To normalne, że w bolszewickich sądach sentencję wyroku sporządza się przed rozprawą

Prześlij dalej:

Portal wPolityce opublikował sentencję wyroku Trybunału Konstytucyjnego na kilka godzin przed ogłoszeniem wyroku przez prezesa Andrzeja Rzeplińskiego i sędziego sprawozdawcę Stanisława Biernata. Trochę źle się stało, że ta publikacja nie została zamieszczona góra na godzinę przed wyrokiem, wówczas efekt byłby znacznie większy i zabrakłoby miejsca dla paranoicznych wykładni, ale to szczegół. Znacznie ważniejsze są konsekwencje zdarzenia, które wypada podzielić na skandal i brak skandalu. Taki podział powstał naturalnie i zaraz stanął na głowie. Jako pierwsi jak zwykle zabrali głos profesjonalni dziennikarze i szybko zbudowano „narrację”, że… „to normalne” i żaden skandal. Tradycyjnie i konsekwentnie nie będę wspominał o nazwiskach, żeby tandety nie promować, ale nie powstrzymam się przed pewną konstatacją. O ile dotąd sądziłem, że część „obiektywnych” dziennikarzy to kabotyni z parciem na szkło, którzy nie są tak głupi, jakich udają, to dziś ostatecznie pozbawiam się złudzeń. To są przede wszystkim idioci, dopiero potem można ich rozpoznać po innych cechach indywidualnych, na przykład brodawka na nosie. No, ale nie indywidualna głupota jest sednem, tylko „normalność” będąca przejawem paranoi i ignorancji. Stara propagandowa zasada mówi mieszaj prawdę z ostatnim łgarstwem, a każde kit wciśniesz bez problemu. Teza. Normalne, że sąd pisze wyrok dłużej niż piętnaście minut i często potrzebuje na to tygodni. Prawda i nie skandal. Tylko ludzie nie mający pojęcia o prawie się temu dziwią. Prawda i nie skandal. Sporządzanie wyroku na dwa tygodnie przed rozprawą to normalna praktyka sądów. Prawda i skandal. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego, czy niezgodnego z prawem. Gówno prawda i skandal.

Odkąd usłyszałem, że prawda to trucizna, uznanie za normalne sporządzenia sentencji wyroku na dwa tygodnie przed rozprawą nie robi na mnie żadnego wrażenia. Rzecz jasna porządek i norma prawna jest dokładnie przeciwna. Czasy mamy takie, że trzeba udowadniać oczywistości i by to uczynić będę używał zwykłego języka, nie prawnego bełkotu. Kolejność dowolnego postępowania sądowego wygląda bardzo podobnie, chociaż różnie nazywają się poszczególne etapy, na przykład: akt oskarżenia, pozew, skarga. Na przykładzie postępowania karnego będzie najłatwiej przywrócić normalność. Pomijam etap przygotowawczy, bo to nie ma znaczenia dla demaskowania najnowszej głupoty wyprodukowanej przez „zawodowców”. Przejdźmy od razu do rozprawy głównej, która zwłaszcza w polskich realiach może trwać latami. W trakcie rozprawy sąd podejmuje szereg działań, ocenia materiał dowodowy, przesłuchuje strony procesu, świadków, powołuje biegłych itd. Tak właśnie wygląda rozprawa główna i jeśli ktoś czuje się poirytowany, a na końcu języka ma komentarz: „co za idiota, jakieś banały wypisuje”, to proszę ten komentarz skierować do „zawodowców”. Otóż oni w sekund pięć w ramach sraczki medialnej uznali: „to normalne, że sąd ma napisany wyrok PRZED ROZPRAWĄ”. A zatem to normalne, że sąd ma w dupie: dowody, wyjaśnienia stron, zeznania świadków, opinie biegłych. Niestety w całości się z tym zgadzam i z własnej praktyki wiem, że 9 na 10 razy sąd dokładnie tak postępuje, ale to nie jest normalne, to jest największy syf polskiego życia publicznego.

