Wyborcy PiS muszą zdecydować czy wzorem jest Kaczyński, czy modelem Misiewicz?

Prześlij dalej:

Mija rok sprawowania władzy przez PiS i jeśli miałbym podsumować ten czas kilkoma słowami, to użyłbym takiego zestawu – bardzo dobry czas dla Polski. Po roku 1989 nie było tak owocnego roku w wykonaniu władzy, co ważne owocnego dla Polaków, bo samopoczucie władzy nigdy mnie nie interesowało, od tego jest, aby służyć Polsce i Polakom. Nic jednak nie trwa wiecznie i nie jest pozbawione skaz. Inną mam ocenę jakości władzy w kontekście korzyści społecznych, inną w kwestii pokus, które zaczynają się pojawiać zarówno w PiS, jak i wśród wyborców. Dotychczasowe próby deprecjonowania przeprowadzonych zmian kończyły się wielką kompromitacją, było to łatwe do przewidzenia. Mało jest Polaków, którzy chcieliby oddać swoje pieniądze zachodnim bankom i korporacjom. Niewielu zechce umierać za Trybunał Konstytucyjny, czy całą „kastę” sędziowską. Z drugiej strony w pamięci społeczeństwa cięgle jeszcze tkwi obraz, jaki roztaczała sobą obecna opozycja, przez ostatnie 8 lat. Był to smutny czas degrengolady, niszczenia państwa, niszczenia wszystkiego, co związane z rozwojem i bezpieczeństwem Polski. Również następcy PO okazali się, łagodnie mówiąc, mało wyjściowi. Intelektualnie i moralnie Petru z Kijowskim nie różnią się praktycznie niczym od Nowaka, Chlebowskiego, Marcinkiewicza i im podobnych. Wszystko to razem wzięte sprawiło, że notowania PiS utrzymują się na stałym, wysokim poziomie, który nadal gwarantuje samodzielne sprawowanie władzy. Niemniej po serii nieudanych prób, nawet ta beznadziejna opozycja razem z medialnym pionem propagandowym, trzy razy celnie uderzyły. Mam na myśli: „apele smoleńskie”, podwyżki dla posłów i administracji oraz najnowszą akcję „Misiewicze”.

Jak to możliwe, jak to się mogło stać? Przyczyny są tak oczywiste, że wstyd o nich pisać, ale niestety do sporej grupy wyborców PiS nie docierają. Wszystkie trzy akcje mają wspólny mianownik, mianowicie taki, że ze społecznego punktu widzenia posunięcia władzy są nie do oborny. Pewne zjawiska w przyrodzie są stałe, w relacjach władza społeczeństwo, także. Żaden suweren nie pochwali in gremio oficjalnego narzucania wrażliwości, szacunku, pamięci. Zawsze tym wartościom i uczuciom towarzyszy spontaniczność oraz wewnętrzna potrzeba. Choćby Antoni Macierewicz wygłaszał apele 100 razy dziennie, to nie przybędzie z tego tytułu ani jeden Polak, któremu się oczy otworzą na Smoleńsk, co więcej z bardzo dużym prawdopodobieństwem wielu ubędzie. Gdy władza po pół roku przyznaje sobie wyższe apanaże, to pod każdą szerokością geograficzną dostanie po łbie od rozwścieczonego ludu, ledwo wiążącego koniec z końcem. I w końcu trzecia sprawa, czyli odwieczne obstawianie stanowisk „zaufanymi” i to jeszcze pół biedy, gorzej jeśli zaufani uchodzą za wybitnie zasłużonych i uzdolnionych, tylko szkoły nie udało im się skończyć, bo się poświęcali dla Ojczyzny. O ile tylko człowiek potrafi zdjąć z oczu bielmo partyjnych i osobowych sympatii, nie może nie dostrzec powyższych zagrożeń. Bardziej samobójczego zestawu dla władzy praktycznie nie ma, jeśli wykluczymy terror jako metodę utrzymywania ludu w dybach.

