SO w Legnicy umorzył Owsiakowi 5 tys. i wyrok karny, ten sam sąd skazał Matkę Kurkę na 5 tys.

Prześlij dalej:

Podam rozbudowaną definicję tragifarsy. Dziś o godzinie 9.00 Sąd Okręgowy w Legnicy zmienił wyrok Sądu Rejonowego w Złotoryi skazujący Jerzego Owsiaka na 5 tys. grzywny za znieważenie i zniesławienie Matki Kurki słowami „nierób” i „,menel”. Sąd Okręgowy warunkowo umorzył Owsiakowi grzywnę i postępowanie na rok próby. Sąd wydał to orzeczenie w następującym składzie: Przewodniczący Lech Mużyło, sprawozdawca Marek Poddębniak i sędzia Andrzej Grochmal. Blisko dwa lata temu Sąd Rejonowy w Złotoryi odstąpił od wymierzenia kary Piotrowi Wielguckiemu z powodu zniewagi wzajemnej Jerzego Owsiaka. Następnie Sąd Okręgowy w Legnicy w niemal identycznym składzie, z wyjątkiem przewodniczącego, którym był Paweł Pratkowiecki, zmienił wyrok SR Złotoryja w drugą stronę, uznał oskarżonego Piotra Wielguckiego winnym znieważenia Jerzego Owsiaka słowami „król żebraków”, ponadto zniósł zniewagę wzajemną i wymierzył Piotrowi Wielguckiemu karę grzywny 5000 zł.

Nie było mnie na sali sądowej i niestety nie wiem, czy SO w Legnicy utrzymał w mocy postanowienie o przyznaniu Owsiakowi 5000 zł kosztów procesowych, za to, że znieważył i zniesławił Piotra Wielguckiego. Nie, nie żartuję, dokładnie takie postanowienie wydał sąd i na takie postanowienie złożyłem zażalenie.

Właściwie to wszystko, co mam w tej sprawie do napisania i niczego więcej nie napiszę. Natomiast w innej sprawie dodam jedno zdanie. Nie mamy w Polsce żadnego sądownictwa, to co mamy to jest kompletnie zdemoralizowane i bezkarne sobiepaństwo. Pojęcia nie mam, czy to się da w jakikolwiek sposób zmienić albo zutylizować, ale jak się nie da, to reszta nie ma żadnego znaczenia.

6
14990 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

48 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  bez kryterium ulicznego nic sie nie zmieni...

  ktoś oglądał relację z komisji AmberGold jak 1szy strażak RP w kólko powtarzał "nie przypominam sobie"?a w socjal-mediach ludzie wysyłają setki memów jak to piekna małgorzata wasserman groznie spojrzy na tuska juniora..a ten się zatrwoży i wszystko z płaczem wygada...

  (oni jeszcze ? nie wiedzą ?? że nic z tego nie będzie??)

 2. A co ma byc?!, przeciez wszyscy, wszystko wiedza!!! Tylko winni nie siedza! Nawet czlowiek nie czuje, jak mu sie rymuje! Jak w " Krol UBu", rzecz dzieje sie w POLszcze, czyli nigdzie"!!! "Ala ma kota ", a Prezes nawet dwa, zobaczymy co dzisiaj nam POWIE!!!

 3. avatar

  a'propos

  a @dziadku...szczerze?wolałbym by smutni panowie zaczęli wyprowadzać wielu POgubionych posłów;urzędników zgiętych w pół..do busa z zaciemnionymi szybami i by nawet adwokaci i rodziny przez 2-3 tygodnie lub dłużej nie mieli pojecia gdzie są przetrzymywani..ale to sie nie stanie..co powie starszy pan?bedzie mowa o tusku..jak zwykle..

