Prześlij dalej:

Minęło 7 lat od tragedii w Smoleńsku, mamy rok rządów PiS, które w tej tragedii straciło najwięcej i po tym czasie po eterze krążą kolejne analizy ścieżek i kursów, winy pilotów i państwa zdającego egzamin. Nie są to jednak analizy dotyczące PO i Smoleńska, ale czwartego z rzędu wypadku samochodowego z udziałem najwyższych przedstawicieli państwa zarządzanego przez PiS. Kolejno z życiem uszli: Prezydent, Premier, minister MON i jeszcze raz Premier. We wszystkich czterech przypadkach, zawsze mieliśmy do czynienia z nadzwyczajnymi okolicznościami, winą osób trzecich i w tle pojawiały się bujne ekspertyzy zamachowe. Po tej czarnej serii wydarzeń rodem z republiki bananowej wielu nie ma dość i dalej powtarza brednie o zorganizowanym spisku na życie polityków PiS. Beze mnie, mogę wspierać i wspieram, co dobre, ale patologii i idiotyzmu firmował nie będę.

Nie liczę na żadne rzeczowe wyjaśnienie najnowszego wypadku, sprawa nie jest drogowa, ale polityczna, każdy właśnie szyje sobie parasol i już zaczęło się klasyczne polowanie na winnego, który nie ma nic wspólnego z żadnym resortem. Sam zebrałem dane, które są pewne i mnie to wystarczy, aby stwierdzić, że to co się dzieje nie jest żadnym przypadkiem, ale czystą głupotą i totalnym brakiem elementarnej odpowiedzialności.

Trasa kolumny przebiegała pomiędzy dwoma rondami, jak widać mamy tu zaledwie 550 metrów.

ronda.PNG

Od ronda na Powstańców Śląskich do ulicy Orzeszkowej, gdzie skręcało Seicento mamy 220 metrów.

orzeszkowej.PNG

W tym miejscu warto zdemontować kłamstwo numer jeden. Kolumna nie mogła rozwinąć dużej prędkości, bo na tym odcinku nie było na to miejsca. Osiągi Audi 8 Security, którym jechała Premier:

audi.PNG

Z całą pewnością znajdzie się zaraz 120 fizyków, którzy udowodnią, że Audi z 435 KM pod maską, góra do 20 km/h mogło się rozpędzić, ale każdy handlarz samochodów bez szkoły wie, że taka fura ma 100 km/h na liczniku zanim przejedzie 100 metrów, a tu było 220 metrów. I to jedna rzecz. Przy 50 km/h na godzinę, tak wygląda PANCERNE Audi, po zderzeniu z drzewem?

drzewo.PNG

Omijając kłamstwo jedziemy dalej. Jak piszą w protokołach policjanci „w miejscu zdarzenia” mamy skrzyżowanie. Wiemy, że Seicento jechało pierwsze i że chciało skręcić w boczną uliczkę. Zakładamy najgorszy możliwy scenariusz. Kierowca nie włącza kierunkowskazu, jak blondynka albo dziadek z Alzheimerem. No to skąd ten biedny zawodowy BOR-owiec mógł wiedzieć, że on skręci? Każdy taksówkarz, kurier i dostarczyciel pizzy 1000 razy widział na drodze takie zachowanie i doskonale wie, czego się może spodziewać przy podobnych manewrach. Aby skręcić pod kątem 90 stopni Seicento MUSIAŁO hamować i zwalniać do zera, a skoro hamowało to zapalały się światła stopu.

Co robi PILOT BOR widząc zwalniające auto klasy Seicento przed skrzyżowaniem, w których to autach najczęściej poruszają się emeryci, kobiety i początkujący kierowcy? Wyprzedza na podwójnej ciągłej przed skrzyżowaniem wiedząc, że taki sam manewr za nim musi wykonać jeszcze dwóch kolegów, aby zachować ciągłość kolumny. Jakie jest tłumaczenie oficjalnych czynników i tych, którzy słusznie nie mogą darować Smoleńska? Straszne! Prawidłowo na sygnałach jechała kolumna, a tu jakiś zamachowiec, 21 letni esbek samobójca wjeżdża pod koła, bo jak on mógł nie zauważyć kolumny? Po pierwsze tylko ktoś niespełna rozumu przyjmie takie wyjaśnienie, zwykły kierowca wie, że na drodze można się spodziewać wszystkiego, dziecka wyskakującego zza autobusu, psa, sekretarki wójta, która poprawia makijaż, ale to jeszcze mało.

