Prześlij dalej:

Jak powszechnie wiadomo nie tylko nie pcham się na szkło, ale systematycznie odmawiam udziału, zwłaszcza w programach telewizyjnych. Dziś jednak miał się wydarzyć wyjątek, skontaktował się ze mną Michał Rachoń i zaproponował rozmowę o Fundacji WOŚP i Jerzym Owsiaku w programie „Minęła 20”. Zgodziłem się i od razu poprosiłem, żeby do studia zaprosić Owsiaka, co uważam za rzecz normalną i profesjonalną. Takie zaproszenie miało pójść do WOŚP i z tego, co mi wiadomo poszło. W między czasie ramówkę przebudowała „totalna opozycja” swoim najnowszym wyczynem. Towarzysze z PRL chcieli skierować apel z prośbą o interwencję w Polsce, do towarzyszy z Europejskiej Międzynarodówki. Sprawa się rypła!

Michał Rachoń zadzwonił do mnie, wyjaśnił, że priorytety się przestawiły i zaproponował udział w programie specjalnym, zamiast spotkania z Owsiakiem. Grzecznie podziękowałem z dwóch powodów. Po pierwsze ludzie czekali na coś zupełnie innego z moim udziałem, po drugie od tej sprawy są mądrzejsi ode mnie. Koniec końców „pojedynek” z Owsiakiem został przełożony i to jest sensowne rozwiązanie, Jurek ma więcej czasu na podjęcie decyzji, a temat „opozycyjny” zdecydowanie ważniejszy, niż WOŚP i tym bardziej Matka Kurka. Przepraszam za ten przydługi i osobisty wstęp, ale dla mnie najważniejsze są rzetelne informacje, a ponieważ poniosła się „sensacyjna” informacja po Internecie, to uczciwie informuję, co się stało i oczywiście jestem do pełnej dyspozycji TVP Info oraz Jerzego Owsiaka, w pierwszym możliwym terminie.

Tyle ode mnie, a teraz do rzeczy. Odnośnie tematu dnia pierwsze reakcje i komentarze nie zaskakują, prawie wszyscy widzą „aferę” i prawie nikt nie dostrzega tematu. Przede wszystkim „afery” w ogóle nie ma, ani w TVN, ani w GW, tak jak nie było wszystkich przegranych procesów Owsiaka, które zastąpiono procesem wygranym. Dalej też rewelacji nie widzę i nie słyszę, mówi się to co zawsze, po obu stronach. Jedni krzyczą, że targowica, drudzy, że walka o demokrację. Zatykam uszy na te wrzaski i staram się nabrać odpowiedniego dystansu, aby zrozumieć, co się tak naprawdę stało. Parafrazując Donalda Tuska: „Panowie policzmy fakty!”. Jest 17 stycznia, opozycja totalna miała wystosować apel 16 grudnia, o czym, po miesiącu od zdarzenia, poinformował Kukiz’15. Natychmiast pojawia się pierwsze i zasadnicze pytanie? Jakaż to była wielka zdrada narodowa, skoro patrioci z Kukiz’15 czekali miesiąc zanim sprzedali news mediom?

Drugie pytanie. Kukiz’15 i PSL doskonale wiedzieli, co szykuje PO i Nowoczesna, ale ich zachowanie ma się nijak do próby „podpalenia Polski”. Co robią te partie, gdy PO i Nowoczesna razem z KOD robią burdel z sejmu? Zajmują się liczbą krzeseł i kamer na sali kolumnowej i tematem numer jeden jest dla nich wykluczenie „błazna” Szczerby. No to zdaję trzecie pytanie. Nagłe przebudzenie Kukiz’15 i zachowanie PSL różni się czymś od PO i Nowoczesnej? Dla mnie niczym, bo sam fakt, że nie chcieli podpisać idiotycznego apelu, aby nie stracić wyborców, nie tłumaczy ich zachowania w trakcie sejmowej zadymy. PSL z Kukiz’15 całą winę za sytuację w sejmie przenieśli na PiS, chociaż doskonale wiedzieli, że to „totalna opozycja” zorganizowała tragikomiczny „pucz” i od początku prowokowała awanturę w sejmie, by ją pokazać w świecie jako zamach na demokrację. Żywię nadzieję, że ktoś w programie Michała Rachonia zwróci uwagę na powyższe fakty, które się w telewizji kiepsko sprzedają, wszak nie ma tu ani jednego wielkiego słowa i porównania.

