Prześlij dalej:

Stara kabaretowa prawda głosi, że w politycznej satyrze absolutnymi i niedościgłymi liderami są sami politycy. Lubię Górskiego, bo jest to jeden z inteligentniejszych twórców kabaretu, ale muszę się posłużyć toporną ripostą i napisać, że przy Schetynie jest strasznie cienki. Najnowszy odcinek „Ucha Prezesa” został rozpisany przez lidera PO i w kwietniu planowana jest premiera. Będzie konstruktywne wotum nieufności i co za tym idzie propozycja nowego gabinetu, na czele którego stanie sam Schetyna. Jak mówi młodzież „totalny zaskocz”. Gdyby ktoś nie zauważył mamy marzec i 10 dni od wielkiego „sukcesu” opozycji, która kibicując niemieckiemu kandydatowi Tuskowi, jednocześnie gwizdała na Polaka, w dodatku na swojego partyjnego kolegę Saryusza-Wolskiego.

Po tych 10 dniach, rząd PiS miał się wywrócić, temat Tuska nie schodzić z ust całej Europy, tymczasem mamy po herbacie. Zgodnie z przewidywaniami zabawka wystarczyła na kilka chwil i zaraz wskoczyły nowe atrakcje i to zanim na wokandę weszła reforma sądownictwa. Teraz proponuję takie kontrolne pytanie. Co się stanie do kwietnia, czyli lekko licząc co najmniej za 3 tygodnie. Czy wybór Tuska na „prezydenta Europy” będzie największą troską Polaków? Głupi wie, że już tak nie jest i z każdym dniem będzie coraz gorzej. Jakie problemy pojawią się w Polsce za trzy tygodnie nie zgadnie nikt, wystarczy jeden wybuch w Berlinie albo kolejne aresztowanie w stołecznym magistracie i będziemy jechać z całkowicie nowym koksem. Samo wotum nieufności, choćby dookoła działy się cuda, w mediach i tak się przebije, ale przyczyna zwołania tego zbiegowiska ponad wszelką wątpliwość stanie się groteską.

Tak oto rozpocznie się najnowszy skecz totalnej opozycji, która zamierza „zmienić” władzę, bo ich były partyjny kolega i wiceszef EPP przegrał wybory. Jest to dopiero pierwsza scena, wszak mamy do czynienia z totalną opozycją, ale w każdym aspekcie, również z totalnie durną. Do mediów PO wysłało sygnał, że premierem ma być Schetyna i poszło to bez żadnych konsultacji z pozostałymi partiami opozycyjnymi. Co się stało? Rzecz naturalna! Natychmiast Kukiz’15 i Nowoczesna zwołały konferencje, żeby nie odstawać w wyścigu na lidera opozycji. Obie były sceptyczne, tak łagodnie mówiąc. Proszę sobie teraz wyobrazić, że mamy obrady sejmu, na trybunę wchodzi Schetyna i oczywiście „jedzie z PiS”, a pan Rysiek Petru krzyczy: „Brawo, brawo panie premierze!”. Jaja, jak berety, o ile do takiej sytuacji dojdzie, co jest bardzo mało prawdopodobne, nawet jeśli mówimy o Ryśku Petru.

Naturalnym porządkiem rzeczy każda z partii opozycyjnych musi się prześcigać w pokazywaniu kto jest ważniejszy. Nie ma takiej opcji, aby tutaj nastąpiła jakakolwiek wspólnota opozycji. Będzie zastosowany klasyczny „gambit”. PO krzyczy jako pierwsza, że chce odsunąć PiS od władzy, Nowoczesna i PSL muszą pójść w tym samym kierunku, inaczej zostaną okrzyknięte przystawkami PiS. Nikt takich numerów nie lubi i Nowoczesna też się nie zakocha w pomyśle PO. Zresztą przerabialiśmy to w drugą stronę, kiedy Petru wyskoczył z przedterminowymi wyborami i został liderem opozycji. Drugim takim zdarzeniem była rezygnacja z okupacji sejmu, po której Schetyna został samotnym pośmiewiskiem. W interesie Nowoczesnej i PSL jest walka o przetrwanie i zachowanie progu wyborczego, a nie pokorne wleczenie się za ogonem PO.

