Inflacja protestów ulicznych, czyli niemoc trwa i trwać będzie…

Prześlij dalej:

Wszędzie cisza, jak makiem zasiał, aborcja zniknęła z wokandy dnia jeszcze szybciej niż się pojawiła. Zaklinanie rzeczywistości, czym się wiadome kręgi przez kilka godzin pocieszały, skończyło się niczym. Czarne kiecki i parasolki się pochowały, po drugiej stronie nie ma też żadnych protestów pro-life. Pomimo początkowego zgrzytu i błędu PiS, Kaczyński wykorzystał okoliczności perfekcyjnie. Jest więcej niż pewne, że protestów w tej skali nikt w PiS nie przewidział, ale to też wyszło na dobre. Emocje się skumulowały w jednym krótkim czasie i pękły błyskawicznie, lepszego rozminowania nastrojów społecznych nikt dotąd nie wymyślił.

Nie ma takiej siły, która w najbliższym czasie doprowadziłaby do podobnego napięcia i z tym zjawiskiem opozycja z medialnymi przekaźnikami nijak poradzić sobie nie potrafi. Każdy wie, że istnieją w życiu doświadczenia, których powtórzyć się nie da, od utraty dziewictwa po ujście z życiem ze śmiertelnego zagrożenia. Protesty w sprawie aborcji na skali społecznych emocji zajmowały górne C i wyżej pieśni bojowej zaśpiewać się nie da. Zmobilizowanie setek tysięcy ludzi do biegania po ulicach pod byle pretekstem, choćby protesty w sprawie likwidacji gimnazjów, graniczy z cudem i nie ma żadnych szans powodzenia. Igrzyska muszą mieć swoje tempo i swoje atrakcje, jeśli się na początku pokazuje mecz Polska Niemcy, by w kolejnych odsłonach zaprosić na mecze B klasy, sprzedaż biletów i oglądalność reklam nie podskoczą. Miała opozycja swoją dużą szansę, żeby skorzystać z prezentu od PiS, ale z takim potencjałem intelektualnym, moralnym i organizacyjnym, ograłby ich nie tylko Kaczyński, wystarczyłby śp. Andrzej Lepper.

Nie koniec dobrych wiadomości, bo trzeba wiedzieć i widzieć, że jedynym pomysłem PO i Nowoczesnej na odzyskanie władzy jest negacja i to w formie ulicznych protestów. W ramach demokracji takie zachowanie uznaje się za normalne, ale w przypadku organizacji pozarządowych, ruchów społecznych, czy spontanicznych zgromadzeń. Bieganie po ulicach w wydaniu partyjnym nigdy, niczego konkretnego nie przyniosło, no chyba, że mówimy o sytuacji skrajnej, czyli o rewolucji albo innym przewrocie. Partyjną bezskuteczność ulicznych demonstracji na własnej skórze przerabiał PiS, który bił rekord za rekordem i nic z tego nie wynikało. Owszem, mobilizacja elektoratu miała miejsce, z tym, że elektorat tej wielkości gwarantował trwanie w opozycji. Przełom nastąpił dopiero wówczas, gdy jednocześnie nastąpiły dwa zjawiska. Po pierwsze PO się totalnie skompromitowała, po drugie PiS postawił na rzeczowe i spokojne przedstawianie programu, który był i jest unikalny w polskiej polityce. Niczemu innemu tylko korelacji tych dwóch czynników PiS zawdzięcza sukces.

Konkurencja, co mnie niezmiernie cieszy, nadal nie otrząsnęła się z porażki i nadal nie uczy się na błędach przeciwników. W 2007 roku po porażce PiS, Kaczyński wygłosił historyczne słowa: Nie daliśmy rady potężnemu frontowi, który się rozciągał od „Faktów i Mitów” pisma, które zatrudniało kiedyś Grzegorza Piotrowskiego, mordercę księdza Popiełuszki, aż po „Nie”, „Gazetę Wyborczą”, różne telewizje, PO, LiD, itd. Nie daliśmy rady”. Podobnie wyglądało to w 2010, PiS cały czas odwoływał się do retoryki „nie da nam reżim odzyskać Polski”. Przypominam te smutne czasy nie dla masochistycznej satysfakcji, ale dla ostrożnie optymistycznej diagnozy. Gdy partia jest upokarzana porażkami, gdy zalicza dołek za dołkiem i kompromitację za kompromitacją, można sto razy powtarzać, żeby zaczęła myśleć i nic się takiego nie stanie. Obecna opozycja jest w jeszcze gorszej depresji niż PiS sprzed 9 i 6 lat, co więcej w przeciwieństwie do PiS nie ma uporządkowanych spraw wewnętrznych i zorganizowanych struktur na poziomie ruchów obywatelskich.