W normalnych sądach po wyznaczaniu terminu rozprawy głównej i prawie zawsze terminów dodatkowych, sędzia zapoznaje się ze wszystkimi wyżej wymienionymi okolicznościami i czynnościami. Następnie, gdy uzna, że ma pełną wiedzę konieczną do wydania wyroku, zamyka przewód sądowy. Kolejnym krokiem są mowy końcowe stron i dopiero teraz sąd wyznacza termin ogłoszenia wyroku, który najczęściej odracza się na tydzień lub więcej, w zależności od stopnia skomplikowania sprawy. I to jest NORMALNY moment na sporządzenie sentencji wyroku. „Zawodowcy” pomieszali rzeczy oczywiste z paranoją i w ten sposób usprawiedliwili niewyobrażalną wręcz patologię całego polskiego sądownictwa. Jestem pierwszy, który się głośno domaga, aby sędziowie mieli co najmniej dwa tygodnie na sporządzenie sentencji wyroku, ale PO ROZPRAWIE. Uczestniczyłem w wielu procesach, gdy wyroki były spisane najmniej dwa tygodnie przed rozprawą. Jeden z ostatnich wyroków usłyszałem w Sądzie Okręgowym w Legnicy, po ogłoszeniu bodaj pół godzinnej przerwy. Sentencję o objętości 7 stron A4 stwierdzała, że: „pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, „wariat ze Złotoryi” nie naruszają dóbr osobistych Piotra Wielguckiego, ale są „polemiką” Jerzego O. dotyczącą meczu Polska Niemcy.

6
39633 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

50 (liczba komentarzy)

 1. ... całej sprawie dodaje twierdzenie portalu wpolityce.pl, że "projekt" orzeczenia TK "konsultowano" podobno z różnymi "wędrownymi kaznodziejami" w rodzaju Budki, Aniołkaw okularach od Petru i innych zmartwionych o "mordowanie polskiej demokracji" przedstawicieli trzeciorzeczpospolitowego "establishmentu"...

  Wot, prawnicza "egzotyka"!

 2. Sorry że się wciskam ale podpowiedzcie który to ten "z brodawką na nosie"?

 3. Zostało dziś złożone zawiadomienie o przestępstwie Prezesa Rzeplińskiego

  Dziś przed południem (9 marca 2016r.) do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez Prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego polegającego na przekroczeniu oraz niedopełnieniu uprawnień na szkodę ponad 30 tysięcy obywateli i nie ma to nic wspólnego z polityczną rozgrywką o stołki w Trybunale jaką Rzepliński prowadzi z rządem. https://www.fac...

 4. Teraz wszyscy entuzjasci "polityki milosci",  powinni zauwazyc , ze metodami demokratycznymi , zadnej zmiany w Polsce nie da sie przeprowadzic ! Jeden watazka trzyma za pysk cala " Dobra Zmiane " ! Modlmy sie wszyscy o nowego Pilsudskiego !

 5. O czym konsekwentnie pisze Aleksander Ścios na http://bezdekretu.blogspot.com

 6. ten watazka trzymajacy za pysk cala dobra zmiane nie ma z demokracja nic wspolnego poza samym demkratycznym (rzekomo) aktem utworzenia TK: sam o sobie stanowi i nie mozna go usunac ze stanowiska zadna demokratyczna sila. Czyli nalezy zadzialac podobnie i demokratycznie wybrac niedemkratyczna metode i ja zastosowac. Podobne zwalczamy podobnym.

 7. Ba ! Ale kto to ma zrobic , bo jakos nie moge dostrzec tego smialka , w tlumie sprawujacym wladze ?!  

 8. bułkę, mówi Smolarem! Słyszałeś?
  Co za przeskok, rok temu najwyżej Smolar mógłby przedrukować w wyborczej to co Smolar napisał w trzech zdaniach na 76 stronie NYT. A wszystko to dzięki Kaczyńskiemu.

