Prześlij dalej:

Jak powszechnie wiadomo nie tylko nie pcham się na szkło, ale systematycznie odmawiam udziału, zwłaszcza w programach telewizyjnych. Dziś jednak miał się wydarzyć wyjątek, skontaktował się ze mną Michał Rachoń i zaproponował rozmowę o Fundacji WOŚP i Jerzym Owsiaku w programie „Minęła 20”. Zgodziłem się i od razu poprosiłem, żeby do studia zaprosić Owsiaka, co uważam za rzecz normalną i profesjonalną. Takie zaproszenie miało pójść do WOŚP i z tego, co mi wiadomo poszło. W między czasie ramówkę przebudowała „totalna opozycja” swoim najnowszym wyczynem. Towarzysze z PRL chcieli skierować apel z prośbą o interwencję w Polsce, do towarzyszy z Europejskiej Międzynarodówki. Sprawa się rypła!

Michał Rachoń zadzwonił do mnie, wyjaśnił, że priorytety się przestawiły i zaproponował udział w programie specjalnym, zamiast spotkania z Owsiakiem. Grzecznie podziękowałem z dwóch powodów. Po pierwsze ludzie czekali na coś zupełnie innego z moim udziałem, po drugie od tej sprawy są mądrzejsi ode mnie. Koniec końców „pojedynek” z Owsiakiem został przełożony i to jest sensowne rozwiązanie, Jurek ma więcej czasu na podjęcie decyzji, a temat „opozycyjny” zdecydowanie ważniejszy, niż WOŚP i tym bardziej Matka Kurka. Przepraszam za ten przydługi i osobisty wstęp, ale dla mnie najważniejsze są rzetelne informacje, a ponieważ poniosła się „sensacyjna” informacja po Internecie, to uczciwie informuję, co się stało i oczywiście jestem do pełnej dyspozycji TVP Info oraz Jerzego Owsiaka, w pierwszym możliwym terminie.

Tyle ode mnie, a teraz do rzeczy. Odnośnie tematu dnia pierwsze reakcje i komentarze nie zaskakują, prawie wszyscy widzą „aferę” i prawie nikt nie dostrzega tematu. Przede wszystkim „afery” w ogóle nie ma, ani w TVN, ani w GW, tak jak nie było wszystkich przegranych procesów Owsiaka, które zastąpiono procesem wygranym. Dalej też rewelacji nie widzę i nie słyszę, mówi się to co zawsze, po obu stronach. Jedni krzyczą, że targowica, drudzy, że walka o demokrację. Zatykam uszy na te wrzaski i staram się nabrać odpowiedniego dystansu, aby zrozumieć, co się tak naprawdę stało. Parafrazując Donalda Tuska: „Panowie policzmy fakty!”. Jest 17 stycznia, opozycja totalna miała wystosować apel 16 grudnia, o czym, po miesiącu od zdarzenia, poinformował Kukiz’15. Natychmiast pojawia się pierwsze i zasadnicze pytanie? Jakaż to była wielka zdrada narodowa, skoro patrioci z Kukiz’15 czekali miesiąc zanim sprzedali news mediom?

Drugie pytanie. Kukiz’15 i PSL doskonale wiedzieli, co szykuje PO i Nowoczesna, ale ich zachowanie ma się nijak do próby „podpalenia Polski”. Co robią te partie, gdy PO i Nowoczesna razem z KOD robią burdel z sejmu? Zajmują się liczbą krzeseł i kamer na sali kolumnowej i tematem numer jeden jest dla nich wykluczenie „błazna” Szczerby. No to zdaję trzecie pytanie. Nagłe przebudzenie Kukiz’15 i zachowanie PSL różni się czymś od PO i Nowoczesnej? Dla mnie niczym, bo sam fakt, że nie chcieli podpisać idiotycznego apelu, aby nie stracić wyborców, nie tłumaczy ich zachowania w trakcie sejmowej zadymy. PSL z Kukiz’15 całą winę za sytuację w sejmie przenieśli na PiS, chociaż doskonale wiedzieli, że to „totalna opozycja” zorganizowała tragikomiczny „pucz” i od początku prowokowała awanturę w sejmie, by ją pokazać w świecie jako zamach na demokrację. Żywię nadzieję, że ktoś w programie Michała Rachonia zwróci uwagę na powyższe fakty, które się w telewizji kiepsko sprzedają, wszak nie ma tu ani jednego wielkiego słowa i porównania.