Nigdy nie lekceważę przeciwników i nie pomijam nieprzewidzianych okoliczności, ale nie ma i przez kilka następnych lat nie będzie w PO i Nowoczesnej żadnego odbicia od dna. Podobnie sytuacja przedstawia się jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju KOD-y i Gazety Wyborcze. PiS potrafiło przetrwać bez stołków i przekrętów na miliardy, konkurencja PiS tylko dzięki stołkom i przekrętom funkcjonowała. Oderwani od źródełka będą schnąć, aż uschną. PiS utraci władzę dopiero wówczas gdy powtórzy się scenariusz, który dał im zwycięstwo. Po pierwsze musi dojść do kompromitacji PiS, po drugie musi powstać formacja, która zaproponuje Polakom unikalny program polityczny. Pierwsze jest dużo bardziej prawdopodobne i niebezpieczne, drugie przez długie lata nierealne. Wnioski? Żadnego, ale to absolutnie żadnego znaczenia nie ma biegunka protestacyjna i bieganie po ulicach z hurtowymi protestami przeciw zawartości cukru w cukrze. Olbrzymie znaczenia ma trzymanie dyscypliny w PiS. Do czasu, gdy coś z tych dwóch elementów nie zacznie się sypać, proszę mnie nie budzić i głowy nie zawracać.

6
16522 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

52 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  widocznym znakiem czy im zabrakło prądu bedą eventy:
  głosowanie w/s bufetowej (referendum odwoławcze??) i w sejmie w/s "kwiatkosia"..to na początek..

 2. Może nie całkiem na temat, ale jak dla mnie kolejna, pozytywna i radosna informacja. Ta parówka o nazwie Hollande odwołał zapowiadaną na 13 październiak wizytę w Polsce ... Obraził się za Caracale ... A przecież gdyby rządziła PO kupilibyśmy Caracale po super (dla Francuzów) cenie, na offsecie zrobiliby nas na szaro jaka Matkę Kurka w sądzie, a media ogłosiłyby gigantyczny sukces geniuszu negocjacyjnego Simoniaka ... A Polska miałaby kolejne kilka miliardów w plecy ...

 3. avatar

  kierowca skutera skorzystał z okazji by siedziec cicho...

  w filmie "smoleńsk" jest moment gdzie jest mowa o jak mawiał kisiel "tej starej ku..ie francji"...i tam w jakis sensie prowadzą nitki do okołosmolenskiej atmosfery tamtych dni..i nie tylko..

  zburzyliśmy (odmową kontraktu) pewien spokój w europie..kto i jak sie na nas teraz za to zemści??

 4. Zgadzam się - w moim przekonaniu zburzyliśmy spokój w bezkarnym łupieniu Polski - oby tak dalej. Zburzyć spokój zachodnich banksterów, wielkopowierzchniowych handlarzy ... 
  A co do zemsty - duże pole do manewru ma jewroparlament z rudym jurgieltnikiem - kolejną debatę niech sobie urządzą ... przecież to skandaliczne jest, żeby Polska dbała o swój własny interes!!! ... Z tym trzeba skonczyć, im szybciej, tym lepiej dla geszefciarzy handlowego pochodzenia ... Tak to widzę ...

 5. avatar

  problem moze wydawac sie szerszy..bo nie odwołuje sie wyzyt na szczeblu szefów państw z powodu zerwania kontaktu..(tak mi sie wydaje)..moze lepiej by było gdyby francuskie gazety podały ze to z powodu nagłego pogorszenia sie stanu zdrowia..albo cos w tym stylu..poza tym za francją straci tez rosja i niemcy...

 6. Tyle ze to jest raczej nasza odpowiedz na to co wyrabia europa z Polska

  Wedle mnie od zeszlego roku zmienil sie klimat w Europie i na Swiecie. Idzie wojna. I rozni duzi gracze sie do niej przygotowuja. To jest na dluzsza wypowiesz i nie na temat obecnej dyskusji wiec sprawy nie ciagne.

  W temacie jednak jest to ich ci duzi beda chcieli uporzadkowac teren pierwszego terenu starcia. Z PO bylo wszystkim dobrze (oprocz Polakow). I hamujac PONowoczesnych opozniamy rownoczesnie pierwsze starcie w tej wojnie...

 7. bardzo straszne -  "Bronek z nad Sekwany" nie przyjedzie  ;)  (przypomne dla tych co zapomnieli: Bronek tytan intelektu:  "w bulu i nadzieji i  racja jest PO naszej stronie")

  Jest się rzeczywiście czym martwić(!)  - przynajmnikej nie będzie skakał u Nas po stołach, stołkach, fotelach 
  ;D

  Kiedy tam w tej Francji wybory na prez - i będą  mogli wreszcie Francuziki przegonić tego przygłupa?

 8. ps.  coś czuje, że w najbliższym czasie będzie w Polsce  inwazja "zielonych ludzików" ;)  z  Legii Cudzoziemskiej....
   ktoś teraz  (zgadnijcie kto ;)          
  teraz musi oddać zapłacone już wydatki które poniósł Airbus... 

 9. Raczej zaczna od dofinansowania tego odsunietego od zlobu towarzystwa aby mogli przejac z powrotem polska kase... po to aby kupic z powrotem jakies przestarzale karaczany.

