Prześlij dalej:

Upierał się nie będę, bo nie robiłem szczegółowych przeszukiwań, ale jestem prawie pewien, że nigdy po 1989 roku żaden rząd nie miał wyższych notowań po 2 latach niż na starcie. Biorąc poprawkę na wszystkie defekty i manipulacje sondażowe, a także samą pracownię CBOS, która nadal jest na rządowym kubku, najnowsze badanie i tak robi wrażenie. CBOS oznajmił, że rząd Beaty Szydło ma 42% zwolenników i to jest wynik lepszy, niż w dniu powołania. Identyczne poparcie jak rząd ma koalicja PiS-SP-PR, a sama Beata Szydło dostała 49% i to wszystko razem robi jeszcze większe wrażenie, ponieważ jest rzeczą absolutnie unikalną w polskiej polityce.

Powołując się na sondaże nie możemy mówić o faktach, sondaż z natury rzeczy jest zaledwie próbą ustalenia stanu faktycznego. Niemniej przy zachowaniu odpowiedniego dystansu i intuicyjnej korekty z całą pewnością da się wyciągnąć wnioski, które oddają rzeczywistość. Zacznę od wrzucania kamyczków do własnego ogródka. Należę do tych osób, które regularnie podejmują temat zwany PR. Zdania w tym obszarze nie zmieniam, PiS popełnia katastrofalny błąd rezygnując z polityki informacyjnej, co jeszcze jest połową biedy. Najgorsze, że PiS usiłuje od czas do czasu komunikować się ze społeczeństwem, ale robi to fatalnie i w konsekwencji w mediach eksponowane są najgłupsze wpadki. Tylko w tym tygodniu mieliśmy dwie dęte „afery”.

Na pierwszym miejscu Sadurska z prostym komunikatem „dostanie 90 tysięcy”, czym wiadome siły zabełtały Polakom w głowach. Wystarczył jeden średnio rozgarnięty spec od PR, który wyjaśniłby podstawowe rzeczy i temat jest opanowany. Spółka skarbu państwa jest pod nadzorem rządu i to rząd odpowiada za jej wyniki, a skoro tak to jest rzeczą naturalną, że rząd chce mieć we władzach spółki osoby zaufane i realizujące założenia rządu. Co do wynagrodzenia, nie jest to pensja przygotowana dla Sadurskiej, ale są to stawki ustawowe ustalone lata temu i jeśli jest taka potrzeba powinniśmy rozpocząć debatę o wynagrodzeniach w spółkach skarbu państwa. Proste jak drut i jeśli nawet nie do końca przekonujące, to na pewno nie tak złe, jak zrobienie z tego tematu parawanu dla ekshumacji i Sowy.

Druga rzecz z ostatnich dni. Córka leśnika… proszę wybaczyć, ale ręce do tyłka uciekają, to już naprawdę objaw tak głębokiej paranoi i desperacji opozycyjnej, że nie będę się taplał w detalach. Z drugiej strony Szyszko, było nie było profesor, jest mniej więcej tak okrzesany jak meliorant z czasów PRL. Oczywiście, że trzeba nie mieć wyboraźni, aby przed kamerami podchodzić do Błaszczaka, wręczać kopertę, co samo w sobie jest dwuznaczne i jeszcze dodawać „To jest list od takiej córki leśnika”.

Niezwykła prostoduszność i naiwność jednoznacznie świadczą, że Szyszko nie włożył do koperty korupcji, ale całą swoją toporem ciosaną osobowość. Nie ma takiej możliwości, aby podobny skecz nie stał się hitem w mediach i hitem natychmiast się stał. Wniosek z tej żenady jest podwójny, media z opozycją chwycą się każdej głupoty, ale to PR-owskiej partyzantce PiS zawdzięcza dostarczanie gotowych materiałów na tacy. Jestem więcej niż pewien, że ministrowie PiS nie przeszli przez żadne szkolenia, a jeśli przeszli to szkoliła ich córka leśnika.

