Prześlij dalej:

Od rana Internet huczy od oburzenia wywołanego krótkim filmikiem z Żebrowskim w roli głównej, który wspiera kampanię Trzaskowskiego. Do wszystkich nieuleczalnych wad Trzaskowskiego, o których za chwilę napiszę trochę więcej, doszedł jeszcze pech. Pech chce, że Internet kocha krótkie formy, większość użytkowników czyta jedynie nagłówki i ewentualnie to, co podkreślone. Z filmami nie jest lepiej, wszystko co ma powyżej 5 minut jest nudne, no chyba, że na ekranie biega goła baba albo dzieją się jakieś inne cuda. Spoty polityczne to już w ogóle są obarczone taką wadą, że wielu o nich mówi, niewielu widziało.

Tym razem spot się sprzedał świetnie, ale to nie jest dobra informacja dla Rafała. Filmik, który zdaniem Żebrowskiego miał być nawiązaniem do „Kordiana”, trwa niecałe 30 sekund, a samej akcji, czy też żenady jest tylko 15 sekund. Ubrany na biało Żebrowski, z opaską na oczach i petem w kąciku ust, tuż przed oddaniem egzekucyjnego strzału krzyczy: „za Rafała”. Jaki Trzaskowski i Żebrowski taki „Kordian” i nawet nie będę przepraszał za oklepane porównanie, bo nic innego tu nie pasuje. Filmik sam w sobie jest „dziełem” żałosnym, przecież zestawienie Trzaskowskiego z Kordianem to większa komedia niż jego słynny wykład na temat francuskich filozofów. Cały czas to samo kabotyństwo i patetyczność i śmieszność, ale naród z „Kordiana” się nie śmiał, tylko słusznie oburzył. Dziś mamy 31 lipca 2018 roku, dzień przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i taki obraz jednoznacznie musiał się skojarzyć z profanacją. Ludziom zawsze uruchamia się wyobraźnia, widząc człowieka pod ścianą z opaską na oczach, krzyczącego ostatnie słowa, aż się chce usłyszeć „za Polskę” albo „niech żyje wolna Polska”, jak to na wszystkich filmach z podobnymi scenami bywało. Nic z tego, słyszymy „za Rafała!”.

Polityka ma strasznie kiepskie notowania u Polaków, a gdy politycy sięgają po świętości i z intencją, czy bez, robią sobie jaja, to nie ma litości. Trzaskowskiego nic nie uratuje w tej kampanii, on ma taki potencjał, taki charakter i taką mentalność, że żadna edukacja nie pomoże. Choćby miał suflerkę, jak swego czasu Komorowski, to będzie z uporem robił swoje i kompromitował się bez ograniczeń. Moja opinia może się wydawać grubą przesadą i złośliwością, ale przecież na to są twarde dowody. Spot ktoś musi wymyślić, ktoś wyreżyserować, ktoś inny na końcu zaakceptować. No i co? Badziewie przechodzi przez cały „ośrodek decyzyjny” i nikt nie zwraca uwagi, nikt nie krzyczy „Rafał nie rób tego!”. Jeśli nie sam Trzaskowski, to osoby z otoczenia powinny być na tyle przytomne, aby zapobiec katastrofie. No dobrze, tak by zrobił człowiek rozsądny i świadomy swoich słabości, ale nie Trzaskowski na poziomie Komorowskiego.

Ekipa pana Rafała składa się z takich samych Rafałów i jestem święcie przekonany, że oni się doskonale bawili i zacierali ręce, jak to fantastycznym „Kordianem” i jeszcze przystojniejszym Żebrowskim „zaorają byleJakiego”. Identycznie, jak w sztabie Komorowskiego, pełne przekonanie o genialności Bronka, przekładające się na genialność doradców. W każdych okolicznościach, na żywo i z playbacku, Trzaskowski będzie Trzaskowskim i nic tego nie zmieni. Co więcej, przypominam, że w tej chwili nie ma jeszcze oficjalnej kampanii, presji czasu i stawki, to jest taki okres porównywalny do rozgrzewki, a kandydat PO już puchnie w oczach i pali się na każdym kroku.