 4. Popisy oratorskie Starszego Pana na drabince nie mają znaczenia - liczy się realna siła i wola jej użycia - widać, ani jednego ani drugiego nie ma. Co tam dochodzenie sprawiedliwości przez Kurkę, skoro nie ma sprawiedliwości w sprawach dużo grupszych: "reprywatyzacji" w Warszawie i w całej Polsce, Smoleńska, B.Komorowskiego, ... . Liczyłem na USA pod wodza Trumpa, ale widać, jemu też słabo idzie ze względu na wewnętrzną opozycję - tyle, że on sobie więcej popyskuje.

 5. avatar

  >>>>bez kryterium ulicznego nic sie nie zmieni...<<<
  Bez wyjścia z junii jewrejopejskiej nic się nie zmieni. A po wyjściu żadne kryterium uliczne nie będzie potrzebne.

 6. Hmm...

 7. Tylko "System" Erdogan, moze te sprawe rozwiazac! Pisalem na blogu MK juz kilka miesiecy temu, dla przykladu ok.1500 z KRS, POzamykac, raczki na pleckach POwiazac i POukladac w bylych oborach PGR-owskich na scianie Wschodniej! Twarza do ziemi, na betonie, jeden obok drugiego! Zostawic nie POleza, na POczatek 48 godzin!!! To jawni puczysci i rokoszanie, z POstsowieckiej ZULII POchodza! POdhodowani na sowieckim Zurku, na kremlowskim zakwsie! OUT!!!

 8. Prędzej zobaczę jak po przegranych przez PiS wyborach, Jarosław Kaczyński na własnej skórze odczuje co znaczą "standardy" demokratyczne, europejskie i jakie tam jeszcze one są w wykonaniu przedstawicieli "jasnogrodu" - rzucą go na glebę, skują, zarzucą worek albo marynarkę na głowę i fruu ... do radiowozu. Aha, bym zapomniał  - i zobaczy co znaczy posznowanie prawa, wolności osobistej i takich tam pierdolutek w ich wykonaniu, którymi tak się sam przejmuje w obecnej chwili ... Wtedy dopiero się przekona, że ze skurwysynami tylko metodami skurwysyńskimi się wygrywa ...

 9. avatar

  Chyba zobaczył 10-04-2010. Jak sądzę. Czyli to niekoniecznie jest przyczyną. 

 10. Dotad myslalem, ze A. Scios przesadza, ale teraz, powoli, zaczynam sie z Nim zgadzac!

  Ja juz sam nie wiem co sie zemna dzieje... dlaczego i ja stalem sie jakis taki niecierpliwy!?;))

 11. Czy to znaczy, że Jurek będzie wpisany do rejestru skazanych?

  Polityczka Kidawa-Błońska chyba wczoraj spadła z Księżyca. Przewodniczący PO i premier w trakcie rządzenia PO pojechał do kanclerz europejskiego mocarstwa i powiedział że nie chce już być Premierem Polski tylko urzędnikiem międzynarodowej organizacji, to kanclerz mu to załatwiła. Więc to trampkarz porzucił rząd i platformę. JSW zrezygnował z europejskiej kariery zawodowej i żeby zaryzykować i postawić na Polskę. Tak a propos zdradzania. Pomijając fakt że DT specjalnie zdołował po dla swojej kariery. Ustawiając politycznego drewniaka na czele po i podkładając jej kilka razy nogę, żeby zanurkowała w sondażach.

  Donalda Tuska do Rady Europejskiej nie zgłosiła Polska, tylko sam Donald. Stanowisko dostała Europa środkowa, teraz Polska wskazała kandydata, nie z PiSu tylko z PO, bardzo doświadczonego europejskiego polityka. Kanclerz Merkel była w Polsce spytać kogo Polska proponuje, wyraźnie miała powiedziane że Tusk nie będzie ponownie nominowany z bardzo ważnych powodów, między innymi uczestniczenie w ruchu niedemokratycznie uderzającym w rząd.

