Prześlij dalej:

Od dwóch lat słychać tęskny głos Polaków, którzy na wszelkie możliwe sposobny domagali się sprawiedliwości. Padały też jednoznaczne deklaracje, że nie ma i nie będzie żadnej „dobrej zmiany”, jeśli „złodzieje z PO nie pójdą siedzieć”. Chętnie się do tego chóru dołączałem, ale tłumaczyłem też, że wszystko musi mieć swój czas i swoje miejsce. Póki prokuraturą zarządzali ludzie Seremata, póki w TK siedział Rzepliński i w SN Gersdorf, wszystkie słuszne postulaty rozbijały się o realia. Nie jest sztuką, ale głupotą wykonać gigantyczną pracę śledczą, zebrać setki dowodów, a potem odesłać całość do sędziego Tuleyi, czy Łączewskiego. Syzyfowa praca i w dodatku utwierdzanie w przekonaniu, że prokuratura działa w ramach politycznej zemsty, bo przecież „niezależne sądy” wydają zupełnie inne postanowienia i wyroki.

Chcąc się trzymać tej diagnozy, której będę bronił ze wszystkich sił, można powiedzieć, że wczorajsza akcja z sekretarzem „Staszkiem” Gawłowskim była przedwczesna. Za jeszcze większy falstart należałoby uznać postawienie zarzutów Piniorowi, czy Frasyniukowi. Teoretycznie tak, ale w przypadku Piniora i Frasyniuka cała Polska słyszała i widziała o co chodzi, bo do obiegu publicznego trafiły nagrania. Nawet peerelowski wymiar sprawiedliwości ma poważne problemy z urywaniem łba podobnym sprawom, no chyba, że chodzi o sędziów złodziei i ostentacyjne dokopanie władzy, wtedy wydaje się bezczelne orzeczenia. Tak, czy siak wymienione wyjątki potwierdzają regułę, bez uporządkowania sądownictwa, przynajmniej w minimalnym stopniu, praca prokuratury nie ma najmniejszego sensu i z góry była skazana na porażkę, żeby nie powiedzieć kompromitację. Wczoraj, 15 kwietnia 2018 roku, w nowych realiach sądowniczych, po tym jak zmieniono skład KRS, zmienia się skład SN, a Gersdorf pękła i zwołała radę KRS, sędziowie otrzymali nowy sygnał.

W tej chwili nie ma już o co walczyć, jest pozamiatane, Rzepliński, Gersdorf i Żurek nie obronią i lada chwila Komisja Europejska Polsce odpuści. Znikąd ratunku, nie ma wyjścia i trzeba się ustawić do nowego wiatru historii i zacząć sądzić, jak Pan Bóg przykazał. Niemal od dwóch lat powtarzam, że wielką naiwnością jest oczekiwanie, że składy sędziowskie zostaną wyczyszczone zgodnie z opcją „wszyscy won”. Pięknie to brzmi i wiele bym dał, żeby coś tak pięknego zobaczyć, ale w praktyce jest to czysta abstrakcja. Odwołanie sędziego to rzecz wybitnie skomplikowana i nie do przeprowadzenia w takiej skali, za to da się zrobić coś innego, co przyniesie podobny skutek. Zbigniew Ziobro wymienił prezesów i wiceprezesów sądów w mniej więcej 1/4 jednostek. Tym samym dał bardzo wyraźny sygnał, że żarty się skończyły, bo taki prezes sądu apelacyjnego, który trafił na prowincję do sądu rodzinnego czuje się gorzej niż po zwolnieniu. Z drugiej strony nowi prezesi trafili właśnie z prowincji do sądów okręgowych i apelacyjnych, a jeszcze trafią na sam szczyt, z tej racji, że nowi członkowie SN i Izby Dyscyplinarnej oczywiście nie będą rekrutowani spośród obecnych szych sędziowskich.

