Prześlij dalej:

Skorzystałem ze swojego ulubionego narzędzia i sprawdziłem fakty, ale zanim się podzielę wiedzą, najpierw dwa mity. Pani Anna Streżyńska, którą z jakichś powodów lubię, a często mi się to nie zdarza, sprzedała publice dwa mity o sobie samej. Jeden z nich jest całkowicie fałszywy, drugi zbudowała na kompetencjach zawodowych i czymś, co kiedyś nazywało się „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, a dziś nazywa się PR. Mit apolitycznej Anny Streżyńskiej to absolutny fałsz, mit niezastąpionej technokratki, która dokonała cudów w cyfryzacji, to półprawda podparta intensywnym i sprawnym PR. Przejdźmy teraz do faktów.

Pojęcie apolityczności może dotyczyć kogoś, kto zajmuje techniczne stanowiska i nie zasiada w ciałach powołanych przez polityków. Określanie Anny Streżyńskiej apolityczną technokratką, to przede wszystkim kłamstwo, poza tym odbieranie Streżyńskiej inteligencji. Obecna minister cyfryzacji jest czynnym politykiem od co najmniej 1998 roku, kiedy trafiła do gabinetu premiera Buzka i dostała robotę w ministerstwie łączności. W rządzie Kazimierza Marcinkiewicza (2005-2006) zajmowała już stricte polityczne stanowisko, podsekretarza stanu do spraw łączności. W 2012 roku związała się ze Stowarzyszeniem „Republikanie” założonym przez polityka Przemysława Wiplera i po jego ustąpieniu została szefem stowarzyszenia. Później związała się z „Partią Razem” Jarosława Gowina, z którą współpracuje do dziś. Wreszcie w 2015 roku objęła tylko i wyłącznie polityczne stanowisko, ministra cyfryzacji.

Poglądy Anny Streżyńskiej są znane od lat, w tym poglądy polityczne. Jest liberałem od początku swojej działalności społecznej i politycznej, wielokrotnie zabierała głos w debacie publicznej, komentując między innymi sytuację polityczną w Polsce, do czego oczywiście ma święte prawo. Wobec powyższych faktów rozpowszechnianie fałszywego mitu, że mamy do czynienia niemalże z polityczną blondynką należy uznać za toporną osłonę przed polityczną odpowiedzialnością, bo z rzeczywistym CV Anny Streżyńskiej nie ma to nic wspólnego. Pani minister nie tylko nie jest żadną apolityczną technokratką, ale jest politykiem pełną gębą, zajmującym bardzo wysokie stanowisko polityczne, co więcej całe życie pełniła funkcje polityczne, bądź z politycznego nadania. Jeśli chodzi o mit opiewający wielką skuteczność Anny Streżyńskiej, rewolucyjne zmiany jakie zaprowadziła i w końcu jej niepowtarzalność, to należałby oddzielić prawdę od budowania wizerunku.

Prawdą jest, że Anna Streżyńska, która z wykształcenia jest prawniczką, nie informatykiem, posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie zawodowe i POLITYCZNE, konieczne do sprawowania funkcji ministra. Zgodzić się mogę, że nie jest złym ministrem, zwłaszcza po Bonim widać różnicę. Natomiast rewolucyjne zmiany w cyfryzacji, które rzekomo wprowadziła, to bardzo popularna, ale tylko bajka. Co drugi w Internecie o tym trąbi, ale gdy spytać o konkret słyszę o dwóch „rewolucjach”. W końcu zaczeły działać serwery ePUAP, a w planach jest dowód w telefonie. Bądźmy poważni, portal od tego jest, żeby działał, dowód w telefonie, jako projekt, ma w sobie więcej z gadżetu, niż rzeczywistej pomocy dla obywatela. Jedynym sprawnym konkretem, który widzę, jest przeniesienie części funkcji ePUAP na serwery bankowe, głównie chodzi o profil zaufany i wnioski 500+. Tyle, jak na razie, w temacie rewolucji cyfryzacji, no chyba, że ktoś chce dorzucić sprawdzenie punktów karnych, za wykroczenia drogowe.