Takich samobójczych egzekucji, jak na filmiku z Żebrowskim, zobaczymy całą serię i to w konwencji „Mody na sukces”. Chyba, że Grzegorz Schetyna weźmie sprawy w swoje ręce i zastosuje manewr oskrzydlający, jak z Ujazdowskim. A na domiar nieszczęścia i głupoty PO, po drugiej stronie jest Patryk Jaki, który się nie podnieca, tylko konsekwentnie buduje kampanię na kontakcie z ludźmi, niemal kopiując zwycięską kampanię Andrzeja Dudy. Tak, że bez obaw można i trzeba Trzaskowskiemu podpowiadać, jakie błędy popełnia, bo on nie tylko nie wyciągnie z tego wniosków, ale w swojej megalomanii będzie wiedział lepiej.

Źródło foto: 
0
15721 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. byłem 1szy....

 2. żebrowski jako pierwszy poległ za trzaskowskiego. kto następny? Jak się ma pecha, to człowiek zabije się o własne nogi.

  A już skojarzenie 63 dni rafała to jakieś proroctwo jest. 

 3. A TO NALEŻY ZOBACZYĆ UMOWĘ NAJMU???? LOKALU NA PLACU DEFILAD NA 6 PIĘTRZE PKIN.

  MOŻE TU JET ODPOWIEDŹ CZY ŻEBROWSKI TAK SAM Z SIEBIE......

 4. Spot powstał dziesięć lat temu i już wtedy pokazał jakie Skurwysyny nami rządzą. Dzisiaj przypomniał, że oni nadal chcą rządzić. Żal mi Słowackiego wmieszanego intrygą przez tych dwóch kretynów.

 5. Sienkiewicz też został jakoś jakoś zamieszany w politykę ;-) , ale przynajmniej potomek został autorem raportu o stanie państwa w kondensacie: Ch., D. i KK.

 6. Czy ci dwaj to nie pedały przypadkiem?

 7. avatar

  Wszystko racja, facio jest skurwielem i durniem jednocześnie, jest nadzieja, że nawet nasz warsiawski ludek, który przez 8 lat radośnie znosił Tuska, go nie zechce... Ale przyznam, że razi mnie jednak sposób naświetlania tej sprawy przez poczciwych durniów po "naszych" telewizjach. Zamiast uderzać w bogaojczyźniane tony, powinni skupić się na aspektach "ogólnoludzkich": kpiny z mordowanych i te sprawy. Każdy mniej lub więcej rozedrgany patriotycznie sam sobie wszystkie te inne wątki dośpiewa, a z ogólnoludzkim byłaby szansa dotarcia nawet do co mniej zdegenerowanego leminga.

  Można by też ew. zapytać, czy ten rozstrzeliwany przypadkiem nie był Żydem, jednym z... Itd.

  Ale cóż, "prawicowe media to oksymoron", jak rzecze najlepszy bonmocista w tenkraju, a w naszych na dodatek pałęta się banda... Wiadomo. Nie jestem wrogiem narodowych wzmożeń, ale tutaj jak zwykle cała para w gwizdek, a typy w rodzaju Dudusia mnie akurat okazywania patriotyzmu uczyć nie bedą, bo ja coś tam jednak dla tej Polski poświęciłem i nigdy nie obściskiwałem się z Bolkiem.

  Czasem naprawdę nie dziwię się tym #$%^ lemingom, że tak się brzydzą tą naszą ckliwo-martyrologiczną narracją. Ale fakt, że Trzaskowskiego sobie Platfąsy wybrały wprost genialnie! (Choć i tak w "naszych" telewizjach wciąż słyszę masę komplementów na jego temat. Chętnie bym go przetestował z tego osławionego francuskiego, bo jakim marnym historykiem był Geremek, to się już b. dawno temu przekonałem.)

  Pzdrwm

 8. ... większa komedia niż jego (Trzaskowskiego) słynny wykład na temat francuskich filozofów. "

  Coś mi się kołacze w pamięci, że mówiono jakoby wypadek samochodowy w którym zginął nasz Nieodżalowany Bronislaw, byl spowodowany tym, że "asystentka" robiła mu w tym momencie "łaskę" jak by to ujął Książę Małżonek. Czyli - Rafał Trzaskowski mówiąc, że on z Bronislawem po francusku, niekoniecznie fantazjował.

 9. avatar

  ... większa komedia niż jego (Trzaskowskiego) słynny wykład na temat francuskich filozofów. "

  Że się nie zgodzę... Tamten tweet to był fajerwerk egotycznego błazeństwa, które ten typ musi mieć po prostu w genach, to o czym mówimy, to obrzydliwy, ale cwany chwyt, który 10 lat temu przynosił w tenkraju ewidentne profity - vide kariera Tuska, oparta dokładnie na tym samym pomyśle ośmieszania i opluwania moherów. Szkoda tylko, że te mohery tak często, z głupoty albo wrodzonego pedalstwa skrzyżowanego z kultem JP2 (poniekąd to samo), tak się często same podkładają.

