MatkaKurka - blog

Jerzy O. skazany za zniesławienie i znieważenie Piotra Wielguckiego Polecamy

paź.
26

Dziś o godzinie 10.00 w Sądzie Rejonowym w Złotoryi zapadł wyrok z prywatnego aktu oskarżenia Piotra Wielguckiego (Matki Kurki) przeciw Jerzemu O. Sprawa toczy się blisko dwa lata i dwukrotnie Sąd Okręgowy zmieniał postanowienie oraz wyrok Sądu Rejonowego. W pierwszym postanowieniu sędzia Agnieszka Krótka z SR Złotoryja umorzyła postępowanie z powodu niskiej szkodliwości społecznej czynu, a w uzasadnieniu napisała, że proces ze znanym Jerzym O. mógłby tylko Piotrowi Wielguckiemu zaszkodzić. Sąd Okręgowy uchylił kuriozalne postanowienie i zwrócił sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd pierwszej instancji. Postępowanie z mocy prawa przejął nowy sędzia – Jacek Kielar.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Kundelka – wszystkiego najgorszego PO!

paź.
25

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Kundelka, czyli jedno z tych współczesnych „świąt” i lepszej okazji chyba nie będzie, żeby złożyć najgorsze życzenia partii PO. Oby wam się gorzej wiodło niż wiedzie, żebyście nie żyli dłużej niż najbliższy rok i w ogóle wszystkiego najgorszego – międzynarodowe kundelki. Po spełnieniu obywatelskiego obowiązku pozwolę sobie nie pierwszy raz zwrócić uwagę, że malkontentem zawsze warto być, ale też trzeba pamiętać z jak dalekiej wróciliśmy podróży. Mija rok od wygranych wyborów przez PiS i jeśli tylko popatrzymy na ten czas nieco szerszą perspektywą niż codzienny przekaz dnia, wszyscy się zgodzimy, że to najlepszy rok w historii Polki po 1989 roku.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Środowisko „niepokornych” nie oczyści się samo. Ich trzeba traktować jak GW i TVN!

paź.
24

Przytomny i nie idący na łatwiznę Użytkownik Twittera w ciągu jednego dnia, przy pomocy 140 znaków, opublikował całą litanię powiązań finansowych pomiędzy warszawskim ratuszem, sędziami Trybunału Konstytucyjnego, Agorą i VIP-ami. Człowiek posługuje się pseudonimem „Antyleft”, ale to nie anonimowość sprawiła, że unikalne treści nie wyszły poza obręb społeczności internetowej. On nie jest „niepokorny” dziennikarz i przez to skończył jako zwykły internauta. Wprawdzie jakieś tam przebłyski w niszowych kanałach się pojawiły, jednak próżno szukać tytułów na medialnym szczycie, chociaż w normalnych warunkach powinien to być temat dnia. Zainteresowanych szczegółami odsyłam do konta https://twitter.com/antyleft_,bo nie ma sensu robić sprawozdania z esencjonalnej wiedzy przekazanej przez samego Autora.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog