Prześlij dalej:

Prezydenta mamy, jakiego mamy, od magicznej daty 24 lipca 2017 roku średniej klasy polityk postanowił zostać mężem stanu. Na ekranie i na zdjęciach jeszcze jakoś mu to wychodzi, ale gdy trzeba podjąć decyzję kluczową dla państwa polskiego, nogi zaczynają się uginać i to na widok świeczek. Byłem pełen obaw przed ogłoszeniem prezydenckiej decyzji w sprawie nowelizacji ustawy o IPN i do samego końca wszystko się ważyło. Ostatecznie Andrzej Duda podjął decyzję optymalną dla siebie i średnią dla Polski. Prezydent podpisał nowelizację, co oznacza, że ustawa wchodzi w życie i jednocześnie skierował „kontrowersyjny” art. 55a ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

Tragedii na szczęście nie ma, jednak biorąc pod uwagę w jakim usiłowano nas postawić miejscu, trudno mówić o adekwatnej replice. W obliczu bezprecedensowych ataków, Polska powinna dać stanowczy sygnał, że nikt nam ustaw pisał nie będzie i to w tak kluczowej kwestii. Sygnał poszedł miękki i jedyna korzyść z tego jest taka, że będzie dodatkowa wykładnia Trybunału Konstytucyjnego. Jednym zdaniem, jak się nie ma co się lubi, to trzeba polubić, co się dostało. Wieloletni polski problem znów się odzywa. Nawet w ramach jednej partii, czy szerzej środowiska politycznego, uzyskanie wspólnego i mocnego głosu w obronie Polski graniczy z cudem i rzadko kiedy tę granice przekraczamy. Nie tylko Andrzej Duda, ale prawie całe jego otoczenie miało pełne portki i miękkie nogi, po wygłupach Izraela i USA. Kompleks ubogiego krewnego kulącego się w sobie na widok wujka z Ameryki, siedzi w wielu Polakach tak głęboko, że można mówić o odruchach bezwarunkowych i lęku, który tym się różni od strachu, że nie jest do końca zdefiniowany.

No i jak w tej sytuacji po raz kolejny nie ukłonić się w pas Kaczyńskiemu? Jedyny polityk w Polsce pozbawiony kompleksów i strachu przed uprawianiem racjonalnej polityki. Mało mnie obchodzi, że to frazes i nuda, ale naprawdę strach pomyśleć, co by się stało, gdyby Jarosław Kaczyński nie zabrał głosu i nie postawiał rozdygotanych kadr do pionu. Wystarczy zapoznać się z histerycznym stanowiskiem Jana Olszewskiego, było nie było polityka ponad przeciętnego, aby zobaczyć różnicę. Przepaść pomiędzy Kaczyńskim i resztą najdobitniej ujawnia się w takich przełomowych momentach. Gadać i teoretyzować każdy potrafi, jednak w chwili decyzji większości robi się ciemno przed oczami i w głowie zaczyna się kręcić. Bylibyśmy znacznie dalej i w Polsce i na świecie, gdybyśmy mieli na prezydenckim fotelu chociaż 3/4 Kaczyńskiego, niestety mamy 1/10 i jakoś trzeba sobie z tym radzić.

Z drugiej strony nic nowego pod słońcem, od zawsze wiadomo, że Polska osiągała swoje cele wyłącznie wówczas, gdy na świat przychodził wybitny przywódca. I odwrotnie, Polska traciła prawie wszystko, po przejęciu władzy przez zbieraninę pozbawioną przywództwa. Jarosława Kaczyńskiego można lubić lub nienawidzić, ale w przeciwieństwie do Andrzeja Dudy nikt nie ma wątpliwości, jak się szef PiS zachowa w najważniejszych dla Polski sprawach. Sam fakt, że Polska w napięciu czekała i zgadywała, co zrobi Andrzej Duda świadczy, że mamy prezydenta, który poza notę z 3+ wyjść nie potrafi. Jest, bo jest, uśmiecha się, ustawia do zdjęć, czasami wygłosi żarliwą i odważną patriotyczną deklarację, o ile nie niesie to za sobą żadnej odpowiedzialności.