Po analizie mitów i faktów pozwolę sobie na kilka konkluzji i zacznę od najważniejszej. Być może jest tak, że w 40 milionowym kraju żyje jedna jedyna Anna Streżyńska, która potrafi dopasować serwery do potrzeb portalu, zawrzeć z bankami umowy i napisać formularz online do składania wniosków o wydanie dowodu osobistego. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że przy takim założeniu już możemy pakować manatki i zwijać „kamieni kupę”. Nie słucham bajki o niezastąpionej Streżyńskiej, mało tego, to co zrobiła do tej pory jest w stanie wykonać średniej klasy pracownik z branży informatycznej. Nie słucham bajki o bidulce technokratce, która nie ma pojęcia, jak ci brzydcy politycy funkcjonują w przestrzeni publicznej. Streżyńska to polityk, w dodatku doświadczony i na pewno nie głupi. Pani minister doskonale wiedziała, że podważając program rządu w kluczowych punktach i oświadczając, że może pracować z każdym, bo bardzo często zgadza się z opozycją, wywoła polityczną burzę. Wiedziała też, że takich słów i deklaracji nie może tolerować żaden dyrektor w byle korporacji, nie wspominając o premier rządu.

Pozostaje ustalić, jaki cel polityczny chciała osiągnąć minister Streżyńska swoim politycznym działaniem, które sprzedała naiwnym, jako bezideową fachowość. Sama minister będzie musiała na to pytanie odpowiedzieć, a możliwe odpowiedzi są tylko dwie. Anna Streżyńska prostuje swoją wypowiedź przeprasza i deklaruje lojalne realizowanie programu rządowego albo Anna Streżyńska kończy karierę ministra w rządzie Beaty Szydło. Cała reszta nie ma żadnego znaczenia, ponieważ nigdy nie powinna wyjść na forum publiczne. Budowanie kolejnych groteskowych teorii, że to atak WSI na Macierewicza, detonowanie PiS od środka, zamach na koalicję i tak dalej, jest również całkowicie bezproduktywne. Anna Streżyńska narobiła największych problemów sobie oraz ministrowi Gowinowi i wątpię, żeby ten ostatni, polityk znacznie lepszy od Streżyńskiej, chciał za nią umierać. Puentując. Nie da się udawać głupiego, gdy się robi w polityce, to znaczy można podejmować takie próby, ale to zawsze się kończy tak samo.

4.755
14624 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Można mieć wyniki gospodarcze, może bezrobocie spadać, można wprowadzić jakiś realny plan socjalny (500 + i rezygnacja z 67), ale wystarczy uparta chęć megasamodzielności ministra obrony narodowej, promowanie Miśka, wystarczy wypowiedź medialnie nieogarniętego Berczyńskiego czy wypowiedź Streżyńskiej i mamy to co mamy.

  Ja o agencji PR pracującej dla rządu już pisać nie będę, bo to walenie łbem o mur, a wspominam o tym od dobrych 10 miesięcy. Skoro ktoś tak słaby jak Szefernaker ma być Ostachowiczem PiS to ja wymiękam. Jarosław Kaczyński tak jak nie doceniał tak nie docenia "fake news" i dobrego "pijaru i się na tym przejedzie kolejny raz. Przypomnę, że we wrześniu 2007 Kaczyński był przekonany, że sprawa Sawickiej da wygraną w przyspieszonych wyborach...

  P.S. Oczywiscie absolutnie największy koń trojański to Czabański z Lichocką (PiS zamierza stracić w sondażach po 5 - 7 proc. wprowadzając abonament rtv w lipcu). To będą pierwsze demonstracje totalnej opozycji na ulicy Woronicza, gdzie naprawdę w danej sprawie będą mieli poparcie społeczne (a idzie o taką pierdołę - 22 zł abonamentu).

  P.S.2 Sołtys Jacek Sasin powinien mieć roczny zakaz pokazywania się w tv, a tymczasem on będzie "lokomotywą" kampanii samorządowej (kandydat na prezydenta stolicy).

 2. Zgadzam sie z autorem. Sukcesy mizerne, jak na mozliwości. Dziś chciałem wysłać pismo poprzez ePUAP . NIe udało się. Nie wspominam o wyjątkowo nieintuicyjnym systemie, ale o tym, że po prostu "to" nie działałalo. Nie udało się wstawić załącznika, określić adresata, a w efekcie zrezygnowałem. Dopiero po 16-tej się udało - stąd widać, że ten sysem się zapycha. Żenada...