Nie ma „afery”, ale jest temat i najważniejsze konkrety zostawiłem na koniec. O czym świadczy ta desperacka próba zwrócenie uwagi Europejskiej Międzynarodówki? Na początek trzeba wskazać słabość i chaos. Kolejny raz powtarzam, że stara bezpieka i nawet WSI zdycha, to już nie jest ta siła, która rządziła i dzieliła. Gdyby w Polsce nadal mieli wpływy na dawnym poziomie, po PiS nie zostałaby skorupka. Dalej jest równie optymistycznie. Europejska Międzynarodówka nie potrzebuje apeli jakiś wschodnich komunistów, oni sami wiedzą co mają robić i jedynie przesyłają dyspozycje do podległych kolonii. Rzecz w tym, że nic nie chcą, a raczej nie mogą zrobić i niczym Breżniew w 1981 roku, mówią jasno – radźcie sobie sami. Dla mnie temat dnia w Telewizji Narodowej, jest ważny wyłącznie z tych powodów, które przedstawiłem, cała reszta to stopniowanie przymiotników.

6
28146 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. Brawo! Inne potraktowanie sprawy byłoby nierozumne. Co zaś do samej rzeczy, to też nie jest sprawa dla dziennikarzy, a dla prokuratorów. A PSL i K'15 siebie i reszty Totalnych warci - to są co nawyżej szczenięta innych, walczących pod dywanem buldogów.

 2. avatar

  jak dla mnie to czekam na moment aż komuś z tych baranów z PO i N ktoś obije mordę na mieście...pan Makowski na wpolityce.pl poinformował mnie że owego dnia ktoś zamknął przestrzeń powietrzną nad Polską..KTO to był?

 3. Wystarczyło 5 lub 6 posłów mniej 25 października 2015 i mielibyśmy koalicję antypis (przed wyborami pisałem, że nie zdziwi mnie jeśli Schetyna skorumpuje jakieś słabsze ogniwo z PiS, ale zdaje się, że Ujazdowskiego nr 2 w PiS teraz nie ma w sejmie, nawet Zbonikowski głosuje razem ze swoją partią, z której go wylali).

  Dzisiejsze przecieki z parlamentu europejskiego o akcji chadeków z Gujami wpisywałyby się w dzisiejsze informacje od gościa od Kukiza.

  PS. Miałeś ścinkę ze Stanowskim na TT. To pojebany leming udający, że coś kapuje. Jest częścia korpo, betonem korpo. Parę przykładów: raz udawał, że nie widzi, że Zdanowska wyłudziła kredyt z kochasiem - jemu styknęło to, że spłaciła kredyt. Jeśli Cionek jest powołany to reprezentację piłkarską nazywa "kadrą PZPN", kłóci się z kibicami Realu jak 15 - latek, itd. Zadziwia mnie, że tego leminga ktoś wziął na poważnie.

 4. avatar

  Tutaj  działa niezawodnie mały obrzydliwy kalkulatorek. Panowie z kuki i pezelu byli ale jakby ich nie było , zaprotestowali 16 ale jakby nie zaprotestowli .Dziś widać że taka taktyka  moze mieć konkretny wymiar w przyszłości w postaci  wzrostu notowań kukiego i pezzelu zasilonych dyskretnie  nowoczesnymi towarzyszami z  pltatformy w niedalekiej acz malowniczej przyszłosci. I to idzie, niewypaliła  zmyła z koderastami i nowoczesną tem lepiej jednomandatowcom i ludowcom. Ruch w interesie trwa.

   

  Pan wykrakał Kukiza, Szanowny Autorze.

 5. avatar

   - Informuję pana że dziś pańska orkiestra przestała grać panie Owsiak !  

    -No to koniec  świata panie prokuratorze !

 6. To niemożliwe żeby PiS nie wiedział o planie wzywania bratniej pomocy przez PO i nowoczesnych. Wiedział, ale nie chciał tego użyć.

 7. A potrzebowali krwawej rewolucji na sali sejmowej?

  Czy reforma programowa uwzględnia tematykę kresów i Polaków tam mieszkających? Czy jest możliwość żeby polską edukację na wschodzie objąć większym, systemowym wsparciem edukacyjnym? I może dla każdej szkoły polskiej na wschodzie 2 lub 3 partnerskie z Polski? http://kresy24....

   

 8. Polska ma sojuszniczy szlaban na wszelkie kontakty z ziemiami utraconymi na Wschodzie.

 9. Ale od kilkunastu dni ktoś w PiSie zabrał się za organizowanie komunikacji na zewnątrz. Do wyborców, do rządu Niemiec, administrowanie projektów politycznych. Szczególnie przekaz Jarosława Kaczyńskiego do Makreli był solidnie skonstruowany. No i raportowanie Polakom NT. Realizacji programu rządu. Tylko akurat , finał WOŚP i decyzja Krakowa w sprawie pomocy dla małych Syryjczyków.