Polska ciągle musi uprawiać politykę zagraniczną na poziomie lokalnych rozgrywek i to jest przekleństwo. Zawsze jesteśmy o kilka kroków w tyle, bo nasi przeciwnicy i „partnerzy” jasno definiują swoje interesy i nie ma mowy, aby w USA, czy w Izraelu debatowano o wadach słabościach i patologiach, gdy walka toczy się wielkie sprawy. Polska na szczęście nie przegrała tej bardzo ważnej bitwy, a w zasadzie wojny, ale niestety po raz setny pokazała swoje słabe punkty i to cholernie martwi. Wszystko się opiera na jednym człowieku, gierki wewnętrzne i kompleksy całej reszty to garb, który Polska niesie na plecach i tak ciężko ścigać świat. Brawa Polski za to, że mimo wszystko daje sobie radę, dla Andrzeja Dudy co najwyżej 3+.

Źródło foto: 
6
19832 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

52 (liczba komentarzy)

 1. Skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, to błędna, zła decyzja Prezydenta. Nie uchroni to Polski przed roszczeniami Izraela. To, co się dzieje, trzeba wiązać z ustawą 447 i ustawą reprywatyzacyjną. Środowiska żydowskie oczekują poprawek w ustawie reprywatyzacyjnej. Może chodzić nawet o bilion złotych

 2. avatar

  To musiałaby być tajna ustawa.

 3. avatar

  Tajnie już dyskutowali z Izraelem o tej ustawie...

 4. avatar

  Na szczęście są jeszcze w Polsce narodowcy którzy nie boją się wyjść na ulice.

 5. avatar

  Wychodzenie na ulice nic nie da...jak wezmą cały majątek to też całą władzę. A wezmą bo PAD na to gra...20 minut pierolenia i padło Polin,antysemityzm,holokaust ale 0 o Polsce w dobrym swietle i antypoloniźmie.

 6. avatar

  Żydowskie mleko już się rozlało. PiS musiał przyznać że był zmuszany do negocjowania polskiego prawa z Izraelem a to Polakom bardzo się nie podoba. PiS może nie mieć drugiej kadencji. Co najwyżej jako koalicjant.

 7. Na tle tego, co pokazała teraz opozycja i tak są tytanami.

 8. eeee tam! Ja myślę, że ten cwancyk z Belwederu, miał „ chitry” plan przedyskutowania (hi hi) izraelskiego prawa o zniesławianiu.

  Jak tu sobie przy takich „wodzach”, na wodzy obcych, nie palnąć sobie w łeb? Ja zaczynam chcieć stolicy Polski spowrotem w Gnieźnie i z facetami, którzy noszą spodnie!

 9. avatar

  Z kilku powodów decyzja PAD jest fatalna na kilku polach:

  - politycznym bo widać że ktoś inny nam może dyktować co mamy w swoim prawodawstwie

  -historycznym bo mozna nam narzucać narrację i jej skutki

  -prawnym bo odwołanie się do TK w sprawie zastrzeżeń siły zewnetrznej jest kontrskuteczne w stosunku do tej siły i wprowadza nas w scieżkę pełnej wasalizacji i anarchizacji WSZYSTKICH organów i instytucji państwa wobec zarzutów i zastrzezeń takiej siły

  W skrócie mamy dramat ,który zaskutkuje brakiem ustawy reprywatyzacyjnej oraz spiralą degradacyjnych "eventów" na naszej pozycji międzynarodowej...w marcu bedziemy dziękować żydom ze nie musimy oddawać dzieci w zastaw za "grzechy Polaków co za mało żydów uratowali"...troche dramatyzuję ale....czy na pewno?

 10. avatar

  Stało się. Ustawa/nowelizacja podpisana ale skierowana do TK. A poza tym odniosłem wrażenie że przemówienie jajakopRezydenta bardziej było skierowanie w stronę Żydów niż Polaków.

  Dzisiaj rano napisałem na swoim FB i TT >>>

  "Moim skromnym zdaniem Pan Prezydent Andrzej Duda powinien podpisać nowelizację ustawy o IPN ale skierować ją do TK wskazując że badania naukowe muszą być prowadzone rzetelnie a wnioski z nich wypływające nie budzące żadnych wątpliwości, a ich fałszowanie podlega penalizacji. Tak samo powinni być karani "artyści" wykorzystujący te fałszerstwa w swoich dziełach. "

  Należy doprecyzować brak karalności badań naukowych i dzieł artystycznych. Karanie w razie braku zgodności z prawdą obiektywną jest konieczne.