 10. W sumie mam w nosie, że parówa się obraziła. Mnie bawi tylko to poddenerwowanie naszych cwaniaków, którzy wzięli wziątki za to aby kontrakt wyglądał tak żałośnie. Boją się, czy francuziki nie zaczną domagać się zwrotu, a tu kaska już dawno wydana. :))

 11. avatar

  Czytam w internecie, że trzeba będzie oddać łapówki, ciekawe kto będzie taki honorny i odda.
  Trzeba zaapelować - "panowie nie bądźcie świniami oddajcie łapówki", tak się w biznesie nie robi

 12. spokojny sen. CETA i TTiP. Czyli przekazania jurysdykcji sądowej w sprawach gospodarczych w ręce "niezależnych specjalistów". Pewnie tak niezależnych, jak ci, którzy obniżają nam ratingi. Po co nam Polakom państwo, jeśli chcemy zrzec się prerpogatyw sądowych na rzecz korpo? Co potrafią korpo to widać choćby po naszych "wielkich powierzchniach" - można mieć wielomiliardowe obroty i nie płacić podatku dochodowego w miejscu jego powstania. Przekazanie władzy korpom i "niezależnym specjalistom", to koniec władztwa państwowego (państw narodowych). Od 2014 roku 1% ludzi posiada 50% majątku naszego globu. Ale widać jeszcze im mało.

 13. Co do tych tajemniczych skótów CETA i TTiP - W sprawie TTiP to mawet ta Islamska Republika Francji ma (jak czytałem jakiś czas temu w necie) dosyć amerykanskiej bezczelnej buty w narzucaniu swojego stanowiska podczas negocjacji. I kilka innych państw jewrolandu także tego dosyć... Także ten tego ... jeśli mogę tak napisać. Co do CETA - faktycznie, jeśli rząd PBS finalnie da doopy w tej sprawie, czyli za nic będzie miał interes Polski - zaznaczam, nie wiem w jakim stadium jest finalizowanie tego porozumienia - to może ta sprawać szybciej zburzy spokój Matki Kurki niż mu się wydaje, szybko trzeba będzie budzić ...

 14. No niestety, po podpisaniu CETA i TTIP naród roboczy dostanie nieźle w dupe, a wszystko spadnie na PiS, który przebiera nogami by szybko podpisać i zadowolić swoich sponsorów. Poważne kraje wbudowały do swojego ustawodawstwa bezpieczniki ochronne (limit obecności obcych banków, podatki dla zagranicznych koncernów, wysoką pensję minimalną zabezpieczającą kraje przed urządzeniem u nich obozów niskopłatnej pracy, itp). Nasze władze nawet tego nie próbowały.

 15. Zło dobrem zwyciężać. Pobrzmiało to również w dzisiejszym felietonie Matki. Kto nie wie jego sprawa.

 16. PIS jednak powinien bardzo uważać. 
  Niestety ale mam wrażenie, że to była bardzo solidna prowokacja tych "proliferów" i następnie z drugiej strony lewactwa  (kodziarzy, platformersów, michnikowszczyzny, zanbergów całego mainstreamu) )by zrobić gigantyczną zadymę na cały kraj. I w jakis SPOSÓB SIĘ TO UDAŁO, bo nagłośnili bardzo ostro temat.
  Można odnieść wrażenie, po tym już wszystkim, że  agentura mainstreamu wlazła  do tych proliferów  by ich nakęcić. A potem by powstała wojenka na faszystów "PISiorów"
  Wszystko przygotowane i nakręcane by emocje sięgały zenitu, wystarczy przypoomnieć sobie wrzaski większości celebrtytów z jedej i drugiej strony.. Mam nadzieje, że PIS wyciągnie wnioski i więcej nie da się tak zrobić w balona (tyczy się też mediów publicznych i prywatnych mediów prawicowych) 
  z różnymi proliferami, ONR, wszechpolakami czy np Korwinstami czy innymi grupami niby prawicowymi i wspierającymi rząd a w rzeczywistości działającymi w swoim interesie ale być moze też w interesie.... o właśnie. 

  Co do sytuacji  w opozycji to rzeczywiście jest "wesoło" i raczej już tak będzie do następnych wyborów:
  - PO z przywódcą Schetyną za 3 lata będzie walczyć o  te 5 %, Grzechu już się do tego przygotowuje i zbiera elektorat który ucieka, przecieka w zawrotnym tempie. I tu taka myśl mi przychodzi, że Donald, Ewcia okazali się lepszymi cwaniakami niż się wydawało, wyślizgali/ją się i zostawią Grzecha  w tym grajdole, na pożarcie, do całkowiego upadku platformy. Nierozgarnięty Grzesiu przyjął to by poczuć się zwycięzcą. Grzechu jednak nie jest taki rozgarnięty taki dobry w gierkach gdzieś tam cieniu, jak wielu się wydawało. On jest po prostu intelektualnym  debilem ;)  Zamiast uciekać po wyborach gdzieś do np Nowoczesnej albo jeszcze gdzieś i zostawić ten rynsztok Ewce czy jeszcze komuś to on przejął Platforme....

  Ewcia Kopacz, Krzywonoski, Muchy, HGW, Wałęsy już przebierają nóżkami by przejść do nowo-   POWSTAJĄCEJ partyjki lewuszej "SIÓSTR" chcących mordować nienarodzone płody -  może  do Kijowskiego... albo czegoś  nowego "NowoCzerska 2.pl" = hahahaha, zobaczymy jak się potoczy historia w ciągu tych 3 lat.... 