 3. Mój znajomy z tego systemu korzysta i twierdzi, że to jedno wielkie dno.

   

 4. Przed chwilą od kolegi dostałem list w tej sprawie. Pisze" "Powiem dwie rzeczy: jak można spowodować odejście ze stanu kapłańskiego dla własnych interesów (że nie powiem chuci!)? I żeby jeszcze się tym publicznie chwalić?
  Po drugie: sposób funkcjonowania sztandarowego produktu, za który owa ministrowa podpowiada od ok. 1,5 roku, czyli systemu ePUAP, świadczy o jej "fahowości" (pisownia nieprzypadkowa!). Podobnie było z siecią szerokopasmową dla gmin w Wielkopolsce. Szkoda gadać, Januszu!
  "Dobra zmiana" w doborze ministrów...

 5. Szukam adresu email do sekretariatu wiceministra Szymańskiego lub ministra Waszykowskiego. Ktoś mi pomoże?

 6. Przecież tu się akurat NIC NIE ZMIENIA OD LAT➜wchodzisz na stronę msz.gov.pl➜po lewej stronie są zakładki➜klikasz zakładkę kontakt i masz prawie wszystko, w tym dość rozbudowanyformularz kontaktowy, więc adres email nie jest potrzebny█JEDNAK POMIMO TO oprócz formularza jest 7 adresów emailowych(do różnych działów)█Jest również infolinia█Wątpię zeby minister, a nawet wice-minister BYŁ W STANIE PRZECZYTAĆ(o odpisywaniu nie wspomnę) WSZYSTKIE emaile przysyłane przez TUSKoidy i inne dziwne osoby, przecież jch ilość to by były MILIONY EMAILI█Wiara w MOŻLIWOŚĆ bezpośrednich kontaktów przez KAŻDEGO jest RÓWNIE NONSENSOWNA, jak pisanie pod filmikiem➜wklejonym na youtube przez jakiegoś internautę➜na którym widać przemówienie Trumpa(Putina, Erdogana, etc)➜komentarza ZACZYNAJĄCEGO SIĘ OD SŁÓW „Panie Trump(Putin, Erdogan, etc)”

 7. avatar

  Nic dodać, nic ująć. Wypowiedź pani minister, w jakimś stopniu odpowiedzialnej za brak kompatybilności systemów cyfryzacji w poszczególnych działach administracji,  do radia gównianej gazety jest idiotyczna. Kasa poszła, cyfryzacji działającej nie ma i długo nie będzie. To świadczy o tym, że rządzą nami bezmyślne trepy, a nie "technokaci". Jeśli pani Szydło pokrzyczy i tak zostanie, to biada nam wszystkim.

 8. Strężyńska oferuje sponsorom rządu wyższe jej zdaniem umiejętności poskromienia materialnych apetytów prostego ludu niż te cackanie się z wyrobnikami jakie uprawia Szydło. Czyli jest oferta do samej góry z pominięciem tak w dawnej demokracji popularnego schlebiania wyborcom. Ona wie, że od paru lat wyborcy nie są potrzebni by być wybranym czy raczej powołanym na rzeczywiście ważne stanowisko. Stanowiska pochodzące z wyborów mają coraz mniejsze znaczenie w Unii, i mają charakter operetkowo-reprezentacyjny. Polityk który czegoś chce, a nie zwraca się do ludu jest pewną nowością do której trzeba przywyknać. Wkrótce polityk będzie co najwyżej rzucał tłuszczy: "żryjcie trawę i zapierdalajcie" albo "sprzedajcie nerki i weźcie kredyty", bo będzie zależny tylko od międzynarodówki bankowej.
  Z tym, że taka postawa nie zawsze działa, co widać po karierze Petru.