Nawrzucałem kamieni nie tylko do swojego ogródka, ale każdy ma prawo spytać, co z tego gadania wynika. PiS i rząd wbrew PR idą jak burza, jaki zatem jest powód, aby to zmieniać? PiS idzie jak burza pomimo niebywałych zaniedbań w obszarze komunikacji, z czego wynika wprost, że opozycja jest jeszcze gorsza. Gdyby PO działało na poziomie PR-u z czasów Tuska o wynikach, które dziś podał CBOS, PiS mógłby zapomnieć. Najłatwiej w polityce zmienić wizerunek i jeśliby się to PO udało, to mamy poważny problem. Póki co rewelacyjne wyniki PiS to przede wszystkim samograje, na pierwszym miejscu wyniki gospodarcze plus programy socjalne, na drugim twarda polityka wobec „uchodźców” w połączeniu z ekshumacjami i taśmami Sowy.

Polacy nie są ślepi widzą co jest ważne, a co jest wiewiórką i córką leśniczego. Problem w tym, że przyjdzie w końcu kampania, wtedy wszystkie wiewiórki z zamachami i 500+ się pomieszają. Jest się czym cieszyć tu i teraz, ale jeden taki, co żył wyłącznie tu i teraz skończył w pociągu relacji Sopot – Prokuratura. PiS ma potężny kapitał w postaci realizacji programu, który Polakom się podoba, ale to nie znaczy, że może go trwonić na takie głupoty, jakie codziennie dostajemy w pakietach medialnych. TVN i GW się nie zmienią, PO do sprawnego PR może wrócić. Szyszko i pozostali politycy PiS muszą się nauczyć PR, bo niezależnie od paranoicznych nagonek, politycy partii rządzącej nie mogą zachowywać się idiotycznie, ku radości opozycji.

6
17561 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. Rudi Schubert śpiewał "Córka rybaka" , a teraz mamy "córkę leśnika " .Kabarety będą miały pożywkę .że ho ho .Szyszko ,prosty chłop, a ma jaja z kamieni ,bo dawać kopertę przed kamerami Polsatu to nie w kij dmuchał.
  Szczęście sprzyja lepszym ,ale jak PISowi fart się skończy to tylko można będzie liczyć na "totalnie głupią opozycję " Opozycja nie uczy się na błędach ,i wychodzi na to ,że możemy spać spokojnie...

 2. ...Był jeszcze jeden hit:

  "Czemu ty dręczysz mnie, córko grabarza..."

  I na tę melodię trzeba będzie zaśpiewać:

  "Czemu ty dręczysz mnie, córko leśnika?

  Świeże listy wciąż przynoszą do mnie tu

  Przestań już dręczyć mnie, i już nie wnikaj

  Gdzie wiewiórka ułożyła się do snu..."

   

 3. Nie ma znaczenia, w dalszym ciągu na dole Polska funkcjonuje jak za 25 lat wolności.

  Słyszałem że prezydent Dutkiewicz dostał od Niemców medal za zwalczanie polskiego patriotyzmu. Redaktor naczelny breslauer zeitung jest zły, że to nie on dostał.

  Wysokie notowania Prezydenta Dudy nie powinny być zaskoczeniem. Kilka tygodni temu napisałem, że Polaków nie interesuje czy lubi się z Kaczyńskim czy się kłóci - punkty nabija na czymś całkiem innym. Polacy oczekują od Prezydenta Polski czegoś innego. A ten wyskok jest po decyzji Kaczyńskiego, który z szacunkiem wskazał kto jest głową państwa, mimo że w warunkach Polski to jest funkcja idącą bardziej w stronę symboliki niż USA. 

 4. PR jest istotnym elementem kreowania rzeczywistości. Nie martwią mnie jednak drobne wpadki rządzących, gdyż ich waga jest wątpliwa, co każdy widzi, słyszy i czuje.

  Ponad tysiąc lat Muslimy byli dla nas najeźdźcami. Mimo wielu zbrojnych prób nie udało im się zalać Europy. Teraz są emigrantami, a dla niektórych nawet uchoźcami i bez broni, chociaż dobrze od małego wyszkoleni w podrzynaniu gardeł, są już wszędzie i zaczynają rządzić. Muslimy osiągnęli to oczym marzyli od setek lat, ale dokonali tego tylko dzięki PR. Wystarczyło, że zmienili status najeźdźców na status uchodźców... taki wymyślony przez lewaków i zrealizowany przez Merkel islamski Blitzkrieg. Nie łudźmy się, oni nadal są najeźdźcami.

 5. Amerykanów nie należy prosić o wojsko i inwestycje. Doradców Trumpa trzeba przekonać, że Ameryka i Trump mają duży interes w militarnym i gospodarczym wejściu do Polski i Europy środkowej.