 11. Pan Duda zrobił to co zaplanował dla Niego  Kaczyński. 

  Kaczyński zaplanował  to co zaplanował (pewnie z Macierewiczem i Szydło) bo nie miał już innego wyjścia. Tak dalej być nie mogło więc Kaczyński wytoczył działo i "strzelił" w końcu celnie z całą prawicą   w pana Dudę.

  Za Kaczyńskim stanęli Marawiecki, Gowin a nawet Kukiz...

  Teraz Duda zacznie się mścić (będzie mała wojenka) ale i tak nic z tego nie będzie. Już " po ptokach"  bo Duda nie ma o co grać i nie jest w stanie nikomu zaszkodzić.

  A społeczeństwo juz nie postawi na takiego prezydenta. 

  PIS po kolejnych wyborach (może nawet z większością konstytucyjną) , może oficjalnie stawiać na  nowego kandydata na prezydenta np. Szydło - która na pewno takich gierek  nie będzie robić jak pan Andrzej

  Cel zamierzony został osiągnięty, trochę to wszystko niesmaczne ale widocznie inaczej się nie dało. 2-3 lata będzie opóźnienie w reformach, we wszystkim ale jak mówił Kaczyński "Cierpliwości"

  Kręte drogi się same naprostują.

   

 12. avatar

  Śmiała teza...tzn co JK napuścił Lapida aby robił na TT to szambo? :)

 13. - że Żydzi zrobią szambo można było przewidzieć tak samo jak, że wybuchnie tutaj w "ten kraj" szambo żydo komuny i totalniaków.
  Proszę zwrócić uwagę, że nic na tym nie zyskali, a smród od nich będzie jeszcze większy.

  A PIS jak napisałem ma dzięki temu szansę na większość konstytucyjną.

 14. avatar

  PiS samodzielnie nie ma szansy na większość konstytucyjną a z Goowinem tym bardziej. Ale z narodowcami już tak. A oni dopilnują żeby żaden Żyd nie miał wływu na polskie ustawodawstwo.

 15. avatar

  Gratuluje optymizmu...ale "narodowcy" zostaną rozegrani jak dzieci tak jak z K15

 16. avatar

  Nie tym razem. Tym razem Kukiza nie będzie w polskim parlamencie.

 17. avatar

  Na dobry wynik trzeba oprócz struktur i zapału KASY i PLANU. Obu narodowcy nie mają.

 18. avatar

  Ale mają coraz większe poparcie Polaków. Wystarczy że zbiorą podpisy, zarejestrują listy wyborcze we wszystkich okręgach i pozamiatane. PiS okazał się być zbyt pro żydowski.

 19. avatar

  PiS okazał się żydowski...a to zmienia stan rzeczy.

 20. avatar

  Pamiętam taką post-narodową mikrokanapę w Warszawie, właśnie się pożarli ze swoim przewodniczącym, niejakim Dziedzicem Zenonem, no bo oczywiście okazał się "Żydem". 

 21. PiS mistrzem świata nie jest, ale konkurencja opozycyjna marniutka. Właśnie widzieliśmy jacy z nich dzielni wojownicy i jak będą bronić Ojczyzny. Dlatego widzę tę większość konstytucyjną...

 22. avatar

  Czyli zakłąda kolega że "rekonstrukcja" to manewr uchyleniowy? Morawiecki i całość to jaczejka jako lewar na PAD i aby Beatę umieścić w Pałacu? No hm...

  Pytanie KIEDY i JAKIE informacje o tym żydowskim szturmie mieli nasi włodarze bo nasze "słuzby" przy Mossadzie,Amanie czy Szin-Bet to są harcerze;pomijam filosemityzm,chanukowanie i agenturalność+durność 80% naszych "elit"...