Kierowca Seicento, który prawdopodobnie spowodował pierwszy wypadek w życiu i od razu taki na całą Polskę, w zeznaniach mógł się posypać jak domek z kart i w szoku przyznać się do wszystkiego. Według pierwszych komunikatów powiedział mniej więcej coś takiego. Przepuściłem auto uprzywilejowane i myślałem, że jest tylko to jedno, nie zauważyłem kolumny i sygnałów po nim. Nie tylko taki młody kierowca, ale i niejeden doświadczony, by się pogubił. Kolumna wygląda tak:

kolumna.jpg

Mamy auto pilotujące, auto VIP-a w środku i auto, które jedzie za VIP-em. Proszę teraz zwrócić uwagę jak te samochody wyglądają. Otóż auta ochraniające mają koguty i sygnały, jak Policja, Pogotowie, Straż i tak dalej. Auto Pani Premier jest gołe jak niemowlę. Czas na kłamstwo numer dwa. Kierowca nie popatrzył w lusterko przed skrętem. Bzdura! Było ciemno koguty w takich warunkach robią dyskotekę i tego nie da się nie widzieć, zwłaszcza, że zawsze się ma w tyle głowy, czy to przypadkiem mandatu i punktów nie będzie. Młody w Seicento nie mógł nie widzieć pilota BOR i zresztą tak zeznał, że przepuścił auto uprzywilejowane, a potem zaczął skręcać w lewo, bo…. zobaczył w lusterku najzwyklejsze „z wyglądu” Audi, żadnych świateł i syren.

drzewo.PNG

Krótko mówiąc pilot kolumny zamiast ochraniać VIP-a, wystawił najważniejsze auto w kolumnie na spotkania z Seicento. Jedziemy dalej. „Od miejsca zdarzenia” do miejsca gdzie zaczyna się rozjazd przed kolejnym rondem mamy 180 metrów. Powtórzę 180 metrów do rozjazdu, przed którym oczywiście trzeba zwolnić, aby bezpiecznie pokonać rondo.

drugie rondo.PNG

Pytanie? Jaki sens miał ten brawurowy manewr na 180 metrów przed kolejnym rondem, czyli kolejnym zwalnianiem całej kolumny? Żaden, najmniejszego sensu w tym nie ma, poza „kur..a, mamy koguty i sygnały, klamkę za pasem i nam wolno”.

Podsumujmy chu..a, dupę, kamieni kupę i Seicento. Kolumna z Premier Polski ma do pokonania 550 metrów, które z prawidłową prędkością 50 km/h „robi się” w 40 sekund, z nieprawidłową np. 100 km/h w 20 sekund. Premier nie jechała na porodówkę, czy na spotkanie kryzysowe, ale do domu na kolację. Domyślam się, że tę trasę ci sami kierowcy pokonywali nie pierwszy raz, a jeśli nawet to chyba jest w Audi nawigacja, która podpowiada odległości? Gdyby i to nie działało, to są znaki informujące o skrzyżowaniach i rondach. Kolumna jedzie z nieznaną nam prędkością, przejeżdża 220 metrów, pilot widzi skrzyżowanie, widzi zwalniające Seicento i przez sekundę nie myśli jak się zachowa kierowca, daje klakson pedał do dechy i mija na podwójnej ciągłej, zostawiając za sobą kolegę w samochodzie VIP.

Kierowca VIP-a widząc tę samą sytuację na drodze robi dokładnie to samo, ale już nie ma czasu i miejsca, bo Seicento zaczyna skręcać. Jak się zachowuje? Jak dziadek jadący na działkę, usiłuje nie zarysować błotnika i odbija w lewo na drzewo. Co słyszę od „państwa” i twardogłowych? „Ratował życie chłopakowi, bo jeszcze by w GW napisali". Totalna bzdura i skrajana głupota, to nie była „czołówka", Seicento prawie stało i trafione w lewy bok po prostu by się odbiło, co zresztą miało miejsce. Jednak najważniejsze jest to, że kierowca VIP-a jest od ratowania życia, ale najważniejszych osób w państwie, nie wizerunku partii PiS w komercyjnych mediach. Zawsze i wszędzie taki kierowca ma myśleć tylko o jednym, chronić życie osób, które przewozi i nie patrzeć na nic innego, tego się ich uczy na pierwszej lekcji. I na koniec tradycyjne „gdyby”.

Gdyby to na przestrzeni kilkunastu miesięcy PO doprowadziła do wypadku: Prezydenta na A4, kolizji z udziałem Premier w Izraelu, przepychanki w samolocie startującym z Londynu, wypadku ministra MON i w końcu wypadku Premier Polski, która w dodatku latała helikopterem od szpitala do szpitala, z międzylądowaniem na tankowanie, to co? No to z całą pewnością wszyscy, którzy krzyczeli Smoleńsk, Smoleńsk, powtórzyliby to, co krzyczą dziś. Esbecy nie takie numery robią! Niczym bumerang wraca stara jak świat zasada. Największym zagrożeniem dla PiS nie jest esbecja, KOD i media, ale sam PiS i jego ślepi na fakty wyborcy, którzy kibicują sprawom słusznym, ale też sprawom kompromitującym na pograniczu życia i śmierci.