  Jesteśmy coraz bliżej islamskiej i nie tylko islamskiej inwazji na Europę. Kiedy wyrzucą Boga z Europy zachodniej, inni barbarzyńcy przyjdą ich zadeptać. Uważają kościół katolicki za swojego jedynego wroga, ale kiedy rozbiorą kamienie z kościołów, zostaną starci z mapy świata.

 6. Szanowny Pan raczy wziac pod uwage, ze sytuacja D. Trumpa jest pod kazdym wzgledem daleka od komfortowej. Po wyborach jego poparcie stale spada, gospodarczo USA sa w ciemnej dupie, lincz medialny jest o wiele dotkliwszy niz w wydaniu TVN czy GW i sporej czesci jego elektoratu juz puscily zwieracze, Republikanie sa nielojalni, podzieleni i czesto mu wrodzy, sluzby specjalne graja swoja wlasna partie szachow, Demokraci za wszelka cene daza do impeachmentu, a Washington DC i Bialy Dom to klebowisko zmij, w ktory nie mozna zaufac kompletnie nikomu. 

  Kleska Trumpa oznaczac bedzie radykalna zmiane polityki na kazdym szczeblu i stawianie zbyt duzo na taka karte to bardzo niebezpieczne zagranie...

 7. Ten PR PiS to sabotuje np. takie TVP - na którym miejscu (odp.: gdzieś zagubione w środku) na stronie http://tvp.info są obchody w Oświęcimiu i  przemówienie odczytane przez panią premier o którego przekazie MK napisał:

  "Wyjaśniam, co powiedziała w Auschwitz. Nigdy więcej niemieckich obozów koncentracyjnych i niemieckiej polityki dla Europy."

   

 8. Byłem na tych uroczystościach i po raz pierwszy  bardzo mi sie podobały przemównienia bo nie ględzono ściemniając o faszystach, nazistach i hitlerowacach ale o Niemcach i ich odpowidzialności za holokaust. Dopełnieniem kilunastoletnich starań jest przejęcie budynku dawnych PZZ na cele muzum poświęconego Polakom ratujących uciekinierów z obozu. Minister Gliński podpisał list intencyjny w sprawie powołania muzeum Sprawiedliwi spod Auschwitz. Przez wiele lat budynek starał się przejąć Żyd z Nowego Jorku.  Przed 2 tygodniami ideę powołania tego Muzeum zaatakowała "Gazeta Wyborcza". 

 9. Najlepszy, najdobitniejszy fragment dot. Niemców to cytat z wypowiedzi śp. Lecha Kaczyńskiego - od 5:31 - https://youtu.be/ndX3vvXnIlo?t=331

  "Jak mówił śp. prezydent Lech Kaczyński komentując losy II wojny światowej: to, co się stało w Auschwitz było zorganizowane przez ówczesne państwo niemieckie – III Rzeszę. I trzeba o tym pamiętać, bo nie zawsze ten, kto ma siłę, ma rację. Musimy wyciągać wnioski z tego, co się wówczas stało – dodała." - za https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-beata-szydlo-zachowujac-prawde-o-przeszlosci-i-upowszechniajac-wiedze.html

  PS: wg @cezarygmyz Adam Słomka głosował za odwołaniem rządu Olszewskiego i jeszcze groził odpowiedzialnością za próbę lustracji https://twitter.com/cezarygmyz/status/874763354732101632

 10. Wówczas Słomka wmówił sobie, że to nie jest możliwe aby Moczulski był TW. Zresztą nie on jeden. Ponieważ później o tym się przekonał to KPN się rozleciał. Późniejszy senator PiS Mieczysław Gil także przeciw Olszewskiemu.  I jeszcze jedno, szukam listy nazwisk głosujących przeciw Olszewskiemu, ma Pan albo ktoś z tutaj piszących?

 11. Tylko po co w generalnie bardzo dobrym rządzie (na pewno dużo lepszym od wydania z lat 2005-7) taka zakała? Przecież on kompromituje siebie i co gorsza cały rząd. Ten facet ma nierówno pod sufitem. Wystarczy wspomnieć o "genialnej" koncepcji ochrony Puszczy przez jej wycięcie. Oczywiście lepszy rząd z jednym kretynem niż z 20 złodziejami, ale przez tego jednego kretyna może w końcu cały rząd przepaść. I jeszcze te jego wspólne polowania (a może i picie?) z TW "Kazimierz" (chodzi o Lecha Blocha, prezesa PZŁ, można o nim poczytać w Resortowych dzieciach - politycy. Tam opisywany jako złe towarzystwo Komora).