  I o EDkach nie można zapomnieć, jeszcze  kilku peowczyków może dołączy - ja tu w szczególności  widzę Szenfelda  (!!!)  - pasowałby idealnie do Protasiewicza i Niesioła.. Partia najwikszych przygłupów i cha mów ;D  - może stary Wa - Bolek by dołączył    ;)

  Na koniec  Nowośmieszna.pl - tak wiem ma 30 czy 25% w "sondażach" :D   A za 3 lata "premier Rychu" będzie walczyć by mieć te 9-10%  - tak coś czuje, że więcej nie ma szans by z tą  zbieraniną Myszek więcej wyciągnąć. A może tak jak  i Grzechu będzie musiał walczyć o  piątaka...
  - bo pan Balcerek, Olechowski z pewnością zmontują coś kolejnego - nową partie "Lewicowych - Liberałów" ale tym razem to lepiej się przygotują (mają jeszcze conajmniej 2 lata) i znajdą lepszą pacynke.
  Pan Balcerek  to chyba sobie teraz codziennie rwie włosy jak mógł uwierzyć  i jak mogł sobie wychować przy łonie :D takiego Rysia, taki był grzeczniutki, teczke zawsze nosił
  - taki tytan intelektu Balcerowicz i tak się dał w ciula zrobić takiemu chłoptasiowi  inteligentnemu inaczej

   

 17. Co do pana Balcerka - pozwolę sobie sparafrazować to co latami mówił śp. Andrzej Lepper -

  Balcerowicz musi siedzieć ...

  Może nawet dodam to do swojego podpisu na moim koncie w kontrowersjach ... fajnie brzmi ...

  A może oprę na tym haśle program jakieś partyjki, którą "se" założę i "pójde w politkie?"!?! ... he he he ... i dorobię sobie godziwe pieniąde do emerytury ...

  Tak mnie naszło przed chwilą ...

 18. avatar

  Zemsta za Rzeź Wołyńską?

 19. Zlo nie popelnia 2 razy tych samych bledow.
  W nastepnych wyborach bedzie koalicja 'antypisa' pedzona na euro
  I nie beda zalowali pieniedzy. Z reszta co bede mowil - juz dzisiaj tutaj wchodza zdrowe miliony (obstawialbym 50 - 100mln na miesiac) ab ich mozliwosci =sa praktycznie ograniczone tylko wydolnoscia 'drukarni'.

 20. Ja tam nie wierze, że oni się dogadają, że powstanie jakiś  jeden Antypis z tych obecnych  - każdy chce by im zapłacili (Sorose, jakieś koncerny handlowe, farmaceutyczne itp)  a dla wszystkich nie starczy dlatego się tak żrą... 

  Platforma walczy już tylko o przetrwanie i o to by jeszcze z raz wejść do sejmu (będzie ciężko)
  to samo będzie z Nowoczesną  za  -/+ (jeszcze przed lub zaraz po następnych) wyborach. Nowoczesna to już widać to nie jest jakaś partia do rządzenia -  i coraz bardziej zmierzają do jednosezonowych Palikociarzy...
  KODziarze to jest rynsztok, prawdopodobne będą próbowali wejśc do sejmu i może im się udać. 
  Zanbergi - nisza i taką pozostaną.

  Jedyne przy czym  udało im się skupić razem to aborcja (?)  (na życzenie, i wrzask o mordowaniu kobiet) przecież to śmiech. Taki ma być przyszły program opozycji - aborcja?

  A "Sorosy" i inni niby będą w nieskończoność utrzymywać takich nieudaczników - przecież to bzdura. Przecież tacy "Sorosi" dokładnie umieją liczyć, mogą zainwestować ale to ma się zwrócić z gigantyczną nawiązką....
  Spróbują nowych pajaców wystawić przed wyborami, stworzyć kolejną nową partie (jestem wręcz tego pewny) ale czy im się to uda patrząc kogo  wychowały te stare pookomusze dziadostwa,  (Petru, Zanberg) każde kolejne pokolenie i coraz większa degenerolada więc  wyjątkowo ciężko  stworzyć nowe autorytety które by pociągnęły lud...
   
  Popatrzcie na np Węgry - szaleli, cała bangsterka świata i zaczynają odpuszczać widząc, że Orban nie podda się i im nie popuści

 21. Sądzę, ze Shrek dobrze wiedział co robi. Była kasa partyjna do wzięcia i to całkiem niezła, są struktury rozwinięte budowane latami i zostały kontakty. Który polityk na takie dary by się nie połakomił? On się połakomił, bo te elementy dają perspektywy, a czy je wykorzysta to już inna sprawa. Rysiek nie ma nic, to znaczy ma - długi i myszki agresorki.

 22. Wiele budzetow w Europie zachodniej nie sztymuje

 23. Odnoszę wrażenie, że działania Jarosława we wszystkich kryzysowych sytuacjach można porównać do wybicia piłki z linii bramkowej, kiedy wszystkim się wydaje, że padnie bramka. Ileś tam razy może się udać, ale czy tak będzie zawsze?
  Np. dzisiaj czytam w necie o generale garnizonu warszawskiego, który polecił swoim żołnierzom oglądać TVP Info http://www.pres... ..., bo TVP Info "najlepiej przedstawia sprawy dotyczące wojska".
  Oczywiście, GW w tytule zamieniła "polecam" na "rozkazuje". 