 23. Tak - oczywiście pewności czy to będzie Szydło to nie mam, może będzie inny kandydat. W tej chwili wydaje się najwłaściwszą osobą do pałacu. Na pewno kandydatem PISu Duda już nie będzie. I to trzeba było uzmysłowić PISowskiemu elektoratowi tak dobitnie. Natomiast, że wojna między pałacem a PISem/ Kaczyńskim rozpoczęła się tak naprawdę już zaraz po wyborach parlamentarnych to chyba nikogo też już nie trzeba przekonywać

   

  ps. Dzisiaj  nawet Waszczykowski  rano "napomknął" wygadał się, że było od dawna wiadome że Izrael nie zgodzi się na taką ustawe - czyli tak jak pisałem. A mimo to sejm, senat szli na hucpę ;) i w miarę jako tako to rozegrali - media, politycy prawicowi, więc to było planowane od dawna 

  a pan Prezydent, stanął w rozkroku jak oczekiwano :D

 24. avatar

  Wyznaczyli na misję straceńczą zwolennika UW a tu masz...PBS wyciagnęła gnidę za uszy do Pałacu...

 25. avatar

  Obejrzałem 3 sezon "gomorry"  i zrozumiałem - lepiej póżno niż wcale - że jestem naiwnym staruszkiem i gdzie mi tam do polityki. Otóż, wstępnie zgadzając się z przedstawionymi - opcjonalnymi - rezultatami, wątpię by były one zaplanowane. Imo, po prostu tak wyszło. Będąc, z wyjaśnionych poprzednio powodów w lekkiej depresji, podejrzewam że zabawa dopiero się zaczyna.

 26. A. Duda zdecydował tak,  jak musiał zdecydować, wyboru nie miał. Oczywistą decyzję popsuł przedmową. Odesłanie tej ustawy do TK było koniecznością ze względu na bezpieczeństwo naszych obywateli i mam nadzieję, że groźne dla nas zapisy zostaną zmienione.

 27. 11 listopada 2014 Jarosław Kaczyński przedstawił bardzo dobrego w tamtym momencie kandydata na prezydenta. Duda (jak szybko się okazało) był wybieralny - aczkolwiek pomoc samego głupiego Bronka z Budy Ruskiej, Miśka Kamińskiego czy Jowity Kacik z Hadaczem są nieocenione.

  Dziś minął półmetek kadencji PAD. Czy 6 sierpnia 2020 Duda będzie ponownie składał przysięgę czy też będzie to ktoś inny - zobaczymy.

  Pozwolę się lekko nie zgodzić z powszechną tezą, że jest tylko Jarosław i to koniec. Zauważyć trzeba, że rośnie w oczach Patryk Jaki, Zbigniew Ziobro jest przyjemnym zaskoczeniem, jest przesunięta do "rezerwy strategicznej" Beata Szydło, są dwaj mniej wybieralni, ale godni zaufania Mariusz Kamiński i "Jojo" Brudziński, z pozycji obserwatora występuje groźny Antoni. Póki co nie ma co za bardzo narzekać na nowego premiera, ale tu należy bardzo patrzeć na ręce. Teraz porównajmy to z całą "resztą świata" w polskiej polityce. Nie jest aż tak źle z tymi kadrami.

  A z Żydami teraz tak: Gliński ma wyjebać na zbity pysk dyrektorów niemieckiego Auschwitz, a jak nie to Gliński ma wylądować na bruku. Po drugie rozwiązać PFN i wziąć ludzi do roboty w tych sprawach, a w TVP przypominać żydowskich szmalcowników i opowiadać o judenratach. Polska ma w Auschwitz zacząć organizować polskie przemarsze upamiętniające polskie ofiary, a niebieskie wycieczki mosadu w Oświęcimiu ma penetrować i obstawiać jakaś polska służba specjalna.

 28. avatar

  Niestety w kwestii Auschwitz i żydów będzie tak jak było lub gorzej. Jednak popieram całym sercem kolegi pomysły.