  Ale Merkel tupnęła nóżką, wskazując na kandydata Polski na następną kadencję....Donalda. i kto tu się zachowuje jak dzieciak? Natomiast błędem było nieuczestniczenie w spotkaniach Francji, Niemiec i Włoch. Niestety można odnieść wrażenie, że pomijając poprzedni rząd z bardzo szczątkową polityką zagraniczną, ten rząd ma politykę ale... Zrywanie. Chodzi mi o politykę całego państwa. Ostatnio ruszyło się coś w temacie polityki Państwa wobec Litwy, Białorusi i Ukrainy. No i grupy V4. 

  Armia europejska buduje się od około 20 lat, i jest coraz bardziej zaawansowana. Niestety tu PiS znowu przyspał. Nasze wojska operacyjne to jakieś 40.000 ludzi, Szeremietiew proponował coś na kształt Szwajcarii żeby rozszerzyć regularną armię o komponent ochotniczy i zrobić armię 100.000. kiedy okazało się że ta koncepcja nie wypali sformułował drugą koncepcję która pewnie będzie realizowana tu zwiększenie sił o 1 dywizję, moim zdanie pierwsza koncepcja była jedyną sensowną. Ale takie mięśnie między ścianami...

  Generałowie zażyczyli sobie przesunięcie części leopardów do brygady w Wesołej. To tak jakby Błaszczak lewej strony auta Prezydenta założył opony letnie 15 cali a z prawej 14 cali zimowe. Oczywiście że się da. Ambicje niektórych generałów są spełnione. W zasadzie w ten sposób cała nasza armia może mieć leopardy nawet MW.

 12. Poważnie???.Ja patrząc na JSW widzę biurwę w męskim ( przepraszam wszystkich prawdziwych mężczyzn za to nadużyxie) wydaniu.
  Gorzej, bo o ile Tusk przypomina panienkę która dopiero uczy się kraść portfele klientom i strzela oczami gdy go złapią za łape o tyle TO (wzdragam się użyć choćby słowa polityk) za odpowiednią cenę będzie gotowe na wszystko.
  NIe kojarzyłem typa,ale po paru migawkach w tv kojarzę go jako typ Gierka,Jaruzelskiego i paru innych tego typu prowiniencji.
  "Osioł w górze",bat się kręci a na strajkach narazie możemy sobie pogwizdać.

   

 13. Norma europejska. Kto zrezygnuje z kilkunastu lat kariery, i zagra va banque na Kaczyńskiego? Bardziej mnie zastanawia czemu zrezygnowali z wejścia do wielkiej 4...

 14. Być może warunkiem wejścia do 4 było pozostawienie Tuska na stanowisku króla. Moim zdaniem temat 4 i Tusk to był jeden z celów ostatniej wizyty kanclerzycy u nas.

  Edit. Zresztą głowa Tuska też mogła na tacy leżeć, bo już mu szykowali jakiś kraj w Afryce na kilkuletni dobrze płatny urlop. Może nie chcemy odrywać się od V4 i Trójmorza?

  Edit2. Swoją drogą co oni tam wąchają, skoro myślą że nas kupią w zamian za ryży łeb?

 15. Tak, temat wejścia do czwórki niekoniecznie wprost i Tusk to były dwa najważniejsze tematy. Od kilku miesięcy Berlin planował reformę unii, plan przedstawiony przez Junckera przedstawiał dwa warianty preferowane przez Berlin plus dwa na odrzucenie. Myślę że propozycja wejścia do systemu obronnego i armii europejskiej na poważnie, niestety. Z naszą V4 sprawa nie jest tak oczywista jak mówią w mediach, rzeczywiste relacje wyglądają inaczej.

 16. Niemcy od dawna szukają możliwości, aby uwolnić się od kurateli US Army w Europie. Wtedy będzie sytuacja jak w 1939 r. albo 1772 - my w środku i dwóch drapieżców po bokach. A może Niemcy uznały w traktatach nasze zachodnie granice za nienaruszalne? Temu, i tylko temu służy powstanie europejskich sił zbrojnych - nie przecież nie pod przywództwem Irlandii. A kto sprzeda uzbrojenie tej europejskiej armii? Słowenia? Franca zrobi wszystko co chce Niemiec - raz że nie cierpi USA, dwa - dostaje takie dopłaty unijne do rolnictwa (czyli od Niemiec), że zje z ręki każdą ilość żab i ślimaków i zamerda ogonkiem na każde życzenie.

