IPN, z mojego zawiadomienia, wszczął śledztwo w sprawie fałszywych zeznań „Bolka” Wałęsy

Prześlij dalej:

Życie płata różne figle, miałem dziś pisać felieton z tezą, która się właśnie potwierdziła dowodem, ale to za chwilę, na początek pytanie? Kto zauważył taką prawidłowość, że najbardziej aktywni „obrońcy demokracji” albo usłyszeli wyroki albo zainteresowała się nimi prokuratura? Tak się stało z Konradem M., który dostał wyrok za stręczenie i handlowanie kobietami. Odrobinę lepszy los spotkał Mateusza K. obecnie oskarżonego o defraudację mienia KOD. W podobnej sytuacji jest nieco zapomniany Józef Pinior, podejrzewany o korupcję. Bliski znajmy Piniora, Władek Frasyniuk, w opinii policji dopuścił się wykroczenia i przestępstwa związanego z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta. W końcu do „obrońców demokracji ma dołączyć” Lech „Bolesław” Wałęsa i tym sposobem dochodzimy do sedna sprawy oraz informacji dnia.

Wczoraj Pani listonoszka zostawiała mi awizo, na którym zakreśliła „list polecony”. Mam roboty od cholery i nie miałem czasu odebrać od razu, zresztą byłem przekonany, że to znów jakieś pismo związane z Owsiakiem, a to mnie nudzi. Co się okazało? Dostałem list od prokuratorskiego pionu IPN, a w nim czytamy, co następuje:

walesa IPN.png

W świetle zgromadzonego materiału dowodowego popełnienie przestępstwa przez Lecha „Bolesława” Wałęsę jest oczywiste. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że „Bolek” kłamał zeznając w IPN, co więcej to „Bolek” doniósł do prokuratury, że dokumenty podpisane przez niego są sfałszowane przez esbeków. Mamy zatem wypełnione przesłanki przestępstwa z art., 233 k.k., składanie fałszywych zeznań i art. 234 k.k., czyli fałszywe oskarżenie. Od razu wyjaśnię, że postanowienie o wszczęciu śledztwa wcale nie jest spóźnione. Dopiero w tych dniach ostatecznie potwierdzono, że dokumenty „Bolka” są autentyczne, co jest warunkiem koniecznym przy tego typu sprawach.

Nie ukrywam swojej radości i satysfakcji w związku z podjętymi przez pion prokuratorski IPN czynnościami i nie chodzi ani o mołojecką sławę, ani o prymitywny rewanż, chodzi po prostu o prawo i sprawiedliwość. Zawiadomienie złożyłem dnia 31 stycznia 2017 roku i opublikowałem na portalu http://kontrowe..., a następnie wysłałem do Prokuratora Generalnego, ponieważ sprawa mimo wszystko ma duży ciężar gatunkowy. Niby chodzi jedynie o pospolitego kapusia, który sprzedawał ludzi za pieniądze, ale z drugiej strony ten kapuś jest ciągle rozpoznawalną „legendą Solidarności”.

W przeciwieństwie do tych, którzy donoszą na mnie, każde moje zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa jest upublicznione i sygnowane nazwiskiem, w związku z czym nie dam się wciągnąć w żaden relatywizm moralny pod tytułem „donosiciel”. Wypełniłem swój nawet nie obywatelski, ale ludzki obowiązek. Uważałem, uważam i uważać będę, że „święte krowy”, który narobiły niebywałych szkód Polakom i Polsce, mają odpowiadać za każdą krzywdę, za każde łajdactwo jakiego się dopuścili. Przykład „Bolka” nie jest pierwszym i ostatnim, który pokazuje, że „obrońcy demokracji” i państwa prawa są jak karpie proszące o przyspieszenie Wigilii.

