych).
  4. Trybunał nie zmusi sądu powszechnego do działania w sprawie wydania ksiąg - Stasburg!

 41. avatar

  Ile są warte deklaracje PiS.

 42. Kto sprawuje nadzór nad funkcjonowaniem fundacji, które obracają ogromnymi środkami finansowymi, mogą prać forsę, roić co się rzewnie im podoba ?

 43. Właściwie to prawda co mówisz - dlaczego jeszcze żadna skarbówka nie trzepała ksiąg Jerzego O.? Ale nawet w razie jakiejkolwiek kontroli księgi nie staną się jawne - tajemnica służbowa. Wyniki pokontrolne to co innego.

 44. Układ zamknięty ?

 45. Tez pomyslalem o tych dwoch pomyslach Panow: Konarskiego i Olej'a

  Pozdrawiam MK i Panow.

 46. avatar

  trzeba przeczekać jak prezes z platformersami.
  Dzisiaj nie ma jeszcze klimatu do tak wielkiego starcia jakie było Pańskim udziałem.
  Czy taki klimat kiedyś się pojawi? Raczej nieprędko.
  Nie chcę być doradcą na siłę ale warto odpuścić, szkoda famili.
  Wykonać postanowienia sądu i czekać-to jedyne rozsądne wyjście z sytuacji.
  A nóż pojawią się nowe okloliczności?
  Pozdrawiam.

 47. "
  Zerknąłem w cennik gazeta.pl i 14 dniowa reklama przy dużych formatach to koszt ok. 2 mln zł. http://reklama.... "
  By AB -- "

 48. to jest to doskonaly powod by tego nie wykonac. Rownie dobrze mozna domagac sie w zastepstwie kary smierci!, przynajmniej nie obciazy to finansowo rodziny, zony, dzieci..
  to bedzie akt desperacji: nie mam tyle pieniedzy i raczej przez cale zycie nie zarobie tyle, skoro tyle ode mnie zadacie - prosze w takim razie o zamienienie tej kary - na kare smierci!
  I taka narracja odpowiedziec....
  jesli chca zlamac wolnego ducha to predzej odbiora zycie niz tego czlowieka zlamia ...
  bo to wolny czlowiek!
   nie zaden niewolnik duszony finansowym butem do ziemi....zeby wiecej do Owsiaka "nie fikal.."

 49. To o żadnej wolności nie może być mowy .
  Sprawy sądowe toczące się latami
  areszty  wydobywcze
  i debilne urągające  zdrowemu rozsądkowi wyroki 
  to jest gangrena która nas zeżre .

  Dwa  inne " drobne "przykłady
  tego absurdu który nas otacza  .
  Pierwsza .
  Świeta krowa Michnik.

  /Fragment  tekstu Ziemkiewicza:/

  "..... Podczas jednego z procesów reprezentujący "Gazetę Wyborczą" mecenas Piotr Rogowski stwierdził, że "jakakolwiek krytyka Adama Michnika jest niedopuszczalna"... -
  Takich kwiatków było więcej.

  Na przykład pisemne uzasadnienie wyroku w sprawie Stanisława Remuszki,
  w którym sędzia stwierdził, że
  krytyka Adama Michnika
  narusza normy współżycia społecznego"
  Druga:

  Operacja  widelec:
  http://telewizj...

  Wszstko to
  to jest jakaś
  aberracja .

 50. vox populi vox Dei.

 51. Strony