 17. Dwa stwierdzenia do bólu prawdziwe - "tragifarsa"  i to o twz "polskim sądownictwie".Czemu dopiero teraz?.Może odpowiedzią jest Tragifarsa,ale nie ta współczesna,teraźniejsza a ta od Jałty czy "paktu na wypadek" z Anglią i Francja.
   

 18. avatar

  Przeciwko tym bydlakom w czarnych togach potrzebne są masowe demnstracje przed sądami, same sondaże to za mało ma te bydło http://www.kanc...

 19. Bingo! Po stokroc Bingo!

  Dziwie sie, ze  "Solidarnosc" i wszystkie Narodowe, Patriotyczne organizacje odpuscily, nic nie robia w tym kierunku, aby wyjsc na ulice i pokazac tym bandytom gdzie jest ich miejsce! ...Co sie dzieje z "Kibolami"...? 

  Gdzie jest Ewa Stankiewicz z TV Republika, ktora byla inicjatorka spisywania nazwisk szczegolnie zbydlecialych sQ***synow w czarnych togach!?

  Ludzie, musimy zaczac dzialac, bo spojrzcie co sie dzieje!

  TVN jawnie juz nawoluje do nieposluszenstwa rzadowi RP!

  Jak sluchalem dzisiajsze programy tej mietly Olejnik i tej drugiej pieknej Q**y Pochanke, to myslalem, ze mnie szlag tafi!

 20. avatar

  No, ciagle siedza przy korycie i sie nawzajem bronia. Ja czekam, az to sie zmieni, pomalu to wszystko idzie, ale idzie. Umiem czekac. Doczekam sie.

  Druga kadencja jest bardzo potrzebna i stanie sie cialem, chyba, ze jakies luje beda podgrzewac spory reprodukcyjne jako teraz najwazniejsze sprawy w panstwie.

 21. Zgodnie z wczorajszym tytulem - spory reprodukcyjne to margines marginesu.

 22. avatar

  Czy ktoś wie na czym będzie polegała pierwsza prędkość w Junii Jewrejopejskiej ? Odlecą w kosmos ? Moim zdaniem przyspieszą tylko drukowanie Euro i wciskanie go na siłę krajom drugiej prędkości, w formie kredytów, aby miały one za co kupować produkty jewropy pierwszej prędkości. Czyli polityka kolonialna czystej wody prowadząca do wywłaszczenia Polaków ze wszelkich dóbr czyli nieruchomości, ziemi ornej, surowców, lasów a także wody pitnej. Mam nadzieję że Polacy i inni Słowianie przejrzeli już tą grę i wyjdą z takiej junii tworząc Wspólnotę Gospodarczą Słowian otwartą na współpracę gospodarczą z Rosją, Chinami, Indiami i Iranem.

  A od Niemiec należy zarządać reparacji wojennych za zniszcenia dokonane w Polsce oraz za niewolniczą pracę na rzecz Niemiec.

 23. Ile milionów ton jabłek chce kupić Rosja? Tylko powiedz i już je masz. Tylko spytaj Putlera, czy chce je kupić.

 24. avatar

  Koniecznie chcesz Pan robić z siebie idiotę ? Wystarczy nie srać Rosji na głowę to będzie dobra wspólpraca. Na szczęście żydzi już Rosją nie rządzą.

 25. Czemu robisz Pan z siebie idiotę? Putin rodowodem z KGB, a ta z NKWD to nie porewolucyjni żydzi? A Putler to jakiś Słowianin? Dał swoim ziomalom wolność osobistą, wyznania, wyznawania swoich poglądów politycznych? Czy gnębi ich jeszcze gorzej niż poprzednicy? Oligarchowie to Rosjanie? Weż Pan mikroskop elektronowy, to może ich Pan tam znajdziesz.