Od tego w jaki sposób tę banalną wiedzę wyborcy i partia PiS zinterpretują, zależą losy drugiej, a przy wyjątkowo idiotycznej postawie, pierwszej kadencji. Nie pomogą żadne magiczne zaklęcia, że kto nie z nami ten zdrajca albo otumaniony TVN-em. One jako żywo przypominają wysiłki poprzedników, kiedy próbowali bronić czegoś, co do obrony się nie nadawało. Nielegalnie nagrane taśmy mają identyczną „wartość” w kontekście ich treści, co zarzut zdrady i zmanipulowania w obliczu niedorzecznych decyzji politycznych w wykonaniu PiS. Spośród trzech dużych wpadek, za dwie odpowiada Macierewicz ze swoim obozem, za jedną Beata Szydło z frakcją liberałów. Każdy wzniecony pożar po kolei gasił jeden, jedyny strażak – Jarosław Kaczyński. Uczynił to nie z powodu mediów i opozycji, ale zaalarmowany głosem własnych wyborców i swojego sumienia. Elektoracie PiS, czas najwyższy się zastanowić, jakiego modelu polityka i godnego Polaka chcecie bronić? Czy ma to być 67-letni dr prawa Jarosław Kaczyński, który po przejęciu władzy przez PiS nie dostał żadnego orderu i fuchy w radzie nadzorczej, czym przypieczętował cały swój dotychczasowy życiorys, żeby nie powiedzieć legendę? Czy może chcecie bronić i robić takie same kariery jak 26-letni Misiewicz, po maturze i bez licencjatu, który w ciągu kilku miesięcy załapał się na złoty medal, dwie posady w radach nadzorczych spółek skarbu państwa i tytuł wybitnego intelektualisty. Życzę właściwych wyborów, na koniec podpowiem tylko tyle, że nie da się pogodzić wzoru Kaczyńskiego z modelem Misiewiczem, to chyba jest jasne. Czy też nie?

6
19569 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. Dla każdego niezaślepionego treść tego felietou jest oczywistą oczywistością.

 2. avatar

  Jutro ma być ogłoszone stanowisko rządu w/s "sprzeciwu" komisji europejskiej w/s wprowadzonego we wrześniu podatku od sklepów wielkopowierzchniowych.sam jestem ciekaw co nasi im przygotowali w formie riposty..ale jednakoz riposty a'la premier Orban że "jak się nie podoba..to wypad z naszego rynku" raczej się nie spodziewam...!!!!!!!

 3. Dla mnie osobiście to duży problem. Mieszkam ny zachodzie Europy i nie bardzo rozumiem, dlaczego kraje wschodniej Europy nie podejmują żadnych skoordynowanych akcji by przejąć inicjatywę w UE. Jeśli ma prawo wystąpić w imieniu całej Unii KIanclerz Niemiec i Prezydent Francji, to takie samo prawo mają przykładowo prezydenci Polski i Węgier. Poza tym nie widać woli, by budować regionalne koalicje. Niedawno Austria wyszła z inicjatywą, by wstrzymać wszelkie pertraktacje dotyczące wejścia Turcji do Unii Europejskiej. Dlaczego Polska nie poparła tej inicjatywy? Dlaczego Austria pozostała sama ze swoim projektem? Każdy musi być świadom faktu, że to głównie Turcja jest odpowiedzialna za islamizację Europy.

 4. NA całe ZŁO w PIS  jest szew CBA MARIUSZ KAMIŃSKI .Wszyscy w PIS powinni czuć
  "RESPECT" A wszystkie "MISIE" i te lewe i te prawe ciągną do miodu  bo mózgi mają malutkie .
  Jak kilka "MIŚKÓW" wyląduje jako FUTRO przed kominkiem ,to reszta będzie cicho zwiedzać las ...
  Władza deprawuje a WŁADZA ABSOLUTNA deprawuje ABSOLUTNIE ....
  Dobrze ,że teraz PRZYSZŁO  OTRZEŹWIENIE.

 5. Polega na tym, że część tzw. "naszych mediów" bardzo by chciała zastąpić gazownie z jej apanażami na kontraktach od rządu.
  Problem z tymi ludźmi polega na tym, że aspirują do postawy i stanowisk jakie zajmuije Michnik i jego totumfaccy. Tacy ludzie jak Semka czy "kierownik jeziora" są wręcz modelowymi przykładami tutaj, ale dotyczy to też innych.
  W szerszym ujęciu to jest tak, że spora część ludzi chciałaby mieć ten kwitek, który upoważnia do wejścia do sklepu "za żółtymi firankami" - ludzie ci nie rozumieją, że tylko likwidacja takich sklepów daje szansę żeby było normalnie.