  Tak a propos Misiewicz właśnie chciał zbierać na Syryjczyków i media internetowe rzuciły się na niego bo właśnie gra gra WOŚP. Kraków zamiast zamiast przeznaczyć pieniądze na WOŚP dał na małych Syryjczyków, i są wychwalani w mediach... I nikt nie pisze że Kraków robi konkurencję dla Caritas WP...

 10. Nic dodać nic ująć. Tylko szkoda że  dzisiaj nie bedzie Twojej dyskusji z Owsiakiem. Piotr pozdrawiam

 11. Liroy, czyli targowica nie odpuszcza - najpierw coś tam bredził o wyciąganiu im posłów (z K'15) i "kopie w rajtuzy" http://wpolityc... i oczywiście, "najgłupszy ze stajni Karnowskich" ((C) Coryllus) będzie go jeszcze pompował http://wpolityc..., teraz Liroy chyba próbuje rozbić koalicję PiS z Polska Razem judząc za odwołaniem min. Radziwiłła http://www.tvn2... (bo mu się palić zioła zachciało?). W międzyczasie Liroy coś tam interpelował ws zablokowania przez A.Macierewicza sprzedaży terenu pod infrastrukturę Nowego Jedwabnego Szlaku - polecam "Młodzież kontra" z Kukizem, jak się "Bolek Naszych Czasów" ((C) Marian Kowalski) zdenerwował ustawą 1066 (o "bratniej pomocy", która to teraz jest narzędziem w rękach PiS) https://youtu.b... . Reasumując, wstrzymałbym się z robieniem wielkiego halo z rewelacji popartych słowem "radzieckiego Chruszcza" z K'15 i art. Wybranowskiego z "Do Rzeczy" związanego również z "prawicową blogerką" Kataryną. obawaim się jakiejś podpuchy.

  Jakieś ogólne przyspieszenie jest (sraczka) - już nie Merkel ale i May się wybiera do Warszawy. I dlaczego nie TVP a TVN robi z nią wywiad? http://www.tvn2... . I jeszcze ciekawe spostrzeżenie ad. Brexitu http://coryllus.pl/czy-city-wyjdzie-z-unii/ , ale to już są spekulacje "level hard".

   

  EDIT: PS Kurka, możesz się uspokoić z tym dawaniem kasy z licytacji wyroku na Caritas? http://www.caritas.pl/caritas-uruchomila-aplikacje-mobilna-dla-uchodzcow-w-polsce/ Zaraz tą całą swoją infrastrukturę (a mają tego sporo przy kościołach - jadłodajnie, łaźnie, ośrodki sojcoterapeutyczne a nie tylko Szadowo Młyn) przeznaczą na przyciąganie nachodźców - już i tak jeżdżą takie "bandy" z białymi smartfonami - trzech razem, jeden zawsze gdzieś z boku - w autobusach, metrze. Ciekawe, kto im sponsoruje tu pobyt - samorządy?

  Każdy, kto działa na rzecz bliźniego, jest godny szacunku

  Imo podwójny dureń. I jak się ma odroczenie posiedzenia Sejmu do 25.01, jak tego dnia trochę posłow PiS będzie z wykładami u o.Rydzyka.

 12. Kukizowcy w tej chwili graja na zagospodarowanie lemingow. London City gra jak zawsze ""kasa misiu, kasa"" ,a teraz chce oslabic Niemca.

 13. A ja jednak myślę, że K'15 / Liroy gra na rozwalenie koalicji PiS z Polska Razem http://www.tvn24.pl/liroy-marzec-i-latos-o-ministrze-zdrowiu-i-leczniczej-marihuanie,707910,s.html . I ciągle nie rozumiem, dlaczego jeszcze #ZjednoconaOpozycja / #OpozycjaTotalna jeszcze się rzuca, zamiast położyć uszy po sobie i błagać o litość - na co liczą, tzn jakie mają wsparcie z zewnątrz. Co im daje takie poczucie bezkarności?

   

  EDIT: Coryllus bystry jest i domyśla się, o co może chodzić Angolom: T.May: "- Chcę optymistycznej przyszłości dla globalnej Wielkiej Brytanii" http://www.tvn2... . Ja nie wiem, czy to 'globalnej" nie powinno być napisane z wielkiej litery ... .

 14. Co się odwlecze to nie uciecze. Budowanie atmosfery. Tak trzymać. Czekam z niecierpliwością.

 15. Parafrazując stare, dobre powiedzenie: panowie Petru i Schetyna wam kuwetę kota prezesa sprzątać a nie politykę robić...