Totalna głupota totalnej opozycji – ustawa za życiem

Prześlij dalej:

Jako płatny propagandysta PiS mam swoje psie obowiązki i prócz propagowania rozmaitych „socjalizmów”, w umowie parafowałem dbałość o wiarygodność – tak mi dopomóż Bóg. Wiadomo nie od dziś, że najlepszy agent wpływu to taki, który w poniedziałek przeforsuje wybitnie szkodliwą dla narodu sprawę, żeby w środę rozedrzeć szaty nad zupełnie nieistotnym projektem władzy. Staram się konsekwentnie trzymać tego schematu. Wczoraj stanąłem w obronie regulacji, które blokują napływ do Polski 20-letniego złomu niemieckiego, co w sposób oczywisty szkodzi narodowi, wszak naród ma prawo zabić siebie i innych, gdyż jest narodem wolnym i biednym, no to dziś sobie pojadę po władzy, żeby wyrobić normę.

Tak zwana „ustawa za życiem” to flagowy przykład na to, jak się w Polsce traktuje legislację, a traktuje się, jak córę Koryntu w robocie. Projekt powstał na kolanie, bez żadnego racjonalnego podglebia i w sposób oczywisty był reakcją na bieżącą szarpaninę polityczną. PiS napisał ustawę zamykającą rozwrzeszczane buzie czarnych feministek i tylko przy okazji rzucił parę złotych dla dzieci niepełnosprawnych. Ustawa ta, znając życie, będzie funkcjonować przez długie lata i przez to pozamiata albo w najlepszym razie przypudruje bardzo ważny problem społeczny. Politycznie jednak się opłacało i to bardzo, ale z tego powodu nie można mówić, że partia rządząca wykazała się empatią, czy też powagą w stosunku do rodziców, którzy przechodzą niewyobrażalną tragedię.

Znam te realia dość dobrze, ponieważ moja lepsza połowa zawodowo zajmuje się terapią takich dzieci i przyznam szczerze, że bronię się przed Jej opowieściami tępym dowcipem, bo psychicznie jest to porażające. Ustawa w najmniejszym stopniu nie rozwiązuje tych dramatów, prócz 4 tysięcy złotych nie ma tam nic, czego politycy nie zapisaliby w dziesiątkach innych ustaw. Klasyczne bicie piany, że pomożemy, że będziemy monitorować ze szczególną troską i tak dalej. Mając do dyspozycji tak kiepską konstrukcje legislacyjną, spisaną ze wszystkimi możliwymi grzechami, średnio rozgarnięta opozycja zrobiłaby z tyłka partii rządzącej „jesień średniowiecza”. A co się stało? Dokładnie odwrotnie się stało, to partia rządząca tragicznie słabą ustawą ośmieszyła totalnie głupią opozycję.

Głosowanie w sejmie w dwóch poważnych sprawach, wspomnianej ustawy i odwołania minister edukacji, trwało parę chwil, jak na sejmowe standardy. W obu przypadkach wynik był dla PiS lepszy niż wskazuje liczba posłów i nie trzeba tłumaczyć, co to dla totalnej opozycji oznacza, ale to jeszcze nie koniec. Otóż istotą politycznej potyczki jest to, że PiS rzuciło kawałek szynki z pańskiego stołu, żeby sobie obłaskawić nastroje społeczne, a najgłupsza na świecie opozycja, wzięła ten kawałek i wyrzuciła na śmietnik. Bez metafor brzmi to tak. PiS dał marne 4 tysiące i parę deklaracji, natomiast opozycja odebrała jedno i drugie, tylko dlatego, że dał PiS. Wydawać by się mogło, że przy takich błędach władzy opozycja powinna taśmowo odcinać kupony. Wystarczyło przecież zgodnie ze sztuką politycznej mistyfikacji na własnym kolanie wyklepać populistyczną ustawę, ze świadczeniami miesięcznymi na poziomie 1200 zł i refundacją leczenia w prywatnych klinikach.