Nie ma „afery”, ale jest temat i najważniejsze konkrety zostawiłem na koniec. O czym świadczy ta desperacka próba zwrócenie uwagi Europejskiej Międzynarodówki? Na początek trzeba wskazać słabość i chaos. Kolejny raz powtarzam, że stara bezpieka i nawet WSI zdycha, to już nie jest ta siła, która rządziła i dzieliła. Gdyby w Polsce nadal mieli wpływy na dawnym poziomie, po PiS nie zostałaby skorupka. Dalej jest równie optymistycznie. Europejska Międzynarodówka nie potrzebuje apeli jakiś wschodnich komunistów, oni sami wiedzą co mają robić i jedynie przesyłają dyspozycje do podległych kolonii. Rzecz w tym, że nic nie chcą, a raczej nie mogą zrobić i niczym Breżniew w 1981 roku, mówią jasno – radźcie sobie sami. Dla mnie temat dnia w Telewizji Narodowej, jest ważny wyłącznie z tych powodów, które przedstawiłem, cała reszta to stopniowanie przymiotników.

6
26053 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. Do głowy przychodzi mi tylko takie porównanie, że Wojownik15 na wiedzy o przygotowanym donosie opozycji próbował zrobić jakiś dil, niczym Ojciec Redaktor na nagraniu misidża od Rywina.

 2. A w "internetach" poszły zakłady czy Jułek przyjdzie na spotkanie z Panem czy nie. No szkoda.

 3. Brawo! Inne potraktowanie sprawy byłoby nierozumne. Co zaś do samej rzeczy, to też nie jest sprawa dla dziennikarzy, a dla prokuratorów. A PSL i K'15 siebie i reszty Totalnych warci - to są co nawyżej szczenięta innych, walczących pod dywanem buldogów.

 4. avatar

  jak dla mnie to czekam na moment aż komuś z tych baranów z PO i N ktoś obije mordę na mieście...pan Makowski na wpolityce.pl poinformował mnie że owego dnia ktoś zamknął przestrzeń powietrzną nad Polską..KTO to był?

 5. Wystarczyło 5 lub 6 posłów mniej 25 października 2015 i mielibyśmy koalicję antypis (przed wyborami pisałem, że nie zdziwi mnie jeśli Schetyna skorumpuje jakieś słabsze ogniwo z PiS, ale zdaje się, że Ujazdowskiego nr 2 w PiS teraz nie ma w sejmie, nawet Zbonikowski głosuje razem ze swoją partią, z której go wylali).

  Dzisiejsze przecieki z parlamentu europejskiego o akcji chadeków z Gujami wpisywałyby się w dzisiejsze informacje od gościa od Kukiza.

  PS. Miałeś ścinkę ze Stanowskim na TT. To pojebany leming udający, że coś kapuje. Jest częścia korpo, betonem korpo. Parę przykładów: raz udawał, że nie widzi, że Zdanowska wyłudziła kredyt z kochasiem - jemu styknęło to, że spłaciła kredyt. Jeśli Cionek jest powołany to reprezentację piłkarską nazywa "kadrą PZPN", kłóci się z kibicami Realu jak 15 - latek, itd. Zadziwia mnie, że tego leminga ktoś wziął na poważnie.

 6. Według WP treść apelu ujawnił Andrzej Gajcy, dziennikarz i publicysta Onetu. Hmm. To jaki niby jest cel tej wrzutki ? I kto mu to dał - Kukiz z PSL ? I dlaczego akurat dzisiaj ? Nie można było poczekać z dzień albo dwa, żebyśmy mogli się nacieszyć kolejnym wielkim medalistą odznaczonym przez A. Dudę ?