Warto obserwować na bieżąco kto się rwie do kontrmanifestacji na Krakowskim Przedmieściu i pod Wawelem. W 7 na 10 przypadków aktywiści nie maja nic wspólnego z demokracją, za to mają poważne problemy z prawem. Taki to już sort, te pieszczochy PRL-u i III RP. Na szczęście w końcu coś się ruszyło i to, co kiedyś wydawało się czystą abstrakcją, teraz się realizuje. Lech „Bolesław” Wałęsa łgał całe życie i na kłamstwie z innymi kłamcami budował zakłamane postkomunistyczne państwo. Czas na ciebie „Bolek”, szykuj szczoteczkę.

6
15100 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Brawo !!!

 2. minister Szczerski idzie w dobrą stronę, to Ameryka ma biznes żeby zwykli Polacy traktowali ją jak dobrego partnera. szkoda tylko że mówił to tak, jakby przepraszał za to że tak tak pomyślał. i TO interesuje Polaków, a nie czy Prezydent Duda kłóci się z Prezesem Kaczyńskim.

  A tak w ogóle to 20 lat po wejściu do NATO Polacy nie mogą jak normalni ludzie ejechać do USA , bo stanowią dla nich zagrożenie bezpieczeństwa. a w tym czasie chińskie i niemieckie towary za setki miliardów wjechały do USA, nie stanowiąc zagrożenia.

  Jak dla mnie, to zaproponowałbym żeby w Radomiu stanęła fabryka mikroprocesorów Intela. za to, że komuniści po 76 starali się upokorzyć Radom

 3. Normalni ludzie to myślą jak utrzymać rodzinę i co włożyć do garnka bo nie mają czasu i forsy na rozrywkę. Kto potrzebuje do USA pojechać to wizę na 10 lat dostanie. Najbardziej gangsterom zależy na zniesieniu wiz do USA aby transfery pieniedzy  bez przeszkód szmuglować. Floryda, Nowy Jork i okolice Bostonu takimi cwaniaczkami są POzpychane gdzie za gotówkę przeszmuglowaną z Polski nieruchomości się kupuje zwąc to inwestycją. Mój sąsiad b. esbek też mordę drze i największe pretensje ma do Stanów, że wiz nie znoszą a mieli je znieść. 

 4. avatar

  Mam brata w USA i z wizą nie miałbym problemu ale się nie wybieram, tak jak nie wybrałem się w 1980 roku.

  Zamiast wiz wolałbym deklarację Prezydenta Donalda Trumpa że pomoże nam, Polakom, w uzyskani reparacji wojennych. Należą się nam podwójnie

  za zniszczenia wojenne i grabież po 1989 roku.

 5. Zgadza się! A wizami TVN się zajmuje i ludzi POdpuszcza tak jakby to miało być najważniejsze  ci zaś się tym sie POdniecają.

   

 6.    Panie Piotrze

  Podziwiam Pana za analityczny umysł, Szlachetny Upór i dążenie do Prawdy.

   Rzadkie to przymioty  w dzisiejszych czasach.

   Choć umknęła mi data Pańskich Imienin to i tak Życzę Panu Wszystkiego Dobrego od Boga i od Ludzi których Pan spotka na swojej Drodze Życia.

  Wszystkiego Najlepszego !!!

   

   

 7. Może coś się ruszy, ale w Polsce nikt nie obawia się odpowiedzialności wynikającej z prawa, bo silniejszy jest strach przed konsekwencjami mafijnymi. Czuć go na obecnych przesłuchaniach i w wypowiedziach totalnej opozycji. Będę umiarkowanym optymistą gdy poinformują nas kto stoi nad Tuskiem.

 8. To proste, nad Tuskiem stoją od początku powstania KLD Niemcy, a Makrela posiada akta Oskara. http://racjapol...

 9. Już się ruszyło. :-) Koalicja stołecznego ratusza i MSWiA usunęły legalny protest spod gmachu Sądu Najwyższego w dniu przylotu Donalda Trumpa do Warszawy!
  Dziś, tj. 5 lipca (środa) o godz. 13:00 w lokalu Fundacji LexNostra przy ul. Siennej 45 lok. 5 odbędzie się konferencja prasowa Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich w sprawie nocnej pacyfikacji MIASTECZKA PROTESTU pod SN na warszawskim placu Krasińskich w dniu przyjazdu do Warszawy amerykańskiego przywódcy. Zatem wspólnymi siłami prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz (PO) i szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka (PiS) pod pretekstem wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa zlikwidowano obywatelski protest trwający pod gmachem Sądu Najwyższego przez ponad 10 miesięcy.