 9. Fakt, że kobieta nie ma informatycznego wykształcenia tylko prawnicze, mówi o niej wszystko. Zassało ją wygodne życie na posadkach politycznych (być może do rządu Buzka dostała się z poręczenia, w polityce nie ma przypadków), wybitna fachowość, akurat tutaj, rzadko jest premiowana. Przez lata kleiła się do rożnych partii, to zwykły karierowicz. Skąd wytrzasnął ją Gowin i co on z tego ma, nie wiem.  Jeżeli ona nie rozumie, dlaczego PIS musiał wprowadzić program 500+, to wg mnie obaliła 3 mit, o swojej inteligencji. Nie jest inteligentna. Gdyby taki numer wywinęła panna Marzenka, w nawet nie nawiększej korporacji, wyleciłaby w 5 minut. A gdyby o koleżance Marzence  pisali jej koledzy z firmy np  na fejsie, napisaliby krótko: tępa dzida (przepraszam, ale to nie moje słowa, tak piszą na Onecie:)

 10. "Baby są jakieś inne" .Rozmawiałem kiedyś z dyrektorem sportowym Wisły Can -Pack Kraków .Kiedyś dwie zawodniczki w czasie meczu za granicą nie współpracowały ,wręcz przeszkadzały sobie.Po meczu okazało się .że jedna kupiła sobie taką samą SUKIENKĘ jak ta druga .I co szczęka opada ,laski robiły sobie focha ,a że mecz ważny to ch...j.
  Streżyńska pojechała fochem ,powinna mieć chińskie ostrzeżenie ,żeby nie było już FOCHÓW..

 11. Przed chwilą rozmawiałem z kolegą, który od lat zna ją osobiście: "najgłupsza baba jaką w życiu spotkałem" - to jego słowa. Jest członkiem Stowarzyszenia Wolnego Słowa skupiającego cała lewacko liberalną watahę. Największe dokonania w cyfryzacji KK jeszcze w latach '80. Poniżej jest tego więcej. http://www.se.p...

 12. Babę przeczołgać w popiele, dać 3 miesiące na poprawę a jak nie to na bruk.

 13. Odszczekanie słów, które publicznie wypowiedziała, będzie jeszcze gorsze wizerunkowo.

  Poza tym zrobi z siebie kompletną idiotkę, a idiotów w rządzie PBS raczej nie potrzebujemy. Niech już tacy będą postrzegani u Ryśka i u Grześka.

  Streżyńska musi zostać zdymisjonowana i powinna zrobić to PBS, natychmiast, bez oczekiwania, aż minister zrobi to sama.

  Uważam, że to będzie lepsze wizerunkowo.

   

 14. Oczywiście. Dymisja powinna być złożona już dzisiaj, przyniesiona w ząbkach, przez panią Minister.

 15. Jeżeli Streżyńska złoży dymisję, to oznacza, że nie zgadza się z rządami PIS.

  Jeżeli zrobi to PBS, to będzie świadczyło, że min. Streżyńska jest przeciwna polityce PIS i jest poniekąd kretem w tym rządzie.

  Wszystko w temacie.

 16. avatar

  Nie da się ukryć że Streżyńska powinna natychmiast wylecieć z rządu na kopach. Problem w tym że miała rację. W 2015 roku PiS uzyskał wynik wyborczy dzięki temu że Polacy nie mogli już dłużej tolerować anty polskich rządów PO/PSL ze wsparciem SLD. Program PiS miał mniejsze znaczenie gdyż był skierowany do wyborcy socjalnego który i tak nie poszedł głosować. W 2019 roku też nie pójdzie. A dzięki geopolityce PiS,u straci możliwość samodzielnych rządów, bez polskiej partii narodowej.

  Program 500+ jest niestety złym programem w tej formie jaki jest. Wystarczyło zamiast niego podnieść progi podatkowe o kwotę przypadającą na obecnego beneficjenta a dla niepracujących (z różnych przyczyn) znajdujących się w trudnej sytuacji zwiększyć środki dla MOPS. Odpadł by argument o rozdawnictwie pożyczonych w zachodnich bankach pieniędzy. I to sprzedać jako program prorodzinny.

  Uważam że PiS ma coraz większe kłopoty, choć nie wierzę w wyniki dzisiejszego sondażu Millward Brown w którym PO wyprzedza PiS.

  Jednak z uporem maniaka zwracam uwagę na obawy Polaków co do skutków pisowskiej geopolityki, zwłaszcza tej dotyczącej Ukrainy.