  Z drugiej strony bardzo łatwo jest stronie przeciwnej zarzucić tzw "naszym", że są to ludzie bez doświadczenia i formalnych kwitów - pomijam tutaj oczywisty przypadek Misiewicza. Tylko zachodzi pytanie, gdzie ci "nasi" mieli niby nabrać tego doświadczenia i zdobyć te kwity, skoro "SYSTEM" to była między innymi ograniczona dystrybucja wiedzy i różnych uprawnień.

  Terfaz z obserwacji własnej.
  Jeśli w okresie 2005-2007 w szczytowym okresie, czyli pod koniec 2007 moje przychody miesięczne wynosiły 100%, to w okresie 8 lat rzadów PO spadły do 40-50%. I to była bryndza totalna, zjadanie własnego ogona, trwonienie zasobów, które zostały wypracowane przez lata wcześniejsze.
  W tej chwili, czyli po niecałym roku rządów PiS nastąpił wzrost do poziomu około 75% - co pozwala mi na w miarę sensowną egzystencję i zalewanie dziur, które się mi w finansach przez te 8 lat zrobiły. I ja nie należę do tych co mają kontrakty rzadowe czy inne fuchy sterowane publiczną kasą.
  Czyli, że te ruchy finansowe, które globalnie w skali całego kraju zaordynował PiS zaczęły się przekładać na zasobność wszystkich.
  Trzeba być tylko cierpliwym - to dojdzie do wszystkich.

 6. Na całe zło w PIS jest szew CBA Mariusz KAMIŃSKI .
  Wszystkie "misie "w PIS-e powinny czuć przed NIM :"RESPECT".Bez tego za cztery lata z PIS u zostanie AWS

 7. Żadne tam usprawiedliwienie, ale przypomnieć warto:

  12.11.2012.
  Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta Komorowskiego:
  Za wybitne zasługi we wspieraniu budowy społeczeństwa obywatelskiego
  i instytucji demokratycznych w Polsce odznaczony został:

  KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  1. George Soros

 8. Podobno Kaczor był poirytowany na forum w Krynicy ilością lobbystów szukających dojść do Spółek Skarbu Państwa, a Hofman miał im to ułatwiać.
  Niestety, ale Hofman nie należy do ludzi uczących się szybko na własnych błędach, dodatkowo okazał się szkodnikiem (Teraz Kurwa My!).
  Dobrze, że mamy Mario, to ostatnia rubież obrony Państwa PiS, przed nim samym.

 9. Jak wyborca PiS mam duży dylemat - czego wzorem jest Jarosław Kaczyński? Ano wzorem człowieka, który dokonał licznych, nietrafionych wyborów personalnych - dość przypomnieć Marcinkiewicza, Migalskiego, Michała Kamińskiego (żeby pozostać przy literze M). Nietrafionych ze względu na brak lojalności. Ileż się też denerwowaliśmy wyczynami Adasia Hofmana? Chociaż, chyba raczej wyczynami Prezesa, który nie umiał się rozstać z takim gagatkiem, mimo, że ewidentnie szkodził? Póki co, B.Misiewicz może nie jest idealny ze swoimi brakami edukacyjnymi i intelektualnymi (kiedyś była z nim audycja w RM, nie zachwycił nawet znajomością powszechnie znanych faktów), ale jest lojalny. I nie słyszałem jakoś, żeby upijał się, a potem chwalił wielkością przyrodzenia. Nie wiem, z jakich powodów A.Macierewicz tak go promuje.