6
62156 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

61 (liczba komentarzy)

 1. avatar

 2. avatar

  Kierowca BOR miał wybór - zabić kierowcę Seicento  gwałtownie skręcającego w lewo lub darować mu życie uciekając również w lewo - odległość od drzewa zbyt mała na skuteczne hamowanie nawet z prędkością 50 km/h. Odbicie w lewo uratowało życie kierowcy Seicento gdyż dostał uderzenie pancernym samochodem z bezpieczną strefą zgniotu  w lewy przód a nie w drzwi.

  Panie Piotrze - mniej egzaltacji.

  MBW Premier Szydło ma światła stroboskobowe ostrzegawcze w grillu.

   

 3. MBW Premier Szydło ma światła stroboskobowe ostrzegawcze w grillu. - nie musiała mieć, kolumnę pojazdów uprzywilejowanych traktować można jak jeden pojazd.

 4. Jakby jechali rzeczywiście te 50 km/h, to w opancerzonej, luksusowej limuzynie nic by się pasażerom nie stało, nawet po zderzeniu z drzewem. Prędkość tego Audi musiała być o wiele wyższa niż podają kłamliwie w PiSowskich Wiadomościach TVP1. Droga hamowania takiego AUDI robionego na specjalne zamówienie jest też krótsza ze 100 km/h, niż przeciętnej limuzyny średniej klasy. Poza tym, mieszkańcy Warszawki widzą często te rządowe limuzyny wiozące "vipów" naszego nieszczęśliwego bantustanu. Kierowcy tych pojazdów jeżdżą często brawurowo, o wiele szybciej niż pozwalają przepisy, wyprzedzają nieraz na linii ciągłej, czy przejeżdżają na czerwonym świetle. Nadużywając przy tym sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. Założę się że menażeria która była i jest wożona z SLD, PSL, PO i teraz PiS rządowymi limuzynami NIGDY nie zwróciła uwagi swoim kierowcom, że jeżdżą za szybko i łamią przepisy, tylko wprost przeciwnie, są bardzo zadowoleni z tego.

  Swego czasu papież Jan Paweł II wracał do swojej rezydencji w Watykanie. W pewnym momencie zaczął się tworzyć duży korek na drodze. Już kierowca wiozący papieża miał włączyć sygnał pojazdu uprzywilejowanego. Jan Paweł II wtedy mu powiedział żeby zostawił, i że poczekają tak jak inni. Wzbudził tym niemałą sympatię włoskich kierowców. Wśród polskojęzycznej menażerii (nawet tej z PiS-u) byłoby takie zachowanie nie do pomyślenia.

 5. avatar

  Jak zapewne użytkownicy tego portalu wiedzą, nie należę do pisowskiej sekty ale w tym akurat przypadku nie widzę ŻADNEJ winy BOR. Ciągła, podwójna linia jest na odcinku kilkunastu metrów przed skrzyżowaniem a raczej zjazdem w lewo czyli nie została przecięta przez kierowców kolumny uprzywilejowanej gdyż manewr omijania FIATA został podjęty wcześniej i MUSIAŁ  być widoczny  dla jego kierowcy. Droga hamowania ponad 3 tonowej limuzyny jest nieco większa niż tej samej klasy somochodu cywilnego a odległość od momentu odbicia przez kierowcę BOR do drzewa to zaledwie kilkadziesiąt metrów ( poniżej 50 m) . Uszkodzenia strefy zgniotu nie wskazują na prędkość większą niż 50 km/h w momencie uderzenia w drzewo.

   

  Czytając niektóre komantarze na tym niby propisowskim portalu odnoszę wrażenie że jest potrzebny natychmiastowy PARASOL gdyż BOR już od dawna nie wystarcza. ABW, CBA zarobione po pachy a nawet więcej. Dalsze zaniechania mogą być fatalne w skutkach.

 6. avatar

  Proszę zobaczyć jak wyglądają zwykle auta po testach zderzeniowych 50km/h.

  Opancerzenie dodatkowo zwiększa masę, a strefy zgniotu muszą być. Żeby się nic przy uderzeniu 50 km/h nie stało ? Nie ma takich opcji. Pytanie o to, czy siedzieli prosto i w zapiętych pasach - bo to minimalizuje obrażenia i gwarantuje skuteczność poduszek.

 7. Panie Marianie pan Piotr widać jednak nie wie jak się jeżdzi z wipami.

  Szumacher pięknie tłumaczy bo sam woził biskupa i to długo zanim został świetnym kierowcą.