  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/110323-ukrainizacja-polski-postepuje-prawie-w-takim-samym-tempie-jak-islamizacja-zachodu

 17. Jest więcej niż prawdopodobne, że operujesz błędnymi założeniami, aby uzasatnić własne twierdzenia.

  Wiesz, ile obchodzi, cyt.: "geopolityka w stosunku do Ukrainy" tzw. przez Ciebie cyt.:"socjalnego wyborcy"?

  Jego interesuje wyłącznie to, jak przeżyć od 30-ego do 1-ego, a nie UKRAIŃCY ...

  Uważasz, że nie będą pamiętali, kto im dał na dzieci ?

  Jeżeli tak uważasz, to znaczy, że postrzegasz ich jako patologia.

  Owszem, taka też istnieje w jakimś mniejszym wymiarze, ale przede wszystkim to są biedni Polacy, których jest w pytę.

  Nie chodzą na wybory ? No nie chodzą, bo żyją w zupełnie innej rzeczywistości. Takiej, co będzie jutro.

  Takich trzeba mobilizować, a nie mysleć, jak zabierać Grześkowi i Ryśkowi.

 18. avatar

  >>>Jeżeli tak uważasz, to znaczy, że postrzegasz ich jako patologia.<<< Rodzin patologicznych jest w Polsce tyle samo co w innych krajach, nie wyłączając zachodniej europy. Reszta chce pracować za godne wynagrodzenie nie oczekując jałmużny a to że interesuje się tym jak przeżyć miesiąc za nędzne wynagrodzenia które daje im system powodujący że dzięki m.in. Ukraińcom tworzącycm im konkurencję na rynku pracy, zarabiają mniej niż powinni. Rząd chwalący się najniższym od lat bezrobociem, przyjmując Ukraińców powoduje że to bezrobocie może się zwiększyć. Dla Polaków. Czy tych Polaków da się zmobilizować do głosowania na PiS ?

  W jaki sposób ?

 19. Tak sie czasem zastanawiam... Co Pan bierze?

 20. @Marian Konarski

  1) "A dzięki geopolityce PiS,u straci możliwość samodzielnych rządów" 

  - Powtarza pan słowo w słowo narrację Moskwy.

  2) "bez polskiej partii narodowej" 

  - Znowu to samo: rozbijanie polskiej prawicy. Logika proprocjonalnego systemu wyborczego i podziału mandatów wg metody d'Hondta jest bezlitosna: promowanie jakiejkolwiek partii na prawicy, innej niż ta największa partia, oznacza automatyczną przegraną wszystkich partii na prawicy. Moskwa się cieszy.

  3) "Program 500+ jest niestety złym programem w tej formie jaki jest. Wystarczyło zamiast niego podnieść progi podatkowe o kwotę przypadającą na obecnego beneficjenta" 

  - Obawiam się, że na podatkach się Pan nie zna. Podwyższenie progu podatkowego w celu wspierania dzietności jest bezsensowne i bezskuteczne. To pierwotna narracja rodem z okolic Nowoczesnej kropki. Jeżeli ktoś ma na tyle wysokie zarobki, że dzięki podwyższonemu progowi podatkowemu uzyska odpis podatkowy równy subwencji z programu 500+, to dla budżetu państwa jest zupełnie obojętne, czy ta osoba dostanie pieniądze prosto z urzędu, czy też nie wpłaci ich do urzędu. Efekt dla budżetu państwa jest dokładnie ten sam. Natomiast zasadnicza różnica pojawia się u osób, które mało zarabiają, ponieważ nie uzyskują rocznego podatku w tak dużej wysokości, aby mieli z czego dokonać odpisu podatkowego. Pomimo, że pracują i zarabiają, to jednak na tyle mało, że nigdy nie uzyskają efektu podatkowego równego subwencji z programu 500+. To elementarz podatkowy. Dlatego program 500+ w obecnej postaci jest dobry.

  4) "dla niepracujących (z różnych przyczyn) znajdujących się w trudnej sytuacji zwiększyć środki dla MOPS. Odpadł by argument o rozdawnictwie pożyczonych w zachodnich bankach pieniędzy".