Wiadomym jest, że takie propozycje to czysty absurd w naszych realiach, ale jednocześnie skuteczna broń na polityczne zabiegi przeciwnika. Nic z tego, podobny banał leży poza intelektualnym i poznawczym zasięgiem totalnej opozycji. W praktyce kolejna grupa społeczna otrzymała prosty jak drut komunikat. Jakie by to PiS nie było, to jednak te „pińćset” na dzieci dało. Za parę miesięcy zapuka urzędnik do drzwi i wręczy 4 tysiące, marny to, ale jednak konkret. Zaraz po tym ojciec i matka chorego dziecka usłyszą w telewizji od Ryszarda Petru, Grzegorza Schetyny i kretynek z parasolkami, że to hańba dawać kalekom, bo kaleki trzeba zabijać. Totalna opozycja jest tak totalnie głupia, że aż niebezpieczna. Przy braku konkurencji władza się degeneruje kila razy szybciej i rolę recenzenta musi przejąć wyborca, co też uczyniłem, ale tak sprytnie, że zamiast krytyki władzy wyszedł skecz z opozycji, no i dlatego mi płacą.

6
14857 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  nie zabronił badań prenatalnych i aborcji na życzenie w przypadku stwierdzenia nieodracalnego uszkodzenia płodu. Te 4000 zł to tylko po to aby co niektóra przyszła matka zastanowiła się chwilę nad tym czy aby na pewno chce usunąć ciążę. Jaki odsetek z ilości dopuszczalnego usunięcia ciąży z tego skorzysta ? Znikomy. 
  Wilk syty i owca cała.

 2. Właśnie dlatego miałem napisać autorowi, że to jest majstersztyk a nie głupota rządu czy PiS z tą "głupią ustawą".
  EDIT: czy to miało zatkać buzie 'czarnym feministkom", czy raczej "białym pro-liferom"?

 3. avatar

  Marek Jurek jest groźniejszy niż KOD.

 4. Tak, słucham prawie codziennie Kowalskiego i Chojeckiego, który opowiada o dokonaniach Jurka.

 5. avatar

  to prawda

 6. avatar

  oczywiście z Marianem

 7. avatar

  Chojecki nie walczy z katolikami, a jedynie konfrontuje biblię z poczynaniami hierarchów KK.
  Dzięki niemu dowiedziałem się o początkach chrześcijaństwa i jak od tych początków daleko odszedł dzisiejszy KK. 

  ps.
  Marian Kowalski tłumaczy dlaczego wymiksował się ze stowarzyszenia Narodowcy RP które sam tworzył.

 8. Wystarczy, że się któreś odezwie.

  Jak nie brak możliwości zabiegu ciąży, to ciąża trwająca od 12 do 20 miesięcy.
  Jak nie  dzień wieczorny, to inna "hućpa"...

  Edit:

  Nie dziw, że

  .Nowoczesna
  prezentuje nowy
  zrozumiały dla ludu
  katechizm obrazkowy…

   

 9. totalnie odrzuca ustawę o Obronie Terytorialnej, a sami (PO-PSL) rozmontowali resztki armii.
  A zagrożenie wojną poważne.

  Tak to tylko zdrajcy postepuja.

 10. Od kiedy to zdrajcy i zaprzańcy zasługują na miano opozycji? Opozycją to był PiS (za poprzednich kadencji), a obecnie jest K'15 (czasem nawet totalną opozycją wobec PiS, ale konstytucyjną). Nikt mnie nie zmusi, abym zdrajców i zaprzańców ewidentnie działających na rozmontowanie Polski (rozmontowanie armii to tylko jeden z elementów) nazywał opozycją. Jebana "opozycja" szukająca pomocy na ościennych dworach - "carycy Katarzyny" i kancleriny - to już przerabialiśmy i wiemy jak się może skończyć.