 9. avatar

  jak podaje wp. Lisicki to pisze, może nie tak jednoznacznie, ale coś w tym widzi. 
  "Pomysł, że można jednocześnie toczyć spór z Unią, USA i Rosją wydaje mi się ekstrawagancki - pisze Paweł Lisicki w artykule dla WP"
  Cały świat, w tym największe mocarstwa boją się Jarosława Kaczyńskiego. Warto było dożyć!

 10. Na szczęście to jest udawane. Ten nacisk na Polskę, i strach przed Kaczyńskim.

 11. Też tak sądzę - warto było dożyć, choć wydaje się to wszystko surrealistyczne po epoce serwilizmu. Ekstrawagancja z luzikiem. Jemu chodzi o Polskę. Jakieś pytania?

  Oczywiście podniosą się głosy, że brzydka panna na wydaniu oraz podobne brednie. Jestem zadowolona, że ktoś mówi polskim głosem. Może jesteśmy biedniejsi, nie ze swojej winy zresztą, ale na pewno nie głupsi i nie możemy pozwolić, żeby dyrygowali nami inni, jak niejednokrotnie w historii. (przepraszam za ekstrawagancki patos).

 12. ostrzejszy.

  Anne Applebaum zauważyła to co ja, że działania opozycji w Polsce mogą prowadzić do rozbicia unii europejskiej. Byli władzą totalną i arogancką i taką samą są opozycją. Kaczyński ma przeprosić Budkę, przyznać się do przestępstw i spełnić wszystkie żądania, inaczej polityczni patroni Budki z zachodu usuną Polskę z UE i nie dadzą dwóch brygad do obrony Polski.

 13. avatar

  Z ciekawości, ile trzeba zapłacić by pismaki  pisały to, co zamówione?
  A, bym zapomniał, i komu?

 14. avatar

  troszku nie w temacie..ale czy mozna zmienic KPK KKW tak aby przekręciarze POszli siedziec??
  http://wpolityc...

 15. Gra o TK jest elementem znacznie szerszej rozgrywki toczącej się poza granicami naszego kraju i dotyczącej utrzymania wpływów przez liberlewaków (moje określenie, wskazujące rodowód).
  Liberlewactwo to takie ch... wie co, taka ideologia bez kręgosłupa i bez narodowości, dla której człowiek jest jedynie elementem statystycznym, służącym zaspokajaniu wszelkich potrzeb wybrańcom. Ideologia pomijająca wartości i kierująca się cynizmem.
  Polacy są czujnym narodem co udowodnili w ostatnich wyborach. Niemcy kiedyś zaakceptowali faszyzm, Ruskie komunę, a Polacy nigdy nie nabrali się na plewy. Jestem przekonany, że teraz będzie podobnie.
  Tutaj nie chodzi o argumenty prawne, a "demokracja" jest cynicznie wykorzystana jako parawan zasłaniający faktyczne cele.
  Czeka nas bezpardonowa walka, gdzie nie będzie miejsca na słabości i branie jeńców.
                                               ...
  Nie kopta się z koniem. Sprawiedliwość w kartelach sądowniczo-mafijnych???
  Nie szukajta landrynka w pełnym szambie bo go nie znajdziecie, a nawet gdyby, to przyjemność wątpliwa.
  Szambo należy opróżnić i zdezynfekować, a dopiero po tym można poszukać w nim słodyczy.

 16. avatar

  aj waj, nie zgodziłbym się z tym brakiem narodowości.Ta narodowość aż cuchnie, jak kiełbasa swojska.

 17. górale  nizinni  z  góry  Synaj.

 18. Na Pileckim,Fieldorfie wyrok zapadł zanim zostali schwytani!!

 19. Moi drodzy!
  Czy kogoś jeszcze obchodzi, co oni tam uradzą?
  Pomijając nawet wszelkie zawiłości, tego się już słuchać nie da.

  Ad nauseam...

  W kółko tokują o zapętleniu i węźle gordyjskim.
  No to załatwić to tak samo, jak Aleksander załatwił węzeł.

  I po ptokach.

 20. Amen.

 21. wybranych przez parlament, który jako jedyny ma prawo wybierać sędziów. być mo że następni też będą wyrabni z wadą, na skutek czego będzie 8 sędziów kótrych nie uznaje Rzepa i 7 których uznaje.