 8. Zakładając, że jest tak jest faktycznie, jak napisał autor tego artykułu, że kierowca Seicento przepuścił pierwszy pojazd uprzywilejowany i sądził, że jest tylko ten jeden w związku z czym zaczął kontynuować jazdę i manewr skrętu w lewo jest nie do obrony. Wg przepisów ruchu drogowego uprzywilejowana kolumna pojazdów to taka, gdzie czoło kolumny, czyli pierwszy pojazdy wysyła oprócz sygnałów dźwiękowych, również sygnały świetlne niebieskie i czerwone. Pojedynczy pojazd uprzywilejowany wysyła oprócz sygnałów dźwiękowych tylko niebieskie sygnały świetlne. W związku z tym, kierujący Seicento powinien wiedzieć, że drogą porusza się kolumna pojazdów uprzywilejowanych i należy umożliwić jej przejazd, czekając aż przejedzie drugi pojazd, który również wysyła oprócz sygnałów dzwiękowych, sygnały świetlne i czerwone, zamykający kolumnę uprzywilejowaną. Zakończenie kolumny pojazdów uprzywilejowanych zamyka właśnie taki pojazd i wtedy wiemy, że cała kolumna już przejechała. Ustawa o ruchu drogowym zakazuje rozdzielenia uprzywilejowanej kolumny pojazdów, czego próbował dokonać kierujący Seicento. W mojej ocenie, opierając się wyłącznie na doniesieniach medialnych ponosi kierujący Seicento. Zupełnie inną sprawą jest zachowanie się kierowcy BOR.

 9. "Rzecz dzieje sie nigdzie,..czyli w Polsce"!  Gdy poruszam sie samochodem w Polsce, to czesto mysle, kto im daje prawo jazdy?, co robi Policja?, czy kierwcy sa trzezwi?, lub wrecz mysle ze to idioci, ktorzy musza natychmiast do psychiatryka! Moze jestem przewrazliwiony po przeszlo 30 latach bycia uczestnikiem ruchu drogowego na Zach. Europy! Nikomu tam nie przyjdzie do glowy na przejezdzie kolejowym, gdy wszyscy stoja nach czerwonym swietle, czekajac na przejazd pociagu, nagle wyprzedzac i przejezdzac! W dodatku robi to co najmniej kilku kierowcow! Nagminnie! I na wielu przejazdach, nie inaczej jest na skrzyzowaniach! To jakis drogowy wandalizm! Dzicz jak Sedzia Sadu, ktory jest zwyklym zlodziejem! Po ostatnich kilku wizytach w Ojczyznie, musze sam jezdzic do Polski, moja kolezanka malzonka, twierdzi ze zachowanie polskich kierowcow, to nie na jej nerwy! Wracajac do wypadku PBS, juz wczoraj wieczorem jak sluchalem tych komentarzy CALYMI GODZINAMI?!  po zwyklej stluczce, z VIPami, jakich to wspanialych kierowcow BORowcow mamy itp., to naprawde rzygac sie chcialo! Dodatkowo ogladajac komedie z dalaszym, z punktu widzenia medycznego ZBYTECZNYM TRANSPORTEM Pani Premier, to rece opadaja! Po prawie 25 latach praktyki, takze w Schok-OP, w jednej z wiekszych Klinik Uni. Na Zach. Europy, lezacej przy A 7,  w miejscu , gdzie czesto sa wypadki, ZUPELNIE NIE ZROZUMIALEM, NARAZANIA ZYCIA PBS LOTEM HELIKOPTREM (z miedzyladowaniem???)! Moze to jakas typowa polska fantazja?! Sorry MK, ale nawet jakies glupie mysli cisnely mi sie do glowy, "nie udalo sie im na drodze, to beda biedna PBS, dalej wozic,  nawet w powietrzu, do skutku, az stanie sie prawdziwe nieszczescie"! Rzeczywiscie czasami dom wariatow, a na drogach wariaci dodatkowo na POdwojnym gazie!!!

 10. nie kupuję!

  Nie chcę bronić BORu bo z faktami się nie dyskutuje a koledzy mają kiepskie wyniki od roku i nadają się wszyscy są do zwolnienia bez względu na przyczyny. Nawet jak to jest tylko zwykły zbieg okoliczności to pechowców w naszym zespole nie potrzebujemy!!!

  a kolega z seicento wpieprzył się pod koła jadącego na lewym pasie samochodu bo stracił głowę w której mu koguty namieszały. Ale to  jest bez znaczenia. Oczekuję że BOR ochrania moją premier nie tylko przed zamachami także przed nieumyślnymi idiotami. Dość kurwa tego!!!

 11. Zajrzałem w media... wszędzie tak samo, ale "radio erewań" było przynajmniej zabawne.

 12. Ja też zajrzałem w media. Nauczycielki ze szkoły dla dzieci niepełnosprawnych promowały na terenie szkoły  aborcję dzieci niepełnosprawnych. Obroniły się przed komisją dyscyplinarną bo jest wolność wypowiedzi. To mniej więcej tak, jakby prezes sądu najwyższego podśpiewywała na spotkaniu w ambasadzie Izraelu  Hamas, Hamas, Juden auf den Gas, z tą różnicą, że Izraelczycy szybko by się nią zajęli, a za dziećmi nikt się nie ujmie.

 13. Ostatnio dużo tych wypadków...

 14. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo auta jeżdżą szybko i najmniejszy amatorski błąd łatwo zauważyć. Błędy radnego z Pcimia będą niezauważalne, do momentu kiedy podwozie trzeba będzie ściągać z lodowca.

