Prześlij dalej:

Powraca jak bumerang stary i w dużej części uzasadniony zarzut pod adresem Jarosława Kaczyńskiego – ręki do ludzi, to Ty chłopie nie masz. Co do zasady zgoda, ale akurat powielanie tego zarzutu przy wyborze Andrzeja Dudy na kandydata PiS w wyborach prezydenckich, nie jest uzasadnione. W tamtym czasie nie było innego wyboru i mam na tyle na myśli osobę samego kandydata, co kierunek wyboru. Pamiętam spotkanie autorskie, chyba w Łodzi, na którym powiedziałam, że PiS musi wybrać nowego Marcinkiewicza poprawionego o dwie cechy: inteligencję i kręgosłup moralny. Tylko taki człowiek, co tu dużo mówić, miękki z charakteru, podatny na wpływy i jednocześnie nie tyle mądry, żeby rozumiał czym jest lojalność, daje gwarancje powalczenia o prezydenturę.

Nie wycofuję się z ani jednego słowa i Jarosław Kaczyński dokładnie takiego człowieka znalazł. Andrzej Duda ma wiele cech Marcinkiewicza, medialność, ładne zdjęcia, tańce na imprezach typu studniówka, łagodny ton wypowiedzi, dobre oceny krytyków mody itd. Jednocześnie jest człowiekiem inteligentniejszym i znacznie dłużej okazywał lojalność, niż Kazek z TVN. Jeśli chodzi o kręgosłup moralny, to tutaj na plan pierwszy wysuwa się głęboka wiara, ale pamiętajmy, że Marcinkiewicz też był z ZCHN-u. Być może ktoś się obrazi, a ktoś inny poczuje dowartościowany, ale Andrzej Duda to Kazimierz Marcinkiewicz II, wersja poprawiana, słowem znacznie lepsza. Pytanie, czy wystarczająco lepsza i czy nie skończy na politycznym marginesie, podobnie jak poprzednik? Ciągle nie daję ostatecznej odpowiedzi, niemniej moje nadzieje topnieją do poziomu, który znamy z historii zaginionych, po piątym dniu poszukiwań.

Gdybym się cofnął do 2015 roku z dzisiejszą wiedzą i tak wybrałbym Andrzeja Dudę, bo to był wybór w zastanych realiach optymalny, jednak na rok 2020 widzę co najmniej kilkoro kandydatów znacznie lepszych. Powszechnie wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego i łatwo się srogo pomylić, dlatego też nie twierdzę, że lepszy by wygrał, wskazuję jedynie na większą gamę możliwości, która jest związana z nowymi realiami. Dwie pierwsze kandydatury były szeroko omawiane, to Małgorzata Wassermann i Beata Szydło. Obie mają pewne 30% w I turze i pewną II turę. Jest w odwodzie Morawiecki i tego się boję, bo dla mnie pachnie powtórką z Dudy i to jeszcze mocniej pachnie. Poza wszystkim do 2020 roku jeszcze kupa czasu i nie wiemy jaka gwiazda się narodzi. Obojętnie kogo wskazałby Kaczyński, kandydat PiS I turę przeskakuje w cuglach, w drugiej ma realne szanse na zwycięstwo.

Dla odmiany Andrzej Duda bez zaplecza politycznego nie ma najmniejszych szans, dla niego jedynym ratunkiem jest oficjalne wsparcie Kukiza i Gowina, do tego ciche przyzwolenie salonu, na co bym nie liczył, chyba, że dojdzie do żałosnego transferu w stylu Giertycha. Z tej prostej układanki wynika jedno, to nie PiS ma się czym martwić, ale Andrzej Duda, jeśli w ogóle myśli o II kadencji, a nie jestem tego taki pewien, może po prostu ma dość i nie zniósł ciężaru odpowiedzialności. Popełniłem tych kilka uwag tylko w jednym celu. Nie mogę już słuchać tych wszystkich głupkowatych apeli „zaufajmy, poczekajmy, dajmy mu 100 dni spokoju, nie wiadomo co zrobi”. W ostatnich słowach znajduje się klucz do głupoty takich i podobnych apeli. Jeśli nie wiadomo, co zrobi Andrzej Duda, a nie wiadomo, to o jakim zaufaniu i czekaniu mowa? Ufa się człowiekowi przewidywalnemu, którego decyzji i zachowań jesteśmy pewni, tymczasem sam Andrzej Duda nie ma pojęcia co zrobi.