 22. MK ma rację z sądami i tzw. (sowieckimi) organami sprawiedliwości. Wypalić ogniem do cna.

  Idzie wiosna radosna (w Polsce), pilnować żeby nie było u nas islamistów i cieszyć się życiem. Po to potrzebna jest powszechna ochotnicza Armia Krajowa (OAK), i będzie dobrze

 23. Prawo w Polsce jest lewe, prawda jest zrównana z fałszem (kogel-mogel) i jak widać (co autor po wielokroć mówił) wyrok jest z góry ustalony a rozprawa to pic i fotomontaż

  Deubekizacja / dekomunizacja jest warunkiem koniecznym dla przywrócenia normalności a zaczynem stosownym będzie komenda [ delete TK permanently ] bo ten relikt dupochron okrągłostolcowy stracił dawno rację bytu

  Z resztą wyrok reliktu PRL i tak jest nieważny z kilku znanych powodów ...

 24. avatar

  zauwazcie, ze stanowisko KW i TK zostalo rzucone na pozarcie zanim zostalo ogloszone;
  na lewactwo z eurokolchozu i rodzime jest tylko jedno wyjscie - "sledgehammer"

 25. odbywa się w wyznaczonym terminie, po zakończeniu przewodu sądowgo. Czasem wyrok zapada na ostatniej rozprawie, w tym samym dniu, po ogłoszonej przerwie, podczas której sąd udaje się na naradę. Ogłoszenie wyroku jest ustne i dotyczy najważniejszych tez. Osobną sprawą jest pisemne uzasadnienie wyroku, które odbywa się w terminie późniejszym i które musi zawierać szczegółowe odniesienie się do zebranych w toku śledztwa i rozprawy sądowej dowodów.
  W słynnej aferze mięsnej wyrok przywieziono w teczce, a wydawali go oddelegowani do tego sędziowie. Wyrok zapadł na posiedzeniu biura politycznego PZPR. Ja tu widzę analogię, pozostaje tylko ustalić skład biura politycznego.

 26. Na FB dyskusja w grupie prawników:
  "Zdziwiłabym sie gdyby tego projektu nie było wczesniej. Kazdy sędzia przygotowuje projekt wyroku z uzasadnieniem przed ostatnia rozprawa w 90% przypadkow, całkowicie normalna rzecz, nawet w sprawach gdzie prowadzi sie postepowanie dowodowe. Projekt jest tylko projektem dopóki nie zostanie ogłoszony. Nie rozumiem bulwersacji z tego powodu, płynie ona chyba z ust tych tylko, ktorzy nigdy w życiu nie miały do czynienia z wymiarem sprawiedliwości. Nie brakuje takich rownież w MS.."
  Normalna proszę Pana, w każdym cywilizowanym kraju taka jest metodyka pracy sędziego - zapoznaje sie ze sprawą na bieżąco, przygotowuje projekt rozstrzygnięcia i czesto rownież jego uzasadnienia. Ze scenami w stylu Anny Marii Wesołowskiej i sprawcą zabójstwa wśród sadowej publiczności raczej rzadko mamy do czynienia.

 27. avatar

  to qrwa ZA CO ONI ZARABIAJĄ TYLE KASY??????????????

 28. Czyli, zgodnie z logiką: 
  - po zainicjowaniu sprawy i otrzymaniu stanowisk od SN, PG, KRS, KRA i innych organizacji sędziowie powoli wyrabiają sobie zdanie i powstaje jakiś nazwijmy "konspekt"
  - przewodniczący składu wyznacza termin rozprawy
  - na rozprawie pojawiają się strony, Trybunał (sąd) zadaje pytania, docieka dlaczego powstały konkretne zapisy prawne itp.
  - następnie wyznacza termin ogłoszenia wyroku 
  - ogłoszenie wyroku.
  Przy czym między dwoma ostatnimi etapami jest czas nawet dość odległy, konieczny do sporządzenie wyroku i jego sentencji.