 10. Zapytam z czystej ciekawości: jeżeli wzorem nie jest Kaczyński, to kto?

 11. avatar

  rok mija i ci, którzy na początku ostro gardłowali, żeby nie zwracać uwagi na oczywiste i gołym okiem widoczne fakty, że przecież trzeba oceniać po odpowiednim czasie - są/powinni być teraz w kropce - z jednej strony zgadzam się z matką, że to najlepsze rządy jakie nas spotkały od 25 lat - ale nie dlatego, że rzeczywiście z butów wyrywają tylko dlatego, że porównujemy ich do bandziorów, złodziejów i agentów obcych wpływów - w takim porównaniu zabłysnąć więc nie trudno - wiadomo, że mówimy tu o walce z gangreną która toczy państwo od 70 lat jednak trzeba być realistą i odpowiedzieć szczerze czy pis jest w stanie podołać takiej akcji? tu nie chodzi o chęci tylko o mozliwości - słaba to perspektywa jeśli wszystko wisi na jednym starszym panu, bo bez niego powiedzmy sobie wprost to bieda - ławka krótka, korupcyjne i nepotyczne zapędy w centrali, ale przede wszystkim na dole niewiele różniące się od tych platfonsowych, polityka zagraniczna jak na razie siermięga, choć z pozytywnymi momentami, nieuleczalny pociąg do etatystycznych miraży trwa, próba rozpoczęcia demontażu mafijnych, czerwonych struktur do tej pory niezauważalna (ci co tak fikali rok temu jak to kamiński nie poujawnia, ziobro jak to nie powsadza, a macierewicz jak to nie odtajni - wystąp! ;) ) 

  problem pis ma zasadniczy - wszystko wisi na kaczorze - a i on przeciez omylny i bądźmy szczerzy już wielu rzeczy nie ogarnia, bo takie czasy - jedną głową nie da rady tylu zabawek okiełznać - są oczywiście i plusy - 500+, próby odbudowy wyszehradu (oby!), nacisk na historię i tradycję, ale czy to wystarczy? widać, że czerwoni, chociaż w rozsypce, jakoś ze strachu nie drżą, a lewacka europa i bankrutująca ameryka może i w kłopotach, ale ten luksus nie bedzie trwać wiecznie - kiedyś się ogarną i to nie potrwa 25 lat tylko nastąpi szybciej - czy do tego czasu pis będzie miał realne pokrycie w rzeczywistej sile na swoje buńczuczne zapowiedzi? - z takim tempem jak teraz, powiedzieć, że się obawiam to mało ;)

 12. złożonego z wyborców i sympatyków PiS, powiązanego w jakiś sposób z innymi podobnymi (Solidarni 2010, RKW), którego celem byłoby zbieranie informacji z terenu o poszczególnych aparatczykach PiS, którym się rządzenie pomyliło z kumoterstwem, lobbingiem, pracą dla rodziny i sprawdzone informacje przesyłać do CBA?

 13. Miało być RKW-RKW - znaczy się nawet powstało w "skandalizujących okolicznościach" - czyli Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy. I wszystko jakoś ucichło. Może trzeba było poczekać, aż "nasi nowi" się "wykażą" http://wpolityce.pl/polityka/308836-janecki-we-wsieci-cba-widzi-wszystko-wkrotce-poleca-glowy-naszych-i-nie-naszych-niektore-dojrzale-owoce-spadna-juz-wczesna-jesienia

 14. avatar

  z dwóch powodów - to co komuniści mogą m.in. zaliczyć do 'sukcesów' to skuteczne złamanie kręgosłupa moralnego społeczeństwa od dołu do góry :( wszyscy w mniejszej lub większej skali akceptują albo przynajmniej podchodzą ze zrozumieniem do postaw pt. 'szwagier ma dojścia i załatwi' albo 'na czym by tu bardziej przyciąć, żeby zarobić 2 stówki wiecej' - niestety cwaniactwo i szwindle za komuny obrosły pozytywem ,bo przecież 'trzeba było sobie jakoś radzić' i kradło sie 'państwowe czyli niczyje' - za mało tu miejsca, żeby wyczerpać definicję tego zjawiska, ale wiadomo o co chodzi - poza tym wydaje mi się, że takie rzeczy działają tylko wtedy jeśli wychodzą z ogólnie przyjętej pozytywnej postawy i wzorca nie na zasadzie donoszenia i łapanek, bo to z miejsca doprowadzi do kolejnej patologii, że zdzisiek z zawiści doniesie na ryśka i zanim sprawa się wyjaśni to zdzisiek będzie już umorusany w gównie

  po drugie, i to też trzeba w końcu jasno powiedzieć, pisowi trochę nie po drodze z ruchami społecznymi niestety - niby się do nich zachęca, ale widać wyraźnie, że dopuszcza sie do zabawy tylko ślepo lojalnych i tych których sie skądś zna - lata w oblezonej twierdzy robią swoje - i to troche nawet rozumiem - dlatego będą sie powtarzac akcje z 'misiewiczami' bo pis nie ma kim robić - paradoksalnie nie moze sie otworzyć bo dookoła kupa wrogówi trzeba być czujnym, a swoich mało i nie ma wyjscia - trzeba szczeniaka po maturze robić prezesem spółki ;)

 15. avatar

  .