Czas się pogodzić z nową sytuacją i w myśl zasady: chcesz pokoju, szykuj się na wojnę, należy przewartościować politykę PiS, co zresztą Kaczyński z całą pewnością właśnie czyni. Czasy, w których było pewne, że Andrzej Duda nie zawetuje kluczowych ustaw PiS minęły i nie wrócą, jego w „dobrej zmianie” zwyczajnie nie ma. Andrzej Duda stał się dla PiS kolejnym konkurentem i oby na konkurencji, nie wrogości, się skończyło. Każda nowa inicjatywa rządu, czy PiS, musi brać poprawkę na ruch Andrzeja Dudy, a proste to nie będzie. Wszystkie kanały komunikacyjne zostały zerwane, ostatnim była Beata Szydło. Kancelaria prezydencka została wyczyszczona i zostali sami akolici Dudy, bez poparcia Kaczyńskiego. Komu, jak komu, ale Prezesowi PiS nie będą podpowiadał, jakich środków i ludzi wypada użyć, żeby mieć najmocniejsze argumenty w negocjacjach z „ośrodkiem prezydenckim”. Powiem tyle, że takie środki i ludzie już muszą być w pełnej gotowości!

6
18939 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

57 (liczba komentarzy)

 1. Taaaak, tylko Jarek nam się ostał!

 2. TARGALSKI

  KRET

  gen. bryg. dr Jarosław Kraszewski

  https://www.bbn...

  "Premier Szydło: Postępowanie ws. gen. Kraszewskiego nie powinno mieć wpływu na procedurę dotyczącą awansów "

  https://wpolity...

   

 3. do czynników warunkujących postępowanie Dudy, o których Pan pisał we Frondzie dołożył bym jeszcze jeden dość trywialny, który jakoś wszystkim umyka. Troska Dudy-ojca o przyszłą karierę potomstwa - Kinga Duda, studentka prawa UJ.

 4. Sądzę, że J. Kaczyński nie miał żadnego wpływu na wystawienie Dudy do wyborów, i dowiedział się o tej decyzji późno. Morawieckiego też musiał wziać w pakiecie jako kontrę dla Beaty Szydło, którą akurat sam wybrał. To nie znaczy że Andrzej Duda był złą decyzją centrali. Znaczy tyle, że nie odpowiada przed narodem, a przed tymi którzy go mianowali. Może jednak się urwać ze smyczy podobnie jak Orban, albo zrobić coś innego. Może jednak ceni sobie krajową sławę.

 5. "centrala" jest kluczem do zrozumienia tego co się dzieje i to nie tylko w Kraju. My (jako Polacy) mamy specjalne zadanie do wykonania w planach centrali, patrz McCain do Dudy, i Trump na Placu Krasińskich. Ale coś za coś i Kaczyński dobrze o tym wie, tyle że się troche pospieszył z porządkami na naszym krajowym podwórku.

 6. Zawsze czytam. Nie zawsze z tezami autora się zgadzam. Obawiam się jednak, że tym razem trafił Pan, Panie Piotrze w sedno.

 7. Cóż niestety..... na szczęście poparcie PIS ma bardzo wysokie i jest szansa, że znowu wygra na podobnym poziomie.

  Duda - stawiam na rodzinke teścia (on tam jeszcze żyje?) szwagra.... który delikatnie ujmując słowa jest na poziomie patoli z UBywateli i KODziarstwa. Mimo wszystko to był błąd, że Kaczyński i PIS nie prześwietlili tej rodzinki. Może być też jakieś szambo z córunią czy jakieś naciski nazwę to uniwersyteckie i złamali tatusia.(?)

   

  Kilka dni temu już pisałem gdzieś tam - PIS powinien powoli szukać nową  kandydatkę na prezydenta.... ja stawiam na Małgosie.  Ona ma ogromne szanse bo tak po prostu wzbudza ogromną sympatię. 

  Pani Beata tej sympati wzbudza trochę mniej, troche zbyt agresywnie strzela - tak to podsumuje.

  Młody Morawiecki - hmmmm, niech robi to co robi.

 8. @Autor:"ręki do ludzi, to Ty chłopie nie masz"

  Chyba nie w tym problem. JarKacz dobrze dobiera ludzi, tylko później ich nie szanuje. Wydaje mu się, że jak zawdzięczają mu karierę to może ich lekceważyć. A przecież wystarczyłoby "słać emisariuszy" na rozmowy, konsultować, przesyłać wcześniej projekty (pytać "o radę":). I prezydent byłby dowartościowany i pewnie by nie wetował ustaw, do których sam przyłożył rękę. Ja rozumiem, że Jaruś zarządza partią popprzez konflikt, ale to ma krótkie nogi i zawsze kończy się tak samo.

 9. Masz rację. W 2007 przed wyborami ostentacyjnie lekceważył dwóch wcześniej propisowskich polityków. Sikorski (skurwysyn) i Bartoszewski (wyjatkowy skurwysyn). Druga strona to natychmiast umiejętnie wykorzystała. Trzeba było ich pieścić i komplementować azaraz po wyborach olać i wypierdolic. Błąd był szczególnie duży z Bartoszewskim bo w naszym naiwnym narodzie ta kanalia była wtedy dość powszechnie poważana. Kaczor nie potrafi być fałszywy a w polityce to błąd. Co zrobić z Dudą to naprawd ęnie wiem. Jeśli jest słaby i chwiejny to otwarta i brutalna wojna wepchnie go na amen w objęcia tamtych chujów. Jeśli jest próżny i urażony jak pedał to wycofać się i przeprosić urażoną panienkę ale tylko za cenę konkretnych ustaw.

