Prześlij dalej:

W tle wszystkich lokalnych wygłupów, poczynając od „butów Adriana”, przez ławeczki Trzaskowskiego, aż po sracz Brejzy, na świecie dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. Dlaczego o tych ciekawych i światowych rzeczach nie mówi się w Polsce? Może dlatego, że w Polsce mamy ciemnogród, ale nie będę szedł na żartobliwe skróty i odpowiem poważnie. W medialnym szumie działają dwie nieśmiertelne reguły, co ma być nagłośnione to jest histerycznie wykrzyczane, co ma być wyciszone, to jest całkowicie przemilczane. Proste i bezwzględnie skuteczne, a do tego dochodzi jeszcze chaos.

Zwykle politykom zarzuca się bieganie bez sensu po wszystkich możliwych tematach, ale w mediach nie jest lepiej, w mojej ocenie jeszcze gorzej. Jak się na coś „dziennikarze” uwezmą, to zapominają o całym świecie. Efekt kuli śniegowej to się nazywa i stąd też się biorą te wielotygodniowe tematy dyżurne nie schodzące z czołówek. Ostatnio przerabialiśmy niepełnosprawnych, jako największy problem współczesnej demokracji i dzięki temu kompletnie poszły w odstawkę niegdysiejsze hity. Na przykład taka konstytucja? Kto o tym dziś w ogóle mówi, kto jeszcze macha tą małą książeczką i odpala licznik z brakiem publikacji manifestów Rzeplińskiego? Tak samo dzieje się „rejtingami”, jakaż to była atrakcja i czego to się człowiek o śmiertelnych zagrożeniach dla gospodarki nie dowiedział. No i wreszcie Unia Europejska i to, co ta Unia ma o Polsce do powiedzenia. Komisje, trybunały, wytyczne i każde pierdnięcie towarzysza Timmermansa szeroko komentowane przez ekspertów.

Od każdej reguły jest wyjątek i swoje znaczenie ma też chaos. TVN i pozostałe ośrodki propagandowe tak się zafiksowały na Iwonę, „Kubunia” i Adriana, że na śmierć zapomniały o pozostałych arsenałach pełnych antypolskiej amunicji. Propaganda ma swoje prawa, jak nie przypilnujesz, nie będziesz koło niej chodził, to plonów nie zbierzesz. Dobrze, wystarczy dywagacji, bo niczym TVN zapomnę o czym w ogóle chciałem pisać. O straszeniu, strachu i słabości Eurokołchozu rzecz jasna, a było tak. We Włoszech odbyły się wybory i z punktu widzenia „liberalnej demokracji” wygrały niewłaściwe partie: Ruch Pięciu Gwiazd i Liga Północna, obie eurosceptyczne. Z tej przyczyny prezydent Włoch Sergio Mattarella zablokował możliwość utworzenia rządu przez niewłaściwe partie. Mattarella nie bawił się w subtelności i powiedział wprost, że nie powoła Paolo Savone na ministra gospodarki, gdyż ten jest„zbyt eurosceptyczny” i co gorsza krytyczny wobec NiemiecBerlin i Bruksela odetchnęły z ulgą na wieść, że ich człowiek w Rzymie powstrzymał tamtejszy faszyzm, a najbardziej ucieszył się komisarz unijny Günther Oettinger, który miał powiedzieć swojemu rodakowi z „Deutsche Welle”, że:

Rynki i ponure perspektywy gospodarcze nauczą Włochów nie głosować na populistów w następnych wyborach. Mam nadzieję, że odegra to rolę w kampanii wyborczej.

Na portalu społecznościowym, gdzie te rewelacje zostały ogłoszone wkrótce nastąpił nagły zwrot akcji i wszystkie wpisy dotyczące „europejskiego modelu demokracji” zniknęły. Takie to ciekawe rzeczy dzieją się na świecie, ale to jeszcze nie koniec. Do mediów przedostały się też najpierw przecieki z Komisji Europejskiej, później oficjalny projekt, w którym Polska i w ogóle kraje Europy Wschodniej dostają po kieszeni na tak zwanej polityce spójności. Odebrane „dzikusom” środki mają być przeznaczone dla pokornych Włochów i Francji, realizujących między innymi postanowienia UE w sprawie „uchodźców”. W odniesieniu do planowanych sankcji, premier Morawiecki oświadczył, że dziewięć krajów z całą pewnością nie zgodzi się na taki budżet i to jest doskonała wiadomość. Skoro dziewięć krajów ma wspólny biznes i zostało ukaranych za „bark praworządności”, to znaczy, że te same kraje staną po stronie Polski na wypadek dalszych wygłupów z art. 7. Kraje podobne do Polski nie mają wyjścia i broniąc Polski, bronią własnego interesu. Podsumowując! Eurokołchoz straszy wywiadami, przeciekami i cięciami, czego wcześniej nie musiał robić, bo wszystkie sprawy były załatwiane pod stołem, to z kolei oznacza tyle, że Eurokołchoz się boi i traci siłę.