  Patrząc na to co działo się dzisiaj w TK to według mnie dzień wczorajszy to była tylko i wyłącznie szopka dla gawiedzi. 
  Skoro był gotowy pełen projekt orzeczenia, i to bardzo szczegółowy to nawet przesłuchanie stron przeciwnych nic by do tego nie wniosło. Równie dobrze wczoraj prezes Rzepliński mógłby zrobić głosowanie w zaciszu gabinetów a dzisiaj zrobić ogłoszenie wyroku oraz uzasadnienia. I to jest chyba sedno sprawy.

 29. Andrzej Rzepliński-Wenecki jest "nierobem, oszołomem i głęboko upośledzonym nienawiścią człowiekiem". Moja polemika "nie ma na celu znieważenia Rzeplińskiego-Weneckiego, ale nawiązanie polemiki z jego wypowiedziami i nie narusza prawa". /copyright by Sąd Rejonowy w Złotoryi/.
  Tata z Mamą (†)

 30. Rzepliński-Wenecki, aleś się ubrał :)))))) Wyglądasz jak pajac :))))) Coś jak Owsiak :))))

 31. No i zaczęło się to, czego się najbardziej obawiałem. Mamy Majdan.
  Gówniarzeria ustawiła budki. Będą koczować. I co teraz. Dojdzie do masakry?
  Stare cyniki zatruwają mózgi i manipulują, a głupie szczyle nie wiedzą w co się bawią.
  Co teraz?

 32. Żadnych kontr manifestacji! Proszę Was Polacy, nie wychodźmy na ulice. Im właśnie o to chodzi. Oni po nas oczekują że wyjdziemy na ulice. Jeżeli tak się stanie, oni mają wszelkie narzedzia (media, sądy, siły, zagranica) by odsunąć PiS od władzy. Nie wychodzmy na ulice, nawet jesli oni wyjdą setkami tysiecy. Od miesiecy jest to wszystko obliczone na prowokacje , destabilizacje i nowy rząd. Musimy trwac, milczeć a robić swoje.

 33. Nie jestem z natury bojący, chociaż dzisiaj cierpnie mi skóra. Przeczuwałem te budki na wiosnę. Instynktownie najbardziej obawiałem się młodych z partii Razem. Starzy, cyniczni politycy z PO i chyba śmiesznej nowoczesnej są już skompromitowani i nie pociągną tłumów, natomiast geriatria KOD ma ograniczone możliwości. Czy zauważyliście, że partia Razem cały czas była przyczajona i nie pokazywała się z nimi? Ta partia skupia ideologicznie zaczadzoną, lewicującą młodzieżą, sterowaną, przez jeszcze bardziej skompromitowanych i cynicznych graczy europejskich. Chociaż podejrzewam, że ich równie młodzi "zbuntowani" przywódcy "naprawiacze świata" dokładnie wiedzą gdzie stoją konfitury. Mam takie przeczucie, że EU stawia na tego typu partie, to może być ich plan B. Pod płaszczykiem quasi oddolnych ruchów, chcą przechwycić bunt młodych oburzonych. Ruchy te będą miały ogromne poparcie.
  Powstanie miasteczka partii Razem przed KPRM może być zaczynem polskiego Majdanu. Bardzo mi żal tych młodych, tym bardziej, że oni nie odpuszczą, sytuacja będzie się radykalizować, może polać się krew. Mam tylko nadzieję, że to wszystko jest nadal pod kontrolą.
  Ale to są tylko moje wymysły, obym się mylił.

 34. "Potraktowac wiazka promieni laserowych...ten rzutnik komuchow!
  ...Lub, jak za dawnych czasow, wiazka granatow!"

  Tak napisalem na niezalezna.pl i...straznik nie przepuscil!
  Jaki poprawny politycznie! 

  Musze napisac do Sakiewicza i "pochwalic" administracje niezaleznej.pl, ktora zaczyna sie upodabniac do...janke salon24!

  Przepraszam MK za off-topic.