Dojdzie, bo dojść musi do spięć w opozycji i jeśli nawet ostatecznie PO, Nowoczesna i PSL zagłosują za Schetyną, przy wstrzymującym się Kukiz’15, to w ramach eksponowania „porażki” PiS w Brukseli, pokażą własną porażkę w Polsce. Nikt nie ma żadnych wątpliwości, że premier-cień Schetyna nie zostanie premierem właściwym, choćby do swojego gabinetu ściągnął z Ukrainy Sławka Nowaka, ale to nie koniec porażki. Dodatkowo CAŁA opozycja pokaże, że nie jest zdolna do przedstawienia KONSTRUKTYWNEJ alternatywy dla rządów PiS. Wszystko to razem odbędzie się pod pretekstem, który dziś nic nie znaczy, a w kwietniu będzie kompletnie nieczytelny. Jakby nie patrzeć, z której strony by nie ugryźć, wszędzie „Ucho Prezesa”, żeby nie powiedzieć „Dupa blada opozycji”.

6
15088 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Ilu Polaków reprezentuje opozycja, zwłaszcza ta totalna ? Polaków którzy swój los utożsamiają z jakąkolwiek partią i biorą udział w wyborach jest, jak dotąd ok. 15 mln. Notowania totalniaków, wg. nigdzie nie publikowanych sondaży nie przekraczają już nawet 20 %, co daje ok. 3 mln. wyznawców. Nie ma o czym gadać ani pisać.

  Dla mnie naważniejsza jest repolonizacja mediów i nie znajduję argumentów przemawiających za opieszałością PiS w tej sprawie.

 2. Wątpię że Kaczyński chce usunąć misiewicza. Raczej chce przetestować Macierewicza, jeśli misiewicz wyleci szybko i z hukiem, egzamin będzie zdany. Jeśli nie, będą kolejne szczebelki o które Macierewicz będzie się potykal kolanami. Niestety wciąż państwo które ma dyspozycji PiS, jest państwem teoretycznym, 1,5 roku po objęciu władzy. Najlepiej to widać po przykładzie rządów Błaszczak, gdzie reflektory pokazały cała mizerie niby państwa. Ale gdzie indziej nie jest lepiej.

  Na Białorusi oprócz 2000 opozycjonistów, na ulice wychodzą zwykli ludzie którzy nie mają pracy albo nie stać ich na utrzymanie. Którzy chcieliby na Białorusi władcy, który da ludziom pracę i podniesie zarobki. O kurde, jest taki zaraz za wschodnią granicą Białorusi. A Romaszewska się cieszy że na ulice wyjdzie nie 2000 a 100.000 ludzi z rosyjskimi paszportem i, Romaszewska będzie miała takie streamy że palce lizać. Oczywiście nasz rząd nie ma żadnej koncepcji.

 3. avatar

  Jest bardzo niedobrze. PiS nie ma z kim przegrać

 4. Z Niemcami... 

 5. avatar

  z Niemcami zawsze i nie tylki z Niemcami.  Teraz jednak miałam na mysli rynek wewnętrzny. Brak konkurencji zabija wigor. Stąd Niemcy i inni przychodzą na gotowe. 

 6. Nie byłbym taki pewny przebiegu wydarzeń - a co, jeżeli jest to następna "kombinacja operacyjna" czy jej element w stylu tej z 16 XII 2016r.? - presja wewnętrzna i zagraniczna jest olbrzymia. Po co Schetyna realizuje niby skazany na porażkę plan? Jaki ma w tym interes? Jak ma się zachować PiS - przyjść gremalnie na głosowanie, czy zerwać quorom, zostawiając na straży Marszałka?

  PS chyba wg jakiegoś zamierzchłego wpisu Autora nowa ustawa o zgromadzeniach miała być uwalona przez TK a chyba nie została (nie śledzę już takich pierdoł, bo szkoda czasu, polecam za to dzisiejsze K&Ch na żywo, można słuchać x1,5 https://www.youtube.com/watch?v=QCHHkLiWZl0).