 24. avatar

  PiS wygrał wybory tylko dlatego że dla PO/PSL/nowoczesnej był, poza Kukiz'15 JEDYNĄ alternatywą dla ponad 10 % wyborców którzy zechcieli pójść na wybory, na zasadzie najmniejszego zła ale jednak zła. Te 10 % to zdeklarowani przeciwnicy lewackiej Unii Jewrejopejskiej którą uważają za kontynuację zniewolenia Polski i Polaków przez Rosję kierowaną przez bolszewików. Kukiz'15 nie będący partią  nie jest utrzymywany z budżetu państwa a jednak utrzymuje swoje poparcie w garnicach 10 % które będzie rosło dalej pod warunkiem że utrzymają swój kurs przeciwko CETA i TTiP. Jeżeli UE będzie ingerowała w suwerenność Polski tak jak dotychczas to układ PO/nowoczesna/ z udziałem PiS nie będzie w stanie zahamować wybuchu niezadowolenia Polaków których guzik obchodzi aborcja, dla których hierachia KK nie jest autorytetem a są przywiązani do polskości. 
  To prawda że póki co, nie istnieje zorganizowana siła anty unijna ale może się ona ujawnić w każdej chwili.

 25. widzicie@ Konarski, wasze uczestnictwo na tym forum dziala na wasze horyzonty, wydatnie sie POszerzaja! Zadeklarowanych przeciwnikow EWG w Polsce jest wiecej jak 10%, rzeczywiscie EWG to bolszewicy, to ich idee i kontynuacja, BEDACA CIAGLOSCIA ICH PLANOW! Ilosc POzytecznych idiotow, sterowanych i OPLACANYCH przez Rosje w EWG i Brukseli, jest POrazajaca! Taki wnikliwy obserwator M. Konarski zapomnial o roli "Chmury Waszyngtonskiej",
  w wygranych wyborach!  Jesli stare kiejkuty zaczna znow na POwaznie knuc. to W KAZDEJ CHWILI moze POpadac! To mlodzi ludzie zlaczeni Internetm, dali odPOra, silom korupcji POwstalym po POrozumieniu kapusi i ich oficerow prowadzacych, zwanym okraglym stolem! Do realizacji byla POtrzebna "gruba kreska" zgloszona przez "sile spokoju" Mazowieckiego! "Sila anty-unijna" moze sie ujawnic w kazdej chwili, jesli sie WYTLUMACZY Polakom, ile POzostaje EFEKTYWNIE z kazdego Euro ktore dostajemy od EWG? Polacy musza sie sami wybic na niepodleglosc, a liczyc tez umia, to nich licza na siebie! Oczywiscie Swiat stoi przed rozwiazaniem GLOBALNYCH problemow, o roznej skali pilnosci, przyspieszenie agresorow spowodowalo tez przyspieszenie zmian w Polsce, aby polski sojusznik byl w 100% WIARYGODNY! W obecnej sytuacji NIKT agresorowi nie ustapi, tym bardziej NIKT nie bedzie placil ZNOW po 110$ za barylke ropy, nawet poziom 75$ za barylke NIE BEDZIE OSIAGNIETY, aby agresor mogl zyc
  i funkcjonowac normalnie!

 26.  Gdybym miała już obstawiać to w konkurencji płatników pożytecznych idiotów EWG zdecydowanie zwycięża Godman Sachs. W moim rankingu Rosja jest na drugim miejscu. Zresztą to i tak nie jest istotne kto pierwszy a kto drugi, istotne jest kto z tych brukselskich pajaców bierze.:)

 27. avatar

  Kanada to jest amerykańska kolonia, którą Amerykanie traktują tak, jak Rosjanie Syberię. Tam mało się dzieje, ale są zasoby. Kolonializacja Kanady i Meksyku została ugruntowana przez NAFTA.
  CETA jest niebezpiecznym układem, bo poprzez "niewinną" Kanadę wpuszcza wszystko to, co jest korporacyjnie najgorsze w USA.

  Jednego nie trzeba się co do CETA obawiać - a jest to GMO. Jakim cudem? Ano:

  Główny wytwórca GMO, ale też posiadacz praw innych wytwórców GMO, czyli Monsanto, zostało zakupione przez Bayer. Teraz GMO zaleje Europę oraz przyjdzie do Polski zza zachodniej granicy jako "dobre, bo niemieckie". Regulacje nt. GMO w Europie są dużo bardziej restrykcyjne niż w USA i tu trzeba być czujnym, patrzeć na łapy, co już poluzowali i co jeszcze poluzować zamierzają... bo nie wierzę, że IG Farben sobie przed tą transakcją czegoś z mutti nie ustalił. Musiał ustalić.

