Prześlij dalej:

Praktycznie każdego dnia obrońcy demokracji, krzewiciele aborcji jako sportu i pozostali miłośnicy liberalnej demokracji opartej na gnojeniu ciemnogrodu, powinni zanosić modły do Jarosława Kaczyńskiego. Nie będę siebie i Czytelników katował przykładami z przeszłości, wystarczy rzucić jedno hasło „Donald matole” i wszystko jasne. Tak było za czasów Tuska, ktokolwiek w sposób widoczny i godny naśladowania wychylił łeb przeciw władzy, dostawał kopa na twarz, Schetyna nabijał go na widelec, a w najlepszym razie ABW nachodziło mieszkanie albo wyrywało laptop. Wszystkie te gesty skierowane do obywateli nie tylko nie były w mediach potępiane, ale wychwalane pod niebiosa, jako w pełni demokratyczne.

Wystarczyło przypiąć wrogom władzy metkę „kibola” lub „faszysty” i można było takich gnoić do woli, w przeciwieństwie do pedofila Trynkiewicza i psychopatów, którzy na Krakowskim Przedmieściu przypalali „moherowe babcie” kiepami. PiS i przede wszystkim Kaczyński kompletnie sobie z takimi sprawami nie radzą i to mnie z jednej strony cholernie irytuje, ale z drugiej trochę uspokaja. Jest dla mnie niepojęte, żeby „Diduszka”, która się kładła na drodze, udawała trupa, a co więcej narażała siebie i osoby trzecie na utratę życia lub zdrowia, uchodziła w mediach za ofiarę prześladowań. Tak się dzieje wyłącznie z powodu nieudolności obecnej władzy, która więcej paple niż działa w zakresie stosowania prawa wobec „nietykalnych”, bo „demokratycznych”. Identycznie sprawy się mają z tymi, którzy robili zadymy pod sejmem i zwłaszcza tymi, którzy robią zadymy pod Wawelem, co uważam za szczególny rodzaj zbydlęcenia.

Cały czas słyszę od przedstawicieli PiS, że prawo będzie równe dla wszystkich, ale nie doczekałem się ani jednego potwierdzenia tych deklaracji. Jedno wielkie pustosłowie, takie podobne do dialogów na długiej przerwie w podstawówce:

– Chcesz się bić?
– Fikasz?
– Pierdnę i znikasz!

I tyle wszystkiego, ale… Istnieje też pozytywny aspekt tej niemocy i bezużytecznej paplaniny, otóż w „Polsce Kaczyńskiego” obywatelom można 100 razy więcej niż w „Polsce Tuska”. Dotyczy to wszystkich obywateli, nie tylko tych, którzy się nazywają Krystyna Janda albo Jakub Wojewódzki. Dziś każdy lebiega może pójść przed sejm i poczuć się bezkarnym Wojewódzkim, nawrzucać, narobić chlewu, złamać prawo, wrócić do domu i odebrać telefon z zaproszeniem do studia TVN. W pewnym sensie PiS spełnia swoją obietnicę, tylko tak od zadniej strony. Rzeczywiście wszyscy są równi wobec prawa, ale ta równość polega na takim samym poczuciu bezkarności. Można i tak, pytanie, czy o to chodziło? Otóż tak sobie myślę, że przy całej łagodności władzy kochanej, powoli wchodzimy w stan niemożności. Jedna z podstawowych wykładni prawnych obowiązujących od roku, to: „No nie da się bandziora ruszyć, bo będzie krzyk w mediach”.

Gdzie dojdziemy tą ścieżką? Na razie będę udawał, że nie wiem, ale jedno jest dla mnie pewne. Weźmy taki dzisiejszy wyrok w sprawie zadymiarzy KOD. Sąd ich uniewinnił, a zwolennicy PiS podnieśli bezsensowny lament. Pytam o co? A raczej o kogo? Widzieliście tego bezzębnego żula, który nie był w stanie wystękać jednego zdania? Naprawdę sukcesem państwa polskiego byłoby skazanie na miesiąc pozbawienia wolności żula, który nie blokował wjazdu, nie kładł się na drodze, nie ukradł i nie pobił, ale krzyknął sobie „Kaczyzm”? Cytując klasyka. A daj pan spokój! Wyrok uniewinniający w sprawie zakłócenia kampanii wyborczej Pani Anders kompletnie mnie nie bulwersuje, sam bym uniewinnił, bo chamstwo i głupota to, coś innego niż przestępstwo. Mnie martwi coś zupełnie innego, nie to, kto został uniewinniony, ale kto dotąd przed sądem nie stanął! Tutaj moja tolerancja dla łagodności władzy kochanej, podszytej strachem, kończy się gwałtownie.