 7. Przegrac ZAWSZE mozna.., gdyz pycha kroczy przed UPADKIEM ! Wystarczy POpatrzec na skoczkow narciarskich, gdy pyszni nie widzieli POtrzeby powiedziec "Dzien dobry"! swoim fanom, ktorzy czekali godzninami na swoich "bohaterow"! Teraz za to "pysznie" skacza, przed zielona linia, conajmniej 10 metrow! Tak to jest jeden caluje w reke, inny nawet reki nie podaje! Pytanie, ktory z nich wygral wiecej?! W dyplomacji  jest ok, jak garnitur dobrze lezy, i buty pasuja, bez ZADNYCH odcieni WSIowego brazu! CIAGLE kloPOty z ta dyplomacja, juz jeden dyplomatolek, ktoremu usteczka sie ZAWSZE same ukladaly do "laseczki", nie POtrafil sie ubrac! Wciskal sie w wyPOzyczony dyplomatyczny plaszczyk, z aksamitnym kolnierzykiem, a WSIowa sloma mu z brazowych butow wystawala,  dlatego mowil, tak jak wygladal, czyli komicznie! WSIowa oPOzycja nie ma ZADNYCH szans, lecz pozostaje "Milczaca wiekszosc", wyobrazmy sobie ze naprawde pojdzie do wyborow tyle uprawnionych co w Holandii, 82%!!! ZAWSZE sie moze zdarzyc nowy Sierpien!!! Spokojnie czekamy na spelnienie obietnic wyborczych, takze innych, niz te socjalne!!!

 8. PiS może wygrywać tylko swoim elektoratem. Jest to oczywista prawda, wielokrotnie sprawdzona. Szczególnie wyraźnie wygląda to w wyborach prezydenckich. Nic ponadto nie pozyska. Jeżeli zrazi swoich wyborców, choćby tylko kilka procent to przegrana jest na wyciągnięcie ręki. I potrzebuje do zwycięstwa zarówno jastrzębi, jak i gołębi. Ludzie patrzą, widzą i myślą. Jeżeli sprawdzi się powiedzenie typowe dla pewnych zawodów i środowisk czyli : k*rwa k*rwie łba nie urwie i żadni prominenci z konkurencji POlitycznej nie będą siedzieć, to ja niestety sukcesu nie widzę. Nawet jak ludzie nie zagłosują na inną opcję, to w ogóle nie pójdą głosować, a to oznacza - kanał. Misiewicz zły, a TW Wolfgang dobry - serio? Nie róbcie z ludzi idiotów.  

  Przy powyższym, największym zagrożeniem jest konsolidacja PO, odprysków petru-podobnych i odpadków po lewicy, a jeszcze gorzej mobilizacja niegłosujących i ukierunkowanych anty-pis.   

   

   

 9. avatar

  Prawda jest taka że rośnie ilość tych wyborców którzy deklarują udział w wyborach ale nie wskazują na jaką partię ze wskazanej w sondażach listy będą głosować. A takich wyborców jest już prawie 20 %. Z tego się bierze wynik PiS w granicach 34 do nawet 40 %, na totalną opozycję nieco mniej. Przy obecnej liście partii Kukiz,15 pozostaje języczkiem u wagi. Kto odpowie na pytanie dlaczego, mimo 500+, mieszkanie+, reformy prokuratury, sądownictwa, sejmowej komisji śledczej, wyników CBA itp. wyborców PiS nie przybywa a przybywa niezdecydowanych ? Czy nie jest przypadkiem tak że jednak Polacy zrozumieli że są niewolnikami międzynarodowych gangsterów finansowych, zwłaszcza niemiecko-żydowskich i nie chcą już być częścią neokolonialną Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego ? PiS chce reformować UE co jest z góry wskazane na niepowodzenie, zamiast zdeklarować wyjście Polski z UE. Ponad 50 % poparcie Polaków dla UE można śmiało między bajki włożyć.