  Trans-Pacific jest na razie zawieszony, choć nikt o tym nie mówi. TTiP ma ostatecznie skolonializować małe kraje azjatyckie PRZECIWKO Chinom. Nie ma w TTiP Chin. Hillary była za TTiP jakiś czas temu, a teraz, ponieważ jest to w zawieszeniu, a Hillary w potrzasku, na potrzeby wyborów jest wygodnie przeciwko. Poważny kłopot mają Amerykańce, bo im się duża kolonia z rąk wymyka - Filipiny, których prezydent z 91% poparciem w społeczeństwie, nazwał Obamę skurwysynem. Jakie były tego okoliczności napiszę może innym razem, bo teraz byłoby nie na temat. Filipińczycy chcą się zbliżyć w partnerstwie do Chin i z ich strony jest rebelia. Nie tylko tego układu, bo na Filipinach jest główna masa amerykańskich baz wojskowych rejonu Pacyfik. Co do TTiP w USA jest pat.
  Olą wyraził głębokie zatroskanie, że TTiP nie uda się podpisać w tym roku, o ile się uda podpisać w ogóle.
  A dla Polski to byłby hamulec, pamiętając o polskim apetycie na współpracę z Chinami i wyłączeniu Chin z TTiP z założenia.

  Oj, Kaczor ma mnóstwo lekcji do odrobienia. Niech Mu Pan Bóg darzy!

 28. Wicher dmie
  zawierucha
  jak nie mżawka
  to plucha.

  Niedługo przyjdzie zima.
  I kto na mrozie wytrzyma?

 29. w tak zwartej formie

 30. W tej chwili tworzy sie nowoczesny, inetrnetowy, dobrze oplacany przemysl nienawisci.
  To nie jest '50 hejterow' ale dobrze oplacane profesjonalne agencje zajmujace sie czarnym PR. Ilosc 'wyrobnikow klawiatury' pracujacych 24/7 jest niesamowita i pokazuje skale zaangazowanych srodkow. Nie zauwazanie tego nie skonczy sie dla nas (dla calej Polski) dobrze...

 31. avatar

  W polityce nie ma czegos takiego jak "zlo dobrem zwyciezaj".

  Stokrotka nie lansowala sie podczas batalii i teraz jest twarza akcji, ze PIS  sie przestraszyl wiec trzeba ich straszyc dalej. Jakas tam Wojciechowska ma ponad poltora miliona przyjaciol na fb. Janda sie lansuje, jakas Mela czy Nela - to sa wszystko zolnierze rzucone na front po poleglym Kijowskim. 

  Tak, jak PIS wygral za sprawa internetu, tak teraz moze przegrac. Nie cieszylabym sie z malej ilosci ludzi na ulicach. Internetowa mobilizacja kobiet w sprawie protestu to ok. 6 milionow.

  Jedyny ratunek przed oszolomami (z prawa i z lewa) to Kaczynski. Niech Mu Bog darzy!

 32. To jeszcze nie wszystko. Mlynarskie czy Jandy to tylko srodki w kampanii i to o nieznacznym polu razenia. Bardziej niebezpieczna jest ta grupa ktora stoi za 'sokiem z buraka' i innymi podobnymi inicjatywami. To nie sa pojedyncze osoby i nie sa to srodki z kieszonkowego jak bylo w przypadku naszej strony.
  Trzeba sie zaczac organizowac, tworzyc srodki, zdobywac doswiadczenia.

  I jeszcze w sprawie 6 milionow. To jest w duzej czesci dzisiaj 6 milionow wirtualnych osob. Do stworzenia tego typu wrazenia wystarczy 100 organizatorow i kilka tysiecy 'podporzadkowanych'. Tylu oni maja do dyspozycji.

 33. avatar

  Tak, ale o dużej sile oddziaływania, oraz bardzo wygłodniałe.
  Facebook jest dla mnie komunikatorem i tylko dlatego posiadam tam konto.
  W Lufthansie na przykład bezpłatne wifi dziala na stronach Lufthansy oraz na fb... na długich lotach jest to bardzo cenny właśnie komunikator.
  Mam 40 friends, rodzina i znajomi. I dostaję masę postów od tych friends, którzy bardzo lubią celebrytów i pójdą za nimi w ogień. Tak na oko, połowa z nich. To znaczy, oni nie uważają ich za celebrytów, ale za autorytety, zatem jest dużo gorzej.
  Dostaję od nich też czasem ten sok z buraka. Wiem, że to jest "V kolumna".

 34. Żołnierze są na rozkaz ale jacy to żołnierze?

  Kuźniary, Wellmany, Młynarskie, Stuhry, Piątki, Jandy  i reszta celebrytów "artystów" - oni będą skowyczeć, wrzeszczeć ale to trochę za mało...
  To za mało bo nie są żadnymi autorytetami dla Polaków. Z wymądrzałych wrzeszczacych i plujących jadem celebrytów to Polacy się tylko śmieją i spokojnie czekają aż to poznika z mediów

  Młynarska (a może Młynarskie) to najlepszy przykład -  NIEWIDZIALNA RĘKA RYNKU  zadziała szybciutko w Rossmanie - mimo, że tam Morozowska i GW  idiotke wywalili a resztę wyciszą.
  Kuźniar, Durczok gdzie oni dzisiaj są - ich już prawie nie ma.
  Firmy, koncerny nie mogą sobie pozwolić na takie niszczenie wizerunku przez "PRZYCHLASTÓW" i utratę klientów 
  Za chwilę będzie to samo   w Lidlu,  daję 100% i pani Wellman  zniknie cichutko przed gwiazdką..
  Taki Lidl gdzie mają marże na poziomie zaledwie kilkanaście, kilkadziesiąt gr marży na produkt i nabudował z  tysiąc czy ileś tych sklepów  nie może sobie pozwolić na utratę nawet  5-10% klientów - koło takiego handlu musi się kręcić i nie może wyhamować bo to by były ogromne straty.