  Na szczęście, od kiedy Unia i "kapitalizm" pokazały, że raczej nie są zdolne (czy chętne to inna sprawa) do stworzenia Raju na Ziemi, ach! - nawet lemingom nieco się przejaśniło w łepkach i takie obrzydliwe zagrania już tak fajnie nie działają. Jednak to nie jest ta sama skala bufonady - wręcz przeciwnie, cwane i skuteczne, po prostu teraz trafia to już raczej tylko do różnych KODów i Obywateli RP (swoją drogą jak oni cudnie zawłaszczają te różne nazwy!).

  Pzdrwm

 10. O żesz!. Całość jeszcze dobija plansza końcowa: A TY CO ZROBISZ DLA RAFAŁA?
  Cóż można zrobić lepszego dla Rafała niż się dać się zastrzelić? Zrobić kupę?

 11. I to jest zabójcze hasło tej kampanii, a co ty zrobisz dla rafała. Bedzie powtarzane aż do dnia wyborów.

  A najlepsze, że Schetyna sam sobie zrobił Szach Mat. 'poważni' kandydaci będą się bali wystartować żeby nie przerżnąć wyborów które 'nie są do przegrania' i do końca życia będą 'wujkiem bronkiem'. Słabi będą bardzo chętni  ale mają 60 procent na przegraną. Schetyna może zmienić Trzaskowskiego, ale nie wytlumaczy się w razie przegranej. Z drugiej strony będzie codziennie patrzył na Trzaskowskiego i każdego dnia będzie coraz bardziej przekonany że PO przerżnie wybory.

 12. Nie "Kordian" lecz cham.

 13. To nie za zadnego Rafała lylko za Rafalala. A wogóle jest to wyraz na poziomie artystycznym  więc Naród a inaczej motłoch wg tych dwóch panów i tak nic z tego przesłania nie zrozumie. Wiec o co kruszyć kopie?

 14. Warszawiacy są w mniejszości i wynik wyborów jest nie do odgadnięcia

  bez względu na ilość głupot i obciachów czaskoskiego - zakompleksione słoiki będą głosowali na niego bo to taki "chłopak z sąsiedztwa", tak samo robiący karierę w Stolicy, tak samo mało rozgarniety jak oni, za to taki modny i nowoczesny, taki europejczyk... 

  ...a głównie będą głosowali przeciwko Jakiemu, bo on jest z PiS

 15. Jestem jednak optymistą. Sloikom wystarczy coś konkretnego dać, to zaczną myśleć. Za Trzaskowskim staną środowiska ubeckie, złodziejskie oraz urzędnicze, co na jedno wychodzi, a tego tałatajstwa nie jest chyba więcej niż Warszawiaków.

 16. avatar

  Chcesz mieć ulice zagłosuj na Czosnkowskiego, kamienice są już zaklepane

 17. avatar

  Przepraszam, że całkiem off topic, ale to ważny tekst na bieżące tematy, który moim zdaniem powinien być jak najszerzej rozpropagowany, a (niestety) mój blogasek ma o wiele mniej czytelników:

  http://krzyszto...

  (Z jego autorem się wyraźnie nie lubimy, ale to nie jest tu istotne.)

  Pzdrwm

 18. Przed budynkiem gdzie jest prezydent Warszawy powinien stać pomnik Jolanty Brzeskiej. 

  Prokuratura chyba umorzyła sprawę, bo nie znalazla dowodów przeciw temu   że Jolanta Brzeska sama się uprowadziła do lasu kabackiego, sama zabiła a potem dokonała samospalenia swoich zwłok.

 19. Będzie blisko remisu w Warszawie w drugiej turze, będzie naprawdę ciekawie.

  P.S. Marek Pyza właściwie już całkowicie ujawnił się - przyznam się, że wstawienie tego gościa w sprawę zbrodni smoleńskiej to kolejny majstersztyk ciemnych sił, aczkolwiek jeśli ktoś pracował w Tok fm to nie powinno nic dziwić.

 20. avatar

  A który to Czosnkowski kocha Polskę , Polaków i prawdziwą polską historię?