 10. Twój cyt.: "Kto odpowie na pytanie dlaczego, mimo 500+, mieszkanie+, reformy prokuratury, sądownictwa, sejmowej komisji śledczej, wyników CBA itp. wyborców PiS nie przybywa a przybywa niezdecydowanych ? Czy nie jest przypadkiem tak że jednak Polacy zrozumieli że są niewolnikami międzynarodowych gangsterów finansowych, zwłaszcza niemiecko-żydowskich i nie chcą już być częścią neokolonialną Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego ?"

  Odpowiem Tobie tak. Tutaj chodzi o niezdecydowanych. Żelazny elektorat nie skrewi, choćby nie wiem co.

  Świadomości swojego, jak to nazwałeś "niewolnictwa", nie mają, tego jestem pewien, poza wyjątkami 

  Teraz do sedna; coraz trudniej kombinować. To jest wg mnie odpowiedź.

  Bogate kurwy wzięły bez krępacji dodatkowo 500+ na dzieci, bo im się kurwa należy. I co im zrobisz ? Taka "kultura i świadomość". 

  Przychody z VAT od początku roku wzrosły o 40 % w porównaniu do tego okresu z roku ubiegłego. Z innych podatków; CIT, ect. również b. znacznie.

  Ameryki nie odkryję, jeżeli powiem, że jesteśmy Narodem nauczonym przez bolszewizm kombinować, żeby klecić koniec z końcem.

  Po '89 nic się nie zmieniło, a wręcz nasiliło do potęgi n-tej, za przyzwoleniem zdrajców okrągłostołowych.

  W kraju jest tysiące małych, średnich, a nawet jednoosobowych firm, m. in. wśród tych właśnie "niezdecydowanych", których właściciele głupi nie są i dzięki temu trwali, i wielu sobie chwaliło tę "rzeczywistość".

  Taki mieli sposób na życie, który zdaje się "bierze w łeb".

  Płakać należy nad morale Narodu, ale jakie mieli "wzorce"  ...?

  Chciałbyś w 1,5 roku wykrzewić w części Narodu po ponad pół wieku; bolszewizm, zaprzaństwo i zdradę ?

  Spolszczona, a całkowicie niepolska swołocz bolszewicka + zdrajcy Polski zaprzedani komunizmowi, stworzyli po wojnie tzw. "elitę" społeczeństwa.

  To ich potomkowie, wraz z ich spolszczonymi odpowiednikami poniemieckimi drą ryje w sejmie i donoszą na, w gruncie rzeczy nie swój kraj.

 11. avatar

  500+ ma poważną wadę - jeśli pierwsze dziecko przekroczy 18 lat, drugie jest już uważane za jedynaka i nic się nie należy. Rozumiem, że 500+ jest programem demograficznym, obliczonym na płodność młodych rodziców, ale nie jest obliczony na elektorat. Elektorat to są nie młodziany, ale ludzie dojrzali, trzeba go zaczerpnąć zwłaszcza z tych wychowanych przez wyborczą i TVN, i to są też i ci, którzy mając więcej niż jedno dziecko nie są programem 500+ motywowani do dokonywania słusznych wyborów. Myślę, że przed kolejnymi wyborami trzeba 500+ ulepszyć tak, żeby odczuli to 45-50 latkowie.

 12. @Oli.Odkryłeś. " Ameryki nie odkryję, jeżeli powiem, że jesteśmy Narodem nauczonym przez bolszewizm kombinować, żeby klecić koniec z końcem. ".
  Tyle że to nie jak to piszesz "Bolszewizm" a historyczne ku..stwo.Przypomnij sobie Historię a potem odpowiedz sobie na pytanie: 
  Jaki naród ( o jakich cechach i bez urazy "mentalności") powstanie na ziemiach gdzie każdy najeźdca ( zapraszany lub nie) robił co chciał grabił,gwałcił osiedlał się itd?
   