 15. avatar

  Jaki koń jest każdy widzi i to już ewidentnie od 7 lat. Nie zaklinajmy rzeczywistości. Ta formacja nadaje się do zaorania. Niekompetencja, ignoracja, głupota to najczęstsze grzechy. Nie wolno tego bagatelizować, bo akurat u nas to już tradycja się robi, że nawyższe organa państwowe ryzykują życiem, bądz je tracą z powodu niekompetencji i zwykłej głupoty.

 16. avatar

  ktoś oprócz mnie oglądał spec-pres-konfę błaszczaka?i te perwersyjne pytania dziennikarzy z tvnu??czy musiało do tego dojść? (do konferencji znaczy się!!?????)

  ALE NIE TO JEST WAŻNE..wazne jest skomlenie i utyskiwanie na "PO-przedników"..i ciągle pieprzenie o HEJCIE.....jacy to my biedni i nieszczęsliwi jesteśmy..BO MY CHCEMY NAPRAWIC to..co ONI zepsuli..iech ktos kto ma siłe obejrzy sobie jaja jakie sobie robili dzisiaj KODziarze..z całego majestatu IVtej RP zostało skomlenie..zostawcie nas w spokoju..i teg typu gadanina...

  ile im zostało do rozpisania owych wyborów??2-3 miesiące??przeciez nikt NIE pójdzie siedziec za cokolwiek..ktos w to jeszcze wątpi??

 17. To nie był stres przed dziennikarzami. Za Błaszczaka w MSW miało być lepiej. A tak... Szkoda Błaszczaka.

 18. avatar

  Faktycznie..ale jazgot medialny jest taki sam jak przed Smoleńskiem..

 19. Przykład niekompetencji i lekceważenia kwestii bezpieczeństwa idzie z samej góry, od JK:

  Pan JK myśli, że na stare lata ma zwinność swojego kota, zapomniał tylko, że brakuje mu ogona dla łapania równowagi - to jego łażenie po mokrej, śliskiej drabince, gdzie nie ma się jak oprzeć i czego złapać to jest po prostu kpina z rozumu - źródło: https://twitter.com/2STACH/status/830184393788575744

  Moim zdaniem nie należy lekceważyć teorii spiskowej, że "wypadek" został sprokurowany - modus operandi podobny do tego w Izraelu (nawet powodujący wypadek godzą się na doznanie obrażeń), na TT padają sensowne teorie - np. wymiana Szydło na JK w URM.

  Nie wiem, jakie władza ma realne możliwości i władzę (patrząc po postępach śledztwa ws Smoleńska - żadne), ale zarówno pana kierowcę BOR jak i Seicento należałoby poddać przymusowym i "rozszerzonym" metodom przesłuchań - wariograf to minimum.

  EDIT: ot, takie to przypadki chodzą po Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym - ktoś podał takie info oprócz TVN http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,awaria-systemu-uziemila-smiglowce-lpr,223698.html

 20. Ale jaja, ale jaja, ale jaja ....

 21. Każdy wie, że jak coś miga niebiesko, to trzeba ustąpić, ale kolumnę z VIPem to widzi się może raz w życiu. No i jeszcze - czy pojazdy uprzywilejowane mogą łamać wszystkie przepisy drogowe, z dozwoloną prędkością na czele, czy tylko mają pierwszeństwo?
  Parę lat temu był przypadek w Anglii, gdy kierowca karetki pogotowia dostał mandat i czasowe cofnięcie prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej. Może tak by trzeba u nas?

 22. Chyba coś się zmieniło w tzw. procedurach stosowanych przez BOR w czasie takich przejazdów VIP-ów - na gorsze myślę. Bez żadnej przesady, ale chyba dziesiątki razy widywałem przejazd takiej kolumny ulicą Żwirki i Wigury w Warszawie, w kierunku lotniska lub z lotniska, w kierunku centrum . Schemat był zawsze taki sam - najpierw radiowóz policyjny, czasem dwa, na sygnale. I to wcale nie były Polonezy ... Policjanci siedzący obok kierowcy radiowozu lizakiem dawali wyraźne i czytelne nawet dla baranów znaki - zjedź na bok. Czasem pomagali sobie sprzętem nagłaśniającym, mówiąc - "proszę zjechać na bok ...". A po chwili (20, 30 sekund, jakoś tak) przejeżdżała kolumna ... Komuś to przeszkadzało? Pewnie tak ... No ale to było kilka lat temu ...

 23. avatar

  Zabawne jest czytać narzekania, jak to kierowcy w Polsce źle jeżdżą (fakt!) i że mają takie obowiązki a nie inne, a pojazd uprzywilejowany to jest święta krowa. Jak kierowcy jeżdżą tak jeżdżą, i BOR ma obowiązek się z tym liczyć, dbać o bezpieczeństwo VIPa mimo niedogodności, i właśnie dlatego to jest BOR. Pojazd uprzywilejowany ma przywileje, ale porusza się drogami publicznymi wśród innych użytkowników ruchu. Jak borowiki chcą sobie poszaleć to na tor wyścigowy niech z tym się wybiorą a nie na publiczną drogę. Poza tym, jeśli mają potrzebę popisywania się zamiast wykonywania swojej roboty, to są to chłopcy a nie mężczyźni.