Prostymi, ale skutecznymi metodami „wymiar sprawiedliwości” został sprowadzony na właściwe tory, nikt teraz nie ma wątpliwości, że ścieżka kariery zawodowej wygląda zupełnie inaczej niż wyglądała dotąd. Trzeba wydawać orzeczenia zgodne z prawem, żeby myśleć o utrzymaniu stanowiska i awansach. Oczywiście najgorszy sort nazywa prawo i sprawiedliwość procesami politycznymi, ale oni dobrze wiedzą, co mówią, wszak dokładnie dzięki takiemu systemowi funkcjonowali w pełnym poczuciu bezkarności. PiS to się nie uda, choćby nie wiem jak chcieli pójść drogą PO, widać to po sprawie Koguta. Zdecydowana większość wyborców PiS domagała się dla Koguta tak samo, a właściwie bardziej surowej kary, jak dla złodziei z PO. Na koniec informacja w pełni potwierdzająca postawione wyżej tezy. Kto wydał postanowienie o aresztowaniu Gawłowskiego? Nie, nie był to „sędzia pisowski”, to była pani sędzia Agnieszka Charyło, od 11 lat w Sądzie Rejonowym Szczecin Centrum, obecnie przewodnicząca V Wydziału Karnego. Czyszczenie sądów w wymiarze personalnym jest niemożliwe, nierealne, natomiast sprowadzanie sędziów na właściwą drogę, jest bardzo realne i co więcej zaczyna funkcjonować. Cela + będzie działać jeszcze lepiej, gdy na dobre zacznie działać Izba Dyscyplinarna, czyli pierwszy system nadzoru pracy sędziowskiej z prawdziwego zdarzenia.

Źródło foto: 
6
12431 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Pełna zgoda.

 2. avatar

  ps.

  Ciekawe czy Sąd Okręgowy i Apelacyjny podtrzymają areszt dla Gawłowskiego. 

 3. avatar

  Stawiam dolce przeciw orzechom że utrzymają...

 4. avatar

  Orzechy włoskie 46 zł za 1 kilogram a dulary po ile ? 

 5. Dwa dolary, nawet trzy.

  No, zobaczymy.

 6. Na względnie uczciwe sądy trzeba pracować setki lat. Tego się nie zrobić ad hoc. W Polsce możemy zapomnieć o klasie politycznej i uczciwych sądach. Jesteśmy skazani na substytuty.

 7. Myślicie, że czasy przestępców sądowych odeszły z Wolińską, czy Michnikiem? Nic z tego! Facet z Olsztyna dostał wyrok za walkę z banderyzmem! Strach pomyśleć jaki dostaną ci co jeździli z "German Death Camps"? A tymczasem "turyści" z byłej Palestyny postawili na torach do KL Birkenau napisy "Polish Death Camps" w czasie gdy Jajako robił im oralną łaskę. Coś się stało? Ano g. się stało. Obecna władza bierze czynny udział w stawianiu Polaków do pionu, lub poziomu. Swego czasu postulowałem Narodowcom zrobienia im przejście w śród portretów ich dumnych synów narodu, takich jak Lenin, Jagoda, Jeżow itd. z wyliczeniem "dokonań" (każdy z kontem ludobójstwa chrześcijan od 5 do 10 milionów"), no to było ajwaj, będzie gewałt! To teraz macie, oni wytytłali nas w koszernym g.!

 8. avatar

  I dzięki temu Narodowcy wejdą do polskiego parlamentu z wynikiem minimum 15 % a jeżeli któryś założy jarmułkę to pozostali narodowcy zerwą im je razem z głowami. 

 9. avatar

  Jeśli wejdą do parlamentu a ja oddam na nich głos /pewnie tak/ to za wybryk z jarmułką pojadę i obije ryja kurwa. Tak mocno że nie będzie mógł debil siadać ze 3 dni...