  - Heh :) Czy to taki ekonomiczny żart? Według Pańskiej logiki środki finansowe na program 500+ biorą się z "pieniędzy pożyczonych w zachodnich bankach"? A pieniądze na zwiększenie środków w MOPS to skąd się wezmą? :)

  5) "Jednak z uporem maniaka zwracam uwagę na obawy Polaków co do skutków pisowskiej geopolityki, zwłaszcza tej dotyczącej Ukrainy."

  - Polacy nie mają żadnych obaw w tej sprawie. Fakt, promuje Pan ten temat z zadziwiającą konsekwencją.

  6) Portal "AlexJones" i piszący na nim 'greendagger'.

  - To prorosyjski troll, który na swoim blogu podszywa się - to staje się standardem - pod polskiego patriotę, a następnie powtarza za Russia Today jak za panią matką: NATO be, Ameryka be, Ukraina be, Kalifornia przyłącza się do Rosji (sic!).

  Chyba się Pan pogubił.
   

   

 21. Szkoda pańskiego,skadinąd celnego wywodu.

  Pan Konarski za chwilę napisze to samo, zreszta obojętnie jaki by nie był temat poruszany w felietonie.

   

 22. Ja oczywiscie bede przeciw - wolno mi :)

  Kobieta zrobila jedna sprawe dobrze - przeprowadzila rejestracje do 500+ przy uzyciu bankow. System 'obywatel' jak byl do kitu tak i pozostal. Dlaczego? Bo projektowala go 'komisja' a wykonywali najtansi 'studenci' jakich sie firmom udalo wynajac. A odebral jakis 'Janusz' ktory klepnal cos co bylo zgodne z w/w wymaganiami ale nie ze zdrowym rozsadkiem.

  Czy mozna inaczej? Nie wiem  i powiem ze w duzych prywatnych firmach podobne potworki tez strasza a wiec moze problem jest glebszy nizby sie wydawalo.

  Czy informatyk bylby dobry jako minister? NIE. Dobry informatyk to zawod tworczy (nie mowie o klepaczach kodu). Urzednik powinien przestrzegac przepisow i procedur.

  Polityk z kolei to ktos kto probuje wyczuc wiatr i zlapac go w SWOJE zagle. Dlatego akcje p.S odbieram jako BARDZO powazny sygnal nadchodzacych problemow. Ogolnie jesli sie chlopcy i dziewczeta nie ogarna to przyjdzie PO i zrobi to co zapowiada otwarcie (czyli wsadzi wszystkich ktorzy OTARLI SIE o PiS do wiezien i aresztow a masowy samobojca bedzie pracowal na kilka etatow). Z reszta ich elektorat ich zadepcze jesli tego nie zrobi - tak maja namieszane w glowie - przyklad Szyszki jest znamienny.

  Powiem wiecej widac wyraznie ze decyzje o zmianie chyba podjeto juz w Berlinie i po drugiej stronie sadzawki - znowu - zdarzenia podczas wizyty w Meksyku byly 'ciekawe'. Nie oznacza to ze na pewno wygra to co bylo. Nie, jeszcze troche od nas zalezy...

  Prawdopodobnie czeka nas ciekawa jesien.... i nieciekawa zima...

  I jeszcze poparcie materialne...

  Przeciez ktos za ten sondaz zaplacil (i poswiecil przy okazji swoja niedoczesna inwestycje...)

 23. Uważam,że komentarz p.Stróżyńskiej już po spotkaniu na RM "...w rządzie B.Szydło czuję się komfortowo" potwierdza wszystko to co napisał  Matka Kurka i ta osoba powinna być przewidziana do szybkiej wymiany oby nie wyszło jak z Kluzik-Rostkowską.

 24. I jeszcze cos z wokandy : http://thenowyp...

 25. avatar

  Mam poważne trudności w znalezieniu CAŁOŚCI wypowiedzi, z kontekstem, pani minister.

  Wniosek: szum służący do przykrycia. Czego?