 10. avatar

  A skąd wiesz, że nie znał ustaw, przecież powiedział, że jak Sejm przepchnie jego propozycję to on ustaw nie zawetuje. Czyli je znał.

 11. A.Ścios,20 czerwca 2016:

  Przez miniony rok ośrodek prezydencki nie przywiązywał wagi do spraw bezpieczeństwa narodowego, nie podjęto tam żadnych prac ani inicjatyw. BBN nadal jest skansenem późnej „komorowszczyzny”, a „doktryna Komorowskiego” obowiązującą strategią.
  Pytania - ile pan prezydent zgłosił projektów ustaw służących bezpieczeństwu Polaków, ile pracy poświęcili jego eksperci  planom rozwoju i modernizacji Sił Zbrojnych lub doktrynie bezpieczeństwa narodowego - pozostaną bez odpowiedzi.

 12. A.Ścios, 30 kwietnia 2017:

  Stopień zaangażowania prezydenta Dudy w sprawy bezpieczeństwa doskonale obrazuje rejestr inicjatyw ustawodawczych. W okresie dwóch lat, pan prezydent zgłosił zaledwie osiem tego rodzaju inicjatyw, wśród których próżno szukać jakiejkolwiek poświęconej tematyce bezpieczeństwa.
  (...)
  Oznacza to, że przez blisko połowę kadencji, pan prezydent nie okazywał zainteresowania sprawami bezpieczeństwem obywateli i żadna z jego inicjatyw ustawodawczych nie dotyczyła obszaru wojska, modernizacji sił zbrojnych, reformy służb specjalnych czy koncepcji bezpieczeństwa narodowego.

 13. Gdy czytam zachwyty typu "tylko Jarek nam sie zostal" to zastanawiam sie komu i co ten ktos zamierza osiagnac po wykluczeniu takze p.Jaroslawa.

  Proponowalbym zastosowac dwie dobrze opanowane przez postkomune rzeczy. Po pierwsze - w sprawach pryncypialnych (dla nich) ida razem a 'dyskusje na noze' tocza poza polem widzenia kamer. Po drugie - potrafia rozmawiac miedzy soba. Czasami przez 'parlamentariuszy' i poslancow ale rozmawiaja. Po trzecie (i tu jedno bym zmienil) - potrafia rozroznic cel strategiczny i taktyke. To co bym zmienil to oczywiscie rodzaj celu - z korzysci dla grupy na korzysc dla Polski

 14. Komuna jest zawsze bardziej zdyscyplinowana bo jedynym celem jest dojście do władzy i przez to nie ma stałych zasad programowych.

 15. Ale dojscie do wladzy jako cel z natury prowadzi do konfliktu bo wladza oznacza hierarchie.

  Dlaczego strona lewa byla w stanie dojsc po porozumienia a w prawej kazdy ruch doprowadza do wybuchu oskarzen i teorii spiskowych. Nie lepiej okreslic wspolne cele i warunki wspolpracy?

 16. avatar

  Bo lewizna tylko ROZKŁADA to co jest - normy społeczne, narody, państwa, rodzinę... Wtedy można atakować ze wszystkich możliwych stron, a skutek i tak będzie odpowiedni. Prawica próbuje coś BUDOWAĆ, czy chociaż ODBUDOWYWAĆ, albo przynajmniej BRONIĆ - wtedy chaos nie skutkuje.

  Poza tym lewizna potrafi sobie poradzić z odstępcami, frakcjami i secesjami. Jest tego masa w historii, a my - krzyżowki kastrowanych ministrantów z cytatami z JP2 na ustach z panienkami z pensji - nigdy sobie na to nie pozwolimy. Wystarczy choćby posłuchać żałosnych wywiadów z "naszych" telewizji z różnymi mendami, które powinny gnić w pierdlu, żeby poczuć palący wstyd, jeśli ma się jeszcze cokolwiek z męskich hormonów.

  Kiedyś konkwista, rekonkwista, krucjaty - wszystko to jakoś się dało pogodzić z etyką chrześcijańską, ale od kiedy to ONI nam definiują etykę i nawet sam katolicyzm - jesteśmy jak nieuświadomione dziewice w burdelu. Jednak zasadnicza sprawa jest taka, że oni ROZKŁADAJĄ wszystko co zastali, a to jest w sumie dziecinnie proste, my zaś próbujemy co najmniej co się da ZACHOWAĆ, a przecież teraz i to nie wystarczy i trzeba by ODBUDOWYWAĆ, a do tego brakuje nam absolutnie wszystkich potrzebnych cech.

  JK jest wielki, ale na naród uważający się za 38-milionowy, to naprawdę niewiele.