  Przypomnijcie sobie co było ze dwa lata temu  z Empikiem i  tą starą komuszycą i grajkiem psychopatą - tak ich niby Empik bronił, ale zniknęli i więcej Empik na takie perfidne prowokacje nigdy sobie nie pozwolił. Straty liczą do dzisiaj... 

 35. tak, popieram!

  POLAKU GŁOSUJ PORTFELEM!

 36. przy tak olbrzymich (nieograniczonych) środkach jakimi Oni dysponują. Potrzebują tylko kadr, a może już je mają ...

 37. Kadry u przeciwnika to agencje zajmujace sie czarnym PR.
  Z reszta ich kadry to pieniadze. A te sa w nieograniczonej dla nich ilosci.
  Ja czy inny czlowiek przeciwny PONowoczesnym pracuje i moze poswiecic godzine, dwie na poklepanie w klawiature czy poczytanie. Tu potrzeba profesjonalnego dzialania. Gromadzenie informacji, gleboki 'bialy wywiad', szybka analiza , przygotowane skrypty z informacjami.
  Trzeba tez odtworzenia - moze w oparciu o liczacych glosy - obslugi do zbierania danych z Polski ktore nie pojawiaja sie w mediach ogolnopolskich. Trzeba poznac przeciwnika i miec dane o tym co bylo aby przewidziec to co bedzie.
  Ale tego nie da sie zrobic za zlotowke. A przynajmniej nie da sie zrobic tego dobrze.

 38. z perspektywy Zmiany jaka się szykuje (Wiosna 2017) na zachód od Odry.

  Marzec 2017 to deadline dla wielu ważnych zdarzeń w Europie

 39. Dlaczego kilka innych wydarzen w zeszlym roku dalo inny efekt?

  Sadze ze szachy dzisiaj gra sie na szachownicy wielkosci planety :)

  I sadze tez ze powinienes napisac wiecej...

 40. Jak dziala mechanizm tworzenia protestow - protest nauczycieli.
  Glowny Kodziarz poszedl do ZNP i dogadali sie zeby ZNP zrobil protest.
  Sadze ze nie odbylo sie to w oparciu o idee albo o prawde i fakty...

 41. PiS jako jedyna partia opowiadała się przeciwko zmianom w karcie nauczyciela. Dzisiaj chce wygaszać gimnazja, ale robi to w sposób arogancki, z góry. Nie rozmawiając z nauczycielami  narzuca swoją niedopracowaną reformę.
  Ja uważam, że nauczyciele to grupa, którą PiS chce zrazić do siebie. Uważam też, że nauczyciele to grupa bardziej niebezpieczna od górników, którzy przjadą pod sejm z kilofami, podpalając opony i robiąc ogólny rozpierdol. Jeżeli nauczyciele zaczną protestować na serio to nie przyjdą do pracy. Wtedy protest odczuje każdy kto ma uczące się dzieci bo przecież coś z tymi dziećmi trzeba zrobić. Tydzień z dziećmi społeczeństwo wytrzyma, ale później to będzie problem połączyć pracę z opieką nad dziećmi, które zamiast w szkołach będą w domu na nieplanowanych "wakacjach".
  P.S. To KOD chce się podłączyć pod nauczycieli, a nie na odwrót.

 42. ja slyszalem inna wersje.
  Najciekawsze to ze ZNP to de facto wlasnosc PZPR a dalsze dzialania KODu spowoduja ze nastepnym razem nie bedzie komu nawet sztandaru odprowadzic... Co spowodowalo ze zgodzili sie polaczyc sily?

  Co do sily protestu - jak wladze nie zglupieja to ludzie sie samozorganizuja i okaze sie ze nauczyciele beda mogli wrocic do nowych szkol w miejsce starych i nie da sie np. zalozyc ZNP :)

 43. avatar

  ze jak jest strajk kolejarzy to tlum potepia kolejarzy, jak strajk lekarzy to potepia lekarzy i nie wnika w przyczyny. 
  Strajk nauczycieli uderzylby w rzad, ale oni sami tez niezle oberwa.

 44. avatar

  "Ja uważam, że nauczyciele to grupa, którą PiS chce zrazić do siebie".

  Doprawdy? Nauczyciele nigdy PiSu nie popierali, bo to w większości ludzie małej wiedzy i jeszcze mniejszej moralności. Kręcenie lodów na szkolną skalę bardzo im odpowiadało i nieźle im to wychodziło za rządów po/psl. Ze wszech miar słuszna reforma systemu oświaty nie uzyska ich aprobaty, bo jakość kształcenia polskich dzieci i młodzieży nigdy nie była i nie będzie dla nich priorytetem. Lata negatywnej selekcji wytworzyły grupę zawodową, która daje się łatwo manipulować, swój ogląd świata czerpie z organu michnika i tvn-u, a jednocześnie żyje w przekonaniu o swej wyjątkowości. Coś na podobieństwo kasty sędziów; tyle, że bez porównywalnych finansów i powiązań. Trzy czwarte bakałarzy nadaje się do odstrzału. Szkoda, że myśliwego brak.