 26. avatar

  Szkoda gadać z zafiksowanym rusofobem. Pan nie masz żadnego pojęcia o dzisiejszej Rosji.

 27. Pan za to masz "pojęcie", jakbyś gadał wprost z centrali KGB. A ten "żółwik" Putera z Tuskiem zawiesiłeś Pan sobie na ścianie?

 28. Pełna zgoda co do diagnozy.Od siebie dodam że najwięcej pyszczą ci którzy swoją wiedzę o Rosji opierają na fobiach częsiokroć popierając ją  bredniami twz "uznanych ekspertów".Ich widzimisię przyswajane przez tłuszcze to niejednokrotnie banalne lansiarstwo tworzące fałszywe stereotypy.
  Oczywiście na użytek aktualnej polityki.
   

 29. Naprawdę?

 30. @wrednick,@Marian Konarski

  Chce kupic czy ma ZA CO kupic?Bo to roznica.Wielki rosyjski rynek to MIT i czas z tym mitem skonczyc-PKB calej Rosji jest takie jak PKB Holandi a wskaznik Giniego duzo wyzszy niz u nas-oznacza to ze poza Petersburgiem czy Moskwa reszta to dziady ktorym prawie nic nie sprzedasz bo nie maja czym zaplacic.Znowu Moskwa i Petersburg sa opanowane przez oligarchow i silownikow-interesy z nimi chocby na srednia tylko mete to samobojstwo(finansowe a czasem i doslowne).

 31. avatar

  Wskaznik PKB nie jest jakimkolwiek wskażnikiem zamożności państwa. Liczy się potencjał gospodarczy, zasoby surowcowe, myśl technologiczna.

 32. Liczy sie czy maja czym zaplacic za te jablka-nie maja.

 33. avatar

  Ręce opadają. My za gaz i ropę płacimy dolarami a moglibyśmy płodami rolnymi.

 34. Oni ich nie chca,wola od niemieckich "przyjaciol".Od nas wola dolary ktorymi moga oplacic swoje siatki szpeegow przemyslowych oraz lobbystow na Zachodzie dzieki czemu maja dostep do zachodnich technologii.My nic ciekawego dla nich nie mamy.

 35. A  może wróćmy do rubla transferowego będzie taniej?

 36. Moglibyśmy, ale z rozkazu Putina Rosja nie chce - i co Pan zrobisz?

 37. Ogolnie.W Rosji biznes sluzy robienieu geopolityki(w USA jest odwrotnie).ergo-KAZDA duza transakcja handlowa jest rozpatrywana w Rosji przez pryzmat geopolityki-DLATEGO od nas nic istotnego/w duzych ilosciach nie kupia bo w ich mniemaniu to nas wzmacnia-dlatego wola od "niemieckich przyjaciol".Rosja nie robi interseow w normalnym tego slowa znaczeniu-Rosja stara sie zbierac geopolityczne punkty oraz tworzyc przyczolki wplywow.

 38. Ale ludowi wciskają, że nie ma jabłek, bo trzeba na Polskę sankcje nałożyć. Ale nadejdą - wcześniej czy później - czasy, kiedy ten lud zapyta - to dlaczego sami nie produkujemy tych jabłek? I co im Putler powie - bo ciułam na swoje konto?

 39. Potencjal to oni maja od ZAWSZE I NIGDY go nie zrealizowali-to kwestia kulturowa.Ich technologie zas robia sie przestarzale-prosze poczytac fora wojskowe-ich technologia wojskowa i kosmiczna to juz nie to co kiedys zas cywilna to zwykly badziew.Surowce sa obstawione zas przez silownikow-intesery z nimi koncza sie tym ze ZAWSZE przeplacamy(jak za gaz i rope chocby).

  "Wskaznik PKB nie jest jakimkolwiek wskażnikiem zamożności państwa."

