Zanim odpowiem na to pytanie zastanówmy się w jakim świecie żyje i jak go postrzegają macho. Po pierwsze świat się zmienia w kierunku, który jest przeciwny do charakteru macho.
Zanim odpowiem na to pytanie zastanówmy się w jakim świecie żyje i jak go postrzegają macho. Po pierwsze świat się zmienia w kierunku, który jest przeciwny do charakteru macho. Za ten stan rzeczy odpowiadają kobiety. Są one z natury rzeczy bezideowe, konformistyczne, ugodowe. Wynika to wprost z potrzeb ewolucyjnych, gdyż wydanie na świat potomstwa wiąże się z dużym wydatkiem energii, więc jeśli tylko istnieje możliwość przeżycia bezstresowego i przyjemnego żywota, skorzystają z tego. Ponieważ świat stworzony przez mężczyzn w którym dominują konflikty, rewolucje, definitywne, odważne rozwiązania kończy się a zaczyna nieustający cyrk niedomówień, materializmu, rozwiązań zakulisowych to zmienia się zapotrzebowanie ewolucyjne. Kobiety dzięki dążeniu do celu przez kompromis potrafią lepiej odnaleźć się w sieciach zależności. Mężczyźni, którzy preferują działanie jednotorowe jak również ostateczne, nie są w stanie nadążyć za szybkim przepływem informacji i ich syntezą. Stąd ci honorowi, bezkompromisowi, macho są wypierani przez tych zawsze uśmiechniętych, szczęśliwych i elokwentnych oportunistów. Tworzy się świat przebojowych kobiet i facetów, którzy się dostosowali do nowych reguł. Tutaj pojawia się pytanie, dlaczego w tym bezinwazyjnym świecie szerzy się wirus samotności, nieufności. Dlaczego znaczna większość facetów staje się ociężała intelektualnie i fizycznie z domieszką neurotyczności i bierności.
Gdyby skutki przemian ograniczały się wyłącznie do wyobcowanie pojedynczych jednostek to pół biedy, jednak konsekwencje są znacznie poważniejsze. Da się zastąpić pustkę, lęk pieniędzmi jak to się działo przez większość czasu w świecie zachodnim, jednak wystarczą drobne cięcia socjalne, które obiektywnie rzecz biorąc i tak nie zmieniają statusu ludzi żyjących na najwyższym poziomie z całego globu, aby wszystko zaczęło się sypać. Są tutaj wyjątki jak Irlandia, która potrafiła się pogodzić z niższym statutem społecznym oraz kraje południa, które prędzej rozniosą unię niż zaakceptują nową rzeczywistość. To właśnie widzi macho, który nie może się pogodzić z faktem, że nikt poza nim nie zdaje się dostrzegać konsekwencji zmian.
Samotność może być wielka, odważna, tragiczna. I właśnie na takich fundamentach powstało to przedsięwzięcie. Czyli gdy macho miał siłę zdystansować się do otaczających go tekstów. Niestety im bardziej samotność przeradzała się w osaczenie, gdyż nikt jej nie rozumiał, tym była bardziej zgorzkniała, odrażająca. Wytłumaczenie mechanizmów wymagało spłycenia przedmiotów badań, które były krzywdzące, czego przykładem była J. Gdyby macho przeczytać jej pracę licencjacką wiedziałby, że motyw był całkiem inny a zaaplikowane lekarstwo to maść na szczury.
Kolejną kwestią wartą rozważenia jest krytyka. Jaki jest jej wpływ na naszą klasę polityczną. Najpierw podejdźmy do problemu socjologicznie. Dlaczego w jednym z najbardziej krytycznych narodów jest jedna z głupszych klas politycznych w Europie ? Czyżby rozwiązaniem nie był kij a marchewka ? Kopanie dla samej przyjemności kopania to zajęcie czysto hobbystyczne. Okazywanie szacunku to zajęcie dla prawdziwych indywidualistów. Dlaczego Jarosław otacza się ludźmi miernymi intelektualnie, ale wiernymi. Wynika to wprost z tego, że tylko ci go nie zdradzili, gdyż pewnie ceni sobie przyjaźń. U podstaw tego zachowania leży strach, negatywne emocje, których nie potrafi przetworzyć. Poztywnym przykładem są wyspy, gdzie nagradza się najlepszych, bo w atmosferze wiecznej kopaniny żaden bogacz nie będzie szukał szacunku.
Dlaczego pewne przedsięwzięcia się nie udają ?
Reklama
Reklama
A…
…czego przykładem była J ?
A…
…czego przykładem była J ?
To nieprawda, że kobiety są konformistycze, itd.
Kobiety też są w stanie, i sile, wywołać wojnę – ale o co innego by im chodziło, niż mężczyznom w wojnie chodzi.
To nieprawda, że kobiety są konformistycze, itd.
Kobiety też są w stanie, i sile, wywołać wojnę – ale o co innego by im chodziło, niż mężczyznom w wojnie chodzi.