  A sprawa z kopertą (raczej chodziło o załatwienie posady niż łapówkę) nie śmieszna, tylko raczej symptomatyczna. Facet przecież załatwia interesy różnych osób i lobby na prawo i lewo. A to leśnicy, a to mysliwi, a to deweloperzy.

 12. avatar

  wieki tu nie pisałem, ale śledzę regularnie - pozdrawiam starych wyjadaczy tego poratalu włacznie z matką ;)

  pisze, bo po raz kolejny wypływa temat pi-aru, mój ulubiony, o którym pisałem jeszcze przed dojściem pisiorów do władzy

  powiedzmy sobie wprost - pis ma więcej szczęścia niż rozumu - dobrych kilku dekad temu polityka przeszła z tzw. 'poważnych branż' do branży rozrywkowej i popkulturalnej - jednym słowem liczy się przedstawienie nie fakty - platfonsy, z przeszkolonym pi-arowo rudym, grali przedstawienie 8 lat i przerwały to tylko i wyłącznie, mówiąc metaforycznie 2 sprawy - rozbestwili się i zaczęli mieć w dupie jakość przedstawienia i przede wszystkim teatr zmienił właściciela (jankesi)

  pisiory natomiast nie rozumiały, nie rozumieją i nie zrozumieją tego, że czasy, kiedy polityk był oceniany za realne czyny siedzą już dawno w lamusie - dlatego taki szyszko, sasin, waszczykowski, kurski, macierewicz (tego akurat szkoda) pogrążą i zaprzepaszczą ten fart, który spadł z nieba pisiorom - tym fartem są przede wszystkim dwie rzeczy - sytuacja międzynarodowa, gdzie zaczynają się już duże zawirowania i każdy z dużych misiów ma swoje problemy i próbuje ratować własną dupę - system światowy się przepoczwarza i nie ma środków ani czasu ściśle kontrolować kraje postkolonialne typu nasz - a druga to sprawa nachodźców - moim skromnym zdaniem 80% z całego sondażowego bogactwa pisiorów pochodzi z ich stosunku do przyjmowania nachodźców - ludzie mając realne podstawy do strachu o własne życie, a słysząc z każdej innej strony politycznej sceny wolę do przyjmowania (mniej lub bardziej) nachodźców trzymają się jedynych, którzy są przeciw ;)

  problem w tym, że obie fartowne dla pisiorów sytuacje kiedyś się skończą, a na pewno będą trwać krócej niż pisiorom potrzeba czasu na ogarnięcie tego chlewu po 28 latach "wolności" - i wtedy bedzie niewesoło, bo tam oprócz pada nie ma dosłownie nikogo, kto rozumiałby na czym polega dziś polityka i medialne przedstwaianie jej w odpowiednim świetle - jak widzę to co zawodnicy typu szyszko (ten chłopina to prawdziwa tragedia) czy waszczykowski odpierdalają to mogę ten pi-arowy przekaz porównać tylko do jednego - to jest tak jakby kaczafi codziennie przychodził do tvp i w największej oglądalności ściagał przed kamerami nachy i pokazywał bladą dupę - nie ma innyego porównania na tę biedę

  wyżej wymienione grube rzeczy kiedyś skończą, a i zgliszcza po platfonsach zostaną zagospodarowane na nowo przez tych, co manipulację i socjotechniki mają w małym palcu od z grubsza 200 lat i wtedy pisiory zdeżą się ze ścianą jak już raz widzieliśmy 10 lat temu 

  dla mnie pytaniem głownym jest jednak co należy zrobić - oprócz wylewania żalów w tym temacie przez ostatnie 2 lata - żeby w końcu coś ruszyło w tych konserwach - czy my mamy w ogóle jakieś środki do tego, żeby zmusić te toporne łby do ogarnięcia tej przestrzeni? - bo chyba wszyscy tu kumamy, że jesli pisiory przegraja następne parlamentarne to jewropejscy i kremlowscy komuniści, tym razem rozpierdolą nas w drobny mak  

 13. A może paradoksalnie w tej swoistej PR-owej nieporadności częściowo lezy przyczyna sukcesu. Może po prostu ludziom opatrzyły i znudziły się piarowskie sztuczki, rożne tymochowiczowskie piramidki i cały ten majdan i właśnie jego brak przemawia lepiej niż ich stosowanie?