 35. avatar

  rzępol i reszta wiedzą, że są w ciemnej dupie - to wszystko nie jest obliczone na jakąś sensowną walkę czy klincz tylko rozpaczliwe liczenie, że pis da sie sprowokować i zrobi jakąś grubą jatkę - tk to bzdura - 80% społeczeństwa ma kompletnie wyjebane na tą zupełnie niezrozumiałą dla nich awanturę - tak jak twierdzę, że 500+ nie będzie w stanie przykryć wielu kwestii tak w przypadku tk zrobi to spokojnie - rząd nie powinien robić nic - zupełna olewka - akcje z parliżem tk, albo ich odpowiednikiem,  odbywaja sie non stop na całym świecie i jeszcze nic nikomu z tego powodu sie nie stało - nie publikować w dziennku i sajonara - na wiosnę zaczna się takie hopsztosy w ue i syrii, że żaden eurokołchoz ani jankesi nie pisną nam słowa o tk, bo będą nas potrzebować w o wiele poważniejszych kwestiach - zeby tylko waszczykowski znowu nie spierdolił i nie poleciał prosić sie o kolejną komisję - koleś jest fatalny - potwierdza jak na razie wszystkie obawy zwiazane z jego nominacją - ewentualnym idiotom próbującym koczować gdziekolwiek w wawce z powodu protestu zorganizować służby i rozdawać paczki i herbatkę ;) zero żadnych kontrdemonstracji, likwidacji tk i innego frajerskiego nabierania sie na podpuchę - czilll - jest dobrze, jest pełnia władzy, są dobre sondaże, tk to truchło z przedśmiertnymi drgawkami ;) jeżeli już ostatecznie zdarzyłby sie cud, że temat powiedzmy przez dłużej niż tydzień nie schodziłby z jedynki przykryć go medialnie czymś większym - opcji do 'sleight of hand' jest az nadto - tylko wybierać przebierać ;)

 36. "K"!   Przychodzi mi to z trudem...ale musze sie z toba zgodzic!

 37. niech się wiją jak robaki na roapalonej blasze

 38. Masz rację w 100% :)

  Niestety, widzę że panika u zwolenników dobrej zmaiany zaczyna brać górę, no tak się, kochani wojen nie wygrywa. Jakby tak Jagiełlo zaczął panikować i histeryzować przed krzyżakami to pod Grunwaldem mielibyśmy masakrę. Apeluję zatem, ludzie opanujcie się i nie wymyślajcie radykalnych rozwiązań, bo to są ch...e rozwiązania eskalujące emocje i wpisujace się w scenariusz naszych przeciwników. Na właściwe reakcje przyjdzie czas.

  Ps. K. ten apel oczywiście nie do ciebie. ;)

 39. avatar

  niestety wykrakałem waszczykowskiego - dżizas ręce opadają z tym nielotem - wiem, że nie mieliśmy nic do gadania, a nominacja przyszła zza oceanu, ale moze by go tak chociaż trochę kontrolować - njus z dziś - minister dyplomacji porównuje w publicznym wywiadzie rzępola do ajatollaha irańskiego - akurat w momencie kiedy toczą sie nasze korzystne dile gospodarczo-handlowe z iranem - no ręce opadają - niech mu ktoś tam dosypie jakiś ritalin, bo to jest żałosne

 40. Wiesz, to taki dobry człowiek, ładnie uczesany i ogolony... taki Wa_szczyl dyplomacji. Szkoda tylko, że straty są coraz większe, ale cóż, rozglądam się i... nic, pusto.

 41. Może nie jest pusto, tylko my wszystkich 'ludzi prezesa" nie znamy od tej strony. Fotyga by takiego głupstwa nie zrobiła. Nlestety, nie jest medialna, jest za sztywna.