  :)

 10. avatar

  Cyt. "turyści" z byłej Palestyny postawili na torach do KL Birkenau napisy "Polish Death Camps"

  O co Panu chodzi? Teraz już można bo to jest działalność artystyczna. Żadnego grzechu tu nie ma.

 11. ... i swoją działalnością artystyczną  LEGALNIE  ubogacają nasze umysły i umysły całego świata swoim folklorem

 12. avatar

  Eeee, tam. To się dopiero zacznie.

 13. można się spodziewać, że:

  mój ulubiony wicepremier  (profesor socjologii, magister ekonomii, wykładowca akademicki, minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz przewodniczy Komitetu do spraw Pożytku Publicznego) przekaże na tą artystyczną działalnośc parędziesiąt milionów złotych z naszych podatków...   

  ...natomiast jajako (ktory non stop przepoczwarza się w jaja_kobyły) - niechybnie  zostanie honorowym członkiem komitetu organizacyjnego tego performansu

  ...

  taki mamy klimat

   

 14. Sędziowie to wbrew pozorom też ludzie . Mieszkam na południu Polski i zauważyłem ,że jak wjeżdżam na Słowację to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki , Nasi kierowcy "piraci " zamieniają się na drodze w aniołki .Nie trzeba dodatkowych szkoleń ,lekcji kultury na drodze , wystarczy 500€ mandatu i respekt jak się patrzy .Przez kieszeń do mózgu- działać będzie i na ubeckich sędziów ,bo to pazerna kasta .

 15. avatar

  Poza temetem dzisiejszego felietonu ale zbyt ważne aby pominąć milczeniem

  Wobec stanowiska polskiego rządu w sprawie nalotów na Syrię zachodzi pytanie czy polscy żołnierze w polskich mundurach z orzełkami w koronie (niedługo ponoć z krzyżem) wezmą udział w następnej wojnie na bliskim wschodzie ? 

  Tak czy siak atak USA na Syrię będzie. Raczej wcześniej niż później. Z podstawowych 2 powodów. 1 to naciski Izraela który uważa że jest zagrożony ze strony Iranu podobno instalującego swoje bazy wojskowe w Syrii, 2 powód to odkrycie na terenie Syrii złóż gazu ziemnego o wydajności będącej na czwartym miejscu na ziemi, ich eksploatacja może zagrozić eksportowi skroplonego gazu ziemnego przez USA do Europy, wystarczy że Syria z pomocą Rosji położy podmorski rurociąg ze swojego wybrzeża do Grecji lub instalacji do jego skroplenia i pozamiatane, gdyż całe Bałkany, Włochy i Hiszpania byłyby zaopatrywane w tani gaz. Co wobec wojny handlowej między USA a Chinami byłoby fatalne dla petrodolara.

 16. avatar

  Może inaczej: cała akcja z Syrią zaczęła się od propozycji Kataru aby przez jej terytorium poprowadzic gazociąg do Europy via Turcja...to było w 2010 roku..:)

  Pod naciskiem Putina Assad odmówił więc Katar wraz z Turcja /za katarskie pieniądze/ i za cichym przyzwoleniem USA stworzył ISIS wynajmując kilkunastu wysokiej rangi siłowików z armii upadłego Iraku i Syrii...dalszy ciąg to już czysta Gra o tron...USA połapały się ze same mają w kitę  gazu,Rosja stwierdziła ze wszystkim zrobi na złość a Chiny maja taki wkurw bo przez Syrie miała iść odnoga Jedwabnego Szlaku...i to było dogadane. BTW USA siedzą tam z 2 powodów: blokowanie Jedwabnego Szlaku i zamkniecie Iranu w "bańce" gdzie nie może on eksportować rurociągami węglowodorów...

  Rzecz ostatnia,złoża Assada i jego twarda zapowiedź ze uzysk bedzie rozliczał w juanach...to spowodowało największe rzezie Alawitów..:)

  fajnie nie?