   

 7. avatar

  Tutaj  działa niezawodnie mały obrzydliwy kalkulatorek. Panowie z kuki i pezelu byli ale jakby ich nie było , zaprotestowali 16 ale jakby nie zaprotestowli .Dziś widać że taka taktyka  moze mieć konkretny wymiar w przyszłości w postaci  wzrostu notowań kukiego i pezzelu zasilonych dyskretnie  nowoczesnymi towarzyszami z  pltatformy w niedalekiej acz malowniczej przyszłosci. I to idzie, niewypaliła  zmyła z koderastami i nowoczesną tem lepiej jednomandatowcom i ludowcom. Ruch w interesie trwa.

   

  Pan wykrakał Kukiza, Szanowny Autorze.

 8. avatar

   - Informuję pana że dziś pańska orkiestra przestała grać panie Owsiak !  

    -No to koniec  świata panie prokuratorze !

 9. Jeden dzień po końcu świata.

 10. avatar

  DWA dni po.

  Orkiestra ma grać do końca świata i o jeden dzień dłużej, zatem jeśli dzisiaj przestała, to mamy dwa dni po.

  Ale żart dobry - zapisuję! Przecież koniec świata nastał - przynajmniej owsiakowego świata - a od ilu dni to trwa, to już inna bajka.

 11. avatar

  Prokurator  już nawiedził Owsiaka czy  panowie rachujecie  dni sądu  rewolucyjnym systemem księgowym złotego melona ?

 12. To niemożliwe żeby PiS nie wiedział o planie wzywania bratniej pomocy przez PO i nowoczesnych. Wiedział, ale nie chciał tego użyć.

 13. A potrzebowali krwawej rewolucji na sali sejmowej?

  Czy reforma programowa uwzględnia tematykę kresów i Polaków tam mieszkających? Czy jest możliwość żeby polską edukację na wschodzie objąć większym, systemowym wsparciem edukacyjnym? I może dla każdej szkoły polskiej na wschodzie 2 lub 3 partnerskie z Polski? http://kresy24....

   

 14. Polska ma sojuszniczy szlaban na wszelkie kontakty z ziemiami utraconymi na Wschodzie.

 15. A co szkodzi aby sie zorganizowac i pomagac? Tak jak teraz gdy zbiera sie ksiazki po polsku i wiezie na Bialorus, Litwe czy Ukraine? Albo opiekujac sie grobami i pamiatkami.  Nawet nie wiesz jak bardzo ludzie tam mieszkajacy sa wdzieczni - chocby za to ze ktos przyjecie i sprobuje z nimi z po Polsku pogadac. Jesli nie mozesz pojechac to mozesz napisac...

 16. Instytucje polskie i konsulaty wspierają ale chodzi o włączenie do krwiobiegu polskiej edukacji. 

 17. Ale od kilkunastu dni ktoś w PiSie zabrał się za organizowanie komunikacji na zewnątrz. Do wyborców, do rządu Niemiec, administrowanie projektów politycznych. Szczególnie przekaz Jarosława Kaczyńskiego do Makreli był solidnie skonstruowany. No i raportowanie Polakom NT. Realizacji programu rządu. Tylko akurat , finał WOŚP i decyzja Krakowa w sprawie pomocy dla małych Syryjczyków.

  Tak a propos Misiewicz właśnie chciał zbierać na Syryjczyków i media internetowe rzuciły się na niego bo właśnie gra gra WOŚP. Kraków zamiast zamiast przeznaczyć pieniądze na WOŚP dał na małych Syryjczyków, i są wychwalani w mediach... I nikt nie pisze że Kraków robi konkurencję dla Caritas WP...

 18. Tak wredna jest polityka w wykonaniu malych ludzi...

  A obecnej ekipie 'krakowiakow' pedzie trzeba przypomniec i rozliczyc - czas wyborow sie zbliza

 19. Nic dodać nic ująć. Tylko szkoda że  dzisiaj nie bedzie Twojej dyskusji z Owsiakiem. Piotr pozdrawiam

 20. Tylko jedno pytanie i Kukiz sie obnazyl! Zapytano Kukiza o obecnosc wojsk USA, naszego sojusznika,na terenie Polski, oraz wojsk innych czlonkow NATO? W tym momencie zaczela wylazic z Kukiza, cala jego "murzynskosc", czlonka alternatywy POlitycznej! Kluczyl wyraznie zbity z tropu! Nie dalo sie ukryc ze chce zrobic "Laske" tym ktorzy wystrugali go z banana! Taki banan z Ameryki Pld., a la Tyminski!!!