  Pzdrwm

 17. Nie róbmy ze zdrajcy dziecka specjalnej troski.

 18. Moje czujniki zaczely mi sie wlaczac gdy PAD zaczal POmpatycznie POkrzykiwac na uroczystosciach dot. naszych PRAWDZIWYCH BOHATEROW?! Za slowami nie szly czyny!!! Od momentu gdy Lapinski sie sam POmianowal na rzecznika, lub zrobil to na czyjes POlecenie wiedzialem ze Duda nie ma nic do powiedzenia, nawet w swojej Kancelarii! Przeciez mogl powtorzyc to co mowil i OBIECAL w kampani wyborczej, ze " jestem czlowiekiem niezlomnym, dotrzymuje slowa"?! Bedac Prezydentem zlamal slowo stawiajac ULTIMATUM SWOJEJ parti?!?!, ktora postawila na niego, i  zrobila z A.Duday Prezydenta! POwiedzial "bez poprawek nie podpisze"?! PiS ustwe poprawil! POmimo tego PAD zawetowal az dwie ustawy, gdyz POdobniez blad w jednej wykluczal druga?! Mogl zadzwonic do Prezesa PiS, i powiedziec o swoich watpliwosciach natury prawnej! ON wyczekiwal, CZYCHAL NA BLAD, nawet w interpunkcji, czyzby to bylo jego marzenie?, ze PiSowi sie noga potknie?! Teraz nadal prowokuje wybral szczegolna date 15.08, swieto Wojska Polskiego, z takim trudem obecnie budowanego przez Pana Macierewicza! WYSILKIEM I WOLA CALEGO NARODU! Jest to rocznica ZWYCIESTWA  nad Rosjanami w 1920, czyzby PAD staral sie ja ZBRUKAC swoimi ambicjami, przerosnieta megalomania?! Czym wytlumaczyc kolejne nastepujace po sobie kontrowersyjne decyzje PADa?! Czy to POstePOwanie ma cos wspolnego z RACJA STANU?! Najwyzszy czas aby sie Pan Prezydent okreslil! Oczywiscie w RAMACH OBOWIAZUJACEJ KONSTYTUCJI?! Teraz ja okresle Prezydenta mowiac ze Dudus PO prostu sobie nie zdaje sprawy z jak silnym UKLADEM musi walczyc PiS, byc moze korepetytorka go POstraszyla tak MOCNO, ze przez nieuwage, czy ze strachu PObiegl na druga strone?, strach POmyslec ze mogl stac tam juz wczesniej?!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 19. Bez radykalnych zmian personalnych w wojsku i w sądownictwie nie będzie "dobrej zmiany" i uczciwych wyborów. Duduś te zmiany odrzuca. Przyczyny jego decyzji są mniej istotne od niprzewidywalnych skutków.

 20. Właściwie to nie ma znaczenia od kiedy PAD został usamodzielniony, ciekawe przez kogo? Trzeba przyjąć, że PIS ma wrogiego prezydenta i działać w nowych realiach. Nie wszystko zależy od niego, na 3 lata skupić się na tym co można zrobić bez niego i paraliżować o ile się da jego inicjatywy, bo te z pewnością będą służyć celom jego mocodawców. To jest tylko większe potknięcie, a nie upadek. Nie histeryzujmy. Wzmacniać prokuraturę, bezwzględnie obnażać sędziów skompromitowanych, obnażać mafijne mechanizmy. Instrumentów PIS ma bardzo wiele , wystarczy ich używać, a jeszcze wszystko się uda.

 21. No widać że miekkim ch... zrobiony

  W dodatku jeszcze te ćwiczenia Zapad a u nas zostaliśmy bez nominacji i z burdelem

  Ogólnie to stawiam na jakieś sextaśmy córeczki albo coś w tym stylu, bo normalnie nie wierze w to co widzę.

 22. Z pana Prezydenta zrobił się zakładnik WSI ... co oni na niego mają?

 23. PiS ma przewagę może by tak odwołanie szkodnika?

 24. Prezydent nie ma letko, bo cała jego rodzina i kumple śmieją się z tego, że jest formalnie pisowcem. Na każdym obiedzie musi się tłumaczyc, że tak naprawdę jest wiernym synem elity, a tylko udaje kogoś innego.

 25. Jakiej elity?  Rodzice Andrzeja Dudy to prości ludzie acz wyksztalceni, zdobyli tytuły profesorskie w górnictwie,  nie imponuje mi taki kierunek techniczny  ale nawet gdyby byli historykami, znawcami literatury czy filozofami to ich rodzce byli chłopo-robotnikami, bardzo mozliwe ze nawet półanalfabetami. Ludzie prostolinijni, uczciwi ale nie elita.