 13. @WSI24,@Marian Konarski

  Dokladnie.PIS mimo tych wszystkich "sukcesow" boksuje w miejscu-poparcie dla nich praktycznie stoi.Musza odniesc powazne sukcesy na arenie midzynarodowej oraz zamknac pare grubych ryb z PO-coraz wiecej ludzi zaczyna miec watpliwosic czy PIS nie tylko moze ale czy w ogole CHCE to zrobic.Cala ta "dobra zmiana" zaczyna wygladac tlyko na drobna kosmetyke.Ludzie zaczynaja ZNOWU wierzyc w bande czworga-zaczynam POWOLI i ja.Matka Kurka zaklina rzeczywistosc,moze i opozycja to glaby ale PIS wlasnie ZACZYNA przegrywac sam ze soba.

 14. avatar

  Największym zagrożeniem jest przewaga medialna przeciwnika nie tylko w ilości tub przekazu, ale także w tym, że trzyma w ręku infrastrukturę, sieć nadawczą. Ludzie zagłosują szukając mniejszego zła pod wpływem bieżacych emocji, a te wiadomo, kto rozchuśta i w jakim kierunku. Czas pracuje na niekorzyść PiSu bo media ma beznadziejne i wcale ich nie rozszerza. Nie widzę żadnej strategii w mediach, a wiele rzeczy mogłoby przyciągnąć niechętnych i niezdecydowanych.Takimi byłyby sprawne prowadzenie poszukiwań ofiar komunizmu, ruszenie ekshumacji Jedwabnego. Tymczasem w każdej  z tych dziedzin albo dzieje się źle, albo nic. Podpisano jakieś konwencje dotyczące LGTB i sexedukacji  w ONZ. W ten sposób działając zrażą sobie nie tylko cały potencjalny elektorat ale także ten "żelazny". Być może stoją za PiSem tacy mocarze, że mogą sobie pozwolić na styl w jakim sprawują rządy olewając inteligentny naród.

  Nóz się w kieszeni otwiera : https://goo.gl/...

 15. No cóż za błyskotliwa analiza, sam Prezes powinien przeczytać.

  A mnie PIS jakoś pozyskał, i powiem więcej, nie tylko mnie!

 16. Dzisiaj Tramp robił sobie ćwiczenia na Angeli.
  Fajnie było oglądać, jak ciotka się czuje głupio i nadrabia głupim uśmiechem.
  To Ona za wszystkim stoi - qcze, po co i o czym gadała z JK dwa razy?!
  "Z rozmów chooy wyszło' (Testosteron), bo ciotka podskakuje nadal.

   

   

 17. Nie będę ukrywać, że mam z tych ćwiczeń satysfakcję. :) Ciotka uznała, że to chyba ostatni dobry moment wyrwania się na niepodległość, w końcu na lokalnym podwórku tym europejskim robi za bosa, a tu okazuje się, że w dalszym ciągu na szerokich wodach Niemcy mają jednak za krótkie łapki, w dodatku dwa lata temu odsłoniły przed jakimś tam sułtanem swoje miękkie podbrzusze, zupełnie jak nie Niemcy. Co do rozmów i spotkań Jarkacza z ciotką, to uważam że słusznie zrobil, bo z tych rozmów i tak by nic nie wyszło natomiast osbisty sondaż intencji plus ich "sprawdzam" w polityce jest bezcenne nawet mimo chwilowego i pozorowanego niepowodzenia.

 18. Tu akurat (felieton)Kurka masz rację.Zdefiniowałbym jedynie inaczej przyczyny.
  Sprawa jest prosta:Poszło pare ustaw zmieniających całą konstrukcję na odporniejszą.Tym samym jakakolwiek konwersja zastanego staje się zadaniem dla nie byle jakiego politycznego tuza.Takich w dzisiejszej opozycji nie widzę.Co nie oznacza braku zagrożeń.
  Mimo politycznego zobojętnienia Polaków kontemplacja własnego pępka przez PiS lub bezmyślne stawianie pomników Gnoma ( poprzez ustawy) może się skończyć polską Białorusią i narodzinami Wałęsy Bis.
   

 19. avatar