 24. W Warszawce kierowcy rządowych limuzyn, karetek pogotowia, straży pożarnej, a nawet policji, bardzo nadużywają sygnałów pojazdów uprzywilejowanych. Tacy kierowcy różnych "służb" nawet jak nie jadą do wypadku czy nie przewożą nikogo ciężko chorego, bardzo często żeby nie stać w korku i nie zatrzymywać się na czerwonym świetle, włączają sygnał w pojezdach. Powoduje to, że kierowcy widząc i słysząc bardzo często nawet po kilka razy dziennie pojazdy uprzywilejowane nawet zbytnio już nie reagują, bo wiedzą że w zdecydowanej większości to pic na wodę i zwykłe cwaniactwo.

 25. avatar

  Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie...

 26. Solano,widzę,że masz ogromną wiedzę na ten temat,że tak piepszysz,weż się za gary.

 27. No to jeszcze raz. Pojazdy z VIPami, czyli jadące na ważny obiad, są zagrożeniem dla życia uczciwych użytkowników dróg, a nawet dla VIPów. Coś trzeba zmienić w prawie.
  To nie są, do jasnej cholery karetki pogotowia ratujące cenne życie podatnika.

 28. Tak generalnie to samochód jako taki jest śmiertelnym zagrożeniem dla życia ... to tak na marginesie, 

 29. Pewnie że jest. Tak samo jak autobus, pociąg, samolot, czy furmanka.

 30. Bo życie jest niebezpieczne. Grozi śmiercią!

 31. Problem PiSu nie polega, na tym co dziś opozycją o tym napiszę. Tylko na tym, jak w środku działają te trybiki. Duże błędy popełniane przez PiS są dla nich samych dużo większym problemem.

 32.   Trudne jest porównanie ale ponad miesiac temu na drodze szybkiego ruchu wyjechal mi w taki sam sposob kierowca na załaczonym obrazku. Ja nie mialem wyjscia bo po lewej mojej stronie byla tylko betonowa barierka wiec wybor byl oczywisty nie odbijam w lewo. Samochod tego klijenta to Nissan Maxima wielkoscii mniejwiecej A8 na pewno lzejszy ja jechalem Toyota Sequoia  

  pewnie wszyscy wiedza jak takie auto wyglada to duze SUV. okolo 2tony wagi. Na moim aucie zostala tylko niebieska farba na zderzaku zadnych strat. Maxima drzwi I slupek skasowane. proporcje wagowe chyba byly na kozysc Maximy w porownaniu z wypadkiem p Premier. Predkosc moja  to okolo 40-50km/h z ostrym moim hamowaniem.  Nie wiozłem dzieci wiec nie było statusu VIP. Ale uważam że wypadek jak sama nazwa wskazuje to wydarzenie losowe. Jezeli by obrócilo samochodem bokiem do kierunku jazdy ja tez bym za wesolo nie wygladał. Zawsze polecam wyminiecie idioty który zajeżdża drogę.

  Co do wczorajszego artykulu to uważam że Pan Jarosław Kaczynski dał wyraźny drogowskaz jak należy postepować. Jeżeli państwo podejmie interwencje bank poprostu ogłosi bankructwo I skonczy sie ze strata dla wszystkich. Oddzielne ugody z bankiem gwarantuja wypłaty odszkodowań a I bank inaczej widzi 1000 wyplat po 10000zl niz jedna za 10 mln.

  Serdeczne Pozdrowienia szybkiego powrotu do zdrowia dla Pani Premier i  oficerow BOR.

  Mark.

 33. avatar

  Też jeżdżę TYLKO terenówką na ramie, ze wzmocnionymi progami, która waży prawie dwie tony, mimo że krótka. A tak wyglądała po uderzeniu w betonowy słup po ucieczce w prawo.

  Zwrotnica oczywiście do wymiany.

 34. To jeszcze raz przyjrzyj się, jak wygląda pancerne audi po ucieczce w lewo. Może jednak w prawo to byłby lepszy manewr?

 35. avatar

  Ja uciekałerm przed czołowym, nie miałem innego wyjścia.

  Uszkodzone AUDI ale kierowca Seicento ŻYJE. 

 36. Być może gdyby audi wykonało manewr w prawo, to nawet do zderzenia by nie doszło.

 37. avatar

  Manewr w prawo to gwałtowne hamowanie i uderzenie z tyłu przez samomochód zamykający kolumnę. Proszę się nie upierać bo nie ma powodu.