 29. avatar

  Chyba by zależało wprowadzić odpłatność za zwiedzanie. Przecież ich utrzymanie kosztuje:

  • Wstęp na teren Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau jest bezpłatny. Kartę wstępu należy zarezerwować na stronie visit.auschwitz.org, jednak dla lepszego poznania historii Auschwitz sugerujemy zwiedzanie z edukatorem.
  • Przyjeżdżający w grupach zobowiązani są do zaangażowania przewodnika Muzeum. Odwiedzający indywidualni mają możliwość dołączenia do grupy z edukatorem.
  • Ze względu na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszą rezerwację, a także przyjazd do Miejsca Pamięci co najmniej 30 minut przed rozpoczęciem zwiedzania, ze względu na kontrolę bezpieczeństwa.
  • Przebywając na terenie Miejsca Pamięci należy zachowywać się z należytą powagą i szacunkiem. Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania.
  • Odwiedzającym udostępniane są tereny i obiekty byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Czas pobytu zależy od indywidualnych zainteresowań i potrzeb odwiedzających, jako minimum trzeba jednak przeznaczyć na zapoznanie się z terenem i ekspozycją w byłym obozie ok. 3,5 godz.

 30. Kurz bitewny powoli opada. Podsumujmy na razie nasze zyski i straty:

  1. Opozycja zachowała się jak wystraszone króliczki błagając o niepodpisywanie ustawy. Przy otwartej kurtynie widzieliśmy jacy z nich wojownicy i mężowie stanu a także jak będą bronić narodowych interesów

  2. Społeczeństwo przeszło przyspieszony kurs historii - osoby narażające swe życie dla Żydów staną się tak samo kultowymi postaciami jak Żołnierze Wyklęci, a poczucie dumy narodowej wzrośnie

  3. Obalono wszystkie mity na temat przyjaźni polsko-izraelskiej, teraz będzie można prowadzić realną politykę bez jednostronnych ustępstw w imię źle pojętej przyjaźni

  4. Wiemy że próbują nas wydoić i za co, będziemy ostrożniejsi i tą wiedzą będziemy się dzielić z innymi 

  A Izrael:

  Izraelski rząd porąbał na drzazgi jedyną tratwę ratunkową. W przypadku insurekcji islamskej w Europie Żydzi mogliby uciekać tylko do Polski. Teraz nie jest pewne, czy będą mile widziani.

 31. avatar

  NIE BĘDĄ...

 32. bo i nie będą musieli. My posprzątamy dla nich w Europie Zach. po multikulti. Taki jest PLAN. A Świątynia Salomona zostanie odbudowana. Oj ciekawe czasy ida ...

 33. avatar

  Podsumujmy!

  - mamy konflikt z Izraelem, 

  - mamy konflikt z Ukrainą,

  - ustawa jest niewykonalna i nieścisła, czyli jest bublem.

  Kto zyskał?

  Rosja.

 34. zazwyczaj rosja zyskuje bo wszyscy wydaja sie lekcewazyc glupich ruskich gdy tymczasem ich sluzby sa profesjonalne a ilosc ruskich agentow w izraelu i USA jest zapewne wyzsza niz ilosc agentow bnd w polandzie

 35. avatar

  Nie mamy żadnego konfliktu. Ustawa, a precyzyjnie nowelizacja istniejącej ustawy, jeśli nie zablokuje, to przynajmniej utrudni wyłudzenie od Polski wielkiej kasy. Ustawa nie jest żadnym bublem...  ja widzę, że określenia "bubel prawny" najwięcej używają ludzie, którzy najmniej rozumieją. Z całym szacunkiem, oczywiście, ale trzeba się opamiętać, strzepać emocje i zobaczyć, jak jest. Rosja nie zyskała, Rosja tu przegrała, proszę Pana. Tak jest.

 36. Prezydent miał ciężki problem. Czy póść za głosem serca i całego bliskiego mu środowiska, i nie podpisać, czy też wykonać przykry obowiązek Prezydenta RP i podpisać. A może lepiej trochę jakby nie podpisać i trochę niby podpisać co też wybrał.

 37. Ludzie, przepier...cie się do Dudy.

  Ciekawym Waszej reakcji, gdybyście mieli co noc, pod kołdrą, żonę żydówkę

 38. z tego co wiem to najprawdopodobniej w Polsce nie ma przymusu jednoczesnego ożenku z Żydówką i bycia prezydentem Polski

  jeśli ktoś się na taki krok decyduje - to znaczy, że wie co robi, że wcześniej zadeklarował się, a teraz manewruje żeby nie odgadnięto jego wyboru

  szkoda tylko, że Polacy nie byli o tym wcześniej uprzedzeni...