 16. avatar

  Kaczyński nie mógł nic dostać, bo sam musiałby sobie przyznać. Kaczyński nic więcej nie potrzebuje, bo już wszystko ma (zwycięstwo), a gdyby chciał się za to jeszcze czymś dodatkowo pocieszyć (czytaj: nagrodzić), to naraziłby się na śmieszność.

  Te wszystkie nagrody i odznaczenia są dla mnie śmiechu warte. Zawsze wygrywają kolesie, albo lizusy. Zawsze. Ani mnie to ziąbi, ani parzy, że Misiewicz dostał nagrodę. Wałęsa ma Nobla. Tyle to jest warte.

  A jeśli chodzi o podwyżki dla władzy, to jestem za. Mają legalnie zarabiać wielkie pieniądze, żeby byli nieprzekupni. A ludzie dostali po 500+, więc niech siedzą cicho.

 17. avatar

  Nie, stanowczo nie jest jasne.
  JK => 1949 rok; AM => 1948 rok itd.

  Parę latek jeszcze pożyją ale drobna grypka i RIP. Do tego czasu winni znależć odpowiednich ludzi.

 18. avatar

  Problem pojawia się regularnie, trochę :)  czasu zajęło mi znalezienie rozwiązania wybranego przez  Fryderyka Pierwszego/Wielkiego, patrz: ziemkiewicz/2009/08/30/edukacja-coraz-nowoczesniejsza/

  http://www.kontrowersje.net/comment/77393#comment-77393

  Istotny fragment poniżej:

  Przypomina to dawny system w armii pruskiej stworzonej przez Fryderyka Pierwszego/Wielkiego. Wedle tego systemu ludzie mieli tylko dwa rodzaje cech: poziom inteligencji i wlasnej energii/sily witalnej. Kombinacja tych dwoch dawala matryce czterech permutacji. W wyniku tego wedle zasad pruskiej armii:

  Ludzie inteligentni i energiczni, bedac rzadkim “materialem” powinni byc przechwyceni w mlodym wieku, skierowani do najlepszych szkol a koncowym etapie powinni byc wyszkoleni na czlonkow sztabu generalnego.

  Ludzie ( w miare) inteligentni lecz leniwi (okolo 10%) ogolu, to doskonaly material na officerow. Jesli uznaja ze jakies (drugorzedne) sprawy musza byc dodkonane to zmusza innych do zrobienia ich.

  Najwieksza grupa wedle tej matrycy to ludzie glupawi i leniwi. To normalny, typowy material na zolnierza. “Kilka kopow w zadek”, duzo wrzasku i rozkaz bedzie wykonany.

  Jakkolwiek, tez jest czwarta grupa, tych co sa durni lecz energiczni. Wedlug Fritza der Grosse, takich miglancow nalezy sie pozbyc i wyrzucic poza system jak najszybciej. Naprawianie wynikow ich bezmyslnej lecz energicznej dzialanosci byloby wielokrotnie bardziej kosztowne niz wartosc tego co stworzyli lub do czego sie przyczynili.

 19. Problemem jest lewica, czy obecnie lewactwo w ktore przeobrazila sie lewica. Celem lewicy bylo przeobrazenie narodow w stado baranow by je strzyc i z nich zyc. Lewactwo dodalo do tego prowadzenie tego stada pasacego sie na zielonej lace przeprowadzenie go przez brame z napisem > > RZEZNIA < by naplywajace zyski przysnieszyc. Udalo sie to lewactwu na zachodzie Europy jedynie Europa Srodkowa jeszcze nie stracila rozsadku i broni sie. Mam nadzieje, ze sie obroni. Nawiasem mowiac, cala dzisiejsza zbrodnicza opozycja powinna skonczyc jak ci, ktorzy oddali Polske 220 lat temu. Za zdrade Narodu i Panstwa na latarnie.