   

 26. Panie Hieronimie, muszę zaprotestować, bo skąd Pan ma takie wiadomości. Rodzice PAD pochodzą z bardzo porządnych i wyjątkowo patriotycznych rodzin. Rodzina matki  z Warszawy,  inteligencka, szlachecka, przewijają się tam oficerowie, wojewoda, księża. Losy obu rodzin  trudne. Szcególnie matki, brali udział we wszystkich powstaniach. O rodzinie ojca PAD proszę poczytać tu http://niezalezna.pl/66364-prawdziwa-genealogia-dudy , też przyzwoici i nie analfabeci. Jak mozna pisać takie rzeczy, robi Pan złą robotę, portal przez to może stać się niewiarygodny. 

  PS Nikt nie zwrócił uwagi na wpis Chlora, ta "centrala", mnie to męczy od początku. Może PAD to przyczułek, rzucony na odcinek międzymorza? Może "centrala" położyła krzyżyk na AM. Poczekajmy.

 27. Centrala zostala zmuszona do polozenia krzyzyka na Angele Merkel, gdyz ta CIAGLE probuje wyPOwiadac posluszenstwo USA i NATO! Pojecie niemieckiej racji stanu od czasow Bismarcka sie nie zmienia! Ich CIAGLE ciazenie ku Moskwie moze stac sie problemem glownie dla Polski, chocby nawet z powodu polozenia geograficznego! Ostatnio podczas wizyty Merkel w USA, uslyszala od Prezydenta Trumpa rachunek za niemieckie knowania, proby budowy osi POlityczno-gospodarczej (na razie) Berlin-Moskwa-Pekin! Oczywiscie w Niemczech nadal stacjonuje ok.35tys., zolnierzy USA nie powstrzymuje to jednak Niemiec od ciaglych prob ZMIANY geopolityki! 

  Istotna roznica w polityce i pomiedzy politykami w Polsce, jest to ze mamy tylko JEDNEGO MEZA STANU, Pana Prezesa PiS Jaroslawa Kaczynskiego! Taki czlowiek nigdy nie stanie sie "naszym sukinsynem" , jak ludzie ktorzy polecieli do USA np. Szczerski, ktory wzial ze soba Solocha?, PO CO? Nie ma nowych gwarancji dla starych kiejkutow i NIE BEDZIE!!! Polska ma byc PARTNEREM USA, era "naszych sukinsynow" w osobach starych kiejkutow sie POkonczyla!! Nie trzeba im nawet PLACIC, dosyc sie NAKRADLI, to NIGDY nie byli propanstwowcy, tylko POsPOlici ZLODZIEJE!!! OUT!!!  Ich miejsce jest w Tusk Tower Center we Wronkach!!! Czyzby PAD i BBN tego nie ZRZOZUMIELI?! 

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 28. Krzyżyk na AM pasuje do 2 osób, Angeli i Antoniego. Czy Pan nie bierze tego pod uwagę? Proszę zwrócić uwagę na klimat w czasie rozmów trójmorza. Wyraźnie brylowała tam Kolinda, Trump wyglądał na oczarowanego tą panią, Kolinda ma rzeczywiście dużo sexapealu. Trump mimo swoich 70 lat wygląda na bardzo nowoczesnego. Mentalnie bliżej mu do Kolindy i PAD niż PJK i AM, ministra MON. Trójmorze dla centrali jest kluczowe i wszystko ma być temu podporządkowane. Prowokowanie zamieszek i przesilenia mogło wydawać się jej groźne.  To jest oczywiście moje zdanie. Chronologia wydarzeń, począwszy od afery podsłuchowej, podwójnej wygranej PIS, zatrzymany pucz grudniowy, kolejny gwałtownie przerwany vetami, układa mi się w tym kierunku. Rzeczniczka Białego Domu mówiła w trakcie procedowania ustaw SN, że toczą się rozmowy na najwyższych szczeblach. Sądzę, że właśnie te rozmowy, a nie te z Merkel mogły zasadniczo wpłynąć na decyzję PAD.

 29. Jeżeli Prezydent Duda nie przedstawi do końca września sensownego projektu ustawy reformującej polskie sądownictwo, to sam wyeliminuje się ze świata polskiej polityki.

  Jeżeli to system/salon nacisnął na Dudę, założył mu kaganiec, bądź wykonał jakiekolwiek inne zadanie dyscyplinujące Andrzeja Dudę, to powinien obecnie zadbać o jego wiarygodność. Czyli - dopuścić do przedstawienia przez Dudę sensownego projektu reformującego polskie sądownictwo. Jeżeli system/salon tego nie zrobi, pogrąży Dudę niczego nie uzyskując w zamian. PiS wyjdzie ze zwarcia wzmocniony w każdym scenariuszu.