 11. @wrednick, POmieszanie POjec, zaprowadzili POlitrucy Krasnoj Armii po 1945! Do tego obecnie UTRWALACZE wladzy ludowej w mendiach i merdiach nadal robia swoja KRECIA ROBOTE! Wczoraj wieczorem red.Klarenbach utrwalil widzow w przekonaniu ze dzialacze czerwonego ZSL nie maja nic wspolnego z WSIowymi! Aparatczyk Zgorzelski POwolywal sie bezczelnie na 120 letnia tradycje PSL, na symbolike tradycji ludowcow, a Klarenbach TVP Info, JEDNEGO SLOWA PROTESTU nie powiedzial, to jakis glupek, lub zrobil to CELOWO! Duzo mowiono w tym Programme o symbolice i kradzeniu symboli, a ZSL WSZYSTKO ukradl, a Polakow okradl kontraktem gazowym, tylko Klarenbach ani be, ani me, kukuryku tez nie POtrafi, moze to czerwony red. kogucik?! To WSIowy Pawljak noca ZAMACHU STANU 04.06.1992 obiecal TW Bolkowi, ze POczysci UOP! To czerwoni ludowcy ZSL przejeli Symbole i tradycje PSL JESZCZE przed Referendum w1947, wyganiajac Mikolajczyka, mordowali wspolnie z PPR i PZPR, SETKI dzialaczy ludowych! ZSL stosowal TERROR wspolnie z UB, a red. Klarenbach SIEDZI CICHO, NIC NIE WIE??? POdPOwiem temu nieukowi na etacie panstwowym Klarenbachowi ze PROWIZJA za kontrakt gazowy ktora WSIowy Pawljak POdpisal, przychodzi punktualnie kazdego miesiaca do jakiego tam banku, moze na Cyprze! Putin placi ZAWSZE punktualnie, tak samo jak mezowi Tymoszenko, ktora zawarla POdobny kontrakt! Tak doszlismy do bankow, I dzisiaj rano w PR I, "stare wraca" , i red. Grzesiowski???, tak to ten co POkochal prawdziwa miloscia WSIOwego gajowego Brunka, robiac mu kampanie wyborcza w PR I ! PADa sie Grzesiowski brzydzil, co POkazal w wywiadzie jak Duda wygral wybory! Teraz Grzesiowski wrocil i klarowal jak Klarenbach, Kuzmiukowi ze prywatne banki, NIE POLSKIE!, to dla klienta w Polsce tez sa DOBRE??? Obydwaj ani SLOWA nie POwiedzieli ile MILIARDOW $ te banki z Polski wywiozly przez te lata, z IIII RP?! Najgorsze jest to ze POkuPOwano te banki kiedys za wziatke POd stolem, za UWAGA, UWAGA 15% WARTOSCI! Stare wraca wraz z redaktorami slusznie minionej ePOki, oni juz tam plebs urobia jak POtrzeba, resortowe dzieciatka wszystko zrobia, POtrafia nawet czarne parasolki,
  w dooopie POtwierac, i wzywaja "nie zamykajcie parasolek", bo oni nas POzamykaja?! Jak na razie dostaja na POwrot prace, na panstwowym, i za panstwowe pieniadze robia wode z mozgu, zeby klarowna byla jak u Klarenbacha?!?!?!

 12. się gra jak przeciwnik pozwala .Ciężko się zmusić do wysiłku jak nie ma pod górkę , ale może PIS "oszczędza" siły do zmian w sądownictwie.
  Na rynku paliwowym z powodu nowej ustawy PIS-u , mafia ma ściśnięte jaja i coraz mniej pięniędzy.A wiadomo ,że mafia bez pieniędzy to jak KOŁO GOSPODYŃ ...

 13. będą z powodu swoich rozpaczliwych działań na celownikach policjantów, to żaden nie przeżyje - szkoda czasu (na sądy) i pieniędzy (na wiezienia).

 14. Słyszeliście o tym?

  Teraz czas na maskotki

  Protest  zaplanowały - jak się wyraził autor artykułu:  "wąsko rozumiane kobiety".
  Należy przyjść z maskotką, lalką - czymkolwiek. Byle było zdeformowane (najlepiej z urwaną głową).
  I jeszcze trzeba przymocować metkę z ceną.

 15. Opozycją dla PiS-u są instytucje unijne i światowe opanowane przez lewackich i neoliberalnych pikolaków, będących na usługach globalnych korporacji.
  Forsowana jest jedna koncepcja globalizacji, oddaje ona rządy przestępcom.
  Globalizacji nie unikniemy, ale...
  Rządy polityczne czy korporacyjne?
  Demokracja czy dyktatura?
  Wolność czy zniewolenie?
  Na te pytania chcę usłyszeć odpowiedzi. Chcę wiedzieć jaką wizję rozwoju Polski i świata mają liderzy poszczególnych partii.
  Dość mam trzepania jęzorem i maszerowania do tyłu.