 38. Tak, tak - lepiej cisnąć gaz do dechy i walnąć w drzewo.

 39. Wrednick,ty sięlepiej walnij w swój łeb.

 40. avatar

 41. Moja teoria jest taka, że kierowca borowik to cienias, a nie fachowiec. Dlaczego odbijał jeszcze bardziej w lewo od drugiego cieniasa (pewnie już ustawionego z lekka bokiem), a nie odbił w prawo, gdzie drugi cienias właśnie co zwalniał pas. Pomyślmy logicznie - jak nam sarna w lesie wyskoczy z prawej na lewo, to odbijamy jeszcze bardziej w lewo, czy raczej do prawego skraja?

 42. avatar

  Proszę zobaczyć gdzie i jak zostało uszkodzone Seicento. Manewr w prawo to uderzenie w drzwi. To nie są sekundy na reakcję, to są mili sekundy.

 43. Jeśli tak, to te milisekundy wzięły się stąd, że borowiec myślał, że jak wdusi pedał, to wyprzedzi jeszcze przed skrzyżowniem. 100%-towa wina tego młodego kierowcy jest tylko w jednym przypadku - jeśli nie włączył lewego kierunkowskazu, bo wtedy borowiec nawet widząc stopy mógł pomyśleć, że cienias przepuszcza kolumnę (zwalnia, żeby ją przepuścić). Natomiast jeśli były u młodego kierowcy włączone, to jest współwina: młodego, że rozpołowił kolumną uprzywilejowaną, a borowca, że widząc włączony kierunkowskaz młodego nie pomyślał, że na prawdę nastąpi wykonanie manewru skrętu. Z tym, że po wsiach i miasteczkach tak "często" się widzi kolumny uprzywilejowane, że jest jakimś co najmniej lekkim usprawiedliwieniem nieznajomość zasad - choć powinno się je oczywiście znać - no ale na egzaminach ważniejsze są różne inne idiotyczne.

 44. avatar

  Proszę wybaczyć ale to nie logiczne - kierowca nie mógł wdusić gazu gdyż przed nim był samochód BOR który poruszał się z określoną szybkością. WINA kierowcy Seicento jest EWIDENTNA i nie podlega dyskusji, chyba że chce się bić pianę.

 45. Proszę wybaczyć, ale to nielogiczne - młody kierowca widząc światła trzech aut po lewej nie na swoim pasie (plus dwie dyskoteki na nich) - w końcu miał lusterka wsteczne środkowe i lewe? dokonał bohaterskiego wbicia w bok drugiego auta w kolumnie. Jeśli młody miał możliwość wykonania manewru skrętu w lewo, to znaczy że między pilotem a drugim autem była spora odległość, czyli drugie auto miało miejsce na wduszenie gazu. Żeby nie widzieć trzech par świateł drogowych i dwóch zestawów dyskotekowych trzeba by mnieć mocno związaną czarną opaskę na oczach.

 46. avatar

  WINA kierowcy Seicento jest EWIDENTNA i nie podlega dyskusji, chyba że chce się bić pianę.