   

 30. Pierwszym powodem tego co zrobił Andrzej Duda, taką praprzyczyną, było przemówienie Donalda Trumpa wygłoszone w Warszawie 6 lipca. I w Berlinie i Moskwie znaczenie tego przemówienia zostało właściwie odczytane - jako absolutne zagrożenie ich interesów w Polsce i nie tylko. Interes Berlina i Moskwy co do Polski, jest jeden wspólny - utrzymanie za wszelką cenę statusu Polski jako kondominium berlińsko-moskiewskiego, jako coś w rodzaju półkolonii. I bardzo szybko tak Berlin jak i Moskwa uruchomiły, że tak to określę, wszystkie swoje "zasoby ludzkie", w jednym celu - zlikwidować to zagrożenie dla ich interesów tak w Polsce jak i w Europie. Sposób na zlikwidowanie tego zagrożenia jest jeden - wystrzelić w kosmos rząd PiS. Najlepiej jak najszybciej, aby straty były jak najmniejsze. Straty oczywiście dla Berlina i Moskwy. Ten czterdziestopięcio minutowy "dywanik u Angeli Merkel" z 18 lipca był dla Andrzeja Dudy czymś w rodzaju bata dyscyplinującego. Żeby sobie nie myślał za dużo ... No i mamy to co mamy. Czyli Dudę idącego w ślady Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ten też z początku popierał  obóz który chciał zreformowania, odrodzenie Rzeczpospolitej, a skończył to chyba nie trzeba przypominać ...

  A jak głębokie te "zasoby ludzkie" ma Berlin i Moskwa odnośnie Polski - to posłużę się przykładem niejakiego Maxa Kolonko. Podobno dziennikarz. Ktoś kto śledził jego kanał na You Tube pewnie pamięta jaki z niego "amerykański republikanin do szpiku kości". A jak nie oglądał to niech sobie "cofnie taśmę" i obejrzy co prezentował w ciągu powiedzmy ostatnich 6-8 miesięcy. I co robi Max Kolonko po wizycie Donalda Trumpa w Warszawie? Dla Maxa Kolonko NIE BYŁO tej wizyty, nie zauważył ... A może przeoczył?  Nie, IMO dokładnie przestudiował otrzymane "instrukcje" i wysmażył materiały których nie powstydzili by się UBywatele RP ...

 31. 1. A jeżeli Pan Duda został kandydatem na Prezydenta w wyniku sygestii amerykańskiej? Czy była możliwa inna sugestia kierowana w stronę Jarosława Kaczyńskiego?

  2. A jeżeli Prezydent Duda wykonał swoje weta w wyniku sugestii Departamentu Stanu, czyli też z USA?

  3. A jeżeli Kancelaria Dudy konsultuje swoje posunięcia z Waszyngtonem, zaś Waszyngton zaleca umiar i spokój?

  Zbyt wielu rzeczy nie wiemy, żeby oceniać już dzisiaj. Z polskiego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby Prezydent stał się istotnym i trwałym elementem polskiej polityki. Trudno uwierzyć, żeby Prezydent w ciągu najbliższych tygodni pozwolił siebie sprowadzić do roli "Marcinkiewicza bis" czy "wsiowego popychadła". Przeciwko Prezydentowi aktywne jest na razie wyłącznie środowisko "macierewiczowych oszołomów", a to nie jest groźne.

   

 32. Właśnie tak myślę jak Pan, dokładnie to samo od pierwszej chwili nasunęło mi na myśl, ponadto, PAD na twtterze odpowiedział Antyleftowi,  "uwierz mi, że wiem co robię", to nie była zdawkowa odpowiedź, znalazłem w niej clou sprawy.  Wyżej napisałem notkę, że to właśnie rozmowy z Waszyngtonem wpłynęły na decyzję PAD. Myślę, że rozdającym karty w Pl nie jest już PJK i AM ale własnie PAD. Wbrew pozorom, jeżeli nasza teoria jest prawdziwa, to przynajmniej dla mnie, jest bardzo dobra wiadomość. Osamotnieni nie mamy żadnych szans, a z pomocą... i owszem.

  Pozdrawiam.

 33. " ...może po prostu ma dość i nie zniósł ciężaru odpowiedzialności... "

  Moim zdaniem nie wytrzymał ostracyzmu i ataków ze strony salonu, bo jest człowiekiem, który z każdym chce żyć w zgodzie. Do polityki w takim razie się nie nadaje.

 34. Okaże się w ciągu dwóch miesięcy. To jest poważny test dla Prezydenta Dudy, pierwszy tak poważny od początku jego kariery politycznej.

   

 35. Głos rozsądku z naszej strony. Komentarze też są ciekawe:

  ttps://www.salon24.pl/...

  Na razie "macierewiczowe oszołomy" - czyli najgłupsza grupa po stronie PIS-u - przeginają, co również należy zauważyć.

   

 36. Przypomnę, że Macierewicz był niszczony przez komuchów od zawsze. Przypomnę również, że nominacja Solocha na szefa BBN była przyjęta przez komuchów z dużą aprobatą i zadowoleniem.

 37. Przypomnę, że Macierewicz był od wczesnej młodości marksistą oraz fanem Che Guevary. Twórcą KOR-u, kumplem Kuronia i Michnika.