  Bez urazy ale to zwyczajnie nieprawdzie twierdzenie.PKB ma wiele bledow i slabosci ale przy duzych roznicach nie klamie-roznica na niekorzysc Rosji w porownaniu z Europa czy USA jest miadzaca.Ciekawe czy wolaby Pan miekszac w Szwajcari czy w Rosji?

 40. avatar

  Wolałbym mieszkać w Polsce stowarzyszonej we Gospodarczej Wspólnocie Słowian, gdzie narody mają swoją własność i kulturę.

 41. Takiej wspolnoty nigdy nie bylo,nie ma i nie bedzie.W najgorszym razie bedzie ZSSR i RWPG bis-i beda nas "doic" tak jak robili za pierwszego RWPG.Zachod tez nas doi ale Zachod  wlasnie pada-wystarczy poczekac/przylozyc reki a nie pchac sie do RWPG bis gdzie znowu bedzie jakas cenatrala poza granicami PL.

 42. Wiecej NIESTETY nie podyskutuje bo musze juz uciekac.

 43. Jaką własność mają narody w obrębie kacapskiej kultury? Plasterek słoniny na dzień? To jest ten rosyjski postęp? Tyle mieli za komuny.

 44. Ostatnio już żyliśmy w Polsce stowarzyszonej w Gospodarczej Wspólnocie Słowian, gdzie narody stowarzyszone z Rosją miały swoją własność i kulturę.  A nawet 1 marca była kolejna rocznica tego stowarzyszenia, tak dla przypomnienia!

 45. @Marian Konarski

  To ju sie dzieje.Moim zdaniem bedzie to integracja w kierunku...kalifatu.Co oczywiscie sie nie uda i spowoduje kompletne rozwalenie Europy.Co do odszkodowan-jestm za ale normalna droga prawna to sie nigdy nie uda-jak sie Niemcy zaczna walic to po prostu trzeba bedzie znacjonalizowac WSZYSTKO w PL co do nich nalezy oraz odmowic splaty dlugow jakie mamy wobec Niemiec(czy to panstwa czy jego obywateli czy korporacji i funduszy inwestycyjnych)-oczywscie "zgodnie z prawem" w ramach odszkodowan za IIWS.Ale to jest mozliwe dopiero jak Niemcy padna dlatego nalezy POPIERAC Erdogana w jego konflikcie z Niemcami oraz kombinowac tak aby do Niemiec poplynely kolejne miliony "Syryjczykow".

 46. Juz niebawem, mam nadzieje, przestaniemy byc uzaleznieni od tego szwabskiego scierwa! Duzo amerykanskich firm ma zamiar wchodzic do Polski! Ostatnim przykladem jest Whirlpool Corp.

  Szkoda tylko, ze v-ce premier Morawiecki dal plame w czasie campanii wyborczej w USA!

  Mam nadzieje, ze prezydent Donald Trump nie sluchal jego wypowiedzi w... plugawym tvn!;)) 

 47. @ Polonus.Przepraszam że zapytam: a czegóż takiego oczekuje Pan po owych amerykańskich firmach o których Pan pieje z zachwytem?
  Zapomniało się Panu jak to zdaje się Koreańscy (także Katarscy i paru innych) "Inwestorzy" potraktowali Polskę jak tanią panienkę?
  A może spodziewa się Pan twardej lekcji kapitalizmu o którym Polska mówi a którego tak naprawdę jeszcze do końca nie zdążyła się nauczyć?
   

 48. Brakuje mi przeklenstw na okreslenie tych podlych ludzi!

  To co wyprawiaja te czerwone sQ***syny, te antypolskie scierwa w czarnych togach, to przekracza ludzkie pojecie!

   A co najgorsze w tym wszystkim to jest to, ze PiS ( a mija juz 1,5 roku ich rzadow) nie potrafi ukrecic na nich bata!  Podobnie jest z tymi antypolskimi, polskojezycznymi mediami!

  Jak zobaczylem dzisiaj Owsiaka i tego aktora Szczura, siedzacego obok tego prezydenta Bula, to myslalem, ze ........ az tak mnie zemdlilo!