 47. Po co Pan z nim prowadzi dyskusję.

 48. Jak jedziemy grubo za szybko nowoczesną gablotą to dajemy po hamulcach i modlimy się,żeby cała ta popierdzielona elektronika dała radę coś z tym fantem zrobić. Za to własnie nienawidzę tych wodotrysków, tak naprawdę w sytuacjach podbramkowych nigdy nie wiadomo czy pomogą czy przeszkodzą.  Samochod wygląda jak by przywalił w drzewo z prędkością około 40 -50 km/h, czyli już po wyhamowaniu tyle było. Dziwne jest też,że nie zatrzymał go krawężnik, dał radę pod niego podjechać pod tak ostrym kątem. Tak by się stało, gdyby nie było szybko. Nie wiem jednak dlaczego tak uparcie trzymają się tej narracji, że jechali 50 km/h zamiast wyjaśnić, że BOR zawsze jeździ tak szybko jak się da i na kogucie ma do tego prawo. widocznie nie skorzystali z tego prawa z głową, to znaczy jechali za szybko jak na panujące warunki a nie tylko obowiązujące znaki. Co nie zmienia faktu, że bardziej wiarygodnie by wypadło gdyby powiedzieli,że jechali więcej i że takie są zasady ochrony, żeby poruszać się możliwie szybko.  Pozostałe ściemy skłonny jestem darować, bo wszelkie TVNy by miały samograj, gdyby powiedzieć że w BORze są same niedouki, które umieją liczyć tylko do 10 i nie umieją utrzymać ciągłości kolumny. Taka oczywiście jest prawda, zlamili totalnie,że w ogóle dopuścili do takiej możliwości, że Cienkacz mógł komukolwiek wyjechać przed nos. Tyle,że co miał Błaszczak innego powiedzieć? Przeciwny obóz i tak zapodał własną, jeszcze bardziej zmanipulowaną narrację.to nie jest niestety żadne dochodzenie do prawdy, tylko medialna rozgrywka do której wypadek był jedynie pretekstem. No i po raz pierwszy PIS wyjechał z czymś naprawdę skutecznym. Oczywiście, że zagrał na emocjach ale wydaje mi się,ze nie bardzo mógł zrobić co innego, bo opozycja totalna by na pewno to zrobiła, niezależnie jak obiektywny i wiarygodny byłby przekaz PIS. Już zaczęli szopkę z udzielaniem pomocy prawnej dzieciakowi, który nie umiał obejrzeć się za siebie. Bo co by nie gadać jego wina jest poza wszelką dyskusją, niezależnie czy za nim jechał uprzywilejowany pojazd czy nie to on się władował komuś przed maskę. I prędkosć tutaj nie ma żadnego znaczenia, jak zajedziesz drogę motocykliście, który cię wyprzedza, to też żadne tłumaczenie, że on jechał za szybko i ze go nie widziałeś nie pomoże. Jeden z moich znajomych niestety przetestował to w praktyce. Ani sąd, ani policja, ani prokurator nie uznał tłumaczenia, że motocyklista jechał za szybko, że jak patrzył się w lusterko to był jeszcze daleko i że motocyklista rozpoczął wyprzedzanie jeszcze na ciągłej. Nic nie szkodzi - całą winę przypisali znajomemu. Wbrew pozorom najmądrzejsze co można w tej sytuacji zrobić to przyznać się jak najszybciej do winy i poprosić o niski wymiar kary, jeszcze przy okazji odwiedzając w szpitalu patafiana, który się połamał i wykazując troskę o jego zdrowie. Wtedy jest szansa na uniknięcie poważniejszej kary. Cała ten z ruskim imieniem doradzając gościowi wycofanie się ze złożonych zeznań tak naprawdę sam się lansuje kosztem chłopaczka z Seicento, doradza mu jak najgorsze rozwiązania, robi to wyłącznie żeby się pochwalić na cały kraj jak to broni maluczkich przed dyktaturą. Dlatego właśnie nie mam watpliwości, że gdyby Błaszczak nie nakłamał tak jak nakłamał to byśmy mieli spektakl jak to PIs rozłozył wspaniałe i fantastycznie dzialające służby.  Nie zmienia to faktu, że obraz służb jest jaki jest i ze PIS do tej pory niewiele zrobił w temacie. Nie potrafię jednak powiedzieć jak to się ma do tego co był w stanie zrobić. Degrengolada niestety sięga najniższych warstw, więc opór przed jakimikolwiek reformami jest duży.

 49. Komentarzy dzisiaj co niemiara, jak zwykle, kiedy jest o samochodach. Oczywiście, ile komentarzy, tyle teorii.

  Bogu dzięki, że ten nieszczęsny dzieciak nie zginął, ani nie został nawet ranny, bo chyba by zlinczowali Panią Premier.

  Jak bardzo żle, a przede wszystkim brawurowo jeżdżą polscy kierowcy przekonałam się, kiedy zamieszkałam w Niemczech i zaczęłam jeździć codziennie po mieście, a nie tylko mknąć po niemieckich autostradach. Co jest charakterystyczne, tutaj KAŻDY kierowca przestrzega ograniczeń prędkości. Jak jest 30km na h., to jadą 29. w terenie zabudowanym 50km i NIKT nie dyskutuje, czy to jest słuszne i czy ograniczenie akurat w tym, a nie innym miejscu nie ogranicza jego swobód obywatelskich. Nie dzieje się tak dlatego, że tutaj wszyscy są tacy porządni. Po prostu kary za łamanie przepisów są bardzo wysokie i dotkliwe, nie tylko finansowo. Jeżeli ktoś straci prawo jazdy, to odzyskanie go graniczy z cudem, gdyż taki delikwent jest kierowany na psychotesty, których przejście jest praktycznie niemożliwe.

  Po złamaniu przepisów po 2 tygodniach przychodzi do domu mandat, zazwyczaj z pięknym zdjeciem, gdyż jest bardzo wiele fotoradarów, a na 80% skrzyżowań są kamery.

  Jest dwa tygodnie na zapłatę, jeżeli delikwent się spóźnia, to dostaje drugie wezwanie z naliczona dodatkową karą i to już jest min.100E. Jeżeli tego również nie zapłaci, to wyprowadza go w kajdankach.

  Jeżeli nadjeżdża pojazd uprzywilejowany, to każdy kierowca po prostu zjeżdża, albo zwalnia do minimum i nikt tutaj nie kombinuje inaczej.

  Nie wchodząc w szczegóły, kierowcy są po prostu dobrze "wytresowani", dlatego jeżdżą bezpiecznie.

  Przy całym moim braku sympatii do Niemców uważam, że pewne wzorce warto przeszczepić na polski grunt.

   

   

 50. dawno temu (>10 lat), zatrzymałem sie na zjeżdzie przy autostradzie gdzieś w okolicy Darmstadt. Obok stał zwykly golf i jakaś rodzina chyba turecka z 10 osób w tym dzieci. Uśmiechając sie do mnie zapakowali sie do tego Golfa i pojechali. Tak sie jeździło w Niemczech za starych dobrych czasów (nemiecki ordung), a cóz dopiero teraz? 

 51. Strony