 10. @Gimbusiku, kto moze stac nad lokajami, z niechlubnej POlskiej tradycji?, mamy wlasnie rocznice ROKOSZU! Schetyna teczkowy SP gangstera Jeremiasza "Baraniny" Baranskiego POdawal mu koniaki! Tusek, POdaje w Brukseli marynarki, ciec Gras zamiata POdworze u Niemca! Nalezy zerwac z ta NIECHLUBNA POlska tradycja,  POprzez masowa resocjalizacje zaprzanskich lokaji w Tusk Tower Center za murami wiezienia we Wronkach!!! 

  Teraz na powaznie, Niemcy usiluja goraczkowo budowac OS BERLIN-MOSKWA-PEKIN, przy POmocy Panda-Diplomatie! Chca zdazyc przed poczatkiem szczytu G-20! Pani Merkel MUSIALA sie dowiedziec podczas swojej wizyty w USA strasznych rzeczy skoro ZDECYDOWALA sie de facto na wypowiedzenia posluszenstwa USA!!! Dziadek Kazmierczak przewrca sie grobie, SP Kanclerz Kohl mowil ze Europa moze przetrwac tylko jako wspolnota chrzescijanska, wydal tez opinie o zdolnosciach swojej nastepczyni, oraz takze je ocenil, raczej negatywnie!!!

   

 11. Cóż powiedzieć...

  Legenda: http://fraszki-ulotki.info/2016/02/na-legendy.html

   

 12. Że też taki święty człowiek nie poznał się na takiej legendzie - a może - właśnie, nie taki święty, jak twierdzi pastor Chojecki.

  A co do tematu felietonu - ciecia erpe nieodmiennie idzie swoim torem - http://www.tvp.... (ciekawe, co będzie, gdy ucieknie?). Także nie robię sobie żadnych nadziei, że TW Bolec poniesie jakiekolwiek konsekwencje.

 13. Za to konswkwencje poniosą Słomka i Miernik Jutro rozprawy w Nowym Sączu, pojutrze w Warszawie, w poniedziałek zaś Nowy Sącz a we wtorek w Katowicach itd. Sądy z nimi jadą równo. 

 14. Na miejscu Bolka wlasnie bym sobie wyrabial zolte papiery...

 15. ciekawe kiedy ipn zajmie się axelem springerem.

 16. Susłow.

  Jeździliśmy sobie na Marku Suskim (w tym ja).

  A tymczasem Marek Suski jest autorem kolejnego po LIPIE zapytania - z kontekstu wynika, że spontanicznego - dzisiaj, do pani prokurator Kijanki:

  PRZYJĘŁA PANI MOŻE JAKĄŚ KORZYŚĆ MATERIALNĄ? FINANSOWĄ? W PROWADZONYM TYM POSTĘPOWANIU.

  Szacunek panie Marku. A Krystyno Jando, Danielu Azjo Olbrychski, wasze aktorstwo jest na poziomie pani Kijanki.

  PS. Wybieram się do Warszawy podziwiać UBolka.

 17. Wcześniej jeszcze była podpucha skierowana do Marcina P. o Józefie Brodzie;)

 18. avatar

  Gniewni, napaleni gdańscy stoczniowcy obiecują, że 10 lipca sami wyniosą Lecha Bolesława Wałęsę z Krakowskiego Przedmieścia. Ciekawe, czy i tym razem Piotr Duda wypuści parę tylko w gwizdek.

 19. avatar

  Powinni wynieść wszystkich, a Wałęsę zostawić. Niech sobie siedzi sam na środku ulicy, będzie smiesznie.