6
19059 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  już dawno przestało do mnie docierać tlumaczonko że trybunał..że sądy.."nadzwyczajna kasta"...to jak dla mnie branie nas na "przetrzymanie"..i szkoda mi więcej prądu i literek na klawiaturze wycierać..NIC się nie zmieni...Nikomu włos z głowy nie spadnie

  podobnoż prezydent państwa położonego w Palestynie pan Rywlin po rozmowach z PADem miał incydent migotania przedsionków i został hospitalizowany na 2 dni.."celem uspokojenia"..taka była narracja jakiejś notki która mi mignęła w necie..nie wiem czy to był fejk..czy nie był..czy tez nasze "niezależne-prawicowe" media to przemilczały??ale JEŚLI to prawda??To co kto komu powiedział?i co "ustalono"???

 2. Nie ilość, a jakość się liczy. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy. Pinior zaznał już ciemnicy, niedługo pewnie zaliczy dołek szef krakowskiej apelacji. Mordy tych spod Sejmu i Wawelu są już w Internecie, co daje duże prawdopodobieństwo, że niedługo zobaczymy ich na salach sądowych. Od 16 grudniu to dopiero miesiąc, a w tym święta i Sylwester. Myślę, że z nawoływaniem do zmiany rządu możemy jeszcze trochę poczekać.

 3. Choć smutna, to jednak czysta prawda (to co napisane wyżej).

 4. avatar

  Czy PiS ma powody aby być podszyty strachem ? Owszem ma. Nie na teraz ale w przyszłości.

 5. Takiś strachliwy, czy tylko straszysz?

 6. avatar

  Ani nie jestem strachliwy ani nie straszę. Pytanie było do Autora felietonu a wynikało z treści ostatniego zdania.

 7. avatar

  jak PIS nic nie zrobi to talatajstwa typu KOD bedzie przybywalo, tak samo jest z powstalym Obywatele RP, oni w niczym nie maj umiaru, pozwalaja sobie na coraz wiecej, jak nie Sejm, to Krakowskie Przedmiescie, albo Wawel,....powinne byc kary za agresje i ich chamskie wyzwiska.

 8. No tak. Ten sławny pan który się naćpał i śmigał po ludziach w Sopocie, a tak wysoko urodzony że badania nic nie wykazały i nie można go karać bo był chwilowo niepoczytalny. Już wyzdrowiał i może dalej śmigać. Pani z ministerstwa, nawalona jak stodoła wjechała z ronda wprost do stacji metra. No i również chwilowo niepoczytalna, nawet mandatu nie ma jak jej dać. Z tym, że to są sprawy jeszcze z epoki tuskizmu-kopaczyzmu.
  Czy rzeczywiście za Kaczyńskiego tolerancja prawna objęła również prostych telewidzów? Pewnie tak, ale zależnie od rodzaju zbrodni. Czy drobnym wolno kantować na podatkach tak samo jak koncernom zagranicznym i fundacjom? Czy pijaczek pyskujący jakiemuś "uchodźcowi" zostałby puszczony wolno, tak jakby się stało gdyby zaledwie obszczał Pomnik Nieznanego Żołnierza? Pamiętam że za komuny i czasów wojsk ruskich pisało się na ścianach: "Przyjaciele - do domu!" Ile by teraz wlepili za taki napis?

 9. Ale podobno Schetyną, jest niezbyt rozgarnięty. Ogłosił człowiek, którego Schetyną przerobił na pasztet, nie ruszając się z fotela, małym palcem w kapciu. 

  Litwini wybrzydzają, że jesteśmy skazani na siebie. Otóż wcale nie, Polakom Litwini nie są konieczni. Czy Baltica Rail nie można puścić na Łotwę przez Białoruś, gdzie mieszka dużo Polaków?

 10. Ważne by nie być ogniwem ważnego szlaku komunikacyjnego, bo to nędza i obcy nadzór nad krajem.

 11. Pozostaje wziąść sprawy w swoje ręce.Ciekawi mnie tylko czy PISiory  nie zaczną łupić swoich zwolenników którzy zaczną wymierzać sprawiedliwość. Bo nie jestem do końca przekonany, że wtedy nikomu włos z głowy nie spadnie

 12. avatar

  kassandryczne podejście..podoba mi się...

 13. Mieszkańcy Żagania pogonili KODziarzy ,którzy zakłócali uroczystości powitania US ARMY.Kwestią czasu jest kontr manifestacja pod WAWELEM .A to co mówił
  Piotr Duda ,że jak będzie trzeba, to się ich czapką nakryje, kiedyś musi się zmaterializować.E=MC2 Pozytywna energia równa się masie ludzi ,którzy pogonią margines (marginesu bolszewi).

 14. avatar

  Wydaje mi się, że tytuł wpisu ma błąd gramatyczny i powinien brzmieć "... bezkarnymi byli wielcy...". Sugeruję tą niedoskonałość wpisu, aby Owsiakolubni nie zorganizowali kampanii społecznej pod przykładowym tytułem "Nieuk Kurka poucza Jurasa" :)

 15. jeszcze raz powiem: Powszechna Ochotnicza Armia Krajowa.  PIS nie ma odpowiedniej siły, bazuje na starych  (często jeszcze PRL-owskich) strukturach. 

  Jest to ciągle stąpanie po kruchym lodzie. Powoli, małymi kroczkami do przodu. 