Źródło foto: 
6
13333 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

33 (liczba komentarzy)

 1. EUkołchoz grozi, czyli bajka o strachu: Nie strasz, nie strasz, bo się ze Soros.

  Że pojadę Jejmością.

 2. niee boi sie tylko stacza po równi pochyłej, a zadaniem polskiego rządu jest wyciagnac jak najwiecej i najszybciej w celu rozbudowy wpływow Polski a nie pojsce na kompromisy czy robienie dobrego wrazenia na Merkel czy Macronie.

  Na Ukrainie nie da się wykosić wszystkich nazistów, ale można i trzeba ich wy   od tyłu. Trzeba pokazać że Polska jest dobra inwetycja dla ukrainy i przekupic czesc polityków i zwyklych ukraincow, zeby wiedzieli ze Ukraina ma interes w Polsce a UPA jest przeszkodza. Musimy zrobic kulturkampf na Ukrainie, podobny do tego jaki robili Niemcy w Polsce po 1990. W momencie rozpadu atrapy państwa ukraińskiego będzie w sam raz. obecna polityka wobec ukrainy to przygniatanie pokrywki wrzacego garnka kolanem. jest mocno skuteczne, ale w srodku caly czas kipi....

 3. W tym całym eurokołchozie, czyli jak niektórzy mówią, IV Rzeszy, podobnie jak w jej poprzedniczce, kanclerz nakazuje a władze landu wykonują polecenia. Pamiętajmy że też jesteśmy w tym towarzystwie i stąd te ciągłe ataki na rezultat naszych wyborów. Nas też chcą zmusić do uległości, a my powinniśmy im pokazać jak należy bronić resztek suwerenności.

 4. Ale pamiętaj, teraz jestesmy w niemieckiej sferze wpływow i Niemcy nie będą ryzykowac wojny domowej w niemieckiej europy. korzyści z całości są zbyt ważne żeby iść na noże w drobnych sprawach. Ale kiedy UE się rozsypie...

 5. Wciąż "całkowicie przemilczane" --> 447!

  Czy to jest takie nic?

 6. avatar

  Patrz poniżej.

 7. No właśnie dlatego, że dziennikarze (sic) wolą się zajmować wygłupami ekspolityków i innych trefnisiów. Dobrym przykładem jest wykreowanie na gwiazdora programu wtylewizji Petru. Facet znaczył niewiele, obecnie znaczy nic, a ciągle jest lansowany jako ktoś, o kim trzeba mówić - niby 'ulubieniec widzów'. Podobnie istnieją wszelkie Skiby, Jandy czy Stalińskie. Wielkie narodowe dyskusje o tym czy polityczny i merytoryczny trup Jaruzelski ma być zdegradowanym czy nie. Normalni ludzie wiedzą, że tak, obóz obywateli-europejczyków, że to byłoby zbyt drastyczne. I jest wielka kolejna dyskusja o konieczności dialogu, tak jakby można było przekonać funkcjonariusza, który za mówienie A bierze pieniądze do tego, żeby powiedział B, za co go wywalą z roboty (niezbyt w sumie ciężkiej - tyle, że trzeba się ześwinić). I tak zamiast wziąć się za faktyczne problemy i ukarać notorycznych kłamców i krętaczy, targowiczan i inny antypolski ekstrement prowadzi się jałowe dyskusje o tym, co wyhodowani do generowania tego typu tematów celebryci powiedzieli czy zrobili. Czy demokracja i wolność wypowiedzi zezwalają na to by jawnie kłamać? Napisałem kiedyś, że podejrzewam iż mamy do czynienia z GRUBĄ KRESKA BIS - nieobjawioną lecz kultywowaną i za to mi się trochę dostało. Ale jakoś psy szczekają, a karawana starych komuchów niezagrożenie, nie bojąc się niczego, butnie idzie dalej. Ponieważ takie zachowanie się tych gnojków jest nienaturalne, podejrzewam, że mają jakieś gwarancje, że był zawarty jakiś deal nt. ich nietykalności - pokrzyczeć se czasem możecie, ale jak spróbujecie nas posadzić to 'ani sobie pan nawet nie pomyśl' (wzięte z mowy Bolka do Grzegorza Brauna).