 17. avatar

  A "polski" rząd ręka w rękę z jajakopRezydętem po raz kolejny zostawią Polaków z ręką w nocniku albo jeszcze gorzej, w szambie powyżej dziurek nosa. Chyba najwyższy czas na bunt Polaków. 

 18. avatar

  A Polacy są za jedwabnym szlakiem, a nawet przeciw. I gdzie tu sens i gdzie logika?

 19. avatar

  W naciskach USA...było dogadane i "teczki" oraz "taśmy" ogarnęły jedwabny Szlak dla polski...kończy się na Białorusi na tę chwilę

 20. avatar

  Gdyby nie zablokowanie przez Macierewicza sprzedaży terenów po byłej jednostce wojskowej Nr 1933 (wpisać w Google) w Łodzi przy ul. Pryncypalnej to Jedwabny Szlak już rok temu kończyłby się w prawie centrum Łodzi, doskonale skomunikowany z całą Polską i Niemcami.

 21. avatar

  To jest chyba jakaś piramidalna ściema. Jedwabny jest absolutnym nożem w plecy dla Ame.

  A nasi zapewniają Chińczyków o woli przystąpienia. Boją się, że niezadowoleni Chińczycy mogą odciąć nas od dóbr wszelakich, których nieprzerwane dostawy umożliwiają nam przeżycie? A może chodzi o zupełnie co innego? O co?

 22. avatar

  Chodzi (niestety, tylko niektórym z PiS) o pokazanie USA że mamy alternatywę. 

 23. avatar

  Nie sądzę. Na "pokazywanie" temu mocarstwu jesteśmy za słabi. To oni kazali nam tak grać. Ale dlaczego? Żeby - finansując tę kosztowną inwestycję - wycyckali się z Himalajów dolarów, które zalegają w skarbcach?

 24. avatar

  A jaką wartość mają te dulary ? Drukowane bez opamiętania ? Spróbuj zrobić jakąś inwestycję wielomiliardową w przemysł USA. Bez szans. 

 25. avatar

  Wartość destabilizacji finansów poprzez deprecjację dolara.

 26. avatar

  Chwilowo, później przejście na juana. Kto to szybciej zrobi ten wygrał.

 27. avatar

  O kasę...o wybór czy wujek Sam jeszcze rządzi czy jednak wujaszek Xi jest silniejszy...i nasi debile i agenci we władzach wybrali Trumpa z jego poklepywaniem po plecach. Nie chodzi ze wybrali,wybrali za friko i za szybko..ba nawet zapłacili kupę kasy / Patrioty...cena chyba równa wadze tych wyrzutni w złocie/ i chcą dać nas wyszlamować bez litosci żydom...a JK i PAD bawią sie w filosemityzm. PADowi się nie dziwie..chce mieć kolację i ciepłe nóżki to musi cwierkać z syjonistycznego klucza /szkoda ze cały aparat PiS medialny i polityczny nie zająknał się o PAD przed wyborami/ ale już postawa JK to mi przychodzi na myśl tylko blog Pana Nikt...serio nie wiem co innego mam wymyśleć. JK to słup w skrócie...

 28. avatar

  ZAWSZE byli, bracia.

 29. To prawda, zawsze.

  https://www.you...

   

 30. avatar

  Przemowa programowa przedstawiciela "stronnictwa amerykańsko-żydowskiego"...tylko ludzie tego nie wiedzieli

 31. avatar

  My tu sobie gadu, gadu a tymczasem Bogusław Winid nowym doradcą PADalca ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa państwa:

  Czy te oczy mogą kłamać?

 32. avatar

 33. OBY :)

 34. Czytam tutejsze komentarze i nadziwić się nie mogę mądrości komentujących. Wynika z nich, że dymani jesteśmy przez wszystkich, a może nawet więcej niż wszystkich. To chyba dobrze. Dymanie to podstawa ewolucji.

 35. avatar

  od samego dymania nie ma przychówku...tego w gimnazjach nie uczą?

 36. avatar

  Wszystko zależy, od której strony.