   

  przed następnymi wyborami warto pogrzebać w życiorysach kandydatów:

  kandydat na urząd prezydenta (premiera) po zgłoszeniu przez partię powinien być przenicowany przez niezależnych dziennikarzy co najmniej dwa pokolenia wstecz w zakresie:  pochodzenia, wiary, poglądów, zawodu , zmian nazwiska, majatku, przynależności do organizacji, konfliktów z prawem, nałogów, chorób, itd  oraz  podobne informacje o współmałżonkach kandydatów - tak przynajmniej  jest w starych demokracjach

  jeśli komuś to nie odpowiada to nie musi kandydować

  w wolnej Polsce opinia publiczna powinna mieć prawo wiedzieć kogo wybiera na przedstawiciela narodu

  dziadek z wehrmachtu   -  to najbliższy przykład, czego można spodziewać się po kandydacie

  a ujadanie trzepomóżgów o "ksenofobi"  Polaków przy okazji upubliczniania informacji o kandydatach  jest niczym więcej jak próbą ukrywania niewygodnej prawdy...

 39. Bierut
  Nazywała się Anastazja Kolesnikowa i była żoną kompozytora Izaaka Lubana. Po wybuchu wojny mąż uciekł do Moskwy porzucając rodzinę, a Bierut załatwił jej dzieciom aryjskie dokumenty. W dotychczasowych bowiem figurowała narodowość żydowska, co w okupacyjnych warunkach musiałoby skończyć się tragicznie.

  Gomułka
  Zofia Gomułkowa, właściwie Liwa Szoken, później Zofia Szoken (ur. 12 maja 1902, zm. 27 listopada 1986[1] w Warszawie) – polska działaczka komunistyczna, żona Władysława Gomułki.

  Ochab
  Rozalia Ochab, właśc. Rachela Silbiger – żona Edwarda Ochaba. W latach 1964-1968 jej mąż sprawował funkcję przewodniczącego Rady Państwa formalnej głowy państwa. Jest pochowana obok męża na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

  Cyrankiewicz
  Andrzej Munk urodził się 16 października 1921 w Krakowie[1][a], w zasymilowanej rodzinie żydowskiej[2]. Był synem Ludwika Munka (1886-1961) i Antoniny z domu Frisch (ur. 1890). Miał dwie starsze siostry: Krystynę Magdalenę (1913-1999, po mężu MacDonald) i Joannę Halinę (1916-1996, w latach 1940-1946 żonę Józefa Cyrankiewicza

  Żydowski bolszewik Eugeniusz Szyr

  Eugeniusz Szyr – żydowski bolszewik, agent sowieckiego wywiadu wojskowego GRU, członek Komunistycznej Partii Polski, Polskiej Partii Robotniczej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W latach 1948-1981 członek Komitetu Centralnego PZPR a w latach 1964-1968 członek Biura Politycznego KC PZPR

  Rakowski - ostatni I-szy sekretarz PZPR
  Żona Wanda Wiłkomirska
  Pochodzi ze znanej warszawskiej rodziny muzycznej. Jest córką polskiego muzyka Alfreda Wiłkomirskiego i Żydówki Debory-Doroty z domu Temkin

  To wszystko z żydowskiej Wikipedii

  Jedyni wolni od tego, to Wałęsa i Jaruzelski

 40. avatar

  Wydaje mi się że ambicja przerosła osobę.  Prezydent A. Duda kolejny raz nie okazał się mężem stanu. To żałosne przemówienie wyjasniajace powody podjętej decyzji tylko uwypukliły jego słabości.Komu były potrzebne te wyjasnienie, bo przecierz nie stronie izraelskiej. Czy stracimy na tej awanturze? Nie sądzę. Biznes is biznes, a pieniądze są potrzebne kazdemu A swoją drogą, dobrze się stało, że ta ustawa powstała Źle, że skierowana została do T.K. Może choć trochę ta dyskusja ukróci antypolonizm w U.S., bo że w Izraelu to wątpię.

  widz?

   

 41. avatar

  USA walczą....kasa nie smierdzi. Jesli będą naciskać to albo nasi pękną poprzez zwekslowanie sprawy w TK na jakieś głupie meandry prawniczego bełkotu albo wypchną nas z orbity swoich sojuszników bo tutaj taka jest stawka...wydaje mi się ze skandowanie "Donald Trump" przez tłum troche może być zwodnicze...dodajmy tłum nazioli.