 45. PiS jako jedyna partia opowiadała się przeciwko zmianom w karcie nauczyciela. Dzisiaj chce wygaszać gimnazja, ale robi to w sposób arogancki, z góry. Nie rozmawiając z nauczycielami  narzuca swoją niedopracowaną reformę.
  Ja uważam, że nauczyciele to grupa, którą PiS chce zrazić do siebie. Uważam też, że nauczyciele to grupa bardziej niebezpieczna od górników, którzy przjadą pod sejm z kilofami, podpalając opony i robiąc ogólny rozpierdol. Jeżeli nauczyciele zaczną protestować na serio to nie przyjdą do pracy. Wtedy protest odczuje każdy kto ma uczące się dzieci bo przecież coś z tymi dziećmi trzeba zrobić. Tydzień z dziećmi społeczeństwo wytrzyma, ale później to będzie problem połączyć pracę z opieką nad dziećmi, które zamiast w szkołach będą w domu na nieplanowanych "wakacjach".
  P.S. To KOD chce się podłączyć pod nauczycieli, a nie na odwrót.

 46. Kaczyński i spółka wyraźnie

  reprezentuje interesy amerykańskich obłudników, ukraińskich neobanderowców, tylko nie Polaków. Niebawem minie rok od wyborów i ani słychu ani widu rozliczenia PO i spóki. Śmiem podejrzewać, że PO i PiS grają w tej samej drużynie, a te szopki rząd kontra opozycja są dla ciemnego ludu. Gdy chodzi o sprzedanie resztek tego co zostało i suwerenności zgodnie podnoszą łapska i głosują za (CETA) tu szacunek do Pani Pawłowicz i Zbigniewa Ziobro. Założe się, że do końca kadencji nikt z PO i spółki nie poniesie konsekwencji z powodu tego, co nagrabił sobie, gdy był przy korycie. Poraz kolejny wsiedliśmy do złego pociągu.

 47. Jak wybieralismy to wlasnie szykowali sie do wyniesienia torow a ty mowisz o czekaniu na wlasciwy pociag. Wskaz jaki to ma byc wlasciwy to pogadamy.
  - PO czyli powtorka z rozrywki?
  - Nowoczerska?
  - komunisci?
  - psl?
  - Kukiz?

  Ja wiem ze PiS to nie wzorzec idealnej partii ale prosze wskazac cokolwiek lepszego. Jak ktos zbuduje cos lepszego to moze wybiore. Na pewno nie mam zamiaru z tego powodu marznac na peronie i czekac na mityczny zloty pociag...

 48. Gdy wiadomość dnia nie jest na pierwszym miejscu - zwolniono wszystkich dyrektorów ZUS i to jest to ! Oby więcej podobnych wiadomości.

 49. @Olej, co tam dyrektorzy, najwazniejsze ze red. Grzesiowski w PR I, znow na TOPie! Synonim czlowieka mendiow, ktory PRAWDZIIWA miloscia POkohal Prezydenta Komorowskiego plaszczac sie przed nim z uwielbieniem w wywiadzie, zapewniajac go ze NIKT z nim nie wygra wyborow! NIGDY nie zaPOmne jego "wywiadu " z PAD, gdy ten jednak wygral wybory, Grzesiowski ciagle POkazywal jak sie Panem Prezydentem Duda brzydzi, zatykal usta , dlubal w nosie, przewracal oczami! Wystarczy zestawic te dwa wywiady Grzesiowskiego, nalezy je POkazywac studentom dziennikarstwa na zajeciach, jako przyklad ANTY dziennikarstwa ! Dzisiaj rano Grzesiowski, w PR I znow robil kryPtO reklame gazecie, slusznie minionego systemu, a ja nie koham Mihnika, bo to POkretny i klamliwy czlowiek, jego organ prasowy rowniez! Wracajac do PR I od jakiegos czasu zabrano program rolnikom o 5:00, wymyslono POdwojne Espresso, w ktorym red. Tarka CODZIENNIE robi POtrojna Reklame Michnikowi, czyta  tylko jedna gazete, Wyborcza?!?!?! Biedni rolnicy musza tego wysluchiwac, moze nawet krowy mniej mleka daja? WRACA STARE!!! Juz nawet myslalem ze Pani Tarka, to synowa generala, Tarki od Tow. Jaruzelskiego, ps. TW Wolski, mam nadzieje ze sie POmylilem! Co nie zmienia mojej opini, ze red. "wydafcy ", to NADAL WSIowi oficerowie prowadzacy!!!

 50. Po wycierawniu przez PiS gęby słowem "suwerenność" i "walka z korporacjami" na wszystkie możliwe sposoby co mamy? Przepychane kolanem CETA I TTIP czyli całkowite poddaństwo korporacjom z którymi tylko bardzo silne państwa będą mogły toczyć równorzędne boje. Poza tym to już poziom bantustanu gdy wiceministrem spraw zagranicznych zostaje nadany w teczce USraniec. A po wielkich zapowiedziach mamy ze strony Dudy wiernopoddańczą politykę wobec przedsiębiorstwa holokaust - a jak pokazuje historia na wyciągniętej ręcę do szemranego, tfu tzn. chciałem powiedzieć wybranego narodu Polacy jeszcze nigdy dobrze nie wyszli.

 51. Strony