Prześlij dalej:

Zauważyłem taką dziwną prawidłowość, im lepiej wokół polskiej gospodarki, tym ciszej. Dotyczy to także wskaźników ekonomicznych „rejtingów”, a nawet targów w Hanowerze, które w wielu mediach w ogóle się nie odbyły. Wbrew faktom, rozumowi, logice i doświadczeniu życiowemu, przez lata wbijano Polakom do głowy, że na gospodarce to zna się KLD, Unia Wolności i potem PO. Wszyscy pozostali mieli doprowadzić Polskę do ruiny. W 2001 roku Miller przejął zgliszcza po Balcerowiczu i gratis otrzymał miliardową dziurę Bauca. Przez cztery lata osiągnął nieporównywalnie wyższe wskaźniki ekonomiczne, ograniczył deficyt i jeszcze na koniec postkomuniści wprowadzili legendarny podatek liniowy, o którym liberały-aferały jakoś zapomniały, chociaż potrafili o tym gadać całymi dekadami.

Ciężko odgadnąć, czy to pech, czy dramatycznie niski poziom wiedzy połączony z gigantycznym apetytem na złodziejstwo, w każdym razie, wszystkie rządy z udziałem tych, co to się na gospodarce znają, kończyły się dla Polski katastrofą. Z chwilą gdy do władzy dochodziła konkurencja polityczna i niechby to byli realni socjaliści, Polska łapała oddech, pomimo wszechobecnego złodziejstwa, afer i grabieży zwanej prywatyzacją. Wyjątkowo szczęście do gospodarki ma PiS, tak było w latach 2005-2007 i tak jest teraz, o czym można się dowiedzieć z pism branżowych, bo w mediach coś się informacje nie mogą przebić. Śp. Zyta Gilowska odsądzana od czci i wiary, wyzwana od socjalistów, pozostawiła po sobie 6,7% wzrostu PKB, obniżoną składkę rentową, najniższy w historii 20 miliardowy deficyt budżetowy i 9 miliardów nadwyżki budżetowej. Od 2007 roku, na wielkie nieszczęście Polski rządy przejęła koalicja POPSL.

PO do wyborów szła z „wielkimi” pakietami gospodarczymi. Po pierwsze podatki w zestawieniu 3x15. Pewnie mało kto dziś pamięta o co chodziło, to przypomnę, że Tusk obiecał Polakom 15% VAT, 15% PIT i 15% CIT. Po drugie PO miała otworzyć autostradę dla przedsiębiorców i od początku swoich rządów sprawić, że każdy Polak będzie mógł założyć firmę w jednym okienku, w ciągu 15 minut. Po trzecie stocznie w Gdyni i w Szczecinie zobowiązał się uratować i dofinansować „katarski inwestor”, a działo się to w samym szczycie kampanii wyborczej, tuż przed głosowaniem na deputowanych Parlamentu Europejskiego. Pomimo przedłużenia terminu na przelew, katarski inwestor nie wysłał do Polski obiecanych 400 milionów i do dziś nie wiadomo, czy ktokolwiek w rzędzie Tuska kiedykolwiek na oczy Katarczyka widział. Po czwarte emerytury z łupków gazowych. A tak! Był taki projekt, ogłoszony w 2013 roku i jak się łatwo domyślić w kampanii przed wyborami samorządowymi.

Jak to się wszystko skończyło. Katarski inwestor został podsumowany, więc do niego nie wracam,, ale trzeba przyznać, że jedna obietnica została spełniona i od tego zacznę. Rzeczywiście można założyć firmę w jednym okienku i da się to zrobić w 15 minut, problem jednak w tym, że potem trzeba czekać dwa tygodnie, aż się wszystkie urzędy ze sobą dogadają i wydadzą stosowne dokumenty. Naturalnie sam pomysł, że największym problemem gospodarczym jest rejestracja firmy w trzech okienkach, to doskonała ilustracja stanu umysłu „liberałów”. Głupi wie, że firmę zakłada się raz, góra kilka razy w życiu, a prawdziwe problemy zaczynają się nie przy zakładaniu, tylko przy próbie utrzymania się na rynku. Z 3x15 wyszło… pocałujcie nas gdzieś frajerzy, mówiliśmy, że obniżymy, ale podnieśliśmy VAT do 23% i co nam zrobicie. Wreszcie emerytury z łupek, zakończyły się podniesieniem wieku emerytalnego i skasowaniem OFE wraz ze 150 miliardami złotych z kont Polaków.

Dziś rządzi PiS i po dwóch latach spełnił swoje dwie najważniejsze obietnice, które natychmiast miały Polskę doprowadzić do ruiny. Wdrożono program 500+, na co w żaden sposób żaden ekspert nie umiał znaleźć pieniędzy. Obniżono wiek emerytalny, co również miało wysadzić w powietrze fundamenty gospodarcze. Polska gospodarka ma się znów tak dobrze, jak dawno nie było i cała tajemnica w tym, że nie rządzi Tusk, ani nikt inny z „fachowców”. Ciemnemu ludowi wciskało się przed 27 lat rozmaite frazesy, na przykład takie, że efekty w gospodarce widać dopiero po roku, dwóch latach. Jednocześnie zaraz po objęciu rządów przez PiS obcięto Polsce „rajtingi” tylko dlatego, że przestała rządzić PO, o czym zresztą oficjalnie i bez żenady „agencje” poinformowały. Cóż wszystko wskazuje na to, że Tusk ze swoją wiedzą i szczęściem ekonomicznym wygląda nie jak milion dolarów, ale jak miliardy deficytu i jedyne jego umiejętności sprowadzają się do wymyślania durnych hasełek, które kończą się dokładnie odwrotnymi działaniami i skutkami.

6
17331 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

5 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Mówiło się i wszyscy przytakiwali, że trzeba dawać wędkę, a nie rybę. Toteż dano nam wędkę. Tyle, że nie było czego łowić, bo to była pustynia piaszczysta

 2. jakie są rzeczywiste przyczyny tej nagłej a niespodziewanej prosperity? Coś jest na rzeczy o czym jeszcze nie wiemy. Sa tacy (starsi i madrzejszy) co wiedzą. Może sie podzielą wiedzą co nas czeka i jak będziemy musieli za to zapłacić. Nie ma nic za darmo, zwłaszcza w geopolityce. 

 3. Odpowiedź jest być może w linku poniżej:

  http://bialczyn...

  Polecam wystąpienia Jerzego Zięby - w Sejmie kilka dni temu. Inne jak kto chce, i komentarze, jak kto chce.

  A w mediach oczywiście cisza - zarówno w merdiach, jak i w niezależnych. Wiadomo - demokracja.

 4. avatar

  Faktycznie dobry link:
  alarm-stop-gmo-jerzy-zieba-w-sejmie-poruszajace-i-mocne-wystapienie

  Rozbestwione ścierwo.  Jasne, na takich akcjach PiS padnie ale odwrócić debilizmy trudno będzie. 

 5. W bardzo szybkim tempie rośnie zadłużenie Naszego kraju.

  http://niewygod...

  Niestety "w przyrodzie" nic nie ginie i nic nie dostaję się za darmo. Trzeba zapłacić "pieniężnym wujkom" za prosperity.

  Mam tylko nadzieję, że PIS ma jednak jakiś plan na wygranie tej rozgrywki, bo jeżeli nie, to marny Nasz los...