 42. avatar

  A mnie się wydaje, że ta cała afera jest z Żydami skoordynowana i kontrolowana od początku. Kto na tym zyskuje politycznie? Obserwujcie państwo słupki poparcia w Izraelu jak i w Polsce...

 43. avatar

  Szanowny kolega tak na poważnie? Są pewne zbieżności i koicydencje ale igranie przez PiS stojący mocno w sondażach oberwaniem od Izraela maczugą negacjonizmu i antysemityzmu dla 10-12% to byłby szczyt głupoty. Sprawa histerii wewnątrz państwa leżącego w Palestynie to już inna rzecz,tam idą wybory i ponieważ ich społeczeństwo jest zindoktrynowane w kierunku odczuwania nienawiści do wrogów zewnętrznych i skupiania się przy władzy oraz silnie antypolskie a Polska jest traktowana jako łatwy i bezbronny łup /słusznie/ postanowiono powalczyć jej wizerunkiem na świecie o te kilka % poparcia...efekt niezbyt fajny,dla nas bardzo zły lecz nic nie zrobimy. Polski naród jest zbyt bierny i łatwowierny aby bez silnych przywódców walczyć na arenie innej niż militarna...

 44. avatar

  To są zagrania socjotechnicze z zamiarem osiągnięcia celów krótko i długoterminowych. Koronkowa akcja z wykorzystaniem emocji społecznych. Nie po to nasi umiłowani przywódcy przebywali w Izraelu na tygodniowych konsultacjach w Knesecie żeby coś mogło pójść nie tak... Zobaczycie państwo, że cała ta sprawa ucichnie równie gwałtownie, Żydzi uratują prawicowy rząd a Jarosław przejdzie na spokojną emeryturę kontemplując drugą kadencję z większością konstytucyjną a i trzecią pewnie też... 99 procent scenariuszy wydarzeń na arenie międzynarodowej jest napisane na kilka lat do przodu... Nie po to ktoś wykarczował las i rozwalcował na nim autostradę w kierunku zdobycia władzy dla PISu w 2014 i 15 roku, żeby teraz z powodu takiego bąka wycofać z całego projektu.  Oczywiście to hipoteza, ale czy nierealna?

   

   

 45. avatar

  Jeszcze 2 tygodnie temu bym praktycznie sie zgodził,teraz raczej uważam że ktos cos w tym pięknym planie koncertowo spierdolił. Wyjście przed kurtyne,pokazanie "kuchni",lincz medialny na Polsce i inne takie drobiazgi...zobaczymy ale imo coś poszło nie tak. Mocno.

 46. avatar

  Kolina, wielka racja i gratuluję Ci wyczucia rzeczywistości! Sprawa już ucichła, a nie minęła nawet doba od Dudusiowego podpisu z odesłaniem do TK.  Tej sprawy już nie ma. Niebawem kolejna sprawa i kolejne emocje, tym razem sprawa będzie nie o prawdę ani symbole, ale o kasę.

 47. Polecam komentarz Witolda Gadowskiego: http://gadowski...

 48. skąd ten "+; ??? powiedziałbym: naciągane 3, prawie 3=

 49. madry goj po szkodzie? jednak wciaz niemadry;-( 

  zenada! chcieli ich przekupic 100 mln na renowacje cmentarza i muzeum polin, ktore ci od razu zdyskredytowali jako polska placowke propagandowa.

  z auschwitzu zrobili terytorium pod jurysdykcja knesetu na ktorym mlodz izraelska odbywa seanse nienawisci do polaczkow a wybiurcza i media niemieckie podchwytuja tylko obrazki dodajac komentarz narracji wstydu i odpowiedzialnosci Polski

  warto zrobic test ciszy przemowienia premiera i PAD tzn wylaczyc dzwiek i przyjrzec sie mowie ciala. obaj panowie sa mocno zestrachani tym co mowia przy czym jeden z nich dodatowo nie zgadza sie z tym do czego okolicznosci go zmusily zeby powiedziec

 50. avatar

  OBAJ się nie zgadzą tylko jeden całą duszą...

 51. Strony