  Macierewicz nie był nigdy przez komuchów niszczony. Umożliwiono mu "ucieczkę" z więzienia w roku 1982 (wyszedł se z przychodni i już nie wrócił), następnie ukrywanie się i działalność publicystyczną na rzecz porozumienia komuchów, Solidarności i Kościoła. Na rzecz koncepcji zrealizowanej w kilka lat później przez komuchów przy Okrągłym Stole. Każdy kto pamięta rok 1982 zdaje sobie sprawę, z jakiego szczebla musiało być wydane polecenie, żeby Macierewicz "uciekł", następnie "się ukrywał". Film "Rozmowy kontrolowane" pokazuje ten machanizm wystarczająco wyraźnie. Macierewicz, to autentyczny Ochódzki z tamtych lat.

  Macierewicz żyje jak pączek w maśle od roku 1976, od swojej pracy w PAN-ie wykonywanej za zgodą komuchów.

  Macierewiczem opiekują się zatem komuchy oraz ludzie służb. Krysza nad Macierewiczem jest potężna, stąd jego rola - głównego dezinformatora  - po tzw. "katastrofie smoleńskiej".

  Macierewicz, to główna siła destrukcyjna i oszołomska po roku 1989-tym. Tak został usytuowany przez swoich opiekunów ze służb.

   

 38. @Gimbusiku, coraz wiecej ludzi na tym portalu mysli tak jak @MarekT?! Ideologiczna wojna hybrydowa przynosi sPOdziewany skutek?! Oszlomy z Olgina ida "jak burza ", zaPOminaja o jednym ze to 200 najwazniejszych generalow i amiralow USA postawilo na Trumpa!!! Takim BBN nie wystawia certyfikatow, zaden PAD nie daje swiadectwa moralnosci!!! To daje im Ojczyzna, i ich POCZUCIE obowiazku! Systems sprawdzajace NALEZA do Pentagonu!!! MInisterstwa Obrony USA, w III RP nie obowiazuje SYSTEM PREZYYDENCKI!!! Jak bedzie obowiazywal, to Prezydentem bedzie czlowiek GODNY ZAUAFANIA , Polacy POTRAFIA takiego wybrac, bedzie to z pewnoscia MAZ STANU, stojacy na strazy RACJI STANU IV RP!!! Zaden Dudus, to niePOwazne!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 39. "200 najwazniejszych generalow i amiralow USA postawilo na Trumpa!!! Takim BBN nie wystawia certyfikatow, zaden PAD nie daje swiadectwa moralnosci!!! To daje im Ojczyzna, i ich POCZUCIE obowiazku! ...."

  To było możliwe ze względu na historię USA. W Polsce to na razie niemożliwe, ponieważ tutaj "sprzedani" zostali 10.04.2010 wszyscy najważniejsi dowódcy i generałowie Wojska Polskiego. W ukrywaniu prawdy o tym zdarzeniu zainteresowane są wszystkie strony polityczne w Polsce - z panem Macierewiczem oraz doktorem Laskiem (i byłym ministrem Jerzym Millerem) na czele.

  Antoni Macierewicz, to jeden z głównych dezinformatorów posmoleńskich - taką tezę można udowodnić już dzisiaj. Nie wykluczam, że uzgodnił taką swoją rolę z rozmaitymi oficerami służb, nie wykluczam, że tym razem kłamie z powodów patriotycznych. Jedyne co można udowodnić, to fakt, że Macierewicz w tej sprawie kłamie!

   

 40. tzw. "rozwiązanie WSI" było wykonywane za zgodą i pod nadzorem właściwych - bardzo wysoko ulokowanych - ludzi służb. W tym za zgodą służb rosyjskich. WSI przekształciła się po tzw. "rozwiązaniu" w grupę powiązań nieformalnych, politycznych i biznesowych, o potężnych możliwościach. Operacja ta była związana z możliwością sprywatyzowania potężnego majątku rozsypanego po całym świecie. Czyli - dla bardzo wielu byłych funkcjonariuszy WSI okazała się niezwykle korzystna.

  Do wykonania potężnego skoku na kasę oraz utworzenia rozległej grupy mafijnej o potężnych wpływach przydał się funkcjonariuszom WSI Macierewicz. I to bardzo. Obawiam się, że posłużą się Macierewiczem jeszcze nie raz. Symbolem jego aktywności jest prosty fakt - byli funkcjonariusze WSI mają się świetnie, robią największe biznesy, nikomu z nich włos z głowy nie spadł. Macierewicz gwarantuje, że nie spadnie.

   

 41. avatar

  A cóż tak s**sz po tym Maciarewiczu czyżbyś był jego oficerem prowadzącym?

 42. nie tyle po Macierewiczu, bo takich jak Macierewicz były w latach 80-tych setki, co po "oszołomach Macierewicza". To towarzystwo wkurza, bo niby jest patriotyczne, a wspiera fanatycznie idiotę.