 21. Mieli go zapytać, czy woli wojska amerykańskie, niemieckie czy rosyjskie, bo to jest nasz dylemat, a nie czy w ogóle jakieś wojska. Polska bez Ameryki (God bless America) nie przetrwa.

 22. Ooo ! A to ciekawe. To jak istniała 800 lat zanim nastała Ameryka ? I dlaczego przestała istnieć mniej więcej gdy powstały USA ? Przypadek ? Nie sądzę :P

 23. Amerykanie chcieli wzmocnić Prusy, potrzebne im do rywalizacji z Anglią, stąd ich dążenie do rozbiorów. Z kolei Anglicy chcieli osłabić Niderlandy bogacące się na eksploatacji Polski (handel zbożem). Czyli również im zależało na likwidacji holenderskiego koryta (Polski). Brytania i USA powstały na trupie Polski.

 24. avatar

  Rewolucja Amerykańska : 1775–1783, wykończyła finansowo Francję stąd Rewolucja Francuska. USA ma za uszami i  I i  II WW ale rozbiory to raczej nie, to  Prusy były stanowczo  zbyt  zdolne a rodacy zbyt debilni. 

 25. Prusy zawsze dawały się rozgrywać innym mocarstwom, jak te barany.

 26. avatar

  No, nie, raczej 'siła złego na jednego'. Spengler "Duch pruski i Socjalizm", jedna z ciekawszych, na jakie natrafiłem w ostatnich latach. Myślę, nie unikniemy praktycznie jakiegoś 'socjalizmu'. Niemcy dwa razy dostali łupnia i wygrzebali się. Do zrozumienia - ie FAKTYCZNEGO ZROZUMIENIA - Dlaczego, Jak i jak toto przechwycić.

 27. Czy pojawienie sie tu 'AAoW' to przypadek?

  Nie sadze.

 28. Liroy, czyli targowica nie odpuszcza - najpierw coś tam bredził o wyciąganiu im posłów (z K'15) i "kopie w rajtuzy" http://wpolityc... i oczywiście, "najgłupszy ze stajni Karnowskich" ((C) Coryllus) będzie go jeszcze pompował http://wpolityc..., teraz Liroy chyba próbuje rozbić koalicję PiS z Polska Razem judząc za odwołaniem min. Radziwiłła http://www.tvn2... (bo mu się palić zioła zachciało?). W międzyczasie Liroy coś tam interpelował ws zablokowania przez A.Macierewicza sprzedaży terenu pod infrastrukturę Nowego Jedwabnego Szlaku - polecam "Młodzież kontra" z Kukizem, jak się "Bolek Naszych Czasów" ((C) Marian Kowalski) zdenerwował ustawą 1066 (o "bratniej pomocy", która to teraz jest narzędziem w rękach PiS) https://youtu.b... . Reasumując, wstrzymałbym się z robieniem wielkiego halo z rewelacji popartych słowem "radzieckiego Chruszcza" z K'15 i art. Wybranowskiego z "Do Rzeczy" związanego również z "prawicową blogerką" Kataryną. obawaim się jakiejś podpuchy.

  Jakieś ogólne przyspieszenie jest (sraczka) - już nie Merkel ale i May się wybiera do Warszawy. I dlaczego nie TVP a TVN robi z nią wywiad? http://www.tvn2... . I jeszcze ciekawe spostrzeżenie ad. Brexitu http://coryllus.pl/czy-city-wyjdzie-z-unii/ , ale to już są spekulacje "level hard".

   

  EDIT: PS Kurka, możesz się uspokoić z tym dawaniem kasy z licytacji wyroku na Caritas? http://www.caritas.pl/caritas-uruchomila-aplikacje-mobilna-dla-uchodzcow-w-polsce/ Zaraz tą całą swoją infrastrukturę (a mają tego sporo przy kościołach - jadłodajnie, łaźnie, ośrodki sojcoterapeutyczne a nie tylko Szadowo Młyn) przeznaczą na przyciąganie nachodźców - już i tak jeżdżą takie "bandy" z białymi smartfonami - trzech razem, jeden zawsze gdzieś z boku - w autobusach, metrze. Ciekawe, kto im sponsoruje tu pobyt - samorządy?