 42. I obyśmy się nie obudzili jak zwykle, w gównie po szyję. Cała sytuacja ma swoją ukrytą dynamikę zdarzeń, Trybunał, Komisja Wenecka, Bruksela, wycie Międzynarodówki w mediach od NYT do ‘’spiegli i zaitungów’’ demonstracje kodupskich które tworzą obrazki dla w/w i powód do niepokoju. Jest to spójna, logiczna i ewoluująca w czasie całość. Z tendencją wzrostową. Generalicja sowieto-trepowa, emeryci resortowo towarzyszowi, urzędactwo po peerelowskie i ich latorośl oderżnięta od żłobu nie będzie cicho siedzieć i czekać na swoje zdechnięcie. Popis odwagi dali na portalach po zdarzeniu z autem prezydenta. Oni się niczego nie biją, mają potężny wciąż protektorat i nawyki, że im można skoczyć. Niech ktoś z nas spróbuje wobec nich zastosować analogiczną dialektykę w słowach i czynach. Zobaczycie państwo wszyscy co się będzie działo. Nam wyuczono strach bowiem zawsze braliśmy w dupę, za swoje i nie swoje winy. I oni o tym doskonale wiedzą i jeżdżą po nas jak po łysej kobyle.

 43. Wczoraj okazało się, że Prezydent nie jest głową państwa w Polsce, Premier nie ma prawa rządzić, a Sejm nie może podejmować wiążących decyzji. Wszystkie uprawnienia przejął bowiem prezes TK.
  Polska, najbardziej demokratyczne państwo na świecie, będzie sądzona za brak demokracji.

  Histeryczne porozumienie UE - Turcja.
  Uzgodniono, że Turcja przyjmie na swój teren zwroty emigrantów z UE, w stosunku 1 zwrot za 1 Syryjczyk z powrotem do UE. Za tą usługę UE zapłaci Turcji 6 mld euro oraz zgodzi się na najazd turecki w ilości 70 mln osób, spod znaku półksiężyca.

 44. JK mówił ,ze na wiosnę będzie potrzebne, tak jak na Węgrzech ,poparcie obywateli w masowych pochodach ......podejrzewał,że tak się sytuacja rozwinie.

 45. W TVP odwołali Rachonia, bo chciał wymienić całą ekipę. Za to przyjęli Sufina.
  Targalski skomentował to tak, że niedlugo zacznie tam gościć Dukaczewski.
  Już pisałam, że nie ufałam do końca Kurskiemu i nie podzielałam entuzjazmu.

  Nie ma cudów, jak się ma po tamtej stronie brata, czy... stryja. Reszta to szopka.

 46. Pieprznęło przegięciem....i jest recydywa !

 47. I to dobrze zbiera, siedzi w ławie, od czasu do czasu podniesie łapę i zbiera.
  W wąskiej grupie podobnych i usadowionych ubzdurali sobie, że barany mają stadnie na nich zapier…..ć w zamian za mirabele i szczaw. Ostatnio wypróżnia się jadem i pieprzy zamachem stanu. Można w tym spostrzec pewną prawidłowość od miasteczka pielęgniarek pod URMem po członkasów razem wziętych, którzy robią preludium do uwertury polskiego majdanu. Na razie 20 członków, po nich ma nastąpić powiększenie ciała w coś stale stojącego pod URM-em a potem coś bardziej aktywnego. No i proszę za chwilkę będziemy mieli pełzającą rewolucję KoDupasów. Od czegoś trzeba przecież zacząć.

 48. Patologia owszem ale żadna niespodzianka. Oglądałem ten cyrk w grudniu, przerwa po rozprawie przed ogłoszeniem wyroku trwała o wiele wiele krócej niż odczytywanie wyroku.

 49. Napis na bannerze KOD-u:

  "Ameryko!!! Pomóz obronić demokrację w Polsce bojkotując szczyt NATO w Warszawie."

  Wystarczy? Czy juz jasne, kto za nimi stoi?
  Komu jest nie na rękę wzmocnienie wschodniej flanki NATO?
  Po wypadku prezydenta Dudy napisalam tutaj, że może chodzić o odstraszenie od zbliżenia z NATO, a nie o żadne odspawanie od stołka.

  Edit: Oczywiście o politykę niezalezności od sąsiadów też chodzi.

 50. Parę minut temu na wPolityce.