 26. @cmss, jak nie WIADOMO o co chodzi, to chodzi o pieniadze! Brakuje 1,5mld. zl na program 500+! Taka informatyczka w Rzadzie PBS, a LICZBY dzieci nie potrafili oszacowac! Przeciez mozna policzyc na palcach, lub "na piechote", jak sie programu do komputera nie umie napisac, w MINISTERSTWIE! CIEKAWE tylko ze za granica, robia to w WIEKSZOSCI FIRM Polacy?! Takze w mojej Klinice Uniwerysteckiej, najlepsi fachowcy, a nawet szef w IT, to Polacy, lub Polki! WIADOMO to juz od dziesiecioleci, ze nie jestesmy TYLKO na zmywaku! Minelo 1,5 roku a wszystkie korPOracje w III RP maja sie dobrze i wybieraja swoich, powierzajac stanowiska miernotom!

  Jesli sie wygralo wybory, to szef partii powinien zostac Premierem, gdyz trudno przewidziec czy dostaniemy taka SZANSE jeszcze raz! Te szanse nalezalo od POCZATKU wykorzystac, poprzez silnego Premiera! PBS chce nagle teraz wprowadzac dyscypline i lojalnosc?!?!, wobec kogo?! Niedlugo minie dwa lata! Jesli rzeczywiscie z jakis powodow Prezes PiS, nie chce byc Premierem, to przeciez jest jeszcze Pan Macierewicz, JEDYNY, oprocz Pana Kaczynskiego, ktory sobie  PORADZI, z dyscyplina i lojalnoscia, swoich Ministrow! Inaczej bedzie "tak jak bylo", czyli imPOssibilizm, jak kiedys slusznie zdiagnozowal Prezes PiS! Bedzie fatalnie, jak inni z PiS zrobia bledy kardynalne, a te zostana przypisane Kaczynskiemu, gdyz to on jako szef partii, ktora wygrala wybory PONOSI odpowiedzialnosc, przed Bogiem i historia!!!

  Wasz Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem !

 27. W jakim kierunku sprawa się rozwinie będzie zależało od lojalności koalicyjnej Gowina. Skoro Streżyńska przyjęła ofertę Sorosa, musi czuć się silna.

 28. To jak Strezynska jest silna, WIDAC na zdjeciu, ktore MK wybral! To "cybernetyczka" od Gowina jest samica alfa na tej fotce?! Byloby tragiczne, gdyby rzeczywiscie ktos wazny, SCISKAL nabial Gowinowi?! Tak jak kiedys Min. Klamczarkowi, ktory PObiegl do "najlepszego  platnika", grubego Rycha Krauzego jak go okreslal kumpel Kaczmarka, szef POlicji Kornatowski! To sPiOch Kaczmarek wynoszac tajemnice panstwowa na 41 pietro Mariotta, zaczal UPADEK Rzadu Kaczynskiego w 2007 roku! CIEKAWE ze Kaczmarek i Kornatowski, NADAL na wolnosci?!, lecz skoro WSIowemu Lichockiemu zawieszono kare, to co tam takie PlOtki, jak Kaczmarek , czy Kornatowski! Niewinne ofiary "seryjnego", tez CZEKAJA na ukaranie sprawcow, takze te z lat 80-tych! Skoro rzadzi PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC, to NA CO CZEKAMY?! To nie zle zaprogramowane komputery sa winne, tylko slabe glowy Ministrow!!!

 29. Pewnie szybko się zakończy.

 30. Baba jest niebezpieczna na mój nos, bo wpisuje sie w plan ułożenia świata bez gotówki...Słyszałem takie jej wypowiedzi. Czyli dobra zmiana też musi musi być politycznie poprawna. Inaczej duże misie tego nie zniosą i benzyna może być po7 złotych, a wtedy inaczej można wyprowadzić te mietłe co zmiecie rząd.

 31. avatar

  1. Nie może być normalną kobieta która doradzała inż. Buzkowi a potem psychopacie Marcinkiewiczowi.

  2. Kto skorzystał z wniosku na 500+ przez PKO BP ten wie jaki to gnój był. Ja osobiście byłem 4 razy wzywany do MOPSu w celu poprawienia/uzupełnienia danych które przekazało PKO BP.

  3. Z oczu i wypowiedzi medialnych tej kobiety wyziera pycha/buta/głupota/blondynka w czystej postaci - na miarę warszawskiej Hajki Grundbaum.

  Dziękuję