 14. avatar

  nie rozumiemy się ;)

  nie mówię o pi-arze polegającym na praniu bani w stylu wiejskiego specjalisty ala tymochowicz ;) 

  mówimy o umiejetnym komunikowaniu o swoich sukcesach i starannym usuwaniu w cień cepów którzy umysłowo nie ogarniają nowoczesnej polityki i zwyczajnie szkodzą bo druga strona gra jak się tylko da nieczysto i użyje każdych środków żeby zmielić komuś banie - to że teraz jest fart że są w rozsypce i muszą robić idiotami nie znaczy że zawsze tak będzie ;)

  tym bardziej to boli że pisiory nie muszą walić cepem i wymyślać wirtualnych sukcesow jak platfonsy tylko mogą prowadzić nazwijmy to 'uczciwy pi-ar' na bazie realnych sukcesów - a tak to jest płacz że tyle sukcesów i malo kto o nich wie bo cały czas neokomuna przykrywa je aferkami z dupy - chujowo i głupio ale permanentnie i ten syfek odkłada się powoli acz nieubłaganie 

  śmiać mi się chce jak słyszę o końcu czasów pi-aru podczas gdy dopiero wchodzimy w apogeum tego trendu - tak może mowic ktoś kto noga w świecie nie był i niewiele kuma z tych tematów ;)

  to samo jest z gadka pt. ludzie się znudzili pi-arem - z góry błędne bo żeby się znudzić to trzeba najpierw mieć świadomość czegoś - gdyby tak było to 90% populacji czytało by jak chciało wszystkie sztuczki i na końcu cały segment pi-aru i socjotechniki zdechlby z głodu - tymczasem ma się świetnie bo ludzkość jest coraz głupsza i powstają coraz bardziej wyrafinowane narzędzia do manipulacji - jak jakiś rysiek albo krystyna może się znudzić jak nawet nie błyśnie mu w bani co i kto z nim wyprawia ;)

  powtórzę że tymczasowy zwrot akcji na naszej szachownicy to w większości fart wynikający nie z obudzenia się ludzi z letargu (chociaż ten proces też jakoś istnieje) tylko z układu różnych puzzli zupełnie niezależnych ani od nas ani od pisiorow ;)

  zgadzam się tu z matką że pisiory dostały tyle samograjow w prezencie że aż ból - ból przeradza się w irytację jak trzeba oglądać jak niezdarnie się z tym materiałem obchodzą albo jak troglodyci pokroju szyszki pomagają zlodziejom i idiotom z przeciwnej strony pozowac na krystalicznych intelektualistow ;)

   

 15. avatar

  "jak nawet nie błyśnie mu w bani co i kto z nim wyprawia"

  Jak zaczynam mniemać stan taki nie zależy od wykształcenia, pochodzenia, środowiska. Trochę dziwne.

 16. avatar

  .

 17. Teraz jest afera z Auschwitz i wypowiedzia Szydlo.

   

  Auschwitz byl zaplanowanym eksperypentem, samograjem spolecznym tych co mowili ze tworza tysiacletni raj na ziemi. Komisarze rzeszy. Teraz nam mowia ze nasze panstwo nic nie ma do gadania bo kolejni komisarze od rzeszy europejskiej, mowia, ze nam zrobia kolejny raj. Tusk, Timermans, Junkers, Schulc.  i P u t i n tez robi uniwralowke i raj radziecko-rosyjski. Jak sie przed tymi barbarzyncami bronic?

   

  Tworzyc silne panstwo przed  zlodziejami, ktorzy, niezle zapychaja swoje konta osobiste na tej ideoologii. Tak samo jak praktyczny, rubaszny Goering, kolekcjoner.

   

  Goering, Tusk, Putin, Mediedew, Junkers, Schulc, Timermans. To te same sprzedajne dziwki, chcace od zycia luksusu.

 18. Zgadzając się z umieszczonymi wcześniej komentarzami, odnoszę wrażenie, że przy dzisiejszym dostępie do informacji znaczenie PR będzie malało... jest tego za dużo. Ważniejsze stanie się poczucie realnego bezpieczeństwa i zasobność własnej kieszeni. Opozycja, nie mając wpływu na realia, zmuszona będzie do szukania dziury w całym. Prawdopodobnie już niedługo, w TVN i Polsacie będą zastanawiać się dlaczego Pisior zamknął drzwi wchodząc do kibla.