   

 43. Dogłębne i szybkie zmiany personalne w armii są konieczne. Chodzi o nasze bezpieczeństwo. Mam nadzieję, że Macierewicz tego dokona, mimo sprzeciwu BBN. Bzdety rozpowszechniane na temat Macierewicza są wyłącznie bzdetami. Macierewicz bardzo szybko rozstał się z Michnikiem i Kuroniem wskazując na ich wszawą rolę. Macierewicz Polaków jeszcze nie zawiódł.

 44. Jak nie zawiódł? Proszę sobie przesłuchać na youtube materiał pt - "wysłuchanie pana Wiśniewskiego przed Zespołem Macierewicza":

  https://www.you...

  No i co dzieje się dzisiaj z panem Wiśniewskim, jedynym świadkiem? Rzekomym świadkiem czegoś takiego:

  https://www.you...

  Dla propagandy rosyjskiej był to podstawowy materiał ilustrujący:

  https://www.you...

  Podstawowy i jedyny. Można by pomyśleć -  przygotowany wcześniej przez dezinformację rosyjską.

  Tylko że pan Macierewicz nie pojechał z cmentarza w Katyniu na lotnisko w Smoleńsku, żeby na własne oczy sprawdzić, co tam ruscy modzą. Nie pojechał i ten fakt będzie mu towarzyszył do końca jego dni. Pan twierdzi, że "nigdy nie zawiódł"? Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi?

   

   

 45. Najspokojniejszy film w tej całej dezinformacji:

  https://www.you...

  To wszystko naprawdę wymaga inteligencji oraz wnikliwej uwagi.

   

 46. MarekT,  na podstawie źródeł, stawia wielce prawdopodobną tezę, że Macierewicz zrobił rano kupę i na jej podstawie buduje narrację mówiącą o jego podejrzanych czynach... he he...

 47. W takim razie dlaczego Macierewicz nie ruszył wraz z dziennikarzami na lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku?

  Dlaczego po powzięciu informacji, że wszyscy zginęli (nie wiadomo jak), udał się na obiad, następnie do pociągu, z którego nadawał przez telefon podsłuchiwany przez ruskich? Przez kilkanaście godzin nadawal.

  No i najważniejsze - dlaczego Macierewicza ruscy nie zastrzelili w tym pociągu? Był pzecież jeszcze długo na terenie Rosji, mogli w każdym momencie pociąg zatrzymać. Tymczasem do Polski wracał niezwykle ważny i odważny wódz przyszłego powstania .... Mogli Antka zastrzelić 1000 razy przez 30 lat, a jednak tego nie zrobili. Przyszły wódz przyszłego polskiego powstania funkcjonuje sobie dalej jak pączek w maśle pod osłoną oficerów służb z którymi walczy.

  Niech Pan mnie tym całym Macierewiczem, polskim "bohaterem", nie rozśmiesza.

   

 48. Tak, tak... Macierewicz miał tyle okazji by polec od zastrzelenia i nie skorzystał z tego... Kontynuuj Pan, może ktoś w te brednie uwierzy.

 49. Zostawmy w takim razie osobe Pana Macierewicza! Wczoraj Pan Prezes PiS J. Kaczynski i MAZ STANU w JEDNEJ osobie, odpowiedzial Panu Duda, "TO SIE NIE UDA"!!! PAD moze dalej DOBREJ ZMIANIE  rzucac klody POd nogi, odwazyl sie nawet dla swoich malych ambicji zPOstPOnowac wielkie Polskie zwyciestwo w 1920r nad Rosjanami! Tym razem PAD POszedl juz za daleko ! Widac ze jest "niezlomny" w,obrazaniu Polakow ktorzy go wybrali, oraz swojej Ojczyzny!!! Coraz bardziej POznajemy go PO czynach !!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 50. Dowodów na zdradę PAD-a jest aż nadto

  Kancelaria Dudusia chroni Komorowskiego

  Magazyn śledczy Anity Gargas em. 28 czerwca 2017, zwiastun

  Całość:

  https://vod.tvp...

  A teraz to :

  Szczerski :))

  Kłamie kręci manipuluje 

    to jest żałosne

  ale widocznie notowania Pad-a spadły i muszą się ratować :)

  " Szczerski dodał, że trzeba dziś pamietać, kto chciał przeprowadzić skuteczną reformę sądownictwa, a kto forsował projekty, które nie dawały gwarancji jej przeprowadzenia w sposób bezpieczny. "

  CHCIAŁ :))) /już nie chce ???/

  "napięcia wynikają z porządku instytucjonalnego opisanego w naszej konstytucji. Dlatego warto podjąć obywatelską debatę nad nowym ustrojem państwa "

  CZYTAJ WIĘCEJ "WAAADZY" DLA DUUDSIA :))

  "  ponad trzy czwarte Polaków dobrze oceniło tę decyzję, "

  Chodzi o veta w sprawie reformy sądownictwa

   KOMU ON TEN KIT PRÓBUJE WCISNĄĆ ?

  Całość tu:

  https://wpolity...

   

   

   

   

   

   

   

 51. Strony