  Ale to sie niedługo zmieni (geopolityka) jak bedziemy mieli po kompanii OAK w każdej parafii, na początek.

 16. @sa, wcinam sie,. 

  Pan Kaminski ich POlapie, Pan Ziobro osadzi i POwsadza, Pan Macierewicz POstawi pluton egzekucyjny, do pilnowania nieuchronnosci kary!

  @sa przyPOminam, ze geopolityka, juz dawno ustalona! Za jej zmiane ZAPLACILA w duzej mierze jak zwykle Polska! SZCZEGOLNIE nasz BOHATERSKI SP Pan Prezydent Lech Kaczynski, wraz z nasza delegacja ZAMORDOWANA po drodze, do grobow naszych BOHATEROW, rowniez ZAMORDOWANYCH przez Rosjan w Katyniu! 

  Nowa geopolityka weszla w decydujaca faze, wraz z wejsciem do Polski wojsk sojuszniczych NATO z USA i innych krajow! MUSZA w tym uczestniczyc nawet Niemcy, na nic im sie nie ZDADZA symulacje choroby Bundeswehry, karabiny nie strzelaja, czolgi nie jada, Tornado's nie lataja?! Wszystko POpsute na zawolanie?! MUSZA POrzucic marzenia o kontygencie wojsk w ramach EWG! Niech loza wiecej na NATO, i zajma sie NAPRAWA POpsutego??? sprzetu, ktory sluzy do Obrony PRZECIW imperializmowi Putina! Sprawny SPRZET jest niezbedny w ramach Sojuszu NATO! 

  Oczywiscie w PIERWSZYM rzedzie nalezy ROZMAWIAC z Lucyferem na Kremlu! Jest dla niego marchewka, i partnerzy do rozmow, niektorym Lucyfer POnadawal nawet NAJWYZSZE odznaczenia Federacji Rosyjskiej, tego "kolosa", na glinianych nogach! Jak nie zrozumie to jest KIJ, 200 najwazniejszych generalow i admiralow USA, ktorzy glosowali na Trumpa!

 17. Ale bez broni, bo PiS się boi broni w rękach Polaków, w odróżnieniu od władz innych krajów, na przykład Czech, co udowadniałem wczoraj. I słusznie. Po co Polakom broń ? Jeszcze skierują ją nie tam gdzie trzeba. A "pięknie umierać" można i bez broni, jest to wręcz warunkiem "pięknego umierania". Patrz Powstanie Warszawskie. 

 18. "AAo", to nieladnie wcinac sie POdwojnie, siejac marazm i zwatpienie! RozPOznalem cie juz wiele MIESIECY WSTECZ , ostatnio @Gimbusik, tez POczul TWOJE pismo nosem! Prosze nie PrOfanuj SWIETEJ PRAWDY, o Powstaniu Warszawskim! POwolujesz sie przy tym na Rodakow dzielnego wojaka Szwejka?! Nie mam uprzedzen do braci Czechow, czasami robia PORZADNE rzeczy! Przepisali w 1989 Konstytucje od Niemcow, bo jest dobra, gdyz napisali ja Niemcom dobrzy LUDZIE ktorzy ich w 1945 POKONALI, i wyzwolili od nazizmu, stosujac denazyfikacje! Przynajmniej w czesci Zachodniej! W POlszcze niestety konstytucje "pisali" uchlani czerwonym winem oficerowie prowadzacy i ich kapusie, np TW Kat, Stolzmann!!! Smiejesz sie z Polakow, "po co im bron?", musze czesciowo przyznac Ci racje, ZARECZAM, ze ci "Co nie zdali broni" nie tylko beda miec odebrane renty, lecz takze bron! Ich POciotkowie, ich nowe POkolenia, POwinowaci duchem, ten "gorszy sort ", nie dostanie juz NIGDY ZADNEJ BRONI DO BRUDNYCH KOMUNISTYCZNYCH LAPEK!!!

 19. avatar

  Święta prawda...

 20. avatar

  Szanowny Autorze!

  Pocóż piszesz o czymś, co jak sam wiesz NA RAZIE nie może mieć miejsca. Każda sprawa, o której piszesz, z powodów dobrze Ci znanych zostanie "uwalona" i nie chodzi w tej bajce o media!

  Sam pisałeś Szanowny, o niemożności ponownego osądzenia spraw już osądzonych!

  I tyle.

  Kropla drąży skałę - znaczy cierpliwości !!!!

 21. @Oj_ciec, wcinam sie,..

  "Ojciec prac?", i "kupa Mosci Panowie", dwa wezwania i mozna to taltajstwo POzalatwiac! Lecz NIE TEDY DROGA, sa powolane organy do przestrzegania oraz  egzekucji prawa! Pan Antoni CIAGLE powoluje nowe, a stare odnawia zgodnie z duchem czasu! Broni u nas duzo, jestesmy jej duzym producentem, jak bedzie,trzeba znajdzie sie w KONSTYTUCYJNYM REKU! Konstytucyjne organy o ktorych pisalem powyzej, BEDA CZYNIC SWOJA POWINNOSC!!!