  Każdy, kto działa na rzecz bliźniego, jest godny szacunku

  Imo podwójny dureń. I jak się ma odroczenie posiedzenia Sejmu do 25.01, jak tego dnia trochę posłow PiS będzie z wykładami u o.Rydzyka.

 29. Kukizowcy w tej chwili graja na zagospodarowanie lemingow. London City gra jak zawsze ""kasa misiu, kasa"" ,a teraz chce oslabic Niemca.

 30. A ja jednak myślę, że K'15 / Liroy gra na rozwalenie koalicji PiS z Polska Razem http://www.tvn24.pl/liroy-marzec-i-latos-o-ministrze-zdrowiu-i-leczniczej-marihuanie,707910,s.html . I ciągle nie rozumiem, dlaczego jeszcze #ZjednoconaOpozycja / #OpozycjaTotalna jeszcze się rzuca, zamiast położyć uszy po sobie i błagać o litość - na co liczą, tzn jakie mają wsparcie z zewnątrz. Co im daje takie poczucie bezkarności?

   

  EDIT: Coryllus bystry jest i domyśla się, o co może chodzić Angolom: T.May: "- Chcę optymistycznej przyszłości dla globalnej Wielkiej Brytanii" http://www.tvn2... . Ja nie wiem, czy to 'globalnej" nie powinno być napisane z wielkiej litery ... .

 31. A propos prośby o bratnią pomoc: czym zajmuje się ABW. Bo chyba nie tym:https://www.you... Obejrzałem i się przeraziłem.

   

 32. Co się odwlecze to nie uciecze. Budowanie atmosfery. Tak trzymać. Czekam z niecierpliwością.

 33. PO zaprzecza (co nie dziwne) i twierdzi że było jedynie pismo do marszałka Kuchcińskiego, które można znaleźć na portalach informacyjnych. A gdzie można zobaczyć treść tej "zdrady narodowej" ? Czy nie przypadkiem tylko w wyobraźni "coponiektórych" ? Naprawdę PO aż tak zatraciłaby instynkt samozachowawczy ? 

 34. avatar

  PO walczy o życie, nie tylko o przetrwanie. Zdają sobie sprawę z tego że nie mają już TK, sędziowie w strachu, nowa ustawa o sądownictwie, prokuratura pod nadzorem Ziobry, brak pieniędzy ze spółek skarbu państwa na adwokatów, 16 grudnia nie było jeszcze wojsk amerykańskich na terenie Polski - czyli interwencja bolszewików z UE była możliwa.

 35. @"AAo", PO i instynkt samozachowawczy, to dwie sprzecznosci! To nie sa zadni politycy, tylko bananowe WSIokraty! Oczywiscie WSIowi strugaja z bananow CIAGLE nowe alternatywy POlityczne! Petrufikator UKLADU i dobrze zamaskowany WSIokrata Kukiz, sa przykladem! Nie nalezy zaPOminac o kombatantach WSIokracji ZSL-PSL! @"AAO,.", czy Twoja wyobraznia nic Ci nie POdPOwiada, co POwinno wyniknac z logicznego ciagu POstePOwan WSIowych alternatyw POlitycznych??? Tacy POlitycy w chwili omniPOtencji POlitycznej, sa zdolni tylko do JEDNEGO rozwiazania, TARGOWICY! Ty dobrze o tym wiesz, lecz masz inne zadanie, siac zamieszanie na blogu MK! Calkiem jak babcia Rojerowa, w 1920 POlitruczka Krasnoj Armii, ktora przyszla w taborach Armii Czerwonej, aby zakladac alternatywy POlitcyzne dla Polakow! Niewazne kto wygra wybory, wazne kto POliczy glosy! PO stokroc wazniejsze jest, aby ZAWSZE MIEC gotowa alternatywe, bo inaczej nie bedzie tak jak bylo! Wysilki Twoje "psu na bude ", niby madry jestes, a "zaPOminasz", ze geopolityka sie zmienia, CIAGLE !!!

 36. Parafrazując stare, dobre powiedzenie: panowie Petru i Schetyna wam kuwetę kota prezesa sprzątać a nie politykę robić...