Prześlij dalej:

Socjolodzy i psycholodzy rytualnie obwieszczają, że w okresie świątecznym Polacy są dla siebie gorsi niż na co dzień. Nerwowość, pogoń za zapomnianym majonezem, wyprzedzanie na trzeciego, walka na parkingu. Ziarnko prawdy w tym jest, ale jak z każdą ideologicznie sterowaną diagnozą, bo oczywiście większość naukowców wyznaje „liberalną demokrację”, trzeba zachować spory dystans do prawd objawionych. Warto jednak zajrzeć, przed świąteczną beztroską, do własnych serc, sumień i rozumów, żeby się nie pogubić. Wkradło się między Chrześcijany sporo nerwowości – bieganiny za majonezem i jak to zwykle bywa, sypią się wielkie kwantyfikatory. Ktoś zdradził, ktoś się zasłużył, ktoś zagraża Ojczyźnie, komuś media wyprały mózg.

W przeciwieństwie do rozpalonych emocjami dziennikarzy i części polityków, nie widzę żadnych zamachów na prawdę, kontrofensywy agentury wpływu, „dekompozycji obozu patriotycznego” i wielu, wielu innych wymyślonych tragedii. Tam gdzie są ludzie, tam są mądre i głupie pomysły, emocje, namiętności, ambicje i siłą rzeczy spory, różnice zdań, konflikty interesów. Tak było, jest i będzie na wieki wieków amen. Ważne, aby po upuście emocji przeprosić się z rozumem, przypomnieć sobie trumny, w których Mongołowie sprofanowali ciała Polaków i powiedzieć nigdy więcej.

Zadanie jest jasno zdefiniowane, trzeba budować Polskę, która nie zostawi żywych i umarłych Polaków na pastwę barbarzyńców. Kłócić się przy tym wolno, czasami nawet warto, ale niech nikt się nie waży zapomnieć, że świętą powinnością Polaka jest troska o gniazdo, tego Polakom życzę na Wielkanoc i na zawsze. Wierzę głęboko, wręcz jestem przekonany, że to życzenie się spełni, bo przecież w całości zależy wyłącznie od Nas. Niezależne od Nas jest tylko zdrowie i szczęście, potrzebne do wszelkiego działania, zatem życzę też końskiego zdrowia i chociaż odrobiny szczęścia przy ciężkiej pracy, a reszta sama się w powodzenie ułoży. Wesołego Alleluja i do przodu!

6
12063 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę Gospodarzowi i wszystkim Czytelnikom :-) Alleluja i do przodu!

 2. Wszyscy skladaja zyczenia Polakom, Pan Prezydent, Pani Premier, a takze Pan Macierewicz, mozna rzec mocno, ekstraordynaryjnie, po zolniersku! Ciekawe ze odnotowaly to prawie wszystkie media, w dodatku bez komentarza! Chrystus umarl dla nas na krzyzu, dajac swiadectwo prawdzie, lecz takze dla nas POWSTAL Z MARTWYCH! Moi Rodacy dodaja, PRAWDZIWIE POWSTAL!!! Czego sobie i Rodakom zycze!!! 

  Wasz Dziadek Borowik, zwany Prawdziwkiem!

 3. Czytałam niedawno wywiad z J. Claviezelem, odtwórcą roli Jezusa w gibsonowej "Pasji".

  Powstanie "Pasja 2" - o Zmartwychwstaniu. Bardzo pięknie mówił o Polsce: "Kocham Polskę. Nie chodzi o budynki i drzewa. Kocham ludzi. Oni mnie podnoszą, ponieważ umieją przyjmować cierpienie. Najpierw była inwazja nazistów, potem zdrada sojuszników. Nikt nie powiedział słowa, gdy krzyżowano ten kraj. W polskiej ziemi jest twarz Chrystusa i Matki Bożej. I to sprawia, że wasz kraj jest dla mnie tak drogi".

  Dopóki tak nas będą postrzegać - pomimo wszelkich szykan - Sursum Corda.

 4. Juz jutro bedziemy swietowac rocznice Zmartwychwstania Panskiego. Znowu przypomnimy ze Jezus Zmartwychwal - Zaprawde Zmartwychwstal!

  Czy odniesiemy to do siebie? Oby!

  Czy jednak mozemy zagwarantowac ze Polska nie pozostawi zwlon swoich nalepszych synow w rekach ludzi ktorzy wepchaja do ich martwych cial smieci aby ponizyc ich (i nas) chocby i po smierci? Chcialbym, ale to moze nie zawsze byc mozliwe. Mozemy sie jedynie starac aby ci ktorzy beda mieli takie senne marzenia budzili sie zlani zimnym potem na mysl o konsekwencjach. To zadanie na lata aby tak umocnic Polske aby ja powazano i - mowiac wprost - aby jej sie obawiano obrazic. Zadanie dla nas i naszych dzieci i wnukow. Bo nic co trwale nie rodzi sie w jednej chwili i z niczego. Ale gdy staniemy na opoce wiary i na ramionach gigantow ktorzy zyli wsrod nas to mozemy siegnac gwiazd...

 5. WESOŁYCH ŚWIĄT.

 6. avatar

  Pgodnych i spokojnych  Świąt wszystkim życzę i powodów do radości po świętach.

 7. Wesołych Świąt!

 8. avatar

  Wesołych Świąt i wytrwałości w ujawnianiu prawdy.

 9. avatar

  Gospodarzowi i Kontrowersjanom zdrowych, pogodnych i tradycyjnie polskich Świąt Wielkiej Nocy :)