 16. @Gimbusik, lubie cie czytac, wiesz I ROZUMIESZ o co biega! Najgorsze jest to ze ci co ustalili nowy NEP, opierajacy sie na globalizacji i korPOracjach, nie DOPUSZCZAJA innych rozwiazan! Polska I Wegry staraja sie MIEC swoj glos, i jakas tam kontrole, to jest dla tych co DECYDUJA nie do POmyslenia! Przezylem to wlasnej skorze JESZCZE przed 1989, i pozniej! Wszystko bylo juz odgornie ustalone! NOC ZAMACHU STANU 04.06.1992 rozwiala resztki watpliwosci! Obecnie ze wzgledow strategicznych, musiano sie POzbyc starych kiejkutow, lecz nie do konca! Przeciaganie liny trwa, osobiscie nie wierze, aby taki Pan Macierewicz, a tym bardziej Prezes PiS dopuscil kiejkuty do wspolnego stolu, nawet kwadratowego! Tym bardziej ze niewiele brakowalo, zeby PO resecie 17.09.(nomen Omen ). 2009, tych dwoje takze juz nie zylo!!! PO tej dacie Putin MOGL ROBIC, i ZROBIL CO CHCIAL, z POwodu cichego przyzwolenia! To jakis paradokos ze Pakt Ribbentrop-Molotow wiecznie zywy, a data 17.09, to jakies fatum przesladujace Polakow, a nawet inne Narody!!!
  Globalisci beda maszerowac tylko do przodu, ci co wylozyli im pieniadze, a moze wydrukowali, chca je MIEC z POwrotem wraz z odsetkami! Dlatego pozwalaja swoim lewackim siepaczom na POlitycznych stanowiskach, tak dobrze zarabiac, cos za cos! Globalizm lub smierc, zadnych pytan 
  i watpliwosci! A'propos pytan, zapytalem raz mojego ziecia w jakim celu latasz do Polski?, "musze pilnowac, naszych hunters, przy hustaniu zlotowki, jak dobrze POhustamy, to dobrze zarobimy"! 
  Po 15.10.2015, nawet do mnie zadzwonil, pytajac co bedzie teraz jak Kaczynski rzadzi? Odpowiedzialem mu pytaniem, a czyje sa Banki? I ich Kapital?, POdobniez nie ma narodowosci?! No ale dobrze wiesz ze Kapital ma wlasciciela, no moze paru wlascicieli, poslal cie przeciez do pracy, zebys wszystkiego pilnowal, dla rodziny!!! Moze to truizm, lecz warto walczyc, aby odwracac wypaczony bieg historii, nawet jak sie bedzie ukrzyzowanym, lub "kamurki do nozek ", czy nawet obdartym ze skory, lub spalonym zywcem! Wizyty seryjnego samobojcy, to najlzejsza opcja, bez wielkich cierpien! "Panie jak dlugo jeszcze?"!!!

 17. avatar

  :)

 18. W tej sprawie istnieje wstydliwa niepisana zgoda narodowa zmuszająca rząd do wicia się jak piskorz. Nawet ten prawicowy lud, cichcem uważa, że lepiej nawet brutalnie zapobiegać chorobie Downa niż leczyć jej skutki przyprawiające budżet państwa o niewysłowione cierpienia.

 19. avatar

 20. avatar

  "Obecnie dzieci, w tym te pierwsze, mają osoby coraz starsze, co sprawia, że nie jest tak łatwo spuścić ciążę do kanału. Nie wiadomo czy kolejna się w ogóle jeszcze przytrafi. To samo prawdopodobieństwo wręcz wskazuje, że z lecącymi latkami kolejne ciąże raczej będą bardziej, a nie mniej obciążone ryzykiem i to w różnych dziedzinach"

   
  To się nazywa "zarządzanie" płodnością. Najpierw się dorabiamy i urządzamy, potem się trochę bawimy, a potem sprawiamy sobie dziecko. Jakby co, zawsze jest jeszcze in vitro.

 21. avatar