 20. avatar

  Coś na zasadzie, gówna nie ruszać ? Jednakże dla dobra Polski powinni go wynieść, przywiązanego za ręce i nogi do żerdzi, z dupą szorującą po asfalcie, sami ubrani w kamizelki z napisem - SOLIDARNOŚĆ Stocznia Gdańdska. Top dałoby całemu świat świadectwo jak Polacy postępują ze sprzedawczykami. Nawet zalegendowanymi.

 21. avatar

  Bombowy pomysł!! :-)

  Pozdrawiam!

 22. Nie zajmujmy sie pierdolami, Bolek z Wladkiem sami POdechna, wystarczy im POodcinac fundusze, w dodatku SZCZEGOLNIE na TW Bolku ciazy szereg zarzutow, ktore musi WYJASNIC zatechle korPO prawnicze! Klamstwa lustracyjnych, wyPOzyczanie Akt i ich niszczenie oraz przerabianie , ulaskawienia gangsterow PO 200tys.$, od lepka , itp.! TW Bolek to nie tylko POspolity PRZESTEPCA, jak wiekszosc ZULII POlitycznej zainstalowanej przez RAZWIEDKE, czy jej POgrobowcow po 1945r! Chichot histori sprawil ze ten nieszczesny Agent sprawowal WAZNE funkcje panstwowe (Prezydent) w naszym umeczonym Kraju, wiec ciaza nad nim zarzuty ZDRADY STANU, za POmysly w rodzaju NATO-bis, czy RWPG-bis! 

  Polska i Polacy MUSZA sie zajac sprawami POWAZNYMI, wykorzstajmy nasze szanse zwiazana z wizyta Prezydenta USA Trumpa! Musimy zademonstrowac nasza JEDNOSC z USA w SLOWACH i CZYNACH ! USA ze swojej strony zwiekszyla trzykrotnie naklady na swoje wojska w Polsce, do Poznania przeniesienio dowodztwo dywizji stacjonujacych w Niemczech! Prezydent Trump wybral nieprzypadkowo miejsce do swojego przemowienia, przypomni w tym miejscu ze to nie ZADNI nazisci MORDOWALI miliony ludzi w Europie, tylko Niemcy! Zbrodniarze maja swoja narodowosc!!! Pomnik poswiecony Polskim BOHATEROM, ktorzy POWSTALI przeciw Niemieckim najezdzcom jest najlepszym miejscem!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem! 

  Edit: oczywiscie PasOzyt sPOleczny UTUCZONY zebranina dzieci marznacych na mrozie, Juras Owsi(a)k tez POdechnie, tak samo jak Mrowka Cala, ktora POzarla Zlotego Melona, i POmysla ze POwstanie z tego Jasna Sprawa! Warunkiem POdechniecia Jurasa jest nie tylko dostarczenie rozliczen ksiegowych WOSP do Sadow, lecz takze nie POsylanie zadnych prezentow od PADa, do WOSP, w rodzaju nart czy sanek?! Jurek sie na nich slizga, az do UJ, POmyka slizgajac sie obok Sadow, i smiejac sie w kulak!!! 

 23. avatar

  Nie przepadam specjalnie za Ameryką, ale "Stars and Stripes" na maszt wciągnąłem..
  A wybór przez Jankesów placu Krasińskich na manifestację i manifest (orędzie) prezydenta Trumpa do Narodu Polskiego i świata jest niesamowity!

 24. "... wybór przez Jankesów placu Krasińskich na manifestację i manifest (orędzie) prezydenta Trumpa do Narodu Polskiego i świata jest niesamowity! "

  Jakby Duch Św. przemówił przez taką decyzję, z pełną znajomością polskiej historii. Zobaczymy, co Pan Prezydent powie ...

  Naprzeciwko pojawi się polska dzisiejsza kadra. W poniżej zamieszczonym linku charakterystyczna jest zarówno ilość wejść, jak i komentarze:

  https://youtu.b...

   

 25. Cytat: "Niby chodzi jedynie o pospolitego kapusia, który sprzedawał ludzi za pieniądze,
  ale z drugiej strony ten kapuś jest ciągle rozpoznawalną „legendą Solidarności”."

  Mistrzostwo świata!

  100/100!