 8. Co ma to kosztować? Jeżeli nie gotówka, to Jedwabny Szlak? Trójmorze? Wojna w Iranie? Co jeszcze? Lasy?

 9. avatar

  Spółka wodna.

 10. Jest lato, chmury wysoko, a tylko one stanowią limit rządaniom szmalcowników posługującymi się świstkiem papieru z najbardziej aroganckim bublem prawnym. Jest to akt własności całej Europy Środkowej. Trudno liczyć na władze, ale narodowcy mogli by spróbować nawiązać kontakty z odpowiednikami krajów terezinskich i stworzenia wspólnego ruchu oporu?

 11. avatar

  Póki co jest nas dopiero ok. 15 % w Polsce, choć poparcie rośnie. Dzięki PiS który pompuje SLD.

 12. avatar

  Tak jak pisałem przy okazji zamiany Premier Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego, Prezes Kaczyński jest bardzo poważnie chory. Na trzustkę. Jest jeden delfin i jedna delfinka. Jeżeli wygra delfin to nie ma możliwości wstania z kolan. Wszystko w rękach patriotów z PiS.

 13. Obawiam się że mamy tylko delfina i wszystko już jest pozamiatane.

 14. Delfin nie zna się na polityce i jest z tego dumny. Jak na polityka niezwykłe. Z nowych ministrów największy potencjał ma Brudziński, ale boi się wychylić.

 15. avatar

  Niech się słowa tego komucha zamienią w jego gębie w gówno.

 16. daj spokój! Przyznał się bez bicia, a nie musiał! Mamy tu za to sporo "szechterków", co próbują zmieniać kierunek myślenia. 

 17. Ewangelia Łukasza 15,7
   

  „W niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia".

   

 18. avatar

  Ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów ale z rangerem jest podobnie. Jak był komuchem tak pozostał i jest z tego "dumny". 

  https://biblia_rangera ...

 19. avatar

  Przyznał się bo jest po prostu głupi, "głupszy niż ustawa przewiduje". Dawno nie widziałem takiego ćwoka wypranego z podstawowego taktu i kultury osobistej. Jak się takim prawdą między oczy  nie walnie, nic nie dotrze a ten to jeszcze wiele bardziej tępy. 

 20. avatar

  Przyznał się dlatego że jest uczciwy. A reaguje na chamskie zaczepki. I nie nadstawia drugiego policzka. Ty chamie.

 21. avatar

  Uczciwy? R.O.T. F.L! Po prostu cwany matoł, to się czasami zdarza w przyrodzie. 

  P.S. Widać, że i drugi policzek mocno spuchnięty ... 

 22. avatar

  Nie  napinaj się anonimie bo z wściekłości pękniesz. Tchórzu.

 23. Uczciwy PZPRowiec?? To jakiś kurwa żart?? Czerwona świnia, utaplawszy się w gównie, jakby nigdy nic udaje brunatną.

 24. avatar

  Jesteś zwykłym gnojkiem, pozbawionym wiarygodnych żródeł.

 25. Tekst:

  Rynki i ponure perspektywy gospodarcze nauczą Włochów nie głosować na populistów w następnych wyborach. Mam nadzieję, że odegra to rolę w kampanii wyborczej.

  Zdaje się, że jest po poprawkach, wcześniej było znacznie ostrzej o nieuświadomionych Włochach, ale skorygował. Tak czytałem dziś we wPolityce, nie pamiętam u kogo, bo tekstów było tam kilka.

 26. avatar

 27. "Pan Bóg uczynił ludzi wolnymi, a Colt równymi"

  Wz. 1911, cieszący się najlepszą opinią pistolet. Produkowany do dzisiaj. Najbardziej pistoletowo wyglądający pistolet :-) Z czasów kiedy Ameryka była jeszcze Ameryką.

 28. avatar

  One/oni mają szansę. Z nami gorzej, imo.

  https://www.hoplofobia.info/dobrze-uzbrojone-kobiety/

 29. avatar

  Żeby było weselej, w nawiązaniu do tych "uzbrojonych po zęby" modelek:

 30. avatar

  Fakt!

 31. Te uzbrojone w cycki, kończą z psem na wózku dziecięcym. I to też jest fakt!

 32. avatar

  Psychologicznie bardzo to możliwe ale nie znam statystyk. 

  Strona https://www.hoplofobia.info/ bardzo zasługuje na uwagę z politycznych powodów :)^:)

 33. W krainach "postępu" jest tego do czorta. Wózeczki, wyklejone samochody z wyznaniami miłości do zwierzaczków, dziesiątki figurek koło domu. Tak kończą te, które uwierzyły w girls power. Jest to dobijający widok.